Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) szacsee válasza Janix12 (#10700) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezek megvoltak.
Alaplap csavarral van rögzítve, de alatta felette műanyag hézagoló.
Más motort rákötve is ezt csinálja sajnos.
Vref: 1.26V
Feljebb tekerve 1.35-re is előjön a hiba 2-3 másodperc alatt.
SW nem lehet?

Extruder motor X tengelyén hajtva 0.8V vref-el gyönyörűen működik.

(#10702) Saccco válasza szacsee (#10701) üzenetére


Saccco
nagyúr

Van második extrudernek hely? Hátha rossz az E0 modul.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10703) szacsee válasza Saccco (#10702) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nincs gyári ratyi board. :(
Y, X, Z1-2 egy driveren és E0.

SW bug nem lehet?

[ Szerkesztve ]

(#10704) imibogyo válasza Janix12 (#10697) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen ismerem a linkelt cuccot, de annyira azért nincs sok rajzos profilom. :P

Én egy ilyesmi egyszerűbb, PK6-hoz hasonló átalakításban gondolkodom. Főleg mivel 40x60-as elég izmos profiljaim vannak, szerintem így is több, mint elég lesz a merevség egy 3d nyomtatóhoz. Arról nem is beszélve, hogy az egész le lesz csavarozva egy közel 400 Kg-os műhelyasztalhoz, tehát mozgásra, rezgésre nem hiszem, hogy túl sok esélye lenne majd a cuccnak. :N

De egyébként még nem dőlt el az sem, hogy neki álljak nulláról, vagy inkább rendeljem meg az egészet, mert alumínium motortartókkal, vázzal, rögzítőkkel együtt valami 35.000 Ft a készlet házhoz szállítva. Lehet többet elcseszek mire mindent magamnak oldok meg itthon, mint így. Persze a csináld magad vonalnak meg más értékei és öröm(szívás-)forrásai vannak... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10705) Ribi válasza izisz (#10696) üzenetére


Ribi
nagyúr

A probléma sosem a normális emberekkel van, hanem akik "kihasználják" az engedékenységet.
Szép lassan megjelennek majd más topikban a de hát a 3d nyomtatósban is van hirdetés, meg ide is berak pár idióta teljesen nem ide tartozó hirdetést, mert hát itt lehet. Remélem nem így lesz, de sajnos az ilyenek miatt tiltják ezt. :(

(#10706) Tikakukac válasza Tikakukac (#10604) üzenetére


Tikakukac
titán

Na, ez a német szállítás sem annyira igaz, mert Angliából megy németekhez és onnan ide majd egy másik járattal ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10707) Janix12 válasza szacsee (#10701) üzenetére


Janix12
aktív tag

Nem eredeti a Firmware jól értem?
Simán lehet akkor egy config probléma is.. :F

(#10704) imibogyo

Összesen 6 méter profil.. 16k volt szállítással együtt... :R

[ Szerkesztve ]

(#10708) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Egy darabig eljátszottam velük mire sikerült...

(#10709) Imy válasza Sanyaaa26 (#10708) üzenetére


Imy
veterán

Mekkora anya, és azon mi volt nehéz?

Én M8, és 0.5mm-es menetemelkedésű menetet lazán nyomtatok a CR-10-el. Igaz 0.075mm rétegvastagsággal.

(#10710) Sanyaaa26 válasza Imy (#10709) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia, itt 0.2 rétegvastagság van, ez M12 anya és csavarja, életem első menet nyomtatása, no meg hasra ütöttem solidworks-ben hogy összeütök egy csavart anyával, szép lett jó lett de az istenért nem ment össze.
Kicsit variálni kellett a méretekkel, a csavar az most 11,8 mm, az anya, elvileg 10,7 bár arra még nem mértem rá, ezekkel az értékekkel mennek össze szépen.

(#10711) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Illetve jut eszembe, sokaknál látom az asztal fölé csíptetett üveglapot jól sejtem hogy így a meleg miatti asztal vetemedés megszűnik?

(#10712) compi.hu válasza Sanyaaa26 (#10711) üzenetére


compi.hu
senior tag

Nem.

(#10713) Imy válasza Sanyaaa26 (#10710) üzenetére


Imy
veterán

0.1mm-el nyomtatsd, úgy jobb lesz. Azaz minden legyen M12.
A csavart 100%-on, az anyát 101-102%-ra nagyítsad fel, és jó lesz, rá fog menni. (PETG esetében ez vált be, PLA-val nem tudom, azt nem próbáltam még)

[ Szerkesztve ]

(#10714) Janix12


Janix12
aktív tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni..

Több videóban láttam, hogy nyomtatás előtt valamelyik sarokra csinál a nyomtató egy vonalat...
Tudja valaki, hogy hogyan kell beállítani, hogy ezt megcsinálja?

Előre is köszi a segítséget.. :R

(#10715) imibogyo válasza Janix12 (#10707) üzenetére


imibogyo
veterán

Gondolom nem itthonról volt ennyi... Amúgy meg miért vennék profilokat, ha már vannak? A szetten is csak azért gondolkodtam el, mert ott a vázon kívül, az alumínium és a nyomtatott egyéb elemek is benne vannak az árban (az alu sarokösszekötők is - frissen néztem 28.000 Ft-ért), ami azért nagyon baráti.

De mivel szeretek mókolni valószínűleg mégis inkább a DIY vonalat fogom erőltetni. Ha kész lennék a CNC gépeim műhelybe telepítésével, akkor nem okozna problémát egy teljesen egyedi váz és a kiegészítők legyártása sem, de sajnos oda még mindig nem jutottam el, hogy ezekkel a gépeimmel (és a szükséges helyeik kialakításával) foglalkozzak. Az utóbbi 8-10 hónapom leterheltségben és anyagilag is durván megterhelő volt (szerencsére ez utóbbi kiadásokat jelent és nem megszorulást) így most ha nem muszáj nem költekezek.

Egyelőre az értékesebb gépeim el vannak csomagolva egy száraz, alacsony páratartalmú helyre és várják, hogy haladjak a műhellyel és megtalálhassák végleges helyüket benne. Ezért nem vagyok ebben a topikban sem túl aktív, mert "kínszenvedés" akár csak egy nyomtatást is végrehajtani a jelenlegi nem túl optimális helyen (például, nincs hálózati áram :DDD ), így egyelőre minimálisra szorítom ezen gépeim használatát.... :B

Reménykedem, hogy a jövő héttől ezen fogok tudni változtatni, mert most úgy érzem kicsit fel fogok szabadulni és lesz több időm ezekkel a gépekkel és a műhellyel is foglalkozni. :K

[ Szerkesztve ]

(#10716) Dalee válasza Janix12 (#10714) üzenetére


Dalee
aktív tag

A szeletelő 'start script' részébe kell beírni.

Pl. nálam ez a start script:

G28 ; home all axes
G29 ; ABL
G92 E0 ; reset extruder
G1 Z1.0 F3000 ; move z up little to prevent scratching of surface
G1 X5.0 Y20 Z0.3 F5000.0 ; move to start-line position
G1 X5.0 Y200.0 Z0.3 F1500.0 E15 ; draw 1st line
G1 X5.3 Y200.0 Z0.3 F5000.0 ; move to side a little
G1 X5.3 Y20 Z0.3 F1500.0 E30 ; draw 2nd line

; G1 E27 F3000 ; retract filament 3mm
G92 E0 ; reset extruder
; done purging extruder
G1 Z1.0 F3000 ; move z up little to prevent scratching of surface

Az aláhúzott sorok nyomtatnak az asztal bal szélére két sort.

[ Szerkesztve ]

(#10717) Janix12 válasza imibogyo (#10715) üzenetére


Janix12
aktív tag

16k ért szállítással együtt magyar cég Balaton... valahonnan küldték méretre vágva gondosan lecsomagolva.
Kértem árajánlatot két cégtől, a másik természetesen dupla annyi volt.
Sarok elemeket és T-anyákat Ali-ról rendeltem mert az itt nálunk horror ahhoz képest amennyiért onnan jönnek.
Ma megjött az ebay-ről a mágneses levehető asztal borítás.. menő lett.. 110°C -nál még tapad..
Majdnem potyogtak a könnyeim az örömtől.. :DDD

Fogok csinálni egy modellt amit kinyomtatok ugyan azokkal a beállításokkal előtte utána.
Ezt majd mindenképp megosztom itt..

(#10718) energy4ever válasza Sanyaaa26 (#10708) üzenetére


energy4ever
addikt

Ez milyen anyag? Rendesen csillog, bar lehet csak kepen ilyen.
Asszonynak 8mm vastag tengelyu fultagitot mar menetesre nyomtattam. Vegul 12mm-nel allt meg, igy abbol mar az osszes szinbol kapott. 0,1, 0,25mm-es reteggel is csinaltam mar neki. Viszont en a csavar henger kulsejet, valamint az anya belsejet 1 meretre csinalom pl 12-12mm, es ugy megy ra a menet. Eloszor kicsit kap ra, letekerem, majd kicsit jobban rakap, letekerem, utana fogoval tekerem ra, letekerem, es vegul kezzel tekerheto lesz az egesz, de igy legalabb jo passzos, nem akar szetesni. (12mm-es tengelynel 3mm-nyi menet.)

[ Szerkesztve ]

(#10719) Sanyaaa26 válasza energy4ever (#10718) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

0.2 nél is elsőre patent? Nyomtattam 0.1 el menetet úgy azért már más a helyzet.

(#10720) Janix12 válasza Dalee (#10716) üzenetére


Janix12
aktív tag

Köszi..
Beraktam, jó lett.. :R

(#10721) Saccco


Saccco
nagyúr

Nyomtattam XYZ kockákat váza módban. A nagyobb 60mm-es, a kisebb 40.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10722) atus72 válasza Saccco (#10721) üzenetére


atus72
senior tag

öö.. ez k szép lett, hmm.. :C

(#10723) bigrob válasza Saccco (#10721) üzenetére


bigrob
őstag

Azt hogyan oldottad meg, hogy a tetején a Z oldalfalait ne próbálja kinyomtatni a levegőben? :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10724) gerleimarci válasza Saccco (#10721) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Gondolom a linear advance kalibrálással elszórakoztál egy darabig :)

(#10725) Saccco válasza atus72 (#10722) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszi. :D

(#10723) bigrob:
Cura alapból kihagyja.

(#10724) gerleimarci:
Nincs kalibrálva. Azt még kellene a sarkok miatt. :B
Sima Cura 3.6.0.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10726) gerleimarci válasza Saccco (#10725) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Akkor tényleg le a kalappal, ha anélkül is ilyen szép :)
Milyen hotend? V6 klón 3mm-es PTFE linerrel?

(#10727) WinZol válasza Saccco (#10721) üzenetére


WinZol
aktív tag

Gratula!

Milyen nyomtató?
Mik a fő alkotóelemei a nyomtatódnak?
(mármint mit cseréltél mire az eredeti szet-ben)?

Köszi

WinZol

(#10728) bigrob válasza Saccco (#10725) üzenetére


bigrob
őstag

Holnap ki is próbálom! :R :D Eddig S3D ment.

Más:
Octopi-t használ valaki?
Héten megérkezett, összedobtam, játszadozok még vele.
Viszont olvastam, hogy nem ajánlatos a Pi SD kártyájára tenni, hanem a nyomtató SD kártyájára kellene, mert nagyon lassú adatátvitelre képes és romlik a minőség.
Ez mennyire igaz?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10729) Saccco válasza gerleimarci (#10726) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszi. :D
Tarantula hotend, klón V6 heatblock és nozzle, PTFE (4/2) a nozzle tetejéig ér.
Kicsit én is meglepődtem, hogy mennyire penge lett. :D

(#10727) WinZol:
Ez egy TEVO Tarantula átépítve CoreXY-nak. Saját terv alapján készült, amit erősen ihletett a D-bot illetve a Hypercube Evolution. A gyári készlethez képest az extruder (Titan, TEVO gyártmány), heatblock (V6), nozzle (V6) és az alaplap új (MKS Gen + TMC2100). Amit tudtam azt átmentettem az új vázba. Egyelőre úgy néz ki, hogy egész jól sikerült.

A terv:

Működés közben, egyelőre burkolat nélkül:

Ilyesmi lesz burkolattal:

(#10728) bigrob:
Nem is értem a kérdésedet. :D
Amióta beüzemeltem az Octopi-t nem is használom az SD-t a nyomtatón. Minden gcode-ot a Pi-re mentek és onnan nyomtatom. Semmilyen hibával sem találkoztam.
Egy dolog fontos szerintem, ki kell kapcsolni a nyomtató nem válaszolási timeout-ját. Nyomtatás közbeni filament cserénél megszakad miatta a kapcsolat, ha nem végez az ember időben.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10730) kulu22 válasza Saccco (#10721) üzenetére


kulu22
aktív tag

Aztamindenit :) Milyen anyag? Sebesség?
Mindjárt ki is próbálom, ekkora méretben még nem gyártottam.

[ Szerkesztve ]

(#10731) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Rendeltem Capricorn tube-ot meg hozzá 2 csatlakozót. A FB csoportban olvastam, hogy ez sokat használ, érdemes rá beruházni.

(#10732) Saccco válasza kulu22 (#10730) üzenetére


Saccco
nagyúr

Devil design PLA, 205/60°C 45mm/s outer wall.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10733) MASSlag válasza Saccco (#10721) üzenetére


MASSlag
tag

Gyönyörű minőség, le a kalappal :R

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#10734) WinZol válasza Saccco (#10729) üzenetére


WinZol
aktív tag

Szép!

Viszont, ha jól látom, akkor nem sok minden maradt meg
a Tarantulából.
Jól látom, hogy ez nagyon hasonlít a Flyingbear Tornado-ra?

Mennyiből lehet egy ilyet építeni?
Melyik nyomtató a legjobb alapnak hozzá?
Honnan sikerült szerkezeti elemeket rendelni?

Ha hasonlót szeretnék, akkor mi a jobb / olcsóbb megoldás?
-Venni egy Flyingbear Tornado-t vagy
- építeni nulláról

Köszi

WinZol

(#10735) compi.hu válasza Saccco (#10729) üzenetére


compi.hu
senior tag

A hajlított lemezidomokat hol/mennyiért csináltattad hozzá?

(#10736) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Szerintetek egy ilyen upgrade megéri a pénzét?

[link]

(#10737) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Véletlenül LM2596-ból kijelzőset rendeltem, ami nem fér bele a már kinyomtatott PSU back cover-be.
Nincs véletlenül valakinek Debrecen környékén egy kijelző nélküli? Szerettem volna azt is összerakni a Hero Me fan duct-tal együtt.

A Hero Me egyébként úgy néz ki bevált. Igényesen fel lehet szerelni, van kialakítva kábel management, így olyan, mint ha gyári lenne. A Noiseblocker ventilátornak a hangját nem hallani, a Blower pedig hatalmas légszállítással szépen megy.

(#10738) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

ha tud valaki Ender 3-at 150$-ért kérem írjon (leginkább privátot).

Köszönöm!

(#10739) Tikakukac válasza zsolt320i (#10738) üzenetére


Tikakukac
titán

Nedves álmok kergetése? :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10740) Saccco válasza WinZol (#10734) üzenetére


Saccco
nagyúr

"Jól látom, hogy ez nagyon hasonlít a Flyingbear Tornado-ra?"
Annyiban hasonlít arra, hogy ez is kocka forma lett. Ha szigorúan nézem, akkor szinte kizárólag a D-bot-ra hasonlít.

"Mennyiből lehet egy ilyet építeni?"
Ebben van egy Tarantula (~$200 - 2016-os) + alaplap ($25) + TMC2100 ($40) + Titan ($15) + profilok (18-19eft Banggood) + lemezek (25-30eft) + sallang (5-10eFt)

"Melyik nyomtató a legjobb alapnak hozzá?"
Kerékre terveztem, mert kerekes a TT. Bármelyikből lehet ilyesmit építeni.

"Honnan sikerült szerkezeti elemeket rendelni?"
Banggoodról vannak a profilok, pont akciósak voltak.

"Ha hasonlót szeretnék, akkor mi a jobb / olcsóbb megoldás?
-Venni egy Flyingbear Tornado-t vagy
- építeni nulláról"

A legolcsóbb, ha veszel valamit és megtanulod merre hány méter. :)
Ha elgurul a gyógyszer, akkor meg kell nyomtatni egy Hypercube Evolution-t. Erre jó lehet egy Anet A8 is. Mindent kinyomtatsz, összerakod a HEVO-t aztán azzal mindent újranyomtatsz és átépíted, az Anet-et meg eladod.

Most az tetszik, hogy nincsen semmilyen szellemkép a nyomtatott tárgy oldalán. :)

(#10735) compi.hu:
Egyedi áron készült (30 alatt). Munkahelyen. :DDD
Ha nem lett volna ilyen lehetőségem, akkor HEVO lett volna belőle vagy sima Hypercube.

(#10736) Sanyaaa26:
A hozománya biztosan megéri, az már más kérdés, hogy neked megéri-e ennyit rákölteni. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10741) Sanyaaa26 válasza Saccco (#10740) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia, köszi a választ, a kérdés az hogy így olcsóbban jön e ki mint pl egy sokkal drágább nyomtató újan.
Az más kérdés hogy a szakállam ki fog nőni mire azt összerakom, és jó minőséget fog produkálni :D

(#10742) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Filamentekkel kapcsolatban, melyik számít jó minőségnek? Aqua-nál nézegelődöm, pl ott a verbatim, amit mint márka máshonnan ismerek, dvd stb, ott jó volt.
Ki mit ajánl?

(#10743) energy4ever válasza Sanyaaa26 (#10742) üzenetére


energy4ever
addikt

Szerintem Devil Design, Verbatim amit lehet aquaban kapni, es nem gagyik. Nekem nem volt veluk gondom.

(#10744) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Voltan 2 kérdésem. Mondjuk lehet, hogy majd a user manual-ból, vagy YT videókból választ kapok, de ami épp eszembe jutott:
1. Nyomtatás után a maradék filamentet hogy szedem ki a nozzle-ból (meg ahol még maradt olvadék)...ergo hogy lehet tisztítani a rendszert?
2. Mi van ha nyomtatás közben fogy ki az anyag? Gondolom lehet cserélni, de józan paraszti ésszel úgy gondolom, nem lesz túl esztétikus az eredmény (ott ahol épp megáll, majd folytatódik a nyomtatás). Amúgy megáll magától a nyomtató, ha kifogy a filament? Érzékeli valahogy?

(#10745) Imy válasza Sanyaaa26 (#10742) üzenetére


Imy
veterán

Én a BeVaChipnél szoktam vásárolni, szerintem olcsóbb.
PLA-ból jó a Gembird, Spektrumból a Polar white-ot próbáltam, az nem jött be. Sunlu PLA nagyon jó.
PETG-ből DevilDesign szerintem elég jó, habár azt mondják a Sunlu jobb.

Vettem hobbykingről PLA-t 4e alatt, eSun, és Hobbyking, mindkettő nagyon jó. Hobbykingtől az arany nagyon bejött, 0.4-es nozzleval 0.1mm-es rétegvastagságnál nem lehet megmondani, hogy nyomtatva van.

(#10746) Imy válasza Gabesz87 (#10744) üzenetére


Imy
veterán

1, Úgy, hogy az újból nyomsz be,e, és a régi kinyomódik
2, Nyomtató függő. Valamelyik megáll, valamelyik nem. Nekem CR-10 van, azt nem érdekli, ha elfogy akkor így jártam. Annyi, hogy oda kell rá figyelni, de nekem ezzel sosem volt gondom. Megmérem mindig az új tekercset, ráírom mennyi volt tele, és kb tudom mennyi van rajta. A végén kisebb tárgyakat nyomtatok. (de nekem eddig komplett dob csak kettő fogyott le, de van itthon kb 15 dobom, van ami 2kg-os)

(#10747) norbert1998


norbert1998
veterán

Kimentem kipróbálni a tpu-t a kinti gépen... Csak elfelejtettem át állítani a vezérlőt és jól meg küldtem árammal az E tengely motorját. Épp csak befuztem az anyagot meg kinyomott 3 centit és már meg is főtt a motor :(

(#10748) pikkubee


pikkubee
tag

Sziasztok,

Tudtok segíteni, hogy ezeket az elemeket normális minőségben mennyibe kerül nagyságrendileg kinyomtattatni Budapesten?

Köszönöm a segítséget!

[link]
3D view-ra kattintva látszik, hogy milyen elemekből áll össze.

(#10749) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Petg ről mik a vélemények? Erősen agyalok hogy abból is rendelek egy adaggal..

(#10750) DrojDtroll válasza Sanyaaa26 (#10749) üzenetére


DrojDtroll
addikt

én csak dicséretet hallok mindenhonnan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.