Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) tonyrulez válasza gerleimarci (#9450) üzenetére


tonyrulez
őstag

Megnéztem a linkelt cikkben, ugyan németül nem tudok, de kép alapján egy helyre esnek a felfogatók.
(Megjegyzendő, hogy ezek "hamis" direct drive átalakítások, mert nem közvetlenül az extruderben van felfogatva a hotend, van egy ~40mm csőszakasz a kettő között. De még mindig jobb mint a bowden kialakítás 400mm-e)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#9452) albinolynx


albinolynx
őstag

Hello!

Teljesen uj vagyok 3d nyomtatas teren. Egy anet a8 tulajdonosa vagyok. Szeretnem kikerni a velemenyeteket az XYZ kockamrol. Az Y szij velemenyem szerint laza. Nyomtatas utan vettem eszre, hogy eltort a szij szorito akrill lapok egyike... Ezt a szij lazasagot alatamasztja a nyomtatasi eredmeny is?
Mi a velemenyetek?

Meretugyileg: 20.05 x 20.08 x 20.0 a meretem (X, Y, Z). A nyomtatast thingi stl-bol en keszitettem cura-val. Az alapanyag azert "clear", mert kifuttatott filamentet rendeltem. Nem lehet szint valasztani (olcsobb volt).

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9453) Saccco válasza albinolynx (#9452) üzenetére


Saccco
nagyúr

Túl közel van az asztal a fejhez.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9454) albinolynx válasza Saccco (#9453) üzenetére


albinolynx
őstag

Ezt mibol latod? Sima papirlappal szinteztem, de mivel negy pontos, nem erzem tokeletesnek. A papirlap talan a kelletenel egy picit jobban szorul. Szeretnek majd 3 pontos szintezest. Robax uveglap van felcsiptetve az asztalra. Vegyuk etalonnak a siklapusagat. Amugy beallitasok, minoseg? Menjek ra a benchy-re?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9455) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

urak!

Geetech A10 megér 188$-t? (VIP3 price) [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9456) Saccco válasza albinolynx (#9454) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nézd meg a kocka alját, illetve az oldalát alul, kiszélesedik. Ezen kívül nem látok hibát.

(#9455) Mr.Csizmás:
Frankón másolják egymást a kis kínaiak. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9457) albinolynx válasza Saccco (#9456) üzenetére


albinolynx
őstag

Értem. Az asztal - fej távolságát mekkorára állítsam be?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9458) Saccco válasza albinolynx (#9457) üzenetére


Saccco
nagyúr

A papírlap az teljesen jó, de lehet, hogy kicsit túl szorosra vetted. A másik lehetőség, hogy sokat nyom az extruder, esetleg az első réteg a slicer-ben túl vastag.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9459) bardi válasza Saccco (#9458) üzenetére


bardi
aktív tag

Saját hiba amit elkövettem, hogy a papírlapozást 0 mm távolságnál csináltam, miközben kb 0,1 mm-re kéne állítani a fejet hozzá.

'92 Honda VFR 750

(#9460) albinolynx válasza bardi (#9459) üzenetére


albinolynx
őstag

Tehat "home all axis", utana Z-vel 0.1mm, majd "stepper disable" es johet a papirlap?
Finoman erintve a papirlapot?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9461) trialkornel


trialkornel
tag

Sziasztok, segítsetek mesterek!
Ilyen hibát mi a túró okozhat? Talán mióta felraktam a TT-re a titan extrudert azóta csinál ilyet. Amúgy egy extruder motornál mi az a hőfok ami még normálisnak számít? Most mértem egy hosszabb nyomtatásnál és 43 °C körül volt végig.

[kép]1
[kép2]
[kép3]

(#9462) bardi válasza albinolynx (#9460) üzenetére


bardi
aktív tag

Igen, én így fogom csinálni.

Itthon lehet kapni valami boltban termisztorokat? Szétment amim van, és nem akarok hónapokat várni mire megjön Kínából. Persze rendelek egy rakattal.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#9463) Saccco válasza bardi (#9462) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én nullára szoktam venni és utána állítom be a lapra.

(#9461) trialkornel:
Szerintem ezek lehetnek:
- Nem fogja elég szorosan a Titan a filament-et. Van rajta egy állítócsavar.
- Túl nagy retraction.
- Túl gyors retraction.
- Kimozdult a PTFE csöved.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9464) kristof_


kristof_
tag

Van arra valahol lehetőség, hogy max 100-150 gramm narancssárga filamentet vegyek valahol? Soha nem használnék el belőle 1 kilót, nem szeretnék emiatt egy egész tekercset megvenni.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#9465) Saccco válasza kristof_ (#9464) üzenetére


Saccco
nagyúr

PLA Narancs filament Sunlu 1.75mm 100g-os kiszerelés

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9466) kristof_ válasza Saccco (#9465) üzenetére


kristof_
tag

Király, köszi szépen.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#9467) Holleanyo


Holleanyo
tag

Nyomtattam egy kis filament tisztító dobozt amibe szivacs darabot kell tenni. Kell-e olajozni ezt a szivacsot és mivel?
Valahol azt írták, hogy oliva olaj, napraforgó olaj is jó rá !?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9468) izisz válasza Holleanyo (#9467) üzenetére


izisz
senior tag

nem kell.

(#9469) Saccco


Saccco
nagyúr

Az első kép:

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9470) kristof_


kristof_
tag

Már egy ideje nyomtatgatok, de egy dologgal mindig problémám volt, mégpedig, ha egy felületet supportról kell elkezdeni nyomtatni, pl: állat hasa. Olvastam a S3D troubleshhotingját, de eddig még nem sikerült elfogadható minőséget produkálnom. A nyomtatás többi részével többé-kevésbé már kezdek elégedett lenni, de az alja borzalmas.
A KÉPEN látható nyomtatás paraméterei:
-0,15mm rétegvastagság
-0,1mm vertikális, 0,2mm horizontális távolság
-Support infill 20%, az utolsó 4 rétegé 70%
-1 vertical separation layer
Milyen tippetek lenne, hogy szebbé lehessen ezt tenni? A két extruder, más support anyagot még hanyagolnám, az még sokára fog jönni.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#9471) bardi


bardi
aktív tag

Tápot lehet valahogy javítani?
Most raktam össze a nyomtatóm, elvileg mindent jól kötöttem be, barna fázis, kék semleges, zöldsárga föld, de már a ventilátor sem pörög fel rajta.

'92 Honda VFR 750

(#9472) fabula válasza bardi (#9471) üzenetére


fabula
őstag

Valagogy lehet javítani mindent, ha tudjuk mi a hiba pontos oka, de nem biztos, hogy érdemes.
Ha 12V-os a táp, akkor használhatsz helyette egy 400W-os PC tápot, az biztos nyogodtan elbírja.

Egyébként biztos, hogy a táp a rossz? Mértél feszültséghet bemenetén (230V AC) és a kimenetein (12V - 24V DC) multiméterrel? Esetleg a táp kimeneti feszültésgállító potit próbáltad állítani úgy, hogy rá van kötve egy multiméter a kimenetére (DC)?
Az, hogy a táp ventije nem megy, nem jelent semmit, mert melegedésre kapcsol be, terheletlenül meg nem melegszik, de akár még azt is jelentheti, hogy a ventilátor hibás.

Először mindenképp mérj.

[ Szerkesztve ]

(#9473) fape válasza fabula (#9472) üzenetére


fape
senior tag

Sztem gyári tarantula "led" tápról van szó. Annál gyárilag pörög a venti mint a meszes. De igen mérni kell. Esetleg küldj egy fotót a bekötésről.
Hátha ez segít egy kicsit..

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9474) bardi válasza fabula (#9472) üzenetére


bardi
aktív tag

Ezen alapból bekapcsol. Egy kis idő után észrevettem, hogy valamiért fordítva kötöttem be a vezetékeket az alaplapra, és ez volt az oka. Nem is értem, hogy nem ment tönkre az egész.

Az első nyomtatás eléggé pocsék lett, pedig sok alkatrész lett alumínium, kivéve az x tengelyt befogók. Az ágy valamiért teljesen ferdén áll, sikerült úgy beállítanom az x tengelyt mellé, de szar. Elsőre jobban összeraktam...
Próbálok feszíteni még a szíjakon, de nem hiszem, hogy sokat tudok rajta még javítani...
Napfény nélkül nem tudom rendesen lefotózni a kalibrációs kockát, mert fekete a filament.

'92 Honda VFR 750

(#9475) Holleanyo


Holleanyo
tag

Ender 3 tuning ötletek: [link]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#9476) bigrob


bigrob
őstag

Ez a Tyevocska Flash mennyire éri meg?

Flash fullosan 420 USD
Tornado új boarddal 333 USD

Mondjuk nem tudom milyen driver van az "új" Tornadóban.
Ilyen 350 USD-ig ki mit venne? :DDD Nem akarok a salmon skinnel szenvedni...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9477) bigrob válasza bigrob (#9476) üzenetére


bigrob
őstag

Avagy 306 USD a Dual Z verzió ami csak 50% prebuilt és ha nagyon akarok a jövőben egy BLTouch?

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9478) fabula válasza bigrob (#9477) üzenetére


fabula
őstag

Szerintem a BLTouch nem olyan fontos, nekem Tevo Tornado van és kísérleteztem vele, de sok szívás után végül anélkül használom.
Ha jól van szintezve a bed, akkor mindenféle automata szintezés nélkül is jól nyomtat és csak ritkán kell utánállítani. Szerintem jó az Flash Dual Z 306 USD-ért.

(#9479) bigrob válasza fabula (#9478) üzenetére


bigrob
őstag

Én is erre jutottam, anno az első generációs Tornadom amúgy sem használtam ki nyomtatási területre (legmagasabb egy baby groot volt.. :DDD)
Azt tudja valaki, hogy gyárilag milyen driverekkel jön a Flash? Anno azt olvastam, hogy TMC2208-akkal és megéri LV8729-re cserélni az extruderét (hogy miért arra már nem emlékszem).

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9480) fabula válasza bigrob (#9479) üzenetére


fabula
őstag

Állítólag (én is csak olvastam) a TMC2208 nem túl jól viseli a retractot, ezért tsznek LV8729-et az extruder motorhoz. Nekem a Torbnado egy MKS GEN L alaplappal XYZ-n TMC2208-al és E-n LV8729-el jól működik.
A Tornado fórumon van, aki mindre LV8729-et tett, mivel azok nagyobb áramot tudnak, de kicsit hangosabbak.
Sőt van aki Lerdge 32 bites alaplapot és 4 LV8729-et használ, de azért azt már túlzásnak tarom rákölteni egy ilyen nyomtatóra.
Hogy a Flash-ban alapban milyen driverek vannak, azt nem tudom, de ha a driverek cserélhetők az alaplapban, akkor viszonylag kis költséggel lehet fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#9481) Dalee


Dalee
aktív tag

A Fusion 360-ban próbálok szerkeszteni egy Thingiverse-ről letöltött stl tárgyat, mert nyomtatás előtt kicsit módosítani kell.
Addig eljutottam, hogy:
- Insert Mesh
- Mesh to BRep

Eztuán a lenti képen látható sík felületet szeretném kihúzni a 'Modify->Press Pull' menüpontja segítségéve, de szintén a képen látható módon csak egy hátomszöget tudok kiválasztani, bárhogy próbálkoztam eddig a 'Select' menüben.

Van ötletetek miképp lehet kihúzni az egész sík felületet?

(#9482) Saccco válasza Dalee (#9481) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nyomj egy törlést arra a kijelölt háromszögre, attól sima lesz a felület, utána talán már ki lehet húzni.
Ha nem akkor, project-eld le az egészet, húzz ki egy új testet és kombináld. :DDD

-----------
Én így szoktam:
- capture design history kikapcs
- insert mesh
- ha nagyon sok a triangle, akkor reduce-olni kell, mielőtt átrakod brep-be
- mesh to brep
- capture design history vissza

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9483) izisz válasza Saccco (#9482) üzenetére


izisz
senior tag

A reduce-t pontosan hogy csinálod?

(#9484) Saccco válasza izisz (#9483) üzenetére


Saccco
nagyúr

Innen szedtem az ötletet. Nagyon ritkán használom. A múltkor egy Hive figurán szerettem volna alkalmazni, de ronda lett tőle, aztán végül inkább meshmixer-be javítottam. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9485) bigrob válasza fabula (#9480) üzenetére


bigrob
őstag

Időközben utánajártam, alapból TMC2208 van mindenhol, LV8729-t pedig ahogy írtad, a gyors oda-vissza (extrude-retract) mozgások miatt ajánlják.
Facebook csopiban pedig épp lebeszélni próbálnak a dual-Z-ről.. :DDD

Még egy kérdés:
Ruiraptor videójában mondja, hogy 2 féle LV8729 Driver létezik, ami annyiban különbözik, hogy 2 db ellenállás különbözik a két verzión, ezáltal a vrefet is úgy kell állítani.

R100 --> Vref = I (0.9A) x 0,5 --> 0.45V
R220 --> Vref = I (0.9A) x 1,1 --> 0.99V

Számít az, hogy melyiket verziót veszem, vagy csak annyi a lényeg, hogy megfelelő feszültséget állítsam be?

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9486) Imy válasza Saccco (#9484) üzenetére


Imy
veterán

Akkor milyen szoftverrel a legjobb az STL-t szerkeszteni?

Én is fusionnal tervezek, de inkább ami kell megrajzolom, modosítás nem igazán jött be eddig, max. ha várni kellett valamit.

(#9487) Saccco válasza Imy (#9486) üzenetére


Saccco
nagyúr

Eddig összesen egy alkalom volt, amikor Fusion 360-nal nem tudtam megoldani, amit szerettem volna. Amennyire belelátok a Meshmixer és a Fusion lefed mindent. Bár a Meshmixer kissé kaotikus számomra.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9488) bardi


bardi
aktív tag

Első réteget kinyomtatja a nyomtató, nem tűnik rossznak, hogy túl közel lenne, vagy túl távol, második réteg húzásánál a fej súrolja az első réteget, és még a harmadiknál is előfordul. Mi okozza, túl alacsony az első réteg? Lehet ezt Cura-ban módosítani? Mert amúgy a Z magasságom meg még pluszos is.

Szerk.: még 1,9 mm magasságban is csinálja.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#9489) Dalee válasza Saccco (#9482) üzenetére


Dalee
aktív tag

Az átalakítást én is úgy csinálom ahogy leírtad.

Sajnos nem megy a háromszögek törlése.
Saját magam létrehozva pl. egy kockát annak minden oldala egy téglalap, nem háromszögekből áll.
A mesh-ből konvertált sík felületekből a háromszögek miatt nem tudom az oldalakat módosítani, ami miatt elég nehéz a meglévő stl objektumokat szerkesztani, újból kell rajzolni az érintett részt, ami elég időigényes, biztos van valami módszer a facletek redukálására (egy síkál 1-re) vagy legalább az egy síkban lévő háomszögek egyszerre történő kijelölésére.

(#9490) Dalee válasza Saccco (#9484) üzenetére


Dalee
aktív tag

Én itt találtam, Yodán mutaja be, ami több mint 60.000 faceletből áll. A fusion 10.000-et tud kezelni, de azt mondja a srác, hogy 9000-re érdemes beállítani. Tényleg elég siralmas lesz az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#9491) izisz válasza Dalee (#9489) üzenetére


izisz
senior tag

Pedig én is a Sacco által vázolt pontok szerint csinálom.
Annyi, hogy brep utan a solid modellen törölgetek (még history ON elott). A legtöbb egy síkban lévő háromszög egyesülni szokott, amint del-t nyomsz az egyiken (csak azonos síkban lévő háromszögeket egyszerűsít ki ilyenkor)
Ha nagyjából pofás a modell, akkor history ON (meg persze a mesh object törölhető, már nem kell).
Nálam is volt már, hogy egyértelműnek tűnő háromszöges placcot nem egyszerűsített ki, ott másikkal lehet próbálkozni és DEL. Ha nagyon nem akarja, akkor olyan geom forma, amin már nem tud ritkítani.
Íves formák, körök, furatok belső fala: felejtős. Ezeket 3 pontos körrel könnyű újrarajzolni majd ezzel (esetleg offszetelve) vágni és letisztulnak a furatok, hengeres formák is.

(#9492) fabula válasza bigrob (#9485) üzenetére


fabula
őstag

Nem számít melyik LV8729-et veszed, mivel csak a Vref feszültség beállításában különböznek, más a szorzó adott motoráramhoz.
Nekem az R220-as van, beállítotam a hozzá tartozó képlettel a Vref-et és működik hibátlanul.

(#9493) blountex


blountex
senior tag

1-2 nyomtatás elejéig teszteltem a Tornado profilt, pl Benchynél ezelőtt szálasodás volt PETG szürke filamenttel, itt kb megszűnt, csak még a beállításon finomítani kellene, mert nem lett olyan szép.

Viszont szeretnék kérni egy kis segítséget és lehet hogy egy kicsit furán hangzik, de ebben még totál kezdő vagyok.
Ugye mondjátok hogy egy jobb fajta lappal meg driverekkel csendesebb lenne a nyomtató és stb. amivel nem is lenne gond, szívesen belevágnék ha lenne mellette egy másik nyomtató, mert ilyen téren abszolút kezdő vagyok na és ha elcseszem akkor kb. nyomtató nélkül maradok amit nem feltétlenül szeretnék....
Sokat gondolkoztam rajta, és belevágnék a tél folyamán addig mengrendelném hozzá a cuccokat, a következőképpen gondoltam:
Tervem az lenne, hogy rendelnék egy MKS GEN L lapot TMC driverekkel (itt 5db ír a rendelésben), extruder mellé egy LV8729 stepper motor drivert.

Ha megjöttek a cuccok, akkor rákötöm az alaplapot a Pc-re, rávarázsolom a Marlin 1.9-et, ehhez mondjuk rendelnék egy LCD kijelzőt is hogy lássam tényleg működik-e a dolog valami ilyesmi lehet a Tornadoban vagy kössem ki a control boxból az LCD-t és azon teszteljem le? Pc-n keresztül kap annyi áramot hogy működne az LCD kijelző is?
Utána szétszedem a régi alaplapot, összerakom az újjal a motorokat még nem kötöm rá hanem beálítom a Vref értékeket, ha úgy látom helyes akkor mehet a motor rákötés is, és elvileg kész....?

Köszi a segítséget,

[ Szerkesztve ]

(#9494) Saccco válasza bardi (#9488) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem túlextrudálásod van?

(#9489) Dalee:
Meglep, hogy a képen látható tárgynál nem megy az egyenes oldal egyesítése. Próbálj másik háromszöget törölni, ahogyan izisz is javasolta.
Hiába jelölnéd ki az egy síkon lévő háromszögeket, szerintem lefagyna tőle a F360.

(#9491) izisz:
Én is így szoktam a furatokat és egyebeket megoldani. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9495) Dalee válasza izisz (#9491) üzenetére


Dalee
aktív tag

Igen, az volt a baj, hogy a history ON után próbáltam.
Így már 4 háromszögig le tudtam törölni, azt meg többé kevésbé ki tudtam húzni.
A maradék háromszögek törlését nem engedi. Hibaüzenetet ír ki ekkor, melyet követve a következő videóhoz jutottam:

"How to remove fillets in Fusion 360 that cannot be removed easily by selected it and hitting delete".

Bár ezzel sem tudtam kitörölni a maradék hárömszögeket vagy magát a segédgömböt.

[ Szerkesztve ]

(#9496) izisz válasza Dalee (#9495) üzenetére


izisz
senior tag

Ha nem titkos az stl, adnál linket? Kipróbálnám én is, kíváncsi vagyok.

(#9497) trialkornel válasza izisz (#9496) üzenetére


trialkornel
tag

Tök jó ez a rögtönzött Fusion gyorstalpaló :D Arról még felvilágosítanátok engem hogy miért kell a history-t on/off-olni?

(#9498) fabula válasza blountex (#9493) üzenetére


fabula
őstag

Kedves blountex!
Nekem is Tornadom van, de amikor megjött, gyári új állapotban vacakolt az alaplap, hol volt a kijelzőn kép, hol nem. Valamelyik alaplapi kijelző csatinál volt kontakthiba. Mivel új volt, írtam a GB-nek, hogy van ez probléma és ők vissza is utaltak 60 USD-t. Ebből vettem MKS GEN L alaplapot, 3 db TMC2208-at és egy LV8729-et.
Egy másik nyomtatóval kinyomtattam a Thigiről az adaptert az alaplap felfogatásához, így ugyan oda esik az USB csatija, mint a gyári alaplapnak. Te ezt alaplapocsere előtt nyomtasd ki.
Utána bekötöttem mindent, az Arduino IDE-vel PC-ről ráflasheltem az akkor legjobbnak tartott Tornadohoz készült Tarek Delbridge által a facebook fórumra feltett 1.1.6-os marlint. Érdemes rövid USB kábelt hasznáni a stabilabb kapcsolat miatt.
Utána ppróbáltam a BLTouchot is, ehhez szintén ugyan úgy flasheltem a TD féle marlin BLT-s változatát, majd miután sokat szívtam vele és leszereltem, visszaflasheltem a TD déle BLT nélküli verziót. Azóta is jól működik.
Szóval nem olyan bonyolult és nem is para a feladat elvégzése (mondjuk előny, hogy közben ne legyen áramszünet, vagy legyen szünetmentes a PC-n, illetve laptopról, aminek jó az akkuja, kell flashelni).
A nyomtató alaplapjának flashelés közben nem kell a gyári tápot bekapcsolni (sőt ki kell kapcsolni), mivel az USB-n a PC-ről kap tápot ehhez.
Szóval ne bonyolítsd túl, nyomtasd ki előre a GEN L tartót, ved ki a régi alaplapot, csavarozd és kösd be az újat (kijelző kábelek egyik végét 180 fokkal meg kell fordítani, legegyszerűbb, ha a dugóról levágod a pozícionáló pöcköt) és USB-n flasheld fel akár az 1.1.9-es marlint. Ha valami végképp nem működne (pl. rossz az új alaplap), akkor csak kikapcs, vissza a régi alaplap és mehet tovább.

(#9499) izisz válasza trialkornel (#9497) üzenetére


izisz
senior tag

:K
History: mikor be van kapcsolva, minden tevékenység, amit a modellen/sketchen végzel, akkor az a historyba (timeline, feature tree) is bekerül. Felteszem, a Brep konverzió kivágná a biztosítékot, ezért nem is elérhető, míg ki nincs kapcsolva a history.
Másik dolog, hogy konverzió után de még history ON előtt azért érdemes a modellt rendbe rakni (felesleges háromszögeket eltűntetni, furatokat, íveket rendbe szedni, mert ezekre sincs semmi szükség historyban, mint külön elemek)
Mikor history vissza van kapcsolva, 1 elemmel indul a timeline (base feature), ez így a tiszta - szerintem :)

(#9500) lac14548 válasza trialkornel (#9497) üzenetére


lac14548
aktív tag

Bal oldalon a "faszerkezet" menü tetején Document Settings jobb klikk...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.