Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27462) azbest válasza Reggie0 (#27461) üzenetére


azbest
félisten

A poén a csavarodás kapcsán: ha egy hónapig benne van használat nélkül a tekercs, akkor a csavarodás miatt az extruder felett elnyíródik a szál állásában :D
Kétszer is jártam úgy, hogy 1-2 hónap szünet után hirtelen nyomtatni akartam valamit és hopp, az első réteg után megszakadt az anyag mert eltört a szál :D

btw, végre találtam hasznos feladatot a tévedésből rendelt 3mm-es tekercsnek. Abból tettem rugalmas merevítőt a kábelkorbácsba :D

Másik tapasztalat a karbantartás kapcsán: múltkor fémszálas PP szíjat vettem. És bakker a PP úgy csúszik, hogy nem marad meg rajta a gyorskötöző és persze nem is hajlik könnyen. Szóval nem túl alkalmas ilyen kis gépekhez. Szóval a gumi+üvegszálas változat bőven jó, az sem nyúlik. Csak a gyárilag kapott tarantulás szíj gagyi és mintha átlósan lenne benne az üvegszál, kezd néhány helyen kifoszlani. De már megvárom a cserélvel azt, hogy új pulley-k jöjjenek, mert a gyáriak kicsit kacsáznak azt hiszem és ez talán okoz egy kis mintázatot a nyomtatott dolgokon.

Karbantartás után, párhuzamosok és szíjak igazításával, kerekek cseréjével már egész vállalható kezd lenni a benchy. Lehet nagyon többet már nem lehet kihozni belőle ezen a szinten. Ha matt lenne (alacsonyabb hőfok), akkor még jobban nézne ki, mert az sokmindent elrejt. Ja meg ideje lenne a szoftvere paramétereket újrakalibrálnom, mert ezer éve, más fizikai felépítés mellett néztem utoljára :)

Ez azt hiszem 40es tempóval 0.2 réteggel volt, prusaslicer 2.2-vel.

Funkcionális, durvább dolgokat 80as tempóval csapatom, ott azért egyenetlenebb :D

Ez meg amikor elfelejtettem bekapcsoln ia tárgyhűtést pla-ra, miután petg-vel mást nyomtattam :D


- Mayday! mayday! We are sinking, we are sinking!
- What are you thinking about? [link] :DDD

A benchy padlómagasságán lévő csík kapcsán találtam egy érdekes prusa írást, sajna ez a tedchnológia korlátja - direkt olyan a model, hogy ott ez kijön. [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.