Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) DougButabi válasza zsamiatt (#43400) üzenetére


DougButabi
tag

Falra gondoltam. :-)
Igazából azon még nem gondolkodtam mennyire lesz kulturált, 5-6 centi mélyek ezek, ami nem kevés.
Szóval még csak érdeklődök.

(#43402) totattys válasza koala69 (#43296) üzenetére


totattys
újonc

Köszi a tanácsot, 19-én megrendeltem, ma megjött az rtl-sdr usb stick. Beüzemeltem, működött, majd megszakadt a kapcsolat, újra telepítettem, megint működik. Remélem most már végleg.

(#43403) chemand válasza amaximus (#43367) üzenetére


chemand
tag

szia,
sajnos nem vagyok sem programozó, sem HA expert, azonban a legtöbb esetben kitartásomnak köszönhetően meg tudtam oldani az informatikai kihívásokat. Most azonban nem szeretnék több időt elfecsérelni, ezért szeretnék segítséget kérni a pollen adatok megjelentítésében. Egyszerűen nem sikerül :W .

Jelenleg ott tartok, hogy megvan az entitás (sensor.pollen_adatok), és az egyedi card (Pollen Information Hungary Card) is létrehozható. Ezt követően próbáltam már sok mindent, de nem jelenik meg adat.

(#43404) totattys válasza chemand (#43403) üzenetére


totattys
újonc

A 43180, 43185, 43200 hozzászólásokban kaptam segítséget az ügyben. Nekem ezek után működött.

(#43405) chemand válasza totattys (#43404) üzenetére


chemand
tag

még egyszer (ma) utoljára nekifutottam, végül sikerült :) csak az a problémám, hogy nem tudom miért :N
annyit csináltam, hogy átírtam a YAML fájlban a sensor-nál ezt name: 'Pollen adatok' --> name: 'pollen_hu'

[ Szerkesztve ]

(#43406) kgymac válasza chemand (#43403) üzenetére


kgymac
őstag

A szenzort és a kártyát is telepíteni kell, külön-külön. Majd újraindítás.
Utána lehet beírni a configuration.yaml-ba a githubon lévő példa kódot, erőforrást hozzáadni.
Ill. egy másik tanács alapján én kiszerveztem a sensors.yaml-ba.
yaml-ellenőrzése, majd ha ok, újraindítás.

Haladó mód legyen engedélyezve, erre figyelj. (*usernél lehet beállítani, ha nem lenne)
Beállítások -> Irányítópultok -> Három pötty jobbra fent - Erőforrások -> Erőforrások hozzáadása:
Java-ként ez a link kell menjen:
/hacsfiles/pollen-hu-card/pollen-hu-card.js

Újraindítás után adható a felülethez a pollen card, nekem addig nem jelent meg.

szerk: grat. a met_alert-et és a tűzgyújtási tilalmat is feltenném. Mindegyik kódjából sokat lehet tanulni, de főleg az utóbbi feltételesen megjelenőből.

[ Szerkesztve ]

(#43407) chemand válasza amaximus (#43367) üzenetére


chemand
tag

A pollen adatok leírásában szerepel, hogy: "If you want to show only the dominant pollen you may skip using the pollen-hu-card and use the following:"
az ezt követő konfigurációt/paramétereket hol kell megadni?

kgymac: telepítettem mindkettőt, újraindítottam, config.yaml-t szerkesztettem, erőforrást hozzáadtam, valamit elrontottam, de most már működik

[ Szerkesztve ]

(#43408) koala69 válasza totattys (#43402) üzenetére


koala69
tag

szia - fog az menni, az antenna jol legyen csatlakoztatva, es a stick ha teheted ne a gepbe legyen dugva, hanem egy fel meteres usb hosszabitoba - ha nem lenne stabil ezek utan ez segithet!

(#43409) peternac


peternac
tag

most jött email-ben: Shelly Plug S - 5 PACK a hivatalos shopban 84,50EUR helyett 49,95EUR, de:
egy ötös pakk esetén szállítással meg áfával a vége 70,91EUR=26500HUF
így már annyira nem gyere be
majd egy gyors google után itthon is kb. ennyiért megy most: https://okosotthon.bolt.hu/webaruhaz/termek/shelly-plug-s-wifi-s-mini-okoskonnektor-fogyasztasmerovel-12a-2500w-5-darabos-csomag/
Plug S-ért ~5ezer HUF/darab nem rossz ár (7,5ezertől/darab kezdődnek itthon, ahogy néztem)
máshol nem találtam itthon ötös pakkot (2 percet szántam a keresésre :P )
most elgondolkoztam, hogy a Gosund SP1-eket lecserélem Plug S-re
mondjuk a Gosund 16A, a Plug S meg csak ~10A

(#43410) totattys válasza koala69 (#43408) üzenetére


totattys
újonc

Köszi! Az usb hosszabbítóra én is gondoltam. Majd holnap azt is megnézem, egyenlőre most jó!

(#43411) nemethsza


nemethsza
tag

Srácok,
segítsetek, pls, belekeveredtem :-(
Egy Rapsberry 400-on fut a HA. Sok hónapja integráltam több Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitort. Lecseréltem a fw-t ATC-re, és a Passive BLE Monitor alatt ott is voltak az eszközök, és az adatok is jöttek.
Néhány napja azt vettem észre, hogy a HA alatti adatok nem változnak. Mivel nem találtam rá semmi értelmes okot, töröltem az eszközöket, az integrációt, és újra feltettem. Most viszont a Passive BLE Monitor nem szedi össze a jeleket.
Tuti, valami triviálist nem veszek észre, de teljesen belekeveredtem :-(
Mi(ke)t nézzek meg?
Thx!

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#43412) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Jó néhány villanykapcsoló mögött a kötésdobozban nincs csavarmenet, csak karmokkal tud rögzülni a kapcsoló. Szeretnék okoskapcsolókat beépíteni, de ezek csak karmokkal rögzíthetők. Van valami okos megoldás erre vagy gányolnom kéne, mittomén mondjuk epoxyval?

Semper fi!

(#43413) LouiS22 válasza inferno88 (#43412) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem a kapcsolót cseréled ki, hanem relét használsz. De gyanítom, hogy pont az lesz a probléma, hogy nem fog elférni a relé a kapcsoló mögött.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43414) inferno88 válasza LouiS22 (#43413) üzenetére


inferno88
őstag

Nem férne el relé, ezért is vettem kapcsolókat, amibe integrálva van minden. Legrosszabb esetben megoldom azzal, hogy "készítek" rögzítési pontot, csak reméltem, hogy van már esetleg bevált megoldás.

Semper fi!

(#43415) ojb válasza inferno88 (#43412) üzenetére


ojb
tag

Oldalanként egy - egy [ilyen] nem segítene?

(#43416) inferno88 válasza ojb (#43415) üzenetére


inferno88
őstag

Közben én is megtaláltam, de köszi!

Semper fi!

(#43417) amaximus válasza chemand (#43403) üzenetére


amaximus
csendes újonc

cards:
- type: custom:pollen-hu-card
above_level: 1
title: Pollenek
sensor_name: pollen_adatok
A fentit add hozzá. A resource-hoz persze elöbb hozzá kell legyen adva.

[ Szerkesztve ]

(#43418) Primary92


Primary92
senior tag

Hogyan oldanátok meg azt, hogy egy MQTT-n elérhető PLC-n lévő számértéket (vagy bitet) úgy írni át, hogy a HA-ban a PLC-ben tárolt érték jelenjen meg mondjuk egy csúszkán, amit a csúszkán való elmozdulással felül tud írni?

Szerintem azt lenne cérlavezető, ha a PLC küldi az eredeti regiszter értékét, ha az megváltozott. A HA meg küld egy üzenetet az új értékkel, ha a felületén beavatkozás történt. A PLC-n meg tudom oldani, hogy az új érték beíródjon az eredeti regiszterbe.
Ugyanerre lenne szükségem csak bit-tel, de gondolom az már nagyon hasonló.

(#43419) konkav


konkav
csendes tag

Sziasztok.

Otthon okosítás előtt vagyok, tesztelem a különféle eszközöket, és belefutottam egy problémába, amelyről sehol sem találtam még említést sem.

Egy Intel NUC-om van, Sonoff Dongle-E-vel, HA és Zigbee2MQTT-vel. Van egy Sonoff elemes Zigbee nyomógombom (SNZB-01), valamint egy Aqara H1, 2 gangos, nullvezetékes kapcsolóm.

Amikor bármilyen oknál fogva a Sonoff gomb "átcsatlakozik" a koncentrátorról az Aqara-ra (akár azért, mert túl messzire került a koncentrátortól, akár azért, mert leállítottam a HA-t), a gomb (Sonoff) lenyomásával az Aqara "bal oldali" reléje kapcsol. Akkor is, ha "decoupled" állapotban van, azaz nem a kapcsoló bal gombját "nyomja meg" (ebben az esetben a kapcsolón lévő jelző LED nem vált állapotot, de a relé kattan).

Próbáltam törölni az egyik, másik, és mindkét eszközt, majd újracsatlakoztatni a Zigbee hálózathoz, de ez konzisztensen így van, amint a gomb átcsatlakozik a kapcsolóra, elkezdi vezérelni a relét.

Találkozott már valaki ilyesmivel? Mit tudnék még próbálni? Nekem tetszik ez a kapcsoló, jól néz ki, esetleg tudtok másik gyártót, amely ilyen, vagy ehhez hasonló kapcsolókat gyárt? (jó lenne, ha a sorozatban lenne olyan "kapcsoló", amely csak a gombot tartalmazza, és csak jelet küld zigbee-n).

Köszönöm.

(#43420) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Vajon a SolarEdge API-jában az aktuális inverter teljesítmény korlátozás értéke elérhető lehet?
Ha igen, akkor hogyan lehetne a HA alatt elérni, mert a jelenlegi integráció nem tartalmaz ilyen entitást.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#43421) Feherfy


Feherfy
tag

Szeretnék motoros redőnyöket felszereltetni. A vállalkozónak aki csinálná, említettem, hogy a későbbiekben okosotthon rendszerben használnám, úgy ajánljon terméket.
Az árajánlatában "Bidis redőnymotor" szerepel.
Aki integrált már HA alá redőnyt, tudna adni tanácsot ezen kívül mire kell még figyelni, illetve fel tudna világosítani milyen eszköz(ök)re lesz még szükségem?
Előre is köszönöm! :R

(#43422) fo_di válasza Feherfy (#43421) üzenetére


fo_di
őstag

én kifejezetten a buta, falikapcsolóhoz való 4-eres kábellel (nulla, föld, fel, le) működő motort kértem, azt shelly 2.5-tel minden probléma nélkül lehet behúzni
a nyomatékérzékelő és a beépített végálláskapcsoló viszont jó dolog, azt kérjél bele
(a bidis szerintem távirányítós, a szerelők többsége ezt gondolja okosíthatónak, de több vele a szívás)

[ Szerkesztve ]

(#43423) Feherfy válasza fo_di (#43422) üzenetére


Feherfy
tag

Igen, sajnos távirányítós lesz, mert fali kapcsoló nem lett kiépítve.

(#43424) fo_di válasza Feherfy (#43423) üzenetére


fo_di
őstag

nem kell feltétlen direkt falikapcsoló egy shellyvel, de valahol ígyis-úgyis kell a föld-nulla-fázis a távirányítós motorhoz is, vagyis megvan minden ami kell egy kapcsolós motor és shellynek (a fel-le kábelt a shelly állítja elő)
annyi, hogy a shellyt vagy a redőnytokba vagy egy falba süllyesztett vagy falon kívüli kötődobozba kell elrakni

a gyártót fentebb linkeltem, megkérdezheted őket, hogy miként lehet őket a saját rendszerebe integrálni, van-e elérhető api vagy valami

[ Szerkesztve ]

(#43425) BlackJack21 válasza Feherfy (#43421) üzenetére


BlackJack21
tag

A fejlettebb funkciók miatt drágább ugyan, adott felhasználás mellett jó lehet ( nyomaték, szoftveres végállás, stb). Ezt a Shelly 2.5 is tudja, ha shutter módban van, csak be kell kalibrálni. A Shelly használatával az olcsóbb modell is elég lehet.
Amire figyelni kell, hogy a rádiós modelleket célszerű elkerülni, mert eléggé beszűkíti a felhasználási lehetőségeket, gyakorlatilag a gyártó saját megoldásaira.

[ Szerkesztve ]

(#43426) Feherfy válasza BlackJack21 (#43425) üzenetére


Feherfy
tag

Köszönöm! +neked is fo_di!
Akkor még mindenképp rákérdezek, hogy pontosan milyen a motor.

(#43427) pch válasza Feherfy (#43426) üzenetére


pch
aktív tag

A távirányítós redőny a szívás. Majdnem mindnek saját cucca van integrálni szinte lehetetlen...

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#43428) fo_di válasza fo_di (#43424) üzenetére


fo_di
őstag

ha még esetleg a kapcsolós motor falra szerelt kapcsoló nélküli üzemeltetése felé hajlasz, lehet használni zigbee függöny/redőny relémodult is zigbee kapcsolóval/nyomógombbal (pl egy ikeás táv vagy aqara gomb) összebindolva, akkor annyi előny van még, hogy a rendszer a home assistant aktuális állapotától függetlenül működik, amíg van áram, míg a shellysnél már körülményesebb ugyanez fizikai kapcsoló nélkül

(#43429) fo_di


fo_di
őstag

ezt láttátok? Year of the Voice - Chapter 2: Let's talk
a májusi rilízzel érkezik a lokális hangasszisztens, whisper alapú speech-to-texttel és lokális text-to-speechcsel a néhány hónapja bevezetett assistot kiegészítve. a whisper ha jól látom, magyarul is tud, szóval érdekes dolgok lesznek itt
és ugyanitt egy esphome alapú mikrofonhoz vagy voip telefon mikrofonként és hangszóróként való használatához is van tutorial

(#43430) zsamiatt válasza fo_di (#43429) üzenetére


zsamiatt
őstag

mondjuk ez a nyomogomb nyomogatás elötte nem túl biztató. Remélem megoldják, hogy hanggal lehessen ébreszteni.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#43431) LouiS22 válasza zsamiatt (#43430) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez inkább csak egy proof of concept arra, hogy az M5Stack és az ESPHome vonatkozó képességeit demozzák.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43432) zsamiatt válasza LouiS22 (#43431) üzenetére


zsamiatt
őstag

persze, meg a nagyi telefonjának újra hasznosítását :C

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#43433) LouiS22 válasza zsamiatt (#43432) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43434) Degeczi válasza zsamiatt (#43430) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, így csak szép játék, de gyakorlati felhasználásra nem jó, mivel a fene se fog ilyen eszközt keresgélni, nyomogatni, közelről belebeszélni parancskiadáshoz, kell vezényszóra állandóan fülelő cucc - azt viszont nem egyszerű összehozni, sok mikrofonnal, háttérzajból amennyire lehet kiszűrve a beszédet, csak a tényleges parancsszóra reagálni.

A legjobb az lenne, ha sikerülne vkinek meghackelni egy gyári megoldást, Google vagy Alexa hangasszisztensre saját firmware-t tenni, hiszen a hardver ott adott.

Másrészt a jó minőségű TTS lokálisan elég erőforrásigényes (de nyilván a STT is), és az okosotthon rendszer futtatására amúgy tökéletesen elegendő, kis fogyasztású rendszeren sokkal lassabb az online szerverekénél. Jó lenne ahhoz is vmi hardveres támogatás, mint képfölismeréshez a Coral.

[ Szerkesztve ]

(#43435) zsamiatt válasza Degeczi (#43434) üzenetére


zsamiatt
őstag

a rhasspy jó erre a célra. Központi szerver lehet a nas vagy bármi (van belőle docker is!), kliensnek meg elég egy zero w 2 + mikrofon -hangszóró kombó.
[link]
úgy ahogy már müködik is nálam teszt padon. De valami még nem tökéletes. Újra kellene rakni az egészet szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#43436) vkp


vkp
aktív tag

Onvif.
Felraktam a 2023.5bétát... azóta a hikvison onvif kamerák nem mennek, logba azt írja, hogy eltér az idő az onvif eszköz és ha közt, pedig másodpercre egyeznek...
Természetesen a foscam vackok vígan muzsikálnak továbbra is...

[ Szerkesztve ]

(#43437) LouiS22 válasza vkp (#43436) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

Ha jól értem, fw hiba, de ha van a kamerákban ntp, akkor működnek.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43438) nemethsza válasza nemethsza (#43411) üzenetére


nemethsza
tag

Sziasztok,
úgy tűnik, az RPI 400 bt-jével van vmi gond
[kép]
Helyre lehet ezt hozni vhogy? Bele nem piszkáltam…
Thx

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#43439) LouiS22 válasza nemethsza (#43438) üzenetére


LouiS22
veterán

Rákérdezek: frissítettél HAOS 10re vagy 10.1re?

Ha igen, akkor downgrade kell: ha os update --version 9.5

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43440) kgymac válasza nemethsza (#43438) üzenetére


kgymac
őstag

Ha bcm a bluetooth, akkor egy ilyet futtatnék:
dmesg | grep -i bluetooth
Tippre sérült vagy elveszett a broadcomm modulhoz tartozó fw.

(#43441) vkp válasza LouiS22 (#43437) üzenetére


vkp
aktív tag

NTP-vel sem megy, valamit csúnyán elkúrtak a srácok... remélhetőleg lesz rá megoldás, mert nem szívesen dobnék ki pár millát új kamerákra..

[ Szerkesztve ]

(#43442) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Slimmelezer+ és DÉMÁSZ kalandok, sokadik rész:

Miután jeleztem az ÜFnek az igényt, hogy majd frissítsék az óra firmwarejét ha lesz (és akkor lesz használható P1 port is), ma reggel felhívott a mérési osztályról vki. Új firmware nincs, gyártó nem tudni mikor ad, de ők barkácsoltak(!!!) kicsit a firmware-en, és szerintük sikerült megoldani házon belül a problémát. Mivel emlékeztek rám, így az órámra felrakták ezt a hekkelt firmwaret, és teszteljem már le nekik, hogy megy-e a P1 port :D

És csodák csodája, működik! Kellett hozzá 4D4M firmware-je (köszi 4D4M!), de így simán megy a cucc.

Kedden beszélek a csókával a DÉMÁSZnál, hogy sikerült nekik, lehet mindenhova kitolni a cuccot, szóval májusban nézzetek rá, akiknek eddig nem ment.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#43443) hundai válasza ojb (#43415) üzenetére


hundai
aktív tag

Egy ilyen Sonoff-ra is rá lehetne rakni ezeket a karmokat?

-Wake up Neo!

(#43444) 4D4M válasza Ezekiell (#43442) üzenetére


4D4M
aktív tag

LouiS22-nak jár a köszönet java, én csak kiegészítgettem pár aprósággal, de mindazonáltal használd egészséggel.
Csak érdekességként: hány tizedes az áramerősséged? (: Ha 0, akkor már nyithatsz annak is egy hibajegyet, ha ilyen tettrekészek ott a Démásznál.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#43445) Ezekiell válasza 4D4M (#43444) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pillanatnyi áramerősség L1 0.000 A
Pillanatnyi áramerősség L2 2.000 A
Pillanatnyi áramerősség L3 9.000 A

És hát ezek mindenek, csak nem segítőkészek (ezt az 1 emberkét leszámítva), de majd megemlítem nekik :)

Edit: természetesen köszi neked is, LouiS22 :R

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#43446) 4D4M válasza Ezekiell (#43445) üzenetére


4D4M
aktív tag

Igazából nem is tizedesjegy lenne a fontos, hanem bármi(előjel pl), ami a fázisonként az áram irányáról adna tájékoztatást, anélkül egyelőre csak játékszer marad a dolog HA szempontból.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#43447) LouiS22 válasza 4D4M (#43446) üzenetére


LouiS22
veterán

Jól láthatóan ebben is csak egész értékkel dolgozik :(

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43448) chemand


chemand
tag

Alin vettem egy usb-s bluetooth adaptert, ma jelzett a HA, hogy új eszközt talált: Smart Series 8000 8DDC Oral-B

Nekünk nincs ilyenünk. Lehet, hogy a szomszéd okos fogkeféjét találta meg? :DDD
(nem tudom, hogy neki van-e ?)

[ Szerkesztve ]

(#43449) LouiS22 válasza chemand (#43448) üzenetére


LouiS22
veterán

nagyon valószínű. Én is kaptam már így cuccokat :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43450) chemand válasza LouiS22 (#43449) üzenetére


chemand
tag

majd szólok neki ha úgy látom, hogy elmaradt a reggeli fogmosás :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.