Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) Mr.Csizmás válasza Sentinel80 (#10200) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

emelgesd a Z-t, és úgy méricskéld vízmértékkel és vonalzóval adott magasságokon (mondjuk 10 mm-enként)

elképzelhető, hogy torzul :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10202) gerleimarci válasza tibi970307 (#10196) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Kevésbé rugalmas, ezért ha raksz az asztal alá, az kevésbé fog lötyögni. Meg nekem a Tronxy X1 Z tengelyéhez is kéne.

(#10203) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Használtok valamilyen kis anyag kinyomást nyomtatás előtt?

Van egy olyan problémám, hogy bowden extrudernél nem jön rögtön az anyag, és ezt szeretném megszüntetni.

valami ilyesmire gondoltam
home -> 5mm emelkedés -> 3 :F mm filament anyag extrudálás -> indulhat a nyomtatás

kérdésem az volna, hogy mennyi anyagot érdemes ilyenkor kitolni és milyen sebességgel?

(#10204) fape válasza Mr.Csizmás (#10201) üzenetére


fape
senior tag

Úgy nem dual Z? Anno nekem is "logót" tarantulán nem motor oldal, azóta már dual z van, amivel meg is szűnt ez a gond.
Sztem próbáljuk meg 4-5mm üveggel, nekem aszem 4mm van.

(#10203) DrojDtroll: én a skirt-et használom erre (plusz az asztal szintezés utolsó ellenőrzésére). Érzésre belövőm, hány körvonal kell. Ne hogy ezen múljon egy jó nyomtatás, nem spórolok ;)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10205) freemanone válasza DrojDtroll (#10203) üzenetére


freemanone
őstag

Nekem ez direct drive-os extruder-rel is gond, de én ezt egyszerűen 100mm "skirt" nyomtatással megoldom.

(#10206) Saccco válasza DrojDtroll (#10203) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem a start kódban nyom egy csíkot az asztal szélére, aztán skirt.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10207) kiraly965 válasza compi.hu (#10180) üzenetére


kiraly965
csendes tag

Üdv, 70mm/s sebességgel nyomtatta a gép.

(#10208) izisz


izisz
senior tag

Ez milyen poén már :D
végtelen nyomtatás

(#10209) Sentinel80 válasza Mr.Csizmás (#10201) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

nyilván egy ilyen árnál nem vár csodát az ember, de azért nyomtatni illene valahogy neki. :W

A Z-t a emelő spirál rúddal tudom mozgatni, megnézem, hogy 1-1 magasságban mi a helyzet - csak ugye itt jön a kérdés, és ha? Z nél nincs ötletem, hogy lehet szintezni, a tetején a 2 Z vezetősínt összefogja egy harmadik amire a PLA tartó került..

Ahogy videókat keresgéltem, akkor láttam, hogy profibb nyomtatókon (vagy ha valaki megcsinálja) néha több ponton is lehet szintezni, illetve volt aki kénytelen volt csiszolni a ágyon, hogy szintben legyen. És akkor ott van az a gond, hogy a meleg hatására az ágy is hajlamos deformálódni.

Irigylem azokat, akik seperc összerakták és semmi bajuk nem volt a 3D nyomtatóval.

(#10210) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Tudtok valami megbízható Micro SD-SD átalakítót? Mert nekem az ilyenből mind a kettő kb. egy hónap alatt bemondta az unalmast. Bár nem értem mi romolhat el egy darab műanyag és pár fém tüskében. Már csak az Anycubichoz adott adapter húzza az igát :(

(#10211) QbHead válasza DrojDtroll (#10203) üzenetére


QbHead
aktív tag

Én ezt a kódot tettem be start code-nak

//startcode
G28 ; home all axes
G1 Y-3.0 F500.0 ; Move out of print volume
G1 X60.0 E9 F500.0 ; Start purge line
G1 X100.0 E12.5 F500.0 ; Finsih purge line

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#10212) fape válasza izisz (#10208) üzenetére


fape
senior tag

Printrbot Printrbelt újra gondolásnak tűnik.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10213) fape válasza QbHead (#10211) üzenetére


fape
senior tag

Csak ez meg van támogatva azzal, hogy mehet negatív irányba/asztalon kívülre is a fej. Van ott valami kefe?

bocs a duplázásért.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10214) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Mennyire tesz rosszat a tálcának ha állandóan fűtve van?

Nyilván nem 0-24-re gondoltam, hanem a nyomtatások között nem kapcsolnám ki.

(#10215) izisz válasza DrojDtroll (#10214) üzenetére


izisz
senior tag

Semmi gond vele. Én se szoktam teljesen kihűteni, csak annyira, hogy könnyebben lejöjjön a modell. Aztán indulhat a következő.

(#10216) DrojDtroll válasza izisz (#10215) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nekem meleg tálcával is megindul a raft leszedése.

(#10217) gigaherz válasza izisz (#10157) üzenetére


gigaherz
tag

Adtam neki rendes tápot is előbb, úgy se ment. :(

A poti a philips csavar ugye? Mert akkor arra felé néz, amerre a 12V csatlakoztatva van a board-hoz. De alapvetően mindig megnéztem, hogy a driverre írt pin az egyik sarokban ugyanaz legyen, mint ami a board-nál található pin-hez. (GND vagy DIR, ha jól emlékszem)

Még az LCD lecsatlakoztatást nem próbáltam így, majd ma este.

Egyéb észrevételem: az SDO mellett hiányzik itt a pin a képen, az lehet a probléma? (instructables leírásból)

[ Szerkesztve ]

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#10218) Saccco válasza fape (#10213) üzenetére


Saccco
nagyúr

Már nincs duplázás. Külön témában születhet két (több) külön hsz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10219) Sentinel80 válasza fape (#10204) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

@fape:

Még nem vagyok járatos a 3dhun ban, mit jelent a dual Z, a 2 tengelyre gondolsz? :)

Az Ender 3 nak 2 tengelye van Z irányban, egyik oldalon a motor van a spirállal ami emeli az X et.

Most újra beszinteztem a 2mm es üvegre és nyomtattam: azt látom a jobb oldalon enyhe, alig van torzulás, a másik oldalon az amúgy egy síkban lévő csúcsoknál az alsó és a felső réteg között 1mm eltérés van, mintha egyik oldalon balra dőlne. A másik oldal még el is menne.

(#10220) bigrob válasza Sentinel80 (#10219) üzenetére


bigrob
őstag

Én nem tudom neked milyen Endered van, de az enyém single Z-s.
Szemből bal oldalt van a motor a leadscrew-al (valaki fordítsa már le ez mi lenne magyarul :D) és a másik oldalon a táp miatt el sem fér a dupla Z.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#10221) beis-compo válasza bigrob (#10220) üzenetére


beis-compo
tag

Trapézmenetes orsó, vagy sima menetes szár (ez utóbbi amire rámegy egy sima metrikus anya).
CNC gépeken meg golyósorsó van, 3D nyomtatóknál az ágyúval verébre volna.
(szerk: sima=snassz=egyszerû)

[ Szerkesztve ]

(#10222) Saccco


Saccco
nagyúr

Megvan az extruder hiba. :))

Dugulás volt a fejben. Szokásos PTFE not all the way in. Most indítottam a nyomtatást, viszont lehet nem kellett volna, mert találtam egy-két apró fémdarabot az asztalomon. A fémdarabok a PTFE megfogó fogai... khm. :W :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10223) fape válasza Sentinel80 (#10219) üzenetére


fape
senior tag

Arra gondolok, hogy két motor/két menetes szár van, azaz mind a két oldalon van ami tarja/mozgatja a Z tengely (és nem csak a kocsi van).

Amit rajzoltál az micsoda? (melyik tengely melyik valóságban) ez a kép elölről és XZ amit látunk, vagy a tálca és akkor XY amit látunk?
Apropó ahol derékszögnek kell lenne ott derékszög van a vázon?

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10224) Sentinel80 válasza fape (#10223) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Bocsi, kicsit információ nélküli lett a kép.

2 tengelyem van, de csak az egyik oldalon van egy spirált forgató motor, a másik oldalon 3 görgő.

A munkadarab deformációját akartam szemléltetni:

Elég nehéz kivenni, azért is rajzoltam inkább. A munkadarab most a képen szemben van, azaz a bal oldal kb rendben (bár az üveg miatti púp miatt az elejének az alja görbe) a jobb oldalon az akarna látszódni, hogy az ami egyenes akar lenni, felfele haladva egyre szélesebb, a felső csúcs rétege és az alsó között 1mm differencia van.

Azaz a bal oldalon van valami olyan gond ami miatt ferdén emelkedik a nyomtatás.

Csak ugye, hogy szintezzem a Z-t, ha ferde emelkedés közben?

A bűnös gép:

(#10225) Saccco válasza Sentinel80 (#10224) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem lehet szorítani a keréken?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10226) Sentinel80 válasza Saccco (#10225) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

A belső felén a nem motoros oldalnak van egy olyan tengely csavar a görgőn, csak ehhez nem járt csavarhúzó

Egy videóban láttam, mert lötyögött az ágy is, hogy vannak amolyan tengely-csavarok az ender 3-an egy-egy görgőn amivel szorítható a kerék és a lötyögés megszüntethető.

teszek egy próbát.

(#10227) Mr.Csizmás válasza Sentinel80 (#10209) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] Z spacerrel megpróbálkoznék

az X1-en is gyárilag sovány a bak, és rángat a Z motor, mert nem szorosan fekszik fel a csavar.

illetve nemtom hogy van-e ezen gyárilag Z guide mindkét oldalon, de találtam egy ilyet, az X1-en alapból nincs, és jól jön a wobble miatt: [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10228) Mr.Csizmás válasza gerleimarci (#10210) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

felejtsd el ezeket a sz×rokat, rendes kártyaolvasóba natíve tedd be az msd-t. ja meg a gyári noname karit is felejtsd el, vegyél vmi készletkiszórásból 1-2e ft-ért egy 2-4-8 gigásat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10229) Sentinel80 válasza Mr.Csizmás (#10227) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Érdekes kiegészítők az egyik az emelő rudat tartja egyenesen, a másik amolyan rezegés csillapító.

Ilyen rúd vezető nincs, az adapterrel egy gond lehet, hogy akkor az adagoló részt is meg kell toldani alátéttel hozzá (az a rész amit a motor emel a rúddal)

Mélyebben még nem értek hozzá, de a rúd vezető jó ötlet lehet, a rúd nem feltétlen egyenesen halad és az talán okozhat, ha lazább az X tengely görbületet.

[ Szerkesztve ]

(#10230) fape válasza Sentinel80 (#10226) üzenetére


fape
senior tag

Igen ami a szabályozónak tűnik az az is lesz. Az egy excentrikus anya / eccentric nut lesz. Ha forgatod rá lehet vele szorítani a kocsit a profilra. Annyira kell, hogy tudjon mozogni fel-le de oldalra ne (plusz az sem árt, ha minden kerék forog, azaz tart, amikor mozog a kocsi)

Ha járatod fel-le, nyomtatás nélkül, akkor mozog/ugrál a menetes szár teteje? Nem hasas valahol? Az is lehet, hogy nem teljesen egyenes :S. Az sík felületen, pl asztalon görgetve jobban látszik.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10231) Mr.Csizmás válasza Sentinel80 (#10229) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lehet ezeket meg kéne próbálnod, hátha csillapodik a bed torzulás.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10232) Sentinel80 válasza fape (#10230) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Közben találtam a másik oldalon is egyet az adagoló résznél:

AZ az érdekes, hogy nem lötyögött, hanem inkább olyat éreztem, hogy az egyik oldalt a Z2 görgő oldalt képes vagyok picit megemelni, mozog.

Picit húztam a Z1 en is, Z2-ön is, de figyelve, hogy tudjon még mozogni.

Crossing fingers...,hátha...

(#10233) Sentinel80 válasza Mr.Csizmás (#10231) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Holnap megnézem, ha nem javult a helyzet a tengely vezetőt is. Talán maradt plusz csavar, mert nem tudom mivel lehet rögzíteni.

(#10234) fape válasza Sentinel80 (#10232) üzenetére


fape
senior tag

Minden kocsi kéne lenne az egyik oldalon. Sztem a tálca alatt is van.

Na igen az ilyen "szabadon" futó oldali mozgás miatt (is) kapott dual Z-t a tarantulám ;)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10235) Sentinel80 válasza fape (#10230) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

fape, közben néztem még kérdeztél.

Annyit tudok tenni nyomtatás nélkül a Z vel, hogy tekergetem a motorba fogatott spirál rudat és az emeli fel\le, de nem tapasztaltam semmi szokatlant. A nem hasast nem értem, mire gondolsz?

Viszont 1 dolgot észrevettem, lehet számít, lehet nem. Szemre azt látom, hogy a Z1 vezetősínje rövidebb lenne, a Z2 é meg hosszabb, ezeket köti össze egy harmadik ,,kamu" vezetősín, ami tartja a PLA hengert. Ezt nem érzem egyenesnek. de megnézem ha végzett :

(#10236) Sentinel80 válasza fape (#10234) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Nálam az ágy-tálca konkrétan jobbra-balra mozgott, azt még tegnap észrevettem és meghúztam.

Láttam egy olyan tippet videón, de nem látom az értelmét: anyákat húzott egy fickó az ágy szintező csavarokra és becsavarta teljesen. Csak ugye ilyenkor rögzíti is a tálcát, semmi szintezés nem marad.

[ Szerkesztve ]

(#10237) gerleimarci válasza Mr.Csizmás (#10228) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

A nyomtatóba hogy rakjam bele átalakító nélkül :DD Jók a micro SD-im, a h2testw szerint is. És van közte márkás is. Csak az egyik ilyen átalakító egyik napra teljesen megadta magát, a másik pedig teljesen összekócolta a fájlrendszert, egy csomó kriksz-kraksszal tele rakta gondolom a rossz kontakt miatt.

(#10238) fape válasza Sentinel80 (#10235) üzenetére


fape
senior tag

A hasast úgy értettem, hogy középen nem görbe. Jó eséllyel ha nem mozog a vége ide-oda akkor azzal nem lesz gond.
Majd az is mérd meg, hogy alul, felül és esetleg középen ugyan annyi-e a távolság a Z1 és Z2 között, azaz párhuzamosak-e.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10239) Mr.Csizmás válasza gerleimarci (#10237) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja hogy natív sd-t használsz. akkor vegyél olyat, ne msd+adapterrel toljad. az összes átalakító előbb-utóbb sittrevágja magát és/vagy a kártyát, csak idő kérdése.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10240) gigaherz válasza gigaherz (#10217) üzenetére


gigaherz
tag

Na erre aztán tényleg nem számítottam: felcseréltem az MISO - MOSI pineket, és most működik. És most nézve a kábelezési modellt, eleve így kellett volna csinálni, pedig vagy százszor átnéztem, és meggyőzödtem róla, hogy jól van összekötve minden.

Másfél hónapig nem ment a nyomtató emiatt.. :C Bravo nekem. Köszi mindenkinek a segítséget! :)

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#10241) Dalee


Dalee
aktív tag

Próbálgatom az egy extruderes multicolor nyomtatást.

Próbaképp egy 20x20-as kockát nyomtattam ki.

Simplify 3D-ben két processre bontottam a tárgyat, klassz is minden, egy dolgot kivéve.

Az első réteg 90%-ra van állítva, ezért a kocka alsó felének az utolsó rétege: 9,98 mm.

Az kocka felső részének első rétege viszont 10,2 mm-en kezdődik nem 10,18-on.

Lehet kezdeni valamit ezzel a 0,02 mm-el vagy nem kell törődni vele?

A kocka egész jól sikerült, nincs nagy eltolódás egyik irányban sem, csak egy vékony vonal látszik a váltásnál, amely más szín esetén szerintem nem is látszódna (azért, hogy jobban látható legyen a hiba a filament kihúzása után ugyanazt fűztem vissza):

(#10242) Saccco válasza Sentinel80 (#10226) üzenetére


Saccco
nagyúr

Látom közben már írták, de az excenteres anyákkal kell beállítani a kerekeket mindkét oldalon.
Ezeket célszerű lenne az előtt beállítani, hogy középen összekötöd a két oldalt.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10243) Saccco válasza Saccco (#10222) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igazam lett, csináltam egy szellemhajót. :DDD

Kilazult a PTFE cső a felső részen. A PTFE megfogó összes foga kitört. A vref-et nem állítottam, így közben el is melegedett megint. :DDD

Küzdök még egy sort ezzel, mire beáll.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10244) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Próbálgatom az egy extruderes multicolor nyomtatást.

milyen nyomtató?
milyen extuder?

én is hasonlóval fogok próbálkozni

(#10245) imibogyo


imibogyo
veterán

Készítettem pár apróságot nem is tudom hány hét/hónap után. Nem lettek tökéletesek (kicsit magas volt a hőmérséklet, szálasodás is volt amit csak kézzel leszakítottam) de alapvetően rendben lesznek arra amire kellenek. Az egyik nyomat egy 3x5.25-ös helyre való ventitartó (2 lesz majd belőle), a másik pedig két darab egyszerű falitartó imbusz és torx készlethez.

(#10246) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Sziasztok,

Ti hogyan oldjátok meg, hogy az extruder megfelelő nyomatékkal tolja a filamentet?

Az Ender 3 van egy full alumium upgrade kitem, amin a csavar szeret lelazulni (amin elfordul a kar a csapággyal....) Akár nyomtatás közben is random....

Ha meg túlhúzom akkor meg a rugó nem tud előfeszíteni -- Deadlock....

Nem ért ide még a titánom... :W

Release the Beast....

(#10247) Dalee válasza DrojDtroll (#10244) üzenetére


Dalee
aktív tag

CR-10s, eredeti fej (MK10).

(#10248) albinolynx


albinolynx
őstag

Olyan problémám van, hogy az extruderem nem akkora hosszúságú anyagot "fogyaszt" a valóságban, mint amit kiadok neki programból. Például: 20mm helyett csak 19.1mm. 50mm helyett, csak 48.7mm. Vagy már nagyon tudományosra vettem és ez belefér? A fogaskerék szorítása mikor megfelelő? Van erre valami ökölszabály? Figyelve az extrudálást, folyamatos a szál és szinte tökéletesen függőlegesen "folyik".

Anet a8 v1.5 piros vezérlésem van. Picit finomítanám, ha lehet. Hol tudom ezt megtenni?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#10249) Holleanyo válasza Sentinel80 (#10236) üzenetére


Holleanyo
tag

Az ágycsavarokra pedig jó a 4db anya. Leveszed az ágyat. A 4db anyát rátekered a 4db csavarra ami kilóg a fűthető ágyból. Most ráhúzod a 4db fixen álló csavarra a rugókat és visszarakod a helyére. A kézi szintező csavarokat pedig rátekered alulról. Nem értem, hogy miért ne lenne állítható ezek után?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#10250) Saccco válasza Tankblock (#10246) üzenetére


Saccco
nagyúr

Esetleg az alaplap vref értékét kellene babrálni. Illetve ellenőrizd, hogy a filament könnyen mozog-e az extruder előtt. A titan előtt Greg-Wade extruderrel oldottam meg, az akár össze is gyűri a PLA-t, nem kérdez. :D

(#10248) albinolynx:
Az extruder step értékét kell kalibrálni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.