Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) gerleimarci válasza DaveJr (#9835) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nyomtass direkt az üvegre. Jól tapad arra is és ha kihűlt, akkor lepattan, nem kell feszegetni.

(#9852) bardi válasza Saccco (#9849) üzenetére


bardi
aktív tag

Ezt jó, hogy mondod, még a titan extruder-t sose próbáltam, viszont így itt lesz a lehetőség, csak csináljam meg a cserét. Olyankor be kell kapcsolni a tápot? Anno, amikor először próbáltam, repetier nekem nem látta a gépet, hiába dugtam rá laptopra.

'92 Honda VFR 750

(#9853) quby válasza Saccco (#9850) üzenetére


quby
őstag

Most hogy olvasom ezt a párásodásos dogot, felmerült bennem a kérdés, hogy ti hogy tároljátok a filamentet? Nálam simán a szekrény tetjén pihennek. Ez tudom több szempontbol sem jó, pl, a rákerült por simán eltömitheti a hotendet...Kérdés, ki hogy csinálja?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9854) Saccco válasza bardi (#9852) üzenetére


Saccco
nagyúr

USB-n kap tápot.
Legalábbis úgy rémlik... :D
Legutóbb Octoprint-tel flash-eltem.

quby:
Minden tekercs külön zacskóban do not eat-tel együtt. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9855) gerleimarci válasza quby (#9853) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Jysk-es (olyan, mint az Ikeás) átlátszó tárolódoboz, benne két PVC csőre fellógatva a filamentek, alján silica gel.

[ Szerkesztve ]

(#9856) quby válasza Saccco (#9854) üzenetére


quby
őstag

Kiraly...ez eszembe sem jutott..pedig van itthon vaagy fél köbméter silica gél....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9857) norbert1998 válasza Saccco (#9850) üzenetére


norbert1998
veterán

Nade ezt nem nedveítem, csak nem konstans 22 fokon van. Annyi pára meg nem hsizem, hogy lenne, hogy gondot okozna, nem?

(#9858) gerleimarci válasza norbert1998 (#9857) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Pedig tud gondot okozni.

(#9859) norbert1998 válasza gerleimarci (#9858) üzenetére


norbert1998
veterán

Elszomorító. Akkor méégis hogy tároljam a kibontott filamentet, hogy haljon meg?

(#9860) gerleimarci válasza norbert1998 (#9859) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Már előbb írtam. De a vizes filament is menthető. Rakd be a sütőbe 45°C-ra. A végét állítsd fel, mint egy antennát, ha lekonyul, akkor magas a hőmérséklet.

(#9861) Imy válasza norbert1998 (#9859) üzenetére


Imy
veterán

Szárítsad ki ha ilyen.

Tárolni: zacskóban silica géllel...

(#9862) Saccco válasza norbert1998 (#9857) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pár nap után érezhetően megváltozik.
A PLA Pro-nál nem vettem annyira észre, sőt.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9863) izisz válasza albinolynx (#9843) üzenetére


izisz
senior tag

Rákerestem, megvan a thingi oldala. Tényleg egyszerű konstrukció, tetszik :)

(#9864) norbert1998 válasza gerleimarci (#9860) üzenetére


norbert1998
veterán

Thank you :R

(#9865) fape válasza Saccco (#9845) üzenetére


fape
senior tag

Én is erre jutottam: vagy Jim Brown féle marlin (az EasyConfig-2.0.x branch az ajánlott, elvileg) vagy esetleg hátrább rakod az y end stopot ígyaz asztalon kívül lesz a home, de talán meg lesz a teljes hossza.
Nálam is érik már a marlin, van pár nagy tárgy ami még arra vár h elférjen :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9866) bardi válasza fape (#9865) üzenetére


bardi
aktív tag

Inkább ez lesz, X tengelyen azt az 11 mm-t nem fogom tudni behozni sehogy. Meg akkor felrakhatom a titan extrudert is, már úgyis ki akartam próbálni.
Meg ha jól látom van sok beállítás, PID pl, lehet az is hasznos lenne.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#9867) freemanone válasza norbert1998 (#9864) üzenetére


freemanone
őstag

Ha esetleg nem akarod sütögetni és ráér, akkor simán silicagel mellett, zacskóban is kiszárad pár hét alatt. CB3-hoz kapott gyári filamentem is ilyen volt és többször sikeresen eltömítettem vele a nozzle-t mire rájöttem mi a gond.

[ Szerkesztve ]

(#9868) alexembraced válasza fabula (#9299) üzenetére


alexembraced
csendes tag

Kedves fabula!

Köszönöm szépen a válaszod. Belevágtam és megvettem a 4max-ot. Tetszik nagyon. Esetleg tudnál tanácsot adni, hogy mennyire állítsam be a paramétereket a legoptimálisabban? Gondolok arra, hogy mennyi legyen a fej hőmérséklet ABS és PLA esetén. Mennyi legyen a nyomtatási sebesség, illetve a munkalap hőmérséklet. Előre is köszönöm!

(#9869) Saccco


Saccco
nagyúr

Most kezdem bontani a Tarantulá-t... :O :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9870) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Beépitettem a Noctua-t at Ender 3 -ba és most a tápegységet hallom .... Abban is 24 V ventillátor lehet?

Release the Beast....

(#9871) bigrob


bigrob
őstag

Jövőhéten elméletileg érkezik egy Ender 3, én bontatlanul tovább is adnám, kínai áron. Ha érdekel valakit jelentkezzen priviben. :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9872) norbert1998


norbert1998
veterán

Én meg veszek egy gyári nyomtatót, mert ezt a masinát csak tonkreteszem a nyomtatással, az orsokat, bár golyós orsóval nem lenne ilyen gond, de a Windows ha lefagy, az nagyon rossz, és előfordul. Plusz azért mikor azt mondom, van időm két zh között maszekolni, akkor lesz időm egyszerre nyomtatni és marni is.

Egy Endre 3 jó lenne? Havernak olyan van, szereti és két hónap alatt visszahozta az árát kétszer.

(#9873) fabula válasza alexembraced (#9868) üzenetére


fabula
őstag

A beállítások anyagtípustól és azon belül gyártótól is függnek.

Nekem a hozzádott Anycubic PLA 200C körül, a DD PLA peidg 195C-on működik. Az asztalt 65C-ra állítom PLA-hoz. 4MAX-al még más anyagot (PETG, NYLON, ASA. esetleg ABS) még nem próbáltam, de tervben van.

A nyomtatási sebesség PLA-val max 50-60 mm/s, az initial layer és az outer wall a fele. A travel speed 80-100 mm/s. A retraction 2-3 mm és 60-80 mm/s. A Z-hop 0,4-0,8 mm.

Ha a layer height 0,2mm, akkor az initial layer is 0,2 mm, de az initial layer widht 115-120%, így szebb, tömörebb és egyenletesebb első réteg lesz (többen a width-et 100%-on hagyják és az initila layer high méretet növelik 0,3-ra).

A print és travel acceleration 800 mm/s2, a print és travel jerk 7-8.

A tárgyhűtő sebessége PLA-hoz az első rétegnél 0, majd a 3. rétegtől 100%.

A többi beállítás már inkább tárgyfüggő, hogy mit nyomtatsz, pl. hová kell alátámasztás, skirt, vagy brim (apró dolgokhoz a brim legalábbb 3 mm-el a jobb a jobb asztalra tapadás érdekében) stb.

Remélem segítettem.

Ha van még kérdésed, nyugodtan írd meg.

(#9874) tigerk


tigerk
tag

Sziasztok
Megjött az új alaplap a tarantulához 5 db tmc2130.as driverrel (tudom hogy az extruderhez inkább LV8729-et szokás rakni de az még nem jött meg).Most raknám fel a Jim Brown féle easyconfigot de nem tudom hogy mit kéne módosítani a configban (ha kell egyáltalán?) ,illetve hogy magán az alaplapon kell módosítani a jumperelésen.Ebben kérnék segítséget ha esetleg már volt valakinek ilyen tapasztalata akkor akár egy skype hívás keretén belül is akár felhomályisíthatna a dologról mert sajnos neten nem találtam egy igazán erre kitalált megoldást.
Üdv
Tigerk

(#9875) bardi


bardi
aktív tag

Megpróbáltam felrakni a Jim Brown féle firmware-t, de ezt a hibaüzenetet kapom: Arduino: 1.8.7 (Windows 7), Board: "Arduino/Genuino Mega or Mega 2560, ATmega2560 (Mega 2560)"

Sketch uses 149792 bytes (58%) of program storage space. Maximum is 253952 bytes.
Global variables use 4735 bytes (57%) of dynamic memory, leaving 3457 bytes for local variables. Maximum is 8192 bytes.
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_getsync(): timeout communicating with programmer
An error occurred while uploading the sketch

This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
option enabled in File -> Preferences.

Valaki találkozott már ezzel, mi baja lehet? Videó alapján a board meg processzor jól van beállítva.

'92 Honda VFR 750

(#9876) Saccco válasza bardi (#9875) üzenetére


Saccco
nagyúr

A port-ot is kiválasztottad? Alaplap és processzor alatt.

Esetleg próbáld az Arduino 1.6.8-cal.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9877) bardi válasza Saccco (#9876) üzenetére


bardi
aktív tag

Igen, ez az egy usb eszköz a gépre kötve, szóval még csak rosszat se tudnék választani :D

'92 Honda VFR 750

(#9878) albinolynx


albinolynx
őstag

Mk8 extruderen mennyire van letjogosultsaga a ket csavar altal rogzitett hutobordanak es az azon kerrego ventilatornak?

[link]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9879) kulu22 válasza bardi (#9877) üzenetére


kulu22
aktív tag

Cura vagy más szeletelő nem fut mellette? Az is megfogja a portot.

(#9880) fabula válasza albinolynx (#9878) üzenetére


fabula
őstag

Direkt drive-os hotendnél szerintem az MK8 extruder alsó részét, ahol a heatbreak van becsavarva, hűti egy kicsit jobban, mivel csak azzal érintkezik, amúgy sok értelmét én sem látom. Van olyan nyomtató, ahol nincs is hűtőborda (pl. Anycubic 4MAX). Nem valami nagy felületen érinkezik, na meg az illesztés sem egy polírozott felület. Személy szerint sok értelmét én sem látom.

[ Szerkesztve ]

(#9881) albinolynx válasza fabula (#9880) üzenetére


albinolynx
őstag

Van PTFE muanyagom, azaz teflon. Erdemes lehet abbol legyartani az also elemet (hohid a motor fele, a heatbreak felol), vagy hagyjam az alu hasabot?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9882) bardi válasza kulu22 (#9879) üzenetére


bardi
aktív tag

Semmi, csak az arduino ide ment. Megpróbálom pc-ről, csak oda kell 2 méter usb hosszabbító...

'92 Honda VFR 750

(#9883) bardi válasza bardi (#9882) üzenetére


bardi
aktív tag

PC-ről se sikerül:
fork/exec C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avr-gcc.exe: A fájlnév vagy a kiterjesztés túl hosszú.
Error compiling for board Arduino/Genuino Mega or Mega 2560.

Viszont itt már kéken villog egy led legalább, szóval csinál valamit.

'92 Honda VFR 750

(#9884) bardi válasza bardi (#9883) üzenetére


bardi
aktív tag

Végül csak sikerült megszülni.
Emlékszem életem első windows telepítésére, 24 autóversenyt néztem, meghalt az egész gép, és hajnali három körül álltam neki, talán 15 éves lehettem. Az egyszerűbb volt, driverekkel, meg mindennel, mint ezt összehozni :D

'92 Honda VFR 750

(#9885) Saccco válasza bardi (#9884) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor most már majd rutinosan megy. :DDD
Octoprint-tel sokkal egyszerűbb. :DD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9886) tigerk


tigerk
tag

Végül sikerült firmware-t mókolni a tmc2130-hoz,viszont ha állnak a stepperek valami irtó idegesitő magasfrekvenciájó hangot adnak ki, ahogy rágugliztam nem egyedülálló eset de fix megoldást nem igazán találtam rá.Most a firmware-t nem sikerült teljesen bekonfigolni vagy mi lehet a baj?

(#9887) Tankblock válasza bigrob (#9871) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Mennyi volt? Vámon fennakadt-e?

Release the Beast....

(#9888) bigrob válasza Tankblock (#9887) üzenetére


bigrob
őstag

Egyenlőre még nem akadt fent, Németből jön már.
180 USD, sima Ender 3, július 31-én rendeltem még. Időközben lett más...

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9889) Saccco


Saccco
nagyúr

Keresgélek, de nem találom a választ...
Volt ajánlott hely a motorok beszerzésére, mi volt az?

Kellene egy kicsit nagyobb Nema17 a Tarantula alap motorja olyan kis picurka a Z tengelyen. :D

Épül a gép:

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9890) fabula válasza albinolynx (#9881) üzenetére


fabula
őstag

Szerintem maradjon az alu, mivel valamennyi hőt elvezet a heatbrektól a nozzle felett. Az a jó, ha csak a nozzle-ban olvad meg a filament, felette már nem, akkor tudja egyenletesen tolni az extruder. Jobb hotendeknél a heatbreak a heatblock felett még egy rövid szakaszon el is van vékonyítva, hogy minél kevesebb hőt vezessen vissza az extruder alsó része felé.
A PTFE az nem fog hűteni ott szinte semmit.

[ Szerkesztve ]

(#9891) izisz válasza Saccco (#9889) üzenetére


izisz
senior tag

Pofás jószág, jól alakul :)

stepperonline
Nagyon frankó, csomagolás kiváló, mocik is. Pontos specifikáció is mellékelve minden motorhoz.
Van, ami van EU raktárban is.

[ Szerkesztve ]

(#9892) Saccco válasza izisz (#9891) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszi és köszi. :DDD

Már csak ki kellene találnom, hogy melyik kell. :F :Y

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9893) janek69 válasza Saccco (#9889) üzenetére


janek69
senior tag

Én ezt találtam NEMA17-ben legerősebbnek,de nem mentem tovább,hogy olcsóbban lehet-e kapni,mert kaptam 7db NEMA23-at ingyen és így nem volt jelentősége tovább. Szóval nem tudom,hogy ez jó ár-e érte.

(#9894) izisz válasza Saccco (#9892) üzenetére


izisz
senior tag

Ha fesz és áram alapján van kiszemelted és van belőle 0.9 fokos, szerintem azt válaszd.
Amúgy elő a papírt, ceruzát ha cseppet tudományosabban szeretnél választani: [link]
(Van vmi összefüggés a mH és feszültség értékek között, de hülyeséget nem írnék, inkább olvass utána. Ne csak a nyomaték értékre cuppanj rá ne az legyen az elsődleges)

(#9895) albinolynx válasza izisz (#9894) üzenetére


albinolynx
őstag

Kisebb induktivitas - kisebb idoallando. Dinamikusabb mozgas.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9896) Dalee


Dalee
aktív tag

Le vagyok sújtva.
Tegnap megpróbáltam életem első hosszabb nyomtatását (~ 20 óra).
A 13. órában a filament megadta magát:

Valahonnan alulról (3-5 réteg a felszíntől) próbálta meg húzni a szálat és teljesen megszorult a nagy gubancban. Amint a képen látszik a filament érzékelőhöz teljesen behúzta a dobot vezérlőelektronikástól.

Ez egy HobbyKing-es PETG filament, de a DD-vel is így jártam. Ti mit szoktatok csinálni a hosszabb akár több napig tartó nyomtatásoknál, hogy a szál ne akadjon el (csak nem ülhet mellette az ember)?
Lehet, hogy azért történt, mert fellazult az első pár réteg amikor befűztem a dobot és kellene a dobtartóra valami feszítő szerkezetet eszkábálni ami állandóan feszesen tartja a szálat a dobon, hogy ne tudjanak az egyes rétegek mozogni vagy ezek a filamentek ilyen szarok és vegyek valami normálisat? Gondolkozom a Spectrumon az ár szempontjából nem rossz vagy a Herz-en (bár annak dupla az ára).

Help!

A másik ami még eszembe jutott, hogy az Octoprint timelaps felvételekor most folyamatosan égett egy LED lámpa, de minek hiszen (a jelenlegi beállítások esetén) csak a Z váltáskor csinál egy képet, azaz elég lenne arra az egy-két másodpercre bekapcsolni a lámpát. Tudtok erre megoldást. Azt látom, hogy a LED G kódos kapcsolgatására, van plugin, de, hogy lehetne ezt a szeletelő progivala z váltás előtt kicsivel bekapcsolni és a váltás után kicsivel kikapcsolni (jelenleg a S3D-t használom)?

(#9897) Imy válasza Dalee (#9896) üzenetére


Imy
veterán

Én eddig ilyennel nem találkoztam. (DevilDesign, Spektrum, Gemburd vagy cctree esetében)

(#9898) kulu22 válasza Dalee (#9896) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ha nem én baltáztam el, akkor nyomdafestéket nem tűrő hangnem, hangos káromkodás és az adott gyártmányú filament mellőzése örök időkre. Vagy áttekered új dobra a legközelebbi nagy nyomtatás előtt ha bíbelődős típus vagy.
Ha már látod előre és csak 1-2 szál alatt fut, plusz ki tudod lazítani annyira, akkor át lehet bújtatni magát a dobot a csomón.

(#9899) fape válasza Dalee (#9896) üzenetére


fape
senior tag

Nekem pont az ilyenek miatt van ip kamera a gépen és nem vagyok mellette akkor megy telón/tableten/gépen a feed a háttérben :D
Én DD-nél futottam bele egy összevissza tekeredett/csavarodott tekercsbe és magát forgatni kellett az egészet nyomtatás közben...

Elvileg van layer change scriptre lehetőség.
De az se kizárt, hogy neked kell valami Replace-t írni h pl z mozgás előtt lámpa bekapcs, Z mozgás, lámpa ki.
Vagy ha kell tovább a lámpa, akkor pl lábba be, z mozog, aztán pl perimeter előtt (meg kéne nézni egy gcode-t h mi előtt/után érdemes lámpával foglalkozni)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9900) fape válasza fape (#9899) üzenetére


fape
senior tag

Lejárt az szerkesztési idő, de sztem ilyesmi kell neked: Pause At Layer Height

Nem ezeket a drónokat keresik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.