Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Hieronymus: Új biztosítási kártyát kap a nagymama
-
LOGOUT
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
fudi2002
nagyúr
Ha már így Off témánál vagyunk, véleményt kérnék a mennyezeti infra panelekről (kiegészítő fűtésként lenne, komfortérzet növelésre elsősorban, de általános vélemény érdekelne) Mielőtt jön a kérdés, igen, jól szigetelt ház.
-
agyarka
aktív tag
Passzív házban a szigetelés miatt eleve kell (hővisszanyerős)szellőztető rendszer. Akkor már jobban megéri abba bele építeni a fűtőképes klímát (azaz levegő-levegő hőszivattyút). A gyors felfűtést igénylő helyiségekbe meg esetleg vmilyen fűtőpanelt/ elektromos törölköző szárítót betenni.
-
válasz
Geresics #942 üzenetére
csak akkor érheti meg ha nagyon jól szigetelt a ház (azaz passzívházról van szó), mert akkor nagyon keveset kell mennie, s mivel sokkal olcsóbb mint a vizes fűtésrendszerek ezért a 3x-os fogyasztás miatt se fog megtérülni a drágább hőszivattyú vagy kondenzációs fűtésrendszer. Viszont szívás, hogy hűteni nem tud így a passzív házaknál is meg kell oldani a hűtést...
-
biker
nagyúr
Igaz, lassan húsz éve, hogy utoljára fűtőkábelt használtam, lehet azóta javult a helyzet, de egy fix: el fog romlani. És akkor lehet bontani a csempét. Talán az önszabályzós kéteres verzió nem, de a többi mind
Mi 100m dobokban vettük, konzervgyári hűtőterek kondenztálza és csőfűtés, állandóan javítani kellett, és zabál is -
Geresics
Topikgazda
Arról legalább nem akarják elhitetni, hogy intelligens, meg hogy a világ leggazdaságosabb fűtése. Sajnos ezeknek nagyon gyenge a COP-je (<1). Egy klíma is már 3 feletti COP-t tud ma már. Ha viszont nem állandó fűtésnek, hanem kiegészítésnek szánjátok, akkor jó is lehet. Sőt, biztos van olyan, hogy amúgy is jó. Sajnos ez nem szakterületem, és még csak utána sem olvastam igazából. Talán egy épületgépész sokkal felvilágosultabb nálam!
-
akom
őstag
Sziasztok!
Esetleg tudnátok kecskeméti vállalkozót ajánlani?
-
Borisz76
nagyúr
válasz
Geresics #937 üzenetére
Teljesen egyetértek !
Szerintem a legjobb a padlófűtés , kombinálva mennyezeti fűtéssel-hűtéssel.
A csöveket egyszer kell rendesen lerakni, felújításkor is megoldható, új építésnél pedig tutira kivitelezhető.
Az ilyen infra dolgokkal csak fűteni lehet....hűteni nem.
A csövekben keringő folyadékot pedig melegíthetem árammal, gázzal, kollektorral, légszivattyúval.
A hűtés megoldható légszivattyúval , vagy hőcserélőn át akár kútvízzel is.Fűtés esetén nem kell 50-60 fokra melegíteni mint a radiátoros megoldásnál.
Pont azért mert nagy felületen oszlik szét a házban, a padlóban.
Persze mindennek az alapja a remek, minden irányban elvégzett hőszigetelés !Szerintem !
-
Geresics
Topikgazda
Az elektromos fűtőszőnyeg alatt ugye nem az úgynevezett "infrafűtést" érted, ami egy fólia?
Ezt szerintem olvasd el! Hosszú, de mindenképp ajánlott!
Tények és tévhitek a padlófűtésről - avagy miért intelligens az infra? -
Fru
újonc
válasz
Geresics #935 üzenetére
Kedves Geresics, köszönöm a választ. Az a helyzet, hogy tavasszal költöztünk családi házba, elektromos fűtőszőnyeget tettünk le, tervezzük vastagítani a szigetelést,..., tehát nem tudtam fogyasztási tapasztalatokat adni az ajánlatkérésbe. Két jelentkező volt, aki kapásból azt írta, hogy kijönnek, megnézik, átbeszéljük, és utána adtak ajánlatot. A többi cég hasraütésre írt valamit. Ezért maradt számunkra csak ez a két ajánlat meggyőző.
-
Geresics
Topikgazda
A Bauer kristályait a Simax állítja elő legjobb tudomásom szerint. Több évig használtam Simax napelemeket, és összesen 1db hibással találkoztam eddig! Viszont hiába mondják, hogy német, ez is (mint minden más) kínai!
A Kioto szintén kínai, csak épp a vám-mizériánál arrébb tolták a gyárat, hogy azt kijátszhassák. Anno beszélgettem a magyarországi importőrrel, és egy rendkívül visszataszító embert ismertem meg benne, aki akkor is próbált tovább hazudni, amikor egyértelműen kiderült a valótlanság, amit állított. (Simán mondhatta volna, hogy "elnézést, rosszul tudtam", de nem...) Ebből kifolyólag soha nem használtam egyetlen napelemet sem tőlük, pedig úgy tudom ugyan olyan jók, mint más, sőt, kicsit nagyobb biztonsági rést alkalmaznak a cellák és a keret között. Nekem a korrektség, mert ha már az elején ez megy, abból később sem lehet sok jóra számítani. Persze végfelhasználót ez nem érinti!
Én inkább ár alapján és telepítő alapján választanék!
-
Franky2Ster
senior tag
Pvoutput a legjobb monitorozó rendszer?
-
Fru
újonc
Kedves Fórumozók! Bauer illetve Kioto napelemekről mi a véleményetek? Melyiket választanátok? Köszi
-
agyarka
aktív tag
USB kapacitás :
http://www.fronius.com/QR-link/4204260204HURöviden:
- naplózási sűrűség függvénye
- 5 percenkénti naplózás esetén 6 év a saját formátumban( *.fld), *.csv nél 7 év ( 65535 sor korlát MS Excel 2007 ig) vagy korlátlan.Akinek nincs netre kötve, annak a készülék saját kijelzőjét érdemes ellenőrizni, hogy mielőbb megállapítható legyen egy esetleges műszaki hiba, ami termelés kiesést okozna.
-
exabit
tag
Ha van benne Datamanager kártya (tehát ha nem Light verziós az invertered) akkor Wifin is eléred. Nekem a sima Light van, és én egy USB hosszabító kábelt kihoztam az alsó tömszelencén (a tömszelence legkisebb lyukán, ráadásul oldalról be van vágva a gumi így könnyen átvezethető a kábel). Lehet hogy kicsit analóg, az hogy nincs vezeték nélküli adattovábbítás meg internetes elérés, de legalább jól és megbízhatóan működik.
-
biker
nagyúr
Nálunk most szerelik a rendszert
Canadian solar cs3k-300p panelek, 2x10db 2mppt kelet nyugat tetőre. Fronius 4.0-1 inverter
Remelem mielőbb jön az óracsere hogy termelhessen.A fronius.web meddig logol? Örökké? Az usb stickre ha logolok, mindig le kell szedni az elejét kivenni leolvasni, vagy elérhető wifin is?
-
csixy
addikt
válasz
Kiváncsiga #925 üzenetére
Egy ilyet még vendég hozzáféréssel is láthatsz a rendszeredről.
-
Kiváncsiga
újonc
Köszönöm a választ Geresics és Agyarka!
Megerősítettétek az álláspontomat: nem vállalom fel a prémium tagságot...
A napelemes rendszerünkkel egyébként maximálisan meg vagyok elégedve, jó döntés volt!
Valóban nullás az áramszámlánk, meglehetősen aktív elektromos fűtés mellett is,
-korom és hamu szennyezés nélkül a lakásban-!...csak ajánlani tudom mindenkinek!
-
agyarka
aktív tag
válasz
Kiváncsiga #922 üzenetére
Szia!
Sajnos ez tényleg nem szép húzás a Fronius tól. A különbséget itt találod: https://www.solarweb.com/Home/PremiumInfo?returnUrl=%2FHome%2FPremiumInfo.
Szerencsére a Fronius nál többféle lehetőség áll rendelkezésre :
- USB s adathordozóra naplózás (olcsó, nem kell hozzá net, utólag tetszőlegeses elemezhető némi informatikai ismerettel);
- gyári telefonos applikáció ( a fizetős pro verzió régen frissült, mostanában nem írnak jókat róla) https://play.google.com/store/apps/developer?id=Fronius+International+GmbH ;
- külső hw es naplózás Modbus on keresztül pl. Solar-Log ( drága) ;
- adatok feldolgozása külső szerveren pl. pvoutput.org . -
Geresics
Topikgazda
válasz
Kiváncsiga #922 üzenetére
Szerintem tök felesleges a prémium tagság. 1 invertered van, nem egy egész parkod. Amúgy minden, amit tudni szeretnél elérhető az inverteren. Szerintem egy átlag felhasználónak 3 adat kell: mennyit termelt az inverter, mennyi energiát vételezett a szolgáltatótól, és mennyit táplált vissza. Minden más már úri huncutság.
Ha mégis nagyon több infóra vágysz, vedd meg okostelefonra az applikációt kb 1000Ft-ért! -
Kiváncsiga
újonc
Köszöntöm a Tisztelt Tagokat! Szervusztok!
Sajna nem találtam a hozzászólásaitok között a kíváncsiságomat kielégítőt, (...vagy figyelmetlen voltam amiért elnézést kérek! ) így ezúton kérek segítséget!
Második éve vagyok gyakorló napelemes rendszer tulajdonos, úgymond még most tanulom mi az.
A napelemes rendszerre az akkor lejárt Fundamenta teljes összege ment el, alá a tető felújítására a felvett hitelt fizetjük ...
Az inverter szemmel tartásához "ajándékba" kaptam egy solarweb internetes felületet, amely szűk egy évig megmutatott ezt-azt, de már akkor sem mindent.
Egy ideje "lebutították" azzal, hogy legyek "prémium tag", számunkra nehezen beáldozható összegért!
Munkásemberként nem mindegy mire adom ki a pénzt, ezért megkérlek Titeket segítsetek:
---mit tud a solarweb prémium tagság, miben segít, ér-e annyit, amit kérnek érte egy egyszerű embernek---, aki (többek között) azért költötte napelemre a pénzét, hogy idős korára jusson is, maradjon is.Segítségeteket előre is köszönve üdvözlettel:
Kíváncsiga
-
Geresics
Topikgazda
válasz
Darksiders84 #920 üzenetére
Az elmúlt 6 évben még nem találkoztam jég miatt összetört napelemmel, pedig 10°-60°-ig dolgoztunk mindenféle tetőn.
Olyat viszont már láttam, hogy beleléptek a napelem közepébe, és összetört, majd később a következő jégesőnél mentek a biztosítóhoz... -
Darksiders84
aktív tag
Mennyire bírják ezek a napelemek a mostani hirtelen nagy viharos akár tojás nagyságú jégveréseket? Vagy érdemes erre is biztosítás ha létezik?
-
Petya25
őstag
válasz
Geresics #916 üzenetére
Okés, köszi az infót.
Közben kaptam egy ajánlatot SE rendszerre, tagolt tető, DNY, BP felett, 4000kWh, 3 fázis.
3,575kWp 18m2-re
275W-os Sunlink poli termékdíjjal 13 db 455000 Ft 12 év teljes, 12 év/91%, 30 év/80,6%-os telj garancia
Solaredge SE3000-ER-01 240000 Ft 1x16A (12 év garancia)
Optimalizáló P300-5R M4M RS 12 db 144000 Ftmiért 12?
Tartószerkezet szett 75000 Ft ferdetetőre
AC DC túláram/túlfeszültség védelem 55000 Ft 1string
Szolár kábel 50m 10000 Ft
MC4 Csatlakozó /pár/ 5db 2500 Ft
Zöld-sárgavezeték 25m 11250 Ft
AC vezeték 25m 17500 Ft
SolarEdge Wifi modul 15000 Ft
Tervezési, ügyintézési díj 60000 Ft
Kivitelezési költség 250000 Ft
összesen 1.695.768 FtEz így reális ár?
-
Geresics
Topikgazda
Nem. Az éves leolvasás időpontja nem változik. Eddig is volt egy éves leolvasás, ez után is lesz, és ugyan akkor lesz, mint eddig. Ez egyébként azért van, mert a leolvasó nem egy-egy címre megy, hanem egy-egy területet olvas le egyszerre. Ha egy utcában mindenkihez máskor kellene menni, azt nem lehetne bírni...
Szerk.:
ez egyébként azt is fogja eredményezni, hogy az első éved "tört év" lesz... -
Petya25
őstag
válasz
Geresics #914 üzenetére
"Innentől kezdve évente egyszer jönnek leolvasni."
Én is ezen filózok, akit kérdeztem az nem tudott még erre választ adni.
Tehát az óraátadás lesz az éves elszámolás alapja? Pl egy tavaszi nap!
Ez azért érdekel, mert akkor a fogasztást hozz tudnám igazítani a termeléshez. A túltermelt áramot elhasználhatnám télen fútésre klímával. -
Geresics
Topikgazda
válasz
Darksiders84 #913 üzenetére
Nos, az egész eljárás kb. úgy néz ki, hogy felmerül benned egy igény, hogy ilyet szeretnél. Ahhoz, hogy bárki bármit mondhasson, tudni kell az éves villamosenergia fogyasztásod, lehetőleg kWh-ban (havi számládon rajta van, ha átalányt fizetsz, akkor x12). Ez alapján már lehet nagyjából kalkulálni árat, amit természetesen befolyásol a helyszín (tető dőlésszöge, tájolása, mérete, cseréptípus, stb), meglévő csatlakozásod (pl. 1x32A, 3x16A, stb). Osztasz, szorzol, döntesz. Aztán benyújtotok egy igénybejelentőt a szolgáltatónak (ELMŰ). Ők adnak egy hozzájárulást, hogy akkor kérik a csatlakozási dokumentációt, amit csak tervező készíthet el. Ezt megcsináltatod (kivitelező intézi), és bekülditek. Ha jóváhagyják, akkor lehet telepíteni a rendszert. Telepítés után jelentitek, hogy kész, és jönnek órát cserélni.
Óracserekor a régi órán mért adatokat beküldik a rendszerbe, az ott rögzített fogyasztásod ki kell fizetni. Az új óra már mér fogyasztást, és visszatáplálást is. Innentől kezdve évente egyszer jönnek leolvasni. Megnézik, hogy mennyit vételeztél a hálózatról, és mennyit tápláltál vissza. A kettő különbözetét kell kifizetni, vagy kifizettetni.Ha a villanyszámlátok 15eFt/hó, az 36Ft/kWh-val számolva pont 5000kWh/év fogyasztást jelent. Ha dél felé néz a tetőd, akkor kb. 4,5kWp méretű napelemes rendszerre van szükséged. Kb.
Lapos tetős megoldást nem javaslok, drágább, és még csak nem is ideális. Ha van cseréptető, akkor az jobb. Ha nincs, akkor maradhat a lapostető... -
Darksiders84
aktív tag
Sziasztok érdeklődnék teljesen újként ezen a területen. Gondolkozunk a napelemes megoldáson ami nálunk csak áramhoz és vízhez fűtésre gázhoz nem szeretnénk. A legelső hogy ha megvan az engedély gondolom az elműs órát lezárják saját lesz de a lényeg ami érdekelne van valamilyen adó esetleg amit fizetni kell és ha igen mennyit évente / fél évente kb vagy nincs semmi vonzata hamár megvan? Az egész rendszer mennyibe kerülhet 150 m2-es 3x 50 a garázs/szuterén résszel és lapos tetős szóval mehet rá bőven elfér amit egész nap éri a napocska. Olyat hallottam hogy a villanyszámlánk ami kb 15 ezer ebből számolva kb 1.5 millió kompletten munkadíjjal anyaggal létezne ez ennyiért?
-
agyarka
aktív tag
válasz
Geresics #910 üzenetére
Nálunk 2 rendszernél is ez volt a másik érv ( első az árnyék) . Nagy bővítésre biztosan nem lesz szükség még jópár évig, kicsi, fokozatosra viszont biztosan. Pár panellel nem érdemes 2. stringet csinálni. Eleve nagyobbra építeni sem jó, még töredék évben is rosszul esett ingyen több mint 1200 kW ot odaadni az ELMÜ nek ( nem számlázhatok, ők meg csak arra fizetnének), nemhogy éveken keresztül.
-
Geresics
Topikgazda
A későbbi bővítés szerintem egy nagyon gyenge érv.
- Ha 1-2 éven belül akarnak bővíteni, akkor célszerű rögtön arra méretezni egy rendszert, és olcsóbban megvan a tuti.
- Ha több, mint 2 év múlva akarnak bővíteni, akkor meg addigra annyira megváltoznak a dolgok, pláne az árak, hogy megint sima pénzkidobásról beszélünk.
- Ha meg nem is biztos, hogy lesz bővítés, akkor meg kár túlgondolni a dolgokat.Olyan ez, mint ha valakinek tetszik egy farmer, és M-es helyett XXL-est vesz, mert úgyis hízni fog. Megvan rá az esély...
-
Innox
tag
válasz
Geresics #902 üzenetére
"- A jelenlegi fogyasztásod mellett nem éri meg napelemes rendszert telepítened!
Ennek örülni kell, nem muszáj minden áron pénzt költeni. Tedd félre, és majd ha megnőtt a fogyasztásod (pl. elektromos autó), akkor költekezz!
"
Azzal tisztában voltam, hogy 1500kWh/évi fogyasztásra nem éri meg rendszert telepíteni. Ezért kezdtem el a villamos fogyasztás növelésén (párhuzamosan a gázfogyasztás csökkentésén) gondolkozni. Sajnos nem sajnos el kell költenem a pénzt, mert lejárt a fundamenta és más beruházást most nem tudok kivitelezni, aminek értelme is lenne. A napelem rendszer legalább környezet barátabb. Tovább fizetni pedig nem akarom.A tető árnyék és tagolás mentes, nincs semi zavaró kémény, épület, fa a közelben.
"most nézem, hogy kértél ajánlatot a szövetség oldalán. Ma reggel ment ki a tagoknak a levél, szerintem lassan érkezik még pár ajánlat, de ha nem, vagy nem megfelelők, akkor is szólj bátran!"
igen, tegnap éltem a lehetőséggel és rögzítettem az ajánlat kérést. Eddig jött 3 ajánlat, abból egy szimpatikus, de szigligeti. Nem igazán akarom fizetni a távolság miatti extra kiszállás költségét, jó lenne közelebb találni egy megbízható kivitelezőt.Nekem jelenleg az a legnagyobb kihívás, hogy találjak egy jó kivitelezőt, aki kb 3-4 hónapon belül megcsinája nekem tisztességesen a munkát, mert addig kéne a számlát benyújtanom a lakáskassza felé. Előre meg nem szívesen fizetném ki az egész összeget. Czegee fórumtárs megadta a neki kivitelező cég nevét. Tőlük is kérek egy ajánlatot. Mondjuk az se itt van a közelben. Valakinek javaslat, hogy kit keressek direktbe? Akár PÜ-ben is szívesen fogadom.
Köszönöm az eddigi válaszokat. Várok pár napot, hátha jön még ajánlat. Utána viszont lépnem kell a megvalósítás irányába. Amúgy a 3-4 hónapos kivitelezés csak egy álom?
Bízom benne, hogy össze jön a dolog.
Amúgy érdekesnek találom, hogy 2-ből 2 cég a Solar Edge invertert ajánlotta ki annak ellenére, hogy nem származik belőle előnyöm. Pedig mindkét cég kért be extra dokumentumokat a házról is.
-
Innox
tag
válasz
elfelejtette #901 üzenetére
Hello.
Nekem a gázzal az a bajom, hogy a turbós kazán állandóan bekapcsol, amikor megnyitom a csapot. Szerintem az élettartamának sem tesz jót. A terv, hogy mindkét berendezés megmarad párhuzamosan és tudok közöttük kapcsolgatni ha akarok/szükséges. Nemrég 48 órán át szünetelt a gázszolgáltatás, akkor gondolkodtam el a gáz függőség csökkentésén igazán.(#903) Rolly: de drága, de ezt az ajánlat adótól kéne megkérdezni. Amúgy két ismerős által ajánlott céget kerestem meg első körben.
-
GIJoe
addikt
pont ezt akartam kérdezni én is, csak nem mertem, mondjuk attól függ mi van a papíron ha mondjuk szerződésbe bevállalják a kert heti szintű gondozását, megéri
Vagy kösd rá magadnak, csak a bojlerre... (nagyon mozgatja a fantáziám ez a diy, sorry)elfelejtette: hőszivattyús bojler?
< Ilyenje van vkinek napelemmel kombinálva? Tapasztalatokat nem látok, csak az hogy egyre több ilyen eladó...
-
Geresics
Topikgazda
Akkor szépen sorban.
- A jelenlegi fogyasztásod mellett nem éri meg napelemes rendszert telepítened!Ennek örülni kell, nem muszáj minden áron pénzt költeni. Tedd félre, és majd ha megnőtt a fogyasztásod (pl. elektromos autó), akkor költekezz!
- A bojler fogyasztásával együtt már majdnem indokolt egy 3kWp-os rendszer. Ha jól értem, akkor a tetőd déltől 30°-al kelet felé néz, és 35°-os a dőlésszöge. Ez elég közel van az ideálishoz, itt tök jól fognak majd termelni a napelemek! 3 kWp napelem kb. 3100-3200 kWh energiát fog Sopronban előállítani normál esetben ezekkel a paraméterekkel, tehát még mindig túltermelésben vagy!
- A mono egyértelműen jobb napelem, de a tető határozza meg, hogy melyik fog jobban teljesíteni. A poli nálad kb. ugyanannyit termelne a paraméterek miatt.
- SolarEdge rendszereket én kizárólag olyankor szoktam javasolni, ha tagolt a tetőt (többfelé néznének a napelemek), vagy van árnyékhatás a napelemeken. Más esetben feleslegesen drága.
- SE rendszereknél nem kell foglalkoznod a DC feszültséggel, mert azt az optimalizálók szabályozzák. Mondhatni bolondbiztosnak (és itt a telepítőre értem, nem a tulajdonosra).Fontos tudni, hogy a napelemek, és az inverterek ára jellemzően csökken évről-évre, még a gyengülő forint mellett is. Persze vannak befolyásoló tényezők (pl. amikor minden önkormányzat tesz fel magának egy-egy HMKE-t, akkor inverterhiány van, és minden drágább, vagy amikor hirtelen ugrik az euró-árfolyam). Amit most 10MFt-ért vennél (szándékosan írtam fals számot), az pár év múlva már csak 9MFt lesz! Vagy 10MFt-ért 10%-kal nagyobb teljesítményt kapsz! Semmiképp sem éri meg most azért nagyobb rendszerre beruházni, mert majd egyszer talán lesz nagyobb fogyasztásod.
Ha van még kérdésed, tedd fel bátran, igyekszem válaszolni!
Szerk.:
most nézem, hogy kértél ajánlatot a szövetség oldalán. Ma reggel ment ki a tagoknak a levél, szerintem lassan érkezik még pár ajánlat, de ha nem, vagy nem megfelelők, akkor is szólj bátran! -
elfelejtette
veterán
"most vettem egy villany bojlert (kb évi 800-1000kWh fogyasztást remélek 2 fős háztartásban), hogy a gázról átállítsam a háztartási meleg víz előkészítést"
Én meg a fél karom odaadnám, ha nem 100m-re lenne a gáz a háztól, és kidobhatnám a villanybojlert, ami kb. 3x annyiba kerül, mint a gáz lenne.
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
- Segway Ninebot G30 DII - elektromos roller
- iCarsoft CR Max autodiagnosztika ELADÓ
- Eladó Zenga Giulia gamer szék / Daccormax ergonomikus irodai szék
- Jó állapotú Kona Shred / Pike 454 dual-air 110mm-140mm / Shimano Deore felszereltség!
- OPEL CORSA D OPC 1.6 Áron alúl, magánszemélytől kihasználatlanság miatt!
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- Samsung Galaxy A23 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad E540 - i5-4GEN I 8GB I 128SSD I DVDRW I 15,6" FHD I CAM I W10 I Garancia
- LG 45GR95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest