Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) consono válasza QbHead (#9249) üzenetére


consono
nagyúr

Állat! :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#9252) tonyrulez válasza WinZol (#9245) üzenetére


tonyrulez
őstag

Tükörlap nem létszükséglet, ha lehúzod a műanyag borítást akkor is üveglapot kapsz (sőt újabb modellek már eleve így jönnek), igaz biztonságosabb rátenni még egy üveget hogy az törjön.
Lehet nyomtatni átalakítókat a hotendhez, én most tértem át Petsfang-al direkt meghajtásúra (+5015 tárgyhűtő venti) és E3DV6 hotendre (párezres tétel ha elég a másolat, de Trianglelab még jó minőségű). Extruderrel semmi baj, remekül működik, Bondtech-et szokták még mondani alternatívának ami nem olcsó mulatság. Ha nagyon extruder upgrade-elni akarunk akkor egy ilyen javasolt még, de nekem gyárival sem volt bajom. BLTouch szokott ajánlva lenni, de pénzkidobásnak tartom, inkább mesh bed leveling ami 0 pénzbe kerül és ugyanazt csinálja.
És még ott vannak a szokásos nyomtatható upgrade-ek, bed level knob, asztal kábel tehermentesítő, CUSH filament tartónak.
Még a vázmerevítést csináltam meg ezzel, Z-ből elég sokat elvesz de a 400-at úgysem használom ki, illetve XY-ra rezgéscsillapítót (Nema17 damper), bár csendes driverek után nagy különbséget nem véltem felfedezni.
Legelső upgrade majd az SD kártya cseréje legyen, silány minőségű, rengeteg panasz volt rá hogy többórás print félbeszakadt miatta.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#9253) blountex válasza tonyrulez (#9252) üzenetére


blountex
senior tag

Én simán kézzel szoktam szintezni, de
A Mesh bed levelinget Repetier host-al érdemes csinálni?
Egyéb alternatívaként láttam volt aki a configure,h.ban modósítgatott...
Gondolom a start g-codeba is kellene valamit beírni, hogy amikor home-ba áll utána tudja hogy kell még némi korekciót végeznie.

[ Szerkesztve ]

(#9254) tonyrulez válasza blountex (#9253) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nekem eléggé görbe az asztal, ezért kell mesh bed leveling. Firmware-ben engedélyezni kell, és akkor már benyomtam az LCD menüs opciót is, így nem kell hozzá rácsatlakoznom géppel, control box-ról is megy.
G28 után kell még egy M420 S1 hogy az alapján dolgozzon.

4 8 15 16 23 42

(#9255) Mr.Csizmás válasza gerleimarci (#9250) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszi :R

-----------------

más:

ideaformer store 09.03. rendelés, tegnap jött az értesítő, hogy átvehető a postán (rendeltem egy marék apróságot) elég jó időt ment.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9256) Holleanyo


Holleanyo
tag

Milyen kiegészítő alkatrészeket érdemes nyomtatni Ender 3-hoz?
Én eddig egy filament megvezető kart és egy csapágyzott filament tartót nyomtattam.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9257) OutsideR válasza Holleanyo (#9256) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Fedelet az elektronika ventije felé hogy ne essen bele szemét. Én ezt nyomtattam ki
Tárgyhűtő venti kivezetést. jelenleg ezzel használom (nem akad bele a kapocsba ami a levehető lapot tartja)

(#9258) bitmad


bitmad
aktív tag

Vettem egy Tevo Tornado 2018 modellt.
Bekapcsolás után, ha járatom az X és Y tengely motorjait akkor búgnak, ha megállnak akkor is.
Ez mitől van?
A Z tengely stepper motorja nem zúg ha megáll.

[ Szerkesztve ]

(#9259) Saccco válasza bitmad (#9258) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tippre valamilyen feszültség gond.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9260) izisz válasza bitmad (#9258) üzenetére


izisz
senior tag

A tartóáram valószínűleg túl nagy.
Potit állítgasd a drivereken (előtte jelöld meg az eredeti pozíciót! filccel mondjuk) és figyeld, hogy változik-e (lehet, hogy a búgó motorok kézre langyosabbak is mint amelyik nem búg)

[ Szerkesztve ]

(#9261) bitmad válasza bitmad (#9258) üzenetére


bitmad
aktív tag

Módosítom magam, szóval a Z tengely motorja is zúg, ha megáll.
Megpróbálom akkor a potikon állítani a dirvereknél.
Nagy kárt lehet benne ezzel tenni, vagy csak jobb lehet?

[ Szerkesztve ]

(#9262) izisz válasza bitmad (#9261) üzenetére


izisz
senior tag

Ha túl sok áramot adsz, az nem lesz egészséges - szóval csak ésszel.
Fülelj és közben tapogasd a mocikat. Minél több az (tartó) áram, annál hangosabbak és annál jobban melegszenek.
Lefelé módosítás nem gond, max nem forog :D

[ Szerkesztve ]

(#9263) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Lassan várható az Ender 3 nyomtatóm.
Már vettem hozzá Spectrum PLA-t. Esetleg kell még valamit beszereznem, hogy tudjak majd azonnal nyomtatni és ne legyen semmiből sem hiány?
Üveglap kell az ágyra, vagy ami rajta van bevonat, arra is lehet nyomtatni?

Egyébként Gearbesten kuponnal 260$ az Ender 3 Pro. Kupon: GBEnder3pro

(#9264) Saccco válasza tibi970307 (#9263) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lehet nyomtatni az alap asztalra. Egyből tudsz majd vele nyomtatni, miután összeraktad.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9265) tibi970307 válasza Saccco (#9264) üzenetére


tibi970307
tag

Szuper, köszönöm!

Eddig még csak egy DIY reprap-on nyomtattam, azon nem tudtam túl szép nyomtatást összehozni, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.

(#9266) Holleanyo


Holleanyo
tag

Az alábbi tárgyasztal fogantyút nyomtattam ki. A Cura szépen megtervezte az alátamasztásokat, ami középen látható. A nyomtatás közepénél viszont ez az alátámasztás rendszer középen elvált az üvegtől, így minden réteg után picit belekapott a fej, ahogy vízszintesen poziciót váltott. Hogy lehet megelőzni ezt a jelenséget?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9267) Saccco válasza Holleanyo (#9266) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tökéletesen tiszta üveggel.
A tiéden szépen látszik a maszat a szélén.

THE SECRET TO STICK PLA PARTS TO THE BED - Nem kiabálok, Miranda úr tette fel így. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9268) Holleanyo válasza Saccco (#9267) üzenetére


Holleanyo
tag

A közepe szerintem tiszta volt. A zsugorodás miatt pattant egyet és elengedte egy három centis darabon pont ott, ahol az alátámasztásos dúcok voltak.A szélét nem pucoltam mert oda nem nyomtatok semmit. Legközelebb azért jobban figyelek az üveg pucolásra ! :) Ha jól értettem a videót : legjobb a szappanos víz és ezután a papírtörlő.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9269) Saccco válasza Holleanyo (#9268) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igen. Vagy alkoholos valami és papírtörlő.

Az is sokat segít, ha nem éri huzat a tárgyat.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9270) Saccco


Saccco
nagyúr

Piezo-s automata szintezést próbálta már itt valaki?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9271) Imy válasza Saccco (#9269) üzenetére


Imy
veterán

Én féktisztítót használok nyomtatások előtt.

(#9272) izisz válasza Saccco (#9270) üzenetére


izisz
senior tag

Én csak szemezek vele pár napja. Melyik kütyüt nézted ki?

(#9273) varadigabor válasza tibi970307 (#9263) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nekem az a gyári lap ugy tapadt hogy mikro spakliztam kitéptem a közepét :D Vigyázz vele :D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9274) Saccco válasza izisz (#9272) üzenetére


Saccco
nagyúr

Trianglelab verziót, de nem tudom, hogy érdemes-e foglalkozni vele. :F

(#9271) Imy:
Két nyomtatás között csak papírtörlővel áttörlöm.

(#9273) varadigabor:
Ezért jó az üveg. Tapad, egyenes, véd. (3wettertaft ;] )

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9275) izisz válasza Saccco (#9274) üzenetére


izisz
senior tag

amennyit eddig láttam a dologból videón, hogy picit hajlamosabb lehet a hotend a mozgásra (ugye picurkát lazán kell csavarozni, nem megszorítani az érzékelőt ott fent a mountban) Viszont nagyon érzékenynek tűnt és ugye valóban felület(anyag) független, szimpatikus jószág :) (ezt még valami reprap oldalon találtam linkelve, van pár videó

(#9276) alexembraced


alexembraced
csendes tag

Szeretnék venni egy nyomtatót, de nem tudom melyik érné meg. Tudnátok néhány szóval meggyőzni/lebeszélni, hogy ki tudjam választani a számomra legmegfelelőbbet? Odaírom melyikben mi fogott meg.

Anycubic I3 Mega - 80k, 0.05 mm rétegvastagság érhető el, de kisebb a nyomtatási területe 210x210x205mm
Anycubic 4MAX - 90k, zárt terű és nagyobb a munkaterülete 210x210x300mm
FLSUN 2018 - [link] - 75k Sokkal nagyobb (260x260x350mm) munkaterület. Dupla Z motor (Ha jól tudom a többinek csak egy van)
Anet A8 - 45k - Az ára fogott meg inkább, de ha annyival sokkal jobb a másik 3 közül valamelyik, akkor rááldozom. (220x220x240mm)

[ Szerkesztve ]

(#9277) OutsideR válasza alexembraced (#9276) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Anet A8 helyett Creality Ender3

(#9278) Mr.Csizmás válasza alexembraced (#9276) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ender 3, creality cr-10(S?), tevo tarantula, tornado? beszerzés: lightinthebox (redditen ajánlják), gearbest, banggood, illetve vannak kínai kupongyűjtő oldalak is (de a redditen elég sokszor van aktuális jó vétel linkelve)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9279) fabula válasza alexembraced (#9276) üzenetére


fabula
őstag

Szia!

Nekem van egy Anycubic 4MAX, egész korrekt nyomtató ebben a mezőnyben és mivel direct drive-os meg dobozos, jó a rugalmas és a hőmérsékletre érzékeny filamentek nyomtatására is.
Nem sok mindent kell rajta tuningolni, legfeljebb egy bed kábelrögzítőt és egy hatékonyabb tárgyhűtőt érdemes nyomtatni hozzá.
A teljes zártsághoz fillérekért lehet rá tetőt csinálni a barkácsáruházakban kapható plexiből, én már vettem is hozzá, de még nem volt időm megcsinálni, nem olyan nagy ügy.
Amúgy stabil nyomtató, masszív szerkezettel. Hogy mennyire lesz időtálló, az majd kiderül hosszabb használat után, de ez a 100 e Ft alatti kategória nagyjából mind hasonló minőségű fődarabokból készül.

Nagyobb nyomtatáshoz nekem egy Tevo Tornado van, azon azért többet kellett tuningolni és inkább PLA-ra és PETG-re jó nyitottan. Lehet vele rugalmas filamentet is nyomtatni állítólag (bowdenes), de én még nem próbálkoztam vele. Lehet hozzá dobozt építeni, de az már munkásabb és több az anyagköltsége is.

Volt Anet A8-am, sok tuning után már elég jól nyomtatott, de akril vázas, nagyon nehéz jól merevíteni. Inkább eladtam és megvettem a 4MAX-ot.
Ha most venném, Anet A8 helyett kezdő nyomtatónak a Creality Ender 3-at venném, az nagyon jó ár-érték arányú, jó kis nyomtató. GB-n pl. most akciós.

Az hogy single vagy dual Z kivitelű egy nyomtató nem olyan lényeges, ha amúgy a tesztek alapján jól nyomtat. Nekem a dual Z-s Anet A8-nál rendszeres időközönként korrigálni kellette a két Z tengely eltérését.

Ezek közül egyik sem "precíziós" nyomtató, de egész jó eredmények érhetők el velük.

[ Szerkesztve ]

(#9280) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

PLA Crystal Clear Smaragd 9k (nyálcsorgató poszt)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9281) varadigabor válasza Mr.Csizmás (#9278) üzenetére


varadigabor
senior tag

Szerintem Aliexpress németraktárból jobb és gyorsabb rendelni. Pár nap alattt itt volt a nyomtattó, áfa sincs.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9282) Saccco válasza Mr.Csizmás (#9280) üzenetére


Saccco
nagyúr

Filamentum 3D nyomtató anyagszál | PLA | CRYSTAL CLEAR ICELAND BLUE | 1,75 mm | 0,75 kg - PapírDepo 7.485ft

Smaragd nincs náluk. :N

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9283) Mr.Csizmás válasza Saccco (#9282) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most úgyis :W állapot van, mert ideaformerből véletlenül direct feedes V6 fejet rendeltem, nekem meg ugyebár a bowden lenne jó.... :U szerencsére csak 5$-t buktam

@varadigabor kérhetek linket? :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9284) imibogyo válasza alexembraced (#9276) üzenetére


imibogyo
veterán

Én egy Anet A6-ot használok teljes megelégedéssel. Tudom, hogy vannak jobb nyomtatók, de engem is az ára fogott meg anno 2 Kg filamenttel vettem ~50k forintért és végülis szinte mindenem adott a fémvázasra alakításhoz is (alu profilok, ilyesmik). Szóval ha van egy kis barkács/upgrade kedv, akkor nem egy rossz masina...

Igaz, hogy most az enyémet árulom, de csak azért mert (már sajnos csak pár hétig) lehetőségem lenne a CNC marógépemet upgradelnem, amit szeretnék meglépni. De ha nem megy el, akkor meglépem a fémvázas átépítést és szerintem egy jó darabig ki fog szolgálni. :K

[ Szerkesztve ]

(#9285) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#9280) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

multicolor

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9286) varadigabor válasza Mr.Csizmás (#9283) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hivatalos Creality store DPD hozta ki

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9287) alexembraced válasza fabula (#9279) üzenetére


alexembraced
csendes tag

Köszönöm szépen a választ (Mindenkinek). És ha választani kéne a Creality Ender 3 és a 4max között? Az ender 60k-ba kerül kb a 4max-ot meg meg tudnám venni 80-ért kb. Én a 4maxra hajlanék a leírásod alapján.

(#9288) Mr.Csizmás válasza varadigabor (#9286) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jaj bocs, filamentet gondoltam :R :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9289) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Litophane nyomtatashoz kellene nekem feher filament..
sajnos mivel kicsit ido szukeben vagyok igy itthoni bolt kellene..
eddig DD PLA-t hasznaltam.. van valakinek vmi jobb ajanlata? esetleg valahol vmi akcio??

:R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#9290) Mr.Csizmás válasza Devil Smile (#9289) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

5k [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9291) robit1973


robit1973
aktív tag

Sziasztok!
Ez mennyire vállalható, vagy vállalhatatlan ( ha igen, miért ) kezdő, ismerkedős nyomtatónak? Német raktárból 122 USD lenne.
Köszönöm!

(#9292) Saccco válasza robit1973 (#9291) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szerintem most, hogy már van Ender 3 nem érdemes ilyet venni.

Arra jó, hogy megtanítsa az alapokat és a szívás részét a dolgoknak. De túl sokat kell vele foglalkozni, hogy megfelelő szintre emeld a minőséget. A Tarantula is hasonló szerzet, csak néhány alkatrésze annak már jobb.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9293) Devil Smile válasza Mr.Csizmás (#9290) üzenetére


Devil Smile
őstag

:R :R
Esetleg valami kupon nincs?? :D

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#9294) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,
Szerintetek ilyet honnan tudnék leggyorsabban beszerezni?
Ender 3 -be kellene, mert a réztömb (amiben a fútőszál van) és a hűtőbordás részt összekötő fémcső eltörött :(
Viszont nyomtatnom azt kellene :(

[link]

(#9295) Devil Smile válasza Haugland (#9294) üzenetére


Devil Smile
őstag

pl?

v Pl

masodik nem jo ott 1-2het a szallitas mindenre kb

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#9296) Mr.Csizmás válasza Haugland (#9294) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Nekem van egy tevesen rendelt nem bowdenes, hanem directes V6 klon kompletten. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9297) izisz válasza Mr.Csizmás (#9296) üzenetére


izisz
senior tag

muti egy linket róla pls.? klónban még nem láttam valós direktet, meglesném :)

(#9298) Mr.Csizmás válasza izisz (#9297) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

3D Printer V6 Wade Short distance J-head Hotend 12V for 1.75mm/3.0mm Extruder with mm Nozzle
http://s.aliexpress.com/veM3UfEz?fromSns=Copy to Clipboard

Bocsanat, telorol vagyok. Nem menetes a teteje :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9299) fabula válasza alexembraced (#9287) üzenetére


fabula
őstag

Kedves alexembraced!

Én most már a 4MAX-ra szavazok, miután megismertem. Ha meg tudod venni, akkor ez szerintem jobb választás.

Első nyomtatóként én is azért vettem meg az Anet A8-at, mivel olcsó volt és rengeteg infó volt hozzá, meg sok már kidolgozott tuning, de azután rájöttem, hogy hetekig csak a tuning alkatrészeket nyomtattam, meg szerelgettem és állítgattam a nyomtatót, mást alig nyomtattam vel, ezért kicsit kezdett öncélúvá válni a dolog.

Mikor eldöntötem, hogy eladom, akkor jelent meg a 4MAX, még nem sok infó volt róla, de alapvetően az Anycubic I3-ról jókat írtak, ugyan az a fej és az extruder, ezen is már alapból Ultrabase a bed, nem kell rá üveg, masszív szerkezet, zárt doboz, stb., jónak tűnt, hát egy akcióban belevágtam. Nem bántam meg, jó kis szerkezet ez, összerakni sem bonyolult és alig kell valamit nyomtatni hozzá, mint írtam.
Én mondjuk kicseréltem az XYZ drivereket az alaplapon TMC2208-akra, de csak a halkabb működés miatt, enélkül is jól nyomtat, a nyomtatás minősésgét ez nem befolyásolta. Ugye az alaplapján cserélhetők a driverek, ez sem hátrány, az Anet A8-opn meg alaplapot is cserélni kellene ehhez, az meg már túlzás lenne ahhoz a nyontatóhoz.

Mint írtam, az Anet A8 helyett venném most első nyomtatónak az Ender 3-at bevezető, kísérletező nyomtatónak, a 4MAX helyett már nem.

Ha megveszed, van a Thingiversen hozzá feltéve egy bed szintező gcode, azzal gyorsan be lehet állítani és utána nem igazán kell hozzányúlni, én egyszer beállítottam, azóta jó.

(#9300) fabula válasza Saccco (#9292) üzenetére


fabula
őstag

Egyetértek. Nekem az Anet A8 volt a tanulógép, akkor még nem volt Ender 3, de most már csak az Ender 3-at venném meg első nyomtatónak.
Sokkal kevesebb szívás, tuningolás, gyorsabb sikerélmény szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.