Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Geresics
Topikgazda
válasz warning19 #3431 üzenetére
A1 I: 35,31 Ft/kWh x 1320 kWh/év = 46 609 Ft/év
A1 II: 37,75 Ft/kWh x 3880 kWh/év = 146 470 Ft/év
Összesen: 5200 kWh/év = 193 079 Ft/év 16 090 Ft/hó
Kb. jól kalkulálok? Erre kb. 4,3-4,5 kWp közötti rendszer volna ideális hasraütve.Aki ennél kisebb ajánlatot ad, az a végösszeggel akar megfogni, mert sokan csak azt nézik, hogy mennyi a végösszeg. Aki nagyobbat, az meg úgyis meg fogja magyarázni, hogy úgyis növekszik majd a fogyasztásod, válts ki más energiahordozókat, stb-stb.
Az 1 fázisú inverter olcsóbb, mint a 3 fázisú, ezért azt ajánlják. Ha esetleg valaki törődne vele, akkor 1 fázisú inverternél az optimális sztringfeszültség alacsonyabb lehet, de nem törődnek ezzel, az tuti, pláne, hogy a legtöbb gyártó ezt inverteren belül boosterrel, vagy DC-DC konverterrel megoldja, szóval ezt hagyjuk is... Ekkora rendszernél már van értelme a 3 fázisnak, pláne, hogy egyre többször nem engednek 5kVA invertert 1 fázisra csatlakozni (régen ez nem volt jellemző).
Inverter árakban a különbséget nem biztos, hogy érdemes nézni (sem napelemnél), mert ha valaki egy tételre kisebb hasznot rak, akkor nagyobbat egy másikra. A végösszeget érdemes nézni, és abból is a Ft/kWp-et - ahogy Te is tetted!
Bár egy ideje nem foglalkozom lakossági rendszerekkel, de azért én a 400eFt/kWp árat sokallom első blikkre egy 1f 4,5kWp rendszer esetén - de tényleg lehet ez most a piaci ár..."azt tanácsolom nézzen utána a cégeknek optenben vagy egyéb helyeken, mert van köztük külföldi, pár hónapja alapított, 0 alkalmazottal rendelkező"
Ezt nem győzöm hangsúlyozni én sem eleget! 100%-ig igazad van!!!*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest