Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Spuri2000 válasza MaCS_70 (#2950) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ezt próbáltad már?

[link]

(#2952) lplugo


lplugo
csendes tag

Sziasztok,

Domoticz - Broadlink log:

2018-02-10 17:28:49.665 Error: PluginList: Parsing '/home/pi/domoticz/plugins/BroadlinkRM2/', 'Error document empty.' at line 0 column 0 in XML ''.

Van esetleg ötlete valakinek?
Miért nem látom a hardware listában?

Előre isnksözönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2953) layerke válasza lplugo (#2952) üzenetére


layerke
aktív tag

Így elsőre olyan, mintha üres lenne az az xml, amit létre hoz a szkript a broadlink eszközhöz. Üres? Ha nem, mi van benne? Nincs ilyen eszközöm, így csak tippelni tudok.. De ha jól sejtem ez külső python plugin és nem az eredeti Domoticz része, ugye? Eddig jól ment?

[ Szerkesztve ]

(#2954) lplugo válasza layerke (#2953) üzenetére


lplugo
csendes tag

Még sohsem ment 😃, most akarom beüzemelni.
A másik érdekes dolog, hogy ebben a mappában nem látok xml-t csak. py és. sh kiterjesztést (amit én raktam bele a telpítési leírás alapján, de semmi plusz nem generálódott le).
Szóval azt sem tudom, hogy hol keressem ezt az xml-t, vaghonnan töltsem le, mert a Domoticz wikiben nincs ilyen file.

(#2955) MaCS_70 válasza Spuri2000 (#2951) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, köszi, már egy csomó szöveges utasítássort megnéztem a Home Assistanthoz.

Jól értelmezem, hogy ezt így kell konfigurálni, nincs GUI hozzá?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2956) layerke válasza MaCS_70 (#2955) üzenetére


layerke
aktív tag

Jól, yaml fájlban kell konfigurálni.

(#2957) itanczos


itanczos
senior tag

Megjelent a HA 0.63!

Egyik újdonság, hogy már hivatalosan támogatja a Xiaomi Universal IR gateway-t.
[link]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2958) MaCS_70 válasza layerke (#2956) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Ez valahogy nem túl vonzó számomra. :(

Az ajánlott rendszerek között van olyan, aminek van valamiféle konfigurációs felülete, legalább az alapbeállításokhoz?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2959) layerke válasza MaCS_70 (#2958) üzenetére


layerke
aktív tag

Én csak a Domoticz rendszert tudom ajánlani jó szívvel. Nálam igen megbízhatóan teszi a dolgát, szkriptekkel programozható lua, python nyelveken natívan hogy úgy mondjam. Én ezt ismerem, ebben tudok segíteni, nem nagyon van ismeretlen területe számomra. HomeAssistantban itanczos tud további infókkal szolgálni. OpenHAB meg szerintem nem nagyon van itt használva, bár jó kis rendszer és van neki konfig felülete, szóval az is jó lehet neked.

(#2960) MaCS_70 válasza layerke (#2959) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm szépen!

A következőképpen okoskodom: szeretnék egy rugalmas, jól kontrollálható rendszert összehozni.

Profi automatizálási szakember barátom szerint ne is foglalkozzak kész rendszerekkel, legyen minden az én ellenőrzésem alatt, használjak csakis NodeRedet.

Ez szép, meg tetszik is a NodeRed, de szeretném megnézni, hogy mégis hogyan működik egy kész rendszer. Nem szeretném kompletten újra feltalálni a kereket, puskáznék, tapasztalatot, ötleteket gyűjtenék.

A Domotitzról (itt is) azt olvastam, hogy jó kész megoldás, de rugalmatlan.

A weben olvasottak alapján tettem volna egy próbát az OpenHAB-bal, de itt tereltetek inkább a HomeAssistant felé. Arra viszont nincs elég időm és erőforrásom, hogy csak a próba kedvéért elkezdjek egy ismeretlen szöveges formátumot megérteni és megtanulni, tehát kiesnek azok a megoldások, amikben nem tudok legalább a kísérleti szakasz elején kattintgatva beállítani egy alapjaiban működő valamit, pl. szenzorok kiolvasása, LED-ek gyújtogatása, kapcsolat egy NodeMCU-val).

Remélem, érhetően fogalmaztam, és látható, hogyan gondolkodom.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2961) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Folytatom az érdeklődést -- más fronton. :)

Gyakorlati felhasználás szempontjából mi a különbség egy ilyen Sonoff eszköz és egy sima wifis-nodemecus-s relélap között?

A Sonoff szépen burkolt és még olcsóbb is...

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2962) itanczos válasza MaCS_70 (#2960) üzenetére


itanczos
senior tag

Szerintem 1-2 óra alatt simán belejössz a konfigurációba!
Már leírtuk itt párszor az összehasonlítást mondjuk egy GUI-s konfig felület és a szöveges között!
Röviden, szerintem sokkal átláthatóbb a szöveges! Sokkal egyszerűbb komplett blokkokat másolni, stb...

Egyébként nem értem azt amit írtál... Nem akarsz készet, de nincs időd belejönni... :F

Szóval. kapsz a HA-hoz egy alap configuration.yaml-ot, amiben az induláshoz szükséges dolgok benne vannak.
Minden mást innen megtalálsz: [link]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2963) itanczos válasza MaCS_70 (#2961) üzenetére


itanczos
senior tag

A sonoff a saját firmware feltétele és beállítása után használható!
A többi csak egy áramkör, tápegység, doboz nélkül...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2964) layerke válasza MaCS_70 (#2960) üzenetére


layerke
aktív tag

Érthetően fogalmaztál, bár több dologhoz van megjegyzésem, kérlek engedd meg:
- a domoticz rugalmatlansága miben nyilvánul meg?
- a domoticz nem kész rendszer, folyamatosan fejlődik, kvázi-késznek mondható a jelenlegi fomájában, mint ahogy az openhab és a homeassistant is
- a szakember szerint teljes kontroll kell; ez akkor lehetséges, ha minél több dolgot konfig fájlokban tudsz tárolni, megírni magadnak a parancsokat, feladatokat, időzítéseket, mindent.
- utolsó pont nem összeegyeztethető az időhiányoddal...

Javaslok először kipróbálni egy kész/majdnem kész rendszert, mert azt is elég lesz beállítani, nemhogy egy konfigfájlos molyolós rendszert.. Ha van kedved, akkor összerakhatunk pikkpakk egy domoticzot és meglátod mi az mi a jó benne meg mi az ami nem tetszik. Ebben tudok segíteni.

Továbbá javaslom elfelejteni a xiaomi meg nem tudom miféle olcsó kínai mindenféle szabványt nélkülöző cuccokkal való kísérletezést. Csak a bosszankodás marad utána meg a majdnem működőképes "rendszer". Tudom, hogy olcsóbb a zigbees eszköz, azt is tudom, hogy olcsóbb a 433 MHz-es eszköz, de ha nincs kétirányú kommunikáció vagy van de csak 1-2 percenként, esetleg nem tudnak a node-ok repeaterként funkcionálni, akkor nem lesz elég a lefedettség sem és kész rémálom lesz az egész.

Utolsó bekezdés magánvélemény, én inkább fizetek 3x annyit, de az működjön. Ha más is ezt az utat választja, nagyon szívesen tudok segíteni az eszközök kiválasztásában.

((((a profi szakember ismerősöd milyen rendszert épít/használ/telepít, hogy ennyire ellene van a kész rendszereknek?)))) -elnézést a kérdésért, de kikívánkozott, szeretném megérteni az álláspontját

[ Szerkesztve ]

(#2965) MaCS_70 válasza layerke (#2964) üzenetére


MaCS_70
félisten

layerke, itanczos -- nagyon köszönöm a türelmeteket!

Sajnos fogalmam sincs arról, hogy miben nyilvánul meg a Domotitz kevésbé rugalmassága. Sok összehasonlító / véleményoldalon olvastam ezt -- szerintem itt is.

Eszközszinten egyelőre elég szűk a palettám: megrendeltem a nodemcu-s Sonoff relét, azt szeretném kapcsolgatni, ami a kazán termosztátvonalán ülne.
A bemenő jelet közvetlenül az I2C-vonalon ülő, illetve NodeMCU-ra csatlakoztatott BME280 szenzor adná, vagy szintén NodeMCU-ra tett DHT22 (AM3202). Ehhez szeretnék napi programokat, valamint kézi felülbírálást és távolról kiolvasást.

Ez lenne a kezdet, a betanulás.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2966) layerke válasza MaCS_70 (#2965) üzenetére


layerke
aktív tag

Szívesen segítenék, de nem keverem a wifis eszközöket az épület automatizálására használatos eszközeimmel, így nodeMCU kérdésekben nem tudok segíteni. A kazán kapcsolására bőven jó bármelyik rendszer és tudtommal onewire-t is kezelnek a fórumon emlegetett szoftverek, szóval a választás rajtad áll.

(#2967) MaCS_70 válasza layerke (#2966) üzenetére


MaCS_70
félisten

Őszintén szólva én sem ragaszkodnék a wifihez, különösen úgy nem, hogy a szükséges helyek be vannak drótozva. Meg lettem viszont +győzve" arról, hogy a NodeMCU az az eszköz, amit bűn lenne kihagyni -- az viszont ugye wifis.

Emellett mondjuk komolyan érdekelne a vezetékes megoldás is. Akár a szenzorok, akár relék irányába.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2968) layerke válasza MaCS_70 (#2967) üzenetére


layerke
aktív tag

Vezetékes vonalon én a modbus-t javaslom, jól dokumentált, nem mai szabvány, vannak hozzá már olyan illesztők is, amik 32 eszköznél többet is engednek egy vonalon, szóval simán megoldható vele kb minden. A mysensors libraryje is tartalmaz modbus megoldást, szóval nem kötelező rádiózni.

Nem vitatom a wifi előnyeit, csak figyelembe kell venni a hátrányait is és nem egyszer volt itt arról is vita, hogy mer a nodemcu meg a wemos milyen jók és hogy az arduino egy szar, mert régi meg lassú. Persze, hogy régi meg lassú, de ez a jelentősége rengeteg helyen, mert amíg egy wifi sokat fogyaszt és egy nagy frekvenciás mikrokontroller sokat fogyaszt, addig egy dallas hőmérős arduino 1 MHz-en 433 mhz-es rádióval mysensorssal elketyeg 2-3 évig két ceruzaelemről. És nem vagyok a híve az ágyúval verébre módszernek, szóval ha csak hőt kell mérni, nem fogok nodemcut alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#2969) lplugo


lplugo
csendes tag

Sziasztok,

Domoticz - Broadlink log:

2018-02-10 17:28:49.665 Error: PluginList: Parsing '/home/pi/domoticz/plugins/BroadlinkRM2/', 'Error document empty.' at line 0 column 0 in XML ''.

Talláltam egy xml-t a https://pypi.python.org/pypi/broadlink ( https://pypi.python.org/pypi?:action=doap&name=broadlink&version=0.6) oldalon.
Beraktam a Pi/domoticz/plugins/BroadlinkRM2 mappába de a hibaüzenet ugyanaz.

Van esetleg ötlete valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#2970) IOP1984


IOP1984
csendes tag

Feltelepítettem a HA-t. Localhost-on be tudok lépni, de egy másik LAN-on lévő gépről nem.
Ellenőrzésre a következő parancsot írták, de nekem a visszaadott információ nem mond semmit.
udooer@udooneo:~$ netstat -an | grep 8123
tcp 0 0 0.0.0.0:8123 0.0.0.0:* LISTEN
tcp 0 0 192.168.88.89:8123 192.168.88.100:56758 ESTABLISHED

A 192.168.88.100 a számítógép IP címe.
Esetleg valakinek valami ötlet, hogy mit kellene ellenőriznem? Köszönöm.

(#2971) hoodoo86 válasza IOP1984 (#2970) üzenetére


hoodoo86
tag

1. 192.168.88.89:8123 címen próbáltad elérni a HA-t?

2. mit jelent a nem tudsz belépni? Megjelenik valami, vagy semmi nem tölt be?

[ Szerkesztve ]

(#2972) BullZeye válasza IOP1984 (#2970) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha másik LAN, akkor portot kell nyitni routeren, és a WAN IP címe+nyitott 8123 porttal tudod elérni.

pl így néz ki
pelda.mydndns.com:8123

(#2973) Yoshida válasza BullZeye (#2972) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Szerintem a másik lan neki azt jelenti hogy egy másik pc a helyi hálózaton, ott meg nem kéne hogy router gond legyen.

De könnyen megtudhatjuk, ha megkapjuk a másik gép ip címét pl. (szerk: ja bocs látom hogy ott a gép ip címe)
Szóval elvileg egy hálózaton vannak.

Ez a sor:

tcp 0 0 192.168.88.89:8123 192.168.88.100:56758 ESTABLISHED

Meg azt jelenti, hogy kapcsolódott is hozzá a 88.100-as gép. Ha nem kapcsolódna, akkor Listen lenne ott is.

szerk2: Domoticz alapból jelszó nélkül indult úgy emlékszem, így viszont nem fogadott el más gépről kapcsolatot, csak a lokál gépről. Itt nem lehet ilyen gond? Van a HA-hoz user meg jelszó?

[ Szerkesztve ]

(#2974) itanczos válasza Yoshida (#2973) üzenetére


itanczos
senior tag

Alapból nincs jelszó HA-nál.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2975) hoodoo86 válasza IOP1984 (#2970) üzenetére


hoodoo86
tag

Megnéztem, nálam is ezt írja ki sikeres kapcsolat esetén. Ennyi információból én frontend gondra tudok gondolni.

Próbáld ki a következőket:

1. használj legújabb chrome-ot

2. próbáld ki a következő címeket is:

http://192.168.88.89:8123/states?es5
http://192.168.88.89:8123/states?latest

Ha valamelyikkel működik, akkor azt a beállítást be kell tenni a konfigurációs fájlba is.
[link]

(#2976) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Sziasztok!

Jó ez a topik, olvasom már pár napja előlről-hátulról, semmit se értek, de még nem adtam fel. Tisztelettel javasolnám ezt a hsz-t belinkelni az összefoglalóba, alap homály oszlatónak szerintem megfelel.

Egy mennyezeti napfelkelte világítást szeretnék a gyerekek szobájába, amivel egy darabig hakniztam a led világítás topikban, de ott nem erről folyik az eszmecsere. EU raktárból most $80 áron lenne Yeelight Ceiling Light szállítással, érdemes máshol keresgélni?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2977) hoodoo86 válasza DoItYourself (#2976) üzenetére


hoodoo86
tag

Működhet az ötlet. Én nem ismerem a terméket, ezért csak pár buktatót leírok. Ha megvannak rá a válaszok, és elfogadhatók neked, akkor jó arra, amire szeretnéd:
- áramszünet után milyen állapotba áll vissza (elmenthető-e az utolsó állapot, vagy áramszünet után felkapcsol)
- ha akarsz rendszert építeni, akkor integrálható-e a nagy vezérlő szoftverekbe (Home Assistantba pl integrálható, ha jól látom egy gyors google után)
- ha nem akarsz erőforrást fordítani a rendszer kiépítésére, csak egy kész terméket akarsz felkonfigurálni, akkor annak is járj utána, hogy milyen automatizálást szeretnél vele. Megoldható-e az elképzelt automatizálás gyári app-ban?

(#2978) itanczos válasza hoodoo86 (#2977) üzenetére


itanczos
senior tag

Tökéletesen megfelel a célnak! Sőt, ha jól emlékszem van is ilyen SCENE benne...
A Yeelight-ok okosak, jól használhatóak és teljes támogatás van a HA-ban.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2979) BullZeye válasza DoItYourself (#2976) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha csak ez a terv, mmint 1 scene, akkor az alap yeelight app is elég hozzá, nem kell semmi okos szerver.
2700-6500K-t tud a lámpa, ahogy nézem RGB-t nem. Így nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy van hozzá alapból sunrise/sunset, mert piros színt nem tud, és az így kezdődik.

(#2980) DoItYourself válasza BullZeye (#2979) üzenetére


DoItYourself
addikt

A terv egyelőre ennyi, persze jó lenne, ha annyit tudna kezelhetőségből, mint egy okostelefon ébresztője, hogy pl. csak H-P ébresszen, hétvégén ne. Ha mondjuk téli-nyári-tavaszi-őszi szünet van, akkor ki tudjam kapcsolni egyszerűen, néhány kattintással a napfelkelte programot.
Esetleg naplemente után fokozatosan vegye le a színhőmérsékletet, vagy éjszaka felkapcsoláskor csak holdfénnyel világítson, de a fali kapcsoló dupla megnyomásával teljes fényerőre kapcsoljon.
Köszönöm a válaszokat, kis kereséssel ezt találtam, tehát valószínű a sunrise/wakeup megoldható. Az már bónusz, ha később rendszerbe is lehet integrálni, úgy látom ez se lehetetlen.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2981) BullZeye válasza DoItYourself (#2980) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezeket Yeelight progija alapból tudja (időzítés, csak hétköznap, színhőmérséklet mikor mennyi legyen, LE-FEL kapcs fizikaival alapértelmezett fényerő és színhőmérséklet).
Annak nézz utána, hogy amit kinéztél az tudja e a sunrise és sunset scenet, mert az a necces rész.

Amit linkeltél az Yeelight RGBW e27 izzóra írtam, amit te linkeltél az csak fehér+színhőmérséklet :)
Ami fehér izzók nekem vannak, azok nem színhőmérséklet állíthatóak, hanem fix 4000K, viszont ott sunrise sunset nincs, ami RGBW van, ott van sunrise és sunset, viszont az határozottan pirosasan indul, és nem "meleg fehéren", ez továbbra is a szűk keresztmetszet.

(#2982) DoItYourself válasza BullZeye (#2981) üzenetére


DoItYourself
addikt

Rendeltem egyet, majd beszámolok róla, mennyire okos a cucc. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2983) BullZeye


BullZeye
veterán

Van 3db SPOT lámpám álmennyezetben. Elgondolkodtam, hogy elég lusta vagyok, és esetleg mivel könnyen hozzáférhető berakok egy SONOFF-ot. Aki már csinált ilyet, vagyis inkább aki használ ilyet:

1) 3db spot egymás mellett van, van értelme 3at külön vezérelni? Vagy úgyis egyszerre ég a 3, fölösleges?
2) Ha igen, akkor Sonoff 4CH vagy 3db Sonoff Basic lenne a jó megoldás?
3) Ahogy olvasgatom nem igazán működnek ezek alapból megfelelően, Home Assistanttal mennyire bonyolult összehozni, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

(#2984) itanczos válasza BullZeye (#2983) üzenetére


itanczos
senior tag

A sonoff kérdést kitárgyaltuk itt a topic-ban, keress rá!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2985) itanczos válasza itanczos (#2984) üzenetére


itanczos
senior tag

Egyébként neked kell tudni, külön, vagy egybe szeretnéd kezelni. A sonoff 4ch jó megoldás lehet. Nem javaslom a spot-onkénti sonoff-ot. Ahol tudom én is inkább csoportosítom a dolgokat.
Van olyan sonoff basic kapcsolóm, amin van +1 relé és még hő és pára mérő is.
(Na jó, ezt egy kicsit megfarigcsáltam, de csak így fért be a venti házába.)

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2986) amargo


amargo
addikt

How to build your own private smart home with a Raspberry Pi and Mozilla’s Things Gateway Valaki próbálta már?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2987) layerke válasza amargo (#2986) üzenetére


layerke
aktív tag

Sajnos nem találok róla egy értelmes összefoglalót, hogy mi akar ez lenne valójában. Az biztos, hogy kapásból ki van engedve a netre (nem értek vele egyet), továbbá atom letisztult design jellemzi, mint mindent manapság és 1-2 blogbejegyzés elolvasása után se látom mivel tud ez többet, mint egy bármelyik másik, amit eddig láttunk.
Saját ötlet nem sok van benne, abba a pár10 oldalas leírásban, ami van róla, minden úgy néz ki, mintha egy az egyben átvették volna a HomeAssistantból a config fájlokat meg úgy általában az egész nyelvet, amivel programozni/beállítani lehet.

Saját véleményem az, hogy maradok a Domoticznál. Egy hibáját látom, nevesül hogy nem kezel KNX-et. Ha ezt sikerülne implementálni, akkor nekem nem is kell több. Lua és python bőven elég bármire nekem, nem érzem, hogy bármiben is korlátozott lenne a rendszer, talán csak több kész megoldás lehetne hozzá, mint a HA-hoz, ott viszont a designtól ráz ki a hideg.. :)

(#2988) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Na, elkezdtem a bénázást a Domoticzcal...

Rögtön az első probléma: hogyan érem el?

A rendszer települt, közli is, hogy ő az IP:8080 vagy az IP:443 címen érhető el.
A routeren látom is, hogy az IP-t ő kapja, de a böngészőbe beírva egyik cím sem válaszol:

A webhely nem érhető el
A(z) IP visszautasította a csatlakozást.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2989) CharlieR válasza MaCS_70 (#2988) üzenetére


CharlieR
csendes tag

Szia, itt: https://diyprojects.io/domoticz-installation-configuration-raspberry-pi-3-2/
le van írva a megoldás.
Na, azért ez elvette a kedvem a domoticz-tól, rögtön az első indítás!

(#2990) MaCS_70 válasza CharlieR (#2989) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Elvben minden megvan, amit az Általad linkelt lap is ír, SSH-n be is tudok lépni, de http-n nem.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2991) Yoshida válasza MaCS_70 (#2988) üzenetére


Yoshida
aktív tag

itt mi van beállítva?

(#2992) layerke válasza CharlieR (#2989) üzenetére


layerke
aktív tag

Nem is értem ezt a telepítést. A Domoticz Wiki oldalán le van írva EGY sor (curl -L install.domoticz.com | sudo bash), amit ha beírsz és végignyomogatod a beállításokat, akkor kész és mennie kell.
Úgy adjátok elő, mintha lehetőség lenne átmenni egy hídon, de inkább építetek magatoknak egyet.. :/

@Macs: keress meg, ha ráérsz és kell segítség privátban, szívesen segítek távoli asztallal vagy bármivel. Ha meglesz a megoldás akkor ide beírjuk mi volt a gond, hogy mások is okulhassanak. A másik fórumon keresett időjárás állomáshoz is találtam 1-2 apróságot, megnézzük majd azt is hátha megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#2993) MaCS_70 válasza Yoshida (#2991) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ilyen beléptetőablakot nem láttam.
A RPI-n a Domotocz alatt nincs GUI, a PC-ről meg nem érem el a Domoticzot.

De parancssorból ifconfig-ra szépen megjeleníti az IP-címet és SSH-n el is érem.
A command prompt domotocz-cal kezdődig, gondolom, eszerint fut.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2994) Yoshida válasza MaCS_70 (#2993) üzenetére


Yoshida
aktív tag

"A RPI-n a Domotocz alatt nincs GUI,"

miért nincs? beírod a pi böngészőjébe hogy localhost:8080 vagy amilyen porton vagy, és be kéne hogy jöjjön local-ba.

(#2995) Vodike válasza layerke (#2992) üzenetére


Vodike
tag

Ez majdnem így van, viszont a Kolléga szerintem debian STRETCH alapú raspbiant használ, amiből valamiért kimaradt egy komponens ami a Domoticz-hoz kell Libssl.so.1.0.0

We will already start by adding the library to the list of sources file. Open it

sudo nano /etc/apt/sources.list
And add this line at the end of the file

deb http://archive.raspbian.org/raspbian/ jessie main contrib non-free rpi

Save it with CTRL + X, Y. Then run these two commands to install the library

sudo apt-get update
sudo apt-get install libssl1.0.0

ezek után megy.

exTiga

(#2996) layerke válasza Vodike (#2995) üzenetére


layerke
aktív tag

Ez valóban kimaradt a csomagból.. Érdekes. Azt hittem ez már javítva lett. Bocsi

(#2997) IOP1984 válasza hoodoo86 (#2975) üzenetére


IOP1984
csendes tag

Furcsa, mert laptopról csak egy kék házas ikont látok, alatta a connecting feliratot. Már vagy 10 perce tölt.
Telefonról is megpróbáltam s ott azonnal csatlakozott. Localhost-on (egy Udoo NEO board) is be tudok lépni.
A laptopon régen volt Domoticz telepítve, de már uninstaláltam. Ezek alapján valami ötlet?

(#2998) MaCS_70 válasza Vodike (#2995) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm mindenkinek!

Ez volt a megoldás, a hiányzó elem telepítése.

Ez már a CharlieR által jelzett oldalon is szerepelt, de az ott leírt metódus 404-es hibába ütközött, a rákeresésre pedig azt találtam, amit Layerke is jogosan feltételezett: hogy a novemberi frissítéssel ezt a hibát már javították.
Hát, nem igazán...

Úgyhogy most van öröm meg boldogság, egy I2C-n csatlakozó BME 280-as értékeiben gyönyörködöm.
A következő feladat ugyanez lesz NodeMCU-n keresztül, aztán jöhetnek a relék.

Sok kérdésem lesz...

Köszönöm a segítséget: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2999) layerke válasza MaCS_70 (#2998) üzenetére


layerke
aktív tag

Gratulálok, csak így tovább! :)

(#3000) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

Sziasztok!
Sikerült elköltöznöm, új albérletbe ahol egy egyszerűbb lakás vezérlés szeretnék megoldani.
Jelenleg van egy Synology NAS (216j) rajta egy Domoticz, elérem webesen, lokálisan, és egy közeli időjárás állomást fel tudtam rakni.
Gyakorlatban itt megállt a tudomány. Valaki tudna e segíteni hogy hogy tudok feltelepíteni rá broadlink prot, és egy Home Bridge t.
De csak lassan, lépésről lépésre mint anya a hülye gyerekének!😄.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.