Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) fecus


fecus
őstag

Sonoff kapcsoló 10A 6 dollár szállítással.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2352) ghck válasza fecus (#2351) üzenetére


ghck
csendes tag

Ez gyorsan szállít? Én innen veszem mindig... Olcsóbb is: http://bit.ly/2qPzVdV

[ Szerkesztve ]

(#2353) hoodoo86 válasza ghck (#2352) üzenetére


hoodoo86
tag

Miért bit.ly-n keresztül linkeled?
Ez reflinkes link?

Ez a helyes link

[ Szerkesztve ]

(#2354) fecus válasza ghck (#2352) üzenetére


fecus
őstag

Nem gyorsabb. A Banggood megbízhatóbb és olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2355) Sergej016 válasza Norby-007 (#2347) üzenetére


Sergej016
újonc

Sziasztok!

Nagyon frankó fórumot hoztatok össze. Karácsony óta olvasgatom. Most értem a végére. :)
A video is jól sikerült, sokat lehet belőle tanulni.

@Norby-007:

Milyen motoros szelepet fogsz használsz az aknában? Vízérzékelővel is összekötöd?

Nekem már párszor meggyűlt a bajom a vízzel. :( Én ezzel fogom kezdeni az otthon autómatizálását. :)

Köszi előre is.

Egy cél terv nélkül csak kívánság.

(#2356) layerke


layerke
aktív tag

Egy kis infó, hátha hasznos lehet:

influxDB mellé ajánlatos telepíteni a következőket: telegraf és chronograf vagy grafana.
A telegraf a szerverről gyűjt információkat, a chronograf/grafana pedig szép kis megjelenítő felületek, amik direkt influxDBhez készültek, így gond nélkül át lehet járni köztük, gyorsan, szép grafikonokat lehet gyártani.

(#2357) itanczos


itanczos
senior tag

Srácok!

Az egész lakás hálózatát (16A) átvinnétek egy Sonoff POW-on?
[link]

Az adatlap azt írja, hogy MAX 16A (3500W).

Gondolkodom, hogy bekötöm a biztosítéktábla elé.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2358) MaCS_70 válasza itanczos (#2357) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megbízhatósági problémáktól tartanék.

Mondjuk csinálnék egy elkerülő mechanikus kapcsolót.

Esetleg két Sonoff kapcsolót alternatívba (tudnak ezek váltókapcsolni?) Így, ha az egyik ki is akad az egyik állásban, akkor a másik átveheti a szerepét.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2359) itanczos válasza MaCS_70 (#2358) üzenetére


itanczos
senior tag

Mivel a Basic és a POW is csak kapcsol (csak NO érintkezők), így váltóba nem lehet őket kötni.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2360) MaCS_70 válasza itanczos (#2359) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig olyan elegáns megoldásnak tűnt...

Akkor az a nagy kérdés, hogy a belső szerkezetük alapján hogyan "szoktak" elromlani, már ha van ilyen jellemző állás. Ennek megfelelően kapcsolnék kettőt vélhetően párhuzamosan, esetleg sorosan. A vezérlőszoftverben meg lenne egy olyan vészüzemmód, amire átállítva a tartalék egységet kapcsolgatja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2361) Norby-007 válasza Sergej016 (#2355) üzenetére


Norby-007
tag

Szia,

Én ezt vettem meg [link]
Remélem jó lesz még nem próbáltam. Vannak víz érzékelőim (xiaomi) és ha az jelzést ad akkor egy sonoff kapcsoló fogja vezérelni a motoros szelepet, amit a vízóra aknába teszek majd.
Most rendkívül olcsó a gearbest-en a vízérzékelő, vettem is ma még gyorsan 2-őt,így már 5 db lesz, mindenhol ahol víz van a házban.

(#2362) itanczos válasza Norby-007 (#2361) üzenetére


itanczos
senior tag

Nem látom nagyon leárazva a víz érzékelőt. Te hol és mennyiért látod?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2363) sambenez válasza itanczos (#2362) üzenetére


sambenez
addikt

email only price 9.99$ .
lehet erre gondolt.

(#2364) Norby-007 válasza itanczos (#2362) üzenetére


Norby-007
tag

Én ezen az áron vettem ami a kolléga linkelt, 9.99 dolcsi én legutóbb novemberben 3 db-ot 52 euróért vettem, ahhoz képest ez Best buy volt. Nem tudom igaz mi az e-mail only, hacsak nem az hogy kaptam egy mailt ma tőlük amiben ezen az áron tudtam megvenni. Ez szinte ingyen van, de a többi cucc is nagyon olcsó most, vettem is izibe 4 mozgás érzékelőt, 3 ajtó nyitás érzékelőt. De a kit is most csak 13 ezer Ft!

(#2365) fecus válasza itanczos (#2357) üzenetére


fecus
őstag

Nem. A jó megoldás egy nagy teljesítményű (30-40A) relé vagy szilárdtest relé (ez nem biztos) ami nyugalmi állapotban zárt. Majd annak kapcsolását végezheted a SonOff-al és csak akkor avatkozol be amikor le kell kapcsolni. Így alaphelyzetben folyik az áram, mindenki boldog, a rendszer nem szól bele a normál működésbe.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2366) itanczos válasza fecus (#2365) üzenetére


itanczos
senior tag

Köszi az ötleteket!

Viszont én elsősorban nem kapcsolni vagy megszakítani akarom az áramot, hanem mérni a pillanatnyi fogyasztást a Sonoff POW-val.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2367) fecus válasza itanczos (#2366) üzenetére


fecus
őstag

Arra inkább rendes mérőt tennék. Annak van valamilyen szabványos kimenete és azt meg egy mysensors modul átküldi 1000-es felbontással.
Szerintem van erre komolyabb cucc is mint a sonoff mérője. Pl. Majdnem 2 dollár. :D

Érintésvédelem!!!!

Amúgy ha digit mérőd van akkor elég a led villogását számolnod.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#2368) Yager01


Yager01
senior tag

Üdv. Azt szertném megkérdezni, hogy nulla programozási tudással érdemes lehet e bele fogni egy sonoff basic programozásba flashelésébe? Garázs kapu nyitásra akarom használni de ahogy látom készen nem tudok olyat rendelni ami alapból így működik. Azt is olvasom, hogy érdemes hozzá nyúlni mert az valami kínai felhőt használ, és sokkal jobb ha a saját otthoni lan-on működik csak. Miért rossz az nekem ha úgy hagyom ahogy van. Jelenleg egy elosztót szakítottam meg vele és telefonnal kapcsolgatom ki be..semmi extra. Köszi a válaszokat és bocs az alap kérdések miatt de kB. Egy órája barátkozok a kütyüvel

(#2369) krisztián28 válasza itanczos (#2366) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Szia!

Én biztos nem merném rákötni az egész lakás/ház betápját egy Sonoff POW-ra még ha rá is van írva, hogy papíron 16A-t bír!
Inkább nézz valami kalapsínre pattintható digitális fogyasztásmérőt! Ez pl. tud impulzus jelet is küldeni és MODBUS rendszeren RS485-ön is komunikál. :)
A MODBUS-on keresztül pedig minden infót, akár pillanatnyi fogyasztást ki tudsz róla olvasni.
Én vettem ilyen mérőt, jól működik bár sajnos még Domoticz alá nem tudtam "beintegrálni".
Van róla leírás a neten csak nem egészen értem ezért ez még várat magára.

(#2370) krisztián28 válasza krisztián28 (#2369) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Még egy pár kép, hogy lebeszéljelek róla...

(#2371) sambenez


sambenez
addikt

Van egy Aqara Smart Wireless Switch-em, akinek van ilyen meg tudná mondani hogyan lehet hozzáadni ezt domoticzhoz? Eddig minden megjelent az eszközök között amit hozzáadtam a xiaomi gatewayhez, de ezt sehogy nem tudom megjeleníteni.

[ Szerkesztve ]

(#2372) itanczos válasza sambenez (#2371) üzenetére


itanczos
senior tag

Az Aqara-s nyomógomb csak a béta verzióval fog működni.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2373) sambenez válasza itanczos (#2372) üzenetére


sambenez
addikt

Köszi, közben sikerült elővarázsolni. A hardver oldalon frissítettem a gatewayt és megjelent.

(#2374) BullZeye válasza sambenez (#2371) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezt hogy kell resetelni? Szeretnék csengőhöz 2 kapcsolót kintre, de ami ideális lenne 5 sec nyomás után reseteli magát, és elveszti a jelet.

(#2375) itanczos válasza BullZeye (#2374) üzenetére


itanczos
senior tag

Ez már többször volt itt téma!
Lényeg, hogy kell egy matrica vagy felirat a csengő mellé:
“Röviden csengess!” és meg van oldva! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2376) BullZeye válasza itanczos (#2375) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez sajnos nem megoldás :)

Vagyis de, kb olyan megoldás mint normális vízzáró csengő helyett egy zacsiba vagy óvszerbe rakni a kinti egységet. Megoldja a problémát? Meg hát, ultra gagyi megoldás? Az hát!. :D

Nem beszélve, ha ragelve jön a 90 éves nyanya, mert véletlenül felfúrok a falra 2 konzolt egy polchoz, akkor az továbbra is rátenyerel, ha 2 sec alatt nem vagyok a folyosó végén.

(#2377) itanczos válasza BullZeye (#2376) üzenetére


itanczos
senior tag

Pedig szerintem pont ez a megoldás! :DD
Így legalább nem üvölt a csengő. :)

Akkor egy sima kerek nyomógomb. Vagy egy csengő kapcsoló, egy xiaomi kerek nyomógombbal. Amit beraktak mögé, kis átalakítással.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2378) sambenez válasza BullZeye (#2374) üzenetére


sambenez
addikt

Azt a kis gombot kell hosszan nyomni ami a párosításhoz is kell.
A kapcsolót hosszan nyomva, elkezd villogni a led, de utána működik tovább, tehát az nem reseteli.

(#2379) itanczos válasza sambenez (#2378) üzenetére


itanczos
senior tag

Sajnos a billentyűs kapcsolón nincs külön reset gomb. Valóban a billentyű hosszú nyomásával lehet párosítani.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2380) BullZeye válasza itanczos (#2377) üzenetére


BullZeye
veterán

Bármi jöhet ami jól néz ki, és nem reseteli magát, és home assistant és domoticz ismeri, és tudom gatewayyel konfigolni.

(#2381) sambenez válasza BullZeye (#2380) üzenetére


sambenez
addikt

Ahogy nézem a hosszú nyomásra nem történik semmi akció. Sem a Domoticzban sem a Mi Homeban nincs az események között bejegyzés ha hosszan nyomom.

(#2382) Tomaaasz válasza sambenez (#2381) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Pedig benne van. :)

[link]

LevelNames:Off|Click|Double Click|Long Click|Long Click Release

Oda mentem, ahol vagyok!

(#2383) itanczos válasza sambenez (#2381) üzenetére


itanczos
senior tag

Az Aqara gomb nem ismeri a hosszú nyomást, ha jól emlékszem. CSak a kerek.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2384) sambenez válasza Tomaaasz (#2382) üzenetére


sambenez
addikt

Nincs benne, mert ennek a gombnak "Xiaomi Square Wireless Switch" a neve. Ott meg csak ennyi van: "LevelNames: Off|Click|Double Click"

(#2383) itanczos Így van.

[ Szerkesztve ]

(#2385) qqzs


qqzs
őstag

Ifttt ben lehet ket dolgot es feltetellel osszekotni? Akar egy apleten belulna ar ket apletet? Van valami developer vagy milyen modja amirol csak halottam valahol talan ott. Van errol tapasztalat?

Eladó: GTS450

(#2386) Tomaaasz válasza sambenez (#2384) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Bocsánat, igazatok van. :R
Elbambultam, azt hittem a sima kerek gombról van szó. Reggel van. :B

Oda mentem, ahol vagyok!

(#2387) S.Milan


S.Milan
csendes tag

Sziasztok,

Tudja valaki, hogy Domoticz Blocky-ban hogyan lehet egy selector switch bármelyik elemét beállítani?
a példában az Ibox2 egy sima kapcsoló, az ibox zone1 egy selector switch.
Példa:

(#2388) Norby-007 válasza hoodoo86 (#1527) üzenetére


Norby-007
tag

Szia,

Az normális dolog, hogy miután lefuttatom a hass parancsot a raspberryn ez a képernyő állandóan megmarad és folyamatosan új számok jelennek meg rajta így:

Köszi

(#2389) hoodoo86 válasza Norby-007 (#2388) üzenetére


hoodoo86
tag

igen, az. Ezek az aktualis ertekei az eszkozoknek. Kesobb a loglevel magasabbra emelesevel ezt el lehet tuntetni.

[ Szerkesztve ]

(#2390) Norby-007


Norby-007
tag

Úgy tűnik sikerült valamit létrehozni :-)

[ Szerkesztve ]

(#2391) Norby-007 válasza hoodoo86 (#2389) üzenetére


Norby-007
tag

köszi, eddig tetszik :-)

(#2392) MaCS_70


MaCS_70
félisten

FYI: Ha valaki olcsó radiátorvezérlést keresne...

Sokat nem lehet veszíteni vele a 30 napos elállási lehetőség miatt..

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2393) Norby-007 válasza hoodoo86 (#2389) üzenetére


Norby-007
tag

És az miért lehet, hogy bár látom a xiaomis gatewayt, yeelightot, smart plugot és ha külső kapcsolóval kapcsolgatom ezeket akkor a home assistantban is mozognak a kis csúszkák, de ha ott kapcsolgatom, vagy állítom pl a gateway színét, fényerejét akkor nem történik semmi?

Köszi

(#2394) sambenez válasza Norby-007 (#2393) üzenetére


sambenez
addikt

A gateway és a yeelight developer módban van?

(#2395) Norby-007 válasza sambenez (#2394) üzenetére


Norby-007
tag

igen lan módban vannak

(#2396) hoodoo86 válasza Norby-007 (#2393) üzenetére


hoodoo86
tag

Először a configuration.yaml -ben keresd meg a "logger:" részt, majd állítsd be így:

logger:
default: warn

Módosítás után indítsd újra a hass-t. Ezzel a terminal-ban már csak error-t fogsz látni.

Első körben fókuszálj csak a gateway-re (az van csak nekem). A megoldás szerintem hasonló lesz a gw és yeelight között.

Most kapcsolgasd a gateway led-et a felhasználói felületről, és nézd meg a terminal-t, hogy milyen hibaüzenetet dob. Így látatlanba azt mondom, hogy ellenőrizd a configuration.yaml-ben a xiaomi gateway mac és key értékeit. Ha ezek rosszak, akkor lehet csak olvasni az eszközök értékeit, de írni nem. Mind a mac és key érték csak számokat és nagy betűket tartalmazhat (ne legyen ":", vagy kis betű).

[ Szerkesztve ]

(#2397) Norby-007 válasza hoodoo86 (#2396) üzenetére


Norby-007
tag

A configuration.yaml-ben nincs benne a gateway nem került bele, de például beletettem a grupba a leírásod szerint őket és nem jelent meg a group sem :(

(#2398) itanczos válasza Norby-007 (#2393) üzenetére


itanczos
senior tag

Mert nem állítottad be a jelszavakat az eszközökhöz! (Token)
Szerepelnie kell a gateway-nak a configban, mert ott állítod be a tokent hozzá.
[HomeAssistant Xiaomi gateway setting]
[Token kinyerése]

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2399) Norby-007 válasza itanczos (#2398) üzenetére


Norby-007
tag

igen már megtettem most, ez volt a hiba, azt gondoltam nem kell, mert megjelent minden eszköz, most már tudom kapcsolgatni őket, de most meg eltűnt az összes szenzor amit idáig kijelzett :F

(#2400) itanczos válasza Norby-007 (#2399) üzenetére


itanczos
senior tag

Próbáld újra indítani a HA-t!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.