Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) ZephX válasza royal63 (#44351) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszi végig gondolom amiket leírtál. :)

Kiskutya : Köszi neked is. Lehet lesz még kérdésem ebben a témakörben. :D

(#44402) Jorgi Kormi válasza gurabli (#44400) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Sajnos amit írsz az mind igaz . Ez van , ezt kell szeretni.Az biztos hogy qrva sz@r irányba halad a világ.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44403) seria válasza salapp (#44399) üzenetére


seria
tag

Múltkor a zónák számáról volt szó és ezt mondtad:" Egy adat a zónák száma, egy másik meg, hogy hogyan vezérlik. Ebben Sony évek óta a vezér."
Most mégis vagy hogy van ez? Most akkor számít a zóna vagy sem? Csak azért kérdezem mert múltkor leszòltad a zóna számok nagyságát/mennyiségét. Gondolom tapasztalat nélkül.

(#44404) seria válasza gurabli (#44400) üzenetére


seria
tag

Sajnos nagy szerepe volt a 4k nak a plazma "kinyírásában. Pl: Gyártási költség, melegedés, fogyasztás, ezeket akkoriban leírták.
Meg persze amit leirtál te is , a samsung és az LG brutális marketingjének. Amúgy teljes mértékben egyetértek az irásod többi részével.

(#44405) gurabli válasza seria (#44404) üzenetére


gurabli
senior tag

Igen, szerepe volt a 4k-nak, de mesterségesen.
Egyrészt még ma is relatíve kevés a valódi 4k tartalom (azért pl. a Netflix stream nem igazi 4K, erősen tömörített tartalom).
A mai tartalmakat és 65" alatti méretet figyelembe véve, sokadlagos szempont a 4K vs FHD tartalom minőségre való hatása. Pl egy profi Panasonic plazma garantáltan jobb képet ad fhd tartalommal, mint egy LCD 4K. A HDR/DV pedig megvalósítható lett volna szerintem plazmán is, ha arra költenek, fejlesztenek.
A 4k az esetek 90+%-ban félelmetes marketing eszköz pl. egy ügyes Samsungos kezében a tudatlan vevőkkel szemben.
Ma már kezd értelme lenni a 4k-nak, de 10 év kimaradt!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44406) Wolverine válasza salapp (#44387) üzenetére


Wolverine
félisten

Igazság szerint a nanocella működési elvében nem nagyon különbözik egy QLED-től...

#44383: Ez a konstrukciótól függ. Ha a hosszabbításban ugyanazt vállalják, mint ami a gyári garanciában benne van, és a gyári gari fedi a beégést, akkor a hosszabbításnak is kéne.

#44398: A max. fényerőt kb. sosem használja senki, mert az már bőven a vakító kategória. Közepes fényerőn meg mindkettő gyártóból kihozható elfogadható képminőség.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#44407) seria válasza gurabli (#44405) üzenetére


seria
tag

Pontosan ahogy írod.
Ahonnan az emberek többsége nézi a 4k-s tévét nem lát többet mint 720 sort. Nem veszik/vették soha figyelembe a nézési távolságot. Csak a marketing. Nem a tudatos vásárlókbòl van sok.

(#44408) royal63 válasza Wolverine (#44406) üzenetére


royal63
tag

Olvastam válaszod , köszönöm , akkor amit mondtak nem fedi a valóságot .

(#44409) salapp válasza seria (#44403) üzenetére


salapp
addikt

Egy túlárazott Kúled volt akkor hasonlítva egy szintén felső kategóriás Sonyhoz. Abban a Sonyban 48 zóna volt.
A H9G-re csak nagyon kíváncsi vagyok, látni esély sem volt. Most lényegében panaszolom is, hogy az újabb Sonyban már kevesebb zóna van. Mai napig mindenki elismeri, hogy a Sony hajtja legjobban meg a zónákat, de nagyon megnézném, mit mutat egy ilyen Hisense, főleg, hogy az USA ban valami 650usd, az X950H meg 1300usd. Itt lenne a kutya elásva, mármint ha ráadásul minimum ugyanolyan jó képet adna, mint az XH95.
Ennyi, nincs itt semmi ellentmondás.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44410) AL válasza Laffesz (#44382) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ebben az adattáblázatban megtudod nézni a méreteket. Csak a jobb felső sarokba kell a típusszámot beírni. Így könnyebb kiválasztanod, hogy mekkora képátlót tudsz elhelyezni. Sokat számít, hogy milyen a láb, mert a mélységet az határozza meg. A táblázat a kijelzőt is mutatja.
Azonos sorozatszámnál sokszor méretenként változik a kijelző fajtája ( VA, IPS ),
pl. : LG 50UM7450 : VA, 55UM7450 : IPS.
Ha kiválasztottál néhányat, akkor könnyebben tudnak itt is véleményt mondani róluk.
Az árukeresőn láthatod a választékot és a szűrők segítségével szűkítheted a kört. Üdv.

(#44411) Kaba válasza royal63 (#44398) üzenetére


Kaba
veterán

Az LG50UM7450 valaszínűleg azért tetszhetett,mert VA paneles és direkt ledes.

(#44412) seria válasza salapp (#44409) üzenetére


seria
tag

A hisense u8qf -ről volt szó (250000)Nem hiszem hogy az túlárazott az adatlapja alapján. Pl, egy ilyen specifikációval ellátott Samsung TV minimum 350000 forint. Én nem láttam még sonyt élőben csak videón. Ott mondjuk eléggé ellentmondásos a xf9005-nek a feketéje, persze élőben lehet más lehet.

Itt egy pici összehasonlítás a h9g ,igaz x900h- val
[link]

(#44413) royal63 válasza Kaba (#44411) üzenetére


royal63
tag

Igen , azt itt nagyon ajánlották , de a 49um7100 is szép képet adott csak a fényerő volt kicsit sötétebbre állítva .
Az lenne az igazi ha ott lennének a távirányítók és én tudnám beállítani , vagy aki beállítja jobban odafigyelne a beállításra.
( vagy a Samut preferálják mert mindegyik világosabb volt mint az Lg-k )
Köszönöm , hogy válaszoltál :R
További szép estét

(#44414) salapp válasza seria (#44412) üzenetére


salapp
addikt

Ja, akkor félreértetted, Jorgi Kormi említette előbb a H9G-t, én meg mondtam, hogy azt még megnézném, és hogy jelentősen több zónája van pl. a Sony-nál is, és azért az nem semmi. (Persze nyilván nem is minden, mint ahogy valóban írtam jóval korábban.)
Csak hát az ár/érték arány mindig a legfontosabb szerintem

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44415) royal63


royal63
tag

Mivel az Expertben nem igazán volt összehasonlitható a VA és az IPS paneles tv így otthon csináltam egy összehasonlítást . a résztvevők:
LG 42LF5800 Full HD IPS
Toshiba 32E2533D HD VA
Egy egy winchestert rádugtam mindkét tv-re és egyszerre elindítottam ugyanazt a filmet.
És én sem akartam elhinni ...a 10 éves Toshibán szebb , jobb kép volt mint az LG-n.
Ugyhogy elvileg eldőlt a dolog , VA paneles tv kell , de hogy melyik ..........??? :W

(#44416) seria válasza salapp (#44414) üzenetére


seria
tag

Az előzőekre gondoltam.

Előzmény [link]
Utána [link]

és ez után jött a h9g

De nem lényeg, csak gondoltam megírom hogy ne tévesszen meg mást.

[ Szerkesztve ]

(#44417) Laffesz válasza AL (#44410) üzenetére


Laffesz
csendes tag

Szia AL, köszönöm a választ, átnézem a táblázatot és az árukeresőt, holnap teszik be az új bútort is, ahol majd a helye lesz, szóval akkor biztosabban tudok dönteni a méretről.

(#44418) salapp válasza seria (#44416) üzenetére


salapp
addikt

Ja, értem. Lényeg, hogy H9G még a kanyarban sincs, hogy kiderítsük, az össz képminőség valóban hozza/üti-e a Sony XH90-et vagy 95-öt, vagy a zónák csak szép technikai paraméter, amivel lehet kampányolni. Nekik valamiért jobban tudok szurkolni, mint az éhes kistigriseknek.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44420) Wolverine válasza royal63 (#44413) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem tudom, ki hogy csinálja, nálunk Szombathelyen semmit nem állítunk a tv-ken, ahogy kivesszük a dobozból, úgy marad bemutatáskor.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#44421) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, Telekomtól 49-50" méretben melyik lehet a nyerő, ha élvezni szeretném:
- Netflixet legmagasabb minőségben
- Sportokat (gyors mozgás)
- Bluetooth nem feltétel, de előny
Szemből nézném, jellemzően sötétben, a hangot digit kijáraton, vagy bt-on kiküldve egy Bluesound Node 2i-re (sztereó).
Ezek vannak, vagy várható újabb készlet:
LG 49SM8050PLC
LG 49UM7390
LG 50UM7450PLA
LG 50UM7600PLB
Samsung UE50TU7102KXXH
Samsung UE50TU8002KXXH
TCL 50P715 (az android vonzónak tűnik, de nem tudom, hogy ezen milyen)
Hálás köszönet, ha kapok egy-két tippet, melyiket leginkább, vagy melyiket ne!
Köszi köszi!

(#44422) gyeniko válasza gurabli (#44400) üzenetére


gyeniko
őstag

"...valamivel több energiát fogyasztott (nem sokkal!), ellenben nagyon melegedett..."
Erre ráférne egy "újratervezés" a fizika törvényei alapján.
Szerintem a plazmáról írt fejtegetésedben több az érzelem-vezérelt vélekedés, mint a tények.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#44423) gurabli válasza gyeniko (#44422) üzenetére


gurabli
senior tag

Persze, mivel minőséget akarok a pénzemért és majd én eldöntöm, hogy miért mennyit fizetek.
Többet fogyaszt a plazma, nem kérdés. Sok-sok forrás van erre neten, de nem lényeges, hogy adatokat linkeljek. Miért is? Mert nem olyan fogyasztóról van szó, ami vetekedne pl egy gyárral vagy egy irodaház hűtésével, stb.
Számoljuk a dupláját, alaphangon, fogyasztásban. Az akkori LCD (nem LED) mondjuk 150W, egy profi és nagy plazma pedig 250-300W. Képre és minőségre pedig mintha nem egy bolygóról lenne a kettő. Erre az a megoldás, hogy betiltjuk?
Mikor tiltják be az erősítőmet, mert egy régebbi profi sztereó cucc, és sokkal többet fogyaszt, mint plasztik fantasztik mai műanyag digitális kütyü? És soroljam még? Érted a logikát? Ne essünk át a ló túloldalára.
És csodálkozol, hogy érzelmek (is) vezérelnek?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44424) gurabli


gurabli
senior tag

Úgy néz ki, hogy megveszem a 65gx800-ast. A falra szeretném szerelni. Milyen fali tartót ajánlanátok hozzá? Persze az lenne a cél, hogy minél inkább "simuljon" a falra.
Azt nem tudom, hogy lemondjak-e az oldalra való döntésről... Nyilván azok a konzolok sokkal jobban kiállnak, jól tudom? Köszönöm

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44425) salapp válasza gurabli (#44423) üzenetére


salapp
addikt

Addig gondolkodsz, hogy közben az edigitalnál elfogyott az 55XF9005, legolcsóbban most 20-al többért MM-ben van. Edigitalban a 65GX800 is már 15-tel többe kerül, azok is utolsó darabok lehetnek. A következő a sorban a 65GX830, ami meg már 280, vagyis akkor már inkább a sokkal komolyabb képű 55XF9005.
Lassan várhatsz egy évet a következő kifutó szériákra, persze sarkítok, dehát elfogynak a tavalyiak, úgy tűnik.

konzol: mindenképpen kétkarost javaslok, ha még van (évente egyszer szokták árulni, egy hónapja volt kb. náluk), akkor a 9ezres aldisat.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44426) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#44421) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Közben informálódtam kicsit.
Elvileg nekem a VA panel ideálisabb, így marad képben az
LG 50UM7450PLA
LG 50UM7600PLB
és a
Samsung UE50TU7102KXXH
Samsung UE50TU8002KXXH

A 4 közül valamelyikről jót/rosszat?

Köszi!

(#44427) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#44426) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Közben lejárt a szerkesztés, bocs.
A két LG nincs készleten (újabb készlet várható, ami nem tudom, mit jelent), pedig inkább az LG-hez húzna a szívem, illetve a megszokás. Most is LG-ről váltanék.
Szerintetek?
Ha azt mondjátok, hogy jobb (valamelyik) Samsung, akkor berendelem, ha szerintetek inkább (valamelyik) LG, akkor kivárom.
Thx!

(#44428) gurabli válasza salapp (#44425) üzenetére


gurabli
senior tag

Jogos :) De az előbb rendeltem meg a TX-65GX800E-t edigitalnál :) És még megkaptam a 219e-es áron, ami nagyon instant/best buy volt.
Ha mégsem válna be, visszaküldöm (remélem nem kerül rá sor).
Valamikor a jövő hét második felében érkezik, szerintem. Hát, kíváncsi leszek rá. Beszámolok majd, amint lesznek gyakorlati tapasztalatok. Plazma az összehasonlítási alap, így izzadni fog a GX :) AVS fórumon is megerősítették többen, hogy ez olyan tv, amire szívesen cserélték le a plazmát, három felhasználó is ezen a véleményen volt. Azt is figyelembe kell venni, hogy egy majd 10 éves plazma képe bizony már nem olyan, mint az első 5 évben. Meglátjuk. Köszönöm a sok segítséget!

Konzol: amit linkeltél, az jó? Mennyire lehet "rádimítani" a falra? Nyilván ez akkor, ha nem forgatom oldalra. Dönteni lefelé lehet?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44429) salapp válasza gurabli (#44428) üzenetére


salapp
addikt

Tökéletes döntés, remélem, simán a tűréshatárodon belül lesz, amit látsz, és akkor lesz egy valóban elég szép nagy tévéd! Szurkolok! Nekünk is volt (egy már végéig meg is marad) plazmánk, tényleg kíváncsi vagyok a véleményedre erről a budget Panáról.

Konzol: én ilyet vettem, masszív, nem hajlik, libeg, mint sok másik. Vicc az ára. Lefelé lehet dönteni max 25 fokban. Egyszerűen finomhangolható négy csavarral a képernyő vízszintje is. Teljesen korrekt. Valami 43 centire lehet elhúzni a faltól, és talán hat centi a minimum, amennyire eláll a tévé háta, szóval bőven jó úgy is.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44430) gyeniko válasza gurabli (#44423) üzenetére


gyeniko
őstag

Nincs baj a fogyasztással, amíg te egyedül nézel plazmát (lassan így is lesz). Azonban, ha a többség plazmát nézne (mint pl. 10-12 évvel ezelőtt), akkor globálisan nagyon jelentős különbségről beszélünk. Hasonló a helyzet az erősítőknél, bár abból töredéke mennyiség van forgaomban, mint a TV-kből. A régi, nagy fogyasztású erősítők lassan kipusztulnak, egyre több a sokkal a jobb hatásfokú digitális végfokú erősítő. Sokkal kisebb egységekről szól a lámpa égők (izzók) ügye, összességben rettenetes mennyiségű energiát spórolunk azzal, hogy nyolcada-tizede fogyasztású LED izzókat haszálunk. Tekintettel arra, hogy a megtermelt energia mix globálisan még nagyon nem zöld, ennek (is) nagy jelentősége van a Föld megóvása szempontjából.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#44431) gurabli válasza gyeniko (#44430) üzenetére


gurabli
senior tag

Abszolút egyezem. Védjük a bolygót. De ne velem, adóztatott átlagemberrel tegyék ezt.
Plazma vs LCD: 10 évig nevetséges volt még cdak összehasonlításra is gondolni minőségben. Ez pedig elfogadhatatlan. A pénzemért minőséget akarok.
Erősítő: a régi cuccok olyan szinten szólnak jobban, hogy még a plazma vs lcd között is nagyobb a különbség. Tehát megint visszafeljődés. Van már valóban profi hangzású sztereó erősítő, ami digitális, de ott a fogyasztás is azonos. Egy tucc-tucc, lakodalmas vagy valami mai divatslágert hallgató 95%-nak tökéletes. De én és a bátyám is analógban utazunk, ahogy még szerencsére sokan mások. Olyan bakelitok vannak, hogy Zeppelin uk first press, Beatles White album uk second issue, stb. Annyira, de annyira máshogy szólnak, mint egy digitális, hogy ezt csak az érti, aki s ZENÉT szereti. Van HiFi Tidal elofizetesunk is, FLAC, szép és jó, de köszönőben sincs az analóggal. Érted?
Miközben a kétütemű diesel tengeri hajók jobban szennyezik a világot, mint az EU együtt. Vagy Kína, Oroszország, India, USA gazdasága, gyárai? A japán és norvég elitisták is addig azok, amíg nekik szabad bálnát írtani, ugye? Közben a magyar ember nem tömheti a libát vagy kacsát? Mondja ezt pl a norvég zöld. Tipikus más farkával verni a csalánt... De ez nagyon off itt, ráadásul nem is akarok senkit sem meggyőzni, mindenki rakja össze saját maga. Csak nyitott szemmel és elmével kell járni, figyelni a világot, így kevésbé vezet meg a mai mainstream populista kapitalista elit. Mint az 1%-os tejjel.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44432) gurabli válasza salapp (#44429) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm! Nagyon kíváncsi vagyok rá én is. Ha nem jön be, akkor megy vissza és várok. Megmarad a plazma, amíg bírja. Ha meg bejön, akkor öröm, mert ennyiért 65"os tv, ennyire jó értékelésekkel, haaat, nem nagyon akad. Kb mindenhol best buy volt 2019-ben, AVS, TrustedReview, What Hifi, stb. És az azért ritka ám.

Konzol: figyelem, hátha lesz hamarosan.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44433) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! A sztory kedvéért írom le amúgy nincs jelentősége (max tanulság).
Egy idősebb kollégám megkérdezte milyen TV-t vegyen. Neki az volt a fő cél, hogy Smart funkciós legyen..
Mondtam neki ha szemből nézitek akkor "VA" panelest érdemes ha több szemszögből akkor "IPS" mondjuk ezek nincsenek feltüntetve csak felhívtam a figyelmét.
Mondtam neki, hogy alsó hangon minimum 3 HDMI mert jó ha van.
Megvették az TV-t amit vidékre szántak ( ez lemaradt). Beköttették a Vodafone-t a STB box elfoglal egy HDMIT (Kártya is lehetne ugye, de nem feltétlenül javasolja a szolgáltató).. Ezen a hétfőn mondta a kollégám , hogy minden szuper csak a TV hangja gyenge. Erre a legjobb megoldás egy Soundbar ami ugye HDMI csatlakozásra is a jobb hangátvitel érdekében. Így tehát ha meglesz az új Soundbat akkor bizony mindkettő HDMI foglalt lesz.

A Tv amúgy egy UE32T4302 ( HD Ready) Samsung TV

(#44434) rainman72 válasza gurabli (#44432) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Grat,ha lehet véleményt kérni,lszi :C
Én is nézegetem!
Nem 215.990 az ára? [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44435) gurabli válasza rainman72 (#44434) üzenetére


gurabli
senior tag

Persze! Amint megérkezik, kezdődik a tesztelés!
Ezt a dobozt autóval haza nem hozod ;) Max ha van egyterű verda. A házhozszállítással ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44436) Kaba válasza rainman72 (#44434) üzenetére


Kaba
veterán

A szállítási költség még hozzájön 4790 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#44437) rainman72 válasza gurabli (#44435) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Tudom hogy nagy van 65" tvm :DD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44438) rainman72 válasza Kaba (#44436) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Értem köszi :R
Mondjuk az MM 890ft-ért hozza :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44439) gurabli válasza rainman72 (#44438) üzenetére


gurabli
senior tag

MM, nincsen, nem kapható. Csak edigitalnal van még. Tegnap beszéltem velük, 9 db volt még a raktárban.
Elvileg külföldi raktárból még lehívható pár db, de erre ne nagyon számíts, hogy hetekig elérhető lesz.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44440) rainman72 válasza gurabli (#44439) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Megvárom hogy tetszik :K
Van más opció is!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44441) gurabli válasza rainman72 (#44440) üzenetére


gurabli
senior tag

Persze! Számíthatsz rá, hogy igen csak "kritikus" vélemény lesz, 10+ év plazma után :)
Mondjuk biztos nem az első pár nap lesz a lényeg, mert mókolni kell majd, amire minden beállítást kipróbálok. De az első benyomás nagyon fontos lesz, az biztos.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44442) akosar válasza AL (#44040) üzenetére


akosar
tag

@AL, és mindenki, aki "szavazott"

Megvettük a TV-t, (Panasonic VIERA TX-55GZ950E) a héten, Edigital-ban volt a legkedvezőbb, (+vettünk rá 3 év garanciát/biztosítást)

Csak ámulok és bámulok! :) Megnéztük rajta az új Lion King-et, plusz Netflixen az Our Planet természetfilmet.(azt hiszem, rá fogok szokni mégjobban a természetfilmekre :D) Elképesztő milyen gyönyörűek a kontrasztok, színek! Az előre kalibrált netflix mód is nagyon jó, (persze azt az Our Planet alatt kikapcsolatam :) ) és az egész képmegjelenítés bámulatos. Régebbi TV-jeimen nem szerettem az ilyen "szappanopera" kép fícsőröket, nekem egész egyszerűen fájt tőle a szemem, annyira nem volt természetesen a "sima" mozgás. Ezen a TV-n viszont olyan simán siklik minden mozgás, (mindenféle állítgatás nélkül) mintha csak az abalokon kukucskálnék ki. (Nyalván túlzok, de na... nagy ott van! :) :) )

Szóval köszi mindenkinek, hogy megerősítettek a Pana TV vásárlásában!

(#44443) rainman72 válasza gurabli (#44441) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Sose volt plazmám :Y

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44444) gurabli válasza rainman72 (#44443) üzenetére


gurabli
senior tag

Akkor a legtöbb mai tv egyáltalán nem lesz annyira "zavaró" :)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44445) royal63


royal63
tag

Üdv !
A T-nál mára nem kicsi áremelkedés volt a tv-knél !!! :O :Y
Így már sok tv sokkal drágább itt listaáron mint webáruházban . :(((
Gondolom közeledik valami akcióféle és lehessen mondani , hogy most a listaárnál 10-20-30%-kal olcsóbb !!! :((
Ugy mint más webáruháznál .
Most akartam megrendelni a tv-t de várok talán lesz " akció " :F
Jól ki van ez találva !!! :K

Azért további szép napot !

[ Szerkesztve ]

(#44446) gyeniko válasza gurabli (#44431) üzenetére


gyeniko
őstag

A helyzetelemzésedben vannak igaz dolgok is, de: én azzal értek egyet, hogy mindenki - pl te is - a saját portáján kezdi a sepregetést. Nem másokkal példálózik, hanem személyesen mutat jó példát. A te személyes példamutatásod lehetne pl. a szelektív szemétgyűjtés, a kevésbé környezetszennyező autó használata, a több kerékpározás az autózás ellenében, a kisebb elektromos energia fogyasztású háztartási eszközök használata, egy passzív ház építése/vásárlása, vagy - ha erre éppen nem telik - a lakásodban a homlokzati nyílászárók cseréje, korszerűbb fűtés kialakítása, stb. Nyilvánvaló, hogy a valóban nagyon környezetszennyező hajózást és légi közlekedést csak nagyon lassan lehet zöldíteni (már nekiláttak ennek is). Sokkal könnyebb, gyorsabb (és ezért hatékonyabb) pl. a személygépkocsik környezetvédelmén javítani, de ettől te vehetsz egy RS6 Audit, csak fizesd meg a környezeti ártalom többletének árát. Cirka-birka 50+ millió Ft-ért tudsz venni egy újat, ergo tudsz minőséget kapni a pénzedért. :)
Az analóg vs. digitális hangzáson pedig kár vitatkozni, kb. ugyanannyira, mint a vallásról. Az általad használt "retro" erősítő a marha nagy trafójával "elfér", mert nem tömegek használják, lassan kihalnak. A nagy tömegben értékesített új cuccok az érdekesek.
Mindketten nyitott szemmel járunk, csak éppen máshogy érzékelünk és még ennél is eltérőbben értékelünk. A cselekvésről nem is beszélve...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#44447) AL válasza akosar (#44442) üzenetére


AL
addikt

Szívesen. Remélem sok örömed lesz benne és sokáig gond nélkül használhatod. Ha valami probléma van ìrjál az oled topickba, van néhányunknak, szívesen segítünk. Üdv.

(#44448) rainman72 válasza royal63 (#44445) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Mondjuk pl a 65TU8002-8502 lentebb ment 10ezerrel :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44449) gurabli válasza gyeniko (#44446) üzenetére


gurabli
senior tag

Ahol nem a minőség és az ár rovására megy, ott mindent megteszek, hogy védjem a környezetet. Pl. szelektív gyűjtés, led égők, minimális víz használata, minél kevesebb energiát fogyasztó HÁZTARTÁSI gépek vásárlása (egy hűtőnél pl. nem a minőség rovására megy az AAA+ besorolás). A házam szigetelt, kondenzációs kazán, fúrt kút önzözéshez, stb, stb.
De az már rohadtul nem fér bele, hogy szarabb tévét vegyek, mert valami nagyokos ezt kitalálta (aki egy luxus klímatizált irodában ül) vagy egy mai fos autót, aminek a minősége és a tartóssága jó esetben 4 év, drága és szar, 3 hengerrel, 0.8 vagy 1 literes motorral :D
És autóban is, a legtöbb magas költséget gyártáskor és javításkor is a hülye környezetvédelmi normáknak megfelelő alkatrészek és hülye megoldások okozzák. Amine az árát át is tolja ránk a gyár (multi), szóval én fizetem. Meg te.
Na most értem én az érvelésed, csak pont nagyon nem állja meg a helyét. Tehát szerinted az rendben van, hogy én fizetem és rajtam tolják át ezt a save the planet shittet, miközben a hajók és a repülök és a nagyhatalmak gyárai többet szennyeznek egy év alatt, mint pl mi az EU-ban évtizedek alatt. Ez persze érthető, ugye? Nehéz őket "kényszeríteni", minket mezei embereket pedig lehet. Ennyi. Képmutatás az egész. Ráadásul ha kényszerítik a nagyokat, akkor azok ránk tolják tovább a költségeket.
Menteném én a bolygót, de fordítva üljük meg a lovat. Persze csak hajrá, sokan beveszik ezt a dumát, szíved joga hinni benne vagy követni. A baj az, hogy kényszerítik. Nos, az már nem kellemes.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44450) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok! Keresnék 65+" LCD 2-300k között. Miket érdemes fontolóra venni?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.