Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) tutitibi válasza Pro Koryak (#71486) üzenetére


tutitibi
senior tag

Igen, de a tavalyi PANA OLED is ritka az ideiről meg január eleje óta az egész internet hallgat. Nagy a csönd.

(#71502) Kisszaboo válasza Pro Koryak (#71499) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

1,5 éves modell...mi a gondod vele? Itt a legtöbb usernek milliós TV kell?

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#71503) b. válasza Kisszaboo (#71502) üzenetére


b.
félisten

Ennyiért már megkapod a 2021-es modellt is újabb hardverrel, HDMI vel és jobb szoftveres támogatással.Amúgy nem rossz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71504) Tharsis válasza tutitibi (#71501) üzenetére


Tharsis
csendes tag

A Panasonic elvileg leáll a TV gyártással. Lehet ez van a hallgatás hátterében.

https://forbes.hu/uzlet/panasonic-tv-gyartas-vege/

[ Szerkesztve ]

(#71505) viera válasza Tharsis (#71504) üzenetére


viera
őstag

Igen,ezt tudtuk.De bemutatta az LZ2000 szériát amiről tényleg semmit nem tudni január óta. :F

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#71506) wyll358 válasza Tharsis (#71504) üzenetére


wyll358
tag

Ez nem ilyen hatásvadász cikk? Csak a saját maguk általi gyártást/összeszerelést fejezik be, ettől még ugyanúgy lesznek termékeik csak nem pana feliratú gyárban szerelik össze azokat az alkatrészeket amit amúgy eddig is máshol gyártottak le. Mint kb. a cégek legnagyobb része is hasonló ilyen szempontból, az összeszerelésre szoktak lenni inkább saját gyáraik, de az meg nem tök mindegy, hogy bérlik vagy saját? :)
Aztán lehet tévedek, de én még csak ilyet olvastam ebben a témában, még itt a ph-n is volt róla szó...

(#71507) Tharsis


Tharsis
csendes tag

A TCL-t emlegeti a cikk, aki vevője is lehet a TV üzletágnak. A Forbes egyébként nem szokott kamuzni.

Ettől függetlenül én is Panasonic TV-t vettem, egy JZ1000-t. Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele. Előtte szintén Panasonic TV-m volt, egy 42PG10 plazma. Tizenhárom éve van meg és semmi baja, szerelő se látta még.

(#71508) Kisszaboo válasza b. (#71503) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

De nem a 800- as szériát . Most kaptam a 805- re frissítést ...

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#71509) Pro Koryak válasza Kisszaboo (#71502) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Semmi, de ennyi idő után már illik nagyon akciós áron adni a duplán kifutó szériát! ;)
#71503
+1

#71501
Az adott évi Pana oledek nyáron szoktak boltokba kerülni, így jobban is tartják az árukat, az LG addigra már 1-2 akción túl van.

#71507 Tharsis
Ha nem gyártanának tovább tévéket, akkor "a németországi és japán központokban továbbra is folytatják majd a képfeldolgozó chipek, szoftverek és a képjavításra szakosodott mesterséges intelligencia eljárások fejlesztését" mihez és minek tennék?

[ Szerkesztve ]

(#71510) b. válasza Kisszaboo (#71508) üzenetére


b.
félisten

jah várj összekeveredtem, ez egy generáció a 805 tel. Akkor semmi igazán.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71511) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Sziasztok!
Én arra lennék kíváncsi, ti hogy szoktátok tisztítani a képernyőt? Az LG enyhén desztilált vizes antisztatikus mikorszállas törlőkendőt javasolt. Van valakinek bevállt módszere? Kifejezetten erre a célra honnan lehet beszerezni ilyen kendőt?
Köszi a válaszokat.

(#71512) anrab válasza Petyamester (#71511) üzenetére


anrab
addikt

Lidl, Spar, stb.

(#71513) powerup2 válasza Petyamester (#71511) üzenetére


powerup2
addikt

én ezt használom már régóta nagyon jó termék [link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#71514) Kisszaboo válasza Petyamester (#71511) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

A kutya összenyalogatja. Így tiszta lesz.

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#71515) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Ha mar a Panasonic-rol volt szo fentebb

[link]

[ Szerkesztve ]

(#71516) T560i


T560i
tag

Philips 806 menetközben kiîrta hogy hogy a képernyő megfelelő működése érdekében valamit csinál kb 10 perc! Ez îgy film közben kicsit furcsa nekem! Ez valahol kikapcsolható vagy ütemezhető?Köszi

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#71517) blakey válasza T560i (#71516) üzenetére


blakey
titán

Túl sokat ment egyhuzamban, és/vagy kikapcsolás után áramtalanítva volt, vagy bármilyen más okból nem tudott lefutni a szokásos panelkompenzáció, elhalaszthatod a következő kikapcsolásig vagy elindítod. Kikapcsolni nem lehet. Az OLED "él", szüksége van a pixelfrissítésre, emiatt nem ajánlott közvetlenül kikapcsolás után áramtalanítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71518) T560i válasza blakey (#71517) üzenetére


T560i
tag

Értem köszönöm,Nem szoktam áramtalanîtani!😉Akkor had tegye a dolgát! 👍

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#71519) T560i válasza T560i (#71518) üzenetére


T560i
tag

Visszakapcsoltam! Ki is îrta figyelem a kompenzáció sikeresen befejeződött!

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#71520) Kisszaboo válasza blakey (#71517) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Úgy láttam, h van a menüben egy teljes oled képtörlés . Ezt mikor érdemes elindítani?

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#71521) viera válasza HUNgabus (#71515) üzenetére


viera
őstag

Köszi a cikket,azért én sajnálom. :(
Lehet tényleg kellene vennem egy 65JZ2000 típust.
Elég lenne egy 1500-as de az most drágább.Nem tudom vajon ezek után milyen lesz az új. :F

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#71522) wyll358 válasza Tharsis (#71507) üzenetére


wyll358
tag

De most láthatóan vagy ferdít vagy rossz a magyar fordítás. Tessék egy hivatalos panasonic nyilatkozat:
"This week we have received the information internally that we will move the production of our future TV models from the factory in the Czech Republic to an external partner," Panasonic wrote in a statement to FlatpanelsHD. "We will continue our investment in TV and offer many new models in 2022, and all product development in both Japan and in Europe (Langen, Germany) will continue. We guarantee that we will continue to have competitive models and the best picture quality. The only difference is that our future TV models are assembled in another factory."

Akármilyen sajtót láttam eddig mindenhol csak az összeszerelés kiszervezéséről volt szó, erre azt írni, hogy a pana nem gyárt több tv-t igen csak a hatásvadász csúsztatás kategória. Persze a tévedés lehetőségét fenntartom, de eddig nem láttam semmi hivatalos ennek ellentmondó forrást.

(#71523) bnorci71 válasza T560i (#71516) üzenetére


bnorci71
addikt

ahogy írták, sokat ment egyben.
Én azt csinálom mióta nekem is film közepén dobálta majd nem is lehetett nem végrehajtani a kikapcsolást, hogy ha sokat megy akkor Wc stb idejére kikapcsolom. Nejem is gyorsan rászokott, hogy a hétvégi háttér zajt néha megszakítsa egy kikapcsolással.

Kisszaboo
2000 óránként, de magától is megcsinálja ha jól tudom.
Philips topikba volt mi mit jelent a szerviz menüben ott tudod megnézni mennyit ment mikor csinálta stb.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#71524) ricsip válasza bnorci71 (#71523) üzenetére


ricsip
addikt

Ha kikapcsolja az ember a képet (csak a hang megy), akkor is pörög az üzemóra számláló? A pixel refresh számláló is?

[ Szerkesztve ]

-

(#71525) szubence


szubence
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég vásárolt Philips 55OLED806 TV-m hangját szeretném egy régebbi Onkyo TX-SR506 erősítőn keresztül hallgatni optikai kábellel (az erősítő még nem támogat ARC vagy eARC-t). Már szerintem minden beállítás kombinációt kipróbáltam (pl. eARC off vs Auto, digitális kimeneti formátumok váltogatása, stb.), de csak a TV hangszóróján keresztül hajlandó hangot kiadni (hiába állítom az audiokimenetet HDMI hangrendszerre, "Cannot switch to Audio System üzenettel visszaáll a TV hangszóróra). A kábel biztos jó, mert számítógépről megy vele a hang ugyanezen az erősítőn.
Van esetleg valami ötletetek?
Köszi!

(#71526) b. válasza szubence (#71525) üzenetére


b.
félisten

HDMI re ne állítsd , ha optikain akarsz hangot, Az ARC vagy eARC on át megy csak a TV ből HDMI-n vissza hang. :)
Az arcot kapcsold ki, a Tv-n a digitális kimeneti hangot állítsd sima többcsatornásra ( ne tömörítetlenre, mert nem megy át optikain a DD Plus és DTS Kösd össze optikaival és úgy nézd meg engedélyezi e a kimenetnél. Ha nem, akkor csinálj egy gyári visszaállítást és utána nézd meg ,de a hangot vagy sztereóra vagy sima többcsatornásra tedd.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71527) Tharsis válasza wyll358 (#71522) üzenetére


Tharsis
csendes tag

Valószínűleg tényleg egy kis ferdítés történt. A lényeg, hogy megmarad.

(#71528) szubence válasza b. (#71526) üzenetére


szubence
csendes tag

Köszi.
Ezekből amit írtál, a gyári visszaállítás kivételével már minden megvolt.
Az hogy azt írtad, hogy "engedélyezi e a kimenetnél", az azt jelentené, hogy a TV audio kimenet beállításnál meg kéne jelenni egy plusz opciónak? Jelenleg itt mindig csak 3 lehetőség van: "TV speakers", "HDMI sound system" és "TV speakers off". Én ezért próbáltam itt a "HDM sound system"-re állítani feltételezve, hogy akkor küld kifele digitális audio jelet.

(#71529) bnorci71 válasza szubence (#71528) üzenetére


bnorci71
addikt

Tv speakers Off nem próbáltad?

ricsip
fogalmam nincs

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#71530) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Tenyérlenyomatot oled kijelzőről, ki mivel tünteti el?

(#71531) szubence válasza bnorci71 (#71529) üzenetére


szubence
csendes tag

De próbáltam. Akkor sincs hang az optikain.

(#71532) Kisszaboo válasza Zoli1222 (#71530) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Hogy tenyereltél rá??

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#71533) Zoli1222 válasza Kisszaboo (#71532) üzenetére


Zoli1222
őstag

A 4 éves lányom tette.

(#71534) viera válasza Zoli1222 (#71530) üzenetére


viera
őstag

Én mindenre ezt [link] használom már régóta.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#71535) Pro Koryak válasza Zoli1222 (#71530) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Eleve nem tesszük rá.
Amúgy szegény kislányra fogni, még védekezni sem tud, hogy nem ő volt.
:DDD

(#71536) b. válasza szubence (#71528) üzenetére


b.
félisten

azzal érdemes egy próbát tenni. ha nem lesz jó akkor szerintem egy ARC leválasztóra lesz szükséged sajnos, de lehet másnak lesz valami beállításra ötlete.
Ha lesz ma időm megpróbálom az én rendszeremmel optikait rákötni, ha az segítség. hátha látok valamit amit nem vettünk észre.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71537) b. válasza szubence (#71528) üzenetére


b.
félisten

Még nem töltöttem le a két hete kijött frissítést ,épp most teszem azt. Nem tudom láttad e a javításokat , pont érint, ha nem nyomtál szoftver frissítést.

TPM211EA_001.002.114.203– Date: 2022/03/17
- Fix for intermittent loss of AV signal on HDMI source
- Fix for intermittent sound drops via HDMI ARC
- Fix for problems with switch to external audio system
- Fix for no audio and hissing noise via TOSLINK
- Fix for HbbTV not available on DVB-T2 channels
- Fix for pairing issues with Xbox One X controller
- Fix for AL segments don't dim down entirely anymore with black picture content in AL style "game"

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71538) Gajho válasza alaves (#71343) üzenetére


Gajho
csendes tag

Hali

Köszi a segítséget.
Még nem hivtam őket de még párszor lefuttattam az 1 órás programot. 8. Alkalom után megjavult :D

(#71539) b. válasza szubence (#71528) üzenetére


b.
félisten

szia! na közben ránéztem. Nálam van hang optikain nálam az erősítőre kötve.
Beállításoknál:
Hangkimenet: Tv hangszorók ki
eARC : ki
Digitális hangkimenet : Többcsatornás ( csak erre állítva jó)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71540) Templomegere válasza alaves (#71491) üzenetére


Templomegere
senior tag

köszi !

LG OLED65C12LA
LG OLED55C12LA

ezek közül valamelyikkel akkor nem nyúlok mellé ? :)

(#71541) alaves válasza Templomegere (#71540) üzenetére


alaves
addikt

Nem nyúlsz mellé, hacsak nem életbevágó a DTS támogatás.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#71542) Kisszaboo válasza Templomegere (#71540) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

65!!!

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#71543) Templomegere válasza alaves (#71541) üzenetére


Templomegere
senior tag

Picsába, szerintem direkt szivatják az embert az ilyen dolgok variálásával....

(#71544) 1stVikman válasza szubence (#71525) üzenetére


1stVikman
senior tag

+b.
Nálam már az újabb FW van fenn, erősítő yamaha rx v457, optikán összekötve, van hang.
Minden beállítás->javított->hang
Automatikusa hangerő :ki
Audiokimenet : hdmi hangrendszer
eARC: ki
Digitális kimenet formátuma : Többcsatornás
Illetve késleltetés van még bekapcsolva, mert ellenkező esetben ha a tv hangszóró és az erősítő is megy, akkor visszhangzik picit. Ezért eltoltam 55-re.
A Többcsatornás (átkötés) és sztereó (tömörítés nélkül) opciókra állítva is átmegy a hang, csak az átkötés (ez akar szerintem a passthrough) módban nincs lehetőség késleltetésre. Mondjuk és némítom a tv-t, ha az erősítőt használom, úgyhogy mindegy. :D
Valahol amúgy lehet jelezni Philips felé a fordítási hibákat?
Mert itt van egy, ami magyar helyett olasz : [kép]

Na meg az az "advanced" fordítás, mint "javított" :F Falra mászok tőle.
Miért nem lehet "haladó" vagy "további beállítások" vagy "fejlett"? Botrányos :)

(#71545) szubence válasza b. (#71539) üzenetére


szubence
csendes tag

Köszi a sok segítséget!
Megoldódott, de kicsit félve vallom be mi volt...
A TV csatlakozásnál kicsit határozottabban megmozgattam az optikai kábel foglalatát és lett hang :) . Szóval szimplán nem volt teljesen a helyén a csatlakozó, pedig többször ki-be dugtam és megmozgattam korábban is hátha.

(#71546) szubence válasza 1stVikman (#71544) üzenetére


szubence
csendes tag

Szia,
Köszi neked is, megoldódott, írtam feljebb, elég banális oka volt.

Én amúgy pont az ilyen szerencsétlen fordítások miatt szinte minden eszközömön inkább angol nyelvet állítok be.

(#71547) b. válasza szubence (#71545) üzenetére


b.
félisten

Szuper, a lényeg hogy megy :) :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71548) Templomegere válasza alaves (#71541) üzenetére


Templomegere
senior tag

van LG nek ebben a méretben árkategóriában DTS támogató tv-je ?

(#71549) Calogero válasza Templomegere (#71548) üzenetére


Calogero
addikt

Úgy tudom, hogy a B9,C9,E9,G9.. széria támogatta utoljára a DTS-t

(#71550) T560i


T560i
tag

Üdv! A minap arra lettem figyelmes,hogy a 806 nem kapcsolt be de a házimozi avrt bekapcsolta kb fél percre majd lekapcsolta! Vajon ez mitől lehet!?🤔🤔

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.