Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) Gabesz87 válasza zsolt320i (#10449) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát a warehouse option...Google-ban meg rákeresel, mit jelent az adott raktár megnevezés.

(#10452) izisz válasza Janix12 (#10440) üzenetére


izisz
senior tag

aluprofil: összefoglaló végén egy google sheet, abban vannak boltok, zongorázd végig.
(#10450) Devil Smile: 130 USD körül szokott már mozogni az új ára kintről, mikor nincs vmi ünnep/spéci nap közeledte (mint most, 11.11-re már emelkedtek az árak, BF irányba haladva is emelkednek majd még, aztán karácsony miatt, stb, értitek)
Szóval itthon nagyon max 40E talán. De lehet rajtad ragad, mert ha valaki utána olvas, már nem vesz plexi vázast, mióta kint van az Ender-3.

[ Szerkesztve ]

(#10453) zsolt320i válasza Gabesz87 (#10451) üzenetére


zsolt320i
senior tag

bakkker, de megszívattak!
amikor be tettem a kosárba még lehetett rendelni, de míg kiderült mi a fast 23 addig már elfogyott.
na ez aztán a pech! :o :O

(#10454) Gabesz87 válasza zsolt320i (#10453) üzenetére


Gabesz87
addikt

Jaja, én is a kosárban parkoltattam, mire elfogyott. Elég nagy szívás...:(

Lehet hogy hiú ábránd, de abban bízok, hogy a nagy érdeklődésre való tekintettel hátha még feldobnak megint párat :)

[ Szerkesztve ]

(#10455) zsolt320i válasza Gabesz87 (#10454) üzenetére


zsolt320i
senior tag

biztos nem, 200db-ot adtak ennyiért :W

(#10456) Saccco válasza Gabesz87 (#10454) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szerintem pár napon belül lesz még vagy Gearbest-en vagy Banggood-on.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10457) Devil Smile válasza izisz (#10452) üzenetére


Devil Smile
őstag

van hozza egy grafikus kijelzom is igaz meg be nem epitettem de en is kb ennyire gondoltam h talan 40be elmegy es akkor 50korul meg rendelnek en is egy ender3at a tarantula melle.. :DDD
aztan lehet az lesz h majd szep lassan atepitem vmi cocka nyominak
van otthon ugyis 2x50cm 2040es es 4x50cm 2020as alu szerkezet igy mar nem kene sok hozza csak a rengeteg nyomtatas.. :R

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#10458) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Abban kérnék segítséget, hogy milyen szoftverrel érdemes a tárgyakat megtervezni?
Ha erős dobozt akarok készíteni, milyen anyagot érdemes használni? (méret kb 10cm x 5cm x 5cm)

thx!

(#10459) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Valaki el tudná magyarázni vagy tudna mutatni valami tutorial jellegű leírást/videót, amiből kiderül, hogy az alkatrész tervezése (Solidedge/Solidworks/Inventor szoftverrel) során hogyan lehet könnyen, gyorsan bizonyos üregeket vagy egyéb részeket a képen látható jellegű ráccsal kitölteni?

Köszönöm

(#10460) gerleimarci válasza nzozz (#10459) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Fusion 360-ban van pattern funkció, gondolom azokban is.

(#10461) printerpeti válasza nzozz (#10459) üzenetére


printerpeti
tag

Soldiworksben is van pattern de egy ekkora szerintem megöli. Én meshmixert próbálnám

[ Szerkesztve ]

(#10462) izisz válasza nzozz (#10459) üzenetére


izisz
senior tag

custom infillt akarsz csinálni belőle?

(#10457) Devil Smile a donorként hasznosítás jó ötlet. Annyit hozzáteszek, hogy a gyári szíj, golyós csapágy szerintem kidobós. A 8-as rudak is csak akkor megtartósak, ha nem girbe-gurbák, ugyanez igaz a trapézorsóra is.
Lényegében a fűtött asztal, a motorok és a táp, a csavarok, ami ér is valamit a pakkból. Meg a H alakú asztal is elmegy egynek (én pl. még azt használom egy alu vázban). Én ezeket ültettem át egy alu vázba (meg a 8-as rudakat, nálam az rendben volt kb).

[ Szerkesztve ]

(#10463) Devil Smile válasza izisz (#10462) üzenetére


Devil Smile
őstag

mint irtam kb 10ora van a nyomtatoba ha gyarilag nem voltak gorbek a rudak akkor nalam nem lett.. bar sajnos a hotbedben van egy kis gorbulet de azt uveglappal lehet orvosolni (igy jott gyarilag es keson vettem eszre mert csak a talca elejere nyomtattam. (ezt el is felejtettem)

Szij van itthon GT2es 5v10m

meglatjuk igazabol sok ertelme nem lenne a tarantula melle meg egy kb ugyan olyan (ender 3) nyomtato
akkor mar inkabb egy delta-t kene venni vagy tenyleg egy corexy-t...
:R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#10464) janek69


janek69
senior tag

Ha lenne pénzem és nyomtatót akarnék venni,ezen tuti elgondolkodnék.

(#10465) compi.hu válasza janek69 (#10464) üzenetére


compi.hu
senior tag

Jó tudni, hogy 3d nyomtatóból utolsó darabon tuti nem fogunk összeveszni :-P

(#10466) janek69 válasza compi.hu (#10465) üzenetére


janek69
senior tag

Az már tuti. Soha nem lesz ennyi pénzem nyomtatóra, meg amúgy sem vagyok egy veszekedős típus..

(#10467) compi.hu válasza janek69 (#10466) üzenetére


compi.hu
senior tag

Meg ami neked kéne az nekem tuti nem, és fordítva.

(#10468) kulu22 válasza janek69 (#10464) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ez olyan shop ami a ruhától kezdve a döglött mókusig mindent árul. Vélhetően valami gagyi vackot küldenek a bemutatott nyomtató helyett. Jártam már így drónnal, még jó, hogy a PayPal visszatérítette.

(#10469) izisz válasza janek69 (#10464) üzenetére


izisz
senior tag

Az a mókás, hogy ezt a hírdetést ma már 3. linken látom.
Pár órája FB is feldobálta 2 különböző oldalról, ugyanennyi, ugyanilyen oldal struktúra, ugyanúgy nincs paypal fizetés, ugyanúgy latívuszokban írnak róla az oldalon, stb. scam szagot érzek... :D De maga a nyomtató mechanikailag nekem tetszene
Meg is van, Snapmaker, 800 inkább az a 300 :D

[ Szerkesztve ]

(#10470) janek69 válasza izisz (#10469) üzenetére


janek69
senior tag

Egyébként nekem sokszor az a bajom ezekkel,hogy a képek alapján én mindig masszívabbnak képzelem el. Anno nekem ilyen volt a tarantula.Mikor megláttam nem ismertem meg.Csodálkoztam,hogy egyáltalán nyomtatni képes.Erről is kép alapján az alu szelvényt én min 100x100mm-esnek gondolom,mert az lenne a minimum,amiből neki kezdenék építeni.

(#10471) izisz válasza janek69 (#10470) üzenetére


izisz
senior tag

Nem olvastam el, mi mekkora benne. Viszont az ember kezéhez viszonyítva picurka az asztal, vagyis az egész nem lehet túl nagy.
Plusz az alu extrusion-be bele van építve a motor, vagyis min akkora az alu, amibe el tud férni a nema17 szabvány (ha jól sejtem, belül valami orsós megoldás van, felteszem trapézorsó)
Viszont ránézésre nekem is masszívnak jószágnak tűnik. Végül is a Cetus-t is rendszeresen dícséri Angus YT-n, és az is ilyen "félkarú rabló" konstrukció.

[ Szerkesztve ]

(#10472) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

Hosszas gondolkodás után megvettem életem első nyomtatóját (anet a8) ismerőstől használtan, megkíméltem magam az összerakástól.
Elég sokat elektronikázom, a rémálmaim közé tartozik a dobozolás, főképp ez miatt vettem, meg a benne lévő lehetőségekért persze.
Megmondom őszintén én rosszabbra számítottam ilyen árban, mellékelek pár képet a teszt kockámról, jelenleg annyi hogy a kész méret átmérőben 0.1 mm-rel nagyobb, és 0,09 századdal kisebb.

(#10473) Mr.Csizmás válasza Sanyaaa26 (#10472) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

calicat-ot csinálj a geometria tesztelésére is :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10474) Sanyaaa26 válasza Mr.Csizmás (#10473) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Mint hozzá nem értő, az mi? :D Most két legót nyomtatok, hogy mennyire passzolnak össze, illetve azon már vannak rádiuszok bőven.

(#10475) Mr.Csizmás válasza Sanyaaa26 (#10474) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

CaliCat többféle hossz mérettartása (5, 20, 27, 35 mm), 45 fok (negatívban is), bridging (talpak köze). normál beállításokkal kb. 45 p kinyomtatni.

bónusz: remek PR ajándék, itt már mindegyik kolléganő asztalán csücsül egy :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10476) Saccco válasza Mr.Csizmás (#10475) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én mindig Benchy-t nyomtatok. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10477) Sanyaaa26 válasza Mr.Csizmás (#10475) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszönöm, mindenképp kipróbálom, itt a frissen készült legó, gyorsjáratban "taknyol" ez normális?

(#10478) Mr.Csizmás válasza Sanyaaa26 (#10477) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

retract értékhez adj hozzá 1-1,5 mm-t (vagy kettőt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10479) Sanyaaa26 válasza Mr.Csizmás (#10478) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszönöm, mindenképp kipróbálom, egy kérdés, mikor lerakja a tapadó réteget az elején, ott normális hogy még nem pörgeti fel a ventit? Olyannak tűnik ott mintha ez végett kicsit kenné, ugye nem hűl vissza egyből mint mikor neki áll nyomtatni.

(#10480) Janix12 válasza Sanyaaa26 (#10477) üzenetére


Janix12
aktív tag

Próbáld meg majd 200°C-ra állítani a hőmérsékletet.
A retrac 4.5 mm elég, viszont retrac speed-et állítsd 60 mm/s-ra.
Úgy szerintem két tökéletes legód lesz.. :R

(#10481) Sanyaaa26 válasza Janix12 (#10480) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszönöm, 200 fokon van, de a többit mindenképp kipróbálom!

(#10482) Sanyaaa26 válasza Sanyaaa26 (#10481) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Cura-ból melyiket érdemes használni? 3.51, itt csak annyi van hogy enable vagy disable retract, semmi magasság állítás lehetőség nincs.

(#10483) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Jön a black friday meg minden, elgondolkodtam egy nyomtatón.

Az legfőbb ok, hogy munkámhoz kellene pár ilyen fúvóka: 1 2
3

Bonyolult a beszerzése és jobb esetben kb 15.000ft körül van, ezért gondolkodom a nyomtatásban.
Amit tudni kell róla: Nedvesség éri (nyál, pára), plusz a számnál lesz. Van olyan anyag, ami egészségre ártalmatlan, nedvességet bírja?

Nyomtatóból a Creality3D Ender lenne a kiszemelt.

[ Szerkesztve ]

(#10484) energy4ever válasza Sanyaaa26 (#10482) üzenetére


energy4ever
addikt

Majd elojon a kivalaszto oldal, hogy milyen beallitasokat szeretnel latni fixen az oldalso savban.

(#10485) Sanyaaa26 válasza energy4ever (#10484) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszönöm, megtaláltam!

(#10486) Sanyaaa26 válasza energy4ever (#10484) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Nyomtattam így egy légterelőt, z-ben 2 milit felmegy, és úgy közlekedik de így is taknyol, bár annyira nem vészes, a képen látni.

(#10487) bigrob


bigrob
őstag

PETG-t nyomtatók!
Milyen beállításokat kell módosítani PLA-hoz képest PETG-hez?
Hőfok
Nem szabad összenyomni az első réteget
Lassítani kellene?

Volt egy tesztnyomtatásom ami 95% körül elszállt, eldarálta az extruder kerék a filamentet és se ki se be..
PTFE csövet lehúztam az extruderről, elvágtam az eldarált rész előtt és úgy tudtam kihúzni. (nozzle melegítve volt, miután elvágtam ki tudtam nyomni a nozzle-n is)
Tapasztaltabbak valami tipp? :D
Egyik tippem, hogy lassítani kellene, mert túl nagy feszültség gyűlt össze a PTFE csőben, vagy nagyobb hőfok kellene? (első réteg 250 utána 245 volt)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10488) bigrob válasza bigrob (#10487) üzenetére


bigrob
őstag

Illetve hűtést, szabad-e vagy sem alkalmazni? Olvastam mindkettőt.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10489) Imy válasza Sanyaaa26 (#10486) üzenetére


Imy
veterán

Mennyi a retract mértéke, sebessége? Ha az elég, akkor a hőfokot kell egy kicsit csökkenteni.
Milyen a géped, direkt drive, vagy bovdenes?

Direktnél 6-7mm 60-100mm/s lehet retractnak, bovdenesnél 8-10mm is akár. (torok függő, ha full metal, az szívás, ott kevesebb retract jó, mert bedugul)

(#10490) Janix12 válasza Sanyaaa26 (#10486) üzenetére


Janix12
aktív tag

Akkor még vidd lejjebb 5°C-al.

(#10491) Sanyaaa26 válasza Imy (#10489) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia, anet a8 van, jelenleg 4mm a visszahúzás, és 60 az érték, viszont akkor a hőfokot lecsippentem 5 fokkal meglátjuk.

(#10492) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Na aztán tényleg nem szemetelem a képeimmel a forumot :D
Nyomtattam egy kör légterelőt, nem tudom jól írom e, 0.2-es rétegvastagság, 60-as előtolással, egész korrekt lett.

(#10493) Mr.Csizmás válasza Sanyaaa26 (#10492) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Mijaza elotolas?? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10494) Sanyaaa26 válasza Mr.Csizmás (#10493) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Konkrétan hol? Ha arra ott lent gondolsz, akkor valószínű mintát követ, mert egynek nekiálltam azt félbe kellett szakítani annak ugyanott van ez.

[ Szerkesztve ]

(#10495) bigrob válasza Sanyaaa26 (#10494) üzenetére


bigrob
őstag

Nem tudjuk mire gondolsz előtolás címszóval..

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10496) energy4ever válasza Mr.Csizmás (#10493) üzenetére


energy4ever
addikt

Gyartosoron hivnak igy bizonyos dolgokat.
PL: Szitanyomtatasnal, mikor A-bol B-be halad a fej nyomtatas soran, annak az utnak az ideje az elotolasi sebesseg.
3D nyomtatasnal mivel nem egy fix csikot nyomtatunk, ezert eltero az A-B hossza(valamint tobb dimenzioba tortenik a mozgas), igy nemis elotolasnak nevezzuk azt, amikor valamerre mozog a fej.

(#10497) Imy válasza Sanyaaa26 (#10491) üzenetére


Imy
veterán

4mm-t lehet növelni, és a sebességet is. Ezeket növeld meg 6mm-re és 80mm/s-ra. - na nem elég akkor 8mm@100mm/s is mehet - (visszahúzás sebessége)
egyenlőre a hőmérséklethez ne nyúlj, mert ha nagyon leveszed, akkor meg nem forrnak össze a rétegek, akkor meg a nyomtatási sebességet kell majd csökkentened.

(#10498) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Szeretnek egy 3D nyamtatot venni magamnak. Ez lenne az elso.

Neztem par darabot, de nehez donteni, hogy melyiket. Otthoni hobbi celra kellene.
Leginkabb dobozokat gyartanek az altalam keszitett elektronikai kutyuknek.

Szovel ezeket neztem:
- Creality3D Ender 3 Pro
- Monoprice Maker Select Plus 3D
- Creality3D CR10 Mini

Nyilvan az Ender 3 Pro a legolcsobb aztan a Monoprice es vegul a CR10 Mini.

"Later Nerd!"

(#10499) Sanyaaa26 válasza bigrob (#10495) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Bocsi, cnc-s vagyok, szakmai ártalom..

(#10500) bigrob válasza Dr.Burn (#10498) üzenetére


bigrob
őstag

Sima Ender 3, nem kell a pro. Akkor nézz másikat ha nagyobb dobozokat szeretnél nyomtatni.

Fél óra alatt összeraktam és nyomtattam tökéletesen.
Tevo Flashel 4 napja szívok, mondjuk azért is mert véletlenül sem PLA-val kezdtem a finomhangolást hanem PETG-vel.... :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.