Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#441) Geresics válasza batman. (#440) üzenetére


Geresics
Topikgazda

Mivel szigetüzemű rendszerekkel nem foglalkozom, ezért a most leírtakat tessék fenntartásokkal kezelni! :B

Két lehetőség van:
1. Veszel egy 12 vagy 24 voltos napelemet, ami max 1A-t tud előállítani, és akkor fog működni, amikor süt a nap. Viszont mindig csak annyira fog tudni működni, amennyire süt a nap, tehát a szivattyú nem fog 100%-on menni, ha a napelem csak 500mA-t ad le.
2. Veszel napelemet, töltésvezérlőt, és akkut is. A töltésvezérlő megold mindent, hogy mindig maxon mehessen a szivattyú, amíg süt a nap, vagy van az akkuban kraft!

Mivel egy medence vizéről beszélünk, ami nem életbevágóan fontos, hogy mindig működjön (mint pl. egy riasztó rendszer működése egy puszta közepén), így az első, olcsóbb megoldás szerintem jobb lehet, de fontos megjegyezni, hogy nem tudom mit csinál a szivattyú, ha pl. csak 24V és 200mA érkezik a napelemről... :U

Majd kérlek írd meg, hogy mire jutottál, és még inkább kíváncsi lennék a gyakorlati tapasztalatokra is! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.