Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Mr.Csizmás válasza janek69 (#10650) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sok a mozgó tömeg.

deltán van 3x2 db kar, egy kompett fej, meg a 3 db szánkó, összesen 25 deka talán :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10652) Zsolt74 válasza janek69 (#10650) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Az ultimaker lehet hogy valamivel könnyebb, de nem elég merev, ezért is dupla tengelyes a Zortax, ami lényegesen szebben nyomtat, annak ellenére hogy jóval nehezebb.
A lineáris sín azért a lehető legjobb 3D nyomtatóhoz mert sokkal merevebb és pontosabb mechanikát lehet belőle építeni.

Zsolt

(#10653) janek69 válasza Zsolt74 (#10652) üzenetére


janek69
senior tag

Akkor ez mégis azt támasztja alá,amit eddig is így gondoltam,hogy ne érdekeljen a tömeg,majd a NEMA23 megmozgatja és legyen kegyetlen stabil,merev a cucc. A jelenleg épülő nyomtatón a 2db Z tengely 34cm hosszú és 12-es átmérőjű. A 2db Y tengely,ami ugye tartja magát az X tengelyt motorostul,direkt extruderestől 30cm hosszú és 10mm átmérőjű. Az X,ami gyakorlatilag a direkt extrudert és a fejet viszi 2db 30cm tengely 8-as átmérővel. Szerintem ez az én igényeimet sebesség és egyebek terén maximálisan ki fogja szolgálni.Ha nem majd módosítok. :D

(#10654) Tankblock válasza Gabesz87 (#10647) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Nem, 235x235 mm es.

Ha Y endswitchet előrébb teszed akkor a nozzle a 0,0 értéknél az asztal szélénél lesz és pont középre nyomtatsz ha a Cura 235x235 állítod.....

Release the Beast....

(#10655) Zsolt74 válasza janek69 (#10653) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Az egyik épített nyomtatómat én menet közben átterveztem, mert iszonyú nehézre sikeredett, a 10mm-es rudak az alu csapágytartó kocsik és az direkt extruder motor miatt a mozgó tömeg több mint 2,3 kg lett volna.

Zsolt

(#10656) janek69 válasza Zsolt74 (#10655) üzenetére


janek69
senior tag

Gondolom nem 200x200x200-as volt,egyébként nálam is csak azok a tengelyek 10-esek,amik nem mozognak,az X azért 8-as,mert a 2db szerintem 30cm hosszon elég masszív lesz és könnyebb mint a 10-es.
Compi-nak teljesen igaza van,hogy a nagyobb tömeggel lassabb nyomtatás mellett lehet elérni ugyanazt a minőséget,de ez nekem itt most nem számít,nem akarom 200mm/s-al nyomtatni.

(#10657) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

titan extrudernek nem okoz problémát 500mm-re bowdennel a 0.2mm-es fej?

(#10658) Zsolt74 válasza janek69 (#10656) üzenetére


Zsolt74
senior tag

300x300-as volt.

Zsolt

(#10659) Imy


Imy
veterán

CR-10 asztalát 12V helyett 14-15V-al szeretném fűteni. 3 csatlakozós a FET board. Hogyan kellene bekötnöm?

(#10660) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Szeretnék stepper dampert szerelni az Ender 3-ra
A gond az, hogy az összes videóban csavarral van rögzítve a fogazott kerék, ami a szíjat hajtja, de nálam úgy látszik rá vannak préselve. Nem akarok kárt tenni a motorban, csinált már valaki ilyet?

Itt egy kép róla:

(#10661) fape válasza tibi970307 (#10660) üzenetére


fape
senior tag

Műanyag a kerék? Nekem a tevo tarantulás titan extrudernél sincs csavar. Egy kis műanyag kerék van rajta. Csak hólégfúvóval melegítve tudtam felrakni/leszedni anno. Kihűlés utána sztem még szorosabb/stabilabb is lett mint csavarral.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10662) Saccco válasza fape (#10661) üzenetére


Saccco
nagyúr

Öröm lesz beüzemelni a BMG-t*. :N

*Nekem.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10663) tibi970307 válasza fape (#10661) üzenetére


tibi970307
tag

Ez tapintásra hideg, így fémnek gondolnám, de nem néztem meg túlságosan.
Úgy néz ki, hogy nyomtatni kell hozzá egy Stepper Damper tartót, azzal jó lesz. Az viszont csak az Y tengelyre van, X tengelynél még valahogy meg kell oldanom.

Egyébként ti milyen sebességgel szoktatok nyomtatni? Én 3600mm/min-nel, de lehet mehetne többel is, csak nem próbálgattam még.
Illetve az MKS Gen L lapnak a TMC driverekkel a hangján kívül milyen előnye van még? Szeretnék mindenképp venni, csak érdekelne ez is.

(#10664) Mr.Csizmás válasza tibi970307 (#10663) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

= 60 mm/s

perpill félkész tuninggal az X1 félkarú rabló 75-80-at tud, normális csáppal 100 is lehet saccra.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10665) tibi970307 válasza Mr.Csizmás (#10664) üzenetére


tibi970307
tag

Akkor lehet én is kísérletezek majd a sebességekkel. Külső réteg úgy is lassabb szokott lenni, így szép mindig a tárgy.

Az a baj, hogy már anyagra is elköltöttem 40eFt-ot és még mindig van olyan, amit jó lenne beszerezni. :D

[ Szerkesztve ]

(#10666) Saccco válasza tibi970307 (#10663) üzenetére


Saccco
nagyúr

Legtöbb esetben a hangja a fő előnye. Viszont a TMC2130 tud például végállás kapcsoló nélkül működni, értsd meg lehet állapítani hol a tengely vége kapcsoló nélkül, képes a lépéskihagyást érzékelni, kisebb árammal hajtani a motorokat, stb.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10667) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

használtok bowdennel 0.2 noozle-t?

ha igen milyen extruderrel?

(#10668) Saccco válasza DrojDtroll (#10667) üzenetére


Saccco
nagyúr

Fogaskereket nyomtattam bowden-nel és Titan-nal 0.2-es fúvókával.

Nagyon várom a BMG-t, sokkal jobbnak látom, mint a Titan-t.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10669) DrojDtroll válasza Saccco (#10668) üzenetére


DrojDtroll
addikt

én ki mindent ezzel nyomtatnék

nekem nagyon soknak tűnik a 0.4-es fej, nagyon mocskol a felső rétegen

A felső réteg olyan mintha túlextrudált lenne, de a többi rendben van. Az estep/mm be van kalibrálva.

jól sejtem hogy minden nyomtatási idő így megnégyzereződik?

(#10670) fape válasza Saccco (#10662) üzenetére


fape
senior tag

Lejön az csak melegíteni kell. Elsőre nem találtam el, hogy mennyire kell motorhoz közel rakni a fogat kereket.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10671) energy4ever


energy4ever
addikt

Nyomtatofej mennyi km utan kopik szet, ha csak pla-val van nyomtattva?
Pl 100meterenkent 1 tized?
Illetve ha cserelem masik atmerore, akkor cura-ban atalitom. Ezt leszamitva mas modositas is kell?(pl adagolas beallitasa, stb) Vagy tudni fogja a cura magatol a dolgokat?
Nalam Tarantulanal, olyan mintha belenne ragasztva. Probaltam kivenni, de nem sikerult, mar olyan erobol tekertem, hogy valami hamarabb tort volna el, minthogy megagyja magat a fej. Ilyenkor mit lehet tenni? Egesz hotend csere?

(#10672) Saccco válasza DrojDtroll (#10669) üzenetére


Saccco
nagyúr

"jól sejtem hogy minden nyomtatási idő így megnégyzereződik?"

Nem feltétlenül. Inkább nyomtathatóvá válnak olyan dolgok, amelyek amúgy nem azok.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10673) kulu22 válasza energy4ever (#10671) üzenetére


kulu22
aktív tag

Melegen (250 fok) lazítsd meg.

(#10674) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

BP környékén rendelkezik valaki olyan nyomtatóval, aminek a tálcája egy 28 cm széles tárgyat be tudna fogalalni és vállal nyomtatást? Egy saját projekthez nyomtatnék egy gokart/formula kormány prototípust. PETG vagy PLA a cél, 0,18-0,3 rétegvastagsággal. Téglalap szerű a formája, tehát hossza és a magassága már jóval kevesebb. Privátban tudok stp file-t is küldeni hozzá. Nagyon megköszönném, ha tudna valaki segíteni. :R

(#10675) freemanone válasza Chosen (#10674) üzenetére


freemanone
őstag

pü ment

[ Szerkesztve ]

(#10676) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Kinek mi a tapasztalata menetek nyomtatásával?
Most próbáltam először, egy M12 anyát és egy M12 csavart, az idő miatt 0.2 rétegvastagsággal, csak hát nem számoltam azzal hogy azért a méretek szórnak, nem is megy össze a kettő.

(#10677) freemanone válasza Sanyaaa26 (#10676) üzenetére


freemanone
őstag

Craftbot3-al 1,4"-es csavart nyomtattam, 0,2-vel és ugyan nem a legszebb, de tökéletesen becsavarodott a gimbal aljába, viszont egy icipicit játtszós az első pár fordulatnál. Nyomtatam még ilyet 0,1-el is, az már viszont szemmel nézve is menetnek láttszik, és siklik ahogy kell neki.

(#10678) janek69 válasza Saccco (#10672) üzenetére


janek69
senior tag

Hát szerintem meg minimum de. A 0.2-es nozzle-hozza magával a min. 0.1 mm-es layer vastagságot is.
Amúgy meg be kell állítani a szeletelőt hozzá és megnézni. :)

[ Szerkesztve ]

(#10679) Saccco válasza janek69 (#10678) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nincs értelme hasonlítgatni a kettőt. Nem áll neki az ember dobozokat nyomtatni 0,2-vel. :DDD
Erre próbáltam utalni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10680) kristof_ válasza Sanyaaa26 (#10676) üzenetére


kristof_
tag

Ha te készítetted a menetet valamilyen cad szoftver segítségével, akkor nekem az vált be, hogy valamelyik menet felületét kicsit lekicsinyítem. Valahogy így gondolom

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#10681) janek69 válasza Saccco (#10679) üzenetére


janek69
senior tag

Jaja,csak nekem az jött le,hogy ő mindenhez 0.2-őt akar.Én már gondolkodtam,hogy 1x ki kellene próbálni egy 0.5-ös vagy még nagyobb fúvókát,de sajnos a cserélgetés nem annyira egyszerű.Nagyon agyalok,hogy a következő nyomtatót úgy építem,hogy az egész J-head-et mindenestől pillanatok alatt cserélni lehessen,hogy ne kelljen a fúvókákat ki-be tekergetni.

[ Szerkesztve ]

(#10682) compi.hu válasza janek69 (#10681) üzenetére


compi.hu
senior tag

Hát az egyesek szerint nemisolyanhűdejó (nem a 'szt nem) Ultimaker 3 és S5 feje pont ilyen.

(PS: ha van is gyengesége az ultinak, az nem a mechanika, nekem elhihetitek)

[ Szerkesztve ]

(#10683) fape válasza janek69 (#10681) üzenetére


fape
senior tag

e3d fejleszt hasonlót. Tool-changer néven. Elvileg opensource/openhardware lesz. Szal lesz majd dolgozik kínai (klón) hadsereg :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10684) fabula


fabula
őstag

Tervezem egy Pi 3 B+ beszerzését és az Octopi beüzemelését.
Az lenne a kérdésem, hogy egy Pi 3 tud-e egyszerre, egyidőben két nyomtatót működtetni az Octopi-vel? Csinált-e már valaki ilyet és ha igen, hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#10685) bigrob válasza fabula (#10684) üzenetére


bigrob
őstag

Lehet, bár nem próbáltam.
Van 4db usb port a Pi-n, vidiben is láttam ma, de most nem tudok bővebbet írni.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10686) janek69 válasza compi.hu (#10682) üzenetére


janek69
senior tag

Igen láttam és onnan irígyeltem el a dolgot.Szerintem is tök jó. Ha akarok egy kis fogaskereket,akkor csak kicserélem és mehet a dolog.

(#10687) printerpeti válasza janek69 (#10686) üzenetére


printerpeti
tag

Én szoktam 0.6 0.8 és 1.0 nozzlet használni nem olyan macera a csere. Bekenem egy hőálló rézbázisú szerelőpasztával és könnyen cserelhető

(#10688) izisz


izisz
senior tag

Uraim! Legyen kedves tartsa magasba a pracliját, aki a hozzászólást nem ide valónak érezte és jelentette is ezt felsőbb (PH mod) irányba (nekem mondjuk nem, de ez már részlet kérdés...)

Az eladó cuccok hírdetése már átkerült HA-ra. De szerintem az ilyen hozzászólás (ezt vagy azt ki kellene nyomtatni, jelentkezzen önkéntes - típusúra gondolok) elférne itt, ha nincs ellenvetés.

[ Szerkesztve ]

(#10689) energy4ever válasza izisz (#10688) üzenetére


energy4ever
addikt

Neked kell utalni, hogy lehessen itt a forumon hirdetni? Csak mert a szamlaszamod nem publikus... :U

(#10690) janek69 válasza izisz (#10688) üzenetére


janek69
senior tag

Szerintem is eférne, sőt sokszor az árat sem lenne rossz látni, mert úgy is a piac árazza be ezeket a dolgokat, de tájékozódás szempontjából nem lenne rossz tudni ki milyen árakat kapott. Lehet ki kellene a csapatot szervezni egy fb csoportba ha itt ezt nem lehet.

(#10691) Saccco válasza izisz (#10688) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mert valaki jelentette? Nem találom hirdetésnek. Inkább segítségkérés.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10692) Mr.Csizmás válasza izisz (#10688) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kb. ugyanaz mint a bestbuy topicban a behúzott akciós cuccok nonprofit átadása jófejségből :U sztem maradhat(na) lelkiismeretem szerint.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10693) janek69 válasza Saccco (#10691) üzenetére


janek69
senior tag

Ha ez hirdetésnek minősül, akkor az is az lenne,hogy "van-e valakinek 20m piros filamentje BP-en, mert hirtelen kellene".

(#10694) compi.hu válasza janek69 (#10693) üzenetére


compi.hu
senior tag

A hülyeség örök.

(#10695) imibogyo válasza Saccco (#10691) üzenetére


imibogyo
veterán

Ennyi! Semmi nem volt benne...

(#10693) janek69: Így van! Ami egyébként szintén mehetne a HA-ra, hiszen van "Keres" opció a "Kínál" mellett, mégsem szokott senkit sem zavarni (engem sem, sehol)...

Általánosságban véve engem még az sem zavar, ha valaki annyit beír (hiszen az adott topik lakóinak 100% releváns infó), hogy "hahó, lenne egy eladó XY cuccom, ha érdekel valakit keresse meg a HA-n, vagy írjon privátot" stb... Tudom, hogy benne van a szabályzatban, hogy nem lehet, de én például már nem egyszer azért nem maradtam le egy termékről, mert valaki bedobta a közösbe, nekem meg pont kellett (de úgy általánosságban nem is volt a fejemben) és ezért meg tudtam venni gyorsan HA-n. :K

MÁS: jövő héten belefogok az A6 újjáépítésébe, ha minden jól megy persze. Van egy csomó elfekvőben lévő rajzos profilom (jó régiek, de amennyire meg tudtam nézni egyenesek, nem deformáltak, szép állapotúak) a többit pedig alapvetően ki tudom nyomtatni. Hosszú idő lesz, mert általában jó ha pár órám van összesen egy héten ilyen dolgokkal foglalkozni, de szerintem jó projekt lesz. :B

[ Szerkesztve ]

(#10696) izisz


izisz
senior tag

(#10689) energy4ever: ez remélem csak poén felvetés volt :Y (de ha sok a felesleged, adok számlszámot feneketlen befogadó képességgel ;] )
(#10690) janek69: "árat kiírni nyomtatási szolgáltatás kapcsán" - lehet, hogy érdekes lehetne, de vitát is kelthet. Ha valaki sokallja, akár "jófejségből" is bedobná, hogy "nemámihogymimár" :D
(#10691) Saccco: jelentette, mert PM-et kaptam egy mod-tól, hogy "jelentették, gondoljam át, hogy ide való-e". Csak ad1: ha valakinek csípi a szemét, miért nem nekem szól. ad2: ezeket eddig sem bántottam, mert szerintem pont elfér itt, ide való. Talán 2x hagyományos hírdetés kapcsán szóltam itt (de aktív tagok tudják erre is a workaround-ot).
Vegyük úgy, hogy - törzs hozzászólók szavazata alapján is - ezek továbbra is maradnak. Beszéltem, UFF :)
Max ha valakinek nem tetszik, leváltanak, aztán az új gazda azt variál, amit akar ;]

[ Szerkesztve ]

(#10697) Janix12 válasza imibogyo (#10695) üzenetére


Janix12
aktív tag

Üdv a klubban..... "Anet A6 átalakítás"
Most akarok én is belekezdeni.
Egy rakat cuccot megvettem már hozzá és ilyen lenne a modding végeredmény: LINK
Esetleg te is meríthetsz ötletet belőle.. :R

(#10698) Saccco válasza Janix12 (#10697) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ennyi profillal lehetett volna belőle CoreXY-t is csinálni. :F

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10699) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok, X5S extruder mozgatáskor újraindul a board üresen is.
Összeszerelés után első próbanyomtatás előtt. Mi lehet a hiba?
Tegyek rá másik motort megnézni, vagy alaplap hiba?
X5S gyári alaplapja egyenlőre még mosfet nélkül.
Tápra rámértem stabil multiméterrel mérve.

(#10700) Janix12 válasza szacsee (#10699) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Nekem egy X5SA van ami touch screen.
Nem találkoztam ilyennel, de egyszer rövidre zártam balgaságból az asztal fűtés két kebelét fűtés alatt, na akkor nekem is kikapcsolt.
Innen gondolnám, hogy nincs rövidzárlat??
Fordítva be lehet dugni az extruder kábelét? Esetleg valahol az alaplapon egy rossz helyen lévő alátét??

János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.