Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) erdoke


erdoke
titán

Használgatom pár napja a 10-es alfát, és eddig kvázi semmi különbséget nem vettem észre a 9.63-hoz képest. Ez normális? :D
Na jó, mintha egy picivel gyorsabb lenne. Legnagyobb meglepetésemre az iwiw-en minden hibátlan, bár annyira ritkán járok arra, hogy talán már a 9.5-tel is az lehetett... :))

A legjobb aláírás a héten

(#5802) Sk8erPeter válasza cousin333 (#5799) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A többi böngészőhöz való közelítés? Hát sztem nem billentyűparancsokban, hanem kompatibilitásban vagy bármi más szempontból kéne inkább közelíteni más böngészőkhöz.
Sajnálatos hír, hogy a Google Chrome már most leelőzte az Operát, bár ez talán várható volt, nem kicsi az előnye a Google-nak a népszerűsítési lehetőségekben...

(#5800) AtHoS: hallottam már róla, de valahogy sosem érdekelt. Ez tulajdonképpen tényleg csak hardveres hibák kiderítésére jó. Vírusirtásra ott a csökkentett mód vagy összekötöd egy másik géppel (persze ha ez nincs a közelben, akkor jól jöhet).
De mondjuk az én esetemben már csak egy hülye gondolat volt a hardveres hiba... Nyilván szoftveresen állítódott el, de már kezdtem aggódni, hogy valami komolyabb baj is van, viszont ha hardveres hiba lenne, akkor nem csak bizonyos oldalaknál nem működne rendesen a hálózat (gondolom).
Azért kösz a tippet.

Sk8erPeter

(#5803) pite42 válasza cousin333 (#5795) üzenetére


pite42
csendes tag

Szia,

köszönöm a gyors választ. de sajnos így sem sikerült a nokia-t és a citromail-t megnyitni. Telepítettem a legújabb flash-t, próbáltam a portable verziót, de azzal sem. Én az 5-ös verziótól szeretném használni az operát, de mindig beüt valami ilyen (valószínü, valami egyszerű beállítást nem találok, mert másnál működik), és pár hónap után megunom.
:O
Azért köszi
P

(#5804) Sk8erPeter válasza pite42 (#5803) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Láttad azt is, amit cousin333 a hsz.-e végén írt?
"Más böngészővel megy? Esetleg próbáld meg Firefoxnak maszkolni a böngészőt (F12, Oldalbeállítások szerkesztése, Hálózat, Azonosító rejtése Firefoxként)"

Ezt kipróbáltad? Én is megkérdezem: más böngészővel megy gond nélkül?

Adobe Shockwave Player is fent van?
Legújabb Java fent van??

Nálam is működik a Nokia-oldal, a gond tényleg nálad van. (Én 9.63-at használok.)

Sk8erPeter

(#5805) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Segítsetek, mert már megőszülök idegességemben. :U

Ezen oldal segítségével szeretném megoldani a helyesírás ellenőrzést Opera 9.63 alatt.
Letöltöm a két fájlt, belépek GMailbe, módosítom a scriptet, hogy a GMail-alapú legyen az alapértelmezett motor, beállítom a scriptek könyvtárát az Opera vonatkozó részében.
Minden szép és jó, ha a két script az asztalon van. Amint más helyet állítok be, nem működik... :F

MOD:
Amennyiben más megoldás is volna (olyan, ami esetleg már beírás közben ellenőriz), azt is szívesen hallgatom!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5806) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Ez vicces, most az újratelepítés óta ma próbáltam először az iwiw-et megnyitni, már megint (még mindig) nem működik.
Ha cFosSpeed-nél a "Forgalomalakítás letiltása" opcióra megyek, akkor egy idő után működik.
Addig azonban csak a bejelentkezési képernyőre jutok el, beírom a jelszót, utána fagyás, semmi válasz, csak egy fölső piros csík, meg az iwiw-logó látszik, és kész.
Ennek így látszólag semmi értelme, mert (egyelőre) csak ezzel a honlappal játssza el. Van valakinek valami jó ötlete azon kívül, hogy szedjem le a francba a cFosSpeed-et?

Ja igen, és a ping, tracert parancsra kapok választ, mégse töltődik be az oldal.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5807) h_143570 válasza Sk8erPeter (#5806) üzenetére


h_143570
addikt

Esetleg probald meg felrakni a legujabbat, ha nem az lenne belole.

(#5808) Sk8erPeter válasza h_143570 (#5807) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

h_143570, kijár neked a MAXIMÁLIS TISZTELET!!! :R :R :R :R :R
Egy ökör vagyok, és ez volt eddig az egyetlen, ami nem jutott eszembe, de hála neked, megoldódott a probléma... :R
Nem tudom elégszer megköszönni, mert ez a probléma már frusztrált egy ideje...
A cFosSpeed 4.24-es verziójára frissítettem a korábbi 4.20-asról. Ezek szerint ez utóbbi bugos egy kicsit... :((
Bocs, hogy ez eddig nem jutott eszembe... :B

Még egyszer köszönöm, h_143570!

Sk8erPeter

(#5809) h_143570 válasza Sk8erPeter (#5808) üzenetére


h_143570
addikt

Nalam a 4.25.1450es beta van fent az ugyunik, hogy megfer vegre a tuzfalammal is. Volt kb 1 eves idoszak amikor egyaltalan nem tudtam hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#5810) h_143570 válasza Viktor0610 (#5805) üzenetére


h_143570
addikt

A beiras kozbeni csak a 10es valtozatba fog belekerulni, a jelenlegi alfaban az angol szinte tokeletes, remelhetoleg a kovetkezoben mar a tobbi is menni fog, egyebkent az OpenOffice altal hasznaltat helyesiras ellenorzoket eszi. Remelhetoleg a magyar a mukodo magzar is hamarosan kijon.

Nalam mukodott rendesen, de amiota atalatam, HTTPS-re azota csak "Loading...", annak ellenere, hogy attirtam a scriptben.

(#5811) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Üdv!

Van egy kis problémám a gmail-lel opera alatt vasárnap óta, nem bírom megnyitni a leveleimet, és levelet se bírok írni. 9.52 volt, frissítettem 9.63-ra, de így se működik. FF alatt megy rendesen. :F

Help! :)

[ Szerkesztve ]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#5812) L3zl13 válasza Satan_Claus (#5811) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem megy rendesen. Nézd meg, nincs-e véletlenül beállítva valami kompatibilitási mód az oldalhoz. (Azonosítás IE-ként vagy FF-ként pl.)

Aki hülye, haljon meg!

(#5813) troller válasza pite42 (#5803) üzenetére


troller
senior tag

A citromail valamiért nem megy a 10-es Opera alatt, 9.63-al nekem megy

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5814) Sk8erPeter válasza h_143570 (#5809) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk én csak a sima Windows-tűzfalat használom.
Lehet, hogy nagy hibát követek el ezzel... :F

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5815) pite42 válasza Sk8erPeter (#5804) üzenetére


pite42
csendes tag

szia,

tudom (és ezt írtam is), hogy nálam van a gond, csak gondoltam vki tud segíteni.
Igen kipróbáltam a maszkolás minden variációját is. Ugyanerről a gépről IE7 gond nélkül megjeleníti az oldalakat. Shockwave és java legújabbja fenn van és ezt le is ellenőriztem a honlapjukon.
Nekem 9.63-nál sem ment a nokia, citromail, viszont azon jól jött be.
De most láttam, hogy másnak is gondja van a citromail-el, talán lesz vmi megoldás.

köszi a segítséget

P

(#5816) cousin333 válasza Sk8erPeter (#5814) üzenetére


cousin333
addikt

Én is csak azt. Szerintem nem vészes a dolog, pláne Vista alatt. Vírusírtód azért legyen!

"We spared no expense"

(#5817) cousin333 válasza pite42 (#5815) üzenetére


cousin333
addikt

Az IE elvileg más jellegű beépülőket használ, szóval ez feltétlenül mérvadó. Más alternatívákkal kellene megnézni (pl. Firefox, Safari)

"We spared no expense"

(#5818) h_143570 válasza Sk8erPeter (#5814) üzenetére


h_143570
addikt

Attol fugg, ha rendesen fel vannak rakva a biztonsagi frissitesek, meg egy virus irto es korul tekinto az internet hasznalat akkor eleg lehet.
Mondjuk nalam ezt a funkciot a router latja el, de van mellett egy eros HIPSel felvertezett szoftveres tuzfal foleg, mert szeretem tudni, hogy mi tortenik a gepen,

(#5819) h_143570 válasza pite42 (#5815) üzenetére


h_143570
addikt

En meg esetleg a reklam blokolasra tipelnek, hogy le lettiltva valami ami az oldalnak kell.

(#5820) Sk8erPeter válasza h_143570 (#5818) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azt hiszem megfelelek az általad első sorban írt kritériumoknak, meg routeren keresztül netezek, szóval reményeim szerint nem lehet belőle gond.
Bár már sokan mondták, hogy sz@rt se ér XP alatt a tűzfal, és hogy használjak Kerio vagy akármilyen más gyártótól származó tűzfalat - hát, eddig nem tettem.
Nincs kedvem erre pénzt kiadni, warezolni meg a biztonsági cuccokat szvsz nem érdemes, mert nem biztos, hogy jól jársz vele...
(Pl. a NOD32 patchelt/warezolt változata tudtommal úgy tesz, mintha frissítené magát, de valójában nem csinál semmit, és a védelme ezáltal egy idő után sz@rt sem ér.)

Sk8erPeter

(#5821) h_143570 válasza Sk8erPeter (#5820) üzenetére


h_143570
addikt

Az xp tuzfala tokeletesen jo arra amire kitalaltak, a bejovo alacsonyszintu es otthoni szinten rendszer sebezhetosegek kihaszalo tamadasok ellen, a routere sem tud tobbett. Kimeno vedelme nincsen ezert mondjak, hogy szar. HIPS resze ugyszinten nincsen, ezert is szarnak mondjak. A Kerio egy nagyon oreg, most mar lassan 2 eve elavult es nem tovabbfejlesztett tuzfal. Iszonyat sok hibaval es hianyossagal, kikeules elleni vedekezo kepesege szinte nincsen. A kimeno vedelmet es a szebb grafikus feluletet leszamitva nem tud tobbet, mint az xp. Jelenleg csak a legandaja tartja eletben, mint a sygatet, es reszben hamis biztonsag ereztet okoz, csak az nem keruli ki ami nem akarja. Az utodja a Sunbelt Personal Firewall.

A nod32-t nem kell warezoni, csak 30 naponta letelepiteni es ujra felrakni, mielott meg kotozkodne valaki, van meg kb 2 evem a masodik 3 eves licenszbol.

[ Szerkesztve ]

(#5822) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ma vettem észre, hogy az Opera reklamál a Netlock-os tanusítványok miatt. Azt mondja ismeretlen hitelesítő szervezet...
Opera verzió: 9.52

Más verzióknál is van ez a probléma?

Aki hülye, haljon meg!

(#5823) cousin333 válasza L3zl13 (#5822) üzenetére


cousin333
addikt

Igen. A legfrissebb változatnak sem tetszik ez a tanúsítvány. Őszintén szólva nem tudom, hogy ez az Opera, vagy a tanúsítvány hibája-e...

"We spared no expense"

(#5824) h_143570 válasza cousin333 (#5823) üzenetére


h_143570
addikt

Ugytunik, hogy az a gondja, hogy on alairtnak tekinti es mint ilyen nem kerul automatikusan elfogadasra. Valoszinuleg valamelyik Root CA alairasat hianyolja rola. Visszont ha jol olvastam a honlapjukat akkor ok is adhatnak ki Class A, igy valoszinuleg csak nincsenek bene az adatbazisban, mint Root CA. Ha minden igaz hozadhato, bar nem tudom a pontos menetet.

(#5825) harley


harley
senior tag

üdv

olyan gondom van, hogy ha meg akarok nézni valamilyen videót az operán, azt írja ki, hogy nincs telepítve a win media player beépülő...

mit töltsek le ehez, mivel semmit nem ajánl fel... :W

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#5826) h_143570 válasza harley (#5825) üzenetére


h_143570
addikt

Ha minden igaz akkor ezt:
[link]

(#5827) h_143570 válasza h_143570 (#5826) üzenetére


h_143570
addikt

Pontositanek inkabb ez az oldal.
[link]

(#5828) harley válasza h_143570 (#5827) üzenetére


harley
senior tag

hát ezzel sem jutottam semmire. :(

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#5829) mrhero válasza troller (#5612) üzenetére


mrhero
tag

koszi, ez nagyon jol jott!

ctrl + enter kombinacioval nem tolti ki a neptun jelszot es a felhasznalonevet. csak 1 jelszo es felhasznalo an hozzarendelve az oldalhoz. lehet ezt orvosolni?

(#5830) Sk8erPeter válasza mrhero (#5829) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sztem ezt valamilyen módon a Neptunos oldal nem engedi, biztonsági okokból.

(#5821) h_143570: hát ez valamennyire megnyugtató...
És a Sunbelt Personal Firewall mennyire nyújt kielégítő védelmet?
"A nod32-t nem kell warezolni, csak 30 naponta letelepiteni es ujra felrakni"
Igen, csináltam egy darabig, aztán meguntam... :DDD
Egy ideig cserélgettem havonta a NOD32-t és a Pandát. Mindkettő észrevesz valamit, amit a másik nem... :U

Sk8erPeter

(#5831) h_143570 válasza harley (#5828) üzenetére


h_143570
addikt

Egy kicsit szemet a plugin telepito, Vista alatt elobb fel kellet pakolnom az Fx-et, ekkor felpakolta a 2 szukseges dll-t. Majd az Fx plugin konyvtarabol at kellet masolni a 2 dll-t az Opera program/plugins mapaba. Sot ha Fx telepitese nelkul volt telepitve akkor elobb uninstalalni kellett a plugint es ujra felrakni.
Ha akarod elkuldhetem a 2 dll filet emailben, hogy ne keljen szivnod a telepitovel.

(#5832) h_143570 válasza Sk8erPeter (#5830) üzenetére


h_143570
addikt

Attol fugg, hogy mit akarsz ha sima csomagszurot akkor szinte mindegyik jo, meg a Vista beepitetje is persze kimeno forgalom szures engedelyezese utan.
Ha az is fontos, hogy minnel kevesbe lehessen kikerulni es el tudo viselni az ezzel kapcsolatos mellekhatasokat, azaz a sokkal tobb kerdezest akkor.
[link]

(#5833) harley válasza h_143570 (#5831) üzenetére


harley
senior tag

az jó lenne, mert feltelepítette a cuccokat, mégsincs az opera könyvtárba...

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#5834) Sk8erPeter válasza h_143570 (#5832) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ahogy a tesztben elnézem, a Sunbelt tűzfala szart se ér :DDD (Protection level: None)

Sk8erPeter

(#5835) h_143570 válasza Sk8erPeter (#5834) üzenetére


h_143570
addikt

Az a kikerules elleni vedelemre vonatkozik, ami minnel erosebb annal tobber kerdez es nem mindig egyszerut. A sima alkalazas szuro resze jo. A kikerules elleni vedelm akkor szamit, ha a virus es spyware olok nem tudtak megfogni a kertevot. Azaz ritkan kell.

(#5836) h_143570 válasza harley (#5833) üzenetére


h_143570
addikt

Alapbol az opera konzvtaraba nem masolodik be. Kuldtem mailt az msn cimedre, a kerdeses fileokkal.

(#5837) harley válasza h_143570 (#5836) üzenetére


harley
senior tag

már megoldott, igen rájöttem hogy nem oda teszi... :R

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#5838) mrhero


mrhero
tag

"Sztem ezt valamilyen módon a Neptunos oldal nem engedi, biztonsági okokból."
De mielott hasznaltam troller javascriptjet, jo volt. Nincs nagy jelentosege egyebkent

mas: Bizonyos oldalak megnyitasakor pl gmail ez az uzenet jon be igen/nem valasztasi lhetoseggel:
"Engedélyezi a helyi JavaScript fájloknak, hogy befolyásolják a biztonságos oldalak működését? Csak abban az esetben engedélyezze ezt, ha tudja, hogy mit tartalmaznak a JavaScript fájlok, és megértette ennek biztonsági kockázatát."

mas: 2 napja ujrapakoltam az xpt, igy az operat is. Elegge kezdett belassulni a win, opera egyarant. Ha pl fel napot futott az opera es bezartam utana, nagyon nehezen zarodott be. neztem a win task managerrel es miutan bezartam sokaig ott volt es a hasznalt memoria ment szepen lassan felfele. aztan fel-2 perc utan leallt. Ujratelepites utan ujra kezdi prodikalni ezeket a tuneteket. 9.63 opera ven fent.

mas: A keresok beallitasait hova menti?

(#5839) troller válasza mrhero (#5829) üzenetére


troller
senior tag

Nekem kitölti (Miskolci Egyetem). Tesóm a BMF-re jár, ott is kitölti.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5840) troller válasza mrhero (#5838) üzenetére


troller
senior tag

"Engedélyezi a helyi JavaScript fájloknak, hogy befolyásolják a biztonságos oldalak működését? Csak abban az esetben engedélyezze ezt, ha tudja, hogy mit tartalmaznak a JavaScript fájlok, és megértette ennek biztonsági kockázatát."
Ez a neptunos javascript miatt van, mivel engedélyezted a https oldalakon történő javascript futtatást. Mivel a neptun is https ezért kellett engedélyezni, különben ott se működne a script.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5841) Satan_Claus válasza L3zl13 (#5812) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

1 hét után megjavult magától. :F

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#5842) Sk8erPeter válasza troller (#5839) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor nem szóltam. Nekem eddig nem töltötte ki, azért gondoltam erre, sorry. :B

Sk8erPeter

(#5843) mrhero válasza troller (#5840) üzenetére


mrhero
tag

köszi. gondoltam,h a neptunos script miatt van.

(#5844) mrhero


mrhero
tag

vodafone websms-re van vmi megoldas?

(#5845) Kloden


Kloden
senior tag

A Jegyzeteknél hogyan lehet megoldani hogy időrendbe rendezve jelenjenek meg? Régebben mintha így lett volna de most nincs ilyesfajta rendezési mód, csak névszerinti :F

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#5846) SimS


SimS
senior tag

Üdv

Valaki segítsen ki mert megveszek :D
Tegnap és még ma reggel is mikor kikapcsoltam a gépem, tökéletesen funkcionált az opera (9.63). Most értem épp haza és mikor indítottam már akkor is, de azóta minden egyes új lapnál, link-nél bármilyen eseménynél kb egy Felhasználónév / Jelszó bejelentkeztető ablakot dob fel a sitecheck2.opera.com felé (kiszolgáló és ez a megjegyzés is). Eddig semmi hasonló nem volt...

Hogy a viharba tüntessem el?

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#5847) cousin333 válasza SimS (#5846) üzenetére


cousin333
addikt

Úgy vélem, ez a cím adathalász oldalak szűréséhez való. Próbáld meg, hogy kikapcsolod ezt a funkciót.

Eszközök menü, Haladó, Biztonsági információk, és itt lehet kikapcsolni.

"We spared no expense"

(#5848) SimS válasza cousin333 (#5847) üzenetére


SimS
senior tag

Jól véled ez a cím valóban arra való amit írtál :D

Kikapcsolni ugyan magamtól nem sikerült, de már nincs is rá szükségem. Valahogy (nem nyúltam hozzá) abbahagyta. Kiléptem kb azóta mást használtam, meg elfoglaltam magam, mostani indításnál pedig már mintha nem is lett volna baja. Ha megint előfordul mostmár tudom hol kell megtalálni :)

köszi :R

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#5849) kalasz


kalasz
tag

Üdvözlet Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni az opera levelezőjével kapcsolatban, miért tőlti le állandóan azokat a leveleket is amiket már egyszer letöröltem?

A válaszokat előre is köszönöm

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#5850) cousin333 válasza kalasz (#5849) üzenetére


cousin333
addikt

Milyen szolgáltató? Gmail? Milyen protokoll? IMAP? :)

"We spared no expense"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.