Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) fecus válasza itanczos (#2500) üzenetére


fecus
őstag

Szerintem csak akkor számít ha szünetmentesre teszed, mert annak is lenne értelme.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2502) Pulsar


Pulsar
veterán

Megcsinálta már valakai a NUT Beacon jelenlétérzékelőt?
Nem kimondottan domoticz alatt érdekelne a dolog :)

(#2503) Yoshida válasza cpt rodgi (#2493) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Mi még albérletben vagyunk, szóval csak annyi van, hogy van egy raspberry pi, azon domoticz, influxdb, grafana, torrent, kodi, lehet lesz egy webcam is. A rasberry-re usb-n van kötve a mysensors serial gateway, ami egy arduino nano v3 usb vagy mi. Ezen van egy dht22 hő/pára mérő is, ez méri a nappalit. 2.4GHz rádión van egy relé, meg a hálóban egy bme280 hő/páramérő, az most falból usb-n kap 5V-ot, de eredetileg elemes egység lenne :)
Gondolkoztam, hogy a párásítónak csinálok egy másik "okos" relét, és akkor tudok páratartalmat vezérelni, de igazából elmegy magában is, ha jön nagyobb hideg, akkor megy le a pára, akkor bekapcsolom, és kb 10%-ot tud emelni, mondjuk 35-ről 45-re, vagy 30-ról 40-re. 50-55-öt tartanék, szóval úgyse kapcsol ki magától, nincs nagyon mit vezérelni :D

Lassan el kell gondolkoznom az új ház projecten, márciusban indul az építkezés ha minden jól megy. Kéne tervezni nyákot, konnektorba süllyeszthető tápnak, ilyesminek, még nem tisztult le a kép, hogy mi hogy lesz. Minden szobába kelleni fog hő/páramérő, meg okos kapcsoló. De a kapcsolónak ha lehal a domoticz akkor is működnie kell, legalább egy lámpát tudnia kell majd kapcsolni.
Lesz két szellőztető ventilátor, szűrőkkel, oda kell majd motor fordulatszám vezérlés, légnyomás esés mérés (elhasználódott szűrő jelzése), légkondis fűtést majd a broadlinkkel vezérlem, de azt se integráltam még be domoticzba. Meg majd ajtó meg kapuzár, kapumotor, árnyékoló, ilyenek. Lesz kihívás bőven.

(#2504) MaCS_70 válasza itanczos (#2497) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én ilyen területre a két nyugalmi állapotú eszközök híve lennék, de ez könnyen lehet tisztán paranoia is.

Kérdés, hogy mennyire stabil Nálatok a villanyszolgáltatás. Szerintem mindenképpen úgy szereld fel, hogy legyen előtte egy kézi elzáró is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2505) Pulsar válasza itanczos (#2497) üzenetére


Pulsar
veterán

Milyen vizet, és mikor szeretnél elzárni? Úgy értem a kádat akarod megtölteni minden este 18:00-ra, vagy biztonsági okokból minden reggel amikor elmész dolgozni, elzárni a fővezetéket?

(#2506) MaCS_70 válasza Pulsar (#2505) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én szívesen zárnám el a vizet minden huzamosabb távollét idejére, és az jutott eszembe, hogy nem lehetséges, hogy éppenséggel pont előny a lassú nyitás-zárás? Valahogy az motoszkál a fejemben, hogy jó-e a rendszernek az, ha egy pillanat alatt eresztem rá a hálózati nyomást.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2507) Pulsar válasza MaCS_70 (#2506) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, iylen ötletem nekem is lenne. Elvileg ha nyomás alatt zárod el, és nem ereszt a renszer sehol, a nyomást tartja, így amikor ráengeded, nem történik semmi különös. Persze ez csak ideális eset, nyilván mindenhol van csöpögő csap, így a nyomás elmegy, és igen, én sem biztos hogy jó ötletnek tartanám ráengedni hirtelen a hálózati nyomást.

(#2508) Piedon válasza MaCS_70 (#2506) üzenetére


Piedon
tag

Keress rá a víz kalapácsütés jelenségre, lényeg, hogy gyorsan záródó eszköznél (mágnesszelep, karos csaptelep) a gyors záráskor extrém mértékben is megnőhet a csőben egy rövid időre a víznyomás.

[ Szerkesztve ]

(#2509) itanczos


itanczos
senior tag

Srácok! Nem kádat akarok vezérelni, nem is WC-t lehúzni. :)
Ez egy biztonsági szelep lenne, a meglévő kézi főelzáróval sorban, ami akkor zárná el a fő vezetéket, ha valamelyik vízszivárgás érzékelő jelezne, vagyis amikor valamelyik rugalmas vízcső eldurran (mosógép, mosogatógép, csaptelep).

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2510) jeriko2 válasza itanczos (#2509) üzenetére


jeriko2
tag

A mágnesszelepnek egy nyugalmi állapota van, a másikban folyamatosan áramot vesz fel. A motoros szelepnél csak a nyitás / zárás folyamata alatt kell neki áram.

(#2511) Norby-007 válasza jeriko2 (#2510) üzenetére


Norby-007
tag

Így van, az enyém olyan, és szerintem jó is lesz :-)

(#2512) BalanceR


BalanceR
addikt

A Xiaomi Smart home Gateway V1, V2, V3 között mi a különbség?
Sehol nem találok technikai leírást a diferenciákról...
Van valami extra, ami miatt érdemesebb a V2-t venni az egyel szemben?

:R

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2513) yogee válasza BalanceR (#2512) üzenetére


yogee
tag

Szia!
Domoticz (gondolom más is, de ez csak tipp) a V2-től támogatja...
Az alján van a verzió aminek legalább ennek kell lennie: DGNWG02LM
Ha veszel kérdezz erre rá...
itt látod:

[ Szerkesztve ]

(#2514) yogee válasza yogee (#2513) üzenetére


yogee
tag

Most nézem, hogy ez 0.2A-t vesz fel...
Jól számolom, hogy ez egy év alatt 17eFT ?

(#2515) itanczos válasza BalanceR (#2512) üzenetére


itanczos
senior tag

Egyszerű, a V1-ben nem volt még "Rádió" és asszem RGB fénye se volt.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2516) itanczos válasza yogee (#2514) üzenetére


itanczos
senior tag

Hát, ha ez számít, akkor az okos otthon nem a te világod! :D

Egyébként alap állapotban nem annyit vesz fel, csak ez a max érték.
Most rádugtam egy teljesítmény mérőre. 0,7W, vagyis 0,014A a pillanatnyi fogyasztás.
Ez semmi...

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2517) BalanceR válasza yogee (#2513) üzenetére


BalanceR
addikt

Már érkezik a V1 a rádió nem lényeges szempont, és a Domoticz sem létkérdés, a Mi home app simán elég nekem, yeelightokat kapcsolgatok majd vele zigbees kapcsolóval, párataltalom mérőt, mozgásérzékelőt, oda jó lesz, bár a geofencing emlékeim szerint abban nincs...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2518) itanczos válasza BalanceR (#2517) üzenetére


itanczos
senior tag

Hol vettél V1-et?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2519) cidalain


cidalain
veterán

Xiaomi Mi Home appal kapcsolatban kerdeznek.

-elinditva a kezdokepernyon bal felul lehet a Home-ot managelni, nevet megadni, meg app hatterkepet valasztani. Alatta jelennek meg a Home Status dolgai, ranyomva szerkesztheto a sorrendjuk. Van ott egy homero blokk, ott valami kulso homersekleti adatok jelennenek meg. Most eppen: 2°C, not located, sunny
Na ezt hol lehet szerkeszteni, hogy beadom neki a telepulesemet, hogy valos infot adjon?

-mi a pekert nem tudom telepiteni az appot a tabletemre? Az egyetlen kikotes az appnal, hogy android 4.0 meglegyen, de az megvan. Ennek ellenere nem tamogatott a tabom, playbol nem tudom telepiteni. Telon megy rendesen.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2520) sambenez válasza cidalain (#2519) üzenetére


sambenez
addikt

Ott ahol a sorrendet tudod változtatni ott klikkelsz a °C-os mezőre és a megjelenő nagy kör felső részére klikkelve lesz egy felugró menü sok csirkelábbal, ott a legfelső sor a helymeghatározás. Ha azt választod elvileg gps alapján belőné hol vagy. De nekem mindig az a válasz, a helymeghatározás sikertelen.
Szerintem azért van mert kínai szerverre kapcsolódok a Mi home-mal, és nem ismeri ezeket a koordinátákat.
Viszont csak így ismeri az összes eszközt.

(#2521) yogee válasza itanczos (#2516) üzenetére


yogee
tag

Szia!
Szerintem évi 17eFT, sokakat sziven ütött volna itt a topickban is...
De, jogos, nem gondoltam át, hogy ez a max teljesítmény...
Otthon mértem volna le, de így, hogy megtetted így már nem kell..:)
És így az éves kb 1000Ft ez már elviselhető....

más:
A https://home-assistant.io/components/xiaomi_aqara/ azt nem láttam, hogy támogatott lenne a GW MP3 funkciója.
Ez igaz, tényleg nem lehet HomeAssistant-ból ezt a funkciót elérni?
Többek között ezért vettem, a GW-thogy bizonyos eseményekkor legyen hangalapú figyelmeztetés...

(#2522) itanczos válasza yogee (#2521) üzenetére


itanczos
senior tag

Mi az, ami támogatja? Leírom, semmi! Még a MiHome sem!
Annyit lehet, hogy a MiHome-mal rögzíthetsz jelző hangokat (azok az MP3-ak) és azokat meghívhatod a HA-ból is! Ott van leírva, amire hivatkoztál!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2523) Petikeje


Petikeje
tag

Sziasztok,
Nekem Home Assistant van telepítve raspberry pi-re, amire még van telpítve egy Google Assistant, van mellette egy Broadlink RM Pro. A Google Assistant-on keresztül elérem hangutasítással IFTTT segítségével a Home Assistant-t, ami a Broadlinken keresztül le/fel tudja kapcsolni a TV-t. Már meg van véve az RF-es kapcsoló (csak be kell szerelni), hogy ugyanúgy hangvezérléssel tudjam irányítani a lámpákat (ha működik, rendelem a többi kapcsolót).
Amit még meg akarok csinálni:
- nem értem a Home Assisstant és Google Assistant integráció lényegét: kihagyhatom az IFTTT?
- egyszerű okoscsengőt szeretnék összehozni: megnyomja vendég a gombot, küld pl üzenetet skype-ra. Erre javaslatot tudtok adni?
- Home Assistant group.yaml-el nem nagyon boldogulok, végignéztem néhány példát, tudtok valami okosításnak a linkjét
- Home Assistant-ban még nem vagyok nagyon benne, összehasonlítva domoticz-cal érdemes váltani?
THX:
P!

(#2524) yogee válasza itanczos (#2522) üzenetére


yogee
tag

Igen, most műár látom, ez akkor úgy működik, ahogy a domoticz-nál..
Mindenesetre kicsit megtévesztő, hogy az unsupported functions között van a GW button és a GW Radio is, (valamiért a radio-t és az MP3-at együtt kezeltem....) De lejjebb a supported servecesnél mégis ott szerepel az alarm-nál a custom ringtones. OK akkor ezzel sem lesz, gond, már csak rá kellene venni magamat a hogy az elég jól belkaott domoticz-ból átköltöztessek mindent a homeassistantba...

(#2525) cidalain válasza sambenez (#2520) üzenetére


cidalain
veterán

Nekem nem jelenik meg nagy kör :U
De hiaba is, mert nalad megjelenik, de te sem tudod beallitani.
Van mas verzioja is a Mi Home-nak, amivel esetleg mukodne? Nekem egyenlore csak egy Purifierem van.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2526) sepsi0 válasza itanczos (#2522) üzenetére


sepsi0
őstag

A Gatewaybe bármilyen MP3-at feltölthetsz.
Nekem az ébresztő hangom a kedvenc zeneszámom teljes 4:30 terjedelmében.
A telefonomról töltöttem fel MIHome appon keresztül a gatewayre.
Elvileg bármilyen MP3-at feltölthetsz és az eseményekhez rendelhetsz.
Igaz nekem a V2 gateway van. Nem tudom mennyi a belső memória.

(#2527) sambenez válasza cidalain (#2525) üzenetére


sambenez
addikt

Ha átváltok eu régiós szerverre, nekem sem jelenik meg. De kínai szerverrel igen. Viszont az meg nem ismeri az itteni koordinátákat. Ez a része valószínűleg csak kínában működik.

(#2528) cidalain válasza sambenez (#2527) üzenetére


cidalain
veterán

Aha, ertem. Akkor ez ilyen.
Ebboo akkor kiderult az is, higy nekem ezekszerint EU szerverre megy a dolog (fogalmam sem voot errol, ezt meg lehet valahol nezni, hova kuldi? Vagy ez appverziotol fugg?)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2529) sambenez válasza cidalain (#2528) üzenetére


sambenez
addikt

Profile - settings - locale, itt meg tudod változtatni.
Érdemes kínára állítani, mert akkor jelenik meg minden eszköz.

(#2530) fecus válasza itanczos (#2516) üzenetére


fecus
őstag

Tudsz olyan teljesítménymérőt ami ebben a tartományban jól mér?
Az én olcsó mérőm pár watt alatt nem ér semmit.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2531) Triggerer válasza itanczos (#2518) üzenetére


Triggerer
csendes újonc

Még e-bayen is van bőven

[ Szerkesztve ]

(#2532) BalanceR


BalanceR
addikt

Mi Home appban van valahol lehetőség geofencingre? :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2533) fecus


fecus
őstag

Valaki próbálta már így a Xiaomi Philips fényforrást Domoticz alá betenni?
Itt írja, hogy neki sikerült, de nem írja hogyan.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2534) BalanceR válasza fecus (#2533) üzenetére


BalanceR
addikt

Még egy kérdés:
A Xiaomi Gateway ugye zigbeen kommunikál a szenzorokkal, szerintetek támogat harmadik féltől származó izzókat? Pl: egy ikeás dimmelhető izzót hozzá tudok valahogy adni?
Nem találtam sehol semmilyen kompatibilitási listát, a ZigBee meg elvileg szabvány gyakorlatilag minimális az átjárás gyártók között..

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2535) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

sziasztok

kis segítséget szeretnék kérni.

most próbálkozom a Home Assistanttal Xpenology + Docker + Home Assistant párosításokkal, de a Mysensors gatewayt serial alatt sehogy sem sikerül beügyeskednem. Tudna nekem valaki egy jó config fájlt küldeni és esetleg egy kis segítséget hogy mit hova állítsak hogy jó legyen.

(#2536) layerke válasza fecus (#2533) üzenetére


layerke
aktív tag

Nézd meg ezt, hátha segít. Nekem nincsenek ilyen eszközeim, sajnos nem tudok kellően hatékonyan segíteni.

(#2537) itanczos válasza fecus (#2533) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem vannak ilyen izzóim. HA alatt tökéletesen működnek!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2538) itanczos válasza BalanceR (#2534) üzenetére


itanczos
senior tag

Hiába használja a Philips HUE, az IKEA és a Xiaomi is a Zigbee-t, nem átjárhatóak egymás között.
Vannak próbálkozások a megoldásra, de még nem tökéletes...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2539) itanczos válasza fecus (#2530) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem valami régi van. Nem ismerek mást.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2540) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

sziasztok
Kerdesem az lenne, hogy kb mennyi ideig birja a xiaomi ho-para mero egy elemmel?

(#2541) Triggerer válasza itanczos (#2538) üzenetére


Triggerer
csendes újonc

Nem szabvány a Zig bee?

[ Szerkesztve ]

(#2542) BalanceR válasza itanczos (#2538) üzenetére


BalanceR
addikt

Hááát... Nekem félig mégis sikerült ...
Van egy pár Sengled Element dimmelhető, állíthaó kelvinű okosizzóm, ami a saját hubjával ZigBee-n kommunikál. Na ezt reseteltem, párosítási módba raktam, majd a mi home appban rámentem a gatewayben az add child device-re, majd manuál add, ezután a kínai néni a gatewayben mondott valamit mandarinul, majd megjelent egy X-bulb az eszközök között. Sajnos ha rányomok, nem tudja betölteni a UI-t hozzá, így fényerőt, kelvint nem tudok állítani, de próbaképpen hozzáadtam a egy smart gombhoz, és simán kapcsolja fel-le... :) Sajnos a Gatewayem V1, szóval nem tudok ránézni hogy milyen adatok, funkciók lennének elérhetőek, de szerintem ugyanígy kis szerencsével bármilyen Zigbee 1.2-es izzót lehet kapcsolgatni a Gateway-el.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2543) fecus válasza itanczos (#2537) üzenetére


fecus
őstag

Azt olvastam. Azt rebesgetik, hogy a Domoticz alá is betehető, csak kevés vagyok hozzá.
No majd ha lesz ilyen izzóm meg időm.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2544) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Jol gondolom, hogy ez a Gateway v2.-es? Nem latom a leirasban, ellenben van benne netradio es 16 millio szin. Ugy emlekszem ez kulonbozteti meg a V1-tol. De nem merem megvenni mert igazabol nem tudom mi az igazsag, szoval valaki hozzaerto velemenye erdekelne. Koszi elore is.

(#2545) cidalain válasza nababika (#2544) üzenetére


cidalain
veterán

mindegy mert már Discontinued, így ha akarnád sem tudnád megvenni, innen legalábbis nem.
így gondolom ez a V1 lett volna
ez itt a V2, ha minden igaz

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2546) itanczos válasza nababika (#2544) üzenetére


itanczos
senior tag

Vedd meg!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2547) Spuri2000 válasza Spuri2000 (#2535) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Senki nemnhasználja ezt a párosítást?

(#2548) nababika válasza cidalain (#2545) üzenetére


nababika
aktív tag

Koszi. Ezt jol beneztem.

(#2549) itanczos válasza Spuri2000 (#2547) üzenetére


itanczos
senior tag

A mysensors-on kívül nálam ment a dolog.
Mi a konkrét hiba? Látod a docker-ből a soros portot? Tényleg soros, vagy usb-s eredetileg?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2550) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

szia mind1 ki
Itt a halado csoportban, probalok felzarkozni.. :)
ismet kerdesem volna.. Szomval emlitett konfig:
-synology, rajta domoticz,
-adott egy broadlink pro (appal megy a villanykapcsolo is )
sonof sima wifi rele (app es alexa megy)

kerdes:
ha veletlen valahogy valamikor rabeszelem (azaz valaki helyettem:( ) a domotcz-ot, hogy a broadlinket kezelje, menni fog a tc2 broadlink villanykapcsolo?
ha nem, akkor milyen tipust vegyek?
cel h a vegen siri es alexa is hallgatson az utasitasokra...
Koszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.