Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) Mr.Csizmás válasza Saccco (#9799) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hőkezelt PLA se? tudod vizes + lassú hűtéssel :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9802) Saccco válasza M43g (#9800) üzenetére


Saccco
nagyúr

Így kiegészítve már bőven van értelme és értem is gondot. Tippre darabja összeállna 5-800Ft-ból is.

Valakik terveztek is már hasonlót: [link][link]

Mr.Csizmás:
Úgy bőven. PETG és ABS sem versenyképes olyankor a PLA-val.
Viszont nem egyszerű beleszámolni, hogy mennyire zsugorodik. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9803) Mr.Csizmás válasza Saccco (#9802) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a zsugorodásra azt mondanám, hogy egy betéttel kellene megoldani, vagy simán nagyobbra hagyni, és kipolcolni az üres helyet :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9804) M43g válasza Mr.Csizmás (#9803) üzenetére


M43g
aktív tag

CAD-ben nem vagyok otthon. Az 5-800 Ft az a filament költsége? Vagy van olyan, aki annyira profi, hogy megadott sarkalatos adatok alapján egy egyszerű dizájnt pár perc alatt összedob, és ezért benne van a saccolt árban? :D

Ennyi simán beleférne, hogy 1-2 próba darabot nyomtatni, ha nem jó, kuka.

Szerk: Sacco linkjeit megnézve, a fenti kérdés tervezés helyett "áttervezésre" módosulna :))

[ Szerkesztve ]

(#9805) Mr.Csizmás válasza M43g (#9804) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

thinkercad a barátod, az én v0.1 szintű 3ds ismereteimmel kb. 3 perc alatt raktam össze névreszóló kulcstartót logóval.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9806) Saccco válasza M43g (#9804) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egyszerűbb megrajzolni, mint átszerkeszteni a meglévőt. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9807) Holleanyo válasza zohen (#9796) üzenetére


Holleanyo
tag

Nálam is hibás a 3.5 Cura! Az Ender 3 profilja csapnivaló. Én is visszaraktam a régit.
Más:
Ender 3 tulajoknak javaslom, hogy a fűthető tárgyasztal rögzítő 4db csavart rögzítsék 4db M4 anyával. Gyárilag csak bele van lökve a lyukba és csak a rugóerő tartja a helyén. Nem kell majd állandóan a szintezést állítgatni. Én is egy külföldi oldalon láttam.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9808) azbest válasza M43g (#9798) üzenetére


azbest
félisten

és ha lemérnéd a fontosabb átmérőket, méreteket, mondjuk emailben megkérdeznéd valamilyen üzettől, hogy olyan rögzítésű kupakja van -e náluk valamelyiknek. Talán ez is olyan, talán nem [link].

Nem biztos, hogy olcsóbbra jönne ki gyárttatni ilyet, mint venni szettet és a kupakot felhasználni belőle cseréhez.

[ Szerkesztve ]

(#9809) MASSlag


MASSlag
tag

Régen nem írtam már ide.
Közben végéhez ér az Anycubic Kossel-em átalkítása (nyomokban még tartalmazza az eredetit). A kábelmenedzsment maradt hátra és a tartók az elektronika hűtéséhez.

Nagyon szépen nyomtat így fekete DD PETG-t 80mm/s külső fal, 120mm/s minden egyéb más sebességgel. Ghosting nincs 3m/s gyorsulással sem, a mágneses effektor sokat segített benne.



Itt laza volt egy kcsit a szíj, azért van ghosting

A komplet extruder+hotend rész trianglelab és nagyon megbízható eddig, a Bondtech koppintás extruder egy szörny.

Előtte egy kipróbáltam egy kicsit overkill extruderrel is, de nincs különbség

Van még akinek van valamilyen formában Anycubic Kossel gépe innen, vagy mindenki megszabadult már tőle? :D

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#9810) M43g válasza azbest (#9808) üzenetére


M43g
aktív tag

Tulajdonképpen zseni vagy. Végig az öntvényt néztem. A kerékre rá van írva, hogy Bianchi, és csavar van a tetejében. Szinte biztos, hogy kompatibilis :)) Mondjuk még mindig olcsóbban kijöhet a nyomtatás, de van B-terv :R

(#9811) azbest válasza M43g (#9810) üzenetére


azbest
félisten

Háttérinformáció gyanánt, én félreolvastam a képen sianohi -nak, amire ráadásul a google dr martens japán cípőket dob ki :D Ahhoz a szelephez úgy jutottam, hogy rákerestem radiátorszelep kupakra google képkeresővel.

Sosem állítiottam hogy normális vagyok :DDD

(#9812) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Hogy tudnak összekeverni a kínaiak egy MKS mini 12864 kijelzőt egy MKS TFT24-el? Csak annyi a hasonlóság, hogy mind a kettő elölről eszi az SD-t. Igazából jobban jártam a TFT24-el, de akkor is jobb lett volna a másik.

(#9813) Caliber92 válasza azbest (#9777) üzenetére


Caliber92
csendes tag

Repetier Host V2.1.3 default setup. Itt 4mm a visszahúzás.

(#9814) Dalee válasza Mr.Csizmás (#9791) üzenetére


Dalee
aktív tag

A héten ragasztottam fel az IKEA tükörre a 3D Build Surface lapot. Ragad rá mint .... Alig bírom lekaparni róla a tárgyakat. A nyomat alja is kicsit homokszórt felületre emlékeztet. PETG-et szoktam nyomtatni, bár még nem próbáltam, de szerintem hűtés fűtés nélkül is lehetne rá nyomtatni.

(#9815) Dalee


Dalee
aktív tag

CR-10S csendesítésére van ventilátor(ok) javaslatotok?

(#9816) izisz válasza Dalee (#9815) üzenetére


izisz
senior tag

Sunon gyártótól érdemes válogatni.

(#9817) Tankblock válasza Dalee (#9815) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Noctua fog megjönni az ender 3 asomhoz, 17,6 dB....
SUNON van most, mert az eredeti 40x40x10 megadta magát...... 22 dB van irva, de érzetre sokkal több....

Gondolkozok a tápegység és a másik ventillátor cserélésén is.... amnt installálom a Noctuat meglátom...

Release the Beast....

(#9818) quby válasza Tankblock (#9817) üzenetére


quby
őstag

24v-os a noctua vagy 12? Melyiket vélasztottad?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9819) 2thletme2day válasza Dalee (#9815) üzenetére


2thletme2day
őstag

Noctua helyett ajánlom a Noiseblocker XM2-t. Fele áron van mint a Noctua és iszonyat csendes ez is. Nem hallani működés közben a hangját.

(#9820) gigaherz válasza 2thletme2day (#9819) üzenetére


gigaherz
tag

PLA tárgyhűtésre is megfelelő? Tevo Tarantulához kapott alaplap hűtőt használom jelenleg erre, de nagyon hangos, ~9 CFM körül lehet, a Noiseblocker pedig "csak" 4 CFM. (Firebay Peanut Fanduct-hoz)

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#9821) fape válasza izisz (#9816) üzenetére


fape
senior tag

Már régen ajánlottam, szal épp itt volt az ideje :P
alseye ventik

(#9817) Tankblock: a táp ventire a fan silencer

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9822) Saccco válasza MASSlag (#9809) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért az a minőség rendben van. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9823) quby válasza 2thletme2day (#9819) üzenetére


quby
őstag

A kérdés az hogy 12 vagy 24 voltosak. Én egyelöre nem nagyon találok normális 24 voltos vemtit, ami nem aranyárban van. Ender 3 ugye 24 voltos, vagy be kell tegyek egy átalakitót.....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9824) fape válasza quby (#9823) üzenetére


fape
senior tag

A pár amperos bec/stepdown fillérekért kapható. Nekem a nyomtatón lévő ip kamera is egy 5V(usb-s) stepdowntól kapja a delejt a 12v-s tápból.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9825) 2thletme2day válasza gigaherz (#9820) üzenetére


2thletme2day
őstag

Szerintem tárgyhűtőnél nem a statikus nyomás a mérvadó hanem a szállított levegő mennyisége. Nem tudom mennyire alkalmas tárgyhűtőnek ez a ventilátor mert nálam csak a hotend hűtését végzi de azt síri csendben.

(#9823) quby

A noiseblocker venti amit említettem 12V-os. Enderhez jó lehet mondjuk hotend hűtésre egy átalakítóval ami fix fordulaton pörög állandóan. Tárgyhűtésre nem tudom, hogyan lehetne megoldani a fordulatszám szabályozás miatt.

(#9826) Tankblock válasza quby (#9818) üzenetére


Tankblock
aktív tag

12V és holnap jön meg,,,

Az lehet hogy nem filléres, de rendes Gari van rá, és egy buck converter megoldja a 24V -> 12V átalakitást, az meg belefér az elektronika házába lazán....

Release the Beast....

(#9827) DaveJr


DaveJr
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Van egy Wanhao Duplicator 4S nyomtató, ami most pár hétig megkaptam, hogy használjam.
Kicsit rendbe kellett rakni, mert borzalmas állapotban volt. Laza szíjak, hajlakkal összefújkált Z tengely...stb.

Sajnos nem hozzáértők használták és ha kellett ha nem fújták a hajlakkot a kaptonra ami miatt eléggé rosszul néz ki, fel van hólyagosodva, ki van szakadva....stb.
Mivel csak pár hétig van nálam, ezért ASAP kellene nekem egy 24.5x14.5cm-es kapton lap, de itthon nem találtam boltot ahol tudnék venni. Tekercsért pedig nem igazán szeretnék sok ezret kifizetni, hiszen nem marad nálam a nyomtató.
Van-e valakinek legalább 150mm széles tekercse Budapest környékén és tudna-e adni belőle egy 25 centis darabot. Természetesen kifizetem, a lényeg, hogy minél hamarabb lenne rá szükségem. Vagy ha megfelelő méretű lapja van, azt is szívesen átvenném.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#9828) DaveJr válasza DaveJr (#9827) üzenetére


DaveJr
őstag

Ja és persze a szintezés is elég macera, mivel a hajlakk vastagsága nem egyforma, plusz a hólyagok is nehezítik a dolgot:(

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#9829) fabula válasza DaveJr (#9828) üzenetére


fabula
őstag

Mindenképp ragaszkodsz a kapton-hoz? Mert ha leszeded róla, utána sima hőálló maszkolószalaggal is beragaszthatod a bedet és arra nyomtathatsz, ha meg kiszakadna, akkor cseréled, filléres megoldás és működik.

(#9830) DaveJr válasza fabula (#9829) üzenetére


DaveJr
őstag

Igazából csak azért ragaszkodnék hozzá, mert úgy kaptam, hogy az van rajta. És úgy szeretném visszaadni, ahogy hozzám került (persze nem úgy lelakva).

Köszönöm a tippet.
Ha nem sikerül rövid időn belül szerezni kaptont, akkor rendelek, és a saját nyomatok készítésére meg kipróbálom a maszkolót. Gondolom a sima sárgaszínűt lehet használni, csak több csíkot kell egymás mellé ragasztani, hogy az egész bed be legyen fedve.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#9831) fabula válasza DaveJr (#9830) üzenetére


fabula
őstag

Igen, jól gondolod. Fűtött asztalhoz a festékboltokban kapható 10 cm széles hőálló szalag kell, ha meg csak PLA-t nyomtatsz, akkor fűteni sem kell és elég a sima nem hőálló. Hajlakk helyett pedig vékonyan kend be nebuló stift ragasztóval (vagy bármely más stift ragasztóval) és akkor biztos jól fog tapadni, ha a szalagra nem tapadna eléggé. Ezek olcsó és bevált megoldások.
Kínából pedig kb. max. 30-40 nap alatt megjön a kapton is sokkal olcsóbban, de addig is tudsz nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#9832) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali van különbség a PETG és a PET-G anyag között ?

(#9833) fabula válasza nepszter1 (#9832) üzenetére


fabula
őstag

Szerintem csak egy kötőjel :DD .

[ Szerkesztve ]

(#9834) fape válasza fabula (#9831) üzenetére


fape
senior tag

Vagy szintén olcsó megoldás az üveglap/tükörlap, ekkora méretben kb 400-500Ftból meg van. Ráadásul még síkban is lesz a teljes asztal.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9835) DaveJr válasza fabula (#9831) üzenetére


DaveJr
őstag

Köszönöm a segítséget!
PLA-val nyomtatgatok szóval igen, nem nagyon kell a fűtés. Akkor marad a szalag, aztán ráér a kapton ha visszaadom.

fape: úgy néz ki az asztal, hogy alu lap (ami sajnos meg van hajolva mint egy kifli, kb 1-1mm a szélein) és azon van egy üveglap azon pedig a kapton. Azt ne kérdezze senki, hogy mitől hajlott meg az alu lap, de gondolom ezért került már rá az üveglap.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#9836) Saccco válasza nepszter1 (#9832) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nincs.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9837) Dalee


Dalee
aktív tag

Rendeltem ilyen dampereket zajcsökkentés végett..
Azon gondolkoztam, hogy nem rontják ezek a nyomtatás minőségét, ahogy a gumik minimálisan mozognak a rezgés hatására?

(#9838) Imy válasza Dalee (#9837) üzenetére


Imy
veterán

Nem.

(#9839) albinolynx


albinolynx
őstag

Eladnám anet A8-as pc vázam. Képeken látható állapotban. Módosítások a gyárihoz képest: 8mm-es tengelyeket szorító M4 hernyócsavarok, hogy ne mozogjanak. Alu L idom, leszorításhoz, ne billegjen. Stabil, masszív gyári kerekekhez illeszkedő Y szíjfeszítő. Minden csavar a helyén. Zacskóban van tartalék bőven. Eladás oka a háttérben. Helyileg Veszprém. Posta játszik. Ára: 10.000,- HUF. Csere érdekel!

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9840) bardi


bardi
aktív tag

Miért nem tudom a teljes asztalt kihasználni? Gyári firmware-s tevo tarantula, bekapcsolásnál nyomok egy home all axist, majd set home offsets, így a (0,0,0) pont jó helyen van. Mégis, ami az asztal alján van, levágja, képen nem látszik túl jól, de kivehető:
[link]

Edit: amit kinyomtatott középre, az teljesen jó helyen van, egyszerűen lecsapja az alját.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#9841) izisz válasza albinolynx (#9839) üzenetére


izisz
senior tag

A kis alu vázról tudnál megosztanil külön néhány képet, nagyon tetszik az egyszerűsége, kialakítása :)
Az alu idomokat magad készítetted hozzá?
(#9840) bardi: És ha kihagyod a set home offszet lépést? Feleslegesnek érzem home után, főleg, ha negatívba van konfigolva (asztalon kivül) a fej pozicíója home után. Ha mondjuk a fej pozi FW-ben (-10, -7) (csak példa) és te nyomsz egy set home offszetet, akkor elveszed a géptől azt a 10 és 7 mm-t az asztal méretből. De ez csak tipp, tarantulás expertet (Sacco ;] ) várjuk meg

[ Szerkesztve ]

(#9842) bardi válasza izisz (#9841) üzenetére


bardi
aktív tag

Hát, ha nyomok egy home-ot, akkor asszem (0,-41)-be kerül, viszont mivel ilyenkor van (0,0)-ben, ezért nyomok home offsetet. Így az LCD-n már (0,0) jelenik meg, és ha valamit az asztal közepén akarok nyomtatni, akkor az ott is lesz. Ha ezt a lépést kihagyom, akkor eltolja a tárgyat, így nagyobb méretű dolog ki se férne. Értem mit mondasz, de én eddig abban a hitben voltam, hogy úgy működik, ahogy én írom, mert amúgy így a kisebb tárgyakat jó helyre rakja, amennyiben az asztal közepén van elhelyezve a slicerben.

'92 Honda VFR 750

(#9843) albinolynx válasza izisz (#9841) üzenetére


albinolynx
őstag

Koszonom!
Pk8, vagy mifene tovabb gondolasa a reszemrol. Mivel mar belott mereteim vannak, a kovetkezo vazat meg egyszerubbre lehetne gyartani. Kevesebb profilanya, finomabb alapanyagok itt-ott. Az alu idomok 40x20-as meretek. En keszitettem mindent, mivel van frgacsolo muhelyem. Most nem vagyok mar a muhelyben, de fotozok majd.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9844) bardi válasza bardi (#9842) üzenetére


bardi
aktív tag

Rosszul írtam.
Bekapcsolom a printert, ilyenkor mindig (0,0)-t mutat. Nyomok egy home all axis-t. Ekkor a fej beáll a helyes pozícióba, de az LCD-n (-11,-41) van. Gyakorlatilag ezt rögtön elveszítem, mint hasznos nyomtatási terület.
Eddig abban a hitben voltam, hogy ha ilyenkor nyomok egy set home offset-et, akkor ki tudom használni a teljes ágyat. Ilyenkor a fej jó pozícióban van, és az LCd-n is (0,0)-t ír, ami jónak is tűnik. Viszont úgy tűnik nagy tárgy nyomtatásánál nem tud a fej bemenni Y-ban a 0-41 tartományba.

'92 Honda VFR 750

(#9845) Saccco válasza bardi (#9844) üzenetére


Saccco
nagyúr

A firmware-ben be van állítva a negatív érték. Tudja, hogy onnan indul a fej.
Ettől függetlenül az alap szoftverben volt egy olyan hiba, ami nem tette lehetővé a teljes nyomtatási terület kihasználását. (Lehetséges, hogy a későbbi gépeken már nem ez futott.)

Próbáld Cura-val a Tarantula profilt és az offset nullázást hagyd ki.

De a legjobb megoldás az, hogy felteszed Jim Brown Easyconfig Marlin-ját és problem solved. :)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9846) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv.

Az előző segítéségeket köszönöm, javult a helyzet, és uton van egy normális hotend is.

A kérdésem a következő. Az én (Vertbatim) PLA-m szar, vagy maga a PLA ilyen kényes matéria? 3mm-es (ez már magában gáz, tudom...), és olyan rideg, mint a fene. Kézzel el tudom törniszinte, meg alkalomadtán kitörik a dob és az extrduer vezetője között, aztán nyomtatom a semmit. Nagyjából olyan 18 fok külső hőmérséklet lehetett ekkor a műhelyben. Kaptam havertól 1.75-öst, de a gépem ezt még nem kezeli. Az nem csinál ilyeneket.

(#9847) bardi válasza Saccco (#9845) üzenetére


bardi
aktív tag

Cura-ban be van állítva a Tarantula. Kipróbáltam ugyan azt a tárgyat, offset nélkül. Teljesen rossz helyről kezdi, le akar menni az ágyról, fos. Az alaplap flash-elésével nem vagyok túl lelkes, nyúltam már arduino boardokhoz, de ott nem zavart ha valamit elcseszek :D

'92 Honda VFR 750

(#9848) 2thletme2day válasza Dalee (#9837) üzenetére


2thletme2day
őstag

Teljesen random feldobott a youtube egy videót a témával kapcsolatban.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9849) Saccco válasza bardi (#9847) üzenetére


Saccco
nagyúr

Bootloader hibás alaplappal kaptam gyárilag a gépet. Onnan is simán menthető volt. Igaz először izzadtam. :DDD

Ez is csak egy arduino board. :D
Nekem nem volt választásom. Viszont így sem bántam meg. :D
Sőt nemsokára megint flash lesz, de most CoreXY firmware kerül rá. :B

Az easyconfig tényleg az. Kellenek bele a ki értékek, meg max irányváltás a Titan miatt és kész.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9850) Saccco válasza norbert1998 (#9846) üzenetére


Saccco
nagyúr

A nedvesség tönkreteszi a filament-etnem csak a PLA-t,. Törékeny lesz tőle.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.