Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Köszi, azt hittem lefele van határ, de akor inkább felfele van? Mennyi a max layer height 0,4-es nozzleval? 0,2?

(#9352) quby


quby
őstag

Hi!

PLA val már egész jól megy a dolog de most kellene nyomtassak PETG-t. Játszottam a hömérsékletekkel 230/80 retractionnal (képen 10/40) speedekkel (30mm/s) de mindig ilyen. Merre induljak? Cura/ender 3

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9353) izisz válasza Balázs1621 (#9351) üzenetére


izisz
senior tag

80%, vagyis 0,4-es nozlinál 0,32 a bevett felső határ

(#9354) Imy válasza quby (#9352) üzenetére


Imy
veterán

Retraction inkább 5 max 6mm, de mehet a sebessége 80-100-ig. De a PETG sosem lesz szép, sajnos.

(#9355) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Véletlenül fekete PLA helyett ABS-t rendeltem. Nagy probléma nincs, mert a fehér az PLA.

ABS-szel mennyire körülményes nyomtatni egy Ender 3-mal?
Tudom, hogy hűlés közben zsugorodik, ezért érdemes lefedni a gépet. Ez annyira nem nagy gond, majd valamit összerakok.
Szeretnék napelemes kerti világítást csinálni, azoknak is a háza nyomtatva lenne, arra például az állandó napsütés miatt talán még jobb is az ABS. Kérdés, hogy vajon lehet-e vele sikert elérni, vagy inkább küldjem vissza?

[ Szerkesztve ]

(#9356) cent11


cent11
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Van itt esetleg valaki aki vállal 3D nyomtatást vagy ha nem esetleg tudtok valakit ajánlani?

XBO GT:G Mike97 Steam : G Mike97 Oculus: GMike9704

(#9357) izisz válasza Imy (#9354) üzenetére


izisz
senior tag

Ezzel vitába szállnék. Petg-t ugyanolyan minőségben nyomok, mint pla-t.
A kulcs - szerintem - direkt drive és kísérletezés. Pókháló sincs.
(DD, spectrum amiket használtam/használok)

(#9358) Holleanyo válasza Thorus (#9345) üzenetére


Holleanyo
tag

Nagyon szép lett ez a rézpasztás kompozició! :) Tedd fel aukcióra a netre “Ender3 a szomorú delfin” néven. Biztos lesz valaki, aki rágerjed. :)

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9359) Holleanyo


Holleanyo
tag

Valaki használt már 3D Scannert? Jelenleg nyomtatok egyet aminek kézzel forgatható a tárgyasztala és telefont lehet beletenni.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9360) Saccco válasza izisz (#9357) üzenetére


Saccco
nagyúr

Gondolkodok egy palacsinta stepper és titan kombón... érdemes? :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9361) izisz válasza Saccco (#9360) üzenetére


izisz
senior tag

Ha fontos a súly - akkor persze, hogy érdemes :)
Nekem mondjuk egy normál motor van egyik gépen, semmi flanc -> MK3 koppintott hotend + extruder assembly
Másikon 0.9°-es motor, szintén semmi extra flanc (így bőven elég 1/8 uStep) -> MK2S koppintott hotend + extruder assembly

Nincs agyonhajtva a gép, nem porsche ez :D így nekem annyira nem számít a motor tömege.
Olyan 500-1800 közötti accel-ekkel operálok (attól függ, external/internal perimeter vagy infill), max 45-55mm/s falakra, infill-re duplája, travel-re meg meg 3x-os szorzó kb, retractra meg 0.8mm/30-40. Ez így nekem mind pla mind petg esetén. Nincs szőr-szál-körömgomba ;]

(#9362) Imy válasza izisz (#9357) üzenetére


Imy
veterán

Én is átalakítottam a CR-10-et DirektDrivera, de a pókhálósodás meg van. Én is az általad említett filamenteket használom.

Mivel szeletelsz? Illetve milyen hőmérsékleten nyomtatsz, a retract mekkora? (sebesség, visszahúzás mennyi mm)

(#9363) mgyalu


mgyalu
csendes tag

Egy kis segítségre lenne szükségem. Wanhao Duplicator i3 nyomtató, 0.4 nozzle, PLA 1.75. Ezzel szeretném kinyomtatni [ezt] a dobozt. Mi lehet az oka annak, hogy [ilyen] az végeredmény?

[ Szerkesztve ]

mgyalu - 1 nap kitiltás - warezre valo felbujtas (iGO for android)... Ki érti ezt!?

(#9364) bardi


bardi
aktív tag

Tevo Tarantulát elkezdtem újra összerakni, de "elakadtam".
Az Y tengelyen a motor oldalon, van a vezető görgő. A hozzá adott csavar egyszerűen túl hosszú, 1 mm-nek kéne még belemennie a motorba. Valamit rosszul csinálok? Nem látom, hogy kéne hozzá alátét oda, nincs is olyan kicsi a csomagban.

'92 Honda VFR 750

(#9365) Saccco válasza bardi (#9364) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem kell beljebb mennie, az olyan. :D
Beáll a vezető a megfelelő síkba.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9366) printerpeti válasza mgyalu (#9363) üzenetére


printerpeti
tag

Alul extrudál vagy kevés a falvastagság.

Mik a beállításaid?

(#9367) bardi válasza Saccco (#9365) üzenetére


bardi
aktív tag

Értem, köszi. Azért vagyok megzavarodva, mert nem emlékszem rá, hogy amikor először raktam össze, ilyen lett volna.

'92 Honda VFR 750

(#9368) azbest válasza bardi (#9367) üzenetére


azbest
félisten

van fenn hivatalos összerakás videó is, esetleg abban is rá tudsz nézni [link]

Ha jól értelem 21 perc körül jön az a rész.

Én ezt néztem annó a papír manuál mellé. Azóta sem tudom, hogy a videóban szerszám szükségletek közt említett 21es kulcs mire kellene :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9369) bardi válasza azbest (#9368) üzenetére


bardi
aktív tag

Ezt sose láttam még, a hozzá kapott manual alapján raktam össze elsőre. De ebben is így van. Tényleg az a fura, hogy nem emlékszek erre egyáltalán.
Remélem lassan megjönnek a mosfet, érvég hüvelyek, terminálok, meg krimplő szerszám hozzá kínából, és össze rakhatom rendesen. Most csak az alapokat pakolom össze. Van egy E3D klónom, v6 meg vulcano heatblokkal. Sajnos a vulcano heatblokkba a termisztor bele ragadt teljesen (Tevo gyári), és még az egyik szára is elszakadt, így felmelegíteni sem tudom majd a boardról, max ha direktbe kötöm a tápra a heatert.

'92 Honda VFR 750

(#9370) izisz válasza Imy (#9362) üzenetére


izisz
senior tag

Ez épp most készült el, frissen a sütőből ;]
Spectrum narancs petg, nincs pókháló, pedig a szélső "pilonok" elég messze vannak egymástól a hosszabb modellen, 10+cm. 45mm/s print (infill 90mm/s), 150mm/s travel, külső fal 500mm/s^2, minden más alkotórész 1800mm/s^2 (travel accel is fix 1800)
Kérdésedre:
retract 0.8mm / most 60mm/s sebességgel
hőmérsékletek: 233 ° hotend, 80/75° bed
slicer: S3D
(nem valami szép meló, a K value még nincs eltalálva rendesen, így a furatok mellett vannak apró lyukak, de így is masszív ;] )

[kép]
[kép]
[kép]

(#9371) quby válasza Thorus (#9336) üzenetére


quby
őstag

Ezekhez a couplerekhez tudnál linket adni?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9372) bigrob válasza quby (#9371) üzenetére


bigrob
őstag

Ender 3-hoz én ezeket rendeltem:

PC4-M6
PC4-M10

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9373) Thorus válasza Thorus (#9345) üzenetére


Thorus
aktív tag

Miután a bed felfűtött újabb képet lehet megtekinteni :DDD

Bombasztikus egy gép ez az Ender 3 :D

(#9371) quby:
A helyi műszaki boltban vettem. Festo levegős gyorscsatlakozót sok helyen lehet kapni. Az Eisele csati az munkahelyről való. Elvileg ebay-en mindegyiket lehet venni.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#9374) fape válasza bardi (#9364) üzenetére


fape
senior tag

Én raktam rá pár (4-5) alátétet, hogy ne ugráljon a görgő. A másik trükk ami még kellett, hogy a X tengelyen lévő nem motoros kocsinál is nagy a csavar a görgőhöz ott azt csináltam, hogy önzáró anyát kapott mind két irányból. De utolsó/külső anyát fordítva, műanyaggal a csavar feje felé raktam fel. Így a csapágy tud forogni akkor is ha megvan húzva az anya.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9375) Imy válasza izisz (#9370) üzenetére


Imy
veterán

Ez meglepően szép, milyen gyártotól való a PET-G?

(#9376) printerpeti válasza izisz (#9361) üzenetére


printerpeti
tag

Melyik az mk3 koppintot hotend és extruder? És az mk2?

(#9377) izisz válasza Imy (#9375) üzenetére


izisz
senior tag

"Spectrum narancs petg," - 2. mondatom eleje volt :K

(#9376) printerpeti: [prusa-i3-printable-parts] <- itt elérhetőek az eredeti stl modellek, az MK3 pakkból az extrúder+hotend (egybe), meg az MK2S pakkból ugyanúgy.
(nem találom fel újra a kereket, ha valaki már megtette és jól működik ;] )

[ Szerkesztve ]

(#9378) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Az Anycubic ultrabase mekkora hőmérsékletet bír? ABS-hez mennyit ajánlotok? Illetve félek egy kicsit PETG-t nyomtatni rá, nehogy tönkretegyem. Mit rakja rá? Elsősorban olyanok válaszát várom, akinek ilyen van. Eddig PLA-t 60°C-on nagyon szépen tartja, ill lehűlés után elengedi.

(#9379) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem:
Új nyomtatót vásároltam és hát amit produkál azzal nem vagyok a legboldogabb.

Teljesen elkeserítő. Valaki esetleg tud segíteni milyen vonalon induljak el?

Előre is köszi..

Üdv János

(#9380) Saccco válasza Janix12 (#9379) üzenetére


Saccco
nagyúr

Túl magas hőfok vagy retraction túl kicsi.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9381) Imy válasza Saccco (#9380) üzenetére


Imy
veterán

Én egy ideje szívok a száladosással, de a retract hosszának növelése, sem a sebességének a növelése, sem a hőmérséklettel való játszadozás nem használ. (DevilDesign, illetve Spektrum PETG)

(#9382) Janix12 válasza Saccco (#9380) üzenetére


Janix12
aktív tag

Köszi a gyors választ!

220 °C nyomtattam. Van másik nyomtatóm aminél ugyan ezekkel a beállításokkal rendben van viszont az nem bowdenes.
Arra gondolok, hogy a bowden ház lehet hogy nagyobb mint az 1.75 filamenthez való?

[ Szerkesztve ]

(#9383) Saccco válasza Janix12 (#9382) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem lehet, hanem biztos. Egy bowden-es gépnek mindig nagyobb retraction kell.
Milyen anyag? PLA? PETG?
PLA-hoz szerintem sok a 220°C.

(#9381) Imy:
Meglátom nekem milyen lesz, megrendeltem az első PETG tekercsemet... végre valahára... :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9384) Janix12 válasza Saccco (#9383) üzenetére


Janix12
aktív tag

PLA
Értem, erre nem is gondoltam..
Gyakorlatilag nem húzza vissza megfelelő mértékben, ergo ömlik belőle az olvadt műanyag non stop.

:W

(#9385) gerleimarci válasza Janix12 (#9382) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Vegyél 1.9-es belsővel PTFE csövet, ahhoz kisebb retract kell, viszont ha gagyi a filament és változó az átmérője, akkor könnyebben meg is szorul. De sose lesz olyan jó, mint egy direkt extruder.

(#9386) bigrob


bigrob
őstag

Milyen direct driveos gépet ajánlanátok kb 400 USD-ig? Egyáltalán ennyiért van ilyen? :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9387) printerpeti válasza bigrob (#9386) üzenetére


printerpeti
tag

Wanhao i3 v2.1 vagy
I3 plus

300 eur láttam

[ Szerkesztve ]

(#9388) Janix12 válasza gerleimarci (#9385) üzenetére


Janix12
aktív tag

Hol tudok ilyet venni?
Nem nagyon vagyok ebben jártas..

(#9389) bardi válasza fape (#9374) üzenetére


bardi
aktív tag

Volt még olyan gondom, hogy valamelyik tengely egy kicsit ugrott, megnézem majd nem e emiatt. Akkor nem tudtam rájönni mi okozhatta.

'92 Honda VFR 750

(#9390) bigrob válasza printerpeti (#9387) üzenetére


bigrob
őstag

Hol láttad ennyiért? :D
Gearbesten wanhaot se találtam alin meg kínai raktárból van 500+ dollárért...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9391) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Cura 3.5 béta :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9392) printerpeti válasza bigrob (#9390) üzenetére


printerpeti
tag

Www.3dprima.com

Outletek közt 250€

[ Szerkesztve ]

(#9393) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Z tengely probléma megoldódott:

multiméterrel kimértem, 0,895-öt tartja emelés közben is, ok akkor kiszedtem és etilalkohol meg rossz pálinka hígított keverékében átmostam az egészet, most annyira pepe, hogy megpörgetve legalább 1-2 centit felmegy a fészek :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9394) compi.hu válasza Mr.Csizmás (#9391) üzenetére


compi.hu
senior tag

Hát nyár vót na! Nem annyira törték össze magukat a fiúk :DD

Én meg a minap megkaptam tőlük a meghívómat az új alkalmazottas "introductory dat"-re, és hangosan felvisítottam a röhögéstől amikor azt olvastam, hogy a nap végén lehetőségem lesz megcsinálni életem első 3D nyomtatását :Y Aztán rájöttem, hogy a 3D nyomtató gyártás az csak a fedősztori, az Ultimaker tulajdonképpen időgépet gyárt.

(#9395) Saccco válasza compi.hu (#9394) üzenetére


Saccco
nagyúr

:C

Úgy értik, mint alkalmazott. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9396) blountex válasza Imy (#9381) üzenetére


blountex
senior tag

Ez nagyon durván szálasodik.... és a kör alak is nagyon csúnya.
Ez nem sok anyag, próbáld meg rendesen belőni, ha ez sikerül akkor többnyire eltűnik a szálasodás, persze beálllítás kérdése,

Cura 3.5 béta, mi? Végre van már Tornado profil :D
Ideje volt több mint 1 év után beleintegrálni, bár a profilt mindenki úgy alakítja a nyomtatóhoz ahogy akarja, ezáltal gyakorlatilag úgy is custom profil lesz a vége....

(#9397) bigrob válasza printerpeti (#9392) üzenetére


bigrob
őstag

Ezek a felújított (refurbished) nyomtatók. Ezek így megbízhatóak? Rendelt már valaki így? :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9398) gerleimarci válasza Janix12 (#9388) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Pl. [link] vagy még tizenakárhány boltban az alin.

(#9399) gerleimarci válasza Mr.Csizmás (#9391) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ez az "Infill line multiplier" ez tetszik.

(#9400) Imy válasza blountex (#9396) üzenetére


Imy
veterán

Ma kutattam a netet, és találtam jó CURA profilt a nyomtatómhoz, így megszűnt a szálasodás. A hőmérsékletet beállítottam, és a felülete is elég jó lett. Az oldalfal nem a legszebb, de 0.2 layer vastagsággal nyomtattam, ez kisebbel sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.