Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) Tankblock válasza ZPKing (#9930) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

A különbség a proban van "render gyártó" tápegysége

Az alaplapi panel meg van fordítva ami szerintem hátránya a melegedés miatt
Mágneses a build plate szóval 80 C fölött de magnetizál és elenged, így abst nem fogsz ezzel a build surfaccel nyomtatni

Én vettem egy simát anno plusz egy üveglap meg extruder upgrade, mert nekem is állandóan alul extrudál tele a net vele. Ha meg megvan a mod akkor meg kihagyja a steppeket ha túl nagy a rugós előfeszítés...

Összeségében ha szeretsz kicsi problémákat megoldani nem egy rossz nyomtató

Release the Beast....

(#9952) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

urak!

egy pc tápra átépítésnél egy 250W barebone táp elég a nyomtatónak? :U :R

(FSP jószág)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9953) fape válasza fape (#9939) üzenetére


fape
senior tag

Tegnap rosszul írtam, a gyárilag E100 van. Csak már nem rémlett, hogy szorozni vagy osztani kellett néggyel anno a titán felrakásnál.

(#9952) Mr.Csizmás: sztem igen, aszem nekem is 250W-os ledtáp van a tarantulához.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9954) bigrob


bigrob
őstag

4700 körül vettem anno EZT a gembird babakék PLA-t, nekem jobban tetszik, mint a januárban használt Devil Design PLA-k.
Spektrum Transpa PETG még várat a Flashre. :DDD (ez is 5025 ft volt)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9955) fape válasza bigrob (#9954) üzenetére


fape
senior tag

Gondolom ez ugyan ez a rubinvörös dd petg lehet. Mert ennek voltak gondjaim a feltekercselésével. Forgatni kellett folyamatosan az egészet, hogy egyenes legyen és ne hurkolódjon és csavarodjon összevissza. Remélem csak én fogtak ki egy rossz széria egy darabját.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9956) bigrob válasza fape (#9955) üzenetére


bigrob
őstag

Én is ezen gondolkoztam, ugyanúgy lengyel cég mind a kettő és ugyanaz a szín paletta.. De ez a Gembird nekem bejött, eddig nem volt meghiúsult nyomtatásom a frissen összerakott Ender 3-al, sima szappannal elmosott ikeás tükörre nyomtatom.
Többiek? :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9957) atus72


atus72
senior tag

Használd már valaki nyomtatott alkatrészre valamilyen gumibevonatot?
Mit ajánlotok? Pici felületen kell csak (robotpól lábaira :D) hogy ne kopogjon az asztalon és jobban tapadjon.
Olyasmi kellene ami azért rendesen megtapad az anyagon.
(tudom hogy van gumiszerű filament de sokkal macerásabb lenne emiatt az egészet több részből nyomtatni)

(#9958) Zsolt74 válasza atus72 (#9957) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Az F.B.S szilikon ragasztó elég erős, és hamar megszilárdul.

Zsolt

(#9959) fape válasza bigrob (#9956) üzenetére


fape
senior tag

Hopp ez akkor jól benéztem :D Én is szappanos vízzel átmosott üvegre nyomtatok. Nagyon bejött eddig.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9960) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!

Vett valaki mostanában új Ender 3 -ast?
Nekem most jött meg ma és épp csak kibontottam, de feltűnt, hogy a tálcán egy levehető textilbakelit szerű betét van.
Ez gyárilag ilyen?

János

(#9961) bigrob válasza Janix12 (#9960) üzenetére


bigrob
őstag

Az újabbakon ilyen, én le is vettem és Ikeás tükörre nyomom.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9962) Tankblock válasza Janix12 (#9960) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

Ez már a mágneses vagy még a plexire ragasztott buildteches?

Létezik mind a 2 verzió,

Valaki tett-ee már titán extrudert ender 3 ra?

Release the Beast....

(#9963) bigrob válasza Tankblock (#9962) üzenetére


bigrob
őstag

Műanyagra ragasztott buildtak, mágneses a pro verzión van ha jól tudom.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9964) Janix12 válasza Tankblock (#9962) üzenetére


Janix12
aktív tag

Sajnos nem mágneses... :(((

(#9965) Tankblock válasza Janix12 (#9964) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szrintem örülj neki, 80C fölött úgyse lenne az, és igy ABSt is lehet...

Csak az extruder ne lenne ennyire rosszul designolt...
már hetek óta szendeved vele, már lecseréltem egy piros alura, de ezzel meg kihagy lépéseket. Már 3 féle rugó előfeszitést kipróbáltam, de igy is vagy kimarad lépés, vagy nem forog a előfeszitő csapágy.... :W

rendeltem ma egy titan extrudert motorral mindennel :W , remélem ez örökre megoldja.....

Release the Beast....

(#9966) Janix12 válasza Tankblock (#9965) üzenetére


Janix12
aktív tag

Így viszont az irat összefogó csipeszek folyton ott kell, hogy legyenek, merthogy azzal jött gyárilag...
Ezen túllépve.
Ha ráteszel egy Titan extrudert akkor mit kell még módosítani, hogy a lépték meg minden rendben legyen..
Nekem itthon van egy komplett és az volt a terv, hogy az egyik gépemre felrakom, hogy végre tudjak rugalmas anyagot is nyomtatni..
Nem ágálnék ellen, hogy az új jövevény (Ender 3) legyen a kiválasztott..

(#9967) bardi válasza Janix12 (#9966) üzenetére


bardi
aktív tag

A Titan extruder önmagában szerintem nem elég rugalmas anyag nyomtatásához, inkább direct drive kell ahhoz.

'92 Honda VFR 750

(#9968) Tankblock válasza Janix12 (#9966) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Firmware-t biztosan teszek rá egy Marlint [link]

az üveglapon is ott vannak,

azt még ki kell találnom, hogy hova is fogassam fel a titant. Ha a mostani helyére avval annyit nyernék, hogy nem terhelem X et feleslegesen.

Tehetném a váz tetejére is..... akkor a Z-t se terhelném,..

vagy hotend csere és megy minden mostani hotend helyére ---> MK8 al most még nem kompatibilis...... de szerintem nem megoldhatatlan

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#9969) norbert1998


norbert1998
veterán

No, megrendeltem egy Ender 3-at. Tegnap este kielcntől nézelődtem hajnal kettőig, meg még ma reggel is. Beszéltem pár kollégával, eladó nem eladó dolgokról, végül arra jutottam, hogy az lesz a legjobb választás nekem, egyelőre legalábbis biztosan.

Tegnap is nyomtattam a saját gépemmel, nagyon szép lett, sajnálom, hogy nem igazán használhatom nyomtatásra, mert tönkremenne nagyon hamar.

(#9970) Mr.Csizmás válasza norbert1998 (#9969) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nagyon jó vétel :K

már bánom hogy anno nem néztem rá, és ~38-40e-ért x1-et rendeltem... :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9971) Janix12


Janix12
aktív tag

Elindítottam az első nyomtatást az Ender 3-on, amit adnak SD-n teszt kutyával.
Szépen halad. :C

Néhány észrevétel és kérdés ahhoz akinek van:
A görgőket kell karbantartani, kezelni? Gondolok itt zsír olaj vagy bármilyen kenőanyag?

Zseniális ez az excenteres anya a kocsik beállítására.. nem tudok vele betelni.
Igazán jó minőség szerintem és remek anyagokkal dolgozik a gyártó.
Csavarok minősége is jobb mint amit ezidáig láttam nyomtatóknál (Tronxy Anet).

Ami nem tetszik és gondolom ez másnál is gond lehet az az egyetlen töpörödött Z motor.
Ezt hogyan találták ki, hogy az majd jó lesz oda? Kicsit szorosabbra húzza az ember az excenteres anyát és máris megáll a motor. :(
Nézve az extruder motorját, szerintem össze lett cserélve már a tervező asztalon...
Ettől függetlenül nagyon tetszik..
A Tronxy X5SA-n ugyan ez a fej/hűtés kombináció van szóval más ismert módon dolgozik..

[ Szerkesztve ]

(#9972) bigrob válasza Janix12 (#9971) üzenetére


bigrob
őstag

Görgőket úgy tudom nem kell, Z leadscrew-re mehet valami zsír

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9973) Imy válasza Janix12 (#9971) üzenetére


Imy
veterán

A Z-re nem kell túl erős motor, meg az nem dolgozik annyit, mint a többi. Az extruder is sokat jár ám.

(#9974) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Motorvezérlőknél mekkora az a hőmérséklet ami üzemszerűnek mondható? TMC2208-ról lenne szó. Olcsó kínai lézeres hőmérő szerint 65 fok körül van az X, Y motorvezérlőn lévő borda hőmérséklete 20 perc nyomtatás után. Az ujjam csak pár másodpercig tudom rajta tartani a bordákon. Egyébként ezekben a vezérlőkben van valami hővédelem?

(#9975) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv urak!

gyors segitseg kellene, hogyan tudom azt megoldani h a 11. reteg elott kialljon a fej filament cserere?
feher alap lenne es a 10. reteg utan a 11. mar fekete lenne.. Curaval szeletelek sajnos meg annyira nem ertek hozza, atfutottam a beallitasokat de nem lattam ilyet..
ha a G kodba kell belenyulni utolag akkor egy koynha nyelvu segitseget kernek...

:R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#9976) fabula válasza Devil Smile (#9975) üzenetére


fabula
őstag

A megoldás a Cura Tweak at Z plugin. Az Extensions/Post processing/Modify G-code/Add a sript alatt találod, ha fel van telepítve, ha meg nincs, akkor előbb telepítsd. A Google segíteni fog benne.

[ Szerkesztve ]

(#9977) 2thletme2day válasza Devil Smile (#9975) üzenetére


2thletme2day
őstag

Extensions/Post processing/Modify Gcode majd ezután Add a script és kiválasztod a Filament Change scriptet.

(#9978) Mr.Csizmás válasza Devil Smile (#9975) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

colorprint

Coloprint now works correctly even if your print settings contain z-hop or z­-lif, no need to disable it anymore!

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9979) izisz válasza 2thletme2day (#9974) üzenetére


izisz
senior tag

Van védelem. Adatlapjában megtalálod hány fok (80 körül rémlik). Ha bekapcsol, észre fogod venni - layer shifted lesz ;]

(#9980) freemanone


freemanone
őstag

Találtam egy rettenet jó programot, amivel hibás mesh-eket lehet fixelni hozzáértés nélkül, kvázi gombnyomásra, így gondoltam megosztom.
Steam-en jelenleg nagyon jó áron lehet hozzájutni limitált ideig.
A zöld a javítás utáni slice, amíg a másik az előtte lévő állapotot mutatja: [kép] (16MB > 48MB lett az STL)
A program neve pedig Cur3D.
A nyomtató mellé ez az eddigi legjobb beruházás amit csak találtam! Ráadásul nem csak a maker license olcsó most. :)

(ha esetleg ilyesfajta reklám nem fér bele a topicba, elnézést érte, törölhető a post)

[ Szerkesztve ]

(#9981) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Koszonom urak! sajna mar csak reggel tudom kiprobalni..
Achange filament scriptet allitottam be gondolom az is jo..
v nem? :F

:R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#9982) gerleimarci válasza freemanone (#9980) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Elküldenéd az eredeti modell-t? Megnézném, hogy nálam az hogy néz ki szeletelve. Mert nekem még nem voltak ilyen mesh bajaim, bár már hallottam róla.

(#9983) 2thletme2day válasza izisz (#9979) üzenetére


2thletme2day
őstag

Menet közben kiderült, hogy user error eredménye volt az a magas hőmérséklet. Passzívan, 0 légmozgással sikerült ezeket az értékeket produkálni. :DDD Épp költöztetem a Tornado alá az összes elektronikát de a hűtőventilátor valahogy kimaradt. :B Külső hűtéssel 30 fok körül alakulnak a hőmérsékletértékek nyomtatás közben.

(#9981) Devil Smile

Persze, jó. Nálam működött minden gond nélkül.

(#9984) freemanone válasza gerleimarci (#9982) üzenetére


freemanone
őstag

Feltöltöttem ide mind a kettőt: [link]

(#9985) Saccco válasza freemanone (#9980) üzenetére


Saccco
nagyúr

Perverz tree support.... :N

Cura-ban is szétesik, bár nem annyira, mint nálad a Craftware-ben.
A javított nem esik szét és normál méreten nyílik meg. A hibásat 2.000%-ra kell állítani.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9986) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Tapasztalat:

megelégeltem az extruder hangját és utánanéztem mi is okozza.
Az egyik fele az eltömődött fejre adja a voksát
A második a rossz levelingre --> ezt kizárnám mivel random rétegekben tudja, főled a tömör (100% infillnél csinálja)
harmadik a PTFE csőre mutat.

Na gondolom rárepülök erre. Megjött pont az új cső és a régin voltak nem tökéletes részek....
Kiszedem összeszerelem, első print minden ok. Nekiesek egy vázának na mi történik 100% infil résznél ugyanaz....

3D lithophane --> 2mm vastagság helyett csak 1 mm lett és folyamatosan hallottam az extrudert....

Szétszedtem a hotendet, mint a legfőbb gyanúsitottat, és lássatok csodát a heatbreakerben műanyag volt amitől a az új PTFE cső nem ért le nozzleig. azt nem értem hogy a manóban sikerült kinyomtatni a vázát, igaz 2. mm től már nem volt 100% infill....

ezek után nem tudom ha igy se fog működni mi lesz...

titán extruder, rosszabb esetben hotend csere direct drivra......

Release the Beast....

(#9987) Mr.Csizmás válasza Tankblock (#9986) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hotendet forrón tekered össze? anno nekem is volt ebből problémám, hogy hidegen raktam össze, és a hőtágulástól lett egy kis rés, ahol elfolyt az anyag, illetve hasonló hülyeségeket produkált.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9988) Tankblock válasza Mr.Csizmás (#9987) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Úgy volt utoljára is és most is úgy lesz, nem volt kedvem befejezni csak nozzlet kell feltekernem. Egyszerűen a ptfe cső nem fért át a lyukon végig...
Fennakadt saccra 2mmrel a vége előtt...

Sikerült kiszednem egy adag műanyagot ami már elfeketedett..

Legalább láttam a belsejét... :C

Release the Beast....

(#9989) freemanone válasza Saccco (#9985) üzenetére


freemanone
őstag

Nem az én művem, thingiverse-es modell, csak már egy ideje letöltve hever és ez volt az eddigi legcsúnyábban szétesett, így jó alanynak tűnt a teszthez.
Egyébként mi a gond ezzel a fajta support-tal?

(#9990) Saccco válasza freemanone (#9989) üzenetére


Saccco
nagyúr

Semmi. Próbáltam viccet csinálni az egyik support oszlop helyzetéből. :P ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9991) freemanone válasza Saccco (#9990) üzenetére


freemanone
őstag

oh bazz.... :DDD reggel még nem működik a humor érzékelő.

(#9992) Mr.Csizmás válasza Tankblock (#9988) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de akkor valamiben elakad...vagy cserélj csövet :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9993) Tankblock válasza Mr.Csizmás (#9992) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Done,

cső cserélve, heat breaker megigazitva, tisztitva, új nozzle

és a petsfeng beleért a modellbe.... PLA nem birta a hőt és eldeformált :-P

Keresek valamit a következő hosszú hétvégére amibe beleteszem a gépet és ABS-t nyomtatok :-P

még játszanom kell sokat, hogy kitanuljam mit, hogy és miért....

Release the Beast....

(#9994) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Az Ender 3 nyomtatómon 3 hét alatt csapágyas lett a 40x40x10-es ventilátor. Milyenre érdemes kicserélni? Még nem szedtem szét, de feszültség vezérelt, vagy PWM?

(#9995) Tankblock válasza tibi970307 (#9994) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Ha a fejen lévőt kérded az fixen van kötve a betápra ha jól sejtem.
Ugyanilyenre is cserélheted, de hasonló minősége lehet.

Én egy Noctua 40x40x10 12V cseréltem külön táppal,
csendesebb is lett.

vagy bármelyik 40x40x10 24V cserélheted....

Release the Beast....

(#9996) tibi970307 válasza Tankblock (#9995) üzenetére


tibi970307
tag

Igen, azt kérdezem. Érdekes, mert a szeletelésnél meg tudom adni, hogy hány %-on menjen, tehát valamilyen vezérlést biztosan kap. Természetesen a beállításnak megfelelően működik is. Most ahogy nézem két vezetékkel van bekötve, tehát valószínűleg feszültség alapú szabályozással működik.

(#9997) DeniL


DeniL
tag

Sziasztok,

azokhoz szólnék akik az MKS GEN család 8 bites lapjait használják TMC2xxx motorvezérlőkkel.
Szenvedek/tem egy MKS GEN L + TMC2130-akkal, V1.0, tehát nincs SPI előkszítés, így Én is standalone-ban használnám csakis X,Y,Z-re.

Neten nézve (TMC2100, TMC2208-kkal az mks gen-ket), van aki azt mondja, szedd ki a driver foglalat alól az összes jumper, van aki azt írja, mondja, hogy csak a jobb elsőt kell kiszedni, másik kettő marad bent.)

Minden kombinációt eljátszottam, mire az eredmény ugyan az, ahogy tartja a Nema17-et a motoráram, vinnyog, cincog...Végül Ramps 1.4-es korszakból ismerve, leszedtem szikével 2 ellenállást ami a driver foglalat alatti kondi mellett van, jó lett csak addig szórakoztam a TMC-kel, mígnem megdöglesztettem 2-et a 3-ból.

Más járt már így? Ki melyiket használja és mivel? Más is tapasztalt hasonlót?

(#9998) kulu22 válasza DeniL (#9997) üzenetére


kulu22
aktív tag

Én nem buzeráltam így őket, a gyárihoz képest sokkal halkabb lett (ugyanez a kombináció), a cincogás eddig nem tűnt fel. Az enyémen mindhárom jumper le van szedve.

(#9999) 2thletme2day válasza tibi970307 (#9996) üzenetére


2thletme2day
őstag

Az amit szeletelőben tudsz állítani a tárgyhűtő radiális ventilátora ami ugyanúgy 40*40*10-es mint ami a heatbreak-et hűti csak az meg axiális. Ha az axiális venti halt be én vennék egy halk 12V-os ventit meg hozzá egy DC/DC konvertert. Ha a tárgyhűtő ventilátor adta meg magát sokat nyomtatsz PLA-t a gyári radiális ventit lecserélném egy 24V-os 5015-ös blower-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.