Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) mikk2000 válasza sambenez (#36100) üzenetére


mikk2000
őstag

Evidens, tehát kell egy plusz eszköz. Ez mennyiből jön ki minimális igények esetén?

(#36102) sambenez válasza mikk2000 (#36101) üzenetére


sambenez
addikt

Nem feltétlen kell plusz eszköz, mert azon is futhat az influxdb amin a HA.

(#36103) mikk2000 válasza sambenez (#36102) üzenetére


mikk2000
őstag

Közeledünk, mi az a HA?

(#36104) LouiS22 válasza mikk2000 (#36103) üzenetére


LouiS22
veterán

HomeAssistant. De üdvös dolog a kereső használata is, vagy visszaolvasni (nem keveset).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#36105) sambenez válasza mikk2000 (#36103) üzenetére


sambenez
addikt

Home Assistant.
De azt hittem ha ezt a topikot olvasod akkor ismered.

(#36106) LouiS22 válasza sambenez (#36105) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#36107) mikk2000 válasza sambenez (#36105) üzenetére


mikk2000
őstag

Ne tudd meg mekkora katyvasz látszik ha olyan olvassa aki csak kóstolgatja. Hidd el, a szakmámból én is tudnék fél órát mesélni anélkül, hogy egy kukkot is értenél :)

Szóval van ez a Home Assistant izé, amihez nem kell külön eszköz, mert miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#36108) szricsi_0917 válasza tradeelek11 (#36098) üzenetére


szricsi_0917
tag

Ezek a keresztkérdések 😁

Én mint teljesen kezdő csak annyit tudtam meg, hogy több eszközt kezel, de mondjuk annak sem sok értelme van, mert mesh hálózatban csak a cél hardverre csatlakoztatott eszközök száma adódik össze nem pedig a teljes mesh topológia. A másik amit láttam ebből adódóan, hogy erősebb az eszkőz maga és ha minden igaz hatótávban is jobb Nekem idővel a 32 is bőven elég lesz szerintem. A "riasztós" extra és az offline mód nem releváns nálam. Viszont itt jön a kérdés a hozzáértőbbekhez, hogy van-e más számottevő különbség ami előnyt jelenthet ár-érték arányban?
Nálad a labda. 😊

(#36109) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Sziasztok, smart Home eszközt építettem be a kutam vezérléséhez. Nincs automatizálva, szimplán ezzel kapcsolom. Problémám, hogy áramszünet esetén automatikusan bekapcsol. Ezt tudom valahogy orvosolni, hogy újraindulást követően ne kapcsoljon be automatikusan?

(#36110) tradeelek11 válasza szricsi_0917 (#36108) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Te a "gyári" fw. vel nézted :)
Ez meg a nem "gyári" : [link] [link]
én az offline módot szintén megoldottam:
[link] (az óta már az RPI3 helyett egy Zero 2 W van + egy ilyen [link] Kínából majdnem feléért)
Tehát nem csak hogy LAN-on hanem még POEn is.

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#36111) Gh0sT válasza Gyufaaa (#36109) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szia!

És pontosan milyen eszközt építettél be, amivel kapcsolod?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#36112) Brekecs válasza sambenez (#35952) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia !
Nem tudom nálad mi lehet a gond , nekem is így működik az egyik Gosund SP1- tulfeszbe megy onnan kapja a tv, laptop, házi-mozi stb, tökéletesen működik , a többi is, plusz egy pár BlitzWolf cucc. Esetleg próbálj egy másik Gosund SP1-t ,
Üdv


Bocs #35951blg -nek szántam !

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#36113) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok. Vettem tp link okos konnektorokat és úton két tp link IP kamera is. Maradnék a márkánál de sehol nem kapható hozzá a riasztós hub. Már kifutott vagy még meg se jelent? :R

(#36114) szricsi_0917 válasza tradeelek11 (#36110) üzenetére


szricsi_0917
tag

Ez már egy másik szint. Én még csak kezdő vasutas vagyok 😁
Csak egy Gigabyte Brix N5105-re felraktam a HA-ot és próbálkozok mi mindent is lehet kihozni a dolgokból. Kell még egy kis tanulás, hogy ilyen komplex dolgokon gondolkodjak, mint amiket te megoldasz. 😊

(#36115) tradeelek11 válasza szricsi_0917 (#36114) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Nem azért írtam a második felét, engedd is el.
A lényeg teljesen elég Sonoff stick :)
a többit megoldjuk :)

Tisztelettel :R

(#36116) szricsi_0917 válasza tradeelek11 (#36115) üzenetére


szricsi_0917
tag

Nem is kötözködésből írtam. Teljesen rendben van, ha valaki jobban és valaki kevésbé ért hozzá.
Amúgy emeletes háznál beton fődémmel 2 stick kell vagy vagy először legyen csak 1 és meglátom, hogy duruzsolnak?
Még szép, hogy megoldjuk, azért van a fórum. De ha van kedved személyes oktatást tartani egy kis gyakorlattal akkor nagyon szívesen meg tudlak kínálni egy kis házi pálinkával, ha nem szereted van más is. 😁

(#36117) BullZeye


BullZeye
veterán

Akcióban szembe jött velem ez a Tuya Zigbee 3.0 radiátor vezérlő.

Nem sokkal lenne drágább a rendszer mint Hercz Mini szeleppel ami meg buta mint a föld.

Használ valaki ilyet esetleg, van értelme? Mennyire hangos éjszakánként ha tekergeti? :)

És hogy picit ON is legyen:
Blitzwolf BW SHP15 megérkezett, rögtön felismerte Z2M és működik routerként. Pollingot be kellett állítani 5 másodpercre, de az a része is működik, 5 másodpercenként reportol. Nem tudom van e értelme kevesebbre állítani és hogy terheli e a rendszert ha 4 ilyen eszköz 2 másodpercenként küldi az adatot.

[ Szerkesztve ]

(#36118) sambenez válasza mikk2000 (#36107) üzenetére


sambenez
addikt

A Home Assistanthoz kell mondjuk egy Raspberry pi vagy valamilyen számítógép amin futtatod.
Olvasd el ezt:
Home Assistant telepítés, beállítás

(#36119) LouiS22 válasza BullZeye (#36117) üzenetére


LouiS22
veterán

Van kettő ilyenem, mai tudással már nem venném meg őket, és nem a zaj miatt (lehet hallani, engem nem zavar, de hallható, amikor teker). Sokkal idegesítőbb design fault az elemtartó része, valamint a borzalmas kijelző és érintőpanel.

Nyilván azért is "olcsó" most, mert ez volt az első trv, de ennél designban mindegyik cucc jobb már. Persze ha kizárólag HA-ból vezérled és a család női tagjai nem akarják kézzel állítgatni, akkor elmegy :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#36120) Gyufaaa válasza Gh0sT (#36111) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Közben megvan a kapcsoló. Kicsit elvesztem a felületen. Ez egy wifi smart relé. Nem találtam az applikációban a Relay status-t, de meglett. Így már rendben működik. Köszönöm szépen azért!

(#36121) radio11 válasza LouiS22 (#36119) üzenetére


radio11
tag

Nekem 5db van, jól működnek (csendesek) de tényleg csak HA alól vezérelve használhatóak, a kezelőszerv elég tré. Az elemcsere meg mindig izgalmas, mert elég szarul oldották meg a tartót.

(#36122) ViZion válasza sambenez (#36105) üzenetére


ViZion
félisten

tényleg no offense. Magam is építgetek ezt-azt, Wemos/ESP nem ismeretlen, Rpi-vel nem sokra mentem (drága, amire szerettem volna, arra határeset a teljesítménye, stb.), így a kölcsön rpi visszament, azt nem vettem végül.

Gondolkoztam a HA-n, de elvetettem, egyszerűen nem érek rá, titkos dolgok itt nincsenek (kamera, ilyesmik), a kvázi gyári megoldások megfelelőek (ewelink volt a terv, de a több eszköz miatt tuya/smart life lett az irány). A topik címe a smart home, nem a home assistant. Ezért is keveredtem ide, de látom mások is. Szal. legyetek kicsit megértőbbek :)

mikk2000: alap dolgokra a kínai felhős megoldások is jók. Nem fog újat megtudni rólad, ha van mobilod, akkor már mindegy úgyis. :D Lekapcsolhatják? Igen, elvileg. HA-nál a szerver az otthon fut nálad egy vason, ha nincs net, akkor lokálban üzemel. Bár mint többen említették a net kiesés és az áramszünet 99%-ban egybeesik... Jobb hubra is lehet 50+ eszközt kötni. Csak figyelni kell, mert nem minden-mindennel kompatibilis, hiába pl. zigbee mind.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36123) mikk2000 válasza sambenez (#36118) üzenetére


mikk2000
őstag

Hát nem tűnik se olcsónak se egyszerűnek... Fentebb még azt írtad nem kell külön eszköz, azért kérdeztem rá. Szerintem ennek akkor van értelme ha van mondjuk 5+ eszköz, akkor talán árban annyira nem fáj.

(#36124) nszero


nszero
csendes tag

Helo. Shelly 1 és egy pir + mw szenzorral szeretnék kapcsolni egy lámpát. Eddig sikerült beállítani a shelly 1-ben, hogy a szenzor jelére kapcsoljon a lámpa majd késleltetve kikapcsoljon. Az időzítés közben újra mozgást észlel nem inbítja újra az időzítést. Letelik a 15 másodperc kikapcsol a lámpa. Azt szeretném ha az utolsó mozgás után kapcsoljon le a lámpa.

(#36125) Degeczi válasza ViZion (#36122) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem is annyira a lekapcsolás a fő veszély (bár ez is épp elég, h rajtad kívülálló ok miatt legyen használhatatlan a befektetésed), hanem a kiesések. Minden évben többször előfordul, h akár napokra elérhetetlen vagy jobb esetben csak veszettül belassul vmelyik hasonló kínai felhőszolgáltatás: ez az, ami elfogadhatatlan. Főként ezért ragaszkodunk ahhoz, h mindenképpen lokálisan kell működnie az ilyen vezérléseknek. Gyors, megbízható, minden saját kézben van.

(#36126) BullZeye válasza LouiS22 (#36119) üzenetére


BullZeye
veterán

Van esetleg kiszemelt utód, vagy itt megálltál és nem okosítod tovább?

(#36127) LouiS22 válasza BullZeye (#36126) üzenetére


LouiS22
veterán

99%-ban megegyeznek belül (szoftveresen biztosan, hiszen tuya szinte az összes), szerintem hardveresen is ugyanabból a kínai gyárból erednek, csak más "ruhát" kapnak (értsd: külső) :) Szóval innentől ízlés és pénztárca dolga, hogy melyiket választod. Szoktam látni alin csicsás, sokat ígérő fotókat, megnézem, hümmögök és lapozok tovább.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#36128) amd1400


amd1400
újonc

Sziasztok.
Home Assistantot használok. Van egy Xiaomi hőmérséklet mérő szenszenzorom.
Egyszer valamiért felugrott 100 fokra a hőmérséklet. Nem tudom miért.
Az lenne a kérdésem, valaki tudna-e segíteni abban, hogy az adatbázisból ezt az egy értéket ki tudom-e valahogy törtölni? Ha esetleg már volt ilyen kérdés, akkor egy linket is elfogadok, ahol ennek a problémának utánna tudok nézni. :F

(#36129) sambenez válasza amd1400 (#36128) üzenetére


sambenez
addikt

Elemet kellene benne cserélni, mert egyre több ilyen érték lesz.
Milyen adatbázis?

(#36130) amd1400 válasza sambenez (#36129) üzenetére


amd1400
újonc

Úgy tudom egy adatbázis fájlba menti a mérési adatokat a Home Assistant és abból az adatbázisból veszi ki az értékeket mondjuk egy grafikonhoz.
Ha cserélek elemet az eszközben akkor a Home Assistantból törlődik minden korábbi adat?

(#36131) evitiguF válasza sambenez (#36129) üzenetére


evitiguF
senior tag

Sorry, nem válasz akart lenni...

Sziasztok,
wifis hőmérőt, vagy wifis termosztátot keresek, amit adott esetben neten keresztül bárhonnan elérhetek ellenőrzés, módosítás céljából.
Hőmérőnél értelemszerűen valakit meg kell kérnem, ha módosítani is szeretném, az árkülönbözet a döntő, mire esik a választásom.
Semmi egyéb okos dolog nincs a házban, egy régi Termo ÖV 35 Color gázkazánt vezérelve, ha termosztátról van szó.

Kis háttérinfo a miértről:
Tavaly többször előfordult, hogy a beállított hőmérsékletet elérve nem kapcsolt ki a kazán.
Ezt ha időben észrevettük, manuálisan kikapcsoltuk, viszont akadt eset, amikor épp nem tartózkodtunk otthon, így felesleges gázmennyiség használódott el.
Ez most az új árakkal fájdalmas is tud lenni, ezt szeretném elkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#36132) Gh0sT válasza amd1400 (#36130) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az elmondottak alapján az alap Recorder integrációt használod, ami mögött egy SQLLite adatbázis van. Maga az adatbázis fájl a config mappában van home-assistant_v2.db néven.

Alapértelmezés szerint 10 napnyi adatot tárol az adatbázis, szóval 10 nap után el fog tűnni a hibás rekord. Ha mégis törölni szeretnél egy rekordot, akkor érzésem szerint szükséged lesz:
- egy SQLLite adatbázis kezelőre
- némi SQL ismeretre

Jómagam úgy állnék neki, hogy lelőném a HA-t és készítenék egy másolatot az adatbázis fájlból biztos ami biztos alapon. Ezután az adatbáziskezelővel fel kellene térképezni az adatbázis felépítését és megtalálni a táblát, majd benne a törlendő rekordot.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#36133) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Sonoff TH10 vagy TH16 helyett mit ajánlotok hőmérsékletmérésre ? Mintha ez kifutott termék lenne.....
Ha jó látom Ali-n már ott az újabb generáció, csak nálunk még nem kapható.
[link]

(#36134) radio11


radio11
tag

Végre sikerült összehoznom a vezeték nélküli lcd kijelzőt, amire tetszőleges információt tudok küldeni HA-ból. Egy NodeMCU meg egy 2x20 karakteres LCD az egész, na meg egy csomó bohóckodás Arduino IDE meg MQTT alatt.
Az alapja ez volt:
https://community.home-assistant.io/t/wireless-weather-station-precise-air-quality-meter-with-remote-display-nodemcu-mqtt/213568
A library-k összerakása volt az izgalmasabb, meg az, hogy az lcd.init parancs helyett már lcd.begin van, ez téves a leírásban
HA alatt a payload template szintaktikájával bajlódtam sokat mire megtaláltam a jó megoldást.

(#36135) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Néhány napja rendeltem a gosund sp1 4db-os szettet. Egyikre a számítógépes rész van kötve a másikra a klíma de már pár napja lekapcsolva mert nem kellett használni, előbb hallottam egy puffanó hangot gondoltam ránézek.

A cucc füstszagú gondolom ennek annyi, a klíma és a konnektor működik. Kérdés merjem-e használni a többit, okozhat-e komolyabb kárt, kigyulladhat-e, tönkreteheti-e ami rá van kötve?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#36136) mikk2000 válasza fradi81 (#36135) üzenetére


mikk2000
őstag

Első körben ha 4 darabos szettet rendeltél, lehetséges hogy egybe tudja csak cserélni az árusító cég, tehát érdemes lehet rákérdezni náluk mi legyen. Az egy darabos biztos drágább lesz, és cserénél akkor lehet rá kell fizetni.

Amiből füst jön nem egészséges...

(#36137) LLKobe válasza fradi81 (#36135) üzenetére


LLKobe
veterán

Klímát nem dugnám bele, ezek nem ekkora fogyasztókra vannak kitalálva.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36138) gya/352 válasza LLKobe (#36137) üzenetére


gya/352
tag

Azért egy klima nem az a rettenetes fogyasztás amit ne birna el egy ilyen kütyü. Általában 10A a terhelhetőségük egy klíma fogyasztása ettöl azért távol van. Gondolom nem egy ipari 7kW-os klimarol van szó az eset kapcsán.

(#36139) mikk2000 válasza gya/352 (#36138) üzenetére


mikk2000
őstag

Mosógép se 16A-t vesz fel, még ha sokan ezzel riogatnak :)

(#36140) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Ezen az oldalon van elvileg info, hogy a puffer méretet tudon növelni. Clodflare eléréshez kell.
De ezeket hova lehet beÍrni? És melyiket kell home assistantba? A terminal nem fogadta el.

(#36141) sambenez válasza gya/352 (#36138) üzenetére


sambenez
addikt

Egy ilyen Gosund 16A terhelhetőségű.
Szerintem csak kifogott egy hibásat.

(#36142) mikk2000 válasza jézusom (#36140) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem tudom miről van szó, ennek ellenére észrevételek:

A terminálba root joggal kell futtatni azt a parancsot. Azonkívül a sysctl.conf fájlt is módosítani kell, hogy reboot után is megmaradjon.

Továbbá amit te találtál a 0.19-es verzióra vonatkozik, azóta sok víz lefolyt a Dunán, a 0.28-ban pl ezt írják: "don't set receive buffer if it is already large enough by @dchaofei in #3407"
Tehát nem fogja megnövelni, ha szerinte elég.

Ha nem kapsz buffer méretre warningot, és nincs gondod se, nem érdemes foglalkozni vele.

Ha csak a warning zavar, de amúgy minden oké, akkor meg a 0.26-os változásban:
"adds an environment variable to turn off the receive buffer warning (QUIC_GO_DISABLE_RECEIVE_BUFFER_WARNING)"

(#36143) fradi81 válasza LLKobe (#36137) üzenetére


fradi81
veterán

1200w-ot fogyaszt amikor megy ennyit bírnia kell, már egy napja nem ment legalább, ki volt kapcsolva a dugalj és így pukkant el. Vagy ez a gosund hulladék vagy a konnektorral van valami.

moto g72, Ninebot d28e

(#36144) Degeczi válasza mikk2000 (#36139) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ne beszélj mellé, itt senki nem állított ilyet! :(
Viszont egy mosógép áramfelvétele simán elérheti a 10A-t, így nagyon nem biztonságos olyan mini fogyasztásmérőben használni, amit már a gyártója is csak ennyire specifikált... Célszerű az ilyen adatokat erős fenntartással fogadni, és egy mondjuk 70% terhelést semmiképp nem meghaladni. Ezért ilyen eszközhöz mindenképpen 16A-re specifikált aljzat való.

(#36145) passat77


passat77
tag

Sziasztok,

Home Assistant-ot szeretnék egy régi málnapcre telepíteni. Sajnos csak a 6.6-os verzióig volt ez az 1-es PI támogatva. Letöltöttem, kicsomagoltam, kiírtam sd-re az IMG fájlt. Boot után a telepítés az alábbi hiba üzenetig jut el: “Waiting for the Home Assistant CLI to be ready…” which I’d expect. However, after some time a new message comes up on the screen plugged into the Pi:
“[WARN] Home Assistant CLI not starting! Jump into emergency console…”
Tud nekem ebben valaki segíteni, hogy hol akad el a telepítés? Köszönöm előre is...

[ Szerkesztve ]

(#36146) mikk2000 válasza Degeczi (#36144) üzenetére


mikk2000
őstag

Egy eszköz technikai paraméterein belül használható. Ha nem, be kell jelenteni, és a terméket ki kell vonna a forgalomból, ahogy legutóbb a hosszabbítóknál is történt. Ha van egy hülyeség, azt nem magyarázni kell, hanem el kell hárítani a problémát.

(#36147) mikk2000 válasza passat77 (#36145) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha egyértelműen leírják, hogy nincs támogatva, akkor tulajdonképpen miben reménykedsz?

(#36148) jézusom válasza mikk2000 (#36142) üzenetére


jézusom
addikt

Ha-ban lévő cloudflared app Írta ezt, hibaként hogy buffert kéne állÍtani, de most be akartam másolni, és teljesen más hibákat Ír. Át kell rágnom.

A történet annyi, hogy volt egy működő cloudflare elérésem, csak új domainre akartam cserélni, aztán már nem akart működni, csak egy hibás oldal jön be.

(#36149) passat77 válasza mikk2000 (#36147) üzenetére


passat77
tag

Mint írtam a 6.6-os verzióig volt támogatott, tehát ezt az utolsót töltöttem le. 2021 októberi kiadás.
Mi is a gond ezzel? (REMÉNY ügyileg)

[ Szerkesztve ]

(#36150) zsamiatt válasza mikk2000 (#36146) üzenetére


zsamiatt
őstag

Egy kicsit tul gondolod a dolgokat. A kinai technikai parameterek lo... T nem ernek sokszor. Az eu gyartok is sokszor tesznek ra. Masreszrol meg a te erdeked vagy a gyartoe hogy tul biztositsd magad?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.