Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!
Az egyik ismerősöm szeretne venni nyomtatót ki is nézett 2 db ( szerintem nem ezekkel kellene kezdenie )
de nem tudtam lebeszélni róla.Nem szeretne bajlódni az összerakással össze szereléssel meret nem egy technikai zseni az igaz :D
A kér nyomtató amit ő kinézett:
Nyomtató 1
Nyomtató 2

Valaki ismeri őket ?
Ahogy utánanéztem a dolgoknak tényleg annyival "egyszerűbb" a készre szerelt?
Vagy ajánlatotok van ?
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#10402) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Most hogy vannak ezek a nagy akciók (előleg fizetés, 11.11) GB-n, nincs valami jó kis kupon akció Ender-3-ra? Vagy esetleg TEVO Tornado/Tarantulára?

(#10403) compi.hu válasza Gabesz87 (#10402) üzenetére


compi.hu
senior tag

Ennyibe szerintem mar egy Craftbot is bele kellene ferjen es az raadasul magyar fejlesztes.

[ Szerkesztve ]

(#10404) Gabesz87 válasza compi.hu (#10403) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem tudom, te milyen nyomtatóra gondoltál, én nem ismerem ezt a Craftbotot, de rákeresve ez több százezres nagyságrendű ahogy látom.

(#10405) Saccco válasza Gabesz87 (#10404) üzenetére


Saccco
nagyúr

Rossz gombra nyomott, eggyel korábbi hsz-re válaszolt volna.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10406) compi.hu válasza Gabesz87 (#10404) üzenetére


compi.hu
senior tag

Rossz helyen nyomtam valaszt. Igazabol DMC-nek szolt, bocsi

(#10407) freemanone válasza dmc (#10401) üzenetére


freemanone
őstag

Pont ugyanígy álltam a dologhoz én is, bár azért a lego készletet is összeraknám, ha muszáj lenne, de semmi kedvem nem volt annyit szórakozni vele.
Craftbot-ot tudom ajánlani én is, főleg ebben az ársávban. Miután az ismerkedési fázison átestem vele, azóta már egy 32órás print-et is készítettem vele épp néhány napja.
A slicer pofon egyszerű és ha valamivel elakadtam, a support mindig készséges volt. Valamint nemtudom számít-e, van akinek igen, van magyar nyelv is.

(#10409) blountex válasza compi.hu (#10289) üzenetére


blountex
senior tag

"Milyen lett az első PVA nyomtatás Ultimakerrel?
Tényleg eltűnt a PVA a vízben?"

(#10410) WinZol válasza fape (#10381) üzenetére


WinZol
aktív tag

Kint az új Simplify3d 4.1.0

Lehet, hogy a Flyingbear Tornado-t nem támogatja?

(#10411) fape válasza WinZol (#10410) üzenetére


fape
senior tag

Max preset nincs hozzá. Azon is faragni kéne úgy is.
De támogatni úgy is firmware-t kell és nem a nyomtatót.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10412) Zsolt74 válasza WinZol (#10398) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A Prusa MK3 vezérlő elektronikája nagyon jó, és szoftveresen is nagyon fejlett, de a mechanikailag eléggé elavult, nekem kicsi lenne a Prusa MK3 max nyomtatási mérete is.
Számomra alapvető hogy asztalt csak Z irányban mozgatunk.
A méret és a mechanika miatt én a Flyingbear-t választanám most is, noha a Prusa MK3 jóval drágább.
A Prusa Mk3 vezérlését szívesen áttenném a Flyingbear Tornado-ra.

Zsolt

(#10413) Zsolt74 válasza compi.hu (#10400) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A Flyingbear Tornado2-n is Y-on utazik az X motor, de szerintem ezzel nincs semmi gond, mert ennél a nyomtatónál az Y-t 2db motor mozgatja, így a plusz súly itt nem igazán lényeges,(egy 2 fejes direct drive-os nyomtatónál sokkal nagyobb probléma lehet a 2 léptetőmotor hatalmas plusz súlya.) ennél a mechanikánál, a szíjak sokkal rövidebbek, így a 10mm széles szíjak nem igazán fognak soha megnyúlni.

Zsolt

(#10414) janek69 válasza Zsolt74 (#10390) üzenetére


janek69
senior tag

Na jó,de a flyingbear meg magával cipeli a motort az Y tengelyen,az meg állítólag fujj. Most akkor hogy van ez?Lehet olyan nyomtatóval is nyomtatni,ami nem corexy,vagy ultimaker kinematikájú? Én ezt már nem értem. :D

(#10415) Zsolt74 válasza janek69 (#10414) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nagyobb méretű nyomtatóknál semmi gond nincs azzal ha az Y cipeli az X motort.

Zsolt

(#10416) compi.hu válasza Zsolt74 (#10415) üzenetére


compi.hu
senior tag

...Kivéve, hogy azonos gyorsulásnál gyengébb lesz a minőség illetve azonos minőséget kisebb gyorsulással tudsz elérni ahoz képest, mintha nem lenne ott az a plusz tömeg. Makacs dolog ez a fizika, monnyonle :-P

(#10417) compi.hu válasza blountex (#10409) üzenetére


compi.hu
senior tag

Nem volt se edényem vízben tartani addig, hogy teljesen feloldódjon, meg időm sem igazán. Negyed óra alatt felpuhult es egész könnyen leszedhetővé vált.


(#10418) janek69 válasza compi.hu (#10416) üzenetére


janek69
senior tag

A fizika már csak ilyen,a 4m bordásszíj rugalmasságából adódó nyúlása lényegesen nagyobb mint mondjuk 2db párhuzamos 70cm-es szíjé. Ezen felül vagy 8db görgőn vezetik meg,ezeknek mind van löttyenése az illesztésekből adódóan. Itt csak az a kérdés,hogy mi az ami a nyomtatás szempontjából nagyobb gond.
Erre azért érdekelne egy összehasonlítás.

(#10419) compi.hu válasza janek69 (#10418) üzenetére


compi.hu
senior tag

Kihagyod a képletből a motor véges forgatónyomatékát. Csak szubjektív összehasonlítással szolgálhatok: Flsun Cube nyomtatót (Makerbot kinematika) alakítottam át hypercube-ra. Ég és föld. Nem tudom akkora sebességgel hajszolni, hogy olyan gagyi minőséget produkáljon mint az átalakítás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#10420) janek69 válasza compi.hu (#10419) üzenetére


janek69
senior tag

Azért a NEMA23-as motorban létezik olyan ami szét tép bármit. A CNC-kben van erő,mert ami nálam volt az 3mm-es orsóval símán elhúzott engem a 90kg-ommal.

[ Szerkesztve ]

(#10421) compi.hu válasza janek69 (#10420) üzenetére


compi.hu
senior tag

És a 3D nyomtatókban ugye jellemzően ilyenek vannak. Ugyan hagyjuk már... Tőlem építhetsz akár búvárharangmeghajtású lézer3dnyomtatót is NEMA66 motorokkal hatcsillió forintból, de a megszokott RepRap alkatrészekkel a Makerbot kinematikát jobban jársz ha elkerülöd.

(#10422) Zsolt74 válasza compi.hu (#10416) üzenetére


Zsolt74
senior tag

És mi van azokkal a nyomtatókkal amiken dupla direct drive extruderrel vannak szerelve?(nem kevés van belőle)
Az 2db NEMA 17-es motort cipel, annál nagyobb gond a jóval nagyobb súly.
Persze hogy a súly a legfontosabb egy nyomtatónál, lásd a Delta nyomtatók a leggyorsabbak, de sajnos semmi nem lehet tökéletes, mint ahogy a Delta sem az.

Mondjuk én most úgy alakítom át a nyomtatómat hogy a dupla fej egyike Direct drive Titan extruderes lesz(egy apró ,25mm-es Nema 17-es motorral), a másik viszont Bowdenes, a súly csökkentése miatt.
Bowdenes extrudernél(ami könnyű) a Direct Drive extruder sokkal pontosabban tudja adagolni az anyagot.

Zsolt

(#10423) compi.hu válasza Zsolt74 (#10422) üzenetére


compi.hu
senior tag

MINDEN tömeg amit mozgatnod kell csökkenti az adott minőség mellett elérhető gyorsulást, és ezáltal az effektív nyomtatási sebességet.

Direkt drive esetén én valami ilyesmiben gondolkoznék:

https://www.thingiverse.com/search?sort=relevant&q=28BYJ+extruder&type=things&dwh=315be3c7f886265

[ Szerkesztve ]

(#10424) Zsolt74 válasza compi.hu (#10423) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nelem most 2db titan bowdenes extruderem van de rendeltem egy ilyet.
[link]

Egy könnyű direct extruder azért kell mert ki szeretném próbálni a TPU nyomtatását, ami bowdenes extruderrel 70cm-es csővel szerintem nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#10425) compi.hu válasza Zsolt74 (#10424) üzenetére


compi.hu
senior tag

Nem az extruder a nehez, hanem a morotok. "Palacsinta" NEMA-17-et rendeltel hozza?

(#10426) Saccco válasza compi.hu (#10425) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egy 13Ncm palacsinta motor elég az extrudernek? A fogaskerekes áttételt is számolva.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10427) compi.hu válasza Saccco (#10426) üzenetére


compi.hu
senior tag

Az atteteles extrudereket azert talaltak ki, hogy gyenge (konnyu) leptetomotor is eleg legyen hozza.

(#10428) WinZol válasza compi.hu (#10419) üzenetére


WinZol
aktív tag

Flsun Cube nyomtatót (Makerbot kinematika) alakítottam át hypercube-ra

Átalakítás után mennyire ajánlod?
Miket cseréltél?
Mennyibe van így?

Köszi

(#10429) compi.hu válasza WinZol (#10428) üzenetére


compi.hu
senior tag

Átalakítás után használható, de a nem kínai lineáris tengelyek nem olcsók, szóval én most már inkább összeraknám nulláról. Gyakorlatilag a heatbed, a táp, a Z mozgás, a motorok, a vezérlő, és a keret jött az eredeti kitből, minden más kuka. Keretbe pedig függőleges elemekhez amúgy is jobb lenne 2040 vagy 3030 profil a 2020 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#10430) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

3D nyomtató vásárlás előtt állok.
Max 60K az összeg amit ki tudok fizetni érte.
Melyik lenne a legjobb nyomtató amit ezért tudnék venni?
Szempontok:
1. Precíz
2. legyen támogatottsága
3. Gyors.

Köszönöm!
Zsolt

(#10431) MASSlag


MASSlag
tag

Ha már szóba kerültek a könnyű extruderek, itt van kettő ötletes darab:
Ciklohajtóműves extruder - 86g Az egyik legnagyobb energiasűrűségű nagy áttételű hajtás a ciklohajtómű. Plusz a ciklois fogazatot egyszerűbb is nyomtatni, mint az evolvenst. Valószínűleg nem retractol valami nagy sebességgel, és a hajtásnak is megvan az a hátránya, hogy egy kis hiba a kerékben is hullámzást okozhat a kimenő tengelyen.

Mókolt RC szervó 96g Egy hagyományos DC motornak vagy egy BLDC motornak jóval nagyobb az energiasűrűsége, mint egy léptetőmotornak és ott van az a lehetősége annak is, hogy korrigáld a lépésvesztést. Csak annyi a gond vele, hogy kefés motor van ebben a szervóban, szerintem elég gyorsan elkopik.

Szerintem a tömegcsökkentés nem ér meg ennyit (kivéve egy delta nyomtatónál), amit viszont szeretnék kipróbálni, hogy hogyan viselkedik egy szervós extruder, ha nyomaték alapján PID-ezem. Van is egy ilyen motorom hozzá.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#10432) WinZol válasza compi.hu (#10429) üzenetére


WinZol
aktív tag

Akkor fordítva nézve:

Ha egy szépen nyomtató 3D-st szeretnék és nem félek a
szereléstől, akkor mi a javaslat?
1. Van olyan nyomtató, amit alapnak érdemes megvenni és
azt finomítani?
2. Van olyan komponens lista, hogy mit érdemes beszerezni és
abból építeni?

(Nem vagyok miliomos, így a 600$ fölé nem igazán indulnék.

Köszi

(#10433) janek69 válasza compi.hu (#10421) üzenetére


janek69
senior tag

Látom jól felhúztad magad,de miből gondolod,hogy mindenkinek standard elemekből kell nyomtatót csinálni? Itt figyel 7db NEMA23 motor,csak a port fogja,miért ne használjam? Csak azért,mert nem szokták?Vagy azért,mert corexy őrület van,ahogy TMC driver őrület is?Mivan ha le..rom,hogy egy picit hangosabb,lassabb a nyomtató,viszont nagyon pontosat akarok,nem szeretném a 4m szíj rugalmasságából eredő fej ide-oda csapódást a nyomtatásomban? Naná,hogy a kínai nem teszi bele a drága motort,mert ócsó kell kell legyen.
Nekem ingyen van a NEMA23.
Én csak azt gondolom,hogy ha van aki nem akar belépni a sebesség versenybe,halkság versenybe,akkor annak nem feltétlen kell,egy agyonbonyolított kinematikájú géphez ragaszkodni.
Soha nem mondom azt,hogy a corexy messze elkerülendő,ha valaki azt akar vegyen azt,de innen az jön le,hogy pl. a flyingbear annyira szar,hogy nyomtatni sem lehet vele,mert elkerülendő,hiszen cipel néhány gramm motort a 2db párhuzamos szíjjal hajtott Y tengely.

(#10434) Saccco válasza WinZol (#10432) üzenetére


Saccco
nagyúr

Minden nyomtató annyira jó, amennyire az azt működtető felhasználó.

A Tarantula is csodákra képes, csak kell rá költeni, illetve szerelni.*/**
Ha most vennék erősen megfontolnám egy Tevo Flash megvételét. Esetleg nulláról építenék egy Hypercube-ot vagy Hypercube Evolution-t. Ha nem cél a küzdés, akkor a Prusa MK3 igen jó választás.

* Én már átépítettem CoreXY-nak. :D
** Most a 24V-ra állításon gondolkodok. :))

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10435) zsolt320i válasza zsolt320i (#10430) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Erre vki?
Uha, ahogy látom és olvasom itt mindenikek "drága" nyomtatója van. (>100K Huf)
60K-ból nem lehet kihozni valami elfogadhatót?
Nem gond ha nekem kell összeszerelni, vagy megépíteni, sőt imádom a szerelést.
Amire használnám, DIY műanyag (kemény, strapabíró) alkatrészek és dobozok készítése.

Pls. help!

(#10436) Saccco válasza zsolt320i (#10435) üzenetére


Saccco
nagyúr

De van.

Ender 3 - ezzel is kell azért foglalkozni. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10437) zsolt320i válasza Saccco (#10436) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Thx!

Nézelődve a neten, találtam ezt:
[Noname] ?
Anet A8
TEVO Tarantula I3
Creality 3D® Ender-3
Árban növekvőek, ezek közül érdmes az olcsóbakkal foglakozni, vagy csak az Ender-el?
Általánosságban mire kell figyelni?

thx!

(#10438) Saccco válasza zsolt320i (#10437) üzenetére


Saccco
nagyúr

A noname és az Anet A8* nem túl jó választás, mert nem valami jó az az alaplap, amivel adják. A Tarantula nem rossz, de ott eléggé sokat kell alakítani, hogy tényleg jó legyen**. Ha rákeresel a Tarantula szóra itt a fórumon, akkor sok hasznos infót találsz róla (pl. javasolt fejlesztések). Az Ender 3 a legjobb választás ezek közül. Persze itt is van mit fejleszteni. Illetve meg kell tanulni, hogy hogyan lehet az excenteres anyákkal a kerekeket beállítani. Ez igaz a Tarantulá-ra is.

Mai fejjel szerintem a legfontosabb egy cserélhető driver-es alaplap megléte. Nem akkora kiadás, ha nem ilyennel jön a kütyü, de mégis jobb ha van. Nekem a nappaliban van a nyomtató és nem szeretném az R2D2 hangokat hallgatni, emiatt TMC driver-ek hajtják a nyomtatót. Sokat segít a nyomtató megtűrésében is. ;)

Most jól elszálltak az árak, korábban Tevo Flash-t lehetett venni $230 körül.

*Mindentől függetlenül sokan ezzel a géppel is csodákat gyártanak. Itt is él a kijelentés, hogy annyira jó, amennyire a gazdája az.

**A legfontosabb az akril asztaltartó kiváltása. A nyomtatott is megteszi, de azért az alu vagy carbon a királyság. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10439) zsolt320i válasza Saccco (#10438) üzenetére


zsolt320i
senior tag

thx! :R

(#10440) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni 2020 alu profilt mert ihletet kaptam és átépíteném az Anet A6-os nyomtatóm.
Esetleg tud valaki megbízható helyet ahol ezt meg tudnám venni.
Bp. preferált, de ha van csomagküldés nekem az is jó.

Előre is köszi a segítséget..

János

(#10437) zsolt320i
Itt vedd meg, most akció is van.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#10441) Gabesz87 válasza Janix12 (#10440) üzenetére


Gabesz87
addikt

:Y Hű ennyiért még nem is láttam, ez jó ár. Már csak az asszonyt kellene megfűzni, hogy ez milyen jó kari ajándék lenne :D Fél éve próbálkozom...
Sőt mi több, Add to Cart gombra kattinvta még -10$!

[ Szerkesztve ]

(#10442) _Lacos_


_Lacos_
tag

Sziasztok!

Már beleolvastam a topikba, de még nem tudtam dönteni (Ender/CR10/Teva?) a konkrét típusról. Ami fontos lenne, szeretném magamnak összerakni, később fejleszteni. A keret max 80eFt lenne. Illetve honnan rendeljek (hol nézelődjek), hogy még ebben a hónapban meg is érkezzen? (decemberben végig szabin leszek és lenne időm vele foglalkozni bőven)

Köszi!

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#10443) zsolt320i válasza Janix12 (#10440) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Erre kell vámot fizetni?
Honnan szállítják?

Thx! :R

(#10444) compi.hu válasza WinZol (#10432) üzenetére


compi.hu
senior tag

HyperCube Evolution egy elég jól átgondolt cuccnak tűnik, ha nem félsz a szereléstől szerintem fölösleges kitet venni és kidobni a felét. Tudtommal van hozzá BOM is, még mintha ali-ebay linkek is lettek volna az alkatrészekre.

(#10445) Janix12 válasza zsolt320i (#10443) üzenetére


Janix12
aktív tag

Akkor nem kell vámot fizetni, ha a "Fast-23" raktárról rendeled.
Azt hiszem az most Spanyolország. :R

(#10446) Gabesz87 válasza Janix12 (#10445) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én is az előbb csekkoltam el, hogy ez melyik raktár. Csehország úgy látom. De mindegy végül is, EU, úgyhogy elvileg nincs vám, áfa.

(#10447) Janix12 válasza Gabesz87 (#10446) üzenetére


Janix12
aktív tag

El is fogyott.. :Y
Remélem vettetek belőle!!!

(#10448) Gabesz87 válasza Janix12 (#10447) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ó hogy b...a meg! Nem sajna, vártam messengeren az asszony válaszát...:( Nem lehet, hogy töltenek még fel? :)

(#10449) zsolt320i válasza Gabesz87 (#10448) üzenetére


zsolt320i
senior tag

hol lehet látni honnan jön?

(#10450) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv urak

mennyit erhet most egy stock A8?
egy eve vettem de mivel egyutt vettem egy Tarantulaval igy azt hasznalom az A8 meg all a polcon talan10 ora nyomtatas van benne..
:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.