Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) Redlight2 válasza Kobe (#86991) üzenetére


Redlight2
tag

Szia.

Alzàn 400ezer a tcl 65"c845 igen korrekt tv. Nagy fényerejű, így szerintem nappaliba ideàlis. Nekem is ilyen van.
Ha nagyobb kell, emagon 490ezer most a 75" c805.
Igaz nem oled, hanem miniled. De remek a kontraszt, köszönhetően a sok zònànak. Fényerőben a c845 vmi brutál :DDD írtad h DoVi is fontos, ezek a tv-k gond nélkül megjelenítik (samsungok tudtommal nem :N ) meg úgy kb mindent is. Àr-érték bajnokok a középkategòriàban.

(#87002) Quadgame94 válasza Djuree (#87000) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Szia ez itt már eléggé off. Privátban (akár én is) vagy a TCL topicban is segítenek. Illetve a google/yt is a barátod.

kerwséd: Kodi operation not permitted és sok száz találat.

(#87003) Quadgame94 válasza Redlight2 (#87001) üzenetére


Quadgame94
senior tag

×1 a 75C805-re. Annyiért nwgxon jó vétel.

(#87004) Djuree válasza Quadgame94 (#87002) üzenetére


Djuree
félisten

:R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#87005) yvsmad


yvsmad
őstag

Tegnap vettem egy LG 55G2-t (olcsóbb volt, mint a C3 ugyanebben a méretben) és szükségem lenne a legjobb (kalibrált) képbeállításokra. Tudna valaki egy linket küldeni?

(#87006) arpivw81 válasza yvsmad (#87005) üzenetére


arpivw81
tag

Szia. Megkérdezhetem,hogy hol vetted és mennyiért? Előre is köszi :R

(#87007) yvsmad válasza arpivw81 (#87006) üzenetére


yvsmad
őstag

Itt vannak az árak: [link]

(#87008) cs.zs. válasza yvsmad (#87007) üzenetére


cs.zs.
addikt

Végülis tökre egy árban vannak, 420-429 átlagosan mindkettő, most épp 400 a Médiában G2.
Év végén a Telekomtól hoztam ki az 55C3-at, meglévő internet előfizura írtam alá további 2 évet, (úgyis kell), 21x 18953-at kell kifizetnem. (398.013.- Ft)

Tehát megint ugyanott vagyunk, ha épp akciós, akkor is egy árban vannak, lényeges árkülönbség nincs.
Vakarhatjuk a fejünket, hogy melyikkel járunk jobban
:U

...

(#87009) yvsmad válasza cs.zs. (#87008) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha előfizetés nélkül, boltból veszi az ember, akkor a G2 most 30 ezerrel olcsóbb.

(#87010) Stealth


Stealth
aktív tag

Helló,

Összefoglalóba be lehetne tenni egy linket, ahonnan tv-t tesztelő fájlokat lehet leszedni.
Csak egy javaslat. :B

-= Stealth =-

(#87011) gyuszos


gyuszos
tag

Sziasztok,

QE50QN90CATXXH vs 50C805
Van érdemi különbség, pláne ami ér bő 100ezret?

Köszönöm!

(#87012) rainman72 válasza gyuszos (#87011) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Olyan biztos nem lesz.
Kb egy tudás a 2 tv,Samu minusz nem tud DoVi.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#87013) Stealth válasza gyuszos (#87011) üzenetére


Stealth
aktív tag

Samsung nem tud dolby vision-t, és DTS-t se.

-= Stealth =-

(#87014) Vhiktor válasza gyuszos (#87011) üzenetére


Vhiktor
veterán

Több a samu féynereje de ennyi, többet veszítesz vele mint nyersz.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#87015) breezer88 válasza Vhiktor (#86995) üzenetére


breezer88
tag

de ez mi a fene, hogy a PC-n lejátszott filmet ha kirakja az ember TV-re akkor rossza minősége? ez miért van? a PC erősebb vas sokkal mint a TV, elvileg olyannak kéne lennie ilyenkor a TV-nek mint egy monitor..nem? a kábel miatt veszik el a minőség?
annak én annyira nem látom értelmét, vagy hasznát, hogy a PC-t tárolónak használjam és ezért kössem össze a TV-vel, akkor ezzel az erővel veszek egy külön vinyót vagy egy nagy pent és arról játszom le a filmet, csak tárolás miatt összekötni kicsit felesleges..
azért érdekel, mert én is gondoltam rá, hogy majd összekötöm őket, de olyan formán hogy a PC-t használom lejátszónak

(#87016) lala666 válasza breezer88 (#87015) üzenetére


lala666
senior tag

Legalább a bonyolultabb utat választod, úgy is lehet csinálni....:P

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#87017) Stealth válasza breezer88 (#87015) üzenetére


Stealth
aktív tag

PC-vel pl nem tudsz Dolby Visiont lejátszani, TV-vel tudsz.
A TV legyen a lejátszó hw, azzal nyersz a legtöbbet.

-= Stealth =-

(#87018) Djuree válasza Stealth (#87017) üzenetére


Djuree
félisten

én azt csinálnám, de miért ilyen bonyolult?
miért nem lehet a tv-n egyszerűen egy explorer?!
miért kell kodi meg plex meg ilyenek?!
2024-ben nem lehet egy egyszerű explorert rárakni gyárilag? :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#87019) Stealth válasza Djuree (#87018) üzenetére


Stealth
aktív tag

Egyszerűen nem így csinálják már sokan. NAS van a háttérben, ami keveset fogyaszt. Arra szedik le a jó minőségű tartalmakat, megosztják a könyvtárat a LAN-on és nem kell semmit csinálni, csak bekapcsolni a TV-t és nézni a filmet. De igazából a LAN-ra csatlakoztatott eszközökön bárhol tudod nézni a tartalmat. Nem zúg, nem fogyaszt áramot, nem melegít, nincs kábelhalom.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#87020) Djuree válasza Stealth (#87019) üzenetére


Djuree
félisten

Nekem minden lanon van de nem éri el a pc-t, pedig minden meg van osztva.
Régen se tudtam megoldani, most se megy.
Projektorral ilyen gondom nem volt, bár az más rendszer.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#87021) Vhiktor válasza breezer88 (#87015) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mem lesz szar a minőség.
A baj az hogy pcn keresztül nincs dolb vision és még a hdr is problémás, sok lejátszó nem tudja, amelyik meg tudja ott is mokolni kell.
Sokkal kényelmesebb a tvt használni vagy egy dedikált külső média boxot.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#87022) Quadgame94 válasza Vhiktor (#87021) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Kivéve akinek a tévéje a monitor is :D Én szoktam tesztelni amúgy. Megfojtott virágok letöltve PC-n elindítva több lejátszót is kipróbálva eléggé vegyes volt. AppleTV+ appon keresztül pedig jobb volt egyértelműen. Már csak a blu-ray kell beszereznem majd. De főként a B2-n nézünk filmet és oda SSD-vel viszem át ha valamit letöltök. Ahogy te is ajánlottad ez a legjobb megoldás vagy NAS. Egyébként régebbi SDR filmekre jó HDMi-s megoldás is. Sőt, HDR10 sokat javul már Windows 11-en is.

[ Szerkesztve ]

(#87023) saxxo


saxxo
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék szüleimnek visszaadni valamit és meglepni őket egy tv-vel.
Méret: Kb 120cm, (50")
Márka: Nekem Samsung van, ezért preferálnám ezt, talán így jobban tudnék segíteni nekik a beüzemelésben, beállításban, de egyébként más márkával is megbirkózom talán.
Felhasználás: Leginkább hagyományos tv nézés, kábel tv, valamint nagyjából az összes streaming szolgáltató használata (saját előfizetéseimet osztanám meg velük), filmezés. Ezért azért a 4k felbontás mindenképp szükséges lenne.
Összeghatár: Az a típus vagyok, aki hosszabb távra vásárol, így jobb alternatívára hajlandó lennék többet is áldozni. Azért 300 ezer Ft környékén megállnék, de ha pl. 320-ért lenne sokkal jobb választás, akkor nem zárom ki.
Jó lenne, ha középen lenne a talpa, de ez sem kizárólagos. A nagyobb betekintési szög fontos lenne, mivel ketten két irányból szokták nézni.
Ha van még garancia, akkor használt tv is szóba jöhet, de alapvetően inkább újban gondolkodnék.

Köszönöm a segítségeteket!

(#87024) Stealth válasza saxxo (#87023) üzenetére


Stealth
aktív tag

TCL 50C805, de már az 55C805 is belefér az árba.
Ha meg ki akarod maxolni a keretet, akkor 55C845. Persze, ha elfér az 55-ös méret.
Alza, emag, telekom 5 év gari van, ezekre a tv-kre ha regeled március 31-ig.

Hosszú táv manapság mindennél 5 év -de ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#87025) saxxo válasza Stealth (#87024) üzenetére


saxxo
csendes tag

Köszönöm szépen! Ha nem is Samsung, de azért nagyobb márkákat preferálnám. Bár fene tudja miért, lehet rossz berögződés.

(#87026) Stealth válasza saxxo (#87025) üzenetére


Stealth
aktív tag

Kicsit olvass vissza, miért ezeket ajánlottam. ;)
Főleg streamingre lesz nagyon jó.

-= Stealth =-

(#87027) Djuree válasza saxxo (#87025) üzenetére


Djuree
félisten

ez nagy márka. ;)
én is most vettem c805-öt...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#87028) Quadgame94 válasza saxxo (#87025) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Más márkában miniLED TV 1.5x ennyi. Ha Samsung miniLED kell akkor 55QN85C 350 ezer, de nem lesz jobb mint a 250 ezres TCL. Nem a TCL olcsó, a többi drága. Ja és a TCL a világ második legnagyobb gyártója. Idén szerintem az első is lesz.

(#87029) gyuszos válasza gyuszos (#87011) üzenetére


gyuszos
tag

Köszönöm szépen mindenkinek aki hozzászólt a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#87030) Djuree


Djuree
félisten

ehhez a c805-höz hogy lehet bt fülest csatlakoztatni?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#87031) Djuree válasza Djuree (#87030) üzenetére


Djuree
félisten

megvan. :B

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#87032) pethYeti


pethYeti
addikt

Sziasztok!

Nappaliban van egy 55-ös LG C2.

Szeretnénk a hálószobába egy kicsit szolidabbat. 42-50-es méretet néztem ki, mit tudtok ajánlani tényleg ilyen nagyon max 150-ig. Tudjon AirPlay-t és ne legyen teljesen borzalmas a hangzása.

Köszi! :R

(#87033) Redlight2 válasza pethYeti (#87032) üzenetére


Redlight2
tag

Szia!

[link]

Nekem ilyen van a konyhàban. Teljesen korrekt tv ezen az àron. Ki tudod terjeszteni ingyen a garit 5 évre.
Hangzàsa àtlagos, de ebben a kategòriàban szerintem nagy elvàràsaid ne legyenek :DDD főleg ne oled utàn.
Ha telekomos vagy, akkor még olcsòbban is hozzàjuthatsz. Én kb. 70ezerért hoztam el tőlük.nah úgy instantbuy volt :))

(#87034) elektroman2 válasza Redlight2 (#87033) üzenetére


elektroman2
csendes tag

WoW 70-ért tényleg instant buy, nekem mondjuk ezt írja a telekom:
134 640 Ft listaár helyett
Kedvezményes készülékár: 132 220 Ft
Ez így azért nem olyan nagy kedvezmény :D

[ Szerkesztve ]

(#87035) Redlight2 válasza elektroman2 (#87034) üzenetére


Redlight2
tag

Gondolom előfizu függő a dolog. 2 közepes mobil csomag mellé màr ennyiért lehetett elhozni.

(#87036) saxxo válasza Quadgame94 (#87028) üzenetére


saxxo
csendes tag

Köszönöm! Néztem róla reviewt és bár nem igazán tudom mire jó a miniled (de hiszek nektek), jó lesz szerintem. Egyedül a távorányítója tűnik kicsit gagyinak ebben a kategóriában.

(#87037) Djuree válasza Redlight2 (#87035) üzenetére


Djuree
félisten

hát érdekes módon ezek a telekomos ajánlatok sosem annyik amennyik. voltam bent a hisense miniled miatt, sehogy nem tudtak olyan árat kihozni amit a weboldalon írt. :o
mondom akkor hogy lehet annyiért elhozni? hát ők nem tudják. :DDD :C
régebben is jártam már így, akkor ps4 miatt asszem. azt se sikerült annyira levinni mint ahogy hirdetve volt... :U

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#87038) Redlight2 válasza Djuree (#87037) üzenetére


Redlight2
tag

Akkor szerencsés vagyok, h nekem sikerült :))
Meg extra ciki, hogy az értékesítő sem tudja :DDD
Mondjuk nem lepedők meg, 2 évente a vodafonnàl mikor telòt cserélek kb. én vilàgosítom fel a kedves kollegàt ;]

(#87039) Djuree válasza Redlight2 (#87038) üzenetére


Djuree
félisten

igen valahogy a kis telefonos boltokban nem szoktak a helyzet magaslatán lenni az már nekem is feltűnt. ha nem valami triviális dolog miatt mész be, sim kártyát venni, alap szerződést kötni stb., akkor csak pislognak meg hívják a kollégát, meg telefonos segítséget kérnek. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#87040) cs.zs. válasza Djuree (#87037) üzenetére


cs.zs.
addikt

Mert attól is függ hogy mennyi és mekkora előfizetésed van. Lehetsz Magenta1-es havi 10.000 Ft elköltésével is, meg havi 30ezerrel is.
Azon belül aláírhatsz 1 dologra is, vagy együtt mindre. Nincs 2 egyforma szerződő, nincs 2 egyforma ajánlat.

...

(#87041) Quadgame94 válasza Djuree (#87037) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Mert ha bemész akkor nincs online extra kedvezmény. Online kell rendelni.

(#87042) Djuree


Djuree
félisten

igen persze, igazatok van, de van velük 2 szerződésem is, több mobilteló, magán is meg flottás is, otthoni előfizu is van, de nem tudták ideadni a tv-t annyiért, nem tudom hány millát kifizettem már nekik, mondtam mondják meg kössek megint hűséget vagy díjcsomagot is válthatok ha kell. beléptünk a fiókomba is. hát ők nem tudják...ok. :U
ha mindent újra kötök, teljesen új szerződés, akkor annyi lett volna valóban. de oda volt írva hogy meglévő előfizuhoz is.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#87043) Kaba válasza Djuree (#87042) üzenetére


Kaba
veterán

Az extra készülék kedvezmény az online leadott rendelésre jár a hűségcsomagtól függetlenül, lehet módosított régi meg új előfizetés is (a telefonon vagy üzletben leadott rendelésekre nem jár ez a kedvezmény).

[ Szerkesztve ]

(#87044) cs.zs. válasza Kaba (#87043) üzenetére


cs.zs.
addikt

Mivel a Magentához tartozó 4 db mobil előfizetésem vállalati flottás (de az én nevemen) , így weben már semmit nem tudok ügyintézni, max visszahívást kérhetek. Az otthoni netes hűséghosszabbítás miatt is be kellett mennem, ott megbeszéltem a részleteket, aludtam rá egyet, aztán telefonáltam, és telefonon fixáltam le. (ez már a sokadik ilyen szerződéskötésem).

...

(#87045) dm1970 válasza Stealth (#87024) üzenetére


dm1970
tag

Szia!

Ez a hsz-d nem esett jól. Igaz még nem vettem át, de nagy boldogan néztem rá a +garira. Két helyen találtam 50c805-öt, EMAG és Euronics mivel csak a Euronicsnál volt lehetőség személyes átvételre onnan vettem, így nem vonatkozik rá a kiterjesztett gari. :W
Ezek szerint valszeg nem hivatalos forgalmazó. Pedig a hivatalos forgalmazókra is rákerestem, de nem találtam infót, jobb lett volna itt kérdezni.
Ilyen kényes cuccoknál nem preferálom a futárt, bár az üzletbe is az viszi, de ott kibontják, s meg lehet nézni, hogy nem sérült-e. A futáros cégeknél meg nem mindenki engedi kibontani, leellenőrizni átvételkor.
Az igaz, hogy a több az jobb, de érdemes elállni a vásárlástól, s megrendelni az EMAG-ról a + gari miatt? Van otthon egy LA620 ami kb 14 éves, egy H6400 ami 10 körül lehet, tehát nem vagyok egy sűrűn cserélgető, mennyire lehet bízni a hasonló tartósságban?

(#87046) dm1970 válasza cs.zs. (#87044) üzenetére


dm1970
tag

Hasonló cipőben járok én is. SAT+DSL+vezetékes+ 3 flotta. Egyszerűen katasztrofális az ügyintézés. Múltkor rákérdeztem, hogy mégis számoljanak már egy kedvezményt valamilyen telefonra, ha hosszabbítok. Valami 5e alatti összeget mondtak a listaáron alapból túlárazott telóra. :DD

(#87047) kp78 válasza dm1970 (#87046) üzenetére


kp78
addikt

Nekem optikás net / tv / ip telefon van, 9e / hó a havidíjam ezekre.
Erre a csomagra két év hűséget vállalva szinte kivétel nélkül 9020 .- Ft kedvezményt ad(na) a készülékek árából a telekom.hu-n belépve és ott kalkulálva. Ennyiért 2 év hűséget vállalni nem éri meg szerintem, inkább keresek MM, vagy EMAG 0% THM-es, részletfizetéses konstrukciót. :U

[ Szerkesztve ]

(#87048) saxxo válasza Stealth (#87024) üzenetére


saxxo
csendes tag

Annyi lenne még a kérdésem, hogy az 55C805 és az 55C845 között mi a különbség? Igyekeztem rákeresni, meg összehasonlítani, de nem találtam a specek között különbséget. Sorry, ha hülye kérdés.

(#87049) Quadgame94 válasza saxxo (#87048) üzenetére


Quadgame94
senior tag

C845 több zónára van osztva és valamelyest nagyobb a fényereje is. Viszont + 70 ezret nem ér meg szerintem.

(#87050) Vhiktor válasza Quadgame94 (#87049) üzenetére


Vhiktor
veterán

850 nit vs 2100.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.