Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101201) 4Grider válasza Bl.Gyo. (#101199) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vagyunk egy páran, akik így gondolják...

(#101202) tomp válasza Bl.Gyo. (#101199) üzenetére


tomp
félisten

"Át vették a technikát"
:DD
Ez nem olyan, hogy ha átvisszük a másik céghez bedugjuk akkor már megy.
Ha át is viszik akkor nulláról kell mindent kezdeni mivel semmi sem ugyan olyan.

(#101203) 4Grider válasza tomp (#101202) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyesmire véletlenül se lehet rá készülni. Vagy de.

(#101204) zzola válasza 4Grider (#101203) üzenetére


zzola
félisten

Ha nulláról kell kezdeni Digivel vagy anélkül , akkor nem mindegy ?

(#101205) tomp válasza 4Grider (#101203) üzenetére


tomp
félisten

Ha most indult a VoWiFi akkor már tavaly nyár óta aktívan dolgoztak rajta. Azaz semmilyen digi technikát nem vittek át.

(#101206) Bl.Gyo. válasza tomp (#101202) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

"Ez nem olyan, hogy ha átvisszük a másik céghez bedugjuk akkor már megy."

Nem is erre gondoltam hanem hogy valamelyest segítség volt nekik hogy be tudják izzítani hamar.

De ez már erősen Vodafone topic téma.

(#101207) 4Grider válasza tomp (#101205) üzenetére


4Grider
nagyúr

A voda és a Telekom soha nem egy Pannon/Telenor/Yeti kategória volt. Ott vannak tényleg hozzáértő emberek és van normális támogatás is. És betartandó határidők, meg következmények, ha valami balul sül el.

(#101208) INGJOKE válasza 4Grider (#101207) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nah ezt olvassa el Viktor… lesz kapsz. :DDD

(#101209) 4Grider válasza INGJOKE (#101208) üzenetére


4Grider
nagyúr

Viktor olyan helyen dolgozik, ahol a férfiaktól teljesítményt várnak. Elég ha ő tudja, miért írtam ezt...

(#101210) INGJOKE válasza 4Grider (#101209) üzenetére


INGJOKE
veterán

A nőktől nem? Diszkrimináció :D

(#101211) kl122 válasza 4Grider (#101207) üzenetére


kl122
tag

Hujjujjuj, ekkora csúsztatást! Vodafone mint hozzáértés és határidők meg következmények.... Mindjárt leszakad a plafon...

(#101212) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló,

A társasházban ahol lakom az én ajtóm nem szerepel (meg még pár), a listában, de amelyik igen, ott ezt írja ki:

Gondolom, hogy mivel ugyanabban a társasházban van - egyébként ezzel a cím anomálival szembesülök a Telekomnál is - elérhető, akkor nálam is az lenne.

Pár kérdés:
1. Nyilván, hogy a fentebbi elmélet jó e, mert ha nem akkor a többi kérdés irreleváns
2. Első sorban a TV érdekelne (a DIGI féle bitráta diszkont miatt), mert be van vezetve a DIGI FTTH, de a Telekomnál pl van olyan ,hogy TV csak Internettel együtt rendelhető.
3. Másodsorban a Yettel Mobilinternet is érdekelne, mert a másik lakásom miatt Magenta 1 előfizetésem is van, de az október végén fel lesz mondva, mivel a Telekom nem hajlandó 40 méterrel arrébb hozni az Optikát Hajdúszoboszló fürdőnegyedében, így tőlük 20+ év után érzékeny búcsút veszünk... Eddig a NetFone tűnik a Telekom utódjának mobilinternet és korlátlan beszélgetés terén, de most rákérdezek, hogy amennyiben a TV a Yetteltől lenne, van e versenyképes ajánlata csomagban a Yettelnek?
4. A lakásomban a nappalimban van jelenleg csak TV, de tekintve, hogy néha tévét is nézek a szobámban ezért elég kényelmetlen és korlátozott módja a TV-zésnek a laptopon vagy az okostelefonon futó Telekom TV vagy DIGI Online, mely Streaming platformokon nem is érhető el mindegyik adó... viszont a DIGI-nél külön költséggel át kellene fúratni a falat (egy lyuk van, még a Vodafone fúrta át a LAN kábelnek, de azon keresztül nem igen fér át a koax is), így felmerült bennem ,hogy a Yettelnél talán a falfúrás megúszható, ha a nappaliban lévő beltéri vezetéknélkül továbbítja a jelet az STB-re... de ezt nem tudom, mert azt sem tudom, hogy milyen eszközöket adnak...
5. A lakásban van WiFi6-os router (ASUS RT-AX86S) amely képes Dual WAN támogatást biztosítani. Erre vannak a WiFi 6-os eszközök (laptop, okostelefon) meg minden más WiFi 5-ös eszköz is rákapcsolva. Tehát azt a megoldást sem zárom ki, hogy komplett csomag a Yetteltől, a DIGI-nél meg csak a vezetékes Internetet hagynám, a DIGI-vel már lejárt a hűségidőm.

6.Nagyjából mennyibe kerülne egy komplett csomag, Internet + TV (két helyen) + Telefon + Mobilinternet?
7. Mennyibe kerülne Internet nélkül ugyanez a csomag?
8. 2019-ben voltam Yettel-es 2021-ig. Csak Otthoni csomag esetén kedvezményesen mobiltelefont nem lehet vásárolni igaz?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#101213) donjohnson válasza GoodSpeed (#101212) üzenetére


donjohnson
addikt

otthonnet 4g-nél nem fontos a lakcímkártya szerinti cím, albérlet vagy más cím is megadható. csak a digitális számlán fog szerepelni a lakcímkártya szerinti címed.
nekem is eltérő. boltban személyesen engedtek így szerződni.
otthonnet pro 5g-nél viszont kimegy a szerelő beüzemelni. ott nem lehet "trükközni".

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#101214) pulyka jocó válasza donjohnson (#101213) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Valóban, de az, hogy mi szerepel a lakcímkártyán, édesmindegy. Oda kerül bekötésre a szolgáltatás, ahova Ügyfél kéri. Egyébként a szerződésen van egy szolgáltatási cím, ahol ténylegesen megy a net, illetve egy állandó lakcím, ami a lakcímkártyán is szerepel ;)

(#101215) akaszajanos


akaszajanos
tag

Haló,

Nem először jövök már hasonló kérdésekkel, de egyszer még szeretném a segítségeteket kérni. :)

A digis hűség leteltével (optika, de nincs kihasználva) szeretném dobni a szolgáltatót, és yetteles mobilnetre váltanék.

Ehhez azonban szeretnék egy jobb LTE routert. Azt már sokszor kiveséztétek, hogy egy mobillal szemben (főleg egy 5G-s flagshiphez mérve) aligha fogja hozni egy router a sebességet. 5G-s routert az ára miatt nem tervezek venni, bármennyire is hívogató.

Látok viszont használtan profinak tűnő, Cat12-es routereket itt a Hardveraprón is, amelyek azért lényegesen jobbnak tűnnek, mint a Yettel által is forgalmazott Cat6-os társaik.

Ezek már valamelyest meg tudják közelíteni azt, amit mondjuk az iPadem, iPhone-om hoz itt? 5G nincs, de van egy igazán kiváló modernizált bázis nem messze tőlünk, és jellemzően a 200 megabites letöltés is megvan, de csúcsidőben sincs 120 megabit alatt.

Ezzel már el tudnék lenni, próbaképp többször is dolgoztam már egész napokat ezt megosztva, és még a válaszidő sem tűnt sokkal rosszabbnak. :) (nálunk valamiért 12ms körül jár a digis optika, más helyen ez korábban 1-2 volt, na, az feltűnően jó volt)

Mivel van egy céges, ingyenes yetis simem, tök jó lenne. :) De a Cat6-os routerektől féltem, mint mondtátok is, az nem igazán tudja kiaknázni azt, amit a Yettel tud.

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#101216) syIex


syIex
veterán

Készülékbiztositast szerettem volna a kötni a Yettelnél a Fold5 készülékemre és hiába van úgy reklámozva, hogy bármilyen telefonra lehet még amennyiben nem ott lett vásárolva akkor is, valamint az ügyfélszolgalat által is ugyan ezt az információt kapva nem lehet rá kötni. Ki sem hozza a rendszer a készüléket. Ez elég bosszantó és vásárló megtévesztés is egyben.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#101217) 4Grider válasza akaszajanos (#101215) üzenetére


4Grider
nagyúr

A modernizált tornyon milyen 4G frekvenciák érhetőek el?

(#101218) INGJOKE


INGJOKE
veterán

A küf aktív csomagban havonta lehet változtatni az internet keretet? Most 4gb, de a következőbe szeretnénk többet, akkor csak telefonálunk a fordulótól megnövelik és a következőben megint lehet akár 4 is, ha jól emlékszem? :)

(#101219) zzola válasza INGJOKE (#101218) üzenetére


zzola
félisten

Így van.

(#101220) Landsmann válasza 4Grider (#101217) üzenetére


Landsmann
addikt

Nálunk B1, B3, B8 és B28. Mellette megvan még a telekomos B20 is.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#101221) INGJOKE


INGJOKE
veterán



Vissza a gyökerekhez. Új lakás, régi-új szolgáltató, nappali és az 5G itt is hasít. :DDD

(#101222) pourri


pourri
aktív tag

Yettel Tv box távirányítóján egyfolytában világít egy zöld LED? Ez mit jelent?

(#101223) AtHoS válasza syIex (#101216) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nézegesd folyamatosan, majd bekerül az a készülék is és akkor tudsz rá kötni. S23akkal is ugyan ez volt anno

read-only mode on the forum

(#101224) GoodSpeed válasza donjohnson (#101213) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nos az a helyzet, hogy a TV és az otthoni Internet lenne érdekes esetleg... mert nézegettem, és készülékkínálat illetve árazás, valamint Mobilinternet és korlátlan beszélgetés terén gyenge :( Mobilinternetnél a NetFone veri, és a Netfone ráver korlátlan beszélgetések terén is... készülékkínálat szempontjából meg a Telekom a király ... Otthoni Internetnél - ahogyan korábban is írtam - ott van a DIGI FTTH, ez annál nem jobb... maradna a TV, mert az DIGI-nél eléggé gyatra bitrátával megy .... Azért tettem fel itt a kérdéssort, mert bíztam benne, hogy hátha én tévedek, és van alternatíva ... de nincs... pechem van, mert itt az utcában nincs Telekom, nem tudom áthozni a Magenta 1-et .. ez meg gyengébb mint a jelenlegi helyzetben úgy összességében a DIGI. Meg nekem otthonra 2002 -es GPRS óta nem volt mobilinternetem, a vezetékesben bízom igazán ..

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#101225) syIex válasza AtHoS (#101223) üzenetére


syIex
veterán

De a honlapon már fent van, hogy lehet rá kötni...
Mindenesetre rá próbálok egy hét múlva újra azért.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#101226) DrBubo77 válasza syIex (#101225) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Hol van a lista a biztosítható készülékekről?
Csak olyat lehet biztosítani, amit forgalmaznak?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#101227) syIex válasza DrBubo77 (#101226) üzenetére


syIex
veterán

Itt található.
Gondolom igen, de ezt forgalmazzák ezért bosszantó.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#101228) DrBubo77 válasza syIex (#101227) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

De ott csak az aktuálisan kapható készülékeket mutatja.
Az enyém régebbi, de nekem 512 GB-os verzió van, míg a Yettel csak 256 GB-os forgalmazott korábban.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#101229) pjen válasza pourri (#101222) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem valami beragatt, vedd ki az elemet és tedd vissza. Enyémen nem világít nyugalomban semmi. :)

(#101230) syIex válasza DrBubo77 (#101228) üzenetére


syIex
veterán

Pontosabb listát nem tudom hol lehet találni. Már forgalmaz 512GB is viszont fél évnél régebbi készülékre biztosan nem lehet megkötni.
És jelenleg Fold5-re sem.... :))

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#101231) DrBubo77 válasza syIex (#101230) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

És miért van a fél év?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#101232) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv

Azt látom, ha feltöltök kártyásan pénzt, kapok egy nap korlátlan mobilnetet.
Ha hétfőre kellene nekem a net, már reggeltől, mikor töltsek fel pénzt?
Aznap reggel?
Előző nap, hogy másnapra aktiválják?
Feltöltök és indul is azonnal a 24 óra? Egyáltalán 24 óra?

(#101233) rin33


rin33
senior tag

Reggel voltam a Mezőhegyesi Ménesbirtok mellett de ott semmilyen 5G nek volt, Cellmapperen és Netmonsterben se láttam. Az csak demó volt sztem

(#101234) pourri válasza pjen (#101229) üzenetére


pourri
aktív tag

Újraindítottam a boxot és megoldódott. Valami nyavajája volt. :C

(#101235) syIex válasza DrBubo77 (#101231) üzenetére


syIex
veterán

Így van meghatározva náluk, nem tudom. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#101236) donjohnson válasza GoodSpeed (#101224) üzenetére


donjohnson
addikt

vegyél egy yettel-es feltöltőkártyát és próbáld ki hogy milyen gyors a yettel-es net az utcátokban. ha elég jó, 50-100 mbit/s körüli, akkor nyugodtan veheted otthoni netnek az otthonnet-et. én már 1,5 éve ezzel nyomom.
ha nem tetszik, akkor meg lemondod.

nekem a sima van, nem a pro, itt egyszerűbb az elállás: [link]
a pro-nál viszont felszámítanak valami díjat ha elállsz.

Akár 90 napos elállási lehetőség**
** Az akár 90 napos visszavételi lehetőség az új OtthonNet és OtthonNet Pro tarifa megrendelések mellé érhető el promóciósan, visszavonásig. Az OtthonNet Pro tarifa esetén a 90 napon belüli elállás esetén 10.000 Ft felmérési és 20.000 Ft létrehozási díjat terhelünk ki.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#101237) bopeti98 válasza pourri (#101222) üzenetére


bopeti98
őstag

Ilyenkor megszakad a box meg a távirányító közti bluetooth kapcsolat, és infrával működik csak.
Box restart mindig megoldja.

(#101238) pourri válasza bopeti98 (#101237) üzenetére


pourri
aktív tag

Köszi szépen. Azt hittem először a merülő elemre figyelmeztet. :D

(#101239) sfdrakex válasza nfsu17 (#101232) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hètfőn reggel töltsd rá, akkor kedd éjfélig lesz neted.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#101240) Fehercsoki válasza sfdrakex (#101239) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

OtthonNet Prot és Yettel TVt személyesen is lehet rendelni a Yettel üzletekben? A weboldalon csak visszahívást lehet kérni, de sajnos pont nem tudtam felvenni amikor kerestek, azóta pedig nem próbálkoztak újra, visszahívtam az ügyfélszolgálatot, ott annyit mondtak hogy lehet hogy már nem fognak többször keresni...

(#101241) sfdrakex válasza Fehercsoki (#101240) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Személyesen is lehet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#101242) pourri válasza Fehercsoki (#101240) üzenetére


pourri
aktív tag

Lehet személyesen persze, én is úgy intéztem. :)

(#101243) Viktor0610 válasza syIex (#101227) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Korábban volt lista a biztosítható készülékekről, egy ideje már nem találom. :(

Samsung Galaxy A54

(#101244) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#101226) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem feltétlenül.
De olyat láttam, hogy egy bizonyos háttértárméretű modellre lehetett kötni biztosítást, míg másikra nem.
Lehet, nálad is ez a helyzet.
Talán a legegyszerűbb, ha jelzed a 1220-on, a kollégák fel tudják venni a kapcsolatot a támogató csoporttal.

Samsung Galaxy A54

(#101245) DrBubo77 válasza Viktor0610 (#101244) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha a féléves limit áll, akkor már tárgytalan.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#101246) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#101245) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Emlékeim szerint van ilyen megkötés, igen.

Samsung Galaxy A54

(#101247) Fvp99


Fvp99
kezdő

Sziasztok!
Yettel Ottthon Net Pro 5G-m van pár napja. Ha 3 hónapon belül lemondom fizethetek közel 30 ezer Ft-ot. Így milyen opcióm maradt? Költöztetni másik címre mikortól és hogyan lehet?
Köszönöm

(#101248) Viktor0610 válasza Fvp99 (#101247) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az 5g-netet nem lehet költöztetni.

Samsung Galaxy A54

(#101249) GoodSpeed válasza Fvp99 (#101247) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Elállási jog?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#101250) Fvp99


Fvp99
kezdő

Köszönöm.
Azt mondták, ha 3 hónapon belül lemondom, akkor 30e Ft fizetendő. Az első sima 4G volt, de költözés miatt lemondtam, lett helyette 5G, de úgy tűnik, hogy munka miatt itt sem maradok, csak 2 hónapot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.