Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100501) simpley válasza 4Grider (#100499) üzenetére


simpley
őstag

ez viszont örvendetes. :)

signed by simpley.

(#100502) sfdrakex válasza simpley (#100500) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jogos, de a Telenor végig tulajdonos volt és 100%-os lett.

Matáv, Westel 900, T mobil/com…, Telekom, ott is volt pár név és tulajdonos csere-bere.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#100503) simpley válasza sfdrakex (#100502) üzenetére


simpley
őstag

jogos, az is egy hosszabb történet de talán náluk nem volt ennyi tulajcsere... (mármint többségi) tulajdonos te is lehetsz akár, hisz Nyrt-ként működnek. :D :B

signed by simpley.

(#100504) Landsmann


Landsmann
addikt

Bennem kettős érzés van. Egyrészt úgy az egész arab világot nem szeretem. Különösebben nem tudom megindokolni, ez valami tudatalatti, mint ahogy a franciákat sem szeretem. De ezek nem egy apró kis telekommunikációs céget birtokolnak, hanem elég meghatározóak, igaz a mi térségünkben most kezdenek terjeszkedni. Olybá tűnik pénz van dögivel, így valószínűleg a fejlesztésekkel, újdonságokkal, új technológiák bevezetésével nem fognak tétlenkedni. Bár kérdés, mennyire gondolják komolyan a jövőt. Mert ha csak fejős tehénnek nézik Kelet-európát, akkor abból jól nem fogunk kijönni, de nyilván akkor ők sem. Ez egy olyan szektor, amiben haladni kell a korral, folyamatos fejlesztés, újdonságok bevezetése, különben leragadnak a drótos telefon szintjén. Az meg nekik sem jó, mert ügyfelet veszítenek, ezzel együtt bevételt is. Nem ismerem az arabok gondolkodásvilágát az üzletet illetően, de gondolom rosszabb nem lesz mint amilyen most van. Csak ne valami elfuserált, kimondhatatlan nevet találjanak ki a cégcsoportnak. Bár nem gondolnám, hogy cégnevet kellene váltani, mert itt most nem az a helyzet állt elő mint a korábbi névváltáskor. Az anyacéget nem Yettelnek hívják, így szerintem akár egy busás összegért simán lemondanának a névről. Így a négy országban maradna a bejáratott márkanév. Azt meg a felhasználók kb 90 % most sem tudja kik a cég tulajdonosai, és azt sem fogják tudni, később kik lesznek, mert egyszerűen nem érdekli. Miért is kellene egy átlag felhasználót érdekelnie, hogy kik a tulajdonosok?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#100505) zzola válasza Landsmann (#100504) üzenetére


zzola
félisten

Én nem ezt gondolom. Itt nincsen nagy réteg, aki meg tudja fizetni a minőségi szolgáltatásokat. Csóró Kelet-Európai ország.
Lásd Vodafone ügyfeleit, akik a 100MB-os adatfalatért reklamálnak.

(#100506) simpley válasza Landsmann (#100504) üzenetére


simpley
őstag

Meghatározó szereplő nem lesz ezután sem szerintem, legalábbis itthon biztosan nem. Meglátásom szerint idők kérdése csupán, hogy a DIGI sorsára jussanak ők is és esetlegesen beolvadjon a jövőbeni "nagy" cégbe. (Voda-Digi -> One) Mert őszintén? Miért venne bárki is csak mobilt egy szolgáltatótól, egy másiktól pedig csak vezetékest, ha együtt olcsóbb? Személy szerint az FWA alapú internetszolgáltatásban sem látok sok jövőt sajnos.. Így pedig, hogy nincs vezetékes infrastruktúrájuk mondhatni totál veszteség beleölni annyi pénzt, főleg az FWA-ba, ami sose fog úgy működni, sose lesz olyan stabil mint egy GPON (FTT) hálózat....

Nevet nem fognak váltani szerintem. És annak is okai vannak, hogy helyben nem tértek át a Yettel márkanévre... Ha meg váltanak is, miért ne hívnák úgy, mint a nagy befektetőt? (e&) "éend", szerintem még jobban is hangzik, mint a Yettel. :D

signed by simpley.

(#100507) tomp válasza zzola (#100505) üzenetére


tomp
félisten

Ahhoz képest az ország legnagyobb hálózatfejlesztését csinálja a Yeti.
Gondolom az Etisalat se csak annyit fog csinálni, hogy beül a főnöki székbe és várja a csodát. Ha nem fejleszt/vezet be új szolgáltatásokat akkor nem lesz nyerő üzlet.

Jövőre bekerül az 1-es romaing zónába az Egyesült Arab Emírségek. :DD

(#100508) sfdrakex válasza simpley (#100506) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem pl Digi vezetékes és Yettel mobil van. Nem tervezem egyiket se cserélni. Elérhető lenne T és Voda is mindennel, de nekem jó így. Szerintem sokan nem szeretnek váltogatni, ha nincs gondjuk a szolgáltatóikkal.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#100509) simpley válasza sfdrakex (#100508) üzenetére


simpley
őstag

meglehet. Én személy szerint azt preferálom, ha együtt van minden.

signed by simpley.

(#100510) Landsmann válasza zzola (#100505) üzenetére


Landsmann
addikt

Sokakat nem érdekel a vezetékes szolgáltatás, többek között tv-t sem néznek, mint ahogy én sem. Van tv előfizetés, mert a szülőket le sem lehet szedni a tv-ről, csak miattuk van előfizetve, amúgy maradna a Mindigtv ingyenesen fogható adásai. Ha nem nézem, akkor mi a fenének fizessek elő? Nem én vagyok az egyedüli. Bizony nagyon sokak nem használbnak, nem néznek tévét. Egyrészt a jelenlegi műsorokért nemhogy fizetni nem szabadna, hanem a szolgaltatónak kellene fizetnie,m hogy egyáltalán nézzük. Másrészt nagyon sokan a számítógéppel helyettesítik a tv-t. Ha internet van, minden van. Ha van otthoni megbízható internet kapcsolat, sok értelme nincs a korlátlan mobil netcsomagoknak. De nyilván ez is frelhasználótól függ. Részemről a vodás 100 mega általában elég, a yetteles előfizetéshez tartozó havi 1 gb-ból jó ha elfogy 50-60 mb.
Na, de majd meglátjuk mit találnak ki, nyilván tisztában vannak vele, hogy ez a Kelet-európai térség csóró, nem tudják nagyon megfejni, mert azonnal lelépnek másik szolgáltatóhoz, vagy prepaid szolgáltatást vesznek igénybe, amin túl sok hasznuk nincs.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#100511) Landsmann válasza simpley (#100509) üzenetére


Landsmann
addikt

Ja, hát látom a facebookon, hol az egyik hoil a másik ismerősöm kérdezősködik, hogy másnál sincs net, másnál sincs tv? :) Azaz, minden, vagy semmi. Elég egy kis technikai bukfenc, és megáll a világ. Több lábon kell állni. Én mindent mástól veszek. Fő mobilszám a Yetteltől, intzernet egy helyi szolgáltatótól mikrohullámon, a tv a Mindigtv-től. Vezetékes telefon az Ephone-tól. Korábban volt kábeltévé, de azért a pofátlanságnak is van határa. Hol net, hol internet, hol egyik sem volt. Egyedül a tv szolgáltatás volt stabil. Aztán mikor 2 éve a díjemeléssel együtt 3 műsort kivettek, (nem mintha néztem volna őket) meg vagy 5 helyett más, nézhetetlen vackot raktak be, na akkor mondtam fel. Drágábban kevesebbért és rosszabbért én nem fizetek.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#100512) simpley válasza Landsmann (#100511) üzenetére


simpley
őstag

A T-sek, ha nincs otthoni szolgáltatás akkor kompenzációt kapnak arra az időre. (korlátlan net és beszéd) azokra az előfizetésekre, amik össze vannak vonva. :B

Voda is szokott adni, csak hát miért is ne utólag? :O

signed by simpley.

(#100513) Landsmann válasza simpley (#100512) üzenetére


Landsmann
addikt

Attól még a tv-n nem lesz semmi. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#100514) simpley válasza Landsmann (#100513) üzenetére


simpley
őstag

TVGO? 🙃
Voda TV?

mobilon lehet nézni. Utóbbit boxon is.

signed by simpley.

(#100515) sfdrakex válasza Landsmann (#100510) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azért sokan nem otthon ülnek egésznap, hogy Wifin legyen a telefonjuk, nekem 20-30 giga simán elmegy mobilon is havonta, van hogy több is. Feleségem el van 5 gigával. Anyámnak az 1 giga sem fogy el. A gyerekeknek is 10 körül szokott fogyni havonta.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#100516) sfdrakex válasza simpley (#100514) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mindegy, ha nincs nézhető műsor. Nálunk se nézik a tv-t már a gyerekek se. F1-et szoktunk nézni szinte csak. Van HBO, SkyS., Disney+.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#100517) simpley válasza sfdrakex (#100516) üzenetére


simpley
őstag

nekünk, nekem sincs. :D

internet nélkül viszont nem lehetne létezni már... Jelenleg pedig a fizikai, kábelesek nyújtanak stabil kapcsolatot, az FWA nem, és szerintem a jövőben sem fog változni..

signed by simpley.

(#100518) Landsmann válasza simpley (#100514) üzenetére


Landsmann
addikt

Vidéken elég korlátozottak a lehetőségek. A T jöhetne szóba, de annak idején számolgattam, nem lett volna olcsóbb se jobb a minősége mint a korábbi kábeltévének, lévén, hogy ugyanazon szolgáltatnak, ráadásul két szolgáltató, ami gyakorlatilag ugyanaz.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#100519) simpley válasza Landsmann (#100518) üzenetére


simpley
őstag

Én is vidékről származok, elég közel a Te városodhoz. :D

A T most az utóbbi pár évben sokat fejlesztett a térségben. Falvakban a voda többnyire partnerszolgáltatón keresztül nyújt otthoni szolgáltatást, tudtommal a T- hálózatán.

signed by simpley.

(#100520) Landsmann válasza simpley (#100519) üzenetére


Landsmann
addikt

Éppen a hálózattal van a baj. 10-15 éve még jó volt, de eljárt az idő fölötte. Fejleszteni kellene. A net sebessége is nevetségesen alacsonyabb lett volna mint a jelenlegi, pedig a mostani sem egy világbajnok, de nekem elég amire használom. De arra az alacsonyabbra még rádrótozni 3 tv-t, számítógépet VOIP telefont, könnyen meg lehetett volna fektetni. 102 tv adással mi a fenét kezdjek, mikor egyet sem nézek? :D
Jó nekem a jelenlegi net, az legalább megbízható. folyamatosan megy egy online rádió, ha megszakadna a net, az egyből hanyatt vágná magát. De hónapokig elmegy úgy, hogy nem szakad meg. Inkább a rádiót szolgáltató telefon szokott valami okból kifolyólag néha lemerülni és azért áll le az adás.
Yettellel meg van egy jó kis csomag másodperc alapon, amibe 3 telefonszám van bevonva, egymást korlátlanul ingyen hívjuk. Nekem nem kell korlátlan semmiből, nem sok netet használok és a csoporton kívülre nem sokat telefonálok, bőven beleférek a havi keretbe. Sőt, a melóhelyi telefonhívások körülbelül felét is a sajátomról intézem, de még így is bőven benne vagyok a keretben. Ezt a tarifát már eleve nenm tudnám másik szolgáltatóhozn átvinni. Nyuilván ott is vannak kedvező csomagok, kis utánajárással ki lehet fogni.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#100521) simpley válasza Landsmann (#100520) üzenetére


simpley
őstag

Gondolom akkor nálatok még DSL technológia van. :( Az valóban használhatatlan már a mai világban.

Értem. :) Nem akartam ennyire bele menni/elkanyarodni nem ide illő témák felé.

signed by simpley.

(#100522) tomp válasza simpley (#100519) üzenetére


tomp
félisten

Borsodban Kazincbarcikán meglepődtem mikor most otthon voltam. 9éve még VDSL volt a T-nek a városban. Most meg 2Gbites optika. :Y
Igaz kénytelenek voltak kukázni a rézdrótos hálózatot.
Voda koax: 1000Mbit
Helyi szolgáltató koaxon 1000Mbit, optikán 2Gbit.
E mellett a kb 20Mbites VDSL már kellemetlen volt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#100523) simpley válasza tomp (#100522) üzenetére


simpley
őstag

same. :P

nálunk otthon már 2. éve van 2Gbites T optika. Érdekes, hogy ugye a voda elvileg bérli a T hálózatát, hisz ezért partnerhálózat, mégis olcsóbban adja ugyan azt a konstrukciót mint a T :D

signed by simpley.

(#100524) Orgi válasza simpley (#100523) üzenetére


Orgi
őstag

Én például vezetékesen UPC (Voda) vagyok, mobilon Yettel és eszem ágában sincsen átmenni a Vodához mobil miatt, pedig mindenféle kedvezményekkel traktál állandóan. Szüleim T tévé, net és mobil és egyáltalán nem olcsóbb, mintha külön lenne a szolgáltatásuk, k drága a magenta szolgáltató, ráadásul még mindig ezer éves koax van csak náluk (Esztergom külterület). ráadásul a mobil lefedettség sem túl izmos ott nekik, állandóan átmenne a Duna másik oldalán lévő szlovák szolgáltatóra, miközben nekem a Yeti stabilan tartja magát. Harmadrészt kb havonta kell hibajegyeket leadnom a T felé, folyamatosak a tévé és net problémák, gondolom ez összefügg a régi koax hálózatával.

(#100525) csaszi75 válasza Orgi (#100524) üzenetére


csaszi75
senior tag

Másik topicban ír egy fórumozó, akinél látszik, hogy Esztergom külterületre a Voda felhúzott egy új állomást... és durván tolja. (szennyvíztelep és környéke a dombokig, a Sípoló hegyig.)

(#100526) #61981184 válasza Katicza (#100476) üzenetére


#61981184
törölt tag

Azt mondtam volna; tartsa kérem a vonalat, addig atteszem másik készülekbe. 30 mp múlva: na most is ugyanolyan…. ;]
Ha hülyének neznek, jár visszaadni….

(#100527) Viktor0610 válasza #61981184 (#100526) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs ebben semmi hülyének nézés.
Én is mindig úgy kezdem/kezdtem a hibakeresést, hogy átteszem/áttettem a SIM-et egy másik telefonba.

Samsung Galaxy A54

(#100528) #61981184 válasza Viktor0610 (#100527) üzenetére


#61981184
törölt tag

Azt írta, hogy a kollégája telefonja is hasonlót mutat.
2 sim vagy 2 telefon egyszerre hibásodik meg? Kb. annyi a vószínűsége, mint a lottó négyes. ;]

(#100529) barnibooo válasza kl122 (#100496) üzenetére


barnibooo
tag

Na akkor lehet hamarosan búcsúzunk a Yettel névtől is, és egy új vagy Etisalat lesz itthon is :D

(#100530) #61981184 válasza barnibooo (#100529) üzenetére


#61981184
törölt tag

nem lényeg… a szolgáltatás minősége és az ár az elsődleges

[ Szerkesztve ]

(#100531) akaszajanos válasza barnibooo (#100529) üzenetére


akaszajanos
tag

Amit pár éven belül újból lecserélnek majd, amikor ismét eladják a céget. :D

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#100532) barnibooo válasza #61981184 (#100530) üzenetére


barnibooo
tag

Tudom. Én is ezek miatt vagyok náluk.

(#100533) barnibooo válasza akaszajanos (#100531) üzenetére


barnibooo
tag

De szerinted / szerintetek így elképzelhető, hogy megint nevet vált a Yettel?

(#100534) simpley válasza akaszajanos (#100531) üzenetére


simpley
őstag

nekem az a tippem, hogy beolvad pár év múlva a One-ba. :D A két külföldi kiszáll, marad az állam aki majd átpasszolja a 4iG-nek. Mert miért is ne?

signed by simpley.

(#100535) simpley válasza barnibooo (#100533) üzenetére


simpley
őstag

lehet nem most, de idővel igen.

signed by simpley.

(#100536) 4Grider válasza simpley (#100534) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi értelme lenne? Az állam is tudja, hogy amibe beleül, az onnantól kezdve nem sok hasznot hajt. Gondolod nem elég a voda és digi infrastruktúra?

(#100537) barnibooo válasza simpley (#100534) üzenetére


barnibooo
tag

Itt már bármi lehet…

(#100538) simpley válasza 4Grider (#100536) üzenetére


simpley
őstag

megelőznék vele a T-t. ;] 🙃

signed by simpley.

(#100539) #61981184 válasza simpley (#100534) üzenetére


#61981184
törölt tag

A frekvencia tenderről kizásósdi már smafu? :DDD

(#100540) 4Grider válasza simpley (#100538) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sok értelme lenne. Esetleg vegyék meg a T-t is?

(#100541) akaszajanos válasza simpley (#100534) üzenetére


akaszajanos
tag

Kizárt, hogy az állam jobban beszálljon a mobilos telkópiacba. Azt viszont nem tartom elképzelhetetlennek, hogy valahogyan magyar cég kezébe kerül idővel.

[ Szerkesztve ]

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#100542) simpley válasza 4Grider (#100540) üzenetére


simpley
őstag

sok minden értelmetlen, mégis megvalósul..

signed by simpley.

(#100543) simpley válasza akaszajanos (#100541) üzenetére


simpley
őstag

én is erre tippelek.

signed by simpley.

(#100544) Landsmann válasza akaszajanos (#100541) üzenetére


Landsmann
addikt

Ha az arabok 50 %+1 részvénnyel többségi tulajdonába kerül a cég, a többi tulajdonosnak nem sok beleszólása lesz a dolgokba. Az sem biztos, hogy ezen az 50 %+1 részesedésen kívül nem szereznek többet. Nem gondolnám, hogy lenne olyan magyar cég a Lölőfélén kívül, aki meg tudná venni. Hacsak teljesen el nem lehetetlenítik mint a Digit, de ez meg aligha lehet cél a 25 %-os állami tulajdonrész miatt.
Egy biztos, méghozzá az, hogy semmi sem biztos. Bármi lehet. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#100545) simpley válasza Landsmann (#100544) üzenetére


simpley
őstag

vajon akkor borul az új vezérigazgató érkezése is? 🤔
ő PPF-es ugyebár..

signed by simpley.

(#100546) Viktor0610 válasza simpley (#100545) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Dehogy borul! :DDD
Gondolod, nem tudta a PPF a kinevezéskor, hogy együttműködésre lépnek az e& csoporttal?

Samsung Galaxy A54

(#100547) azbest


azbest
félisten

Úgy tűnik nem lesz több német kamionos roamingolós beszámoló Somatomtól :( [link]

(#100548) domper2015 válasza 4Grider (#100536) üzenetére


domper2015
senior tag

Lehet vele mozgatni a lóvét, lásd a Digi hálózatot visszavásárolta az állam.
Ez egy vicc...

(#100549) Avayasoft válasza 4Grider (#100540) üzenetére


Avayasoft
tag

Miért? Mi értelme volt megvenni a Digit is és a Vodát is?

(#100550) 4Grider válasza azbest (#100547) üzenetére


4Grider
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.