Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) varadigabor


varadigabor
senior tag

Noob kérdés ha az ENDER 3-nál 260 C-ig tudom feltekerni a nozzle tempet akkor gond nélkül nyomtathatok vele PC-t 260 fokon? :D Eddig 240 C-vel használtam max. Nem akarom h baja legyen.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9052) Imy válasza varadigabor (#9051) üzenetére


Imy
veterán

Nem lehet gondja.

(#9053) blountex válasza varadigabor (#9051) üzenetére


blountex
senior tag

Nem tudom hol nézted azt a 260 fokot, de az összefoglalóban is "fúvóka 285-320 °C | fűthető asztal 90-110 °C" van megadva (persze ettől lehet minimálisan eltérés, de az a 260 nekem nagyon alacsony), nem beszélve hogy zárt környezetet ajánlanak neki.

[ Szerkesztve ]

(#9054) Saccco válasza varadigabor (#9051) üzenetére


Saccco
nagyúr

Végig megy benne a PTFE cső a nozzle tetejéig? Mert akkor ne menj 250°C fölé, mert kijön a mérgező gáz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9055) varadigabor válasza blountex (#9053) üzenetére


varadigabor
senior tag

igazából csak menüben néztem hogy max addig engedi feltekerni :)

(#9054) Saccco fogalmam sincs, valaki tudja meg mondhatná:D Nem akarom szét szedni :D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9056) Imy


Imy
veterán

Gembird PLA-ról mi a vélemény?

(#9057) Imy válasza Imy (#9040) üzenetére


Imy
veterán

Erre a filament váltatós kérdésre valaki?
Ma sárgával akarok nyomtatni, elötte feketével nyomtattam. A nyomtatóra kell még egy kiegészítő, és nem érdekes, ha van benne más szín.
10cm fehéret keresztűl nyomtam a nyomtatón, akkor már annyira nem látszódott benne a fekete. Most ahogy nyomtatom a fehér testet időnként még fekete elszíneződéseket látok. (2.5m filament kell hozzá)

A sárgába már nem szeretnék feketét látni, de nem vagyok biztos, hogy nem lesz benne... :W

(#9058) blountex válasza Imy (#9057) üzenetére


blountex
senior tag

Valahogy így:
[link]

Vagy pedig színcserekor addig nyomatod a nozzlin át a filamentet míg az adott szín nem folyik ki és úgy folytatod tovább a nyomtatást.

[ Szerkesztve ]

(#9059) varadigabor válasza varadigabor (#9055) üzenetére


varadigabor
senior tag

Igazából rá jöttem hogy a nylon jobb választás lenne mint a PC. Abból merjek rendelni ? Gembird nem olyan drága de nem akarom ezt a pénzt kidobni az ablakon feleslegesen ;] Tudom N00B vagyok :D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9060) Holleanyo válasza bitmad (#8996) üzenetére


Holleanyo
tag

Nekem is úgy érkezett az Ender3, ahogy leírtad tehát 3 csipesz tartja. Most csomagolom ki és holnap fogom összerakni. Milyen tanácsaid vannak az összerakásnál?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9061) blountex válasza varadigabor (#9059) üzenetére


blountex
senior tag

Igen a Nylon filament 250-260 fokon tökéletesen nyomtatható.

(#9062) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Mondjatok erre valamit, mert megőrülök... :W Az alsó felét, ahol van most 90% infill még mindig kijjebb rakja, mint a másik felét, ahol csak fal van. Miért nem ugyan úgy nyomtatja az alját, mint a felső felét? Ezzel szpok már napok óta, de egyszerűen nem jövök rá...

(#9063) izisz válasza Balázs1621 (#9062) üzenetére


izisz
senior tag

- 1 fallal nyomtatsz?
- hányadik rétegnél kapcsol a tárgyhűtő?
- hány fokos asztallal indulsz? azt változtatod később?
- milyen slicer?
- hány % a permiter-infill overlap?
- a modellt te rajzoltad vagy letöltött? utóbbi esetben link?
(még néhány másik irányból is jöhetne kép)

[ Szerkesztve ]

(#9064) Balázs1621 válasza izisz (#9063) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Már teljesen elvesztem a beállításokban..

-wall line count: 2
-tárgyhűtő azonnal kapcsol már az első rétegnél
-az asztal folyamatosan 60 fokos
-Cura a slicer
-olyat találtam, hogy: ifill overlap percentage 10%, ifill overlap 0.04 mm
-én rajzoltam, Solid Edge

(#9065) izisz válasza Balázs1621 (#9064) üzenetére


izisz
senior tag

Hm, figy, ha jól értem, a felső fele a modellnek teljesen üres, csak körbe a dupla fal van, igaz?
Az jutott eszembe, hogy ha elég kicsi a tárgy, akkor ennél a felső résznél a cura korlátozza a sebességet, hogy legyen idő kihűlni a rétegeknek. Emiatt lehet ott más a terülése az anyagnak, esetleg hamarabb tud hűlni, mivel több időt kap a tárgyhűtő szeléből. Míg az alsó szakaszon repeszt fürgén, alig hűl, emiatt jobban terül az anyag, hasa lesz kifelé.
Esetleg nézd meg ezeket a beállításokat, kapcsold ki, ha aktív és nyomtasd újra, hátha.
(ezek default cura beálíltások, csak most raktam fel a screenshot kedvéért)

[ Szerkesztve ]

(#9066) Balázs1621 válasza izisz (#9065) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Igen a teteje üres, ott csak fal van. Ha nézzük oldalról, akkor az a rész máshogy néz ki, mint az alja, ahol van infill is. De az infill látszik át, ez más lesz..

Mármint kapcsoljam ki a tárgyhűtést teljesen? Én még arra gondoltam, hogy be van kapcsolva a z seam alignment, és ahogy nézem ez csak onnantól kezdve működik ahol elkezdi a falat nyomtatni, ezért néz ki máshogy onnantól.. Most kikapcsolom a z seam alignmentet és nyomtatok úgy egyet.

(#9067) Saccco válasza Balázs1621 (#9066) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az első réteget nem célszerű hűteni. (PLA)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9068) Imy válasza Saccco (#9067) üzenetére


Imy
veterán

Én a PETG-t sem hűtőm, és az első rétegnél a normál nyomtatási hőfok fölé megyek 15-20 fokkal. Nekem ez így működik, meg is tapad, és jól elfolyik.

(#9069) Balázs1621 válasza izisz (#9065) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Kis kiegészítés, tehát ezt a falat más sorrendben, máshogy nyomtatja:

Mint ezt:

(#9070) izisz válasza Balázs1621 (#9069) üzenetére


izisz
senior tag

Most lehet én látok rosszul, de az infill-esnél rendes 2 fal van.
A felső, üresben meg 2 fal köztük thin wall. Jól látom?
Mi lenne ha átszerkesztenéd, hogy a felső, üres rész fala az alap Wall thickness egész számú többszöröse legyen? (mondjuk 0.4 wall thickness esetén és ha 2 falat akarsz, akkor 0.8-ra kell méretezni, hogy ne legyen thin wall kitöltés)
(ha meg csak az zavar, hogy az infill átlátszik, csak wall count növeléssel tudod eltűntetni, mert az overlap már így is kicsi érték, azt nem érdemes tovább csökkenteni vagy az "Infill before walls" opcióval tudnál még játszani)
u.i: nem arra gondoltam, hogy kapcsold ki a tárgyhűtést, hanem a "min layer time"-ot próbáld kisebbre állítani vagy kikapcsolni csak teszt erejéig.

(#9071) Imy válasza izisz (#9070) üzenetére


Imy
veterán

Akkor ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem:

Az eredeti tárgy fala 1.8mm. A fúvóka 0.4mm. A külső és a belső fal 0.8mm. Azaz 0.2mm maradna középen. Azt milyen beállítással lehet eltüntetni?

(#9072) tonyrulez válasza compi.hu (#8988) üzenetére


tonyrulez
őstag

Amint végeztem a mesh bed leveling-el az LCD menüben, pittyen egyet hogy mentette EEPROM-ba, és alap hogy a biztonság kedvéért megint rámentek. Gondolom rákötött gépről, G29 parancsot beírva és M500-at elfelejtve lehet baj. M501-et egyébként is minden reboot esetén futtatja automatikusan, úgyhogy ha nem mentjük EEPROM-ba következő indításkor úgyis szopó. Max. felesleges, de károsnak nem mondanám.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#9073) izisz válasza Imy (#9071) üzenetére


izisz
senior tag

A fúvóka mérete itt csak kiindulási alap, a "Line width", ami szintén álíltható, az a fontos.
Általában alap 0.48 szokott lenni, van, aki 0.4-re állítja (Cura alap 0.4, S3D 0.48 auto-n). A lényeg, hogy általában nagyobb érték (kb 1.2x szorzó), mint a fúvóka furata.

Ha tényleg csak 2 falról beszélsz ("belső", "külső"), akkor neked ez a line width beálíltás 0.8 - ami azért már elég sok egy 0.4-es nozlihoz.
Ha 4 perimeter-ről beszélünk, akkor normálisabban kijön a matek, mert 0.4x4 (vagyis 4 fal).
A lényeg: 1.8mm vastag falat - ha nem akarsz thin wall opciót beállítani, hogy 0.2-es "kitöltést" is csináljon - akkor 0.45 line width mellett 4 perimeter ("4 fal") lenne rakva, thin wall nem kell, hisz egész számú többszörös.
Vagyis Line Width=0.45 (de ez minden húrkára érvényes, fal, infill, minden)

Vagy "Print thin walls" Cura-ban, S3D-ben is ilyesmi a neve. Ekkor kitölti anyaggal a 0.2 "'teret".

[ Szerkesztve ]

(#9074) Balázs1621 válasza izisz (#9070) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Köszi. És arra nincs beállítás, hogy itt az infill résznél hogy pakolja a falat?

(#9075) bitmad válasza Holleanyo (#9060) üzenetére


bitmad
aktív tag

Nálam végül meglett a negyedik csipesz is, csak az a dobozba volt beleesve.
Viszont nálam is beleakadt a fej a csipeszbe, szóval azóta nincs abban a sarokba rakva, ahol a home pontot felveszi, hanem csak a másik három sarkon.
Összerakásnál nem volt probléma, talán arra figyelj, hogy a csavarok legyenek meghúzva.
Például nálam az nyomtatóasztal kicsit lötyögött, de a görgők finom meghúzása után jó lett.

(#9076) izisz válasza Balázs1621 (#9074) üzenetére


izisz
senior tag

Én sajna csak annyiról tudok, amit írtam, "Infill before walls" - vagy az infill-t rakja először, aztán a perimeter-eket, vagy fordítva, attól függ, az opció aktív-e vagy sem.
Ezen kivül az "Overlap" ami ugye az átfedést álíltja %-osan.
Más nem ugrik be, ami komolyabb hatással lenne az infill-wall találkozási pontra. (más esetleg, aki cura-ban jártas, talán hozzá tud még szólni, nekem S3D a terepem inkább, cura-t nem használok)
Ha már itt tartunk, ugyanezt a modellt másik slicer-ben is kipróbálhatnád - pl Slic3r (PE verzió nagyon frankó), hogy kizárhasd a lehetséges slicer hibát.

(#9077) tigerk


tigerk
tag

Sziasztok
Tevo Tarantulára érdemes tl smoothert rakni?Ahogy olvastam csak a 8 diodás ér valamit bár még mindig csak olyan urban legend-ként kezelem a dolgot mert lehet olvasni róla jót meg rosszat is.Esetleg lenne valakinek elfekvőben néhány egy próba erejéig,vagy esetleg megszabulna tőle?
Üdv
Tigerk

(#9078) DeniL válasza tigerk (#9077) üzenetére


DeniL
tag

Hello,

ne kínlódj vele, másik alaplap + TMC2100/2130/2208...

(#9079) varadigabor


varadigabor
senior tag

A szíjakat és görögöket mennyire érdemes/kell megfeszíteni? Y Bed szíj elég laza, picit húztam rajta. Az x tengelyen meg görgő és szíj feszességgel kínlódok. Nem akarom túl feszíteni se, de ha lazítok rajta meg berezonál...

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9080) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Üdv emberek még új vagyok itt. Szeretnék végre beszerezni magamnak valami olcsóbb 3D nyomtatót kisebb munkákra. Néztem ebay-en már elérhető kb 30ezer ft-os áron is. A kérdésem annyi lenne hogy érdemes ezekre pénzt áldozni vagy valami drágább márkásabb típust válasszak?

[ Szerkesztve ]

(#9081) kristof_ válasza zsolti_20 (#9080) üzenetére


kristof_
tag

Csak így látatlanba mondom, de ennyi pénzért biztos vagyok benne, hogy nem kapsz semmi értelmeset. Kidobod azt a 30k-t és csak szenvedni fogsz vele és elmegy tőle a kedved. Majd mások ajánlanak neked pontos típust, amit megéri olcsóbban megvenni, de emlékeim szerint pár oldallal ezelőtt volt is 1-2 ilyen megemlítve.
Viszonyításnak, nekem csak a motorjaim kerültek összesen 20k-ba.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#9082) bigrob válasza zsolti_20 (#9080) üzenetére


bigrob
őstag

Creality Ender-3, többen rendeltünk, szerencsésebbeknek már meg is érkezett, én vagyok a kakukktojás akinek még nem.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9083) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

a hadsereg már 3d nyomtat barakkokat - vajh' pár tonna filamentre lehet felvenni CSOK-ot? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9084) Saccco válasza Mr.Csizmás (#9083) üzenetére


Saccco
nagyúr

Meg 40 óráig kalibrálták a flow-t, jerk-et, wall thickness-t... :U :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9085) izisz válasza Saccco (#9084) üzenetére


izisz
senior tag

azért azon a külső falon van még mit javítani, kis overextrusion is befigyel ;] :DD

(#9086) fape válasza Saccco (#9084) üzenetére


fape
senior tag

Úgy látom nem merték a tetőt is nyomtatni. biztos sok support kellett volna :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9087) izisz válasza fape (#9086) üzenetére


izisz
senior tag

az majd ápgréd lesz, szaporakezű benszülöttek rakják fürgén a bambuszrudakat sűrűn, hogy be ne hajoljon a bridge-elés közben :D amúgy ebből kis fantáziával afrikai kunyhókat is lehetne gyártani, kis állatkerti teve/elefáni brióssal megkenik belülről és (szagra) teljesen autentikus lehet ;]

(#9088) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#9083) üzenetére


imibogyo
veterán

"Fából 10 embernek 5 napi munka"....
Ez???? Röhejes... 10 embernek, akik értik is a dolgukat egy ilyen szemre 25-35 m2-es épület röhögve 1 napos munka. Persze az alapozástól eltekintünk mind a két esetben, mert arról itt sem esett szó...

(#9089) atus72 válasza imibogyo (#9088) üzenetére


atus72
senior tag

nekem is megakadt a szemem ezen, kicsit túl van ez lihegve...
mondjuk azt nem értem hogy alapanyagot honnan szereznek mert eredetileg faanyagból csinálták a barakkokat az meg azért több helyen van mint cement :)

[ Szerkesztve ]

(#9090) Mr.Csizmás válasza imibogyo (#9088) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a postprocess faanyag beszerzése kicsit neccesebb egy háborús sivatagi övezetben, vagy épp természeti katasztrófában.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9091) atus72 válasza Mr.Csizmás (#9090) üzenetére


atus72
senior tag

oda mobilsátrakat húznak fel, az pár óra.
Az egész cikk meg a hír gáz és sántít, ez van az eredeti linken:
"The team started with a computer-aided design model on a 10-year old computer, concrete and a 3D printer"
fontos volt kihangsúlyozni hogy 10 éves számítógéppel dolgoztak.. lényeges info...

Mondjuk ezt is mondta:
"Friedell said. In many locations, cement is easier to acquire than wood"
hmm...

[ Szerkesztve ]

(#9092) Balázs1621 válasza izisz (#9076) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Köszi a segítséget. Amit még nem értek, ha csinálok mondjuk egy alátétet, aminek a falvastagságát két wall adja, akkor egész pontos lesz a furat. De viszont ha vastagabb a fal és közte ki kell töltenie akkor összemegy a furat kisebb lesz. Kinyomja az anyagot? Nincs erre valami kompenzáció?

(#9093) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#9090) üzenetére


imibogyo
veterán

Háborús sivatagi övezetben a mixerek is nehezen mozognak a betonnal... ;] :P

Ha meg már van kapacitás 20 tonna beton odaszállítására, akkor szerintem lesz kapacitás 5 tonna fa odaszállítására is. De ha meg mégsem, akkor 1 óra felállítani egy sátras mobil-HQ-t, vagy létezik már felfújható beton sátor is, ami 10 perc alatt felállítható, 24 óra elteltével pedig 100%-ra keményedik a külső burok (addig meg további 50-et fel lehet állítani... ;)

De mindegy is nem vitatkozni akarok, csak ebben az esetben és ilyen felhasználásra nem látom értelmét a 3d nyomtatásnak. Legalábbis van jobb alternatíva a szememben. Ellentétben egyébként a kiskereskedelmi háznyomtatással, ahol látom benne a potenciált. :K

[ Szerkesztve ]

(#9094) printerpeti válasza imibogyo (#9093) üzenetére


printerpeti
tag

Szerintem a ház nyomtatas majd ott lesz erdekes ahol homok van es csak kötőanyag kell neki. Pl egy bolygó meghódítasa előtt odaküldeni a robotokat nyomtatóval építkezni.

(#9095) izisz


izisz
senior tag

Uraim, OFF-ot használjuk, ha már van rá gomb :)
Evezzünk vissza hobbi nyomtatásra az építészet különóráról :D

(#9096) Dalee


Dalee
aktív tag

Jól látom megszűnt a Fusion 360 ingyenessége a hobbistáknak?

(#9097) atus72 válasza Dalee (#9096) üzenetére


atus72
senior tag

?

(#9098) Imy válasza Dalee (#9096) üzenetére


Imy
veterán

Ezt én sem értem, hol? :F

(#9099) Dalee válasza Imy (#9098) üzenetére


Dalee
aktív tag

Bocsi, benéztem. Most töltöttem le egy év után és akkor még a honlapon rögtön egyértelmű vol a szitu, most kellett hozzá egy kis guglizás.

(#9100) Saccco válasza Dalee (#9099) üzenetére


Saccco
nagyúr

Elég jól megváltoztatták. Remélem nem jut az OnShape sorsára. :N

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.