Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) odiepapa2


odiepapa2
tag

Sziasztok,
tegnap elkeszült egy nyomtatványom, viszont nem vagyok teljesen elégedett az eredménnyel.
Ez egy RC pick-upnak a bukókerete, viszont a plató része nem egyenletes, mondhatni nagyon ronda lett. egész pontosan erről az ojjektumról van szó: https://www.thingiverse.com/thing:2591565

0.2-as rétegvastagsággal nyomtattam, PLA+-szal 33 órán keresztül.Mi lehet vajon a bibi?

(#9102) Mr.Csizmás válasza odiepapa2 (#9101) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tapadás, tárgyhűtés a warp miatt?

elsőre pritt stift + hajlakk kombó, garantáltan megfogja. második meg gépfüggő.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9103) blountex válasza odiepapa2 (#9101) üzenetére


blountex
senior tag

Elég bátor vagy ha kezdőként ilyen nagy fába vágtad a fejszéd, nem beszélve arról hogy rengeteg anyagod elment rá (290g biztos) és én akár hogy állítom supporttal együtt is csak 20 óra a nyomtatás 0,2 layer heigh-tal persze az infil 30, de még az is sok talán.

Először is próbálj kisebb tárgyakat nyomtatni pl xyz cube, vagy 3D benchy és stb, na ha azok szépre sikerülnek akkor érdemes a nagyobb dolgok felé menni.

Itt látom azt, hogy hiába van egy relatív drága gépe az embernek, ha tényleg csak a felhasználóján múlik az, hogy mennyire jól nyomtat az a gép, na meg persze a slicer használata ami egy másik műfaj :)

(#9104) odiepapa2 válasza blountex (#9103) üzenetére


odiepapa2
tag

Értem hogy egyenlőre én vagyok a gyenge láncszem, de ezekből tanulok. A kisebb tárgyak már szépen jönnek ki, a nagyobb és laposabbakkal van bajom. Ezért is kérdeztem, vajon mi lehet a bibi. Sajna a tálca mágnesem egyre göröngyösebb, az befolyásolhatja a felső réteget is? Úgymond tovább viszi az egyenetlenséget?

[ Szerkesztve ]

(#9105) odiepapa2 válasza odiepapa2 (#9104) üzenetére


odiepapa2
tag

Közben rájöttem hogy butaságot kérdeztem. Természetesen befolyásolja. Akkor viszont kezdjük a slicernél. Én most a wanhao cura slicerét használom. Mit javasolnál kezdésnek, ami nem béna de nem is brutál bonyolult?

[ Szerkesztve ]

(#9106) Dalee


Dalee
aktív tag

CR-10(S)-re próbált már valaki ABL-t felrakni?

(#9107) printerpeti válasza odiepapa2 (#9105) üzenetére


printerpeti
tag

Én sokáig el voltam a wanhao curaval de van frissebb cura is ami többet tud.

(#9108) izisz válasza odiepapa2 (#9105) üzenetére


izisz
senior tag

Slic3r PE, Craftware - ezek szerintem nem bonyolultak.
Cura, ha minden beálíltás meg van jelenítve, ellégé ilyesztő lehet újoncnak.
Egyébként még néhány kép jöhetne erről a modellről, első réteg meg oldalról is (asztal síkjában fotózva).
Ebből a mostani nézetből nagyon ramatynak tűnik - és talán könnyebb ötletelni, ha több látószögből van kép.

(#9109) Thorus


Thorus
aktív tag

Ender 3 nyomtatóhoz milyen profilt érdemes használni a cura-ban?

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#9110) varadigabor válasza Thorus (#9109) üzenetére


varadigabor
senior tag

Cr-10 profilt állítottam be, csak a bed méretett át írtam 235x235x250-re.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9111) quby


quby
őstag

Na megjött a várva várt Ender 3. Még csak az összeszerelésen vagyok túl, szerintem ma lesz az első nyomtatás, bár a filamentek még nem jöttek meg úgyhogy max addig ameddig a csomagban levő filament elég lesz. Már agyalok egy octoprinten, van Pi, háló mindenhol kiépülve, linux nem gond....egyet nem értek. A pi hogy kapcsolódik a printerhez? mindehol csak az installt írják, (ami egy standard pi install amúgy) de hogy hogy a bánatba kötöm a nyomtatóhoz azt sehol sem látom hirtelen....Ha van octoprint akkor már SD sem kell?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9112) lac14548 válasza quby (#9111) üzenetére


lac14548
aktív tag

Úgy tudom, hogy az OctoPrint USB-n csatlakozik az Ender 3 alaplapjára.
Ha van OctoPrint akkor nem kell SD.

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#9113) Holleanyo


Holleanyo
tag

Ender 3-at most rakom össze. A bal oldali oszlopon levő z-tengely vegállás kapcsoló szerelvényt nem tudom az előírt 32mm-re beállítani, mivel a kapcsólót tartó műanyag lap alján van egy oldalirányba kinyúló pöcök. Ez nem engedi lejjebb tolni az egész alkatrészt. Hogy oldottátok meg ezt a problémát?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9114) Balázs1621 válasza Holleanyo (#9113) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Én addig raktam ameddig engedte. De le is vághatod szerintem.

(#9115) varadigabor válasza Holleanyo (#9113) üzenetére


varadigabor
senior tag

Én azt össze vissza igazgattam, mire jó lett, hogy ne kelljen sokat tekerni. Mikor üveg lapot raktam a bedre megint feljebb kelett rakni.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9116) quby válasza Holleanyo (#9113) üzenetére


quby
őstag

Én nyomtam egy "home all axis"-t ott megnéztem megddig megy le az extruder, és ahhoz állitottam a végálláskapcsolót. Szerintem egy kicsit feljebb van mint 32mm. Ellenben az Y végálláskapcsoló csavarral készre van szerelve és nem jó helyen van, de ugy látom ez nem csak nekem problema hanem másnak is, ugyhogy az elsö nyomtatás ez lesz...csak nincs még filamentem.... :O

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9117) Holleanyo válasza Balázs1621 (#9114) üzenetére


Holleanyo
tag

Neked most mennyire van az alsó aluprofil alja és a kapcsolótartó műanyag alja? A gyári ajánlás 32mm.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9118) varadigabor válasza quby (#9116) üzenetére


varadigabor
senior tag

Szerintem ez direkt van így, hogy ha rossz a bed leveling ne üssön a nozzle egy fél centis lyukat a bedbe ha nyomsz egy home-ot.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9119) odiepapa2 válasza izisz (#9108) üzenetére


odiepapa2
tag

Első réteges fényképem sajna nincs. Még másik két képet csináltam.
Nekem az is fura, hogy a szoknya körbe felhajlik...

A sok input paraméter nem annyira zavar, sőt, örülök is neki, mert legalább át tudom gondolni, hogy min lehet változtatni, finomítani. Mint pl a top es bottom layer. Csak ha jól sejtem ez esetben a plató nem a top layer, csak egy köztes layer, amit ilyen szinten nem tudok külön állitgatni, csak az összes többivel.

Megfogadom a tanácsot és egyszerűbb formákkal próbálkozom. Azt pont leszarom mennyi anyagom ment el, inkább az idő, ami rettentően limitált, mert ugye rengeteg ideig nyomtat. Ezért is érdemesebb kisebb tárgyakkal kísérletezni.

[ Szerkesztve ]

(#9120) quby válasza varadigabor (#9118) üzenetére


quby
őstag

Viszont ha a bed szélére akarok nyomtatni akkor az megy a levegöbe....most legalábbis úgy tünik, de még nagyon az elején vagyok. Jelenleg az elsö tesztnyomtatás fut. Pár nap mulva okosabb leszek.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9121) Mr.Csizmás válasza odiepapa2 (#9119) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ránézésre a retract dolgokat növelném, infill pattern változtat, és a letapadást is segíteném, ha nem heatbedes.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9122) Chal válasza quby (#9111) üzenetére


Chal
addikt

USB-n köthető össze, sors-usb device-ként látja a Linux. A csati (mini usb), ott van az sd slot mellett. Egyre kell figyelni: a PI-től tápot fog kapni a controller és az LCD panel, tehát ezek akkor is működni fognak, ha a nyomtató áramtalanítva van. Ez elvileg nem okoz gondot, de az LCD beéghet, ha 7/24-ben megy az Árpi, meg hát ugye hogy néz már ki...

Erre több megoldás is létezik:

- kikapcsolod a PI-t is , vagy mindig kihúzod az USB-t (szerintem így sokat veszít a funkcionalitásból a rendszer, de kinek mi az igénye)
- fogsz egy usb kábelt, és átvágod benne az 5V tápot (általában a piros ér)
- legtrógerebb megoldás: leragasztod az usb A csati táp részét egy kis darab szigszallaggal (szemből nézve, úgy, hogy alul van a műanyag rész, a jobb szélső érintkező), valahogy így

Természetesen nekem az utolsó volt a legszimpibb :)) Egyébként én tettem a printert betápjára egy wifis Sonoff relét, custom firmware-el (Tasmota). Octoprintben van hozzá plugin, így pl. távolról is be tudom kapcsolni, és tudok nyomtatni, ha pedig látom a webcamen hogy pl. ég, akkor tudom áramtalanítani :D

[ Szerkesztve ]

(#9123) Saccco válasza odiepapa2 (#9119) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hány fokon nyomtattad? Milyen anyag?

Túl melegnek néz ki. A lehetőségekhez mérten valószínűleg túl lassan is nyomtatsz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9124) Balázs1621 válasza Holleanyo (#9117) üzenetére


Balázs1621
senior tag

36 mm.

(#9125) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Már régóta szeretnék 3D nyomtatót.
Most van anet a8 110$ +14$ szállításért. Ez az ár megéri, igaz?

(#9126) Saccco válasza tibi970307 (#9125) üzenetére


Saccco
nagyúr

Inkább szánj rá annyit, hogy kijöjjön egy Ender 3, akár német raktárból.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9127) quby válasza Chal (#9122) üzenetére


quby
őstag

Köszönöm a részletes választ, ez a táp dolog eszembe sem jutott hogy gond lehet. Nem tudom a PI os-ek mennyire heréltek de sima linux alatt (debian, redheat) szoftwaresen kikapcsolható az usb power. Majd utána nézek.
Szerk.: Igen ugy tűnik van kulturált megoldás is. Majd kipróbálom

Közben elkezdtem összerakás után a próbanyomtatást az sd kártyán lévö teszt kutyával, de mivel késön kezdtem neki és nem akartam magára hagyni éjszakára, ezért kipróbáltam a pause print funkciót is. :D Ahogy láttam simán újra lehet indítani...hátha megtapad az újraindítás utáni első réteg :DDD
Eddig jónak néz ki, a belsejében kicsit szőrösödött a filament, de amugy egész jó lett az ami eddig kész van.

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9128) Chal válasza quby (#9127) üzenetére


Chal
addikt

PI -től függően ki tudod kapcsolni az USB powert (hub-ctrl nevű util-al a legkényelmesebb), de bizonyos modelleknél menni fog vele az eth is. PI3-tól le van már választva, de ott is csak úgy tudod kapcsolni, hogy a 4 portot egyben, illetve külön az ethernet usb buszát. Ha PI3-at használsz, akkor célszerű így csinálni, ezt elfelejtettem fent írni (én egy régit kukáztam a feladathoz, azon nem működik).

[ Szerkesztve ]

(#9129) bitmad


bitmad
aktív tag

(#9130) Mr.Csizmás válasza bitmad (#9129) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

229$-ért qrvára nagyon preorder érzés :K :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9131) Thorus válasza bitmad (#9129) üzenetére


Thorus
aktív tag

Szerintem ennyivel többet nem kéne kérni ezért a pár dologért. Ha az Y tengely kocsis lineáris csapágyas lenne akkor megérteném.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#9132) Saccco


Saccco
nagyúr

Lassan jön a Saccco BoTT Pro is. ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9133) varadigabor


varadigabor
senior tag

Ezek az apró pici hibák mitől lehetnek?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9134) varadigabor


varadigabor
senior tag

Ha serceg egy filament akkor vizes? Sütőben ki lehet szárítani?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9135) Thorus válasza varadigabor (#9134) üzenetére


Thorus
aktív tag

Ha párás helyen van tárolva meglehet vagy amivel munkahelyen is találkoztunk az levegőbuborékos volt a filament.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#9136) varadigabor válasza Thorus (#9135) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hát ez gyárilag így küldték... Serceg meg buborékos amikor nyomtatt.. Vissza küldjem szerintetek? Megprobálom Sütőben szárítani.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9137) atus72 válasza varadigabor (#9136) üzenetére


atus72
senior tag

Hőmérskélettel próbáltál játszani? Nekem akkor csináltam ezt ha túl magas/alacsony volt a hőmérséklet.

(#9138) varadigabor válasza atus72 (#9137) üzenetére


varadigabor
senior tag

Most meg próbáltam 250 fokon és nem serceg, lehet ez volt a gond. Köszi a tippet.

Amúgy szerintetek para ha csak akkor megy az alaplap hűtés ha megy a tárgy hűtés? Remélem nem okoz hosszú távon gondot.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9139) atus72


atus72
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#9140) Holleanyo


Holleanyo
tag

Végre sikerült összerakni az Ender3-at. Gépészként szemet szúrt pár mechanikai pontatlanság. Ezeket állítgattam. A legdurvább hiba az Z-tengely mozgató motor és a menetes orsó tengelye között 1mm hiba volt. Kemény papírból gyártottam egy alátétet a mozgató motor alá. Az orsó enyhe feszítésével sikerült beállítani a másik irányban meglévő pontatlanságot is. Így már a helyére cuppant az orsó. Előtte meg sem mozdult a szervó motor. Most már szépen működik minden irányban.
Akik ilyet raknak össze, azok feltétlenül húzzák meg az összes csavart,mivel lazák. A talp egy síkba állításával is érdemes elszórakozni. Az enyém elég jól billegett a sík asztalon.
Kezdésnek milyen értékeket kell beállítani és mennyire?
A tárgyasztal és fej között elég egy papírlapnyi hézag?
Kell valami szer a tárgyasztal kenéséhez?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9141) bigrob válasza varadigabor (#9138) üzenetére


bigrob
őstag

Ender 3?
Csomóan atforrasztottak azt a ventit, hogy már akkor is menjen ha bekapcsol a gép.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9142) varadigabor válasza bigrob (#9141) üzenetére


varadigabor
senior tag

Igen, Ender 3. Hova érdemes forrasztani?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9143) bigrob válasza varadigabor (#9142) üzenetére


bigrob
őstag

Ender-3 fb csopiban ezt láttam, nem forrasztja csak csavarozza. Hotend-hez tartozik ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9144) varadigabor válasza bigrob (#9143) üzenetére


varadigabor
senior tag

Köszi, most nézegettem az mainboard kiosztást a manuálban, ide tippeltem.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9145) bigrob válasza varadigabor (#9144) üzenetére


bigrob
őstag

Azt állítják így müxik, ahogy illik. :D

Előbb ide fog érni minden upgrade mint a nyomtató, ami ciki, tekintve, hogy a nyomtató rendelése után rendeltem őket... :DDD
Megjött a PTFE capricorn copy, a 2db coupler (nem tudom mi magyarul) ami a teflon cs9vet a 2 végén fixálja, az USBPASP és 8 pines átalakító, már csak a stepper damperekre várok meg arra a kaparóra amit valaki linkelt brim eltávolításra... :DDD

Ez a GB-s railway priority nagyon nincs a toppon...
2018-08-17 03:49:03 DE Order Processed: Ready for UPS

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9146) gardener


gardener
senior tag

Nem tudok dönteni 2 nyomtató között:
Flyingbear-Ghost 3D
Flyingbear Tornado

Azt tudom, hogy a tronado nagyobb tárgyakat tud nyomatni a minőség és a sebesség talán nálam fontosabb.
Mondjuk még jobb lenne a direkt drive-osok lenne....

A másik, meg, hogy aha postázásnál a Germany-t választom nem enged választani Colort. Csak szürkén hagyja, így nem tudom kosárba se rakni. Nem jövök rá...

(#9147) gerleimarci válasza gardener (#9146) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Mindenképp a tornado a két oldalt támasztott asztal és a lineáris sínek miatt. Esetleg ezt nézted?

(#9148) Zsolt74 válasza gardener (#9146) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nekem egy Flyingbear Tornado van és nagyon szépen dolgozik.
Én a Ghost-ot biztos hogy nem venném meg.
A Tornadó lineáris sínekkel van szerelve ,ami lényegesen stabilabb mint az edzett rudak.

Zsolt

(#9149) izisz válasza bigrob (#9145) üzenetére


izisz
senior tag

A kaparót nevezzük sorjázó kézikészüléknek :DDD
Egyébként a GB railway megoldása akár 60 nap is lehet. Ezen az úton a nehezebb, súlyosabb termékeket szokták rendelni (pl. Xiaomi roller). A nyomtató befér a EU express szállítási módba is (ha elérhető). Az pár héttel rövidebb idő (lehet).

(#9146) gardener: a kínai webshopok is így működnek (pl. ali, GB), hiába választasz ki mondjuk German/Russian/Spain raktárat, ha az eladó a megadott címre (pl ide HU-ba) nem postázza a terméket az adott raktárából, akkor kiszürkülnek a lehetőségek.

(#9143) bigrob: A hotendhez bekötni a hotend (állandó) hűtést közvetlenbe azért nem a legjobb ötlet, mert ott csak akkor van delej, mikor a hotend fűt. Ráadásul a a meghajtás sajátsága miatt, szakaszos lenne a delej, vagyis a venti is "hol megy hol nem megy" effektet adna.
Azt fix 5/12/24V-ra szokás kötni, hogy állandóan hűtsön (vagy firmware és board függvényében egy spéci kimenetre, aminél konfigolható, hogy mely hotend hőmérséklet tartomány mellett adjon delejt a ventinek)

[ Szerkesztve ]

(#9150) tonyrulez válasza bigrob (#9143) üzenetére


tonyrulez
őstag

Úgy látszik nagy rákfene az alaplap hűtés, Tevo Tornado-nál gyárilag a hotend fűtésre van kötve, és így csak akkor pörög fel rendesen mikor elején fűteni kell - amikor úgysem csinál semmit a motor driver - szintentartáskor pedig eléggé lelassul - pont mikor nyomtat és melegszenek a driverek. Itt is a hotend hűtésre kellett átkössem (GenL boardon HE1-ről HE0-ra vagy fordítva).

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.