Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) djculture válasza anarchoid (#37800) üzenetére


djculture
félisten

Én ezek közül egyiket se...

[ Szerkesztve ]

(#37802) anarchoid válasza djculture (#37801) üzenetére


anarchoid
csendes tag

Komolyan ? az nemhanzgik jol....

WD RED WD30EFRX
WD GREEN WD30EZRX

ezek esetleg ?

Ha meg velem lenne problemad. minden hetfon-kedden, csutortokon-penteken megtalalsz a Telepy uti Pitbull Gymben. Keresd a "kokszost" en vagyok az.

(#37803) #88920576


#88920576
törölt tag

Sziasztok!

2 TB-os HDD-ből milyet érdemes választanom, ha a csendessége a fő szempont? Nem baj, ha kevesebbet forog, a lényeg hogy halk legyen. Főleg adattárolásra kell, p2p is közvetlen erre menne napi több óra hosszan.
Esetleg 1 TB-os, ha hangban nagy különbség van.

Köszi.

(#37804) L!NK->Q3 válasza L!NK->Q3 (#37799) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

hahóó, vki erre? (#37799)

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#37805) djculture válasza anarchoid (#37802) üzenetére


djculture
félisten

a red az jó háttértárnak. Ha rendszerre is kell az ilyen batár valamiket elkell felejteni mert halálra lassul a rajta lévő oprendszer ha épp adatot másol rá az ember.

L!NK->Q3:

A-Data CH11 500GB ACH11-500GU3-C

[ Szerkesztve ]

(#37806) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Videovágáshoz kellene olyan 1-1,5TB méretű háttértár.
Semmi nem számít, csak a szekvenciális átviteli sebesség.

Nem kell 24/7-ben mennie, nem kell atom-megbízhatónak lennie, mert ha bármi elvész, akkor is max. a video kitömörítési és winyóra írási ideje vész kárba (csak hobbi szinten csinálom).

Milyen típus a javasolt e célra?
Ha lehetséges, többet is javasoljatok, mert nem mindent tudok céges számlára venni (nincs benne susmus, a cég hardverben fizet prémiumot, és ha a partnereknél veszem, akkor jóval olcsóbb).
Samsung kizárva.

Nem tudom, hogy számít-e, de a házam miatt függőlegesen lesz beépítve. :U

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37807) Ibron


Ibron
csendes tag

Sziasztok!

Elsősorban HD filmek tárolására DLNA megosztására lenne szükségem egy HDD-re. Amivel kiválthatnám a kisebbeket (500GB, 1TB, 1,5TB) (Mennének rokonok gépébe ajándékba).

Van már vkinek tapasztalata a Seagate Desktop HDD 4TB (ST4000DM000) merevlemezzel? Ez most 42eFt. Ezzel egy jó darabig megoldódna a tárhely gondom. Olvastam az ajánlóban a Western Digital Caviar Green 3TB (WD30EZRX)-t ez is szimpatikus 30eFt de ezzel nem feltétlen lépnék előbbre.

Illetve, ha 4TB méretben tudtok ajánlani vmi kedvező áru lemezt hálás lennék. Vagy egyelőre ár-érték arányban a 3Tb a legjobb?

Köszönöm
Ibron

Mess with the best die like the rest ©

(#37808) L!NK->Q3 válasza djculture (#37805) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Köszi a tanácsot!

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#37809) djculture válasza Bici (#37806) üzenetére


djculture
félisten

Ha a szekvenciális számít vegyél kettő merevlelmezt pl 1tb vagy 500gigás blue-t (aakx) vagy black-et és kösd raid0-ba. két 500-as aakx wd blue ezt tudja raid0-ban. ha 1terás sata3-as wd blue-t raksz össze akkor már 300mega körül lesz irás olvasás szekvenciális.

[ Szerkesztve ]

(#37810) Bici válasza djculture (#37809) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, de két kisebb winyó drágább mint egy nagyobb (fölösleges is lenne hobbi célra), így maradnék az egy darab mechanikus HDD megoldásnál.
Ezek közül keresem a legnagyobb szekvenciális átviteli sebességgel rendelkező típusokat (2-3 fajtából már elég valószínű, hogy be tudok szerezni egyet olcsón).

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37811) djculture válasza Bici (#37810) üzenetére


djculture
félisten

Te tudod de egymagában egy vinyót még a leggyorsabb se tud ennyit. Én is hasonlókkal foglalkozom mellékesként (igaz nem video hanem zene)és azért ajánlottam.

[ Szerkesztve ]

(#37812) djculture


djculture
félisten

Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB tud amúgy olvasásba 203.271 MB/s írásba 197.082 MB/s.

(#37813) Bici válasza djculture (#37811) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, de 25 fölött jönnék ki ezzel a módszerrel 1TB-ra és 31 körül 2TB-ra. Jelen pillanatban ennyit nem tudok rá kiadni.
Igazából 20k alatt lenne jó megúszni. Ha ez nem jön össze, akkor vagy halasztom, vagy nem foglalkozom azzal, hogy a leggyorsabb legyen, esetleg vezsek hazsnáltan amit találok, és majd várok, míg kiírja a cuccot.

mod: köszi, ez tetszik is. :R Már csak az a kérdés, hogy 1,5TB van-e belőle. :U Bár, végülis, valszeg elég lesz az 1TB is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37814) djculture válasza Bici (#37813) üzenetére


djculture
félisten

Esetleg veszel kettő 500gigásat használtan ami nincs agyonhasználva és összekötöd raid0-ba..
Vagy marad az a seagate amit irtam van 1,5-be is de az lassabb, mivel abba már két lemez van.

[ Szerkesztve ]

(#37815) Bici válasza djculture (#37814) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, ez is jó ötlet. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37816) anarchoid válasza anarchoid (#37802) üzenetére


anarchoid
csendes tag

Koszi a valaszt. Ha 3T -sek ilyenek a kkor 4Tb -osat se vegyek ? (a rendszer amugy ssd-n van es egy dell perc 5 -os raid vezerlo hajtana a hdd-ket)

[ Szerkesztve ]

Ha meg velem lenne problemad. minden hetfon-kedden, csutortokon-penteken megtalalsz a Telepy uti Pitbull Gymben. Keresd a "kokszost" en vagyok az.

(#37817) djculture válasza anarchoid (#37816) üzenetére


djculture
félisten

Úgy érdemes ezeket használni ha vagy mentesz mindent róla időközönként vagy nem tartasz rajta fontosat. Nem egy életbiztosítások és ha bedöglik ilyen nagyokról egy adatmentési folyamat akár 1-2 havi jövedelembe is kerülhet

(#37818) Male válasza djculture (#37814) üzenetére


Male
nagyúr

...vagy nem köti RAID-be, hanem az egyikről a másikra vágja a videókat... jobban jár. Viszont tényleg kettő kell, mert ha egyen belül dolgozol, az lassú, hiába veszi a gyorsabb verziót, akkor is.

(#37819) anarchoid válasza djculture (#37817) üzenetére


anarchoid
csendes tag

Az a helyzet hogy 14 (nem viccelek! 6 belso a tobbi kulso usb-sek) hdd-t akarok levaltani mert nagyon gaz hogy televan veluk az asztal + a gep es a teljes abc-t elhasznaljak a drive letterek. 160-astol az 1terrasig szeles a valasztek. Nyugtassatok meg, hogy ahogy novexik a tarkapacitas ugy nem romlik a megbizhatosag.
Mert ha igen tokonszurom magam ;((( :W (pedig olyan jo otletnek tunt kidobni az usb-seket es a gepbe is max 3-4 diszket rakni) A raid kotetrol hajlando vagyok lemondani legyen 4-5 drive , azis nagy elorelepes lenne.

[ Szerkesztve ]

Ha meg velem lenne problemad. minden hetfon-kedden, csutortokon-penteken megtalalsz a Telepy uti Pitbull Gymben. Keresd a "kokszost" en vagyok az.

(#37820) djculture válasza anarchoid (#37819) üzenetére


djculture
félisten

Szerinted? Egy pár éve még azért úgy csinálták a cuccokat hogy ne csak a gari időt épp húzza ki és annyi. Ma ha azt a minőséget akarod venni mint régen nagyon perkálni kell. Régen egy egy sima egyszerű lakossági felhasználásra gyártott hdd elment akár 5-10 évet is ha csak nem valami széria hibába futott bele a gyár. Ma már összeteszed a kezedet ha veszel egy ilyen sima felhasználásra gyártott hdd-t és az gari idő végéig elműködik..
Most az ahelyzet hogy szerverbe nasba gyártott vinyókat kénytelen venni az ember drágán hogy ne tépje ki a haját.

[ Szerkesztve ]

(#37821) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Olvastam az 1. hsz-t, de így pontosan típust nem találtam benne. Szóval rendszervinyónak jó lenne a Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EZRX? Vagy EZEX? :R

(#37822) djculture válasza KaiotEch (#37821) üzenetére


djculture
félisten

Az első az green, rendszervinyónak nem alkalmas.. A blue alkalmas lenne de megbizhatatlan abból csak az 500-as WD5000AAKX a jó, 1T-böl a black jó.WD1002FAEX

[ Szerkesztve ]

(#37823) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok!
500 gigás rendszer vinyót szeretnék, sata II vagy sata III. és minél több garival.
ez okés ? Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050
azonban fontolóban van, hogy SSD-re megy a rendszer, akkor viszont egy 500 gigás adat vinyót szeretnék. Erre szeretnék ajánlatot ...
Köszönöm

(#37824) KaiotEch válasza djculture (#37822) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De az csak 16Mb cache-es. 1Tb-s meg drágább :(

(#37825) djculture válasza KaiotEch (#37824) üzenetére


djculture
félisten

Ja sőt a 2gigás7730 is jobb a 1 gigás 7850nél. Cache memória kb francot se számit csak jól mutat, nem attól lesz gyorsabb egy hdd. Fordulatszám és az adatsűrűség számít pláne ha rendszernek szánod 5400-as hdd-k kinlódás.

[ Szerkesztve ]

(#37826) kispalya


kispalya
tag

Sziasztok,

elore is bocsanat, ha nem jo helyre irok. Kulso winchesterek kozul miket ajanlanatok?
- max 22eFt
- 750 GB - 1 TB
- bolt info (en eredetileg az *PON-ra gondoltam, de az egyik forumon az utobbi idoben ugy lehuztak, hogy nem akartam elhinni)

Koszi,
Gergo

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#37827) Zsivaagoo válasza kispalya (#37826) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ami belefér a pénzedbe. Az USB2/3 tápellátás legyen erős (vagy eSATA ?) vagy önálló tápos cucc, HD Sentinel fusson mindig.

Ezeknél az élettartam és megbízhatóság tápellátás, használat gyakoriság és júzer függő erősen.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37828) djculture válasza kispalya (#37826) üzenetére


djculture
félisten

[link]
vagy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37829) KaiotEch válasza djculture (#37825) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

:R

(#37830) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok, nővérem nézte ki rendszervinyónak, nézem NAS-ra fejlesztették?
ettől független ajánlott?
Esetleg valami más, 24-26k körül 3 év garanciával?

2TB WD 3.5" SATA-III 64MB cache 7200rpm Red NAS winchester (WD20EFRX)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#37831) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Hello. A Toshiba hdd rol mi a velemenyetek? Én egy 3tb osat néztem ki. Csak filmeket,iso filokat tarolnek rajta.
(semmi fontosat) raid0 lehetséges ezekkel?

(#37832) zsola32 válasza djculture (#37828) üzenetére


zsola32
őstag

én mostanában vettem egy másodikat belőle. (adata 1tb ch94)
20.890 + postaköltségért. (aqua) múlt pénteken vettem át, még bizti hogy áll ez az ár.

korábbról ismertem a kütyüt, ami mellette szól, hogy tétlenség után teljesen kikapcsol.
(egy tévé mellett lóg az 500 Gb-os verziója, ezért nagyon hasznos az említett funkciója)

[ Szerkesztve ]

(#37833) kispalya válasza djculture (#37828) üzenetére


kispalya
tag

Koszonom a ket otletet.

Zsivaagoo:
Aktiv hasznalat nem igazan lesz, leginkabb csak keszenlet es neha biztonsagi mentes. Semmi komolyabb alkalmazas nem fog rola futni.

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#37834) KaiotEch válasza djculture (#37825) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

No és a Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100? Ez olcsóbb picivel.

(#37835) halfme


halfme
csendes tag

Nem sok ez egy picit? :
WD 2TB Red

(#37836) Zsivaagoo válasza halfme (#37835) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Hűtés? Egymás felett vannak közvetlenül? Mert akkor egymást fűtik.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37837) halfme válasza Zsivaagoo (#37836) üzenetére


halfme
csendes tag

A Gépben alul a red és felette kb 10cm-el a samu hdd a ház oldalán egy 8cm-es venti fújja befelé a levegőt de nem a hdd-kre hanem a proci irányába :DDD táp egy csifi 500w ctg.Közben már fel is ment 46c-re a red :(

(#37838) Zsivaagoo válasza halfme (#37837) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Pang a levegő a vinyóknál. Az oldalsó ventit állítsd le és ha lehet tedd inkább a vinyók elé, ha van rá lehetőség. Ha nincs, akkor a ház hátoldalára 12 cm-es ventit. (Szintén akkor, ha a ház ezt lehetővé teszi. Ha nem akkor egy 80 mm-es venti kell hátulra.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37839) TeeJay válasza kispalya (#37826) üzenetére


TeeJay
félisten

22ezerért tudsz 1TB-os külső vinyót összehozni
mert 17ezer alatt kapni 1TB 2,5" Hitachi-t 3 év garanciával, 4ezer körül meg kapsz egy Raidsonic 2,5" USB3 külső rack-et 2év garanciával. ez a párosítás így kijön 21ezer körül és legalább szétszedhető
cserélhető benne a vinyó illetve több a garancia is mintha kész terméket veszel
arról nem beszélve hogy egy WD vagy ADATA külső vinyó igencsak drágább ehhez képest

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37840) djculture válasza TeeJay (#37839) üzenetére


djculture
félisten

Külön összerakva persze hogy olcsóbb mert úgy nem kell megfizetni rá az artisjus jogdíjat még!

[ Szerkesztve ]

(#37841) L4mie


L4mie
veterán

erre valaki?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#37842) djculture válasza L4mie (#37841) üzenetére


djculture
félisten

Red sorozat nem való rendszernek, adattárolásra jó. Rendszernek blue vagy black

[ Szerkesztve ]

(#37843) BPY-167


BPY-167
tag

Ilyen vegyes használatra a red az ajánlott? (PL:játék futtatás és tárolása filmek tárolása.) Muszáj bővítenem a sok torrent felemésztette a jó öreg 2TB-s Eurs tárkapacitását. :)

(#37844) L4mie válasza djculture (#37842) üzenetére


L4mie
veterán

:R köszönöm

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#37845) halfme válasza Zsivaagoo (#37838) üzenetére


halfme
csendes tag

Ok köszi az infót majd kitalálom melyik megoldás működhet mert nem szeretném elfüstölni a wd-t :DDD csak 3év aqua garis nem pécéx 5 évvel :)

(#37846) Zsivaagoo válasza halfme (#37845) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

45 fok még nem veszélyes, az a lényeg, hogy a légáram egy irányba menjen át a házon, ne legyen benne "derékszögű törés". Ha a ház teljesen át van levegőztetve, az az én WD vinyóimnál most 5 fokot jelent (42 -> 37 ) 23 fokos szobánál.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37847) Sterilzona válasza Sterilzona (#37784) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!
Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez - róla érdeklődnék, mik a vélemények.
Illetve, mit ajánlanátok, rendszerlemeznek, 500 gigás sztem megfelelő lenne.
Intel Pentium G2030 processzor és Asrock B75 PRO3-M alaplap
Köszönöm

a helyzet változatlan ... :)

(#37848) Zsivaagoo válasza Sterilzona (#37847) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Inkább ezt:
500GB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 16 MB cache winchester (WD5000AAKX) -- 13 k

Gyors, halk, megbízható.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37849) Sterilzona válasza Zsivaagoo (#37848) üzenetére


Sterilzona
senior tag

koszonom.
jaaaa,azt hittem kerdeztem ezt is hogy:
SSD melle egy 500 gigas ? Meg nincs dontes lesz e SSD. De ha lesz akkor eleg egy 500 gigas adatnak. Csak milyet ? Ami halk,megbizhato,nem muszaly legolcsobb...
szoval ennyi koszoNom :)

[ Szerkesztve ]

(#37850) psg5


psg5
veterán

Adott:

Alaplap: GIGABYTE GA-880GM-UD2H
Cpu: AMD Phenom II X4 965 3.40GHz AM3 BOX Black Edition
ODD: LG SATA DVD író
Ram: Apacher 2x2gb 1333-as
Táp: Corsair CMPSU-400CXEU
Vga: SAPPHIRE 11201-17-20G HD7770 1GB GDDR5 GHZ
Monitor: Samsung 22" 2243NW 16:10 Wide
Ház: Sharkoon rex3

Bekrepált a Toshiba DT01ACA050 hdd, most kellene helyette egy, 500gb-osat szeretnénk, gép csak játékra van használva, mit javasoltok, hasonló árban?

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.