Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) Ruddy válasza salapp (#44937) üzenetére


Ruddy
csendes tag

Na pont az ilyen dolgok miatt nem vagyok 100%ig biztos a Hisense-ben. De így már a végére az ember nehezen tud dönteni hogy mi a legkevesebb kompromisszummal járó döntés.
Hisense rosszul skáláz
Philipsnek lassú a rendszere
Samsung ebben az árkategóriában a tesztekben alul marad
Sony drága
LG???
Van ennek vége? :)) :F

(#44952) AL válasza kiskelgyo (#44929) üzenetére


AL
addikt

Szívesen. Néhány értéknél van eltérés a 65 - ös javára ( pl. fényerő ): [link]
Vigyázz nehogy Outletes javított készülék legyen 1 év garanciával. Üdv.

(#44953) AL válasza AxBattler (#44925) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az elmúlt napokban többen is vettek a GX8... - as sorozatból.
Ha még nem olvastad, itt van egy nagyszerű, részletes vélemény : [link]
Ezek 50 Hz esek.
Talán ez a direct - VA paneles Sony, ami nem androidos : [link]
Nem tudom, hogy játékra alkalmas e, de sokan megelégedve használják.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#44954) kiskelgyo válasza AL (#44952) üzenetére


kiskelgyo
csendes tag

Köszi. Sajnos pont ilyennek tűnt a webshop, ezért elengedtem a 65-öt, hozzáteszek még 35-öt és egy QE55Q70T lesz a befutó, mediamarktból.
[link]

Ez hiába 2020-as. de ez is 100Hz, míg a 65 2160p-nél már csak 60, illetve fényerő és a hdmi 2.1 miatt is. Meg amiatt is, hogy a 60-at csak az alzánál láttam, ami nagyobb bolt, velük meg van fenntartásom, nem merek tőlük.

(#44955) AL válasza acelos (#44927) üzenetére


AL
addikt

Szia. Néhány ezerrel több, de talán még megfelelő ez a 2 készülék.
Fontos a panel ( VA, IPS ) kiválasztása. Tegnapi leveleimben és a fenti összefoglalóban olvashatsz róluk.
VA paneles : 50UM7450 , nem ismerem ezeket az üzleteket, nem tudom hogy megbízhatóak e, de talán az MM áruházakban is kapható még ( érdemes körbetelefonálni ).
IPS paneles, nem androidos : Sony Bravia KD-49XG7096
Itt láthatod az adataikat : [link]
Üdv.

(#44956) AL válasza kiskelgyo (#44954) üzenetére


AL
addikt

Szívesen. Az 55Q70T már 100 Hz, kb. a tavalyi 55Q60R modernizált változata
( csak a Q60T az 50 Hz ) .
AQ70T ben dual Led van a Samsung dicséri, nem tudom, hogy egy átlagos felhasználó számára mennyire látható, mennyivel jobb. Jó vásárlást !
Ha teheted vegyél hozzá + 3 év garanciát, tudtommal az MM nél utólag, fél éven belül lehet.
Üdv.

(#44957) rainman72 válasza AxBattler (#44950) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Értem!
Mekkorra méretbe gondolkozol?
Viszont az ide modelek most kezdenek beszivárogni,azért akartam segiteni hogy a tavalyiak között olcsobban találsz ugyanazt a tudást,és nem 10ezerrel!
Va vagy IPS?
A 7505 aránylag már most jó ár és tudás csak nincs ambilight!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44958) AL válasza aneda (#44948) üzenetére


AL
addikt

Szia. - QE55Q70T , - QE55Q77T : szinte ugyanaz, csak a keret színe más - [link]
- QE55Q80T a kijelzője sokkal modernebb ( hasonló, mint a Sony 9 ezres sorozatáé ), mint a Q70 és 77T nél ( ezek edge ledesek ): [link] Ez mind VA paneles.
- 55XF9005 , 55XG9505, ezek VA direct led ( a legmodernebbek közé tartozik ) ls androidos.
- 55XG8505 : IPS edge led és androidos.
Ezek mind nativ 100 - 120 Hz, ezért jobb a mozgásmegjelenítésük.
Az, hogy megér e többet, az attól függ, hogy Te mennyire vagy igényes, érzékeny a tévék közötti minőségbeli eltérésekre. Üdv.

(#44959) Bugarov


Bugarov
aktív tag

Hitachival van valakinek tapasztalata? Megmaradt még japánnak, vagy ennek is csak a neve él?
Eszembe nem jutna megfontolni egyébként, de sajnos eltűntek a 65"-os 200e ft-os Panák és Sonyk a boltokból.

(#44960) beholder00 válasza Bugarov (#44959) üzenetére


beholder00
tag

A bűvös 200K sokadik története... :))
[C715 vs Gx800 vs Pus7805] én most ezekből akarok dönteni.
Mondjuk ha Németországban lennénk... [link] egyből venném 5év garival. Egyébként várom,hogy itthon is essen a Tcl ára

[ Szerkesztve ]

(#44961) seria válasza Ruddy (#44951) üzenetére


seria
tag

Van e vége?
Van!
Panasonic gx sorozat , azt kihagytad. Van kompromisszum de mégis az egyik legjobb.

Vagy esetleg Megkérdezel olyanokat is akik nem csak a saját márkájú tévéjüket istenítik. Fogalmuk sincs 3 márkán kívül hogy milyen a többi tv.
Ahogy látod itt nem ajánl majd hogynem semmi mást mint lg-t meg Samsungot. (Persze van Sony, pana is elvétve Philips.
A hisense rossz felskálázását nem tudom mire fel mondja az illető. Semmi gond nincs vele, sőt! De én se tudok minden hisenseről véleményt mondani csak ami nekem van, majdnem tökéletes.
Egy gond van vele. A Panasonic Plazma után a mozgásmegjelenites nekem egy kicsit furcsa, lehet más lcd tévénél ez normális, nem tudom.

Nyugodtan kérdezd meg "Kiskutyát" hogy milyen a tvje, TCL 65c715 van neki. Ár érték arányban az egyik legjobb tv, mégse ajánlja senki.

Ez kb olyan mint a kínai telefonok. A Samsung meg az apple fanok nem ajánlják, pedig majdnem hogy csak tanulhatnak a huaweitől, oneplustòl és a többitől.

(#44962) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.
Segítséget kérek.

4K TV-t vennék, 50-55" méretben.

Elsősorban konzolhoz (xbox), másodsorban letöltött filmek nézéséhez.
A második miatt fontos, hogy külső tárolóról USB-n keresztül minél több formátumot tudjon lejátszani.
Még fontos, hogy ne csak pont szemből legyen nézhető.

Most Samsung van, de nem ragaszkodom márkához.

Max. 180.000 Ft.

Kösz!

(#44963) AxBattler válasza rainman72 (#44957) üzenetére


AxBattler
félisten

Philips esetében 50-58" közötti VA paneles lenne jó... de még ráér, szerintem megvárom az új modellek tesztjeit.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44964) Kiskutya válasza beholder00 (#44960) üzenetére


Kiskutya
veterán

55c715-nel kb az lenne a reális ára amit linkeltél. A 65c815-nek ott átszámolva 310ezer az ára ami igencsak jó de sajnos itt meg 400 körül lehet kapni. Szerintem fognak esni az árak itt is. Én 250be vettem a 65c715-öt kb reális de pl a gx800-as Panát szívesen megnézném milyen mellette mert elég szimpatikus ahogy nézem.

hmm...

(#44965) AL válasza kaposznyak (#44962) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ha szélesebb betekintési szöget szeretnél, akkor IPS panelest ajánlatos venned.
Itt és a fenti összefoglalóban olvashatsz róluk : [link] , [link]
Az alábbi készülékek IPS panellel szereltek és az Általad rászánt összegben lévők közül szerintem a jobbak között vannak. Játékhoz jobb a 100 Hz es, de azok több tízezerrel drágábbak. pl. : Sony Bravia KD-55XG8505B , Ez már 100 Hz , IPS és androidos, de kb. 50 ezerrel drágább.
LG 55UM7610PLB , LG 55UM7450PLA , ezek 50 - es méretű változata már VA paneles.
Sony Bravia KD-49XG7096 , nem androidos. Ennek az 55 - ös változata VA paneles.
Sony Bravia KD-55XG8096B , ez már androidos és triluminos kijelzős (jobb, részletesebb szín)
Az árukereső nem jelzi az MM áruházak ( csak a netáruházét ) kínálatát, ha valamelyik megtetszik érdemes ott is érdeklődni.
Ezen az oldalon megnézheted az adataikat : [link]
A Samsungok szinte mind VA panelesek.
Üdv.

(#44966) Vakty


Vakty
újonc

Sziasztok!
4 TV-t néztem ki mint lehetséges vétel.
- Sony Bravia KD-55XG8096B
- Philips 55PUS7304
- LG 55SM8050PLC
- Samsung UE55TU8502

Mind a 4 kb 180e körül mozog, viszont én annyira nem értek hozzá, hogy melyik érné meg legjobban ár-érték arányban. Leginkább Netflixre, HBO Go-ra, illetve PS-hez lenne használva.

Ezek közül szerintetek melyik lenne a best buy? Vagy esetleg más, hasonló árban?

Köszi szépen előre is a segítséget!

(#44967) kellerman


kellerman
tag

Hisense 65U8QF Szemből és oldalról

(#44968) ginola válasza kellerman (#44967) üzenetére


ginola
addikt

Kíváncsi lennék mozgásmegjelítésben, skálázásban milyen az XF9005-höz képest.

(#44969) aneda válasza AL (#44958) üzenetére


aneda
aktív tag

Szia,
Köszönöm a választ, inkább hajlok a drágább felé.
Közben találtam Q70R-t is, lehet alternatíva a Q70t mellett?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#44970) kellerman válasza ginola (#44968) üzenetére


kellerman
tag

Szerintem jó, mondjuk észrevettem , bár szerintem nem a tv hibája, Netfilxnél, ha be van kapcsolva ultra smooth motion, pl. film beállításnál nagyobbra, akkor a gyorsabban mozgó részeknél kicsit szétesnek az élek ( pixeles). Külső forrásból, youtubeon, tv adásnál nem tapasztaltam ezt. Sima 480p-t is szépen felskáláz. 2,4m-ről nézem és nem volt rossz :)
Szépek a színek, fényerő van bőben, Dolby Vision szép, gyors a menű, de pár dolog, míg az elején játszanék a beállításokkal , nagyon a manű belsejében van, jó lenne hozzá közvetlen elérés. Hang szerintem elfogadható. Bluetooth-on hang nem késik. Ki lehet kapcsolni az állapot jelző ledet , éjszaka nem zavar így. Távírányító fémből van.

[ Szerkesztve ]

(#44971) huan válasza aneda (#44969) üzenetére


huan
őstag

Hol találtál Q70R-t?

(#44972) PRDZsolesz válasza huan (#44971) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Ez engem is érdekelne :DDD

(#44973) AL válasza aneda (#44969) üzenetére


AL
addikt

Szívesen. Az 55Q70R sokkal jobb, mint a Q70T , csak arra figyelj, hogy nem e javított, vagy kiállított darab. Néhány helyen, pl Outlet csak 1 év garanciát adnak és lényeges, hogy márkaszervizhez szóljon a garancia. Üdv.

(#44974) kaposznyak válasza AL (#44965) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Szia, köszönöm a részletes választ!

(#44975) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok!

PS5 -höz és PC mellett filmekhez szeretnék egy 55" TV-t a Telekomtól, ezeket néztem ki:

TCL 55C715 QLED
SAMSUNG QE55Q60TAUXXH QLED

És még van egy: LG 55SM8200PLA / 600

A 200-ról nem sok jót írtak, melyik lenne a jobb választás? Árban nincs nagy difi. :R :R

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#44976) Kiskutya válasza ricshard444 (#44975) üzenetére


Kiskutya
veterán

Lg ips a másik kettő va paneles. Az hogy a Tcl vagy a Samsung a jobb azt neked kell eldönteni a tcl mellett talán a dts meg a dolby vision támogatás szól.

hmm...

(#44977) ricshard444 válasza Kiskutya (#44976) üzenetére


ricshard444
veterán

Alapvetően nem szeretem a Samsungot, mert az üzletpolitikájukat undorítónak vélem, mint műszaki boltos, de ha jó választás lehet, akkor ez van.

TCL szimpatikus, az elmúlt hónapokban sok jót olvastam róluk.

Vannak dolgok...

(#44978) Kiskutya válasza ricshard444 (#44977) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem Tcl 65c715 van elég jól ismerem. :)

hmm...

(#44979) Bazsi81 válasza Kiskutya (#44978) üzenetére


Bazsi81
tag

Engem is érdekelne a Tcl. Kezdek kiábrándulni az oledből. Az Lg azt mondja hogy a legjobb gamer tv, de akárkitől kérdezem, senki nem ajánlja játékra, sima tv műsorra(sport, ismeretterjesztő stb). :W

(#44980) Kiskutya válasza Bazsi81 (#44979) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tcl-nek még vannak hibái főleg szoftveresen de amúgy maga tv minőségi full fém keret nem műanyag a kép is tetszik nekem. Szép színek a fekete is elfogadható. A mozgás is korrekt ahoz képest hogy a c715 50hz.

hmm...

(#44981) Kiskutya válasza Bazsi81 (#44979) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha oledben gondolkodtál akkor minimum a c815 a te tévéd. Németországban nagyon jó árban van szerintem idővel itt is jobb lesz.

hmm...

(#44982) Bazsi81 válasza Kiskutya (#44980) üzenetére


Bazsi81
tag

Köszönöm szépen. Nem lesz gyenge Ps5-höz?50Hz?

[ Szerkesztve ]

(#44983) Kiskutya válasza Bazsi81 (#44982) üzenetére


Kiskutya
veterán

Valahol azt olvastam hogy HDMI 2.0b van rajtuk amit talán szoftveresen lehet 2.1-re frissíteni. (Ebben nem vagyok szaki majd itt kijavítanak ha hülyeséget írtam)

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#44984) Bazsi81 válasza Kiskutya (#44983) üzenetére


Bazsi81
tag

Köszönöm szépen.

(#44985) Kiskutya válasza Bazsi81 (#44982) üzenetére


Kiskutya
veterán

55-ös méretben szeretnél? 65-be gondolkodtam az 100hz ha jól tudom. Egyébként 100hz az ajánlott inkább.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#44986) Bazsi81 válasza Kiskutya (#44985) üzenetére


Bazsi81
tag

Igen. A 65 már nagy lenne.

(#44987) Kiskutya válasza Bazsi81 (#44986) üzenetére


Kiskutya
veterán

Jobb lenne 100hz de egyébként én elvagyok 50hz-el is ps4-nél. Nekem nem tűnik rossznak a mozgás de van aki érzékenyebb rá.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#44988) Bazsi81 válasza Kiskutya (#44987) üzenetére


Bazsi81
tag

Igen jobb lenne, de a 65 sajnos nagy. Akkor gondolkozok tovább, hogy mi lehet a jó választás az én felhasználási szokásomhoz.

[ Szerkesztve ]

(#44989) ricshard444 válasza Kiskutya (#44978) üzenetére


ricshard444
veterán

Kár az 50 Hz miatt, de konzolon amúgy sem várom el, hogy stabil képkockaszám legyen. Ha meg úgy van itt a 144 Hz monitor.
65" verzió már ide is nagy lett volna, barátomnak 65" Qled Samsung-ja van, de akárhogy állítom, egyszerűen megvakulok reggelre, ha játékokat kell néznem rajta 5-6 órán át egy sötét szobában, annyira nagy 2 méterről.

10 nap múlva érkezik, addig míg nem jön meg a Playstation megnézem filmek alatt milyen, de ahogy elnéztem a ma kapható átlagos TV-ket, nem hinném, hogy csalódni fogok.
Hang és szoftver nem számít, csak a képe legyen szép. :B

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#44990) Kiskutya válasza ricshard444 (#44989) üzenetére


Kiskutya
veterán

Majd írj hogy milyen kíváncsi leszek hogy tetszik.

hmm...

(#44991) ricshard444 válasza Kiskutya (#44990) üzenetére


ricshard444
veterán

Egész nap belépő 7000-s Samsungokat meg LG-ket bámulok 65-75 colban, mert ezt viszik az emberek és a főnöknek ezt ajánlja az üzletkötő: Nagy, 4K!!! (De az nagyon) és márka!

Viccen kívül ezek is korrekt minőségűnek tűnnek központi elosztós HDR demo-val, de havonta 3-4000 Ft a különbség egy ilyen és egy QLED TCL között, nincs kérdés.
Egy IPS paneles LG monitor elött ülök, filmezésnél nem tudom elmondani mennyire zavar a bevilágítás a széleken, ha ezt elhagyja első körben a TV már előrébb vagyok filmezésben, már csak azt kell kitalálnom melyik falra teszem fel, elég kriminális itt a helyzet.

Vannak dolgok...

(#44992) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Ha valakit érdekel: a soroksári M.M-ban , ha minden igaz kiállított Samu 65q80r 350-ért és
65q90r 550-ért van .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44993) aneda válasza huan (#44971) üzenetére


aneda
aktív tag

Telekom-nál találtam, de kosárba már nem rakható, így marad a Q70T.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#44994) salapp válasza Jorgi Kormi (#44992) üzenetére


salapp
addikt

Ezeknél akkor sokkal jobb, amit korábban írtál, az outletes 65GZ950 oled 450-ért, nem?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44995) Jorgi Kormi válasza salapp (#44994) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Azt is vettem meg.( Elvileg origi dobozost) Azért egy kicsit hezitáltam a q80r -en , de LCD-t LCD-re nem akartam cserélni.( Majd kiderül , hogy jó választás volt e :D )

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44996) salapp válasza Jorgi Kormi (#44995) üzenetére


salapp
addikt

Hülyéskedsz, rohadt jó. Nem tudom, ellen tudtam volna állni neki, pedig hozzánk két méterre a 65-ös huhh.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44997) Jorgi Kormi válasza salapp (#44996) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Komolyan. Remélem beválik , de nálunk azért megy majd rajta iptv is , még meg kell megtanítom a lányoméknak a nagyítás funkciót a Nickelodeon és társai miatt .

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44998) salapp válasza Jorgi Kormi (#44997) üzenetére


salapp
addikt

Na, nekünk ezekre van a Sony W809C, ami azért a legtöbb plazma szintjét hozza, szóval nincs komolyabb hiányérzet.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44999) headhunter válasza Kiskutya (#44981) üzenetére


headhunter
addikt

(#45000) Kiskutya válasza headhunter (#44999) üzenetére


Kiskutya
veterán

Érdekes :U

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.