Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) fape válasza Saccco (#10049) üzenetére


fape
senior tag

Itt vannak még hasznos infók: https://learn.watterott.com/silentstepstick/

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10052) jerry311


jerry311
nagyúr

Felültem a szopórollerre én is, mert miért ne...
Nyomtató vásárláskor hozzácsaptam egy tekercs fekete PLA-t is, mert hát csomagban akciós volt.
Hamarosan el is fogy, szóval kell új tekercs.
És innen a nagy kérdés:
Ajánlott (vagy éppen kerülendő) PLA filament gyártó / márka? (remélem nem lesz belőle hitvita, mondjuk ha igen, akkor majd veszek valamit a saját fejem után)

(#10053) izisz válasza jerry311 (#10052) üzenetére


izisz
senior tag

Ha visszaolvasol pár oldalt, az alapján talán a devildesign, amit nem ajánlana a közönség, mert a tekercselés nem tökéletes. A többi budget kategória okés (spectrum, gembird, hertz, colido stb)

(#10054) Saccco válasza jerry311 (#10052) üzenetére


Saccco
nagyúr

Még bq-t se vegyél.

fape:
Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10055) HUresz válasza jerry311 (#10052) üzenetére


HUresz
tag

[Google sheet] itt is talalhatsz infokat.

Eddig elnyomtatott DD gurigakbol nekem is volt rosszul tekercselt ... azthiszem 3 is ... mostanaban gembird amit vasarolok.

(#10056) Mr.Csizmás válasza jerry311 (#10052) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hertzet korábban sokat szidták.

btw spectrum sima, és premium :D gembird is jó hellyel-közzel, kicsit ridegebb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10057) Zsolt74 válasza printerpeti (#10045) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nekem Wanhao D7 plus DLP nyomtatóm is van.
Ezek sokkal szebben nyomtatnak mint az FMD nyomtatók, de a műgyanta(resin) is jóval drágább, 1 liter 21.000Ft legolcsóbban.
Viszont a legtöbb műgyanta törékeny (mondjuk ebből is van rugalmas), és gyengébb mint az FMD nyomtatók nyomtatószálai.

Zsolt

(#10058) tibi970307 válasza Dalee (#10035) üzenetére


tibi970307
tag

Simplify-t használok, ott csak réteg számot tudok megadni, de általában nálam 0,4-es Nozzle mérettel 5 rétegnél elég erős szokott lenni. Az ugye 5*0,4=2mm.
Az alján szintén 5 réteget szoktam általában, ott 0,2-es rétegvastasággal 1mm-re jön ki, de mivel a rétegeket kötésben csinálja az jóval erősebb is.

(#10059) blountex


blountex
senior tag

Érdeklődnék hogy egy már használatban lévő nozzle heater block és throath tubet hogy lehet könnyen szétszedni?
A nozzle ugye könnyen kilehet, csak ha pl nem ugyan az a féle nozzled van mondjuk egy kicsit hosszabb a menete vagy más a kialakítása pl big nozzle, akkor már nem biztos hogy stimmel a régi helyre.
vagy pl kifolyt a filament, gondolok itt a helytelen összeszerelésre

Nálam leginkább a heater block és a throath tube szétszedése a problémás, mert míg a nozzlera rátudok fogni és hidegen is simán lejön, addig a throath tube-ra nem. Itt a gáztűzhely nem segít, egyedül a filament eltávolítása nozzleból arra alkalmas.

Ami speciel bevált....
Befogom satuba és egy kis gázpalack segítségével megküldöm forrasztópákával, így már eltudom választani a heater blocktól a throath tubet. (Bore 41mm)

Egyéb hatékonyabb megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#10060) printerpeti válasza Zsolt74 (#10057) üzenetére


printerpeti
tag

A D7 plus az egyik amin gondolkodok vagy az anycubic photon. Te meg vagy elégedve a d7el van ami nem tetszik benne?

(#10061) printerpeti válasza blountex (#10059) üzenetére


printerpeti
tag

Vannak hőálló szerelő paszták esetleg ha azzal rakod össze legközelebb egyszerűbb szétszedni

(#10062) printerpeti válasza papptacsi (#10047) üzenetére


printerpeti
tag

Hát ezek nem az én árkategóriáim ha jól sejtem. Nektek is rideg a termék ami készül vele?

[ Szerkesztve ]

(#10063) Zsolt74 válasza printerpeti (#10060) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Már elkezdtem az átalakításokat rajta, vágtam rá egy ablakot hogy lehessen látni működés közben, mert volt olyan hogy elfogyott nyomtatás közben a műgyanta, ezért hiányos lett a nyomtatott tárgy.
Rendeltem hozzá 2db lineáris sínt mert a rudakat túl gyengének tartom, lehet hogy később még a trapézmenetes orsót is le fogom cserélni golyós orsóra, de az még a jövő zenéje.
Amúgy egyszerűen kezelhető, egyedül a végén az elmosás és eltakarítás isopropil alkohollal macerás egy kicsit, de van olyan műgyanta amit vízzel lehet elmosni, az mondjuk kicsit kényelmesebb, és olcsóbb.

Zsolt

(#10064) printerpeti válasza Zsolt74 (#10063) üzenetére


printerpeti
tag

Support eltávolítás olyan mint az FDMnél vagy nehezebb? Te mosod a kesz termekeket vagy jó ahogy van?

(#10065) norbert1998


norbert1998
veterán

Srácok.
Lenne egy" rendelés" flexibilis anyagból. Tudom ,hogy az Endre 3 ezt nem igazán viseli a Bowden miatt , de azért nem használhatatlan. Gumi karkötőt kellene nyomtatni, 50 darabot. Domború mintával. Lehetséges lenne ezt megoldani vagy meg sem próbáljam?
(Igen, még se Endre se flexi filament)

Végső esetben a marogepen a direkt driver extruderrel is meg tudom próbálni, csak ugye meg kell venni a flexi anyagot.

(Sorry, a Gboard egy szar. ..)

(#10066) bigrob válasza norbert1998 (#10065) üzenetére


bigrob
őstag

Attól függ milyen puha lesz az a filament, ha nagyon puhát veszel az necces, szerintem megakad, de valami keményebb TPU akár jó is lehet csak LASSAN!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10067) Janix12 válasza norbert1998 (#10065) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Én most tesztelgetem az enyém és TPU-t viszi gyári felszereléssel szóval nem egy távoli álom...

János

(#10068) Dalee válasza tibi970307 (#10058) üzenetére


Dalee
aktív tag

Nem a top/bottom solid layerre, illetve az outline/perimeter shell layerekre gondoltam, hanem, amikor fusion 360-ban lemodellezem a rekesz akkor a modellnek milyen falvastagságot szerkesszek?

(#10069) Imy válasza norbert1998 (#10065) üzenetére


Imy
veterán

Én CR-10-et átalakítottam direktdrivera és az problémamentesen nyomtatja.

(#10070) norbert1998 válasza Imy (#10069) üzenetére


norbert1998
veterán

Lehet én is mahinálok majd az Ender-re egy lehetőséget, hogy a saját extruderét feldobom direkt drive-osnak. Vagy majd amit enged, testközelből csak a saját mókolásomat, meg még régen Replikator-t láttam(vagymineve), de akkor még nem is érdekelt az egész, csak úgy volt, hogy az OSZTV-n kell majd nyomtatni is. De elég volt az stl-t odaadni az illetékeseknek.

Többieknek is köszönöm :R

(#10071) papptacsi válasza printerpeti (#10062) üzenetére


papptacsi
tag

Sok féle anyag van minden géphez, de igen, az általánosságban elmondható, hogy a standard műgyanták általában ridegebbre keményednek már nyomtatás során is, de utókezelés során (UV kamra) főleg, mint az FDM technológiával készült darabok. Nem is igazán lehet összehasonlítani a kettőt. Teljesen más és teljesen másra jó.
Általában ezért is nem végfelhasználásra szánt munkadarabok készülnek ezzel a technológiával, hanem inkább mesterdarabok sokszorosításhoz. Ez lehet szilikonformázás vagy gumibasütés, de vannak olyan anyagok is, amelyek a "viaszveszejtéses" precíziós öntés során a viaszhoz hasonlóan kiégethetők.
Emellett persze vannak rugalmas anyagok és kifejezetten kemény és kopásálló anyagok, amik esetleg jók is lehetnek végfelhasználásra, de csak akkor ha nem túl nagy a terhelés.
Vagy esetleg proto darabok vagy olyan figurák is készíthetők amiket kirak az ember a polcra és nem piszkálja, fogdossa, mert ha igen, akkor előbb utóbb eltörik. Bár a polcra rakással is oda kell figyelni, mert ha napfény éri, akkor előbb utóbb ott is tönkre megy. Mivel UV reagens anyagokról beszélünk, a hosszas napsütés hatására előbb utóbb annyira kikristályosodik az anyag, hogy elkezd málóssá válni. Ez ellen is lehet védekezni lakkal stb... de már így is sokat írtam és érted a lényeget :K

(#10072) papptacsi válasza printerpeti (#10064) üzenetére


papptacsi
tag

Mosni mindenképp kell a darabokat nyomtatás után, hiszem csupa műgyanta a darab amikor kiveszed a gépből.
Általában az utókezelés menete: Gépből ki -> alkoholos fürdő vagy ultrahangos mosó -> öblítés vízzel, száradás -> UV kamra

Illetve igény szerint UV kamra előtt vagy az után support leszedés.

[ Szerkesztve ]

(#10073) Zsolt74 válasza printerpeti (#10064) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A supportot nagyrészt csípőfogóval kell levagdosni egyenként.
Az FDM supportot ha jól van a gép beállítva akkor könnyebb eltávolítani.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#10074) 2thletme2day válasza DeniL (#10018) üzenetére


2thletme2day
őstag

A jumperekkel nem a microstepeket tudod állítani? Tudomásom szerint a módok között csak soros usb porton keresztül lehet lépegetni 2208-nál és a default mód a steapthchop. Egyébként 24v-os a rendszerem és mégis megvan ez az idegesítő hang. Én a szoftverre gyanakszom, hogy az a ludas. M122-t futtatva a TMC debug az enabled sorban azt írja minden tengelyre, hogy false. Steapthchop sorban szintén. Nálad milyen firmware van az alaplapon?

(#10075) DeniL válasza 2thletme2day (#10074) üzenetére


DeniL
tag

Hello,

de igen, ha jól tudom, de javítsatok ki, jumperrekkel csak 4/8/16 microstepet tudsz állítani, szoftveresen skálázódik fel. A baj csupán annyi, hogy ha megvan melyik módban akarod használni a TMC-t, akkor megnézed hogy a CFG-knek milyen állapot kell. Hiába veszed le vagy teszed fel a jumpert, ha smd ellenállással GND-re van fixen húzva, holott neked Open kellene, ha felrakod a jumpert (Gen L esetén), akkor meg VCC-re van húzva a lába. A full csendeshez ez nem elég. Az szomorú, hogy 24V-n is csinálja.

Én TMC1.0-át használok, ami nincs előkészítve SPI-re. Nem szórakozom Marlinből a TMC szekcióval, nekem elég ha csendes, nem kódból állítok mA, vref-et stb. Nem szoftveresen van használva. Nekem az már bonyolult volt. Amúgy Marlin 1.1.5-t használok, amiben még nem voltak definiálva a motorvezérlők az X,Y,Z,E-re, mint a későbbiekben.

(#10076) izisz válasza 2thletme2day (#10074) üzenetére


izisz
senior tag

Erre részben hadd válaszoljak: mi a tmc2130-ból indultunk ki, Denil is ez alapján válaszolt (mindkettőnknek csak ez van).
A 2208 "különcsége" nem merült fel - most néztem datasheet-et, ennél valóban csak ustep-et lehet állítani jumperrel standalone módban, igazad van.
A zaj+24V dolog meg innen jött: watterott faq - viszont ez is spreadcycle-re vonatkozik.
Viszont figyelmedbe ajánlom a datasheet 65. oldalát. Aflowcharton pont van egy elágazás "Audible chopper frequency" - itt is ajánlja a motor áram csökkentést (ezt emelem ki, mert ez a legegyszerűbb elsőre)

(#10077) fape válasza izisz (#10076) üzenetére


fape
senior tag

Érdemes még a magának a SilentStepStick boardoknak a doksiját is nézni. PL 2208

Még a tegnapi protector boardhoz: érdemes a v2-st venni, amin 9db dióda van és nem régi amin csak 8 db. pl ezt

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10078) blountex


blountex
senior tag

Egy meglévő fogaskereket próbáltam valamennyire lemodellezni, nem biztos hogy stimmel, de azért gondoltam megpróbálkozok vele.
Maga a tárgy igen kicsi és a nagyobb átmérőjű fogaskerék teljesen adott volt, de a felsőrészénél a fogak az eredetinél teljesen le vannak törve.
Az alját ahol nagyon kicsi a perem (2.kép) még csak-csak sikerül jól kinyomtatni és maga a fogaskerekeket aránylag egész szépen kinyomtatja 0,2-es nózival, de a felső fogaskeréknél ahol a perem rész van (tehát ahol a lyuk van) sose sikerül szépen mindig elnagyolja a végét.
Erre lenne valakinek valami tippje?


[ Szerkesztve ]

(#10079) Dalee válasza blountex (#10078) üzenetére


Dalee
aktív tag

Szerintem azt a részt próbáld meg jóval lassabban nyomtatni.

(#10080) blountex válasza Dalee (#10079) üzenetére


blountex
senior tag

Mivel kicsi a tárgy így nem is nyomtatóm gyorsan 25mm/s, de még ennél is lasabban?

(#10081) izisz válasza blountex (#10080) üzenetére


izisz
senior tag

"elnagyolja" - erről esetleg ha tennél fel jó képet, akkor nem kellene kitalálni, mit is takar :)

(#10082) blountex válasza blountex (#10080) üzenetére


blountex
senior tag

Kipróbáltam 15mm/s-el is, és úgy néz ki így sokkal szebb lett a legteteje és a legalja is, azaz látszódik normálisan a lyuk része is.
Nem gondoltam volna, hogy még ennél is lasabban kellene nyomtatni azt az adott részt.
Köszi

Izisz:
Itt leginkább arra gondoltam, hogy telibe nyomtatja az egészet, gyakorlatilag aligha keletkezett lyuk a közepén és volt hogy elég rondára is sikeredett 1-2 alkalommal.

[ Szerkesztve ]

(#10083) Mr.Csizmás válasza blountex (#10082) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

esetleg próbáld máshova helyezni slicerben (más részére nyomtassa a tálcának) nekem bevált.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10084) gerleimarci válasza Mr.Csizmás (#10083) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Mert neked billeg az asztalod ;]

(#10085) albinolynx


albinolynx
őstag

Kicsit szopok az első kritikus réteggel. Ami beválni látszik az a ragasztóstift (így hirtelen). Ennek mi a profi alkalmazási módja? Hideg-, meleg asztalnál? 1-, vagy több réteg?

Valahol ajánlottatok kék színű, 200x200mm-es lapot amiről alig lehet "levakarni" a kész nyomtatást. Ezt tudná linkelni valaki, vagy talán még jobb, betenni az összefoglalóba?

Köszönöm!

Ui.: nyomtatott már valamelyikőtök esetleg pla-ból kismegszakítóhoz való fekete pöcköt, amivel egy mozdulat fel-le szerelni DIN sinről?

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#10086) Saccco válasza blountex (#10078) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nyomtass belőle egyszerre legalább hármat, de inkább négyet. Úgy helyezd el, hogy a hűtés pont felettük közlekedjen.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10087) Dalee válasza albinolynx (#10085) üzenetére


Dalee
aktív tag

Én ennek a nagyobb verzióját vettem a CR-10-re, de miután felraktam rájöttem, hogy nem kellett volna, az IKEA tükrön is szépen megragad, csak minden nyomtatás előtt áttörlöm tiszta alkohollal.

Mielőtt felraktam a linkelt nyomtató felületet az előző nyomtatásom a tükörről az egyik sarkán kissé felvált, de rájöttem, hogy csak annyi a volt a baj, hogy túl kicsi volt a heatbeddel érintkező nyomtatott felület (egy vékony 3 mm-es vonal, a többi support volt, azért hittem azt, hogy rossz a tapadás, mert a support megtévesztett. Valószínűleg az a nyomtatás a lapról is leválna kissé, bár nem biztos, az tuti, hogy ezen nagyon jól tapad.

[ Szerkesztve ]

(#10088) Dalee válasza blountex (#10082) üzenetére


Dalee
aktív tag

Megnéztem a "lopott" szeletelő beállításomat. Nekem ezeket az apró részleteket 6mm/s-al nyomtatja.

[ Szerkesztve ]

(#10089) Tomjack


Tomjack
tag

Sziasztok,

Eljutottam oda hogy 3D nyomtatót vásároljak. Segítség kellene választáshoz.

Előzetesen javasolták a TEVO Flash, Dual-Z-t.

Vagy esetleg ezek a típusok?

Flyingbear P905 Large Printing Area Dual Z
Tronix X5S

De azt is elfogadom javaslatba miket nézzek egy nyomtatónál a kiválasztásban.(tálca hőfok, fej stb.)
Pontosan nem tudom miket kell nézni.

Egyébként 450 dollárig gondolkozom.

Köszönöm előre is.

(#10090) Mr.Csizmás válasza Tomjack (#10089) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ender 3, Tevo Flash, CR-10/S

amúgy reddit, 3dhub, all3dp is elég naprakész :K [link] [link] utóbbinál mondjuk az i3 megát is ajánlják, de azt nem ismerem :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10091) Tomjack válasza Mr.Csizmás (#10090) üzenetére


Tomjack
tag

Köszönöm. Nagyon valószínű Tevo Flash lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#10092) bigrob válasza Tomjack (#10089) üzenetére


bigrob
őstag

Tevo Tornado se lehet rossz, de az új verzió, a cserélhető driveres boarddal. (2018-as)
Abba veszel olyan tmc drivereket amilyet akarsz.
De ha elég a flash nyomtatási területe akkor az a best buy szerintem. A Tornado 300x300x400mm méretben tud nyomtatni.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10093) janek69


janek69
senior tag

Tegnap és ma is felültem a szopórollerre. Mivel szénszálas anyaggal nyomtatok folyamatosan keresem a legjobb extruder összeállítást. Tegnap titán ötvözet és ptfe csöves throat-al addig jutottam,hogy kézzel is alig bírtam kinyomni a PLA-t a 0.4-es fúvókán. Ma az egész délelőttöm azzal telt,hogy próbálgattam. Betettem egy rozsdamentes acél fúvókát all metal verzióban. Elkezdem 2x is nyomtatni,mind a 2x ugyanott,ahogy elkezdte az infillt,mert gondolom megnőtt az anyagigény egyszerűen megakadt a filament valahol a throat kezdeténél.Aztán visszahúzva újra szétszedés nélkül megindult.Utána PTFE csöves verzió vissza és maradt a fúvóka,így megy.Ja az all metal throat fel volt polírozva kézzel akadás mentesen mint a szél lement a filament a nozzle aljáig. Szóval arra jutottam,hogy PLA-hoz nemigazán jó az all metal verzió.Még szerencse,hogy a most épülő nyomtatómhoz azt vettem,most cserélhetem a throat-ot. :)

(#10094) albinolynx


albinolynx
őstag

Köszönöm a tárgyasztallal kapcsolatos tippeket!
Rettentően jól bevált a ragasztó stift. Hőálló üvegre nyomtatok. Rift alapon a nyomtatás (ez talán a legkönnyebben eltávolítható nyomtatás után).

Sikerült nyomtatnom kismegszakítóhoz is fület. Mivel a legerősebbre szeretném - infill 100%. Hülyén hangozhat a kérdés, de létezik, hogy ennek ellenére szivacsos szerkezetűnek hat belülről a nyomtatott tárgy?

Simplify3D-vel ismerkedem. Próbáltam vele egy netes A8 profil, de a kalibrációs kocka nem lett túl fényes. Van ehhez bevált, belőtt profilja valakinek?

Cura-ban van olyan funkció, ami a szálnyomást elkezdi a nyomtatási területen kívül? Simplify-ben vettem észre, eddig csak videón tűnt fel: semleges területen extrudálja a szálat, így a felfűtéskor kinyomódott, lógó kis darab nem az aktív nyomtatási területre kerül. Oda már egy tiszta szállal érkezik.
(Cura tippet is köszönöm! Semmi egyéb változtatás nem történt, csak downgrade 3.4.1-re. Egyből minden helyreállt.)

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#10095) albinolynx válasza albinolynx (#10094) üzenetére


albinolynx
őstag

Utolsó kérdésre rájöttem, csak át kell írnom a gcode "script"-et... Ez tárgytalan már.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#10096) gerleimarci válasza Tomjack (#10089) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Én az Anycubic 4MAX-ot is tudnám neked ajánlani. Nálam úgy nyomtatta az ABS-t, mint a PLA-t (már ha neked ez szempont).
Most egy Tevo Black Widow-al sz...k, mert használtan vettem egy trehány némettől, aki csak behányta darabokban egy dobozba, ergó törött/hiányos alkatrészekkel küzdöttem, meg egy jópár helyen látszott az asztalon, hogy beleküldte a fejet :((( . Már egész szépen nyomtat, még egy kis finomhangolás van hátra. Egyébként nagyon stabil szerkezet. De ha elég a 4MAX nyomtatási területe, akkor inkább azt ajánlom. Meg az ultrabase is jó barátom volt, csak a pókra nem találok megfelelő méretben. Bár már írtam az Aliexpressen az Anycubic store-nak, azt írták pár héten belül tudnak nekem szerezni egy Anycubic Chiron asztalt :)

(#10097) 2thletme2day válasza izisz (#10076) üzenetére


2thletme2day
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat neked is és DeniL kollégának is. Nagyon úgy néz ki, hogy a a hangos működés a mechanikára vezethető vissza. A mai nap megjöttek a stepper motor damperek amiket rendeltem. Felszereltem őket és mintha nem is az a nyomtató lenne ami előtte volt. Nagyon lehalkult és a nyomtatási minőség is javult (mérsékelődött a ghosting x és y tengelyen) . A radiális tárgyhűtő ventilátor jelenleg a leghangosabb komponense a nyomtatónak. :C

(#10098) konkav


konkav
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Szeretnék építeni egy coreXY-t. A Hypercube Evolution méretező xls fájl alapján, ha 2020-as profilokat használok, akkor 300x300-as heatbed-del pont 45 centi lesz a mélysége, és nekem éppen ennyi helyem van. Szélességében nagyobb is lehetne, csak sajnos nem találok téglalap alakú bed-et (kivétel a 300x200-as méret). Erre támadt egy ötletem, hogy két ilyet rakok egymás mellé, és akkor 300x400-as lenne, és még olyat is tudna, hogy ha kis darabot nyomtatok, akkor csak a felét kéne fűtenem. Csak sajnos nem igazán találtam rá jó megoldást a vezérléséhez, mert a jó megoldás az lenne, ha külön lehetnének vezérelve. Még az jutott az eszembe, hogy a második extruder helyére lehetne bekötni (külső FET-tel). Szerintetek megéri-e a sok macerát (vezérlés, rögzítés, szintezés, stb.) az a +10 centi?

(#10099) gerleimarci válasza konkav (#10098) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ha csak ritkán nyomtatsz nagyobb tárgyakat, akkor megérheti. És az extruder helyére kötés is működne.

(#10100) Imy válasza janek69 (#10093) üzenetére


Imy
veterán

Nekem all-metal torkom volt, és csak a PLA-t tudtam nyomtatni, meg a TPU-t, amihez nagy retract kell, pl a PETG-t azt pedig nem. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.