Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Dalee válasza fape (#9899) üzenetére


Dalee
aktív tag

Én is használtam a kamerát, de azért az sem nézem folyamatosan 20 egypár órán keresztül.

Az áttekercselésen már gondolkoztam, vettem is hozzá két léptetőmotort, lineáris síneket, de ahhoz is kell pár nagyobb nyomtatás, a vezérlés programozásáról már nem is beszélve, ezért még nem kezdtem bele.

Spectrumnál tapasztaltatok ilyen jelenséget vagy azzal meg tudom oldani a napon túli nyomtatásokat is?

Octoprint lámpa vezérlés:
Igen az nekem is eszembe jutott, hogy layer váltáskor van lehetőség scriptelni, de a kamerának is kell kis idő míg beáll, illetve gondolom a képet is szó szerint a váltáskor készíti el az octoprint, ezért kellene X idővel előtte és Y idővel utána a be- illetve kikapcsolni a lámpát.

És még egy dolog,

Szerintetek érdemes megpróbálni folytatni a nyomtatást, egyelőre nem vettem le a tárgyat az asztalról. Kicsit megcsiszolva a tetejét, megkeresném melyik rétegnél tart a Z és onnan folytatnám a nyomtatást, bár nem tudom mennyire lenne erős, mivel ez a nyomat pont egy eltört 1,5 m magas kerti lámpa lábazata lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9902) izisz válasza Dalee (#9901) üzenetére


izisz
senior tag

Én nem folytatnám már ezt a tárgyat.
Hanem csak azt a felső részt nyomtatnám ki külön, ami lemaradt.
Aztán a két felet összeragasztani.

(#9903) fape


fape
senior tag

Petg-t és (olajálló) gumit kéne összeragasztanom. Milyen ragasztó az ajánlott ami megfogja mindkettőt (nem marja szét) és nem fog szétesni 2 perc használat után?

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9904) Saccco válasza fape (#9903) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem sok sikerrel ragasztható, bár volt akinek a pillanatragasztó megfogta.

csak nem lánctalp? ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9905) fape válasza Saccco (#9904) üzenetére


fape
senior tag

Én még a bison plasticot találtam. De legrosszabb esetben veszek pár randomot az obiban, aztán majd kiderül.

Talált, lánctalp ;). Már majd nem minden meg van, ami a gyári tarantula firmware-rel nyomtatható az rc tankhoz (értsd: bele fér a -11,-41 offset-be). Hosszú hétvégén kap új firmware-t aztán mehetnek a nagyobb darabok is.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9906) kristof_ válasza Saccco (#9889) üzenetére


kristof_
tag

Nem reklám, de én a motorokat inkább itthonról rendeltem be tőlük és szerintem teljesen korrekt árakon dolgoznak.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#9907) papptacsi


papptacsi
tag

Sziasztok!
Van a csoportban olyan, aki 3D Systems CubePro vagy CubeX gépet használ?
Használt cartridge-ot keresek baráti áron megvételre. Olyanra lenne szükségem, ami nem 0%-os (lehet akár 1-2%-os is).
1 db ABS és 1 db PLA cartridge-re lenne szükségem!
Akinek van, vagy tud ilyet, az kérem írjon privátban.

(#9908) gerleimarci válasza gerleimarci (#9812) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Csak visszakaptam az árát. Ha valaki szeretne ingyen MKS TFT24-et, annak itt a link, megkockáztathatja. Már rendeltem másik MINI12864-et, mert nekem még mindig bejövős.

Más.
Most olyan bajom lett hirtelen, hogy ilyen random mozgásokat végez a nyomtató nyomtatás közben és múltkor kitekerte a filament az extruderből(forgott vagy egy fél percig max sebességen) emelt a Z-n vagy 5mm-et és folytatta a spagetti gyártást. Már a harmadik SD-vel és második Curával(3.2, 3.3) próbálkozok. Gyanús a firmware, bár bem tudom mi lehet vele a gond. Ja és ez még a TFT24 nélkül.

(#9909) bardi


bardi
aktív tag

Jim Brown firmware-ben van bed leveling, kipróbáltam, és fantasztikus, ráadásul sokkal gyorsabb 9 ponttal beállítani, mint a csavarokkal való bíbelődés. Viszont azt hogyan mentem el? Ki és bekapcsolás után nem maradt meg.

'92 Honda VFR 750

(#9910) Holleanyo


Holleanyo
tag

Megjelent a Cura 3.5.1 ! Holnap kipróbálom az Ender 3 profilját.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9911) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!

Volna néhány kérdésem.
Van esetleg valakinek Tronxy X5SA nyomtatója?
Az a kérdés, hogy mintha nem tudná a tálca a 90°C hőmérsékletet ami elvileg a maximum. Kb 84-re megy fel és ott megáll... Ez másnál is így van? Esetleg lehetséges 100°C feltornászni valahogyan?

Valamint szeretném átszerelni direct drive-ra, és vettem egy Titan klónt Alin amihez van egy V6 hotend esetleg végzett már valaki ilyen átalakítást? Ebben némi segítséget szeretnék kérni.

ABS nyomtatás esetén mennyire szoktátok az asztalt illetve a filamentet fűteni?
Kicsit szenvedek vele mert folyton felpattan a tárgyasztalról... :W

Köszi előre is a válaszokat.

Üdv János

(#9912) izisz válasza Janix12 (#9911) üzenetére


izisz
senior tag

Csak javaslat a főtött asztalhoz:
ha az alsó felén van kis táblázat 12/24V-os bekötésről és ha jelenleg 12V-ra van bekötve, erősen javasolt lenne 24V-ra átlépni.
Másik gebasz lehet még, ha a 12/24V (nem csak ennél a nyomtatónál) tápegység "betérdel" terhelés hatására. Vagyis nem képes fixen tartani a 12V/24V-ot (beesik alá) aktív fűtés közben. Ez is akadályozhatja a kívánt hőmérséklet elérését.
Harmadik összetevő a táp vezeték az asztal irányába. Ha ez valami vékonyka vacak, akkor jelentős lehet a feszültség esés rajta, ami szintén akadályozza a cél elérését. 12V-on 1.5mm^2 jó választás lehet (talán kicsit overkill, de jobb, mint alulméretezni)
Negyedik opció: nem megfelelő gyártási minőség, nem képes az asztal a szükséges W/cm^2 értéket (kb 0.4W környékén) előállítani még akkor sem, ha a fenti pontok rendben vannak. (by default, ha a 12V-os kötésen tudsz pl 1.2 ohm-ot mérni, ami kb 10A felvétel mellett egy 120W-os asztalt jelentene, 1.5 ohm-nál már csak 95W, stb).
+1: lehet még pl. parafaszigeteléssel szórakozni (az asztal alsó felére ragasztani), valami picit segít. De mivel ABS-t jellemzően 100-110 (akár 120) fokos asztalon nyomtatnak általában, ez a megoldás - a leírásod alapján a max 85°-al - olyan, mint halottnak a csók.
Szóval röviden:
- mérj ellenállást az asztal forrpontjain => ezzel már tudsz számolni (ügyelj rá, hogy a multiméter mérőzsinór saját ellenállását - ha mérhető - vond ki), hogy adott feszültségen elméletileg mennyi áramot lenne képes felvenni => ebből meg tudsz számolni teljesítményt => ebből már saccolható, hogy a jelenlegi setup képes-e magasabb hőfokon működni elméletileg

(#9913) Imy válasza izisz (#9912) üzenetére


Imy
veterán

CR-10-nél a parafa segített, 93 fokig ment fel, majd parafával 110-re is sikerül felfűtenem. Igaz mivel csak 70-80 fokos hőmérsékletet használok, így nincs sok előnye, csak annyi, hogy a tápegységet kevésbé terhelem.

(#9914) Mr.Csizmás válasza izisz (#9912) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tükörfólia, + a háta megtámogatva parafával? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9915) fape válasza Mr.Csizmás (#9914) üzenetére


fape
senior tag

Vagy esetleg pamut.
Bár abs-hez nem ár a bedobozolni, körbe plexizni a gépet. Az is sokat dob mind a nyomaton, mind a tálcának nem kell az egész szobát is fűteni. Arról nem is beszélve, hogy mérgező az abs gőze.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9916) izisz válasza Imy (#9913) üzenetére


izisz
senior tag

(#9913) Imy és (#9914) Mr.Csizmás : ha működik, akkor öröm bódogság és visszaszívom általános megjegyzésem :)
Nekem a szimpla 3mm-es alulap-fűtés kombó (standard MK3 heatbed, 215*215) jó táp-jó vezeték-jó ellenállás kombóval képtelen volt 12V-on felfűteni magát 100 fokra és ezen a parafa se segített. 95-98 körül adta fel mindíg a harcot, percenként már nem melegedett annyit, hogy a thermal runaway tresholdon belül maradjon ;] Csak a 24V-os löket segített :)

(#9917) Imy válasza izisz (#9916) üzenetére


Imy
veterán

Nálam CR-10-nél jó a parafa, de ahogy írtam nincs szükségem magas asztal hőmérsékletre.

Amúgy ahogy előttem írták ABS-hez kell, de annak a gőze mérgező, nekem meg a nappaliban van.

(#9918) Janix12 válasza izisz (#9912) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Köszi az infókat / instrukciókat.
Szóval, mértem (200 Ohm állásban) a műszer két érintkezője rövidre zárva 0.8 Ohm ellenállást produkál.
Ha rátettem az asztal két bekötött érintkezőjére a műszer két érintkezőjét akkor 1.5 - 1.4 Ohm ellenállást mértem.
Nincs semmilyen elektronikai végzettségem, de, ha jól vettem ki akkor ez elvileg teljesen rendben van??
Valamint ez már egy újabb verzió mint az X5S ennél már jó vastagok (ránézésre 1.5 sodrott réz) a kábelek illetve nincs túl sok ráhagyás se.
Alulról pedig ragasztottam egy gyönyörű 1 cm magas alumíniummal bevon habszivacsot. [link]
Van még egy IKEA tükör is a tárgyasztalon, nyilván azt is fűteni kell, de szerintem attól még mennie kéne 90-ig..

[ Szerkesztve ]

(#9919) gerleimarci válasza Janix12 (#9918) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Szerintem már 200x200mm fölötti asztalnál már javallot a szilikon fűtő vagy legalább túlfeszelni a gyárit.

(#9920) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Lehet csak meghülyültem, vagy fáradt vagyok de másfél óra kattingatás utás sem találom az s3d ben az infill height beállitást, és 0.2-es rétegvastagsághoz 3 mm-es infillt akar csinálni....plz help...hol van?

Már 100x nyomtattam vele, de hogy honnan jön ez a beállitás? Mit b....tam el? :((( :O :(( :W

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9921) bardi válasza quby (#9920) üzenetére


bardi
aktív tag

A filament átmérője be van állítva? Ha igen, van valami olyasmi, hogy extrusion width, lehet az még elállítva.

'92 Honda VFR 750

(#9922) quby válasza bardi (#9921) üzenetére


quby
őstag

Ezt a hibaüzit is kapom "prepare to print"-nél. Filament átmérö beállitva, "extrusion width" -> auto
Bármit állitok a fent emlitett beállitásoknál (van még pár találat ami ezzel a hibaüzivel foglalkozk) mlnidig kapom a hibaüzit, és ugyanaz a hiba...... :W Most ott tarok hogy leszedem és ujra rakom.... :Y :(((

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9923) kristof_ válasza quby (#9922) üzenetére


kristof_
tag

Esetleg a Combine Infil Every "X" layers parancs nincs felvéve túl magas értékre?

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#9924) Janix12 válasza gerleimarci (#9919) üzenetére


Janix12
aktív tag

Az mi is tulajdonképpen?
Rákerestem, de az valami utólagos cuccnak látszik.
Helyettesíti a gyárit? Esetleg hatékonyabb a gyárinál?

(#9925) quby válasza kristof_ (#9923) üzenetére


quby
őstag

az érték 5, de 2-vel és 50-el is ugyanaz volt. Leszedtem, ujraraktam....jó...köszi

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9926) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Anycubic Chiron 499$ (ali, DE wh, free ship)

Titan extruder, filament outrun, autolevel, TPU kompatibilis alapból, dual Z motor, és:
Print area: 400 ✕ 400 ✕ 450 mm :Y

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9927) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Vettem egy tevo tarantulát. Felemelő érzés, hogy ezt a nyomtatót csak én használom így nem kell félnem az inkompetens "kollégáktól".

Teljes mértékben pozitív csalódás a nyomtató. Normál és Titan extrudert is kaptam hozzá. Féltem a bowden-tól mert eddig leginkább direct drive-val dolgoztam, de szerencsére nagyon szépen teszi a dolgát.

Első kérdésem. Milyen fw-vel szállítják ezeket mostanság?

(#9928) Imy válasza Mr.Csizmás (#9926) üzenetére


Imy
veterán

Szép nagy nyomtatási terület, de ez nem nagyon nagy? CR-10-em területét sem használtam eddig ki, nah jó, egyszer a 300x300 majdnem kicsi volt, de magasságra eddig 20cm-nél magasabbat nem nyomtattam.

(#9929) Saccco válasza Mr.Csizmás (#9926) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hell yeah, chinglish!!! Supper priting. :C

(#9927) DrojDtroll:
Jim Brown féle Easyconfig Marlin.
Nem tudok olvasni.... :W
Tudtommal Repetier.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9930) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok.
Kezdő 3D nyomtatót nézek magamnak.
Alapvetően a Creality Ender 3 tetszik eddig a legjobban.
Viszont lenne egy kérdésem:
Mi a különbség a sima Ender 3 az Ender-3X és az Ender 3Pro között?
Az ender 3 pro azt látom hogy egy friss gép ami most jött ki.
van értelme pro-t venni?
Illetve a Pro-hoz is lehet rakni a sima Ender 3-hoz létező upgrade csomagokat?

Köszönöm szépen előre is.
Ender 3 és Ender-3X
Ender 3 pro

(#9931) Mr.Csizmás válasza ZPKing (#9930) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az extra hülyeségeken kívül (2 kg random guriga, hotbed borítók) nem látok különbséget :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9932) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Maga a config szépen meg van csinálva, mert elég jól nyomtat, de normál extruderre készült. Át kellene írnom az estep/mm-t. Start G-CODE-ban tudom ezt megtenni, vagy újraflashelés nélkül is lehet menteni a beállításokat?

Hogyan tudok információkat nyerni, hogy most mi mennyire van állítva?

(#9933) izisz válasza Janix12 (#9918) üzenetére


izisz
senior tag

Hát, ha 12V-ról táplálod és számoljunk mondjuk 1.5 ohm-mal, akkor kb ~8A jön ki, ami elméleti 96W.
Nagyon elméletileg - ha feltesszük, hogy 1W/° szoba hőmérsékleten - akkor 96° körül lehet a maximuma.
Ha erre még ráraksz egy üveget, vagy a szobában kicsit hűvösebb van / huzat van, vagy az a 12V inkább csak ~11V akkor mindjárt becsúszunk 90° max alá (és ez a hőmérséklet az érzékelőnél mérhető, ettől hűvösebb lehet az üveg felülete).
Ha van kéznél egy 24V-os tápod (vagy egy laptop tápod 19V környékén), megkínálnám azzal.
Másik opció, kínai tápoknál szokott lenni kicsi potméter a csokisor végében. Azzal pár V-ot lehet állítani (fel/le).
Feltéve, hogy az elektronikád nem süti meg, 13/14V-ra feltekerném (azt asztalt ennyiért még nem kell átkötni 24V-ra), ÉN (ramps-al csináltam ilyet, ott nem volt belőle gondom)! DE felelősséget nem vállalok érte, ha megsütsz valamit. Csak azt írom, amit én kipróbálnék a saját motyómon, de ez a Te motyód, Te döntesz, mit teszel!

(#9932) DrojDtroll: ha repetier, ha marlin. Mindkét listában van EEPROM olvasás, mentés, reset gcode.
ha engedélyezve van az eeprom FW-ben, akkor a gcode-al tudod macerálni.

[ Szerkesztve ]

(#9934) Mr.Csizmás válasza izisz (#9933) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pc tápra váltásnál nem megoldás a 12V és amper emelése?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9936) izisz válasza Mr.Csizmás (#9934) üzenetére


izisz
senior tag

A kérdésed nem értem :)
PC táp 12V (is, meg 5V, meg 3.3V és a negatív ágak persze).
"áram emelés" alatt mit értesz?. Olyan van, hogy a fogyasztónak van egy ellenállása, amin átfolyik egy áram a feszültség függvényében. Lsd. pl. heabed - ha 1.5ohm a mért ellenállás, akkor 12V-on 8A elméleti áram a max, amit felvesz. (U=RxI)

[ Szerkesztve ]

(#9937) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Eléggé nyöszörög a tálca, gondolom az akrill miatt! Mit lehet ezzel tenni?

(#9938) gerleimarci válasza Janix12 (#9924) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Én valami hasonlót raknék fel:
fűtő
SSR

(#9939) fape válasza DrojDtroll (#9932) üzenetére


fape
senior tag

A gyári tarantulában nincs engedélyezve az eeprom. Aszem Configuration -> Movement -> legvégén a menüben. Talán Y80, X80, Z1600 és E1600 lehet a default. (este megnézem neked)

Én beraktam startscriptbe a beállítások. Nálam: Tudom lehetne egy sorban is.
M92 X80.8
M92 Y80.8
M92 Z1588.9
M92 E394.6

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9940) Caliber92 válasza izisz (#9933) üzenetére


Caliber92
csendes tag

A 1.5 Ohm-os kinai asztalra én biztos nem engednék rá 24V-ot. 16A-t és közel 400W-ot szerintem a gyári tápja sem bírná. Nem véletlen vannak 3 Ohm felett a 24V-os asztalok. De hát ki mennyire bevállalós. :) Minden esetre felügyelet nélkül egy pillanatra sem hagynám a nyomtatót.

[ Szerkesztve ]

(#9941) izisz válasza Caliber92 (#9940) üzenetére


izisz
senior tag

Párral feljebb írtam "ha van rajta 12/24V kis táblázat" - reméltem, hogy a két hozzászólás együtt érthető bárkinek :)

(#9942) Caliber92 válasza izisz (#9941) üzenetére


Caliber92
csendes tag

Én vettem az adást, csak gondoltam nem árt megemlíteni a tuningban gondolkodóknak, hogy a 1.5 Ohm 24V kombó nem egy "erősen ajánlott" kategória. :)

[ Szerkesztve ]

(#9943) Dalee


Dalee
aktív tag

Szeretnék csavart és anyát nyomtatni.
Próbaképp nyomtattam egy M10-es csavart és anyát, egész jó (layer:0.2)

Alapveően nyomtatásra milyen menetet javasoltok, és mekkora az anya legkisebb vastagsága, illletve a lefkisebb nyomtatható csavar átmérő?

Ja, és még egy kérdés: lehet a menet nyomtatása bármilyen tájolású (álló,fekvő)?

[ Szerkesztve ]

(#9944) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

urak!

mi annak a neve, amikor anyagolás nélkül a fűtött nozzle végigganézza a felső layert? :F cura-ban

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9945) Caliber92


Caliber92
csendes tag

Felraktam a motorokra a rezgéscsillapítókat és a DRV8825 meghajtókra a szűrőket és suhogós lett a nyomtató. Csak ventillátor zaj maradt. Öröm és bódottág.

[ Szerkesztve ]

(#9946) bigrob válasza Mr.Csizmás (#9944) üzenetére


bigrob
őstag

Vasalás aka ironing. S3D-zek majd mondd milyen. :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9947) Janix12


Janix12
aktív tag

Egy TEVO Tarantula 2 éves, nem éppen szép állapotban milyen értéket képviselhet??

[ Szerkesztve ]

(#9948) Janix12 válasza gerleimarci (#9938) üzenetére


Janix12
aktív tag

Köszi!
Egyenlőre kiméregetek és csavargatok, ha kell a tápon illetve tesztelek.
Az már biztos, hogy van valami a Tronxy-k asztal bekötéseivel. [link]
Ezen a példányon ráadásul MK3 van és nem MK3A.
4 pin van amit be lehetne kötni, de csak kettő van bekötve. A kotta alapján meg 3 pinnek kellene beforrasztva lennie.
De mivel sikeresen ellenállás mérésen hagytam a műszerem így az ma kieresztette a mindent hajtó füstöt...
Holnap szerzek műszert és komolyabban elkezdek méricskélni és állítgatni.
A táp egyébként tekerhető feljebb..

(#9949) izisz válasza Caliber92 (#9942) üzenetére


izisz
senior tag

Ott a pont, igazad van! :K

(#9950) gerleimarci válasza Janix12 (#9948) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Van, amikor elkötik a kínaiak. De alu PCB-t öröm lessz forrsztani. Előtte legalább fűtsd fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.