Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Opera 9.51 build 10081
Olyan gondom van, hogy állatira belassult az operám.
Az oldalakat is lassan hozza be vagy ha új tabot nyitok az is lassú meg úgy az egész működése lassabb mint amit megszoktam.
A rendszert kipucoltam cccleaner-el de az sem segített.
Mit lehetne kezdeni vele?
A freemailes probléma egyébként nálam is fennáll.

Romani ite domum.

(#5152) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Opera 9.52 Build 10108 RC2

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5153) cousin333 válasza breetai (#5148) üzenetére


cousin333
addikt

Üdv!

Bocs a kései válaszért, remélem, még hasznos lehet a válaszom, legfeljebb másnak...

Először is, nem a 64 bittel van a baj, hiszen nincs is 64 bites Windows verzió (sajnos). A Vista nem csak a Program Files-ba pakol, vagy a Users/App Data helyre, hanem biztonsági okokból nem nagyon enged hozzáférést a Program Fileshoz. Helyette egy - a progam számára vitruális helyre, a c:\Users\<felhasználói név>\AppData\Roaming\ mappába is kerül adat, amire a program azt hiszi, a Program Files-ban van... Szóval a lényeg, hogy a fenti címen keresd, és írd át a nevezett fájlokat.

"We spared no expense"

(#5154) cousin333 válasza ZCoyote (#5151) üzenetére


cousin333
addikt

Ilyenkor a tanács az Opera bezárása, és a profil mappában található opera6.ini fájlt törlése szokott lenni. Ezzel viszont elveszik néhány beállításod, de a jegyzetek, mágus jelszavak, levelek, RSS-ek, könyvjelzők, tartalomszűrő adatok nem.

"We spared no expense"

(#5155) cousin333 válasza Cathfaern (#5149) üzenetére


cousin333
addikt

Nálam adatbázis hibát ír belépéskor. Tanács: használd a régi felületet, az tökéletesen működik. Freemail suxx...

"We spared no expense"

(#5156) ZCoyote válasza cousin333 (#5154) üzenetére


ZCoyote
őstag

Kipróba, köszi!

Romani ite domum.

(#5157) daninet


daninet
veterán

Haj! Adódott egy nagyon idegesítő problémám:
A weboldalak betöltése hirtelen nagyon lelassult. Ez anyit jelent, hogy pl nyitok egy linket és nem kezdni el betölteni, hanem vár kb 1-2 percet (!!) is néha... Néztem configban ezt a késletletési időt de default 200ms az pedig nem 2 perc... Biztos a böngészőnek van baja, mert ha cmd-ben rápingelek az adott oldalra 10ms körül hiba és veszteség nélkül megy a dolog. Ráadásul tetőzi a problémát, hogy ha képre mutat egy link nem hoz be semmit, csak fehérség, kénytelen vagyok átmásolni a linket és explorerben megnyitni vagy lementeni... Próbáltam ujratelepíteni de nem lett eredménye. Nem a netnek van baja mert routerrel van osztva 4 gép felé és a többi gépen hibátlanul üzeml a dolog.
Egyszerűen nem lehet böngészni. Gondoltam h esetleg az appserv zavart be a mysql-al vagy apache-al de mivel a többi gépen sincs vele problémám, és ha leállítom akkor is hoki ezért nem tudok vele mit csinálni...Állandóan elfelejti hogy van flashplayer telepítve most pl smile-t nem tudok itt a szöveg ablakban beszúrni...
Format c:? vagy láttatok már ilyet?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5158) Wolverine válasza daninet (#5157) üzenetére


Wolverine
félisten

Nálam is van alapból 4-5 másodperc gondolkodási idő, de volt sokkal hosszabb is... (hasonló problémáim a zipekkel vannak - mindig rákérdez, mit akarok csinálni -, meg a jpg-ekkel...)

szerk: #5159: az avast nyilván annak számít, mint ahogy a Spybot és a Windows Defender is... :)

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5159) h_143570 válasza Wolverine (#5158) üzenetére


h_143570
addikt

Nem hasznaltok veletlenul web figyelest is tartalmazo vedelmi programot?

(#5160) cousin333 válasza daninet (#5157) üzenetére


cousin333
addikt

Tölts le egy Opera Portable-t és próbáld azzal. Ha azzal jó, akkor vélhetőleg Opera probléma, ha azzal sem, akkor a rendszered rossz, vagy valami külső program kavar be.. Előbbi esetben egy teljes uninstall-reinstall dolgot javasolnék, amibe beletartozik az Application Data mappában levő adatok törlése is.

"We spared no expense"

(#5161) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello. Olyan kérdésem lenne, hogy ebben nem lehet olyat beállítani mint a firefoxba van, hogy mikor be akarok jelentkezni valahova és ki kell tölteni a mezőt akkor felajánlja a már 1x begépelt dolgokat, hogy ne kelljen minden egyes belépésnél újra meg újra végig beírni?

(#5162) Wolverine válasza F_Zolee (#5161) üzenetére


Wolverine
félisten

Erre van a Mágus, a mentett felhasználónevet és jelszót ezután a Ctrl+Enter kombinációval szúrhatod be.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5163) F_Zolee válasza Wolverine (#5162) üzenetére


F_Zolee
veterán

De nekem nem kell, hogy a jelszót is tárolja. (biztonsági okokból ;] ) Szal akkor azt úgy nem is lehet?

(#5164) h_143570 válasza F_Zolee (#5163) üzenetére


h_143570
addikt

Ha nem jelszo kitoltest akarsz akkor pontosan mit?
Ha estleg weboldal regisztracional az urlapot szeretned, akkor arra is van lehetoseg nemi limitacioval. CTRL-F12 magus ful.

(#5165) Wolverine válasza h_143570 (#5164) üzenetére


Wolverine
félisten

Azt szeretné, ha egy loginpage-re lép, akkor a userneve már legyen beírva (vagy egy-két karaktert beírva felajánlja automatikus kitöltéssel a usernevet), a jelszava meg nem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5166) h_143570 válasza Wolverine (#5165) üzenetére


h_143570
addikt

Automatikus kitoltes. Akkor az alabbi user javascript lehet a megoldas.
[link]

(#5167) F_Zolee válasza Wolverine (#5165) üzenetére


F_Zolee
veterán

Igen ezt akarom. Jól látod. :)

(#5168) Dictator^


Dictator^
veterán

üdv

egy gyors kérdésem lenne, opera valahogy bekerült a system traybe (mármint az ikon) mivel lehet eltünteni? régen sikerült , most nem jön össze..

egyik fórumon találtam egy olyat amivel megy: "C:\Program Files\Opera\opera.exe" /notrayicon" -tehát most ilyenmódon van eltüntetve, de emlékszem, vmi bill komb-bal is meg lehetett csinálni.. vki tudja ezt? köszi :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#5169) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Az opera egy jó ideje szaraxik a google Apps-al, de újabban mással is. Az a tünet, hogy elsőr nem tölti be az oldalat, hanem azt mondja, hogy nem létezik. Egy-két frissítés után mégis bejön az oldal. A Google apps esetén kicsit máshogy bénázik, aott teljes fehér képernyő, és 3-4 stop -> cím a vágólapra -> paste and go után jön be az oldal, levélíráskor meg elküldi a levelet, kitörli a szövegmezőket, de itt meg is áll, és a sending felirat marad ott még 2 óra múlva is (kipróbáltam).

Van valami megoldás, vagy várjak a következő verzióra?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5170) Wolverine válasza Bici (#5169) üzenetére


Wolverine
félisten

A Gmailt tapasztaltam én is, de legalább elküldi a levelet...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5171) frankie! válasza Bici (#5169) üzenetére


frankie!
őstag

A gmailt én is tapasztalom, de nekem is elküldi azért, várok pár mp-t, és bekerül az elküldött levelekbe. Viszont a képeket áll. nem mellékeli! (Vagy lehet hogy még többet kéne várni? :F :F ) Ezért én hacsak lehet az Opera IMAP levelezőjévet használom küldésre.

(#5172) Bici válasza frankie! (#5171) üzenetére


Bici
félisten

De eddig ezt nem csinálta. Nem tudom, hogy a 9.5, vagy a 9.51 óta csinálja, de a 9.2x-nél ilyen nem volt.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5173) frankie! válasza Bici (#5172) üzenetére


frankie!
őstag

Sztem 9.51 óta..

(#5174) frankie!


frankie!
őstag

Nem lehet valahogy a könyvjelzők mappáiban is keresni?
Másik kérdésem: a Real Player plug-int nem lehet valahogy úgy feltenni, hogy magát a programot nem telepítem?

[ Szerkesztve ]

(#5175) h_143570 válasza frankie! (#5174) üzenetére


h_143570
addikt

Az elobbire 2 lehetoseged van vagy a oldal savon levo konyvjelzok, vagy a konyvjelzo kezeloben.
Nem valoszinu, hogy megolhato, mert a plugin magat a real playert hivja meg. Visszont ha minden igaz a VLC es az MPlayert is be lehet rakni alla pluginkent, amik siman elboldogulnak a realplyer formatumaval.

(#5176) Wolverine válasza frankie! (#5174) üzenetére


Wolverine
félisten

RealPlayer Alternative-val is megy a plugin :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5177) Picike69


Picike69
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, van-e lehetőség arra az operában, hogy a weblapokon a kereső mezőbe beírt szavakat jegyezze meg. A következő megnyításkor már csak a kezdőbetüt beírva dobja fel a régebben beírt szavakat.
Köszi.

...

(#5178) cousin333 válasza Picike69 (#5177) üzenetére


cousin333
addikt

Erre nem tudok megoldást. Viszont ha hanyagolod a keresőmezőt, és a címsorból indítasz keresést (pl. "g opera"), akkor ezeket megjegyzi, mint címet, és legközelebb beírva, hogy "g " már el is kezdi felajánlani őket (a szóköz nem véletlenül van ott).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5179) h_143570 válasza Wolverine (#5176) üzenetére


h_143570
addikt

Jogos azzal is megussza az RP telpitest.

(#5180) h_143570 válasza Picike69 (#5177) üzenetére


h_143570
addikt

Erre a problemara az Input Suggestion user javascript is nyujthat megoldast.
[link]

(#5181) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Opera 9.52 Build 10108 - Final

read-only mode on the forum

(#5182) cousin333 válasza h_143570 (#5180) üzenetére


cousin333
addikt

No igen. De meg kell említeni, hogy ez egy cookie-ban tárolja az információt, ami azt jelenti, hogy minden alkalommal elküldi a teljes listát a szervernek. Ha ez nem zavar valakit, akkor csak használja nyugodtan.

"We spared no expense"

(#5183) Picike69 válasza h_143570 (#5180) üzenetére


Picike69
tag

Köszönöm!

Firefoxot használtam sokáig most tértem át az operára, és marad is az már biztos.
Azt nem tudod, hogy ott hogy oldották meg ezt?
Milyen listát küld el? A keresett szavak listáját, mert azt küldheti.

Neked is köszi cousin333!

[ Szerkesztve ]

...

(#5184) h_143570 válasza Picike69 (#5183) üzenetére


h_143570
addikt

Az ff es az ie eseteben ez egy beepitet feature, valamilyen belso taroloban tarolja.
Az Opera ezt a featuret a Jegyzettekel oldotta meg anno, amin nem sok valtozas tortent az elmult evekben. Emlekeim szerint a beviteli mezokben a LE nyil gombokkal lehet elohozzni. Kepes konyvtar szerkezetben is rendezni, de ez egy ido utan nehezkesse valik.

A kerdeses javascript ezzel szemben a bongeszo sutikben tarolja az informaciot oldalankent maximum 3 KB, ezek elkuldesre kerulnek az oldalnak. Csak a szolista

Emlekeim szerint, nem reg volt egy kiserelti build ami widgetek szamara biztositott lehetoseget lokalis tarolasra. Ebbol arra kovetkeztetek, hogy elobb utobb meg fogjak oldani hogy a trukozes nelkul is mukodjon rendesen az automatikus kitoltes es egyebb hasonlo megoldas.

(#5185) frankie! válasza Wolverine (#5176) üzenetére


frankie!
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek. Fönn volt mind a VLC, mind az Mplayer, de a Haladó->Letöltéseknél hozzárendelve nem működött egyikkel se. A RealPlayer Alternative viszont szépen beépült. Érdekes, hogy miután a plug-in felkerült, utána sem tudtam ezeket munkára bírni.

Ha már itt tartunk, hogy lehetne elmenteni az egyes video-streameket? Régen ugye volt erre egy Widget, a VideoDownloader, de sajnos már nem működik. :(

(#5186) Picike69 válasza h_143570 (#5184) üzenetére


Picike69
tag

Nekem ez tökéletesen megfelel. Már ki is próbáltam.
Nagyon köszönöm! :R
Üdv.Péter

...

(#5187) frankie! válasza h_143570 (#5175) üzenetére


frankie!
őstag

Az első kérdésemre adott választ nem nagyon értettem (mi az a könyvjelző kezelő?), de lehet hogy én is érthetetlenül fogalmaztam: szóval a mappák neveire akarok keresni. De úgy látom, hogy működik, pedig előtte nem ment! ;]

(#5188) cousin333 válasza frankie! (#5187) üzenetére


cousin333
addikt

Én meg ezért nem értettem a kérdést :).

Könyvjelző kezelő: Könyvjelzők, Könyvjelzők kezelése... :D

"We spared no expense"

(#5189) frankie! válasza cousin333 (#5188) üzenetére


frankie!
őstag

Fő, hogy megoldódott a "probléma". Legközelebb megpróbálok érthetőbb lenni. :U

Újabb kérdés: ha a Hivatkozások panelen egy lapon lévő fájlokat kijelölök, a mentés a letöltések mappába parancsra egyszerre csak 4-et kezd el. Ezek számát hogy lehetne korlátlanná tenni? Régen az volt...

[ Szerkesztve ]

(#5190) h_143570 válasza frankie! (#5189) üzenetére


h_143570
addikt

A bongeszok limitaljak az altaluk indithato es az egy szerverhez indithato egyidelyu kapcsolatok szamat, foleg azert mert a szerverek is hasonloan jarnak el. Sajnos a vegtelensegig nem lehet felemelni, illetve a neted felthetoelg nem is nagyon birna. Visszont azert van lehetoseg megemelni ezt a szamot.
CTRL-F12 / Halado / Halozat / a 2 legordulo listaban allitsd be a megfelelo adatokat.

(#5191) Wolverine


Wolverine
félisten

Hmm, ahhoz képest, hogy állítólag javították a Gmailes levélküldés problémát, most be sem akar jönni normálisan egy levél sem elolvasásra... :(

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5192) copin válasza AtHoS (#5181) üzenetére


copin
őstag

Sejtettem hogy mostanában lesz kész. Van valami lista, hog mit javítottak?
A hibakonzolban van egy halom javascriptes üzenet.

Türelmeseknek egy kis kérdőív.

[ Szerkesztve ]

(#5193) cousin333 válasza copin (#5192) üzenetére


cousin333
addikt

"Van valami lista, hogy mit javítottak?"

Persze. Teljes lista angolul.

"Türelmeseknek egy kis kérdőív."

Köszi. Volt már valami hasonló, de kitöltöttem ezt is. Remélem figyelembe is veszik...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5194) cousin333 válasza Wolverine (#5191) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem nincs vele problémám se weben, se IMAP-on keresztül...

"We spared no expense"

(#5195) frankie!


frankie!
őstag

További "beszéd" nyelveket honnan kell letölteni?

(#5196) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
Elég régóta Operát használok érdemi munkára, és non bejön (jegyzetek, email, egérhasználat nonnon jó!!!) Olvasgattam a fórumot és láttam, hogy van pár oldal, amit (sajna) hibásan jelenít meg :( Az én weboldalam is ilyen, ahol a képgalériában a miniatűröket nem lehet léptetni, hanem kinyújtja a képernyőszélességet, hogy mind látszódjon (elég kényelmetlen). ff alatt is ugyanez a problem, IE alatt teljesen jó. Az oldalt frontpage-el készítettem (tudom, tudom, de ennyire volt időm...)
Orvosolható a problem, vagy könyveljem el, mint "nem kompatible valami" és használjak más böngészőt ilyen esetben?
Köszönöm az értékes érdemi hozzászólásokat!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#5197) cousin333 válasza Cholard (#5196) üzenetére


cousin333
addikt

A Google szerint több mint 1 milliárd weboldal létezik. Melyik a tied? :)

Töltsd fel egy forráskód ellenőrzésre, és nézd meg a kiírt hibákat. Ha megcsinálod hibátlanra, akkor nagy valószínűséggel Operában is megjavul majd.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5198) Bici válasza Cholard (#5196) üzenetére


Bici
félisten

Javítsd meg a weboldaladat egy másik webszerkesztő programmal! Van sok ingyenes, szabványokat szem elött tartó weblap készítő progi. A Frontpage-et meg felejtsd el!
A Frontpage M$ termék, ebből adódóan IE-re optimalizálja az oldalakat, így elképzelhető, hogy nem lesz teljesen szabványos (mivel az IE sem az).

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5199) Bici


Bici
félisten

Srácok!

Leszedtem a 9.52-es Operát, de elég elkeserítő a helyzet. A linkelt oldalakra kattintva az esetek 90%-ban azt mondja, hogy nem létezik az oldal. Frissítés után megjavul, de van, amikor 3-4 kell neki... A 9.51-es is csinálta, de nem ennyire.
Lehet, hogy nem is az Opera a hibás? Pedig a FF nem játszik ilyet.

Helpö! :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5200) cousin333 válasza Bici (#5199) üzenetére


cousin333
addikt

Sajnos én is találkoztam a problémával, noha korántsem ilyen durva mértékben. De azért elő-előfordult.

"We spared no expense"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.