Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#44351) royal63 válasza ZephX (#44350) üzenetére


royal63
tag

Szia !
Én is tv-t keresek igaz 49-50"-ban.
Már megnéztem sok tv-t itt is adtak jótanácsokat ( köszönöm mindenkinek :R ).
Nézz meg minden pro és kontrát melyik tv mit tud .
A Samu amit néztél pl Edge ledes ( ha jól néztem egy tesztben ) , viszont 2020-as és Bluetooth is van . Az Lg-nek viszont van egy 2020.-as változata a 43UN71003 ami szintén Blutooth-os több usb ,több hdmi ill Magic remote előkészítés ( az árukeresőn 115.000.- ) a gond , hogy a T-nál még nem kapható. Ezekkel nem befolyásolni akarlak csak leírtam mennyi mindere kell figyelni.
Nagyon nehéz választani olyan nincs ami mindenben megfelelne :N .
Sok sikert a választáshoz !!!
További szép napot

[ Szerkesztve ]

(#44352) Kiskutya válasza ZephX (#44350) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én valahogy philips-et nem vennék ezért azokat nem is néztem. Se jót se rosszat nem tudok. Egyébként mostanában elég sok gond van a gyártás minőségével szinte minden márkánál, még szerencse hogy netes vásárlás esetén 14 napon belül vissza lehet küldeni. Papíron a direct ledes tv jobb mint az edge ledes viszont az előző 2 tévém LG volt uj6307 (direct LED) az panel hibás lett vettem egy uk6950-et ami edge ledes és mégis sokkal jobb volt a kép. Bevilágítás se volt szinte semmi.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#44353) inf3rno válasza Kiskutya (#44352) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is már szinte csak LG kijelző van. A Philipset megvették a kínaiak, állítólag romlott miatta a minőség, de annyira nem követem.

Buliban hasznos! =]

(#44354) Kiskutya válasza inf3rno (#44353) üzenetére


Kiskutya
veterán

Pedig a kínaiak is tudnak jó cuccokat csinálni.

hmm...

(#44355) blakey válasza inf3rno (#44353) üzenetére


blakey
titán

Eleinte sz@r volt, aztán szép lassan jók lettek, továbbra is belga ellenőrzés alatt van így akkor kerülnek ki a termékek ha megfelelnek az elvárt minőségnek. Szerintem manapság már bőven ajánlható a Philips, a kínai vonalból most van egy tavalyi példányom, összeszerelés minősége, a kép minősége kíváló, mondhatni példás, egy hangot nem ad ki ha megmozgatom, használat közben és utána sem lehet hallani "pattogást" amit hő hatására adna ki. Szóval egyelőre csak pozitív véleményem van róla és néhány hónapos, igaz nem a legalsó kategóriából van a készülék, egy OLED754-ről van szó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44356) Wolverine válasza royal63 (#44341) üzenetére


Wolverine
félisten

Úgy nézem, hogy egy kicsit jobb modell azért elérhető :)

szerk: a fene, elnéztem, az a 43-as. Van 49-es is, de akkor már érdemesebb eggyel feljebb lépni...

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#44357) royal63 válasza Wolverine (#44356) üzenetére


royal63
tag

Az a gond , hogy a feljebblépést valami meggátolja , persze , szeretnék én is minél jobbat de.......
Sztem maradok a 49UN71003-nál már ha lesz a T-nél mert ugye ott 22 hó kamatmentes részlet , ill. még kedvezmény is van .
Azért köszönöm szépen , hogy ajánlottad ezeket , ha még van ötleted köszönettel veszem és megnézem.
További szép napot !

(#44358) AL válasza royal63 (#44357) üzenetére


AL
addikt

Szia. Nem tudom, hogy mennyi a masszimált összeg, amit kívánsz költeni, de ez ha belefér a keretbe, akkor szerintem jobb választás : LG 50UM7450 SMART UHD 4K TV .
Nálam ( a Telekom fiók ) tizenezerrel drágábbnak írja. Szerintem az új széria sem lesz kezdetben olcsóbb.
Ha nem probléma, hogy VA paneles, akkor szerintem jobb, mint a 7100 - as ( az IPS ) : [link]
Egy kicsit nagyobb is ( 49 - 50 ).

[ Szerkesztve ]

(#44359) royal63 válasza AL (#44358) üzenetére


royal63
tag

Köszönöm , hogy foglalkozol a problémámmal :R
Igen , a 7450-et néztem én is .
Nem tudom milyen panelest vegyek ( amúgy beleférne ) Mondjuk a magic remote annyira nem hoz lázba , a 71003-as pedig már WebOs 5 ill van bluetooth is .
Esetleg a 7450-ben minőségibb alkatrészek vannak ? ( mert az sem hátrány )
A nappaliban lenne töbségében én néznék rajta sportot ( autó , motor , kerékpár , snooker ) kisebb részben más tv műsor ill film , sorozat winchesterről.
Most egy 42lf5800-as IPS-es van , nekem tökéletes , szóval egyszerűen nem tudom melyik legyen.
Holnap megyek Egerbe az Expertbe megnézem a különbséget ( remélem az segít valamit ) :)
További szép napot !

[ Szerkesztve ]

(#44360) andor80


andor80
senior tag

Hali most egy 108as sima lcd FHD 11 éves lg tvém van.Eljött a váltás ideje.
Legtöbbet filmezni és játszani használnám 55" méret lenne idális .
Összeghatár max 200.000-250.000huf a keret.Tudnátok segíteni.Annyi készülék van képtelen vagyok dönteni mi ma a megfelelő nekem.
Nem vagyok márkafan bármi jöhet de LG.t preferálom továbbra is.
Ja a videókártyám 2060 rtx nem 4K ra van kitalálva okozna e bármi próblémát ha játékok "2k" ban mennének?
Köszi szépen.Mindenképpen Új készülék kellene.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#44361) andor80 válasza andor80 (#44360) üzenetére


andor80
senior tag

szerk tv adás 0 lenne.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#44362) AL válasza royal63 (#44359) üzenetére


AL
addikt

Szívesen. Elvileg jobb, de próbálj érdeklődni az LG topickban, ott biztos több vélemény van róla.
Ha szemből nézed, akkor a VA paneles a jobb, ha a szoba több részéről is többen nézitek akkor az IPS. [link] , [link]
Üdv.

(#44363) royal63 válasza AL (#44362) üzenetére


royal63
tag

Köszönöm szépen :R , érdeklődöm ott is .

(#44364) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Szolgáltatótól vennénk 2 évre, részletre 55" TV-t, Ezek a lehetőségek lennének, szerintetek? (bár úgy néz ki az LG TV-k kiesnek, mert a másik szobában már van egy LG, és áthoztam a mi szobánkba a távkapcsolót, és innen is vezérli a TV-t, tehát összeakadna a kettő:( Mi még mindig a Samsung TU8502-esre hajlanánk, az kb. 200e Ft, mire kifizetnénk a 2 év alatt.

Samsung UE55TU7002
Samsung UE55TU7102
Samsung UE55TU8002
Samsung UE55TU8502
Samsung QE55Q60T

TCL 55EP660

LG 55UM7050
LG 55UM7100
LG 55UN74003
LG 55SM8050

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#44365) AL válasza andor80 (#44360) üzenetére


AL
addikt

Szia !
Játékhoz jobb a 100 Hz es TV. Az Általad írt összegből ezt a 2 Sonyt tudom ajánlani.
Sony KD-55XF9005 VA kijelzős : filmekhez ez jobb, de ha oldalról is nézitek, akkor inkább a Sony KD-55XG8577 ( 8505, 8596 ugyanaz ) ami IPS kell.
Mindkettő androidos és 100 - 120 Hz.
Sonykról ezen az oldalon bővebben olvashatsz : [link] , [link]
Ha nem ismered a kijelzőket ( VA, IPS ), akkor a fenti összefoglalóban és itt olvashatsz róluk .
Itt mindegyik adatait megnézheted : [link]
Ha jó a VA panel, akkor 9005 - ös javasolt, sokkal profibb, mint a másik IPS - es .
Ha a google keresőbe beütöd a típusszámokat sok infó előjön .
Játékoknál nincs tapasztalatom, érdeklődjél a Sony topickban is .
Üdv.

(#44366) Kiskutya válasza Faterkam (#44364) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha befér 65-ös méret az mm most igen jó árban akciózza a [TCL 65ep680-at]

hmm...

(#44367) Faterkam válasza Kiskutya (#44366) üzenetére


Faterkam
addikt

Szolgáltatótól vennénk (Voda, ex UPC) Ott ez nincs

Ezt kihagytam az előző listából. Ez 360e Ft lenne 2 év alatt.

Samsung QE55Q80T

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#44368) beholder00 válasza Kiskutya (#44366) üzenetére


beholder00
tag

Ez nagyon jó ár. Kérdés, hogy C715höz képest milyen a képe?

(#44369) Kiskutya válasza beholder00 (#44368) üzenetére


Kiskutya
veterán

Fogalmam sincs de ennyit biztos ér.

hmm...

(#44370) Kiskutya válasza Faterkam (#44367) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ok, csak mivel a listán volt a tcl ep660 is gondoltam hátha érdekel nagyobb méretben jobb áron az ep680. Igaz ez médiás.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#44371) lipitloty


lipitloty
csendes tag

Sziasztok! A Media Marktnal most elég jó akciók vannak, a Hisense 55u7qf-et néztem ki 180ért. 160 lenne a TCL 65ep680, de a neten találtak alapján a Hisense képileg jelentősen jobb, és így legalább lesz hova felfelé váltani pár év múlva (ez lesz az első értelmesebb tvm). A kérdésem az, hogy milyen sűrűn szoktak értelmesebb akciók lenni tvre? Én a novemberi PS5 launchig szeretnék vásárolni, a Hisense 55u8qfet és a TCL 65c715öt néztem ki eredetileg, de a fentieket akciózták le. Van szerintetek rá reális esély, hogy azokra novemberig lesz még korrektebb akció, vagy most kell lecsapni? Meg a TCL-Hisense fenti akciós modellekről is megköszönöm, ha valaki nálam tapasztaltabb mondana valamit, mert csak pár napja ástam bele magam a tvs témába. :B

(#44372) beholder00 válasza lipitloty (#44371) üzenetére


beholder00
tag

Mintha én írtam volna csak én 55"-ben :D :DDD annyival kiegészíteném részemről, hogy pár hét és Telekom is opció lesz nekem.

[ Szerkesztve ]

(#44373) Faterkam válasza Kiskutya (#44370) üzenetére


Faterkam
addikt

A max métret, ami még elfér az 55"

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#44374) IO.sys válasza IO.sys (#44288) üzenetére


IO.sys
őstag

História arról, hogyan vettem LG OLED tv-t aztán mégse. :D

Bemegyek MM-be, odabattyogok a tv-s üfsz-höz, mondom csá, 65-ös VA-t vagy nanocellt keresek. Mondja az üfsz-ös srác, hogy szerencsém van, pont itt egy LG promoter. Ó mondom akkor SM9800-at akarok. Aszondja nincs, szerinte az egész országban nincs. Mondom a honlapon éjfél óta akciós. Kérdezi, melyik honlapon. Hát a mediamarkt.hu-n. Ezen meglepődik, aztán ránéz és mondja, hogy valószínűleg kiállított darab valahol. Ok, lendüljünk tovább, akkor nézzünk körül.

Először lehidaltam az áraktól, mert LG-ben vagy OLED volt vagy 75-ös nanocell, 5-600 fölött. Nézegettem őket, az OLED mellett minden fakó szar volt, amin gondolom itt már mindenki átesett. Próbáltam felismerni a valóságot, hogy a 75-ös nanocell is nagyon jó, de miután IPS, féltem, hogy veszek egy félmilliós, fél falat beterítő bevilágítást, mert hiába FALD, az se tökéletes, meg akkor már láttam az OLED-et, ami után másra már nehéz vágyakozva nézni. :)
A Samsung VA-król lebeszélt, mi mást tenne egy LG promoter. Másfél-két órát gondolkodtam, mire meggyőztem magam, hogy Gold garival a 65-ös C-s OLED jó lesz. A hitelügyintéző azzal kezdte, hogy ez önerős buli lesz, mert a kinézett nagygépekkel már 1M fölött vagyunk. Ok, mondom a tv-s srácnak, hogy élesítheti az 55-ös OLED-re a vásárlást, úgy beleférünk.

A végösszeg a tv-re 90e kedvezménnyel majdnem elérte a 6-tal kezdődő számot (2 éve 200 körül vettünk 55-ös Sony IPS-t). Kicsit sírtam belül, de hosszútávra veszem, 4 év múlva eladom még 1 év garival, jó lesz. Ekkor már 3 órája vásároltam. 20 perc múlva visszajött a banktól a döntés, hogy egy program véleménye szerint két munkahellyel és vidéki viszonylatban elég jó fizetéssel nem elég vastag a pénztárcám az 1M hitelkerethez. :D
A kezdeti döbbenet után a nagygépes üfsz-ös srác felvilágosított, hogy valószínűleg a két fizetésem közül a kevesebbik döntötte el a keretem, amúgy voltak már itt sokkal meredekebb esetek, nem kell meglepődni ezen.

Szóval 4 óra shoppingolás után kijöttem egy mosógéppel és egy hűtővel. Viszont azt eldöntöttem a látottak alapján, hogy ezután csak OLED-re vadászok, mert lehet bármilyen jó a többi TFT-s, hozzá képest a kanyarban sincsenek. :B

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#44375) Wolverine válasza royal63 (#44363) üzenetére


Wolverine
félisten

A Bluetooth az LG-nél csak a 7000 és a 7050 modellekben hiányzik, egyébként alap, szóval az ne legyen különösebb szempont :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#44376) royal63 válasza Wolverine (#44375) üzenetére


royal63
tag

Ok , köszönöm szépen . :R

(#44377) Jorgi Kormi válasza IO.sys (#44374) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Mielőtt oled tévét veszel , olvasgass az oled topicban , érdemes visszanézni több h.sz-t .
Sok értékes infót találhatsz ott.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44378) IO.sys válasza Jorgi Kormi (#44377) üzenetére


IO.sys
őstag

Elolvastam az utolsó 150 hsz-t, olyan sok újat nem mondanak, inkább a mélyét nem ismerem a tudományának, de azt nyilván senki, aki nincs benne.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#44379) Iparmágnás


Iparmágnás
tag

Sziasztok!
[link] Szerintetek ez a TV jó vétel lehet Next-gen konzolokhoz is? Kontrasztarány, megjelenítés, képfrissítés milyen ennél a TV-nél?
Köszönöm a segítséget!

(#44380) salapp válasza Iparmágnás (#44379) üzenetére


salapp
addikt

A hosszú válaszért nézz teszteket, de a rövid válasz: igen.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44381) Scarletiel válasza IO.sys (#44374) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Egy 5 év múlva én is OLED-et vagy annak örökösét fogok venni, addig még kijön x generáció és még kevésbé fogok tartani a beégéstől. Az egyetlen paneltípus ami kielégíti az igényeim. Csak fostam tőle, hogy beég így lett QLED. Amivel szintén meg vagyok elégedve, de tudom, hogy vannak határai. :)

(#44382) Laffesz


Laffesz
csendes tag

Sziasztok!
Televízió vásárláshoz szeretnék segítséget kérni. Eddig van egy nagy LG tv-m és nagyon elégedett vagyok vele, de szeretnék egy másikat is. A bútor, amibe bele kell férnie 83x130 cm.
Úgy láttam, hogy most nagy akciók vannak az LG nanocelles tv-knél.
A keretnek 220ezret gondoltam. Nem ragaszkodom egyébként az LG-hez, ha van jobb, akkor megnézem azt is.
Felhasználás pedig teljesen általános lenne, filmnézés (rendes műsor, netflix, hbogo), időnként ps4 (de ez ritka).
Panelből inkább az IPS lenne jobb, mert nem mindig ülünk pont szembe vele.
Köszönöm előre is ha ránéztek. :-)

(#44383) Jorgi Kormi válasza IO.sys (#44378) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Azt azért érdemes figyelembe venni , hogy jövőre a kötelező jótállás 3 év lesz ilyen értékű tévéknél. ( Beégésnél jól jöhet a plusz 1 év , mert az utólag kötött plusz garancia az nem jó erre a problémára.)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44384) IO.sys válasza Jorgi Kormi (#44383) üzenetére


IO.sys
őstag

Gold garancia se?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#44385) Jorgi Kormi válasza IO.sys (#44384) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Az sem , én már ezt a témát kiveséztem.( Az ÁSZF- ben le van írva , ott van az MM honlapján)

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44386) gurabli


gurabli
senior tag

Hm, a 65 gx800-hoz képest mit tud az LG nanocell 65SM8050PLC
Árban kb azonos. Nem igazán van róla review. Elsőre ez a nanocell egy részben parasztvakításnak tűnik. Vajon gyakorlatban? IPS panel, ami betekintés miatt nagyon jó. A színek állítólag jók. A fekete, lévén, hogy IPS?
És mozgásban tudtommal nagyon pocsék az LG, így gyanítom, hogy focira ez nagyon nem ajánlott. Vagy tévedek?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44387) salapp válasza gurabli (#44386) üzenetére


salapp
addikt

Most őszintén, mire számítasz egy ilyen LG-től?
natív 50Hz, edge led, semmi extra. A nanocell elvileg valami közékutyult "bevonat"
Nagy csodát nem kell várni, ahogy kicsit utánanéztem.
Lényegében marketingeseket versenyeztetsz meg egy bizonyos árkategória alatt (55-ösnél ez nagyjából megjelenéskori 500-600ezer, kifutóban 260-320ezer)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44388) gurabli válasza salapp (#44387) üzenetére


gurabli
senior tag

Pont ez az, gyanús volt, hogy egy újabb marketinges bullshit. Csak kérdezni vásárlás előtt kell, nem utána :)
Különben sem rajongok sem az LG sem a Samsung tévékért. Panasonic vagy Sony, igazából mindig ez a kettő volt (és lesz is, valószínű).
Eddig a foci mindig LG és Samsung tévén volt a legpocsékabb. Persze biztos a magasabb kategóriában nem így van, de OLED-ben is a Panasonic a király, mint régen plazmában (a Pioneer mellett).
Marketingben a Samsung világelső (mondjuk nekem kifejezetten idegesítő). A Panasonic viszont rettentő rossz ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44389) salapp válasza gurabli (#44388) üzenetére


salapp
addikt

Sajnos egymás fenekéből lógnak ki a (régi) nagy márkák és a koreai-kínai piacfoglalók, ha a minél pusztulatosabb termék létrehozása a cél.
Jővő évtől talán kapunk a kötelező 3 év jótállással annyit a drágább készülékeknél, hogy figyelnek rá, hogy majd a 4. évben f@ssák össze magukat javarészt.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44390) gurabli válasza salapp (#44389) üzenetére


gurabli
senior tag

A jövő évi 3 éves kötelező jótállást masszívan be fogják árazni. Velünk fogják, nem is kicsit, megfizettetni, elsősorban az EU piacon. Tehát biztos, hogy drágábbak lesznek, mint eddig.

A Pana kiterjesztett garanciája nem egy rossz dolog. Most ugyan nem ingyen van, ahogy már többször is volt, de akkor is 5 év teljes gyári garancia lesz belőle. Két napja telefonálok, de még nem sikerült kiderítenem, hogy mennyibe is kerülne a GX800-ra a +3 év és hol lehet megvenni :) Várom az ügyfélszolga válaszát.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44391) Jorgi Kormi válasza gurabli (#44390) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Lesz itt árverseny , jönnek a kínai tévék is és egyre jobb minőségben . Előbb utóbb az lesz , mint a telefonok területén.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44392) salapp válasza Jorgi Kormi (#44391) üzenetére


salapp
addikt

Úgy legyen!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44393) gurabli válasza Jorgi Kormi (#44391) üzenetére


gurabli
senior tag

A kínai tévék el fogják hozni valamennyire az árversenyt. De nem a kötelező 3 éves garancia - az konkrétan emelni fog rajta. Amúgy tévénél ez nem olyan egyszerű, mint telefonnál. Utóbbit könnyebb azért koppintani. Ráadásul tévénél nagyon számít a márkanév. Pl sok ember Samsungot keres, ha kell, ha nem. Pedig annyi pénzért Sony vagy Pana is lenne, kb. mindenben jobb. Ezt jelenti a komoly marketing és agymosás. A Sony neve nálunk is jól cseng, a Pana nem (csak azok körében, akik értenek hozzá, és ezek soha nem is figyelnek a marketinges bullshitre - micsoda egy ótvar szakma). Az LG is relatíve népszerű nálunk, ahogy Philips is. Nem lesz könnyű Hisense-nek és társainak.

Ma (is) kb. mindenki kartelezik, így nem véletlen, hogy kinyírták a plazmát, ami helyére egy évtizedes visszalépést jelentő LCD/LED technológia lépett Csak is azért, mert sokkal, de sokkal olcsóbb gyártani és a súlya miatt szállítani. Kb. azonos áron árulják, mint a plazmát, de a profit az sokszoros. A szállításon elképesztő összeget fognak! Meglovagolták a korlátozott embere "zöldségét", köztük döntéshozókat, főleg az EU-ban, hogy a plazma micsoda energiazabáló... Bezzeg az LCD! És a sok hülye ezt sajnos be is vette. Közben a Panasonic is feladta a rettentő rossz marketinggel a plazmát, ezt követően a Samsung és az LG is azonnal "kivéreztette" a plazma részleget. És kellett kb 10+ év, hogy egyáltalán megközelítsük a közepes plazma szintjét.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44394) IO.sys válasza Jorgi Kormi (#44385) üzenetére


IO.sys
őstag

Na az nem mindegy, köszi.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#44395) Jorgi Kormi válasza gurabli (#44393) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Amcsiknál igen jó áron és jó képminőséggel vannak jelen a kínaiak : Tcl , Hisense, (igaz ezek LCD tévék ) Most néztem valamelyik nap , hogy a Hisense H9G igen csak bejön az amcsi felhasználóknak.(rtings.com)
Ha jól tudom a plazmának a 4k tett be .( Azt hiszem valaki írt erről az oled topicban)

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44396) salapp válasza Jorgi Kormi (#44395) üzenetére


salapp
addikt

Egyedül a H9G az a típus, amit én is megnéznék személyesen, ha lenne bárhol.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44397) Jorgi Kormi válasza salapp (#44396) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ez már csak a Hisense európai értékesítési tervein múlik , jó lenne ha az EU piacát is úgy kezelnék , mint a" tengerentúlit."

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44398) royal63


royal63
tag

Üdv !
Ma megnéztem az Expertben a Samsung UE50TU7002 ( VA )és az LG 49um7100 (IPS ) tv-t .
Pont egymás mellett voltak.
A Samunál valóban ha oldalról nézzük fakulnak a szinek, viszont szemből szép a kép.
A feketét nem tudtam nézni mert nagyon világos volt a boltban.
Az Lg-nél egy kicsit sötétebb volt a kép , kérdeztem az eladót hogy lehet-e még ráadni fényerőt, azt mondta lehetne , de a Samsung fényerőben akkor is jobb mint az LG.
Kérdésem : ez ebben a formában igaz ???
Néztem még az LG 50um7450-et , az teszett !!!
A Samsunggal az a bajom , hogy ( a családban van egy uhd és a médialejátszója elég gyenge nem sok formátumot játszik le a mi Lg42lf5800-asunk szinte minden formátumot tud. Ahogy olvasgattam az uhd-k is mindent játszanak és nekünk ez lényeges ! ( ok lehetmondani , hogy vegyek hozzá egy médialejátszót :) )
További szép napot !

[ Szerkesztve ]

(#44399) salapp válasza Jorgi Kormi (#44397) üzenetére


salapp
addikt

A legújabb Sony csúcs-lcd-n, ha jól emlékszem, Vincent talán valami nevetséges 32 zónát számolt. A H9G-n 55-ön talán 130 körüli zóna van, 65-ön meg 180. Ez azér vao, mégha nem csak ezen múlik a képminőség, akkor is.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44400) gurabli válasza Jorgi Kormi (#44395) üzenetére


gurabli
senior tag

Az amerikai piac és az amerikaiak egészen másképp állnak hozzá, mint az EU.
Ráadásul az EU egyre kevésbé "csábító" piac a nagyoknak (és sajnos a kisebbnek is). Nagyon komoly vásárlóerőt jelent, így természetesen kiemelt piac, de az EU-s szabályozások miatt egyre inkább szorulunk ki a "lényeges" területről. Helyette ott az USA (és Kanada, UK, Ausztrália), illetve Kína, India, Oroszország, stb.

Az amerikaiaknak ott van eleve a Vizio, amit igen csak szerettek és szeretnek most is (a Vizio már kínai tulajdonban van, ha jól emlékszem 2016 óta). És egész tűrhető termékeket gyártanak, semmivel sem rosszabb, mint a legtöbb középkategóriás Samsung vagy LG. És bizony ott inkább a Viziot veszik. Ahogy a Hisense-re is nyitottak, ráadásul egyértelműen az amerikai piacra összpontosítanak (az ázsiai mellett). Nem hiszem, hogy az EU kiemelt terület lesz, sajnos.

Plazma: messze nem a 4K nyírta ki. A technológia sajátossága, hogy valóban nagyon nehéz lett volna megoldani a 4K-t. Mondjuk szerintem megoldották volna valahogy, akár úgy, hogy a plazmáról az OLED-re történik az átállás (csak pl. nem OLED-nek hívták volna).
A lényeg, hogy a plazmát pont akkor nyírták ki, amikor a csúcson volt. Elérhető áron lehetett elképesztően jó minőségű tévéket venni. Nem volt már gond a beégés, stb. Ami hátránya volt, hogy valamivel több energiát fogyasztott (nem sokkal!), ellenben nagyon melegedett. Ez mondjuk nem annyira érdekes, de akkor is meleg volt. Senkinek sem ártott :)
Sok minden kellett ahhoz, hogy ilyen csúfos véget érjen a plazma. Elsősorban a profitorientált és kapzsi gyártók tehetnek róla, illetve a túlszaturált dinamikus kontrasztos "Samsung vásárlók", akik MM-ben kiállítva azt látták, hogy a plazma "sötét", "fakó", "színtelen" képed ad vs a Samsung csillogó, villogó, ragyogó, természetellenes képével. És persze hozzá a rettentő erős marketing, amit a Samsung tolt, mellette az LG és részben a Sony is. Tették ezt azért is, mert a Samsung sokáig képtelen volt nem vicckategóriát jelentő plazmát gyártani (pont a végére jött bele és készített két kitűnő plazmát). Az LG plazmáit bottal sem piszkálná senki. A Sony pedig nem jól vette a lépést. A Pioneer kiszállt, a Panasonic pedig a sokadik katasztrofális PR-hiba miatt ismét elbukott, pedig megint az övéké volt a legjobb és legprofibb termék és technológia. Ez annyira Panasonic.Képesek megalkotni (sőt, ezt kb mindig meg is teszik) a legjobbat, de utána keksz. Ha csak fele annyira jó és agresszív marketingje lenne, mint a Samsungnak, már messze a Pana lenne a legnépszerűbb termék.
És aztán jön a már említett szállítási költség! Ez elsőre nem tűnik fontosnak, de nagyon is az! Egy plazma háromszor, ha nem négyszer többet nyomott, mint egy LCD. Ráadásul igen érzékeny volt a szállításra (pl. fektetni tilos, még dobozban is, stb). Mivel Kínában készült mind, ezért az amerikai és az európai piac ellátása dollár milliós többletköltséget jelentett a gagyi LCD-hez képest (tengeri szállítmányozás + további logisztika).
És ott az egybites zöldek "save the world" lobbija, akikre nagyon ügyesen hatott a Samsung és az LG a gagyi LCD szettekkel.

Mivel a vevők 90+%-a kb. totálisan "hülye" az egészhez, ezért dinamikus kontraszt, extra színek és kegyetlen marketing kellett hozzá, hogy teret csináljanak az LCD-nek. És ez sikerült is! Jött a 4K (tartalom nélkül), majd az ívelt képernyő, stb. Ez kell a népnek, nem a "fakó" plazma. A gyártó meg röhög, mert sokszor profitra tesz szert, a demosz meg veszi a xart drágán.
Értitek, az 1%-os tej volt a világ egyik legnagyobb zsenialitása. A normál tejet felöntik vízzel és egy híg ihatatlan löttyöt árulnak, sokszoros profittal. A mai sex és new york generáció pedig bedőlt az agymosásnak, hogy bizony azért hízik vagy pont azét nem, mert a napi 2dl vagy a kávéba rakott pár ml tej az "sovány". És ez most jaj de nagyon egészséges!
Dohánygyár: 20 db cigaretta, nem emelek árat, de 19-re csökkentem. Vevő: annyira jó, sokkal jobb így. Gyár: soha életemben nem jutottam ekkora profithoz ilyen könnyen és még a legtöbben örülnek is neki :) Fél év múlva pedig árat is emelt...
Laktóz-gluténmentes termék azoknak, akiknek nem szükséges? Persze! Jó drágán!

Sajnos nem a 4K, hanem a mai ember elképesztően sötét, buta és igénytelen hülyesége tette tönkre a plazmát, a rendes autókkal együtt.

Normál esetben kb. ma kezdene "elavulni" a plazma, és szépen áttérni egy oledhez hasonló technológiára.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.