Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) bigrob


bigrob
őstag

Szeretnék egy Octoprint gépezetet csinálni.
Valakinek van tapasztalata ezzel? :D
Már ott meg vagyok akadva, hogy nem tudom melyik Raspberry pi kellene... :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10152) Saccco válasza bigrob (#10151) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egyszerű a 3-as, akkor nem kell kábelezni. Akár wifi-n átmegy még a firmware is. :DDD

-----------------

Újra teszt, levettem a feszt a maximum 71%-ára. :DDD
A Z-t meghagytam. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10153) fape válasza gigaherz (#10150) üzenetére


fape
senior tag

Esetleg még forrasztani kell rajta ezt azt: bővebben.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10154) bigrob válasza Saccco (#10152) üzenetére


bigrob
őstag

A 3-ból is láttam, hogy van 3b, 3b+. A pluszban erősebb a professzor ha jól emlékszem.
Kamerának mit ajánlanátok hozzá? Alin láttam Rapsberry pi kamerát, vakuval, vaku nélkül mindenhogy.. :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10155) Saccco válasza bigrob (#10154) üzenetére


Saccco
nagyúr

A legújabb verzió eddig nekem kimaradt. :D
Ennek tükrében én biztos azt venném, esetleg a sima 3B-t, de csak abban az esetben, ha legalább 20%-kal olcsóbb .
Kamerának jó egy HD usb webkamera. Az enyémen a Raspberry kamerát használom, abból is az első generációst. Jelen esetben ebből venném a kettest.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10156) gigaherz válasza fape (#10153) üzenetére


gigaherz
tag

Ha minden igaz, annak megfelelően van forrasztva. KÉP

[ Szerkesztve ]

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#10157) izisz válasza gigaherz (#10156) üzenetére


izisz
senior tag

de ronda ocsmány melót végzett a kínai :))
amúgy ránézésre stimmel, spi-ben van.
Nekem nincs több ötletem így, hogy nincs előttem a cucc. Ha tuti jó a kábelezés és a "haxolt" firmware is ÉS a chip se halott, akkor mennie kellene. (haxolt: én nem szeretem a mások által megmacerált dolgokat, csak a natúr marlin a frankó számomra)
Én fognék 1 drivert és saját madzagot gyártanék (a kínai helyett) és azzal kötném be. Így ki lehet zárni a kínai hibát is.
Meg ha eddig csak usb-re dugva próbálgattad, akkor adj neki rendes tápot (előbb az usb-t húzd ki). (a poti ugye a főtáp felé néz? Úgy értem, helyesen raktad a gen l lapba?!)
Meg ha van rajta lcd, csak próbaképp húzd le. Tudom, átbeszéltük a pin konfigot, de sose lehet tudni.

A jumperek a CFG1-2-3 lábakra hatnak - SPI módban pont ezeket felviszik (nincs csatlakozás a foglalathoz), így a jumperek nem hatnak már rá.

(#10158) Saccco


Saccco
nagyúr

Szebb lett a benchy. Viszont az extruder néhol kihagyott vagy valami történt, amikor levettem az asztalról a fele a kezemben maradt. :D

X-Y vref 1,2V
Z 1,5V
E 1V

Perpillanat nem tudom hol a hiba. :))

BTW a Spectrum rust copper kegyetlen, minden hibát azonnal kiemel. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10159) Saccco válasza Saccco (#10158) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az infill-en is látszik, hogy nem jó.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10160) izisz válasza Saccco (#10159) üzenetére


izisz
senior tag

Esetleg túl alacsony hőm és túlhűtés együtt?
Vagy túl gyors infill lerakás és túl erős hűtés?
(gyanús, hogy nem dugulásod van, mert a külső fal szépnek tűnik kb, de lehet türelmetlen vagy és az infillt szaporán járatod? ;] )
Milyen sebességekkel-hőmérséklettel-hűtéssel próbálkozol? Nem hallottál közben extrúder kattogást egyszer sem?

[ Szerkesztve ]

(#10161) Saccco válasza izisz (#10160) üzenetére


Saccco
nagyúr

Esetleg túl alacsony hőm és túlhűtés együtt?
Vagy túl gyors infill lerakás és túl erős hűtés?
A Tarantulá-n már bevált beállításokkal megy.

(gyanús, hogy nem dugulásod van, mert a külső fal szépnek tűnik kb, de lehet türelmetlen vagy és az infillt szaporán járatod? ;] )
Milyen sebességekkel-hőmérséklettel-hűtéssel próbálkozol? Nem hallottál közben extrúder kattogást egyszer sem?

70mm/s max, travel 100, outer wall 35, 205/60°C
Nem hallottam semmilyen hangot sem.
Még nem vizsgáltam meg, hogy szépen fut-e a szál. Illetve ránézek még egyszer az extruder vref-re is.

Egyébként az 1,2V vref mellett csak langyosak a motorok. :K

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10162) bigrob válasza izisz (#10157) üzenetére


bigrob
őstag

1 dollárral olcsóbb a sima 3b, úgyhogy akkor az újabbat veszem. [link] Ebből a 2-es bundle-t.
Hozzá ezt a memória kártyát 32GB-os verziót.

És még gondolkodom a kamera milyen legyen, sose volt webkamerám, azt se tudom mit kéne nézni.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10163) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a készséget lenne olyan bátor/kedves kinyomtatni valaki nekem? Sörben/pénzben/természetben fizetnék ( opcionális ). PM ha valaki segitene :R

(#10164) Saccco válasza bigrob (#10162) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én próbáltam 3 féle szutykot vele egyik se ment. Nem akartam drága pénzért normálisat venni, inkább vettem egy pi kamerát, az tuti megy vele. Hátránya, hogy szalagkábeles, de működik. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10165) bigrob válasza Saccco (#10164) üzenetére


bigrob
őstag

Pontosan ez a problémám nekem is... :DDD
10 rugót egy használt logitech kameráért nem szeretnék kiadni, úgy, hogy valószínűleg csak munkából rácsekolnék, hogy hogy áll 1-1 nyomtatás..

Szerinted ezek közül melyiket vegyem?
Parasztos sima kamera
vagy
Nájtvízsön szupervájdengöl kamera

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10166) Thorus


Thorus
aktív tag

Ender 3-hoz milyen direct drive jó? Néztem a Titan Aero de nem igazán jó a géphez.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#10167) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Vasalt felületen mitől lehet ez a hiba?

(#10168) Imy válasza DrojDtroll (#10167) üzenetére


Imy
veterán

A korábbi rétegeknél nincs réteg hiba? Mert ez alulextrudálásnak tűnik. Vagy asztal egyenes?

(#10169) Mr.Csizmás válasza DrojDtroll (#10167) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

asztal vagy a fej ferde. :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10170) Janix12 válasza DrojDtroll (#10167) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Elsőre amit kipróbálnék:
Vagy lassabban nyomtasd, vagy állítsd melegebbre a hotend hőmérsékletet, esetleg rétegvastagság csökkentés.

Az asztal egyébként teljesen sík??

(#10166) Thorus
Ez engem is érdekelne, ha kapsz róla infót oszd meg velem.. :R
János

[ Szerkesztve ]

(#10171) Saccco válasza janek69 (#10147) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nézegetem a motorokat. Nem teljesen egyértelmű a feszültségkérdés.
Az eredeti motorok ilyenek:
Busheng 17HD40005-22B 1.8° 36Ncm 1.3A 2V

Ehhez képest, amit janek69 linkelt az 5,1V-os. Itt egy másik ajánlott motornál nincs is megadva. Stepperonline-on mindenféle feszültségű motorok vannak. :F

Azt már tudom, hogy a lehető legkisebb A mellett lehető legnagyobb Ncm a nyerő.

RepRap wiki-ben is van pár motor felsorolva.

szerk.:
Ez elég jó csomagnak tűnik... DE Ship 5pcs Nema 17 Stepper Motor 59Ncm 18,5eft/5db
Mondjuk jobb lenne 1,2A körül. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10172) Saccco válasza Saccco (#10171) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pl. ez 1,2A, viszont 7,2V. :DDD
Bocsi mindenkitől, de fogalmatlan vagyok a témában. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10173) konkav


konkav
csendes tag

Ha rendelt valaki a BangGood-ról lineáris síneket (MGN), megírná, hogy megérte-e?

(#10174) Xantomas


Xantomas
őstag

Nah, Hackadyen is kint van már egy cikk az ST új stepper vezérlőjéről, a STSPIN820-ről. [link]
Szóval mostmár remélem, lassan jönnek a kínai dömping megoldások ebayre, meg alira, mert a mostani, egyetlen típus egy kicsit drága.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#10175) janek69 válasza Saccco (#10172) üzenetére


janek69
senior tag

A feszültség jelen esetben neked nem számít, amíg jóval a tápfesz alatt vagy. Áramgenerátoros a meghajtás, addig emeli a feszültséget a kimenet, amíg az átfolyó áram el nem éri a beállítottat. Ennél ha 1.2A-t állítasz a vrel-el, akkor 7.2V lesz a feszültség.

[ Szerkesztve ]

(#10176) bigrob válasza Xantomas (#10174) üzenetére


bigrob
őstag

Ez miért is jobb mint egy TMC? (full amatőr kérdés) :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10177) fape válasza bigrob (#10176) üzenetére


fape
senior tag

Semmiben :D Inkább jó öreg A4988-kel hasonlítani. Ez 7-45 V-n üzemel és 1,5-2,5A-t tud leadni, ha kell.
Semmi se fancy divatos halk mód, csak nyers erő :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10178) kiraly965


kiraly965
csendes tag

Üdv!
A nyomtatással lenne problémám, mi okozza az alábbi gondot szerintetek?
Herz márkájú Pla-val nyomtatom 200C-on 1.00mm vastagságú fejjel.

[ Szerkesztve ]

(#10179) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#10167) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nagyon durva underextrusion volt

50% :o

csak azt nem értem hogy a nyomtokon miért nem látszódott ez rendesen

(#10180) compi.hu válasza kiraly965 (#10178) üzenetére


compi.hu
senior tag

Milyen sebesseggel?

(#10181) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Mostanában Cura nagyon mellélő a nyomtatási idő számítással. Egy modellre 3 óra nyomtatási időt írt amiből a valóságban 4 és fél órás nyomtatás kerekedett.

(#10182) bigrob válasza 2thletme2day (#10181) üzenetére


bigrob
őstag

S3D sem jósolt még pontosan semmit..
Függ a gépen beállított acceleration, jerk meg minden értéktől.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10183) izisz


izisz
senior tag

Vegyünk alapul egy sima Prusa klón nyomtatót, azon is X tengelyt. 2 rúd, 3 golyós csapágy.
Mechanikában jártas ember tudna linkelni olvasnivalót arról, hogy mi az okosság a mögött, hogy a felső pálcán fut 2 csapágy? (valahogy ez tűnik logikusnak erők szempontjából, mégha nem láttam volna nyomtatót akkor is, de biztos van ennek "tudományosabb" magyarázata :) )

(#10184) fape válasza bigrob (#10182) üzenetére


fape
senior tag

Van pár pontosabban becslő progi. pl GCodeAnalyser, marlin-estimate, gcodestat egy összehasonlítást találsz itt.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10185) gerleimarci válasza Thorus (#10166) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Én ilyet rendeltem elő. A Tevo féle titán direktként használva szépen nyomtat, az E3D klónok viszont nem túl tartósak.

(#10186) bigrob válasza fape (#10184) üzenetére


bigrob
őstag

A gcodestatba belenéztem, de én ehhez hülye vagyok.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10187) gerleimarci válasza Xantomas (#10174) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Én innen rendeltem kíváncsiságból. Majd a 32 bites lap mellé jó lesz a 256 mikrolépés miatt.
Van róla egy pár marketing videó

(#10188) fape válasza gerleimarci (#10185) üzenetére


fape
senior tag

Ez amelyik már (kvázi) fűtés nélkül átnyomja a filamentet? 20-30 kilóva?

(#10186) bigrob: holnap majd ránézek és fordítok egyet windowsra. Megosztom majd ha össze jön :D
Hopp a release tabon van már exe a zipben.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10189) bigrob válasza fape (#10188) üzenetére


bigrob
őstag

:R :R :R :R

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10190) Saccco válasza gerleimarci (#10187) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hoppá, akkor mégis konkurencia lesz a TMC-nek. (256)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10191) gerleimarci válasza Saccco (#10190) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Amíg nem jönnek a 32 bites lapok, amik ki tudják préselni natívan a 256 mikrolépéshez szükséges step impulzus frekvenciát, addig biztos nem. A TMC előnye a microPlyer nevezetű csoda, ami interpolálja az 1/16, 1/32 stb mikrolépéseket 1/256-ra.

(#10192) gerleimarci válasza fape (#10188) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Elvileg ez nem csúszik meg, max a stepper ugrik. De majd meglátjuk. Eddig egész jól megvagyok a Tevo Black Widow kissé furcsa gyári extruderével, csak az elején voltak gondjaim a filament megcsúszással. Valahogy olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, mintha a Tevo arra ment volna, hogy ne hasonlítson a többi piacon lévő extruderhez :)

Más
Vegyetek polikarbonát kerekeket, most akciós előrendelve.

(#10193) bigrob


bigrob
őstag

Valaki próbálkozot már Litophane nyomtatással?
Ilyen lámpát szeretnék karácsonyra nyomtatni családtagoknak. :D
A kérdések:
- PLA elég lenne a led csíkos megoldáshoz vagy valami durvább anyag kellene (esetleg PETG, de az vajon eléggé átereszti a fényt)?
- Hogy csináljam meg, hogy a led csík konnektorba dugható legyen?

(#10192) gerleimarci
Ez a V wheel with bearing kell nekünk ugye? :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10194) gerleimarci válasza bigrob (#10193) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

A big wheel vagy a big with bearing attól függően, hogy kell-e neked bele csapágy. Én a csapágyasat rendeltem, mert ha már cserélem...

(#10195) Thorus válasza gerleimarci (#10185) üzenetére


Thorus
aktív tag

Thingi-n találtam kettő extruder átalakítást amit majd csütörtökön kipróbálok, ha nem lesz jó akkor go ali azt vásárlás onnét.
Flexible Filament Extruder Upgrade for Creality CR-7, CR-10, Afinibot A5, A31 ez a gyári extruder alapot cseréli le ami a legegyszerűbb.
Micromake D1 Flexible Filament Extruder ez egy külön extruder de a gép vázára simán fel lehet csavarozni és még a Z tengelyen is könnyíteni lehet.
Viszont amit pár helyen láttam, hogy rugó helyett simán csavarral állítják a szorítást mert a rugó túl erős szétnyomja a filamentet.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#10196) tibi970307 válasza gerleimarci (#10194) üzenetére


tibi970307
tag

A jelenlegi kerekektől ez mivel előnyösebb egyébként?

(#10197) freemanone válasza bigrob (#10193) üzenetére


freemanone
őstag

Én tervezek ilyet nyomtatni, YT-n van egy RCLifeON nevezetű csatorna, ott nyomja a srác őket, elég sokat és mindet PLA-ből. Azon kívül elég sokat foglalkoztam ledszalagokkal is és kizártnak tartom hogy annyi hőt tudjon generálni, ami problémát okozna.
Konnektorba dugásra meg azt tudnám javasolni, hogy 5V-os szalagokat vegyél és akkor egy jobb usb-s (telefon/tablet)töltő elég lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10198) Tankblock válasza bigrob (#10193) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Édesapám születésnapjára nyomtattam, full pla ból. Barna váz és fehér lithophane elemeket. 2mm vastagság ban. Bele sima 12v led el forró ragasztóval megerősítve. Minimál elektronikával.

Release the Beast....

(#10199) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ohh drága gyerekek, beindult a függőség...

rendeltem egy PLA fa és sötét kő gurigát az ezüst spectrum pro mellé :DDD :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10200) Sentinel80


Sentinel80
aktív tag

Ender 3 tulajdonosként szeretnék pár tapasztalatot megosztani, hátha valakinek van ötlete mit tehetek.

Volt 1-2 sikeres alap nyomtatásom =ender kisrobot, a kutya), de mikor nagyobb dolgot akartam nyomtatni ami 10x10cm és afelett elvérzett a dolog, nem sikerül az ágyat rendesen beállítani: a mellé-azaz rá kapott ender 3 logos üvegszálas lap mintha egyenetlen lenne.

Vágattam 2mm es üveget, amit picit megcsiszoltam, azzal is sikerült alap dolgokat nyomtatni és érezhetően praktikusabb is volt - lehűlés után kb 35C nél elengedett, nem kellett kapargatni. Itt egy újabb dolgot is tapasztaltam, kis kötegelő csipeszeket kaptam 4 darabot amit fogja az ágyon azt amit ráraksz, na ezek ahogy rárakom a szélein mintha jobban lenyomnák az üveget, hiába kalibrálom be a szélekre, középen púpos, aztán sok kísérlet után úgy sikerült nagyobb tárgyat, azt is kicsit elferdülve nyomtatni - hogy több lefogatót raktam rá ami egyenletesen ráfogta az üveget.

Aztán jött egy ötlet, mert a tálca lötyögött, hogy az is okozhat bajt - valaki egy videón megmutatta, hogy alúl az ágy egyik kerék tengelyének csavarjával a lötyögést meg lehet szüntetni, ez sikerült is, de ez se segített az ágy szintezésén

Sokak szerint 60-70-80C meg néha gyárilag is az ágy deformálódót. Megnéztem fém vonalzóval, a vonalzó éle és az ágy síkban volt - az ágy szerintem rendben van formailag.

Egy leírás szerint az X tengely rúdja lehet még hibás. De külsőre nem látok deformációt, pedig ha a fém vonalzó szerint vízszintes az ágy, más nem okozhatna ilyet. Ha ez nincs szintben, talán okozhat hasonló hibát. De itt nem nagyon találtam olyan csavart ami az X rúd szintezését állítani tudná.

Aztán próbáltam szintbe hozni vízmértékkel az asztalt amin áll illetve a Ender 3 at az se segített. Lehet alapból is ferde.

Próbáltam az üveg púposságát szintén egy külföldi forumon olvasott 2 réteg maszkoló szalag a csúcsokra technikával is szintbe hozni, de nem hozott változást.

Anyag oldalról PLA-t használtam Gembird öt, amivel nem volt gondom 100C fej \ 65C ágy hőmérséklettel. Amikor tapadt rendesen, ha szépséghibás is volt

Egyenlőre csalódott vagyok, lehet ennyit bír pontosságra? Púpos lenne az üveg lefogatás után? Esetleg túl vékony az üveg, mert hajlik?

Ha van bármilyen ötlet, esetleg mit nézzek még meg, szívesen fogadom és megköszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.