Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Mr.Csizmás válasza gardener (#9146) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nincs raktáron, ennyi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9152) bigrob válasza izisz (#9149) üzenetére


bigrob
őstag

Most így jobban belegondolva lehet úgy kéne... :DDD

30-45 munkanapot írt a railwayre.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9153) tibi970307 válasza Saccco (#9126) üzenetére


tibi970307
tag

Pont most van Gearbesten 180$-ért, + 14$ Priority Line szállítással. Még utánanézek, de lehet rendelek egyet.

(#9154) Thorus


Thorus
aktív tag

Máma meg is jött az Ender 3. Pénteken adtam le a rendelést, szerdán adták és most pénteken meg már meg is jött.
Már csak össze kell raknom és valami próbát nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#9155) odiepapa2 válasza Mr.Csizmás (#9121) üzenetére


odiepapa2
tag

Sziasztok,

kicsit elvonultam, végig gondoltam a dolgokat, kivettem két nap szabit és nekiestem a nyomtatómnak. Jó néhány dolgot kicseréltem a nyomtatón, aminek szemmel látható eredménye lett. Közben bújtam a fórumokat, youtube videókat és próbáltam okosodni. Visszaállítottam a slicer beállítását gyárira és elkezdtem tesztelni a nyomtatót.

Következők érkeztek a WANHAO D9/400-hoz:

- MicroSwiss All metal HotEnd
- 15 minőségi görgő
- Sikerült végre levágatnom 0.3-as tükörlapot.

Az eredmény magáért beszél. Az egyik legfontosabb alkatrész a görgő volt, mert a Z tengelyt nem lehetett fixen meghúzni, mert akkor szorult és nem ment fel az egyik oldalon. Ezért picit lazábbra kellett hagynom. Ez azt eredményezte, hogy lötyögött a fej is, mondhatni lekonyult, így nyomtattam mostanáig. Továbbá kicseréltem a tálca görgőit is, mert nagyon könnyen lehetett mozgatni a tálcát, picit lötyögött is, most viszont tökéletesen feszes. Az összes létező görgőt kicseréltem a gépen. A tükörlap is fantasztikus, leírhatatlan különbség van aközött a tárgy között amit a tükrön nyomtattam és amit a mágnes lapon. A MicroSwiss-hez pedig nem kell indoklás.

Megfogadtam a tanácsot és elkezdtem kishajót és kockát nyomtatni.

Jelenleg Spectrum PLA+ anyaggal nyomtatok, 65-70 Celsius tálcával és 210-215-ös hőmérsékleten. A fej 0.4-es és a rétegvastagság 0.06mm.

Az első régeteget lassan terítem le, hogy jól tapadjon és a top réteget is lassúra állítottam, hogy ott is legyen ideje szépen dolgozni. Ezen persze még állítani fogok, mert ahogy Saccco írta, lehet ezért is volt csíkos az első réteg.

@Csizmás: A retraction gyárilag 7mm-re van állítva. Ma olvastam, hogy hogy a vertical lifetet (Z-hop) be kellene állítanom, mert az is meggátolja a csíkos top layert (elemeli a fejet utazáskor). Visszatérve a retraction-re, többen írták, hogy a 7 mm nagyon sok, kb 1-esre kellene, de egyelőre nem akarok mindent átállítani.

Még annyit, hogy a WANHAO szerencsére heatbedes és még a tükörlapot is szépen átmelegíti, aminek nagyon örülök (köszi a segítséget a tükörrel). Még kísérletezgetek bőven, de úgy érzem hogy ezekkel a módosításokkal (amit itt is olvastam és alkalmaztam), kicsit közelebb kerültem az általam elvárt eredményhez.

Végezetül egy-két kép (a hajó 0.10-es réteggel ment, a koceka 0.06-tal. A hajó és a jobboldali kocka a tálcagörgő csere előtti időszakból való. A baloldali kockának simább az oldalfala):

:

[ Szerkesztve ]

(#9156) Holleanyo


Holleanyo
tag

Ender 3: Megpróbáltam kinyomtatni az SD kártyán lévő modellt. Az első pár réteg nyomtatása után a modell feljött az asztalról, így leállítottam a folyamatot. Papírlappal síkba állítottam az asztalt, így a 4 széle szintben van, de így is gödör van a közepén.
Az asztalt fújogattam hajlakkal, kenegettem Pritt stifttel, de most sem jó a tapadás!
Mit tegyek?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9157) varadigabor válasza izisz (#9149) üzenetére


varadigabor
senior tag

Át kötöttem oda a az alaplap coolert. (hotend coolerel össze kötöttem), az Ender 3-nál stock Fw-vel már bekapcsoláskor megy a hotend hűtés. Szóval most így mindig van alap llap és hotend hűtésem, eddig meg csak akkor volt alaplap hűtés ha ment a tárgy hűtés. Gondolom így jó.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9158) Saccco válasza Holleanyo (#9156) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szintezd körbe még párszor.
Vegyél rá egy üveget vagy tükröt. (3-4mm vastag)

(#9157) varadigabor:
Tarantula-n egyből betápra kötöttem anno.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9159) varadigabor válasza Holleanyo (#9156) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nekem is gödör volt a közepén, üveg lappal király de arra nehezebben tapad. Probáld a tárgyat a bed szélére nyomtatni hátha jobb.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9160) tibi970307 válasza tibi970307 (#9153) üzenetére


tibi970307
tag

Meg is rendeltem végül.

Szeretnék beszerezni hozzá előre filamentet.

Milyet tudnátok ajánlani?
Leginkább valami jó minőségű felete PLA jönne jól. Esetleg még egy fehér is.

Illetve nyomtattatok már olyan PLA-val, amelyik áttetsző? Van esetleg olyan, ami akár lámpa burának is megfelelő lehet?

(#9161) Saccco válasza tibi970307 (#9160) üzenetére


Saccco
nagyúr

A nyomtatott tárgy sose lesz teljesen áttetsző.

A fekete és fehér a legnehezebben nyomtatható szín. Én ezekkel kezdtem, csak később tudtam meg. :DDD

A magam részéről a spectrum PLA-t ajánlom. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9162) blountex


blountex
senior tag

Mi történt a Google sheet-el? Nem nyitható meg.....

(#9163) quby válasza Thorus (#9154) üzenetére


quby
őstag

Remélem van filamented :D, mert én elkövetten azt a hibát hogy késön rendeltem meg afilamentet, és nem jött meg még meg. Igy csak a dobozban lévövel tudtam játszani, de az a tesztkutya harmadára sem volt elég :D
Most nézegetem, simogatom, és várom a filamentet :D

(#9156) Holleanyo
Nekem is feljött az elsö 2-3 proba. Újraszintezés megoldotta. Alapvetöen már majdnem éri a nozli a bedet, és akkor lett jó.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9164) Holleanyo válasza quby (#9163) üzenetére


Holleanyo
tag

Nekem is csak a kutya lába jött ki a készülékhez adott filamentből, így várhatok hétfőig. Holnap majd vágok rá egy tükörlapot, mert idegesít a gödör az asztal közepén. Mivel kezelitek a tükröt / üveget a tapadás javításához?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9165) bigrob válasza Holleanyo (#9164) üzenetére


bigrob
őstag

Ragasztóstift, maszkolószalag (nekem a Tornadón az istenért sem akart megtapadni a DD PLA), hajlakk (ezzel viszont eddig minden tapadt)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9166) Thorus válasza quby (#9163) üzenetére


Thorus
aktív tag

Egy kis filament van de nem valami nagy mennyiség.

Most a benchy hajó nyomtatásakor olyan gondom vagy, hogy nem tapad a bed-re az anyag. Cura-ban a Cr-10 profilt használom. Bed 80-on, end meg 230-on van, az anyag meg ABS. A bed-nél a gyári műanyag féle lapot használom.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#9167) izisz válasza blountex (#9162) üzenetére


izisz
senior tag

Uhm, nem tudom. Olyan, mintha a korábbi jog - bárki nézheti/szerkesztheti, akinek van linkje - csak úgy eltűnt volna.
Most megint beállítottam, elvileg hozzá kéne tudnod(otok) már férni - mármint aki néha nézegeti/szerkeszti egyáltalán :D

[ Szerkesztve ]

(#9168) izisz


izisz
senior tag

Nem nyomtatás, kövezzetek meg :P
MPCNC vagy X-carve "jellegű" CNC marót rakott már itt valaki össze?

(#9169) Holleanyo válasza bigrob (#9165) üzenetére


Holleanyo
tag

Ebben a sorrendben, vagy külön-külön alkalmazod?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9170) bigrob válasza Holleanyo (#9169) üzenetére


bigrob
őstag

Külön külön, mindenkinek más jön be :D
Bár olvastam olyat, hogy páran a maszkolószalagra ragasztóstifteznek vagy hajlakkoznak, de azt nem próbáltam még.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9171) WinZol


WinZol
aktív tag

Üdv!

60 és 100 eHUF között melyik nyomtató a
Best Buy?

Vagy mik az ajánlottak?

Ha jól látom itt a leggyakoribbak:
-Ender - 3
- CR-10
-Tevo Tornadot.

Ha később szeretnék több extrúder fejet, azt melyikkel
lehet megoldani?

Köszi

WinZol

(#9172) gardener


gardener
senior tag

Látom többen írtátok tspadashoz a hajlakkot is. Viszont akinek nem vált be lehet azért mert nem jó félét próbált. Én kb 1 éva már 98%-ban ABS-el nyomtatok ami pedig érzékeny lenne a tapadásra(hajlamos nagy tárgyaknál felpöndörödni). Ne mindegy a hajlakk márka és a típus sem. Több teszt után meglett a legjobb:Caola hajlakk extra erős Coop-ban is kapható saját márkásként csomagolva. Tecskóban is szoktam venni.
Kicsit cefre szaga van de bivaly erősen letapaszt. Neha a spakli is megdolgozik...
Ja és nem szándékoztam reklámozni. Nem kapok jutalékot sem. :-)

(#9173) Holleanyo válasza gardener (#9172) üzenetére


Holleanyo
tag

Köszönöm az ajánlót, rohanok a Coop-ba! :)
Tegnap a fodrász adott egyet, de az nem vált be.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9174) Mr.Csizmás válasza Holleanyo (#9173) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Mulleres olcso is jo. :k

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9175) quby


quby
őstag

Üdv!

Lenne lehetöségem külön épületbe (nyári konyha) kivinni a nyomtatót, ami nem lenne rossz mert szeretnék nyomtatni ABS-t is. Meg ugy a zaj miatt sem mindegy, de ami a lényeg: A helység fütetlen. Télen mennyire lenne gáz ott nyomtatni? Gondolom ha a bed meg az extruder fel van fütve akkor ugyan ugy tartja a hőmérsékletet, csak esetleg jóval több áramért cserébe. Van ilyesmivel valakinek tapasztalata?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9176) Holleanyo válasza quby (#9175) üzenetére


Holleanyo
tag

Szerintem ilyen érzékeny szerkezetet ne vigyél fütetlen helyiségbe. A páralecsapódás tönkre fogja tenni. Ahogy lehűl, a hideg levegőből ki fog csapódni a pára a nyomtatóra és annak belsejére is. Nem fog jót tenni neki, ha úszik majd a kondenz vízben. :)

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9177) Saccco válasza quby (#9175) üzenetére


Saccco
nagyúr

A csendre megoldás a TMC driver. ABS-re meg zárt doboz + lakáson kívülre szellőzés.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9178) Holleanyo


Holleanyo
tag

Vágtam az asztalra egy darab tükröt. Ég és föld a különbség a pontosságban a gyárihoz képest. Ezt már szépen be lehet szintezni.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9179) imibogyo válasza quby (#9175) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem mikro-klímát kell neki generálni, annyi elég... Be kell dobozolni a gépet (ahogy sokan szokták fűtött térben is), és azt a pici légteret fel fogja fűteni a gép épkézláb hőmérsékletűre.

De ha 0 fok, vagy mínuszok is várhatóak a nyári konyhában miközben a gépet használni szeretnéd, akkor le kell szigetelned a dobozt (mint a fenti képen is). Ugyanakkor arra is kell figyelned, hogy az elektronika meg nehogy megsüljön. A párásodás is gondot okozhat, nem tudom, hogy milyen a klíma a nyári konyhádban, nekem a műhelyben kell aktív párakezelés (automata szellőztetés és elektromos páramentesítő) különben minden rozsdásodik...

Kis kísérletezéssel a doboz méretét illetően meg lehet találni azt a méretet, amit már jól felfűt a gép (25-40 fok), de még nem sülnek meg azok amiknek nem kell. Nekem a prototípusnál (még csak itt tartok) ez 80x80x80 cm-es "dobozt", vagy ennél nagyobbat eredményezett...

Aktív hűtés ebben az esetben szerintem kötelező az alaplapra és a tápra, vagy pedig meg kell oldani, hogy ezek a fő "dobozon" kívülre kerüljenek egy másik légkamrába, ahova csak annyi meleg jut, hogy szobahőmérséklet vegye körül az elektronikát. Én az aktív hűtést ebben az esetben is (ha emellett döntök) megoldom majd, mert nem szeretnék leégett műhelyre hazaérni. De nálam alapból vastagon körbe lesz véve a gép több réteg üveggyapottal ami nagyon jó tűzgátló is egyben.

Én még nem csináltam meg csak ötletelek és prototípusozok, de nekem is meg kell rövid távon, mert idén még biztosan nem lesz fűtött a műhelyem. :N

(#9176) Holleanyo:
Szerintem ilyen érzékeny szerkezetet ne vigyél fütetlen helyiségbe. A páralecsapódás tönkre fogja tenni.
4 éve van fűtetlen helyiségben a CNC marógépem és a CNC lézergravírozóm és köszönik szépen jól vannak. Ha meg vannak a megfelelő óvintézkedések, akkor azért kivitelezhető. Természetes, hogy nem ez az ideális életkörülmény egy ilyen érzékeny gépnek, de van amikor evvan... Nem hiába vagyok én is rajta a műhely állandó fűtésének megoldásán, mert az fontos, de ha egy darabig nem kivitelezhető, akkor még mindig jobb az állandó hideg, mint az állandóan ingadozó hőmérséklet. Ami még jobban generálja a páralecsapódást és annak minden következményét... :K

[ Szerkesztve ]

(#9180) Chal válasza Holleanyo (#9178) üzenetére


Chal
addikt

Ez az 1/3-ad részben kinyomtatott kutya az Ender3-al lassan mém lesz szerintem, nekem is van egy :D Ha rákerestek, akkor csomót lehet találni, meg olyanokat is, amik hastól felfelé feketék, vagy más színűek :)

(#9181) Holleanyo válasza imibogyo (#9179) üzenetére


Holleanyo
tag

Persze, tudom azt is, hogy a szükség nagy úr! Nekem is a fűtetlen garázsban áll a Tos esztergám. Nem győzöm olajozgatni, hogy ne egye a rozsda. A fűtetlen helyiségben nehéz állandó hideget, meleget tartani mivel a külső hőmérsékletet változását leköveti a belső is. A állandó szellőztetés nagyban segíthet a páramentesítésben.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9182) janek69 válasza Holleanyo (#9176) üzenetére


janek69
senior tag

Tévedésben vagy. Hideg helységben a relatív páratartalom alacsony,mert a levegő nem tud nagy nedvességet tartani.Te az ellenkezőjére gondolsz annak ami történik. Gondolj csak bele,hogy ha van szemüveged,vagy valakinek van,akkor az éppen akkor lesz párás,ha a kint lehült szemüvegével bemegy a meleg szobába.Ha kimegy a meleg szobából,akkor semmi gond.Mivel a nyomtató kikapcsolt állapotban a szoba hőmérsékletét veszi át,így semmi nem csapódik ki rajta,ha elkezd fűteni,akkor meg főleg nem.A kondenz víz a klímán a hideg oldalon csapódik ki. A fűtőtesten soha nem láthattál még ilyet.
quby
Szóval ahogy valaki előttem írta,nagyon jól el kell szigetelni.Neked egy kiszuperált üvegajtajú hűtőszekrény lenne a király,amit pl. a disco-kban használnak,hogy lásd benne a piát.

[ Szerkesztve ]

(#9183) varadigabor válasza imibogyo (#9179) üzenetére


varadigabor
senior tag

Szerintem nekem is kell valami ilyesmi, főleg ha nylonnal akarok nyomtatni.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9184) gardener válasza Holleanyo (#9173) üzenetére


gardener
senior tag

De csak az extra,erős a jó belöle!

(#9185) Arcanus


Arcanus
aktív tag

Most, hogy kipróbáltam az Ender 3-nál az üveg bed-et rájöttem, hogy valamit nem csinálok jól.. ugyanis minden esetben feljön a nyomtatott anyag egy idő után. Próbáltam, hogy befújtam hajlakkal, de nem segített.

A bed-et 65-re °C-ra melegítem, a PLA-t 200 °C-on használom. Valaki tud jobb ötletet? (itt láttam, hogy nem minden hajlakk egyforma, kipróbálom azt is amit belinkeltetek, de csak jövőhéten)

(#9186) bigrob válasza Arcanus (#9185) üzenetére


bigrob
őstag

Hagytad, hogy a tükör is átmelegedjen? (kicsi plusz idő mire az is átmelegszik)
Esetleg próbáld meg 70-75 fokon a bedet, illetve én az első layert magasabb hőfokon nyomtattam. (+10-15)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9187) Saccco válasza Arcanus (#9185) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tisztítsd meg az üveget és többé ne nyúlj hozzá puszta kézzel.
Ezek után szintezd be.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9188) printerpeti válasza quby (#9175) üzenetére


printerpeti
tag

Vegyél egy 30 ezres fűtő panelt és tartsd fagymentesen a nyárikonyhát szerintem

(#9189) quby válasza imibogyo (#9179) üzenetére


quby
őstag

Köszönöm mindekinek aki vászolt! Erre a párásodás dologra nem is gondoltam elsöre. Csak az járt a fejemben hogy a hömérsékletek hogy fognak kialakulni, és megmaradni.
A nyárikonyha vályog, de szigeteletlen (mint a vályog általában) és van benne cserépkályha de nem tervezem füteni. Most is ott nyomtatok vele de most ugye nem porbléma a hideg. Lehet hogy télére csak beviszem a házba és jövöre kitalálok valami megoldást. Most dobtam ki két hűtőt :D de egy jó kis házikót majd épitek neki, rengeteg ötletet adtatok...de még a jövö zenéje.
THX again!

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9190) Saccco


Saccco
nagyúr

Ez nagyon jó móka. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9191) gigaherz


gigaherz
tag

Sziasztok!

Van egy Tevo Tarantulám. Most került rá fel a Marlin szoftver, és kalibrálom, amit érdemes. Eddig az extruder be lett állítva, és most a Temperature Towert készítgetem, de valahogy nem vagyok megelégedve az eredménnyel.

Cura-val slice-olom, 0.2-es rétegmagassággal, 50mm/s sebességgel, 0% infill, 60 fokos bed, 0.4 mm-es stock hot end, 1.75-ös Gembird filament. Szerintetek megfelelő az eredmény? Mert thingivers-en a képek között vannak olyanok, amiknél kb. az összes hőfokon jobb lett az eredmény, mint nálam bármelyik. :D Ha nem megfelelő, akkor hogyan tudnék ezen javítani?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#9192) bigrob válasza gigaherz (#9191) üzenetére


bigrob
őstag

Gyári tárgyhűtéssel jobb bridge nem lesz, talán lejjebb kéne venni a sebességet is.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9193) gigaherz válasza bigrob (#9192) üzenetére


gigaherz
tag

Mit értesz gyári tárgyhűtésen? Egyébként az alaplap hűtőventillátorját használom tárgyhűtésnek, LPA fanduct 5.0 társaságában.

[ Szerkesztve ]

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#9194) bigrob válasza gigaherz (#9193) üzenetére


bigrob
őstag

Erre az alkatrészre gondoltam, anno a "Fang" hűtőt használtam a Tornadomon, nekem az bejött.
Több ötletem nincs sajnos.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9195) Saccco válasza gigaherz (#9193) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szerintem bigrobnak kimaradt, hogy anno nem volt tárgyhűtő a Tarantulá-kon. :D
Egy 5015 turbó ventilátor sokat javítana rajta. Esetleg próbáld meg jartza peanut layer fan-ját.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9196) bigrob válasza Saccco (#9195) üzenetére


bigrob
őstag

Ezt valóban nem tudtam.. :D
Nem véletlenül vettem majdnem hülyebiztos első nyomtatót amit 10 perc alatt össze lehetett dobni.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9197) Saccco


Saccco
nagyúr

Trianglelab Bowden Extruder BMG

Erő is van benne, lásd videó. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9198) izisz válasza Saccco (#9197) üzenetére


izisz
senior tag

Ha akkora mocival járatja, ami a képen látható, nem csodálom, hogy van benne erő :)
Az ránézésre a nema17 tetje, a leghosszabb moci (ezzel együtt legerősebb), ami a kategóriában előrhető.
Viszont ez a kis mérő setup tetszik, okos megoldás tesztelni (és PR-t tolni) ;]

(#9199) varadigabor válasza Saccco (#9197) üzenetére


varadigabor
senior tag

Miért jobb mint egy normál bowden? Ninja flexet vinné?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9200) blountex válasza varadigabor (#9199) üzenetére


blountex
senior tag

Ha van egy érzékeny, jó minőségű ptfe csőved, lehető legrövidebb, akkor mehet a flex fila is, ha jól tudom lassú nyomtatással ilyen 20mm/s körül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.