Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) kristof_ válasza energy4ever (#10496) üzenetére


kristof_
tag

Ami azt illeti Marlin-ban is Feed Rate-nek hívják, ami az előtolás angol megfelelője, szóval nem tévedett igazából a kollega :D
Mindazonáltal nem állnak tőlem távol a megmunkálógépek, de számomra is idegen így hívni ezt 3D nyomtatásnál.
(Nem feltétlen neked szólt a válasz, ezt csak úgy bele a nagyvilágba)

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#10502) szabod


szabod
senior tag

Sziasztok!

3D nyomtató vásárlás előtt állok, és ehhez szeretnék tanácsokat kérni.
Ilyen és ehhez hasonló formákat szeretnék elsősorban nyomtatni, fontos lenne, hogy tényleg azt is kapjam, ami a képeken van, és lehetőleg valami strapabíróbb anyagból is tudjam készíteni ezeket. Ehhez mely készülékek lehetnek nekem valók? Anet A8 és hasonló kategóriások is jók lehetnek, vagy inkább valami drágábbat kellene néznem?
Előre is köszi!

(#10503) printerpeti válasza jackbacsi87 (#10483) üzenetére


printerpeti
tag

PLA nem lesz gond ha szájhoz ér. Ender is jó nyomtató.

(#10504) printerpeti válasza szabod (#10502) üzenetére


printerpeti
tag

Szerintem wanhao i3 vagy az Ender én már anettet nem vennék

(#10505) yoda64


yoda64
csendes tag

Tiszteletem mindenkinek. Lenne egy gondom (igaz több is, de sorba..). PLA -t nyomtatok, 195 fok, asztal 50 fok sebesség 25. És ilyent nyomtat a TT-m mint ami a képen van. A rétegek lyukacsosak, a kitámasztás alatt az első réteg katasztrófa :W HOL TÉVEDEK? Mit nem állítok be jól??? :O
MINDEN választ meghallgatok és elfogadok, minden ötletet hajlandó vagyok kipróbálni.
Előre is köszönöm a válaszokat. :R :R :R :R

(#10506) Saccco válasza yoda64 (#10505) üzenetére


Saccco
nagyúr

Milyen vastagok a rétegek? Nagynak tűnnek.
Túl közel van az asztal vagy nem elég éles a kép és nem látom az alsó réteget. :D
Túl kicsi a nyomtatás hőfoka. (+10°C)
Z wobble is van vagy csak az x-y szíj laza.
Ha Cura-t használsz, akkor kapcsold be a support roof-ot. Legyen 90-95% a roof kitöltése.

Milyen extruder van a gépen?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10507) Janix12 válasza yoda64 (#10505) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Ennél a modellnél úgy látom túl nagy rétegvastagságot használsz.
Ha nem csal a szemem 0.25 vagy 0.3 mm. Próbáld meg 0.2-vel.
Illetve tök matt az anyag, szerintem 5 fokot emelhetsz a hőmérsékleten is.
Az első réteg a support után nekem sem szokott szép lenni.
Amivel azért tudsz segíteni rajta az saját tapasztalataim alapján a support 30% állítás és úgy forgasd a modellt, hogy merőleges legyen a modell legvékonyabb részére.

Aztán mehet a következő próba.. :R

(#10508) szabod válasza printerpeti (#10504) üzenetére


szabod
senior tag

Pont ezért kérdeztem, hogy drágább kategóriát nézzek, vagy esetleg ezek az olcsóbbak is tudhatják. Megkaptam a válaszom, köszi :)

Más: inkognitóban kellene ezekre rákeresnem, mert arcomba nyomott egy ilyen hirdetést a facebook: [link]
Ennél valami szőr van a hurkában, valami azt súgja.

(#10509) izisz válasza szabod (#10508) üzenetére


izisz
senior tag

nem is kell sokat visszaolvasnod, hogy megtaláld a szőrt :)

(#10510) energy4ever válasza szabod (#10508) üzenetére


energy4ever
addikt

"arcomba nyomott egy ilyen hirdetést a facebook"
Ezert nem kell facebook-ozni... :DDD

(#10511) Imy válasza Saccco (#10506) üzenetére


Imy
veterán

A support roof miért jó? Én még nem használtam. Roof nélkül nem könnyebben törik le? Vagy roofal szebb a felület? (mindig tanulok valamit)

(#10512) Imy


Imy
veterán

CR-10-em van.

Kisebb méretű nyomtatóból van ami ajánlott? Azt könnyebb lenne beburkolnom. Elég lenne nekem a 20x20x20-as nyomtatási felület az esetelk 80%-ra, a többire maradna a jelenlegi nyomtató. Az ajánlott nyomtató jó lenne, ha még precízebb lenne, mint a CR-10.

(#10513) Saccco válasza Imy (#10511) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt tapasztaltam, hogy nagyobb felület esetén szebb az alsó réteg. A roof is könnyen leszedhető.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10514) yoda64 válasza Saccco (#10506) üzenetére


yoda64
csendes tag

Nagyon szépen KÖSZÖNÖM az utasításokat-ötleteket, ma lesz időm és rágyúrok a javításokra. Beszámolok az eredményről. :R :R :R :R

(#10515) yoda64 válasza Janix12 (#10507) üzenetére


yoda64
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm az ötleteket-utasításokat. Ma rágyúrok a témára, és megpróbálom. Z-voblem van. Arra gondoltam, mivel nincs filament tisztítóm, lehet hogy kellene, mert állítólag az apró szennyeződések a "tokmányt" hajlandó eldugítani, és nem folyamatos a műanyag ellátás-nyomtatás. A réteg vastagságom 0.3, a tokmány 0.4mm. De attól tartok hogy a filament tisztító (ha jót találok) visszafogja-fékezi a szál folyamatos áromlását.

(#10516) Saccco válasza yoda64 (#10515) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem fogja visszafogni. A 0,3 már erősen határeset a 0,4-hez.
A Z wobble leküzdéséhez ki kell támasztani a tengelyt. Keress rá a topikban a Tarantulá-ra, többször linkeltem a kitámasztót (colindo + clamp).

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10517) szabod válasza izisz (#10509) üzenetére


szabod
senior tag

Ja meglett, hát elgondolkodtató egyébként 800-ért is, bár nem hiszem, hogy ilyennel kellene kezdenem az ipart.

(#10518) Mr.Csizmás válasza szabod (#10517) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ender 3 megvan 50k-ból, az alá ne add. már nem éri meg akril/üvegszálas vázat vásárolni. pl. GB flash sale 169$ [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10519) szabod válasza Mr.Csizmás (#10518) üzenetére


szabod
senior tag

Ja ezt is néztem már, ennyiért ajándék, lehet be is ruházom, köszi a tippet :)

(#10520) Mr.Csizmás válasza szabod (#10519) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

erősen ajánlom én is, mert erre váltok, jövőhéten érkezik :D eddig egy X1 volt, félkarú rabló, csak pénz helyett az idegeimet rabolta :D feltuningolva eladtam a kollégámnak

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10521) szabod válasza Mr.Csizmás (#10520) üzenetére


szabod
senior tag

Mondjuk most nem tudom mi lett, nekem azt írja, hogy már nem postáznak Mo-ra. Érdekes módon korábban még az volt, hogy igen.... :F

(#10522) Mr.Csizmás válasza szabod (#10521) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem engedi, eu railway shipping 0 ft :U :F

nem lehet hogy kitiltott a GB? nem lenne meglepő. ja meg CN-099 raktárból rendeld. (vagy ha így se sikerül, írj üzenetet, és segítek a fiókommal)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10523) szabod válasza Mr.Csizmás (#10522) üzenetére


szabod
senior tag

Az lehetett a gond, hogy itt ahol most vagyok éppen egy nagyon gagyi műholdas netről írok (térerő nuku, völgy mélyén vagyok), és valamiért olasznak érzékeli az ip-t (a gearbest is olasz volt, alig bírtam visszaállítani). Barátnőm otthonról azonban minden probléma nélkül meg tudta rendelni, szóval megvan, sikerült :DD

[ Szerkesztve ]

(#10524) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Üdv, anet a8-at megéri upgradelni alumínium vázra?

(#10525) bigrob


bigrob
őstag

Valami tippetek lenne arra, hogy pl egy kocka sarkai túl kilógnak?
Példaul ezen a temptoweren is látszik. (PLA-val is ugyanilyen)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10526) Saccco válasza Sanyaaa26 (#10524) üzenetére


Saccco
nagyúr

Olcsóbb, mint egy komplett gép. Minden ami hozzátesz a merevséghez az megéri. Illetve neked kell tudnod, hogy mennyi plusz költséget ér meg a gép.

bigrob:
Linear advance-szel lehet teljesen eltüntetni.
Csökkenteni lehet nagyobb jerk értékkel.
Esetleg kevesebb anyaggal.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10527) Sanyaaa26 válasza Saccco (#10526) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszönöm, elgondolkodom rajta, speciel a fentebb említett taknyolás idegesít, retract beállítva, 6,5 mm, feláll a fúvóka és látszik ahogy nyúlik az anyag mikor közlekedik. Le vittem a hőfokot 195 fokra úgyis ez van sajnos, meglátjuk mire jutok

(#10528) Dalee


Dalee
aktív tag

Két dolog történ velem ma nyomtató fronton:
1. Tegnapról mára kinyomtattam a fórumon már korábban említett hűtőgép ajtó polc bal felét. A nyomtatás közben felvált a két hosszabbik szélen, de nem állítottam le mivel úgyis a teteje a referencia pont, ott támaszkodik fel a tartó támaszra. Nyomtatás végén funkcionálisan jó is lett, az alsó 1-2 mm-es görbület a az polc aljának a kétvégén nem számít. Természetesen meg kell oldani az adhézió kérdést, ezért gondoltam ma elindítom a másik felét a polcnak és az eddigi 1-10 réteg 85 oC, 10 rétegtől 70 oC helyett végig 87 oC-on fogom nyomtatni a tárgyat. (Nézegettem az elfekvő Anet A8-am helyett Prusa MK3-at és a honlapjukon olvastam, hogy PETG-et 90 oC ágy hőmérsékleten nyomtatják, azért gondoltam, hogy konstans magasabb ágy hőmérsékleten nyomtatom, és visszagondolva tényleg azután kezdett felválni a polc előző része az asztalról amikor lement a hőmérséklet 70 oC-ra. Az ágyra pár hete felragasztottam a ’CCTREE 3D Printer Build Surface for Creality CR-10/10S’ lapot, melyre az első nyomatok úgy tapadtak, hogy alig lehetett lekaparni róluk (noname – Hobbyking filament). Utólag kiderült, hogy véletlenül egybeeset, hogy a filament csere után (új filament: Spectrum), a tapadás nagy mértékben csökkent, és fel is vált néhány tárgy. Szintén Prusa oldalon megnéztem egy videót, ahol Prusa bemutatta a nyomtatás folyamatát és minden nyomtatás előtt Izopropil-alkohollal tisztítja meg az asztal és azt ajánlja, hogy hetente egyszer vagy ha rossz az adhézió töröljük át az ágyat acetonnal. Acetonom még volt az Anet hajlakkos időkből, izopropilt pedig gyorsan beszereztem délelőtt (spray formájában). Ezután a building surfacet átkentem acetonnal, kicsit meg is kapta a felületét néhány helyen, majd áttöröltem izopropil alkohollal (eddig minden nyomtatás előtt tiszta alkohollal töröltem át a bedet). Ezután elindította a nyomtatást, szépen el is indult, kimentem szöszmötölni a kertbe, néha ránéztem kamerán, olyan 2-2,5 óra nyomtatás után megnéztem személyesen is, szép minden, nem vált föl, ránézek a kijelzőre az ágy hőmérséklet 27 oC. Szívinfarktus, ágy megérint, tényleg hideg, nyomtatás leállít. Eme sajnálatos módon viszont bebizonyosodott, hogy az aceton- izopropil alkohol páros vagy csak az egyik nem tudom tényleg nagyon szuper, ugyanis megint előjött a building surface kezdeti állapota, hogy nem lehetett lekaparni róla a nyomtatást vagyis csak nagyon nehezen. Szerintem simán végig ment volna a 24 órás PETG nyomtatás fűtés nélkül. Ezek szerint a tiszta alkohol nem igazán jó az ágy tisztítására, inkább hígítva csinálni kell belőle valami kommersz piát. Az aceton, illetve az izopropil alkohol úgy tűnik elsőre, hogy beválik továbbra sem kell hajlakk, ragasztó stift használat, de majd az idő eldönti. A tapasztaltabb kollégák próbálták már az izopropilt és ha igen mi a hosszabb távú tapasztalat?
Kissé hosszú lett ez a poszt, a hideg ágy sztorit a következőben írom le.

(#10529) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Van egy Ender 3 gépem, de előjött egy hiba.
Először elkezdett lépéseket kihagyni az extruder léptetőmotorja, utána ezt abbahagyta, amikor lazítottam a filament vezető csapágy csavarján.
Most azonban azt vettem észre, hogy erősen alulextrudál a nyomtatásnál és amikor jobban megnéztem, azt vettem észre, hogy a fogaskerék filament poros, a kis csapágy pedig néha ugrál előre-hátra, míg a léptetőmotor szépen húzná be egyenletesen az anyagot. Így viszont az adagolás is szakaszos.

Volt már valakinek ilyen hibája? Kivettem a csapágyat, amikor megforgattam az ujjammal, akkor jónak tűnt. Nozzle cserélve lett, így dugulás miatt nem lehet. Trianglelab PTFE csövet használok.
Bárkinek bármi ötlete lenne?

(#10530) Saccco válasza tibi970307 (#10529) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nehezen tudja a filament-et húzni a tekercsről vagy a PTFE cső nem ül szintig a nozzle tetején.
Esetleg a filament túl vastag és amiatt szorul.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10531) tibi970307 válasza Saccco (#10530) üzenetére


tibi970307
tag

Spectrum PLA, átmérőre nem volt eddig vele gond. Nem most bontottam ki. A filament tartóm csapágyas, szintén csapágyas guide-dal, így legfeljebb csak a PTFE cső rossz helyzete lehet. Próbáljam beljebb nyomni? Vagy az is számít, hogy simán csak ollóval vágtam méretre?

(#10532) Dalee


Dalee
aktív tag

A hideg ágy:

Az előző posztomban felfedezett hideg ágy következtében szétszedtem a contol boxot és a következő kép fogadott a MOSFET panelnél:

Amint látszik a negatív betáp sorkapcsa eltávozott az örök szénmezőkre. Közelebbről megvizsgálva a panel csavarjai lazák voltak, elfelejtették meghúzni őket és előző posztomban leírt, eddig még nem használt folyamatos 87 oC-os fűtést nem bírta. Érdekes módon, megnézve az összes többi sorkapocs meg volt húzva, csak pont ez 3 lényeges nem. A fűtés azért szűnt meg, mert az érintett sorkapocsról egyszerűen elszublimált a forrasz anyag:

Szóval mindenki aki kész nyomtatót vesz és nem saját maga rakja össze ne csak a mechanikus rész csavarjait húzza meg, hanem szedje szét az elektronikát és ellenőrizze az összes csatlakozást is (amint ezt már többször, több helyen is olvashattuk)..

(#10533) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nah, 165$-ert sikerült venni Ender-3-at insurance-al! :C

(#10534) janek69 válasza Gabesz87 (#10533) üzenetére


janek69
senior tag

Ha kínából vetted,akkor +ÁFA +kb. 3000ft

(#10535) Gabesz87 válasza janek69 (#10534) üzenetére


Gabesz87
addikt

Europe railway Priority Mail-el vettem, ami tajekozodasom alapján áfa és vámmentes.

(#10536) Saccco válasza tibi970307 (#10531) üzenetére


Saccco
nagyúr

Milyen a heatbreak? Egészen a nozzle tetejéig ér a PTFE cső? Ha már eldugult, akkor nem tudod beljebb nyomni, szét kell szedni. Az ollós vágás sem célszerű, összenyomódik a PTFE vége. A heatbreak vége mentén szoktam modellezőkéssel (vagy szike, penge, tapétavágó) levágni.

Dalee:
Jó, hogy nem lett nagyobb baj.

Gabesz87:
:C

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10537) Tankblock válasza tibi970307 (#10529) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

Üdv a klubban, ez nekem is fennállt....
A full alu extruder sem segített....

Filament guide ot használj, hogy az útja szép ív legyen....

Most van 1 eredeti titánom épp tesztelem....
most a Marlin FWrel küzdök...... Nem tudom a 2.0 bugfixet fordítani.....

Release the Beast....

(#10538) Tikakukac


Tikakukac
titán

Húgom egy ideje tolja, de ideje lenne nekem is belevágni a témába.

ennél jobb vétel van valamerre? Üveggel 182 dolcsi és elvben németből jön pár nap alatt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10539) bigrob válasza Saccco (#10526) üzenetére


bigrob
őstag

Akkor jo iranyba indultam el, 5-rol felhuztam az x es y jerket 15-re es a flow erteket visszahuztam 0.99-re es javult a helyzet. (bocsi az ekezetek hianya miatt, eltunt mobilon a billentyuzetembol...)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10540) janek69 válasza Gabesz87 (#10535) üzenetére


janek69
senior tag

Igen erről már hallottam,hogy ez működik.

(#10541) Mr.Csizmás válasza Tikakukac (#10538) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kb. ennyiért szokott lenni, igen ajánlott :K

rendelj hozzá kiegészítő vackokat, új nozzle, throat, pfte cső, stb. stb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10542) Tikakukac válasza Mr.Csizmás (#10541) üzenetére


Tikakukac
titán

És ezeket tényleg németből küldik? Imádom, hogy bármit betrükköznek a kis kínaiak és nem akarnék ráfizetni a csomira, mert valójában meg okosított a folyamat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10543) Saccco válasza Tikakukac (#10542) üzenetére


Saccco
nagyúr

Legutóbb Anycubic-tól jött ide pár embernek delta nyomtató és azok is német raktárból jöttek, ahogyan ígérték.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10544) Tikakukac válasza Saccco (#10543) üzenetére


Tikakukac
titán

Úgy legyen. Ebayen 2 eladó szívatott be 1,5 hónapon belül ezzel :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10545) Mr.Csizmás válasza Tikakukac (#10542) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem a delta az németből jött tavasszal, azóta bánom hogy eladtam :D DHL hozta.

btw csájnából az okosított szállításos is ennyi, csak több idő. (vszeg)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10546) Tikakukac válasza Mr.Csizmás (#10545) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó, akkor rendelem ezt. A többi kacatot meg majd hozzábogarászom, most jó áron a nyomtató a lényeg a többi már apró tétel. Talán még a filament, amiből kéne egy jó akciós pakk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10547) Saccco válasza Tikakukac (#10546) üzenetére


Saccco
nagyúr

Vedd itthon, pl. papírdepo.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10548) Mr.Csizmás válasza Tikakukac (#10546) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

árukereső már listázza a témát [link]

de az említett papírdepón pl. bestbuy pár speckó PLA (első 4 tétel ár szerint növekvőben) [link] jah, 1,5k a posta, hármic kilóig.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10549) Tikakukac válasza Mr.Csizmás (#10548) üzenetére


Tikakukac
titán

Vadállat, na végre akkor nem kell minden vackot kintről hozatni. Remek-remek. Kupálódik ez a dolog. Sok-sok éve mikor ebbe bele akartam vágni, hajh, elég gyér volt a piac, most meg roskadozunk. Helyes :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10550) bigrob válasza Mr.Csizmás (#10548) üzenetére


bigrob
őstag

De az a speckó PLA csak 0.5 kg
Ajajj... Megint egy vagyont fogok filamentre költeni? :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.