Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101101) csaszi75 válasza trec12 (#101099) üzenetére


csaszi75
senior tag

15 éve csak mobilnet van otthon..
3G rouerrel kezdtem, mert az ADSL használhatatlan volt..
Aztán 2012-től 4G, most ugyan 5G-s router van, de nincs még 5G-s cellám.
3 különböző helyszín, most város széle.
Minden elmegy rajta gond nélkül.
TV (Netflix, HBOMAX, Disney, SkyShowtime)
2 tablet, néha 3 laptop (home office egész nap), 6-7 telefon.
XBOX.
Nyomtató.
MediaPlayer PC (Plex)
Klímák.
Minden negy gond nélkül.
A 4G-s routeren wifin a max 30-40 Mbit/sec volt, de a mostani 5G-s routeren a wifi6 miatt 60-70 Mbit/sec a max.
(Egyik szombat hajnali 2-kor mértem 130 Mbit/sec-et is, de ez nem mérvadó.)
Néha rámérek van amikor 5, van amikor 10, van amikor 50 Mbit/sec.
Ha 500-800 méteren belül van egy jó torony, akkor megy minden..
Tehát csak a folyamatos használat mellett derül ki bárkinél, hogy hogyan teljesít a mobilnet..
Vezetéken 2-4 Mbit/sec-et tudna az ADSL..

[ Szerkesztve ]

(#101102) sfdrakex válasza csaszi75 (#101101) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem nem a wifi6 miatt van 30-40 helyett 60-70, hanem mert az 5G-s routered, több 4G sávot fog össze, mint a korábbi.

Vannak helyek, ahol nincs optika, ott megoldás lehet a mobilnet, bár pont az ilyen helyeken a legleterheltebb a mobil is. Viszont ahol elérhető optikai net, ott biztosan nem mobilnetet használnék.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#101103) donjohnson válasza sfdrakex (#101102) üzenetére


donjohnson
addikt

"...az 5G-s routered, több 4G sávot fog össze, mint a korábbi."

igen, (vagy hatékonyabb 1 sávon is), és sokan megelégszenek az olcsó cat6-os lte router-ekkel, hogy "áá, jó ez nekem", aztán szidják a szolgáltatót, hogy csak 30-40 mbit/s-es a net ott, ahol lehetne 60-70 mbit/s egy jobb router-rel. és most nem csaszi75-re gondolok, mert ő rászánta a pénzt, hanem más emberekre.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#101104) trec12 válasza Katicza (#101100) üzenetére


trec12
addikt

Okés elhiszem. Majd oszd meg a tapasztalataidat időnként, hogy muzsikál a hetek, hónapok alatt...

(#101105) szabonagyur válasza sfdrakex (#101102) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ő már a tovább osztásról beszél szerintem, ott a Wifi6 lehet érdekes vagy maga az 5Ghz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#101106) pjen


pjen
félisten

Üdv.Yettel "L" csomagom van HBO val. Igen érdekes a hang. Alapból idegen nyelvű amikor a magyar van kijelölve, ha leválltom magyarról angolra akkor lesz magyar. ilyenkor beszél angolul. Csak a HBO 1?

(#101107) Viktor0610 válasza pjen (#101106) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jé, tényleg. Nálam is.

Samsung Galaxy A54

(#101108) sfdrakex válasza szabonagyur (#101105) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, ő arról beszélt, én is. 60-70 mbitet még a 2,4 Ghz is kiprésel magából. Szóval nem attól jobb a helyi háló sebessége, hogy van wifi6, hanem mert egyszerűen a jobb routerrel gyorsabb a net.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#101109) szkaroly válasza sfdrakex (#101102) üzenetére


szkaroly
senior tag

Szerintem ahol nincs optika vagy gyors vezetékes net, ott 5G se lesz mostanában (legalábbis a nagy többségben). Itt Békéscsabán legalábbis ahol van optika ott van gyors mobilnet is, ahol nincs ott a mobilnet is 10-20 mbit. Egyetlen reményem az, hogy a 3G jövőbeli lekapcsolásával talán a 4G valamivel jobb lesz.

Poco X3 Pro

(#101110) Mr Dini válasza pjen (#101106) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Én is megnéztem Kodi addonból a jelenséget, mert arra gondoltam, hogy ez egyike lehet azon idegesítő bugoknak, hogy a Yettel nem jelöli meg egyik hangsávot sem alapértelmezettként, hanem a kliensre van bízva, hogy mit preferál. Anno szívtam is miatta, hogy rendesen váltson magyarra.

De nem, az HBO HD esetében tényleg felcserélték a 2 hangsávot. :D Magyarra angol, angolra magyar jön be. Kemény, de hasonló a Vodánál is volt (hasonló a szoftveres háttér), szóval jelezni kell nekik és gyorsan tudják javítani.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#101111) pjen válasza Mr Dini (#101110) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#101112) tomp válasza Mr Dini (#101110) üzenetére


tomp
félisten

"szóval jelezni kell nekik és gyorsan tudják javítani."
:DDD
Az RTL-en fixen bekapcsolt feliratot(nem lehet fixen kikapcsolni a csatornán hanem az appban kell letiltani) is lehetne egyszerűen és gyorsan javítani mégse csináltak semmit a februári indulás óta...

(#101113) szabonagyur válasza sfdrakex (#101108) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kiprésel ha nincs tele a 2,4, de általában tele van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#101114) Diabolis


Diabolis
tag

Üdv!
Inkább tőletek kérdezek először, mielőtt (esetleg) valami hülyébe futok bele az ügyfélszolgálaton, mobiltechnológia guru pedig nem vagyok.

Céges flotta (yettel), mobiltelefont és előfizetést nem tudok váltani. Kinézett helyen a telefonon a térerő Edge, két csíkkal a négyből. A céges laptopon pedig kemény 200kbyte volt az FTP átvitelem.
A telefonos elérhetőségem 0-24 kellene, normális mobilnet szintén (sűrűn kell távoli aaztaloznom).
Olvastam, hogy a yettel ilyen esetben szerelhet fel jelerősítőt, de ezek régebbi hozzászólások voltak. Működik még ez a történet?
Találtam a neten is mindenféle jelerősítőket, 30-100.000 forint között. Ezekkel van valakinek valamilyen tapasztalata?

Természetesen az ügyfélszolgálatra is lecsapok majd, de inkább hiszek nektek mint annak akinek érdeke a bólogatás.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#101115) 4Grider válasza Diabolis (#101114) üzenetére


4Grider
nagyúr

Te jelerősítőt csak illegálisan tehetsz a rendszerbe. A Szolgáltató is csak nagyobb áruházakban ad mostanában.
Válassz másik szolgáltatót, ha adott szolgáltató ilyen nálad.

(#101116) tomp válasza 4Grider (#101115) üzenetére


tomp
félisten

Na és mennyi esély van arra, hogy rákapnak a jelerősítőre?
Nálam fogható egy rejtélyes hálózat B66-on ami hol a vodát zavarja, hol a telekomot hol a yettelt...
NMHH-nak bejelentettem. Válaszuk szerint nincs itt semmi látnivaló. Szóltam a yettelnek is. Válaszuk szerint ők nem foglalkoznak ezzel. Szóljak az NMHH-nak...
Nem foglalkoznak azzal ha a saját 2100-as hálózatukra ráfed? Oké... :W

(#101117) Pikari válasza tomp (#101116) üzenetére


Pikari
őstag

Ezért még nem fogják agyonlőni az elkövetőt. Ha bizonyítod, hogy rossz hiszeműen, az infrastruktúra szándékos aláásása céljából végzi a jelzavaró tevékenységét, akkor igen. De ahhoz előbb ki kéne deríteni, hogy ki az, és mit csinál pontosan.

A 2100 mhz az amúgy gyanús hogy miner gpuk vagy asicok lesznek, amik több kilowattnyi rádio interferenciát szórnak.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#101118) sfdrakex válasza Pikari (#101117) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Agyonlőni nem, de megkeresni és figyelmeztetni lehetne.
Pont csinált erről Bog videót pár hónapja.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#101119) csaszi75 válasza tomp (#101116) üzenetére


csaszi75
senior tag

Van a közeledben amerikai cégnek telephelye? Arra godnolok, hogy egy amerikai piko cella.. Amit rádugnak netre.. és kapja rajta az otthoni hálózatot..
Katonai célú is lehet, amiről nem biztos, hogy az NMMH dönt..

(#101120) tomp válasza csaszi75 (#101119) üzenetére


tomp
félisten

Bp. Keleti pu. környékén? Semmi ilyesmi nincs.
Legfeljebb a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács épülete van kb 500méterre.
Katonai célú amit a telefon "999 30 4G" névvel lát?
Nem, nem a Telekom amúgy!

Pikari

999 30 4G névvel fut ami amúgy nem a Telekom!

(#101121) Pikari válasza tomp (#101120) üzenetére


Pikari
őstag

értem, ez valóban nem bányászbéka, hiszen neve is van a hálózatnak :D
a 999 30 4G-re a google semmi találatot nem ad. a 30 akár a tmobilra is utalhat. vagy pedig valaki azt akarja, hogy annak tűnjön. végülis a katonai felhasználás melletti érvet erősítheti az is, hogy látványosan nem akart vele senki sem foglalkozni. de az is lehet, hogy valakinek az erősítője.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#101122) tomp válasza Pikari (#101121) üzenetére


tomp
félisten

Akár katonai is lehet vagy valamelyik szervé hiszen konkrét címet adtam meg.
Utca és házszámtól házszámig tartó területet.
Erre az NMHH: "Az Ön által tapasztalt jelenség nem minősül zavarnak"
Végülis csak átfed a 3 nagy szolgáltatók hálózataiba...

(#101123) csaszi75 válasza tomp (#101120) üzenetére


csaszi75
senior tag

Jah, de hát ez egy létező cég.. nem publikus szolgáltatással.. valami egyedi dolog..

(#101124) Pikari válasza csaszi75 (#101123) üzenetére


Pikari
őstag


Ez vajon mit akar jelenteni?

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#101125) Pikari válasza Pikari (#101124) üzenetére


Pikari
őstag

az MCC=999 és az alá tartozó MNC-kre vonatkozó III. számú Függelékkel az alábbiak szerint:
- Az MCC=999 és az alá tartozó 2 vagy 3 számjegyű MNC-k az ITU által globálisan megosztott
(shared) kategóriájú azonosítók, amelyek kizárólag magánhálózaton belüli használatra kerültek
bevezetésre.
- Az MCC=999 alá tartozó MNC-k olyan globális azonosítók, amelyek ITU engedély nélkül
használhatók és amelyek használatáról az ITU nem vezet nyilvántartást.
- Az MCC=999-hez tartozó MNC-k, mint globális azonosítók tekintetében nincs szükség NMHH
engedélyezési eljárás lefolytatására. Az NMHH ezen MCC és MNC használatáról nem vezet
nyilvántartást.
- Az MCC+MNC globális azonosítók használatára jogosult felhasználók köre nem korlátozott.
- Az MCC+MNC csak az adott hálózaton belül értelmezhető és használható.
- Az MCC+MNC hálózatok közötti irányításhoz és roaminghoz nem használható.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#101126) tomp válasza csaszi75 (#101123) üzenetére


tomp
félisten

Oké tegyük fel létező cég.
Na de B66-on? Ha még B66 okés is de úgy, hogy zavarja a 3 szolgáltató egyes hálózatait?
Amúgy a 999-es MNC az teszt kategóriába tartozik ami bejelentés és engedély köteles!
[link]
A 999-es MCC lenne a privát.
Ha mégis a Telekom tesztelne az fent lenne az NMHH oldalán mivel minden kérelem megtekinthető.

(#101127) Pikari válasza tomp (#101126) üzenetére


Pikari
őstag

Én már nem bírom követni a sok azonosítót. Mindenesetre ha sikerült valamit kinyomozni, majd írd le, érdekesnek találom ezt.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#101128) csaszi75 válasza tomp (#101126) üzenetére


csaszi75
senior tag

Várj, de ne keverjük az MCC/MNC-t.. a képen, amit linkeltél, az csakis egy Description..
Tutira nem MCC-t jelöl, hanem MNC-t.. ami itthon 999 engedélyezett.. az hogy van benne 30-as is, az csak egy alábontás.. Gondolom több cég is igényel ebből a 999 MNC-ből.. és épp valaki ezt használja alábontva: 216 999 30, ugye 15 karakterig bezárólag..
az nmhh pdf-et már linkeltem valami más témában itt, személy szerint olvastam már régebben..
"Kategóriák
ANFT-n kívüli teszt MNC
MCC-MNC / 216-000…999
Használat célja / teszt (üzletszerűség kizárt)"

Van már egy csomó 5G privát hálózat is... a hírekben bárki olvasta már :) Pl EWG (ami egy SA), vagy ilyen nagyobb cégek.. azoknak is van egyedi MNC-je.

(#101129) Diabolis válasza 4Grider (#101115) üzenetére


Diabolis
tag

Köszi, de mint írtam, a váltás nem opció.
Igen, láttam az illegális részt, legális megoldás felől érdeklődnék.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#101130) pjen válasza Mr Dini (#101110) üzenetére


pjen
félisten

Lehet olvassák a topikot, a magyar lett az alapértelmezett. Legalábbis nálam.

(#101131) polonic válasza csaszi75 (#101128) üzenetére


polonic
félisten

A 999 az mobile country code lesz. Mi is ezt használjuk a teszhálózatokon. És más helyen is ez a bevett szokás. Nincs ilyen alábontás, mit értettél ez alatt? Az MCC 3 számból állhat, az MNC pedig 2 vagy 3 lehet. 216 999 akár lehet is, de ha a következő a 30-as szám jön, az már kb nem számít sehova, az már nem MNC-t jelöl, az MSIN-be tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#101132) Landsmann


Landsmann
addikt

Tegnap voltunk a bátyáméknál Kemecsén. Annak ellenére, hogy már volt hálózat modernizálás a kisvárosban, ritka ramaty a térerő. De mindhárom szolgáltatónak. A Vodafone rendszeresen 2G-n volt, a Telekom az ideje felét VoWIFI-t töltötte. A Yettel éppen-éppen adott 4G-t, de például egy IP kamera képét nem tudta betölteni. Nagyon minimális volt a térerő. A Sport utcai vasúti átjárónál van egy bázisállomás, de ha az aktív lenne, akkor nem ilyen lenne a térerő egyik szolgáltatónak sem., mert az sokkal közelebb van a bátyámékhoz. Lehet Digi volt. De vezetés közben nem nagyon volt időm alaposan szemügyre venni a tornyot.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#101133) 4Grider válasza Diabolis (#101129) üzenetére


4Grider
nagyúr

Írtam a legális részről is, te magánszemélyként olyat nem fogsz kapni.
Amivel még megpróbálkozhatsz, hogy beszerzel egy kültéri irányított mikrotik 4G routert, amivel már talán használhatóbb netet kapsz és azon tudsz Vowifi-t használni. Mivel ez a szolgáltató én elejére ígérte ezt a szolgáltatást, hamarosan már csak lesz. Ha nem, még mindig tudsz számot hordozni olyan szolgáltatóhoz, ahol van.

(#101134) csaszi75 válasza polonic (#101131) üzenetére


csaszi75
senior tag

Lehet.
Mindenesetre legális teszt lehet..
Az hogy beleér más szolgáltatók frekijébe, az egy dolog.
Ha lenne zavartatás, akkor már tutira balhé lenne belőle.
A hálózatkeresést milyen készülékkel végezted? Tud 5G SA-t vagy nem tud?
Olyan készülékkel is keress hálózatot, amelyik csakis 4G-t tud, úgyis látható?
Bármelyik cég tesztelhet a megfelelő körök lefutása után..
NMHH doksiból:
2 Globálisan megosztott MCC=999 és az alá tartozó MNC-k
Az ITU 2018 év közepén módosította az MCC és MNC-re irányadó ITU-T E.212 Ajánlását, kiegészítette az MCC=999 és az alá tartozó MNC-kre vonatkozó III. számú Függelékkel az alábbiak szerint:
- Az MCC=999 és az alá tartozó 2 vagy 3 számjegyű MNC-k az ITU által globálisan megosztott (shared) kategóriájú azonosítók, amelyek kizárólag magánhálózaton belüli használatra kerültek bevezetésre.
- Az MCC=999 alá tartozó MNC-k olyan globális azonosítók, amelyek ITU engedély nélkül használhatók és amelyek használatáról az ITU nem vezet nyilvántartást.
- Az MCC=999-hez tartozó MNC-k, mint globális azonosítók tekintetében nincs szükség NMHH engedélyezési eljárás lefolytatására. Az NMHH ezen MCC és MNC használatáról nem vezet nyilvántartást.

(#101135) polonic válasza csaszi75 (#101134) üzenetére


polonic
félisten

Én nem végeztem itt semmit. A linkeket sem néztem meg. Csak az MCC és MNC-re reagáltam, hogy az hogy van.
Egyébként mi csak is 5G SA-t használunk, saját telefonom is fel tud csatlakozni rá.

(#101136) tomp válasza csaszi75 (#101134) üzenetére


tomp
félisten

OnePlus11-el kerestem. A képen ez látható.
Tud 5G SA-t de az 5G mód "Automatikus" állásban van azaz NEM keres SA hálózatot mivel ilyenkor a szolgáltatói konfiguráció szerint nézi amiben nincs még SA! Kizárólag "NSA+SA" állásban keres SA hálózatot is. Ezt onnan tudom, hogy roaming alatt kizárólag NSA+SA üzemmódban látja az SA-t.

(#101137) Katicza


Katicza
tag

Most olvastam, hogy a konkurencia megmutatta magát a Yettel Tv-nek: [link]

(#101138) tomp válasza Katicza (#101137) üzenetére


tomp
félisten

Megy box nélkül TelekomTV alkalmazással?
Ja nem... :DDD

(#101139) pourri


pourri
aktív tag

Yettel Tv-nél mi az alapértelmezett kód a felnőtt csatornák feloldására? :DD

(#101140) szaboi6512 válasza pourri (#101139) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha jól emlékszem(Már megváltoztattam), 1234.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#101141) pourri válasza szaboi6512 (#101140) üzenetére


pourri
aktív tag

Köszönöm szépen. :)

(#101142) mikasa77


mikasa77
csendes újonc

Sziasztok!

Szolgáltató váltáson gondolkodom,előtérbe került a Yettel.Láttam a fejlesztéseket,országos szinten. Kiskunfélegyházán lakom,a térkép szerint adott az 5g lefedettsége. Van-e a fórumtársak között olyan aki erre lakik és Yetteles,OtthonNet Pro 5g lenne előfizetve+nyílván tv is. Jelenleg Voda (upc) 500/22 csomag van. Kérdés,hogy mik a tapasztalatok a szolgáltatással kapcsolatban.Mivel nem kábeles lenne a történet,viharos időjárás bekavar-e esetleg.Köszi a választ előre is!

(#101143) Katicza válasza tomp (#101138) üzenetére


Katicza
tag

Nem tudom, mert sosem volt, sosem néztem a telekom tv-t :) A Yettelt alkalmazásban nézem egyik LG tv-n a másikon ami buta szegény :D azt boxal megsegítve :D

(#101144) Katicza válasza pourri (#101139) üzenetére


Katicza
tag

1234 :)

(#101145) csernak75 válasza mikasa77 (#101142) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia, vihart szinte meg sem érzi a szolgáltatás, max ha több órás áramszünet lenne.
A sebesség az változó átlagosan el lehet mondani hogy 500-1500 Mbps között lehet lefelé és 50-150 Mbps között felfelé.
De ezt egy 5G telefonnal és egy feltöltő kártyával jobb ellenőrizni az adott helyen.
Ha szinte max térőd van telefonon is akkor csak 1 beltéri eszközt adnak.
Ha gyengébb akkor lehet ablakra rakható vagy falra fúrós kültéri antenna is amit 1 db kábellel be vezetnek a benti egységbe.
A tv minősége nagyon jó, sport csatornáknál zavarhat esetleg a 25 fps amivel nem olyan folyékony a gyors mozgás. (De ezt sok újabb TV jól kompenzálja.)

[ Szerkesztve ]

(#101146) sfdrakex válasza mikasa77 (#101142) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Molnártelepen, az ipari részen szoktam járni, P&P és környéke, ott rendben van az 5G. Máshol nem néztem a városban. Érdemes lenne venned egy feltöltő kártyát és azzal tesztelned. Vagy ha van Yetteles ismerősöd 5G-s telefonnal, vele megnézni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#101147) Katicza válasza mikasa77 (#101142) üzenetére


Katicza
tag

Én csupán a saját tapasztalatom tudom megosztani, ami neked csak félig válasz. Vagyis Félegyházáról nem, de az 5G-ről tudok írni.

Nekem ugyanúgy az 500-as upc/voda volt amit végre kidobtam februárban, mivel rengeteg panasz volt, ahogy net is hol volt, hol nem volt, majd jött a 4G-s otthonnet plusz a tv. Panasz semmi, elég erős volt a mindennapi használathoz, akadásmentes tv-hez. A sebessége 60-180 Mbps volt, de néha elérte a 200-at. Aztán bezuhant és beállt 40-70 közé, miközben megjelent július elején az 5G. Pár hét utánajárás és azóta 5G-s otthon net van. Én a lakásban több telefonon, változatos időpontokban egyenletesen 1400 Mbps körüli sebességt mérek, a legeldugodtabb zugokban is 600-800 között. A technikus azt mutatta, hasonló távolságban van két antenna és kettő távolabb picivel. 180-200 és 250-300 méter, szemmagasságban. Az antennák négyemeletes tetején, kettő pedig a 16 emeletesek tetején vannak, én az 5-en. Szabadban is 1400-1500 a letöltés, a feltöltés 120-140 sokszor 160 Mbps. Kaptam egy TP-Link wifi6-os routert. Azon keresztül mérve, a telefon 870-900 Mbps átlagsebességet mér ugyanabban a helységben. A szomszéd szobában a laptop masszív 450-550 közötti sebességeket produkál, miközben a voda ugyanezzel a laptoppal, ugyanezen a helyen csak 200-300 között produkált. Amióta megvan, február és július vége, semmi kimaradás, semmi akadás. Mondta is a technikus, hogy ha valamelyik antennával valami baj van, kapom másikról, ha ideiglenesen még gyengébben is de folyamatos a biztosítás. A voda ha valami volt a kábellel, nem tudta pótolni ameddig nem javították meg. Viharban ami pl. 5-én hajnalban volt szépen ment a dolog. Voda viharban már akadozott, a tv kockásodott. Itt semmi. Pedig nagyon kemény vihar volt. Ömlött a jég, kemény szélvihar volt. A ház előtt kicsavart egy nagy fát a szél, az erkélyajtó majdnem betört, látni semmit sem lehetett pár méternél messzebbre. Telefonon mértem és a normál 1400 helyett 800-as sebességeket mért. A tv-t bekapcsoltam és szépen ment minden. Semmi probléma nem volt a szolgáltatással vihar alatt. Nekem ez az egész egy nagyon kellemes csalódás, bárcsak előbb lett volna. Soha többet voda. A kábel sem hiányzik. A tv nekem meg jobban tetszik mint a voda idejében. Aki látta mindkettőt, elismerte a különbséget. Egy időben ment a kettő egyszerre. Február elején. A yettel hdmi-n boxal miközben ci kártya a vodától. Szemmel látható volt a különbség. Most a tv mellett egy könyvszekrényen van a router. Abban a sim kártya és kapja a tápot. Két kábel van használva, plusz wifi6-on szórja a netet a lakásban. Az egyik kábel direktbe az okos LG-be, a másik egy mini pc-be. Kis kocka 20x20cm kb. Az a pc van még hdmi-vel a tv-be kötve. A pc-hez vezetéknélküli billentyű és egér, így a nagy tv pc is egyben. A másik szobában egy buta LG lapos, ahhoz van a box, így felokosodott szegényke és üzemel rendben. A wifiről pedig laptop és tablet megy, valamint egy másik komolyabb pc wifi stick-el ellátva. Azon szerkesztek videókat képeket pedig a laptopon. Már a upc/voda komoly koax rendszerétől is megszabadultam és eltávolítottam a telekom elémtolt kébelerdőjét is. Így teljsen vezetékmentesen élem az életem és csak ajánlani tudom a szolgáltatást, de azt hozzáteszem, ez az én véleményem és tapasztalatom, semmi sem garantálja, hogy te is pont így érezd majd. Plusz még a helyi vételi adatok is rengeteget számítanak. Remélem segíthettem valamit a döntésednél :) Nem vagyok egy technikai zseni, nem értek a mindenféle kódok részletes adatok elemzéséhez, de ha tudok valamit segíteni, kérdezz nyugodtan. :)

[ Szerkesztve ]

(#101148) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Csütörtök estétől újra yetteles leszek...

Viktor a Pólusba küldjetek új székeket, mert kb 20 percet ültem rajta és leszakadt a hátam. Se háttámla se semmi. Kérdeztem is a csajt hogy bírja egész nap. Nem egy ügyfélmarasztaló, az biztos. :DDD

(#101149) 4Grider válasza INGJOKE (#101148) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pont az a cél, hogy gyorsítsák az ügyintézést. Minél kényelmesebb az ügyfélnek, annál kevésbé fog sietni.

(#101150) Landsmann


Landsmann
addikt

A Vodafone bevezette a VoWiFi-t. Egyes Xiaomi telefonokon már megy. Redmi 9-en nem, de Redmi Note 10 5G-n igen.
A Yettel lemaradt.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.