Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82151) makro válasza Zoli bácsi (#82144) üzenetére


makro
aktív tag

Köszönöm a kielégítő írást :R

Én is inkább kocsival való lejutást részesítem előnyben, de a jelenlegi helyzet az, hogy nem lehetséges a partig lemenni a kocsival. Kézzel meg kevésbé szeretnék minden becipelni. Így marad a bringa mint szállítóeszköz. Tényleg nem viszek sok cuccot, de a kormányra feltett vödör nálam már elég akrobatikus. Apóssal voltam párszor, akkor egy liberty-vel mentem, aminél a vödör pont elfért a lábam közt. Na igazából ez tetszett meg :)

Erre a célra nem szívesen használnék egy több százezres motort, leginkább csak használt jöhet szóba, viszont ahogy már írtad is, ez nem annyira egyszerű történet. Gondolkoztam még valami kiskerekű robogón is100K alatt, hátha az is elég lenne, de félek nem elég a magassága a földúton.

A jelenlegi keret 100-200K között van valahol, de még nem találtam rá az igazira. 1-2 példányt már megnéztem, de az állapot nem igazán volt összehangban az árral.

Az új generációs Liberty jobb konstrukció lett?

(#82152) perge666 válasza Szajo (#82150) üzenetére


perge666
veterán

10W40-be is van váltóolaj?Vagy hajtóműolaj??
Utánajárok. :R

(#82153) nod1 válasza NYPD (#82149) üzenetére


nod1
csendes tag


Igy nez ki a sztori nalam.

Erdekes az A2, marmint, hogy nem akartal korlatlant?
Ha kereskedesbol veszed akkor nyomott aron elvileg be is tudjak majd szamolni az Agilityt.

(#82154) nod1 válasza makro (#82151) üzenetére


nod1
csendes tag

Nem akarok belevauzni, de amire neked kell, tehat utni vagni, es jaratlan utakon hasznalni a Piaggio Free lenne az idealis megoldas.
Harmadaron megkapod, mint a Libertyt, kis vodor(igaz, nem a diszperzites) befer a labad koze, es hatra tudsz a gyari csomagtartora felszerelni barmilyen vodrot/dobozt.
Mi innen a forumrol tobben is hasznaltunk, vagy hasznalunk ilyet(volt aki terepen is), szerintem semmivel sem rosszabb(kiveve a kisebb kerek) a Libertytol.
Abban az arban ahol keresel mar nagyon szepeket is talhatsz ebbol.

(#82155) nod1 válasza perge666 (#82152) üzenetére


nod1
csendes tag

Nekem forumrol ezt ajanlottak tobben is.
Kivalo lett tole a valtom, nagyon pontos, es jo valtasi erzettel.
En ezt javaslom. Nekem is Sendaba ment.

(#82156) perge666 válasza nod1 (#82155) üzenetére


perge666
veterán

Köszi az ajánlást,ezt be is rendelem akkor. :R

(#82157) NYPD válasza nod1 (#82153) üzenetére


NYPD
aktív tag

Elöl az irányjelző már idomba épített neked, vagy lóg az első fejidom alatt? Lehet, hogy neked már az újabb van, vagy az enyémből hiányzik vmi konzol v akármi, ahova az a 2 csavar jön. Egyelőre elég jól tartja mondjuk a középső kettővel is.

A2 elég nekem, meg árban is most ez fért bele.

(#82158) Szajo


Szajo
őstag

Sr50 karburátor alapjáratiját allitgatni kell néha? Most, hogy melegebb van nagyon alacsonynak hangzott bemelegedve az alapjárat és indulni is kis gázzal indul. (Hidegen egy pöccintés és indul)
Most tekertem egy fél fordulatot bentebb a csavaron így szebb az alapjárat de ez normális amúgy? (Nem rég vagyok a robogós világában)

(#82159) sityupityu válasza HermannG (#82145) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Lehetséges, hogy valamennyit a karbin is állítani kell, de nem ez a fő probléma. :N Amit mondtam, a hajtás. Ha nem írtál volna semmit akkor is ezt írtam volna, de a hiba beszámolód csak alátámasztotta amit mondok. A szerelőd annyira nem lehet képben ezek szerint, ha az a véleménye, hogy ezt egy karbibeállítással orvosolni lehet. :)

#82158 Szajo Az sr-nél annyira nem jellemző, de mivel karburátoros motorról van szó nem is szokatlan dolog, hogy amikor bejön a jó idő, akkor utána kell állítani az alapjáratnak. Teljesen normális egyébként, a hidegebb levegőben több oxigén molekula van, így a hidegebb időszakban beállított alapjárat lehet hogy kevés a nagyobb melegben.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#82160) HermannG válasza sityupityu (#82159) üzenetére


HermannG
csendes tag

Ez a 2T robogó egy teljesen más világ tudnád hány ember nem hiszi el ezeket meg hogy milyen egyszerű csak ezt kell csinálni meg azt és jó lesz stb. 😀 egyébként jó szakember csak ezzel a problémával még nem találkozott szembe ez egy igen ritka cumi :K

(#82161) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Derbi Senda DRD 50-es motorom van.

Olyan problémám van a motorral, hogy hidegen nem tudom berugókarral elindítani (az első ilyen indításkor egy rúgás után kb. 1-2 másodpercre úgy csinál, mintha beindulna, de akkor hirtelen leáll, és utána a többi rúgdosásra már semmi életjelet nem ad, és utána mindig csak beguruláskor indul el), de úgy sem olyan könnyen.

Melegen viszont mindig egy kis rúgásra is nagyon könnyen elindul.

Tudja valaki esetleg, hogy mit lehet tenni, hogy hidegen is be lehessen indítani a berúgókarral?
Köszi!

(#82162) makro válasza nod1 (#82154) üzenetére


makro
aktív tag

Semmiképpen nem érzem beleugatásnak, sőt örülök minden infónak.
A diszperzites vödörnek azért én örülnék ha elférne, de hát meglátom mit dob a gép. Figyelek majd, hátha lesz itt a környéken Free eladó, biztos elmegyek megnézni :R

(#82163) Szajo válasza neo81 (#82161) üzenetére


Szajo
őstag

Ez kézi vagy automata szivatós?

(#82164) neo81 válasza Szajo (#82163) üzenetére


neo81
senior tag

Kézi.

(#82165) perge666 válasza neo81 (#82161) üzenetére


perge666
veterán

A szivatóbovden nincs elszakadva???
Nekem is Senda van,és hidegen-melegen szinte 1 rugásra indul,kivéve mikor minusz pár fok van,akkor van hogy kell 2-3 rúgás is.
Ahogy előttem is írták én a helyedben a szivató körül néznék szét hogy minden rendben van e vele!

(#82166) neo81 válasza perge666 (#82165) üzenetére


neo81
senior tag

Nincs elszakadva, de, ha pl. behúzom a szivató kis karját, azt úgy kell megtartanom, mert különben visszaugrik alaphelyzetbe.
Nem tudom, hogy az úgy megfelelően működik-e...

[ Szerkesztve ]

(#82167) perge666 válasza neo81 (#82166) üzenetére


perge666
veterán

Akkor az meg van szorulva szerintem.
Meg is van a hiba.
Karbinál meg kell takarítani és jó lesz szerintem.
A Derbit még nem kellett szerelnem,de régebben a simsonokkal szívtam pont ugyanígy,gondolom ez is ugyanolyan.
Hiába húzod a szivatót a pogácsa szorul a karbiban,és nem mozdul!

[ Szerkesztve ]

(#82168) neo81 válasza perge666 (#82167) üzenetére


neo81
senior tag

Ok, holnap megnézem.
Köszi!

(#82169) perge666 válasza neo81 (#82168) üzenetére


perge666
veterán

Majd írd meg légyszi hogy mire jutottál. :R

(#82170) nod1 válasza NYPD (#82157) üzenetére


nod1
csendes tag

Nekem az első generációs Agility van, szóval lógnak az indexek a fejidom alatt.
Valószínű időközben a tiédről valamelyik első tulajdonos levette, átalakította a gyári hátsó sárvédőt, ami gyárilag egyébként az átlaghoz képest hatalmas, így ez sokszor a racse oltárán elvész, legalábbis én sokat láttam vágott, vagy hátsó sárvédő nélkül szaladgálni.

A jogsi így már tisztasor. A2 egyébként szerintem mindenre elég már, biztosan nem lépnék tovább ha meglenne.

(#82171) NYPD válasza nod1 (#82170) üzenetére


NYPD
aktív tag

Feltúrtam kicsit az internetot, és arra a következtetésre jutottam, hogy nekem valószínűleg ez a koznol hiányzik. Hogy ez hogy megy oda fel amúgy, arra ötletem sincs. Lehet, hogy ahhoz már elkéne bontani az egész valagát, és valahol ott belül rögzíteni.. Vesződjön ezzel akinek 6 anyja van alapon úgy határoztam, hogy elég nekem oda az a két csavar, tartja eléggé az is. Majd csekkolgatom, hogy meg legyen húzva mindig rendesen. Ha meg véletlenül leesik, akkor reménykedjünk benne, hogy senki nem jön mögöttem, maximum krazzal. :D

(#82172) Szajo


Szajo
őstag

Ha 18.5x811 a gyári szíj a robogón akkor gondolom fél centivel rövidebbet vagy hosszabbat nem érdemes felraknj?

(#82173) zoló84


zoló84
friss újonc

Sziasztok, aprilia sr50-en lévő Leo Vince ZX (Handmade) kipufogóban szeretnék gyapotot cserélni, mert már iszonyat hangos. Tudnátok ajánlani márkát/típust/konkrét terméket amivel a lehető leghalkabb lehetne. Sajnos itt már nincs tapasztalatom, hogy vaktában rendelgessek

(#82174) HermannG


HermannG
csendes tag

SA16J belpiacos Yamaha Jog ZRT 2T, valaki meg tudná mondani, hogy ebben fojtás/fojtások vannak vagy elektronika tiltja illetve ha elektronika akkor mit kell kicserélni milyen nyitott ketyere kell ehhez..?

(#82175) HermannG


HermannG
csendes tag

erről az olajról valaki hallott már ?

[link]

egész olcsó....

(#82176) Butcher82 válasza HermannG (#82175) üzenetére


Butcher82
senior tag

Görög olaj :D
Az, hogy milyen :U
A véleményem az, hogy plusz egy ezres és már lehet válogatni az ismert márkák közül.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#82177) sityupityu válasza Szajo (#82172) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A külső oldalát lemérve plusz mínusz fél centi? Ilyen eltérések sajnos amúgy is simán benne vannak a különböző gyártók szíjai között ugyanahhoz a motorhoz gyártva. Ha lehet, akkor a gyárilag előírt hossz inkább maradjon meg amennyire csak lehetséges, mert pl a rövidebb szíj a végsebesség rovására megy.

#82173 zoló84 Kis túlzással mindegy milyen márkát veszel, az egész azon múlik, hogy mennyire tömöd meg (milyen szorosan tekered be és mennyivel) a hangtompítót.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#82178) csupa csaki


csupa csaki
tag

Sziasztok Szerintetek mennyit érhet egy 2005-ös Honda lead 100ccm? Jó állapotú, 8000km van benne. Akksi, új hátsó gumi, olaj, szűrő és gyertya csere kell.

(#82179) Laacika79 válasza sityupityu (#82177) üzenetére


Laacika79
kezdő

"rövidebb szíj a végsebesség rovására megy."

Na igen mint most nekem bár igy is elértem a 90km/h pedig a hátsó variátortárcsánál a kuplungnál még 8mm kellene oldalanként hogy kiérjen a legnagyobb átmérőhöz annyira kicsi lett a szíj,igaz ez nem is annyira a végsebesség rovására hanem az indulási nyomaték rovására megy.(de még az első tárcsán tudott volna nagyobb átmérőn mozogni ha lett volna szíjhossz)
Na most az a legérdekesebb az egészbe hogy tényleg ahogy írod ahány gyártó annyi méret,ez besza.ás számomra.
Előveszek 2db szíjat ami 755 ös mindkettő,van egy hosszába kettévágott mérőszalag szalagom,profin lehet vele mérni!!
Az egyik 755 helyett 740 a másik meg 765 :W
A mocimra a 765 pontosan jó de most rendeltem újat és fogalmam sincs hogy jó lesz-e,abban bizok hogy a nagy nevű gyártók csak azt irják rá amilyen hosszú mint pl malossi,pollini,athena stb...Narakunál nem tudom.
Szerintem csak az a biztos ha valaki viszi a régi szíjat és összehasonlitja vagy megméreti pontosan ha van rá lehetőség.

Még karburáláai nehézségekkel küszködök de ha egyszer patent lesz minden úgy érzem hogy kb 12 lovas lesz és 100 lesz a vége.
Árban 280 nál tartok (vételár nélkül) amit álmomban sem gondoltam,sok a használt cucc és még így is ennyi.Használt Stage6 kipu,2000km es Airsal henger amibe új dugót tettem,szinte új de kéz alól 21 es Dellorto stb stb,egy kis festék egy kis szórógitt vagy 15db alkatrész szintereztetve kb ennyi.
Mindent én csináltam magamnak :) akkor mi van ha ezt mind csináltatom :F
Ezt csak azért irtam le hogy ha valami magamfajta hü.lye :B idetévedne és olvassa ezt akkor mégis tudja mire számithat.

Ui:Lassan itt a jó idő,mocikra fel :K

[ Szerkesztve ]

(#82180) Szajo válasza Laacika79 (#82179) üzenetére


Szajo
őstag

Tegnap megjött a gyári méretű 18.5x811 szíj ma megmérem kíváncsi vagyok.
Dayco jó márka nem?

(#82181) Laacika79 válasza Szajo (#82180) üzenetére


Laacika79
kezdő

Arra én is kivánvsi vagyok.
Amit rendeltem most azt voltak oly kedvesek és megmérték miután nagyon szépen megkértem őket,igy biztos hogy jó lesz.
Dayco?Gyári mocihoz szerintem tökéletes lesz.

(#82182) Szajo válasza Laacika79 (#82181) üzenetére


Szajo
őstag

Megmértem és valóban 811 :D
A régi szíj malossi volt,nem tudom miért csúszott majd megmérem már azt is, félre raktam.

(#82183) HermannG


HermannG
csendes tag

Ha gázhúzásra megindul a 2T robogó 15ig húz majd 45ig szinte semmi ereje nincsen akkor milyen görgőre cseréljem könyebbre vagy nehezebbre, tudtok típust ajánlani ?

(#82184) macilaci78 válasza HermannG (#82183) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem hasonló volt: olyan 25km/h-nál volt egy torpanás a gyorsulásban kb 40 km/h-ig a gyári variátorral és görgőkkel.
Stage6 variátor Dr Pulley görgőkkel folyamatos a kigyorsítás 0-tól 50-ig. Fölötte már nem a gyorsulás a legjobb szó, kb 65-nél van a vége. Ha a rakparton már 40-nel lehet folyamatosan haladni, akkor nem állok neki előzgetni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#82185) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Van itt Soproni, vagy környékbeli, aki jár motoros boltokba?
Megyünk asszonnyal Sopronba, megnézném, kapok-e esetleg a buksimra sisakot, sajnos nem egyszerű eset, nagy méret kell.
Amit ismerek, az a Salamon motor a Győri úton, illetve az Egümotors. Ezeket megnézem.
Tud még valaki boltot, amit érdemes lenne megnézni?
Köszönöm! Ha nem sikerül, akkor irány Pest, de ha már Sopronban vagyok, egy próbát megér.... :)

(#82186) HermannG válasza macilaci78 (#82184) üzenetére


HermannG
csendes tag

Az jó is csak milyen súlyút vegyek Yamaha Jog SA16J 50cm3 minarelli blokk, 3gr-9grammos görgő szettek vannak, 3ezer ft csak nem tudom melyik az ideális ami tuti jó :)

(#82187) HermannG


HermannG
csendes tag

[link]

Ilyen szűrőt lehet valahol kapni?

(#82188) macilaci78 válasza HermannG (#82187) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Most vettem át az olajwebshop-tól a rendelésem, többek között levegőszűrőt.
Még csak kiraktam a táskából, így nem tudom, hogy tényleg jó-e, de ajánlott.
A szűrőgyártó oldalán van kereső, Jog-ra ezt adja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#82189) Szajo


Szajo
őstag

Aprilia Sr50 2007-es fekete kulcsos az immo nélküli igaz?
Tehát elég ha veszek egy szűz kulcsot és lemásoltatom?

(#82190) HermannG válasza macilaci78 (#82188) üzenetére


HermannG
csendes tag

és a görgők súlyára méretére nem emlékszel hány grammosak a jók szerinted könnyebbet vagy nehezebbet vegyek bele ?

(#82191) macilaci78 válasza HermannG (#82190) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ehhez nem értek, de amit itt a topikban megtanultam, hogy a "melyik az ideális ami tuti jó" kérdésre nincs válasz. Függ a motortól, kipufogótól, karburációtól és lehet, hogy az ideális görgőhöz igazítani kell még valamit, pl kontrasztrugót.

Fognak mondani egy súlyt, amivel jó eséllyel előrelépést és elfogadható menetdinamikát fogsz kapni, de a tökéleteshez próbálgatni kell. Vannak próbagörgő-szettek sokféle súllyal, de az már 20k környékén van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#82192) HermannG válasza macilaci78 (#82191) üzenetére


HermannG
csendes tag

Akkor azt tudod, hogy Te hány grammosat vettél ?

(#82193) macilaci78 válasza HermannG (#82192) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Görgő, variátor, szíj
Yamaha BW's Spy, 49 ccm, álló Minarelli - hosszú, 1996.12. havi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#82194) HermannG


HermannG
csendes tag

Aha látom ebbe a nagyobb és könyebb görgő van 16x13mm / 5gr a 15x12mm / 6gr helyett már csak azt kéne tudni hogy a gyári perselybe is belemegy-e a 16x13mmes görgő vagy meg se próbáljam, mert lehet belemegy de nem lesz hatékony vagy más miatt hiába próbálom beletenni :DD :) mert lehet csak kompletten adja ki a kraftot

(#82195) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok! Valaki tud esetleg 130/70-12 terepes gumit valahol? Nem igazán találok. Amik vannak, azok horror áron.
Köszi előre is

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#82196) mumtaz válasza HermannG (#82194) üzenetére


mumtaz
senior tag

Meg kell mérni. 1mm azért elég sokat számít. Ha túl nagy, akár be is szorulhat. Egy varióba csak olyat tegyél, ami tényleg bele való.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#82197) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok.
Az mitől lehet, hogy ilyen "csörgő" hangja van valaminek az SR50en. Mintha a variátor alól jönne. Új a görgőszett stb.
A fura az, hogy ha lerakom sztenderről hangosabb, ha felrakom sztemderre sokkal halkabb vagy néha nem is adja.

(#82198) nyogo83 válasza Szajo (#82197) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Ilyen hangokat tavgyogyitasban nehez lesz kitalalni.
Viszont ha nem a variatorbol jon, akkor mogotte az onindito szabadonfuto is tud zorogni(vagy a szabadonfuto, vagy a tugorgos csapagya).

(#82199) mumtaz válasza Szajo (#82197) üzenetére


mumtaz
senior tag

Csak Te tudod megállapítani, hogy egész pontosan honnan jön.
Hülye ötlet, de én levenném az oldal deknit és kocogtatással keresném meg, hogy minek van hasonló hangja.
Lehetne akár maga a sztender is. De extrém esetben akár a varió csúszkák is, ha kopottak, vagy akár a görgők is. Ha ezt le kell vezetni a sztenderrel való összefüggést, akkor ez azért lehet a varióban, mert valamennyi súrlódás mindig van a főtengely és a kerék között. Míg sztenderen áll, addig a kerék felől nincs akkora visszahatás a varió felé, ezért halkabb. Ha viszont a keréken áll, akkor viszont van ellenállás, ezért ott már jobban csöröghet.
Tudom, írtad, hogy most lett cserélve ez-az. De azt sem írtad, hogy előtte is ilyen volt, vagy a csere után lett ilyen.

Az igazi az lenne, amit nem írtál, hogy mondjuk csak alapjáraton van, vagy menet közben is csörög?

Kb. nagyon sok minden lehet, de ezt tényleg Te hallod. Te állsz a moci mellett.
Esetleg már egy videó is sokat segítene, hogy kitaláljuk.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#82200) HermannG válasza mumtaz (#82196) üzenetére


HermannG
csendes tag

Akkor a kicsi biztos jó csak a nagy okozhat szorulást.... :))

Ilyet valaki szerelt már fel :
[link]

Most érkezett nem tudom hogy rakják fel :DD :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.