Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) bigrob


bigrob
őstag

https://www.3dprintersonlinestore.com
Oldalról rendelt már valaki? Honnan jön a csomag?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9552) izisz válasza bigrob (#9551) üzenetére


izisz
senior tag

USA

(#9553) bigrob válasza izisz (#9552) üzenetére


bigrob
őstag

10 percig kerestem az oldalon... :DDD
Akkor marad a banggood, szent háborút folytatok a Gearbest ellen, miután nem akarták a 170 dollárom refundolni csak 80-at..

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9554) izisz válasza Saccco (#9518) üzenetére


izisz
senior tag

hamarabb meglenne az újrarajzolás, mint ezt a modellt kigyomlálni :D
igen cifra és még netfabb javítás után se sokkal kezesebb, csak picit... egy jó taslit a tervezőnek, hogy nem ismeri a síkokat ;]

(#9553) bigrob : a kulcs a szívükhöz: paypal dispute (elsőre elég csak riogatni vele). 99%, hogy utána megkérdezik, mire vágyik a kisszíve a vevőnek ;]

[ Szerkesztve ]

(#9555) bigrob válasza izisz (#9554) üzenetére


bigrob
őstag

Ez volt az első hiba amit elkövettem, tőlük eddig csak bankkártyával fizettem. Banggoodon olcsóbb is az új kiszemelt és még azt a +14 dollár postaköltséget sem fizettetik ki úgyhogy kb 6 rugóval jobban kijövök és csak akkor vásárolok legközelebb ha valami sokkal olcsóbb lesz...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9556) Arcanus


Arcanus
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy ilyet, de az ender 3-nak túl nagy a napelem tartó (Support_P1.stl). Hogyan tudnám ezt elvágni, hogy ki lehessen nyomtatni? Valaki tud ajánlani programot hozzá? (tervezésben kezdő vagyok :DDD )

(#9557) Saccco válasza Arcanus (#9556) üzenetére


Saccco
nagyúr

Olvass vissza, makeitbig.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9558) izisz válasza Arcanus (#9556) üzenetére


izisz
senior tag

meshmixer is jó rá - youtube-on találsz segédletet

(#9559) Arcanus válasza izisz (#9558) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Köszönöm, utána fogok nézni! :R

(#9560) zohen válasza bigrob (#9551) üzenetére


zohen
csendes tag

szia
két ender 3-at rendeltem már,
német raktárból 4-5 nap alatt megjött és a vámmal se volt gond

(#9561) moex1


moex1
tag

Sziasztok!

Elöljáróban: teljesenkezdő vagyok, kb 1 hónapja nyomtatgatok, de értelmes nyomatot még nem sikerült produkálnom.

Üvegre nyomtatnék Spectrum PLA-val, de nem igazán sikerül. Ma sikerült egy másfél órás print, a tárgy végülis használható, de iszonyatosan felhajlott az egyik széle. Ha jól sikerült beazonosítanom a problémát, ez warping lesz.
A legnagyobb problémám a dologgal, hogy már az elején elkezd felhajlani, így pár réteg után (2-7) beleakad a fej, és egyszerűen lerepíti az asztalról az addig nyomtatott részt.

Sajnos egymásnak nagyon ellentmondó véleményeket olvastam erről, de amiket kipróbáltam:
- ne használj isopropyl alkoholt
- használj isopropil alkoholt
- minél alacsonyabb tárgyasztal hőmérséklet
- 70 fokos tárgyasztal
- nyomtass 190 fokon
- nyomtass 210 fokon
- skirt (ez egyébként szépen le is tapad)
- és még egy halom dolgot.
Nyomtattam az első réteget kisebb sebességgel, 190-210 fok között végigpróbáltam, tárgyasztalt is 50-70 között. Első rétegnél cooling kikapcsolva.
Merre induljak? Tudtok tanácsot adni?

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#9562) bigrob válasza moex1 (#9561) üzenetére


bigrob
őstag

Üveglap sima szappanos vízzel elmos, nem összezsírozni, használj skirt/brim-et, 60-65 fok szerintem elég pla-nak, első rétegnél ne kapcsolj hűtést, talán a másodiknál se, ha ezek se jönnek be, akkor ragasztóstift vagy hajlakk.

Szerk.: első layert nyomd melegebben, 215-220, aztán visszaveszed amire szoktad, én 205 körül nyomtatom 2. rétegtől.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9563) Saccco válasza moex1 (#9561) üzenetére


Saccco
nagyúr

- Mosd le az üveglapot szappanos vízzel vagy alkohollal.
- Soha többé ne fogd meg puszta kézzel. Ha mégis akkor újra kezd az első lépéssel.
- Melegítsd elő, nekem 60°C simán megteszi.
- Szintezd újra a tárgyasztalt. (Fej is legyen meleg.)
- Nyomtass rá 205°C-on, nekem szépen megy a Spectrum ezzel.
- Ne tedd a gépet huzatos helyre.

Szerk.: én nem szoktam melegebben nyomtatni az első réteget sem. :)
Szerk.2: a PLA-t mindenképpen hűteni kell, nagyon.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9564) bigrob válasza Saccco (#9563) üzenetére


bigrob
őstag

Első réteg is 205-ön és már azt is hűtöd? :)

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9565) Saccco válasza bigrob (#9564) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezt nem mondtam. :P
Harmadik rétegtől.

Szerk.: vagy második nem is emlékszem... :DDD

Az biztos, hogy a TPU-t semmikor.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9566) moex1 válasza Saccco (#9565) üzenetére


moex1
tag

Köszönöm mindkettőtöknek, próbálkozom.
Illetve most találtam itthon egy darab PEI sheetet, lehet, hogy azt is kipróbálom.

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#9567) Holleanyo


Holleanyo
tag

Próbálgatom a Fusion360-at. Hogy tudom ingyenessé tenni a Trial verziót. Kiírta, hogy 29 nap van meg hátra.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9568) Saccco válasza Holleanyo (#9567) üzenetére


Saccco
nagyúr

Regisztrálj hobbi licenszet. Jobb felső sarokban lesz a profil beállítások között.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9569) freemanone


freemanone
őstag

Üdv mindenkinek!
Teljesen új vagyok a nyomtatás terén, de azért már jópár dolgot sikerült létrehozni a géphez kapott ajándék devlis design pla-vel. Illetve már egy bő fél éve ásom magamat a témába egyre mélyebben.
Próbálkoznék viszont flex filament-el is és a kérdés jelenleg filament beszerzésre vonatkozna.
Honnan és mit érdemes?
Egy Craftbot 3-al "szórakozok" és kb két hónapja foglalkozok vele, de azért pár érdekességet már sikerült összehozni. Thingiverse, egyelőre a dolgok forrása és próbálgatom mit tud a gép. Rengeteg kidobott elkezdett modell összegyűlt már, de azért akad sikeres is.
T-rex csontváz (makerbot eredeti modell, később láttam, hogy van "könnyebben" nyomtatható fixed verzió is, azért én elszenvedtem vele, vagy 60 órám van benne), Kobayashi Fidget Cube - Fat Hinge (1,5 órát szórakoztam craftware-ben a support szerkezettel, hogy könnyen törhető legyen, mert már 2 modell teljesen össze"ragadva" jött ki, első dual-head printem), gear spinner, gearcube, tripod gimbalhoz 1/4"-es csavarral, stb apróságok.
Szóval a lényeg az, hogy bár teljesen új vagyok, elég sokat segít a jó gép a tanulásban, viszont gőzöm sincs, honnan tudnék jól nyomtatható flex és pla+ avagy mostanság hallok a "prusament"-ről, van itthon ezeknek jó "forrása"? Vagy inkább kintről érdemes rendelni ilyeneket?
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#9570) janek69


janek69
senior tag

Sziasztok! Használ valaki közületek slic3r-t? Bizonyos dolgai jobbak mint a cura-nak,például ha van egy modell furatokkal,akkor a cura,val ellentétben bemegy a furathoz,megcsinálja az összes perimetert,majd megy a következőre,ellenben a cura-val,ami csinál 1 perimeter megy a másikra megint ír egy karikát......
Viszont az infill-t kicsit érdekesebben csinálja,az nem tetszik annyira. Van valkinek tapasztalata,érdemes próbálkozni vele?

(#9571) Dalee


Dalee
aktív tag

SLA printer 6000 Ft-ért? Kissé szkeptikus vagyok (magával a bolttal is), de ennyiért megérné a kísérletezést.

MagicMaker SLA printer

Véleményetek?

(#9572) Mr.Csizmás válasza Dalee (#9571) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Kamu, kicsit tobb az eredeti.

https://www.google.sk/amp/s/amp.reddit.com/r/3Dprinting/comments/9e5ric/psa_barifox_magicmaker_for_21_is_an_obvious_scam/#ampf=undefined

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9573) Saccco válasza janek69 (#9570) üzenetére


Saccco
nagyúr

Benne van már az időbecslés? (slic3r)

A beállítás, amit keresel benne van a Cura-ban. Optimize Wall Printing Order.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9574) kulu22 válasza Dalee (#9571) üzenetére


kulu22
aktív tag

Futottam már bele drónnal ilyenbe, szupergagyi vacak jött a beígért csilli-villi helyett, ~4 hónapra a megrendeléstől számítva. Szerencsére PayPal-lal fizettem, de így is macera volt visszaszerezni a vételárat.

Amúgy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9575) Dalee válasza kulu22 (#9574) üzenetére


Dalee
aktív tag

Máris reálisabb az ár, főleg a folyadékokkal együtt. Így már nem is annyira vonzó kísérletezni,.

(#9576) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Tudtok esetleg Magyarországon fém(por)nyomtatással kapcsolatos mérnöki továbbképzésről/tanfolyamról/szakmérnöki vagy hasonló képzésről?

Köszönöm

(#9577) janek69 válasza Saccco (#9573) üzenetére


janek69
senior tag

Köszi!
Ez érdekes,mert konkrétan kerestem benne és még rejtve sincs.
Így sokkal jobb,de a slic3r még mindig jobbnak tűnik,ellenére továbbra is a cura-t fogom használni,mert nagyon sok dolgot lehet rajta állítani,feltéve ha észreveszem azt amire éppen szükségem van. :DD

(#9578) printerpeti válasza nzozz (#9576) üzenetére


printerpeti
tag

Győri egyetemen van fémnyomtató és használják az oktatásban is

(#9579) janek69


janek69
senior tag

Futottatok már ilyenbe? [link]
A képet kinagyítva látszik, hogy az alján,ahol még 100% infill vanúgy néznek ki a vonalak,mintha 2 volnal egymás mellett lenne,majd 1 kimarad és így tovább- A perimeternél látszik,hogy milyen széles a 0.4-es csík.
Előzmény az,hogy mivel a szénszálas anyag elég gyorsan képes megenni még a rozsdamentes acél fúvókát is így tegnap csere volt.Utána kinyomtattam egy alkatrészt,ami gyönyörű lett.Annyi szépséghiba volt,hogy a flow-t 109%-ra kellett tolnom,hogy a vonalak szépek legyenek. Ma lett egy szuper táphibám,ami abból látszott,hogy nem akarta tudni a nozzle-t felfűteni 240 fok fölé. A tápot cseréltem,de én nem hiszem,hogy annak ehhez bármi köze. A fura az,hogy a tárgy méretei jók. Láttatok már ilyet? A nozzle-ból szépen jön az anyag és nem értem igazából ezt az egészet,hiába tolom akár 120%-ra is a flowt,nem változik a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#9580) blountex válasza janek69 (#9579) üzenetére


blountex
senior tag

Játszáll a Quality és a Shell beállításokkal, amíg úgy nem látód hogy tökéletes, aztán próbáld újra talán megoldódik.
Minden egyes beállítás valamit befolyásol :)

(#9581) azbest


azbest
félisten

Érdekes videó a TCT Show 2018 -ról. Bár a legtöbb cucc, amit mutat inkább a drága ipari területre való, de azért vannak jópofa dolgok benne.
Kemény az a tintasugarast technika + uv curable cumó, amivel az átlátszó, csontos, izmos lábat nyomtatták :D
Meg persze jópofák a nyomtatott cuccok: Johnny 5, r2d2, trooper

[ Szerkesztve ]

(#9582) fabula


fabula
őstag

Kedves nálam gyakorlottabb fórumozók!

A DD PETG-vel kínlódok Tevo Tornado nyomtatóval. A PLA-t szépen nyomtatja, viszont a DD PETG-vel nagyon szálaz és ezekből a szálakból időnként ki csomókat szed fel a nozzle és azt itt-ott lerakja a nyomatra. A végeredmény borzalmas. Azért kinyomtattam nagy nehezen a Petsfang hűtést vele (emiatt fogtam hozzá komolybban foglalkozni a PETG-vel, nameg amúgy is meg kell ismerni mindenféle anyagot), de finoman fogalmazva is elmarad az elvárható, másnál látott minőségtől.
Cura-val szeletelek és most már feltettem a 3.5 beta-t, mivel azzal állítólag a Recommended profillal egész jól nyomtatja a PETG-t. Sajnos nekem ezzel sem sikerült. Kevesebbet szálazott, de azért volt még így is elég és csomócskák is megmaradtak.
Elkezdtem nyomtatni retraction testeket különféle hőmérséklet és retraction beállításokkal, a flow módosítgatásával, sebességek, elsősorban retract és travel spedd állításokkal, hűtés erősség állításával, de sehogy nem tudok normális, legalább elfogadható eredményt elérni.
Most ilyen vacak a DD PETG (csak ilyenem van több színben és zöldet nyomtattam), vagy valamire nem jöttem rá.
Minden ötletet szívesen fogadok, mert lassan már feladtam négy nap "szórakozás" után, már nincs semmi ötlete, mit állíthatnék még.

(#9583) quby válasza fabula (#9582) üzenetére


quby
őstag

Én is küzdöttem vele, nálam a sebesség drasztikus csökkentése, (30) init layer még néha lassabb is, és a travel speed növelése (160-180) után lett jobb. Közel sem jó, de mivel csak 1-2 modellhez kellett PETG, ezért nem is nagyon kisérleteztem tovább. 220-230 fok között, 80-75 bed, és 0,2 vagy kicsit több layer height. 12-15 retract- 40-es speeddel, bár ez nyomtató függö. Ender 3-al.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9584) fabula válasza quby (#9583) üzenetére


fabula
őstag

Köszi, akkor csökkentem a nyomtatási sebességet és tovább növelem a travel speed-et. Játszom tovább :) .

Lenne egy újabb kérdésem is, teljesen más. Van-e mód arra és melyik programmal, illetve hogyan, hogy egy már készre tervezett üreges tárgy falvastagságát növeljem csak kifelé, tehát a belső méretei maradjanak, de a falvastagság növekedjen 1,5-2-szeresére?
Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#9585) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!

Lenne egy kis gondom, és gondoltam, hátha itt segítséget kaphatok.

Volt egy házi készítésű CNC maróm, amiihez vettem extrudert meg hotendet, illetve filamentet, így, mint negyedik tengelyt, kezeli a CNC vezérlő, Mach3-al hajtva.

Igazából eddig csak lapos tárgyakat nyomtattam, azokkal nem volt igazán gondom, viszont ez a mai, jóval bonyolultabb test egy kicsit kiakasztott.

Egykét tippet szeretnék kérni, hogy merrefelé induljak el, milyen irányba keressem a hibát vagy annak az okát.

Jelenleg 3mm-es PLA szállal dolgozom, amit (kijelzős termisztor vezérlő híján "thermocouple" érzékelős hotenddel nyomtatok, de ez a barkács hotend egy kicsit kényesforma, nem igazán mér egyből a változás pillanatában, de nagyjából olyan 215-225 fok között mozog a hőmérséklet.

0.4mm-es a nozzle átmérője, és 0.2mm-enként pakolom egymásra a rétegeket. heatbed nincs, maszkolószalagra nyomtatok. A nyomtatási sebesség 60 illetve 30 mm/s (infill és shell), de ezt override-dal levettem 80%-ra.

Ilyen... termék született. Az egyik szárnyát véletlen eltörtem, de a képen látható az oka.
Minden segítséget megköszönnék :R

(#9586) blountex válasza fabula (#9584) üzenetére


blountex
senior tag

Talán ezek a programok:
Fusion 360 (legalábbis itt valaki nemrég Thingverséről modósítgatni akart fájt ha sikerült neki).
3DS MAX (egy próbát megér, nekem sikerült)

Továbbá lehetséges programok, de ez nemigazán ismerem őket
Netfabb
Meshmixer

(#9587) fabula válasza blountex (#9586) üzenetére


fabula
őstag

Köszi, ezekre gondoltam én is először, csak nem találtam sem a Fusion 360-ban sem a Meshmixer-ben olyan funkciót, amivel a falat egy irányban, csak kifelé tudtam volna módosítani.
Ha valaki, aki küzdött már ebben a két programban a fal kifelé történő vastagításával és adna pár támpontot, hogy hogyan, nagyon hálás lennék.

(#9588) quby válasza izisz (#9499) üzenetére


quby
őstag

Ez a háromszög eltávolitás hogy is megy pontosan? Én bárhogy próbálkozom vele nem igzán sikerül...

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9589) blountex válasza fabula (#9582) üzenetére


blountex
senior tag

Teljesen én se vagyok megelégedve a DD PETGvel, és mivel egyazon nyomtatónk van, így kérdem én pontosan melyik modellt nyomtattad ki?
[link]

Szálasodás miatt, én is kipróbálnám hátha jobb eredményt kapok. Van még egy kevéske ebből az anyagból.

Valamint ha átküldöd ezt a "készre tervezett üreges tárgyat" akkor megnézném a falvastagság növelését kifelé, hátha sikerülne.

[ Szerkesztve ]

(#9590) fabula válasza blountex (#9589) üzenetére


fabula
őstag

Én ebből nyomtattam ki a stock Tornado hotendhez és az 5015-ös tárgyhűtő ventihez való részeket, de nem sokat segített a DD PETG szálasodásán.
[link]

A két "tárgy" aminek szeretném növelni kicsit (1,5-2 x) kifelés a falvastagságát, az pedig ezen a linken van.
[link]
Ez a két porvédő kupak szintén a Tornadohoz lenne, de az X-re valót kinyomtattam és nagyon vékony a fala körben. Egy kicsit "alakítani" akartam rajta, mert akadt benne a szíjrögzítő gyorskötöző, de sikerült megroppantanom, így derült ki, milyen gyenge.
Igazából kíváncsi lennék magára a módszerre, mert máskor is kellhet.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#9591) fape válasza fabula (#9582) üzenetére


fape
senior tag

Az rc tank miatt már sztem nyomtattam 40+ órát (rubin vörös) dd petg-t, igaz tarantulával. Mindig reszelek kicsit a beállítások, viszont most már (kb) nincsenek szállak. S3d-t használok, de hátha segít pár képernyőkép a configról.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9592) izisz válasza quby (#9588) üzenetére


izisz
senior tag

Pont nem rég volt róla szó (1-2 napja talán).
Nem minden modellen (és modell felszínen működik) de kijelölsz 1 háromszöget és delete gomb. Sík felszíneken kellene működnie.
Ám pont tegnap botlottam egy tutorialba, ezt is érdemes megnézni: Lars - STL files
Lars megint
és pont falvastagság módosítás, szintén Lars tollából
Javaslom Lars videóit mazsolázni, szerintem "hót jól magyaráz :K

[ Szerkesztve ]

(#9593) fabula válasza fape (#9591) üzenetére


fabula
őstag

Köszönöm a segítséget, mazsolázok belőle :R .

(#9594) freemanone válasza freemanone (#9569) üzenetére


freemanone
őstag

szóval akkor flex filamentel és pla+-al avagy az új prusament-el nincs tapasztalata senkinek és nincs ezekre jó magyar beszerzési hely?

(#9595) Mr.Csizmás válasza freemanone (#9594) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

papírdepót nézted? van nekik mindenféle egzotikus anyag, még ASA is [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9596) compi.hu


compi.hu
senior tag


Indul a mandula...
Hogy eljutottam idáig, azért abban ez a fórum is benne van - köszi :)

(#9597) izisz válasza freemanone (#9594) üzenetére


izisz
senior tag

A prusamentet még jó ideig ne várd itthon. Még a prusa webshopból is 1-2 hetes átfutással rendelhető.
Flexből én TPU-t (kínai, noname) használtam 2 modell erejéig - nem volt vele gond. Szűk 1kg vár a sorsára dobozban ;]
pla+: passz, erre majd reagál, aki próbálta
amúgy jah, papírdepó, bevachip, bestmarkt, aqua, stb mint beszerzési források az olcsóbb cuccokra.

(#9596) compi.hu: Hajrá!! :C

[ Szerkesztve ]

(#9598) Saccco válasza compi.hu (#9596) üzenetére


Saccco
nagyúr

Gratula. :C

Most akkor lesz belső emberünk! ;] ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9599) norbert1998 válasza norbert1998 (#9585) üzenetére


norbert1998
veterán

Erre esetleg valaki? :R

(#9600) Saccco válasza norbert1998 (#9599) üzenetére


Saccco
nagyúr

Alul extrudál.
Eldugult a fej.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.