Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Haugland válasza Devil Smile (#9295) üzenetére


Haugland
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#9302) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Hétfö óta folyamatosan nyomtatok :D Eddig nem zavart de mostmár rohadtul kezd a hangja idegesiteni. Eredeti terv az volt hogy a kis házban fogom használni, de behoztam, és mivel az nem is lesz fütött helyiség, és hamarosan itt a tél, szerintem marad is bent. Már elkezdtem nyomtatni a standard halkitó szettet, uton vannak a motor damper-ek is. De az mit sem fog változtatni az extruder hűtőventi hangján, meg az X Y motorokén. Az lenne a kérdés, hogy alaplap csere nélkül hogy tudnám legalább ezt a két motort bekussoltatni? Tervben van MKS gen + 2130 de most hirtelen a teljes szett több mint 20 lenne, de egy hét után azért még várnék vele.
A mási a venti. van valakinek tapasztalata más ventivel? mert ugye 24 voltos kellene. Szintén uton van egy step down modul, de nem biztos hogy akarom használni. 5let?
Jaaa...Ender 3 :D

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9303) bigrob válasza varadigabor (#9286) üzenetére


bigrob
őstag

Te hol találtál ehhez valami kupont? Emlékszem, mintha valami 130 dodóért hoztad volna el? (vagy euró volt?)
Két hónapja várok a gearbestes rendelésre... 17-én volt az utolsó fejlemény, hogy waiting for ups to pick up... kövi hónap 13-a van..

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9304) Imy válasza quby (#9302) üzenetére


Imy
veterán

Damper sokat segít! ;)

(#9305) varadigabor válasza bigrob (#9303) üzenetére


varadigabor
senior tag

187 dollárért volt akcióban, de szerintem olyan egy darabig nem lesz.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9306) gigaherz


gigaherz
tag

MKS Gen L 1.0-hoz milyen stepper motor léptető vezérlőt érdemes venni, hogy minél halkabb legyen? TMC2130 mehet X, Y, Z, E0-ra? Vagy elég X, Y-ra és Z, E0-ra pedig másmilyet? Köszi!

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#9307) bigrob válasza varadigabor (#9305) üzenetére


bigrob
őstag

Én sose láttam alin 200 alatt.. :(

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9308) fabula válasza gigaherz (#9306) üzenetére


fabula
őstag

Én XYZ-re TMC2208-akat, E-re meg LV8729-et tettem, bevált. Nem magamtól találtam ki, ezt a kombót használják legtöbben a Tevo Tornado csoportban.
A 2208-ak helyett jó a 2130 is, azokkal lehet mókolni sok dróttal és kapcsoló nélküli végállással, de akkor hozzá kel igazítani a marlint is.
Én is gondolkodtam XY-ra a 2130-ban, de előbb kipróbáltam a 2208-akat és mivel beváltak, nem bolygattam a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#9309) bficsor


bficsor
csendes újonc

Sziasztok!

A fotókon látható problémákat kívánom megszüntetni, de tanulva a múltból (állítottam valamit, az eredeti hiba elmúlt, de lett újabb), lehet nagyobb tudás kell, mint ami van. A beazonosított hibák:
1) A 0,6 mm vastag fal hézagos.
2) A gép néha egyes réseket átköt.
3) A furat teteje overhanges.

Prusa Slic3rt használok, 0,4 nozzle-val. (0,2-es nozzle van, de sokat kell nyomtatnom, így most nem jöhet szóba...)

Előre is köszi!

[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#9310) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok

Egy ismerosomnek van egy ilyen vertex 3d nyomtatoja 3 eves 250k hufert vette, nagyon nem volt hasznalva. Gep tervezs es gyartasban dolgozunk neha oda nyomtatott alkatresz kiegeszitoket stb. Amugy csak all a gep, es el akarja adni nekem.
En nagyon nem ismerem, meg amugy is most ismerkedem a konkret tipusokkal.
Kerdes erdemes meg vennem persze nyomott aron. vagy azt a penzt inkabb az itten gyakran emlegetett modellek valamelyikere koltsem? (tevo, anet, ender3 stb)

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#9311) quby válasza gigaherz (#9306) üzenetére


quby
őstag

Én ha veszek (fogok :D) megvenném a 2130-at, mert kb 3-400 forinttal drágább per darab, cserébe utána kidobhatod a végálláskapcsolókat....nem feltétlenül kell, de megteheted :D

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9312) Holleanyo válasza quby (#9302) üzenetére


Holleanyo
tag

Ender 3-hoz javaslom ezt a csapágyazott[link] filament tartót. Sokkal csendesebb lett és nem rezonál be nyomtatás közben a gép váza.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9313) izisz válasza Holleanyo (#9312) üzenetére


izisz
senior tag

Erről nem hullik a nyomtató nyakába a spool, mikor már alig van rajta cucc? :Y

(#9314) Holleanyo válasza izisz (#9313) üzenetére


Holleanyo
tag

Nem hullik le mert ha lefogy, beleteszek egy nehezéket a spulniba. :)

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9315) gerleimarci válasza JSaN (#9310) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Attól függ, mennyire nyomott az az ár. $500-ért már lineáris sínes CoreXY gépet kapsz. Nekem így első látásra tetszetős gépnek néz ki. Bár az a PEEK hotend elég régimódi darab.
Nem egy Anet kategória, az biztos ;)

(#9316) mgyalu


mgyalu
csendes tag

Üdv

Sikerült vásárolnom egy Wanhao Duplicator i3 nyomtatót. Túl is vagyunk az első sikeres nyomtatáson.
Viszont most kis segítségre lenne szükségem. Szeretném ezt kinyomtatni:

https://www.myminifactory.com/object/3d-print-electric-window-gumb-55933

Viszont nem tudom, hogyan tudom megoldani a 2 kiálló pöcök alátámasztását. Valami ötlet?

mgyalu - 1 nap kitiltás - warezre valo felbujtas (iGO for android)... Ki érti ezt!?

(#9317) janek69 válasza mgyalu (#9316) üzenetére


janek69
senior tag

Símán beállítod a szeletelőnek,hogy csináljon supportot és alátámasztja.

[ Szerkesztve ]

(#9318) Imy


Imy
veterán

Valaki használ SPECTRUM rubber filamentet?
Mekkora hőfokon, illetve milyen asztalhőmérsékleten érdemes nyomtatni?
Vagy esetleg más gumis filament, ami azért ellenálló, rugalmas, és könnyen nyomtatható, nem utolsó sorban megfizethető. Pár tömítést csinálnék belőle.

(#9319) Janix12 válasza fabula (#8757) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Köszi a segítséget.
Kiderült, hogy a COM driver és a protoncol összjátéka okozta a fő problémát.
:R

Üdv János

(#9320) gigaherz


gigaherz
tag

Ma egy ~5 órás nyomtatás során egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy az LCD kijelzőn random dolgok jelennek meg. Ettől még a nyomtatás folytatódik rendesen, ahogy nézem, de ez azért nem normális. :D Szerintetek mi lehet a probléma? A Tevo Tarantulához kapott SD kártya esetleg?

[ Szerkesztve ]

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#9321) Saccco válasza gigaherz (#9320) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha megnyomod a gombot, akkor visszatér az infó. Zajt szednek össze a kábelek.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9322) gigaherz válasza Saccco (#9321) üzenetére


gigaherz
tag

És tényleg, köszi! Nem mertem hozzányúlni ameddig nem végez. :D

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#9323) quby válasza gigaherz (#9320) üzenetére


quby
őstag

Az Ender 3 első nyomtatasanal láttam ugyanezt. A nyomtatást lement hiba nélkül és azóta sem láttam.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9324) Dalee


Dalee
aktív tag

Már másodszor járok úgy, hogy a CR-10S nyomtatás közben letúrja magáról a szilikon csövet a bekarikázott csatlakozásnál (mindkét esetben előtte a fejnél szorult a szál), de akkor nem tolta le magáról csak a következő nyomtatásnál, akkor sem az elején. Nem tudom, mi a szakos csatlakozása a filament vezető csőnek. Eddi úgy csináltam, hogy a szilikon csövet miközben bevezettem az extruderbe a képen bekeretezett mozgó csapot teljesen benyomtam, ekkor beakad valamibe a szilikoncső, se ki, se be, ezután kihúzom a csapot.

Mi a szakszerű rögzítése a csőnek az extruderbe?

[ Szerkesztve ]

(#9325) bigrob válasza Dalee (#9324) üzenetére


bigrob
őstag

Jól csináltad, Ender-3-hoz előre megrendeltem ezeket a "coupler"-eket, csak a fém fogas verziót (nem tudom mi magyarul bocsi..), mert olvastam, hogy a gyári elég gyengén tartja a ptfe csövet, illetve a ptfe cső túl lágy a fogakhoz ami a helyén tartaná. (talán műanyag fogak is vannak a gyáriban?)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9326) Mr.Csizmás válasza Dalee (#9324) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez miben különbözik a sima M4/6 pneumatic-tól? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9327) Dalee válasza bigrob (#9325) üzenetére


Dalee
aktív tag

Tartaléknak rendeletem én is az alábbi szettet:

[link].

Illetve ezeket a görgőket: [link]

Ha már rendelésnél tartunk, az Octoprinthez rendeltem az alábbi WIFI elosztót: [link]

Ebbe elvileg egyenesen be lehet dugni a Raspberryt, nem kell tápegység, és a dugók, illetve az USB is kapcsolható. távolról. Ez az elosztó megy a szünetmentesbe, az elosztótól megy USB-n a Raspberry, egyik dugalj a nyomtató, a másik a lámpa.

Először 4 csatornás Sonoff-ban gondolkoztam, de azt be kellett volna dobozolni, dugaljakat szerelni hozzá, stb... Igaz ez kicsit drágább de nemm sokkal, viszont sokkal kisebb, mint az összeszerelt. Ja és ha a Pi elromlik, még akkor is ki lehet kapcsolni az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#9328) bigrob válasza Dalee (#9327) üzenetére


bigrob
őstag

De ez a gyári amivel gondod van ugye?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9329) Dalee válasza bigrob (#9328) üzenetére


Dalee
aktív tag

Igen a gyári, remélem a rendelt jobb lesz. Bár azt csak tartalékba rendeltem, még azelőtt, hogy ledúrta volna magáról a csövet.

(#9330) Dalee


Dalee
aktív tag

Rasbeppy Pi 3 B-n futa az OctoPrint. Van ötletetek, hogy lehet vezérelni OctoPrintből az USB powert, hogy ne kelljen megmókolni az USB kábelt. Progit találtam rá (hub-ctrl, bár még nem próbáltam), illetve már korábban írt is róla valaki.

[ Szerkesztve ]

(#9331) quby válasza Dalee (#9330) üzenetére


quby
őstag

[link]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9332) Dalee válasza quby (#9331) üzenetére


Dalee
aktív tag

Köszi, a hub-ctrl-el kipróbálom, az egyesével is ki tudja elvileg kapcsolni az USB-k tápját, mivel az USB kamerától csak nem kellene elvenni a tápot. Ez az eset az amikor nem látja az ember a fától az erdőt. Én mindenképp az Ocoprintből akartam kikapcsolni a tápot, de a linkben leírtak szerint boot-kor is jó.

(#9333) Arcanus


Arcanus
aktív tag

Köszönöm az előző válaszokat, már sokkal jobb a helyzet. Jelenleg ragasztót használok, nagyon jól megfogja, első réteg is tökéletes, de... Ez mindaddig oké amíg a ragasztó meg nem szárad.

Ha kicsi az alap, akkor nincs gond, az első réteget hamar leteszi a nyomtató, de ha az alap nagy (pl 170x170mm, akkor a ragasztó megszárad, és nem ragad többet, így feljön az első réteg (sőt van hogy oda sem ragad és kanyar után húzza magával).

Erre ötlet esetleg? Üveg lapra megy a ragasztó, és 60 °C-ra melegítem (de 75-ön is ezt csinálja).

Írták hogy esetleg ha kicsit nedvdsítem a ragasztót az segíthet, de még nem próbáltam ki. Hajlakkal is ugyanez a helyzet, ott is pillanat alatt megszárad az anyag.

(#9334) Saccco válasza Arcanus (#9333) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tisztítsd meg az üveglapot, szintezd újra és nem lesz szükség a ragasztóra.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9335) zohen válasza Arcanus (#9333) üzenetére


zohen
csendes tag

Sima szappanos vízzel mosd le, csak utána ne fogd meg a felületet.
Alig akar lejönni a nyomtatott tárgy ezzel a módszerrel. 😀
Elég egyszer megcsinálni.

Nekem hőálló üveglappal (kandalló üveg) bevált.

[ Szerkesztve ]

(#9336) Thorus válasza Dalee (#9324) üzenetére


Thorus
aktív tag

Én az Ender 3-hoz festo és eisele csatlakozókat használok. A gyárihoz képest sokkal jobbak.

Mikor lecseréltem a gyári lapot egy 4mm vastag biztonsági üvegre a heatbed közepe nem volt annyira meleg mint a széle. Egy kis olajteszt után rájöttem, hogy maga az alu fűtőlap nem sima. A rendes hőátvitel érdekében bevetettem az egyetlen normális anyagot amit éppen találtam.

Lehet hülyén néz ki de most tökéletes a hőelosztás. Ha majd le akarom venni az üveget az biztos, hogy egy kihívás lesz.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#9337) Saccco válasza Thorus (#9336) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mit kentél rá? :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9338) Arcanus válasza zohen (#9335) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Hmm, most jó :DDD . Ez a manual bed leveling csak most kezd kialakulni. Köszönöm a tanácsokat!

(#9339) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a különbözö anyagokat elsösorban (PLA PETG) mennyire lehet festeni? És ha lehet akkor mivel?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9340) Saccco válasza quby (#9339) üzenetére


Saccco
nagyúr

PLA-t akril és makettfestékkel jól lehet. (Nem tudom, hogy a makettfesték akril-e. :B :DDD )

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9341) nono77


nono77
újonc

Sziasztok

érdeklődni szeretnék hogy pa filament nyomtatásra alkalmas-e a Ender3? vagy melyik műanyag bírja még a benzint a pa-n kívül?

Köszi

(#9342) quby válasza Saccco (#9340) üzenetére


quby
őstag

Hát abban is van több fajta. Rég maketteztem már, de régen vágtam melyik melyik. De az a lényeg hogy nem eszi meg az anyagot. És a PETG?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9343) azbest válasza Saccco (#9337) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem kifutott kakaó :)
Viszont 90 fokkal elforgatva kész poszt-apokaliptikus műalkotás. Rajta kéne hagyni és kiállítani, eladni egy vagyonért :D

(#9344) fape válasza azbest (#9343) üzenetére


fape
senior tag

Lehet, hogy nagyi lekvárja van rajta :d

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9345) Thorus válasza azbest (#9343) üzenetére


Thorus
aktív tag

Itt a modern absztrakt műalkotás és a hozzá használt anyag :)

Lehet majd idővel ez lesz a divat a heatbed-nél. :D RGB mindenfajta cuccban itt meg absztrakt alkotások.

(#9344) fape:
Lekváron gondolkodtam emlékezve bacsis-ra de az meg nem volt itthon.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#9346) gerleimarci válasza nono77 (#9341) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

(#9347) nono77 válasza gerleimarci (#9346) üzenetére


nono77
újonc

köszi!

(#9348) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

0,4-es nozzleval 0,1-es layer height-et lehet nyomtatni úgy hogy értékelhető eredményt érjünk el? Milyen beállítást javasoltok, ha igen? Wall thicknesshez mit érdemes állítani?

(#9349) Imy válasza Balázs1621 (#9348) üzenetére


Imy
veterán

0.2-vel, ha nem érdekes, hogyan néz ki, 0.15-el már jó az eredmény, 0.1 vagy alatta meg bőven jó. Wall thichnes attól függ, hogy mit nyomtatsz.

(#9350) Saccco válasza Balázs1621 (#9348) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lehet. Állítsd a layer height-et 0,1-re. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.