Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Ha netán rászánnám magam, és rendelek PEI fóliát, azt milyen vastagságban érdemes? 0.2-es Mennyire használható? Az a baj, hogy ebben a méretben még az is drága :(
Bár még mindig bízom benne, hogy sikerül Chiron Ultrabase Pro asztalt szerezni, az csak jobb lenne.

(#10352) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

ha halkabb motor driverek kerülnének az xyz stepperekre akkor újra kellene égetni az fw-t?

(#10353) printerpeti válasza Saccco (#10350) üzenetére


printerpeti
tag

Van aki már használ ilyen klónt illetve a direkt drive változatot?

(#10354) Saccco válasza DrojDtroll (#10352) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem.

(#10353) printerpeti:
Ruiraptor-nak tetszik. :DDD
Közben rájöttem, hogy a nagy retract darálás nálam is szokott galibát okozni. Minél kisebbre veszem a rétegvastagságot annál előbb előjön.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10355) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Már most több, mint egy hónapja boldog tulajdonosa vagyok egy Ender 3-nak.
Szeretném leírni a tapasztalataimat, megmutatni, hogy mit nyomtattam eddig.

A gépről annyit, hogy valóban kiváló darab, ha egy kicsit nyomtatott alkatrészekkel és egyebekkel fejleszt rajta az ember, akkor egészen komoly eredményt lehet elérni.
Én eddig amiket nyomtattam hozzá:

1. csapágyas filament tartó, így már most a PETG is szépen legördül, ahelyett, hogy megakadna és recsegne az extruder fogaskerekénél

2. csapágyas filament guide

3. Cable Chain

4. szíjfeszítő
(Mindig berezonált a szíj gyorsabb mozgáskor, így már most tökéletes. Felszerelni elég nehéz volt

5. Damper feet (ez nagyon sokat segített a hangján, sokkal halkabb lett)

6. Táp hátlap 92mm-es ventilátorral (még nem sikerült beszerelni, várok a Voltage Step Down modulra)

7. Hero Me extruder fej (szintén step down modul kell hozzá)

8. LED szalag a felső aluprofil nútjába

Végül pedig néhány darab, ami nem a nyomtató tartozéka:








Köszönöm mindenkinek az eddigi segítségeket, ha esetleg bárkinek bármi kérdése van, forfuljatok hozzám is nyugodtan! :R

(#10356) energy4ever válasza tibi970307 (#10355) üzenetére


energy4ever
addikt

Ott a kereszt/koronas kigyos emblemas kulcstartonal latszik, hogy valami nagyon nem stimmel. Mintha szejjel lenne nyilva az egesz teteje. Lyukacsos fullra, igy ranezesre mintha kezzel szetlehetne hamozni.

Lehet csak en vagyok ilyen kritikus. Lapos cuccok nyomtatasat csinalom az esetek nagy reszeben, nalam valahogy egeszen mashogy neznek ki.

(#10357) blountex válasza tibi970307 (#10355) üzenetére


blountex
senior tag

Nekem lenne 1 kérdés.

Azt az eiffel tower-t milyen méretben csináltad és milyen nozzlival? Mennyi idő alatt lett kész?
Egész jó lett az alja support nélkül.

Én speciel ezt nyomtattam ki:
[link]

Ugyan sikerült, de a minőség nem lett jó 0,4 nozzlival, úgy érzem ide 0,2 kéne legalábbis ebben a standard méretben.

(#10358) tibi970307 válasza energy4ever (#10356) üzenetére


tibi970307
tag

0.4-es a Nozzle, a modellnek a vastagságai pedig nem oszthatóak 0.4-el, azért ilyen. Valószínűleg egy 0.2-es fúvókával jobb lett volna az eredmény. Egyébként így sem olyan drasztikus, mint ahogy a kép alapján megítélted, nagyon masszív, direkt el is próbáltam törni, mielőtt elajándékoztam.

blountex:
Én ezt nyomtattam ki:
[link]

170mm magas, a sebességeket minimálisra és a tárgyhűtést maximálisra vettem azoknál a rétegeknél, ahol majdnem levegőben húzza a szálat teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#10359) WinZol


WinZol
aktív tag

Üdv!

Van valakinek tapasztalata a TEVO® Black Widow-val kapcsolatban?

Elég maszív készüléknek tűnik.
Ha jól látom akkor direct drive-s.
MKS Mosfet, stb.

Ár szerint a Tevo Flash lassan utoléri.

Azt nem látom, hogy ez sikerült rosszul, vagy a Flash túl jól?

Köszi

WinZol

(#10360) Saccco válasza WinZol (#10359) üzenetére


Saccco
nagyúr

BW nem a TEVO legjobb nyomtatója az biztos. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10361) gerleimarci válasza WinZol (#10359) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nekem van, de én használtan vettem, de emiatt szívtam is nem keveset vele.
Stabil egy szerkezet. De még így is hajlamos berezonálni nagyobb jerk-nél. Majd meg akarom támasztani, mert 25-ös jerk-nél már nem az igazi :D Bár az tény, hogy nem egy CR-10, hanem sokkal jobb.
Az extruder se lenne annyira rossz, csak furcsa benne a fogaskerék. Nekem csak teljesen meghúzva akar normálisan menni, kűlönben csűszik a filament. De egy bowdenestől mindenképp jobb :)
Ja és alaplapot is cserélek majd egy MKS GEN L-re, mert gyárilag base v1.5 van benne
Ha a méret annyira nem lényeg, akkor a 4MAX-ot jobban ajánlom.

(#10362) Saccco


Saccco
nagyúr

Találtam egy jó ajánlatot, Select kuponnal ($15-$2) 11.11-én 5db TMC2208 ~$20. :Y
A korábban linkelt BMG extruder-re is be lehet váltani a kupont.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10363) WinZol válasza gerleimarci (#10361) üzenetére


WinZol
aktív tag

Tevo Black Widow!

[Ebbe] MKS Gen v1.4 vezérlő van.
Dupla Z tengely.
Maszívnak tűnik, legalább is a Tevo Tornado-hoz képest.

450 EUR

(#10364) MASSlag válasza gerleimarci (#10347) üzenetére


MASSlag
tag

Egy ideje használom már a BMG extrudert #9809
Nagyon meg vagyok vele elégedve, még nem volt olyan amit nem nyomott volna keresztül. Belül is elég jól van megoldva a filament útja. Érdekesség, hogy egyszer túl alcsony hőmérséklet miatt nem begyűrte a filamentet, hanem kitépte a PTFE csövet a fittingből :D Egy 0.44Nm-es stepper online-os motorral megy A4988-ról 1,5A 24V-ról.
Egy hátránya van, hogy nagyon élesek a fogak a keréken, ezért kioldott feszítővel sem nagyon tudom kézzel visszahúzni a filamentet, hanem csak Gcode-al, mert annyira fogja.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#10365) Saccco válasza MASSlag (#10364) üzenetére


Saccco
nagyúr

A capricorn bevált?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10366) MASSlag válasza Saccco (#10365) üzenetére


MASSlag
tag

Ez annak a kínai koppintása Fysetc talán (TMC step-stickekel együtt rendeltem). Bevált, -2mm-t jelentett retract-ban. Valószínűleg elég pontos, mert nyomtattam "nedves" PET-G-vel és az sem szorult bele az ~1,82-es átmérőjével.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#10367) Tomjack


Tomjack
tag

Sziasztok,

Erről a nyomtatóról mi a vélemények ? Brand: ZONESTAR Z9

Valakinek talán többet mondanak ezek az adatok. Én nagyon nem találtam hozzá túl sok infót, tesztet.

Adatok:
Type: DIY,Complete Machine
Model: Z9
Platform board: Aluminum Sheet
Nozzle quantity: Single
Nozzle diameter: 0.4mm
Nozzle temperature: Roomtemperature to 250 degree
Product forming size: 300X300X400mm
Layer thickness: 0.1-0.3mm
Memory card offline print: SD card
LCD Screen: Yes
Print speed: 150mm/s
Platform temperature: Room temperature to 100 degree
Supporting material: ABS,PC,Carbon Fiber,PETG,PLA,Flexible PLA,Flexible Filaments
Material diameter: 1.75mm
Language: English,French,Spanish,Portuguese,German,Italian,Dutch
File format: JPG,STL,G-code
Model supporting function: Yes
XY-axis positioning accuracy: 0.012mm
Z-axis positioning accuracy: 0.0025mm,0.02mm
Voltage: 110V/220V
Host computer software: Repetier-Host,Cura,GRBL (CNC),Simplify3D,Craftware
Packing Type: unassembled packing
Certificate: CE,RoHs,FCC
Size: Large
Connector Type: USB,SD card

Köszönöm

(#10368) Mr.Csizmás válasza Tomjack (#10367) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dualos X5S klón. annyira jó vétel lenne? Tronxy X5S, Creality CR-10 nem opció?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10369) gerleimarci válasza WinZol (#10363) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nekem nem azzal jött :D Bár ebben lehet annak a német csávónak is benne volt a keze, aki előttem használta vagyis inkább használhatatlanná tette. Meg az induktív szenzorok se teljesen így néznek ki. Meg egyet le is spórolt

Ha mindenképp mozgó asztalosat akarsz, akkor talán ez az egyik legjobb.

(#10370) gerleimarci válasza Tomjack (#10367) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ha egy kicsit hozzáteszel, akkor kapsz egy Flyingbear Tornado-t faja lineáris sínekkel. Ha meg a méret nem annyira számít, akkor jobb vétel egy Anycubic 4MAX

(#10371) bigrob


bigrob
őstag

Végre megjött a Tevo Flashem, szerintetek összerakjam TMC-kkel vagy várjam meg az LVS drivert az extruderhez?

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10372) WinZol válasza gerleimarci (#10369) üzenetére


WinZol
aktív tag

Ha mindenképp mozgó asztalosat akarsz, akkor talán ez az egyik legjobb.

Itt szinte mindenki mozgó asztalost emleget (Tevo Tornado, Flash, CR10, stb).

Te viszont ezeket szoktad ajánlani: Flying bear Tornado, vagy Anycubic 4MAX

Tehát:
- mi a mozgó asztalos hátránya / előnye
- mi a fix hátránya / előnye.

PS: Flying bear Tornado elég maszív szerkezetnek tűnik.

(#10373) gerleimarci válasza WinZol (#10372) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nem mindenki, csak a többség. Az okát teljes mértékben nem értem. Talán azért, mert 1-2 éve még nem voltak olcsón jó "kockák".
Én is már visszasírom a 4MAX-ot :O Szépen nyomtat a Tevo is nálam, de látszódik a tárgyakon a nehéz asztal. És én még nagyobbat szeretnék rárakni :D Na meg szenvedős ABS-t nyomtatni vele.

(#10374) Saccco válasza bigrob (#10371) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hajrá TMC. :K
2100 is bírja az extruderkedést.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10375) bigrob válasza Saccco (#10374) üzenetére


bigrob
őstag

Csak 2208.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10376) Saccco válasza bigrob (#10375) üzenetére


Saccco
nagyúr

Most tervezek 5 olyat rendelni. Az még erősebb is, mint a 2100.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10377) printerpeti válasza MASSlag (#10364) üzenetére


printerpeti
tag

Köszi azthiszem érdemes beruhazni a cr10s5höz is egy ilyet.

(#10378) Zsolt74 válasza WinZol (#10372) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nekem Flyingbear Tornado-m van, és tényleg stabil egy szerkezet.
Én amiatt vettem hogy lineáris sínnel van szerelve, és akkor még olcsó volt(160.000Ft)

Zsolt

(#10379) bigrob válasza Saccco (#10376) üzenetére


bigrob
őstag

Ha már így szóba került, 1.0V elég ezeknek ugye? Ruiraptor videójában 1.0V-ot ír mindenre ami kicsit furcsa hogy az Y motorra is. Gyárilag 1.2V-ra voltak állítva.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10380) Saccco válasza bigrob (#10379) üzenetére


Saccco
nagyúr

Még nem jártam körbe a témát, de itt van egy alap leírás: [3D Printing TMC22xx Quick Guide].
Viszont valamit lehet matatni a 2208-cal is, utána kellene nézni. [link] :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10381) fape


fape
senior tag

Kint az új Simplify3d 4.1.0

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10382) fabula válasza WinZol (#10372) üzenetére


fabula
őstag

Hello!

A 4MAX ár-érték arányban egész jó kis nyomtató masszív szerkezettel és zárt házzal, csak fedelet kell gyártani hozzá plexiből.
Korekten nyomtat, nem nehéz beállítani sem. Én csak annyit tuningoltam eddig rajta, hogy kicseréltem az XYZ drivereket TMC2208-ra és egész csendes lett.
Később tervezem még az extruder cseréjét egy BMG klónra és hozzá egy E3DV6 hotendet is, de nem sürgős, mert az alapfelszereltséggel is jól nyomtat. Majd ha kopik a gyári extruder, akkor cserélem jobbra.

Nekem van mellette Tevo Tornado is, de azzal sokkal több volt szívás és még tuningolni is kell több mindent rajta, meg a vázat sem árt merevíteni. Már elég sokat ráköltöttem, de még mindig nem vagyok megelégedve vele, a 4MAX szebben nyomtat.. Lehet el kéne adnom a Tornado-t :DDD ?

[ Szerkesztve ]

(#10383) fape válasza fape (#10381) üzenetére


fape
senior tag

Végre gépről

Ezért kár volt várni ennyi. Semmi eget rengető feature, ez megmagyarázza, hogy miért nem volt semmi infó csöpögtetés, mert nem volt mit :S Kb 1-1,5 éve jöhetett ki a 4.0.0, ennyi idő alatt a többi slicer, pl cura hány új feature-t hozott?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10384) WinZol válasza Zsolt74 (#10378) üzenetére


WinZol
aktív tag

Flyingbear Tornado 2

Akkor még mindig jó árnak számít az [558] $?

Persze gondolom még rá jön az ÁFA.

A [ANYCUBIC 4MAX] 305$.
(ÁFA és vám mentesen)

Flyingbear Tornado 2 megéri a többletet?

(#10385) Zsolt74 válasza WinZol (#10384) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A Flyingbear sokkal jobb mert lineáris sínnel van szerelve.

Zsolt

(#10386) gerleimarci válasza WinZol (#10384) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ezt neked kell eldöntened. Nekem a 4MAX-nál a majdnem zárt ház (ami sokat merevít rajta) és a direkt extruder az, ami pozitívum volt. Amúgy ebayen szokott lenni olcsóbban licitbe is, meg fix árasan is.

(#10387) beis-compo válasza Zsolt74 (#10385) üzenetére


beis-compo
tag

Te építettél saját nyomtatót is, egyet biztos, de mintha inkább kettő rémlene (vagy az egyiket csak átépítetted, D.Miklós gépét). Miért inkább a gyáriak mellett tetted le a voksot végül?

(#10388) Dalee


Dalee
aktív tag

Ismét a segítségeteket kérném és köszönöm az eddigi segítségeket is.

Elkezdtem az eltört hűtőgép ajtó polc nyomtatásának előkészítését. Megrajzoltam Fusionban 3mm és 5mm falvastagsággal és a kritikus részletet (oldalfali csatlakozás részletét) mindkét esetben kinyomtattam mielőtt nekiállnék a kb. 25-26 órás nyomtatásnak:

A nyomtatás a képen látható helyzeten történt a hűtőben pont fejjel lefele lesz behelyezve. A kiálló pöcök megy bele az ajtó vezető sínébe és a jelenleg alól látható peremen (ami a valóságban felül lesz) fog megtámaszkodni a polc.

A nyomtatás szépen rendben lement tegnap, nem is volt semmi baj, most este elővettem és látom (sajnos a fényképen nem látszik), hogy a lenti perem (a nyomtatás alja) ami nyomtatáskor még teljesen sík volt, nem vált fel, mára a jobb és bal oldalán is begörbült, mint amikor nyomtatáskor nem jó a tapadás és a szélein felválik a nyomat.

Lehet ez ellen tenni valamit, hogy nyomtatás után is sík maradjon az alja? Esetleg a széles perem miatt van és ha fordítva nyomtattam volna akkor teljesen síkban lenne?

A képen látható nyomtatáskor felső rész továbbra is síkban van.

Nyomtatási hőmérséklet (Spectrum PETG filament):
Ágy: 1-10 réteg 85 oC, 10 rétegtől 70 oC, Fej: 240 oC

(#10389) printerpeti válasza Dalee (#10388) üzenetére


printerpeti
tag

Szerintem már nyomtatas után is hajolhatott. Ha nem 100% az infill az is elhúzhatja. Esetleg nyomtass raftot az segíthet.

(#10390) Zsolt74 válasza beis-compo (#10387) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ha jól emlékszem akkor eddig 8 nyomtatóm volt már.
Az első egy Prusa I3, majd egy Deltát építettem, utána jött Devecz Miklós gépe, utána rendeltem egy Ultimaker clone-t, közben építettem egy mini egyedi nyomtatót a megmaradt alkatrészekből, ezután megépítettem a nagy nyomtatómat ,majd jött a Craftbot, és a Flyingbear Tornado.
Ezek közül 4db volt gyári, persze mindegyiken valamit azért átépítettem.
Ezt azért vettem mert a Craftbot-ot kicsinek találtam.
Azért a Flyingbear-t vettem mert ez volt az egyetlen nyomtató ami gyárilag lineáris sínekkel volt szerelve.

Zsolt

(#10391) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Sziasztok,

Megjött a Titan Extruder.

Felraktam, Marlint E step 837 állítottam. Megfordítottam a extruder irányát is. 100 [mm] helyett 104 [mm] jön ki.
A problémám hogy nagyon lassan értsétek több mint 10 perc. :W eddig ez pár sec volt csak...

Mit rontottam el? :R előre is....

Az kimaradt h installáltam 0.9 motort ami a titánnal jött....

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#10392) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Sziasztok!

Ender3-nál a nyomtatás közben a nozzle hőmérséklete elég nagy mértékben változik. 195 fokra van állítva, de néha 160 és 225 között ugrál így teljesen tönkre téve a nyomtatást.
Van valakinek ötlete hogy ezt mi okozhatja és mi a gyógyír rá?
5 percnyi nyomtatás 12 másodpercbe sűrítve

(#10393) Saccco válasza OutsideR (#10392) üzenetére


Saccco
nagyúr

Rossz a termistor vagy PID autotune kell neki.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10394) Tankblock válasza Tankblock (#10391) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Update,

A menüből lassú csak. A calibráció így sokáig tartott. Elkezdtem egy calib kockát és ott ment rendesen. Kellene a beállítás a menuben lévő extruderre is.

Az infill el mit lehet csinálni? X-Y tartó vonal szinte folyamatos, a másik iránti meg nem... Olyan mintha csak a 75 % a lenne meg a vonalak közt néhol...

Cura 3.5.1 használok

Release the Beast....

(#10395) fape válasza Tankblock (#10394) üzenetére


fape
senior tag

Valszeg a kicsire van állítva a extruder speedje, Eddig 1,8° motor volt most meg 0,9°, sőt a titán is 1:4 arányú, nem csoda ha korábbi érték kevés. De ha PC-ről csinálod akkor ott tudod a sebességet is szabályozni. Pl Repetier-Host-nél egyrész tudsz jásztani a feedrate-tel, de az extrudernél van a dupla-nyilas gomb is mivel gyorsabban fog mozogni.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10396) OutsideR válasza Saccco (#10393) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Úgy másfél hónapig nem volt semmi gond vele. Most kezdte ezt csinálni. Ez a PID autotune hogy zajlik? Kell hozzá firmware-t frissíteni?

(#10397) Saccco válasza OutsideR (#10396) üzenetére


Saccco
nagyúr

PID Tuning
Az adatokat a firmware tárolja. Paranccsal is lehet menteni, ha támogatja a fw.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10398) WinZol válasza Zsolt74 (#10390) üzenetére


WinZol
aktív tag

8 nyomtató után még mindig ajánlod a Flyingbear Tornadot?
Jobb mint a Prusa MK3?

Köszi

(#10399) Tomjack válasza bigrob (#10371) üzenetére


Tomjack
tag

Szia,

Standardot rendeltél vagy BL-Touch, Dual Z-s verziót?

(#10400) compi.hu válasza WinZol (#10398) üzenetére


compi.hu
senior tag

Szerintem ha Corexy vagy Ultimaker mozgásrendszerű akkor vállalható. Ha Makerbot (Y kocsin utazik az X motor) akkor jó messze elkerülendő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.