Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) NomAd_82 válasza AL (#23997) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Az idei Sony 8-as szériához még annyit, hogy 0, azaz zéró újítás történt a tavalyi modellekhez képest csak a típusszámban van változás és a designban de a tavalyi modellekkel egyenértékűek az idei 8-as modellek.
Én 8096-os tv-t vettem egy hete 55-ös méretben és tök nem érdekelt hogy ips vagy va, egyszerűen isteniek a színei, kiválóan viszi a youtube videókat, eddig minden filmet lejátszott, amit külső vinyón rácsaptam. Androidos rendszertől nagyon féltem de eddig semmi akadás, fagyás, kikapcsolás, remek a cucc, gyors a csatornaváltás. Nekem semmi gondom vele, imádom és ennyi.

(#24002) Pro Koryak válasza ΞΔGLΞ (#23983) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ennyire menő csávó ne legyél már!

"Milyen funkció?
Jah, hogy te hiszel a mesékben, ne bassz már fel."
Érdekes, Oled topikban még senkinek nem égett be, pedig van aki monitornak használja. Ez hogyan lehet?

"Azért vesz Oled tv-t, mert van rá zsé?"
Ja, de agya már nincs hozzá, hogyan is kellene használni, beállítani!
Nem lepődnék meg, ha 'dinamikus' vagy 'sport' módban nézné... :C

Az a sony meg ips paneles:
[link]
Mint ahogyan az idei sony lcd-k 90%-a.
Szóval ennyit nem ér, de azért csak beszéld rá... :O

(#24003) #20221952 válasza monchichi20 (#24000) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ja csak ennyi, akkor mehet a menet és írd majd meg a tapasztalataidat!

(#24004) atirag válasza ΞΔGLΞ (#23977) üzenetére


atirag
őstag

Ezt melyik mediaban láttad? Mert 8505 nincs online és a polusban mikor voltam akkor ott sem volt. Itt meg ahogy nézem mind a két típus van.

Pro koryak: az még a tavalyi model. Amit linkeltél az az idei.

[ Szerkesztve ]

(#24005) monchichi20 válasza #20221952 (#24003) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Nem nekem lesz sajnos :D
Viszont idén már én is leszeretnem cserélni a Samsung B550-es tv-met egy 65+-osra. (projektor nem megoldható :( )
Én inkább Oledet nézek (egyelőre) de én is csak filmezésre használnám esetleg ps-re.
De ha eljön az én időm is akkor vissza térek :)

(#24006) ΞΔGLΞ válasza Pro Koryak (#24002) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én most gyorsan írok, mert egyrészt unalmas vagy már, másrészt tökre zizibe kezdesz átmenni, szóval olvasd lassan, mert kicsit nehéz a felfogásod.
Először is az a sony még mindig VA, mert a 65-öst ajánlotta a kolléga nem az 55-öst, ne terelj már és leginkább a mellette lévő 8577-est. A képen nem 55-ös van, a 65-ösökben pedig VA VAN :DDD ezt feltudod végre fogni?
Nem? "assebaj" [link]

Tehát, amit leírtam, egyrészt én nem ajánlottam senkinek sony tv-t, csak lefényképeztem, talán azért találtad drágának az egyébként jó árban lévő 65-ös dögöt, mert nálad az Isten tudja miért 55-ös lebegett, meg az IPS, de akkor még egyszer, 65-öst ajánlottak és a képen is az van. :C Taps a sok hülyeségnek.

Az ismerősnek meg lényegtelen, hogy miért és hogyan égett be, de több tv-t cserélt már, mint te azt eltudnád képzelni. Beégett és kész, nem kell neked azzal foglalkozni, de nyugodtan olvasgasd, hogy az oled topikban ez ritkaság, akkor valóban nem is létezhet ám...

Jah, inkább maradok "menő csávó", minthogy a sok orbitális hülyeséget ordibáljam a nagyvilágba... jah rólad van szó! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24007) ΞΔGLΞ válasza atirag (#24004) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pécsi MM. Egyébként raktáron nem volt nekik, csak ez a kiállított.

(#24008) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

50-55" 4K TV-ben gondolkodom. A Samsungnak 150k körül tengernyi típusa van, nagyon hasonló paramétérekkel. Van köztük érdemben különbség? Más gyártótól érdemes nézni esetleg? Fontos a betekintési szög és a PWM mentesség. (bár utóbbiról félig már lemondtam.)

(#24009) #20221952 válasza monchichi20 (#24005) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én most vettem egy 65" Samsungot, nekem teljesen bevált képe, nem gondoltam volna, hogy ilyen jó lesz és még 24 havi ingyen hitelre is el tudtam hozni.

(#24010) kokokka válasza #20221952 (#24009) üzenetére


kokokka
őstag

OK, de felhősödés, gyors mozgás lekövetése? Milyen típus egyáltalán?

(#24011) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#24010) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én láttam (ugyan több videóról is), mert direkt nekem készítette, ahogy kértem (este, sötét szoba, dimming teszt etc..), de ott semmi ilyesmi nincs. Szóval, frankó tv-nek tűnik a videók alapján 65-ös MU8002, mert az van neki.. :)
Az árát figyelembe véve, meg el is várható...

[ Szerkesztve ]

(#24012) #20221952 válasza kokokka (#24010) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ez és itt van néhány videó, amit az egyik fórumtárs kedvéért csináltam a tv-ről.

nappali használat normál képmóddal módosítás nélkül

teszt tök sötétben normál képmóddal módosítás nélkül

másik teszt tök sötétben normál képmóddal módosítás nélkül

Bár az esti videók nem az a kiváló minőség, de látható, hogy nincs bevilágítás, nincs felhősödés és a VA panelnek köszönhetően van fekete, ami meglepően mély.

Szóval szerintem a képe rendben van, de más területen vannak hiányosságai a tv-nek, ami vagy zavar téged, vagy nem...

[ Szerkesztve ]

(#24013) ΞΔGLΞ válasza #20221952 (#24012) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pedig nem beszéltünk össze, 14 másodperccel beelőztelek. :DDD

(#24014) #20221952 válasza ΞΔGLΞ (#24011) üzenetére


#20221952
törölt tag

(Mi van, Te sem tudsz aludni? ;) )

Igen, Neked készítettem és fentebb meg is adtam a linkeket.

[ Szerkesztve ]

(#24015) #20221952 válasza ΞΔGLΞ (#24013) üzenetére


#20221952
törölt tag

Igen, de csak azért, mert én még linkeltem... :P

(#24016) ΞΔGLΞ válasza #20221952 (#24014) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem a külföldi utak miatt, gyakran 3:30-kor kell kelnem, már óra sem kell. :)

(#24017) kokokka válasza #20221952 (#24012) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi, jó hír amit írsz. A hiányosságoknál mire gondolsz?

(#24018) #20221952 válasza ΞΔGLΞ (#24011) üzenetére


#20221952
törölt tag

Hát, amikor még én vettem, akkor 419990,- forint volt, most meg éppen 449990,- forint, de amikor én vettem sem volt egy tömegcikk, ha még van belőle bontatlan, akkor érdemes érte elmenni, akárhol is van.

(#24019) #20221952 válasza kokokka (#24017) üzenetére


#20221952
törölt tag

Főleg olyanra, ami nekem hiányzik.
- nincs automatikus hangerőszabályozás (ezt a korábbi, most már 5 éves plazma tv-m is tudta és nekem nagyon hiányzik,
- az SD adások esetén a képméretnél levágás van és ez nem kapcsolható ki (HD és 4K esetén kikapcsolható, illetve nem vágja le),
- a csatornák nem számozhatók át, nekem ez nem gond, de másnál az volt,
- USB3.0-ás eszközzel - még akkor is, ha felismeri - vannak anomáliák, ezt írja a kézikönyv is,
- én átállítottam a gyári értékeket, mert nem feleltek meg számomra (van aki nem akar ezzel foglalkozni)
- úgy tapasztaltam, hogy nem képes egyszerre DVD-T és DVD-C vételére (ezt a korábbi plazma tv-m tudta),
- van iker tuner, működik a PIP és az egyidőben történő kettős felvétel különböző, akár kódolt csatornáról, de csak USB2.0-ás eszközre, ami a One Connect Mini-be van bedugva a második USB portra,
- képes kikapcsolt állapotban időzítve felvenni, vagy felvétel közben lekapcsolható a tv (ez nem hátrány, csak most úgy eszembe jutott),
- az RTINGS.COM beállításai nekem nem jöttek be, illetve HDR esetén újra kell állítani a beállításokat, mert nem veszi át a már beállított értékeket,
- az alapháttérfény nagyon erős, még nappal is kiviszi a szememet (ez beállítást igényel), illetve a Local dimming nem kapcsolható ki, bár szerint az Alacsony érték azt jelenti, hogy nincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#24020) kokokka válasza #20221952 (#24019) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi! Ezek közül engem a nagyja nem is érdekel. HD Pro 4K-ról lesz etetve, SD műsor szinte nem is megy majd rajta. Ami igen, az max. TV adás.

(#24021) #20221952 válasza kokokka (#24020) üzenetére


#20221952
törölt tag

A távirányító képes más eszközök vezérlésére, nekem még a DIGI eszközét is vezérli.
Láttad a videóimat?

(#24022) kokokka válasza #20221952 (#24021) üzenetére


kokokka
őstag

Persze! :)

(#24023) #20221952 válasza kokokka (#24022) üzenetére


#20221952
törölt tag

Na, hát akkor tudod, hogy mire számíthatsz. ;)

Én egyébként képmódban a Film, hangmódban az Optimalizált van beállítva.

És ami mások számámára meglepő, hogy a tv simán viszi a számítógépről a 4K Blu-ray mkv remuxot, most éppen a gyerekek a Jumanji - Vár a dzsungel 4K mkv-t nézik, akadás vagy képhiba nincs, az előre tekerés, vagy visszatekerés simán megy, persze idő kell neki, amíg a kiválasztott pozícióhoz jut a lejátszó.

(#24024) Gypsy56


Gypsy56
csendes tag

Sziasztok ! Vennék egy tv-t, kettőt néztem ki. AZ egyik a Samsung UE49NU7102, a másik az LG 49UJ701. Mindkettő 160 rugó. Esetleg inkább egy másikat? Köszönöm, ha valaki tud segíteni a választásban. A felhasználás szinte teljesen filmnézés lenne. Elolvastam minden okosságot, amit találtam. Amit nem tudok, hogy VALÓBAN milyen az a Harman hang, és hogy tényleg nem elég világos az LG IPS kép? Nekem egy öreg Toshiba 40LV733N van, egyszerűen imádom, nagyon szép természetes képe van, sosem kellett javítani, pedig lassan annyi idős, mint Bem apó. A bajom vele az, hogy tényleg csak sötét szobában lehet nézni.

Csak mijafenézd meg azt a hogyishíjjákot, jó lesz az!

(#24025) Pro Koryak válasza ΞΔGLΞ (#24006) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az egész innen indult, te szerencsétlen:
[link]

Ez hol 65"-os??????????????

Mámegin menő vagy. :O

Lépkedj már vissza a hozzászólásokon!!!!!!!!!!!!!!
Talán kicsit lejjebb adod... :C

[ Szerkesztve ]

(#24026) ΞΔGLΞ válasza Pro Koryak (#24025) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Belinkeltem honnét indult, arra a hsz-re képet raktam ki, tehát arra nem másikra, és ráadásul ezt a sony tv-t nem ajánltam,sőt inkább lebeszéltem róla képekkel és azt is írtam, hogy az a sony tv részemről zárva, ez eddig ok? Ezek után nem hiszem...lol
A többi mind csak a te kényszerképzeted és most próbálod a szart ehetővé tenni, felőlem, de akkor edd is meg, vagy húzz a francba ebből a topikból, ha csak ennyire futja tőled, de tényleg....
Egyébként 2010 óta a kicsivel több, mint 1000 hsz-ed az mind ekkora baromságokra épült meg kötekedésre?
Nyomod itt a sok hülyeséged oled-ről is, mikor nyilvánvalóan kiderült, hogy eddig max képről láttál ilyet, vagy áruházban, csak éppen annak semmi köze a napi használathoz.:-D

Írjál privátot ott szebben is eltudom magyarázni, mert erre itt senki nem kíváncsi..

[ Szerkesztve ]

(#24027) r0b1


r0b1
tag

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne TV-ket vásárolni a panziójába, nekem sajnos nincs időm most átfutni a topikot, így megköszönném, ha ajánlanátok.
Kellene egy 50-es TV a bárba, mivel ezt úgyse közleről néznék szerintem elég a FHD, erre kb 150-200 ezer HUF lenne a keret. Erre a TV-re az igény, hogy sporteseményekre pl. focira megfelelő legyen, továbbá jó lenne ha a beépített hangszórója is viszonylag jól szólna és jó lenne a kezelhetősége.
Kellene még egy 32-es TV, ezzel szerelnék fel a szobákat, itt nem is a képminőség a fő szempont, hanem, hogy jól kezelhetőek legyenek, megbízhatóan működjenek. Erre a keret 60 ezer HUF.

Köszönöm!

(#24028) burneey


burneey
csendes tag

Sziasztok eközül a két tévé közül melyiket választanátok?

[link]
https://hardverapro.hu/apro/lg-43uh6207__4k_uhd_hdr_pro_hdr_10_smart_2_ev_teljesko/hsz_1-200.html
[link]

(#24029) kokokka


kokokka
őstag

Akkor egy újabb kérdés részemről. Ha egy TV-nél minden egyéb adatától eltekintünk akkor melyik a jobb :

Vertical frequency 60Hz
Vertical frequency 120Hz

Sőt, pontosítok : kell-e, szükséges e, hogy egy TV 120Hz-es legyen vagy teljesen jó a 60Hz-es is. Mert egy kinézett QLED TV-nél ez is előny lehet a többi 60Hz-éhez képest, de nem tudom, hogy valóban az e? Hogy számít e egyáltalán...

(#24030) burneey


burneey
csendes tag

Köszi a választ. Nem tudom, hogy a tévéknél mennyire számít, nekem 144hzes monitorom van és ha meglátok egy 60hz es monitoron kurzort mozogni az is akadozik..

(#24031) burneey válasza kokokka (#24029) üzenetére


burneey
csendes tag

bocsi és ezt hol tudtad megnézni? :D sehol nem találom

(#24032) kokokka válasza burneey (#24031) üzenetére


kokokka
őstag

Itt keresgélj :

DS

(#24033) burneey válasza kokokka (#24032) üzenetére


burneey
csendes tag

köszi

(#24034) Beep78


Beep78
csendes tag

Sziasztok! Ma vettem egy KD55XE8505BAEP tv-t, két kérdésem lenne, normális, hogy hiába dugok bármely USB-re egy filmekkel teli HDD-t nem olvassa be? Pendrive-ot olvas, illetve nem tudom a google hang keresését használni, azt írja nem működik! Illetve mit érdemes rá telepíteni play áruházból?

(#24035) koqxdio


koqxdio
csendes tag

Digitalszalon-t melőzzétek mint vásárlás helyét, kifutott/kifutó szériákat árusítanak, központi márkaszervizek nem mozdulnak a régi kütyükre(1 napja vásároltra sem), ajánlott szervizükben pedig 1,5-2 hét csak a bevizsgálás!

(#24036) Gypsy56


Gypsy56
csendes tag

Arra gondoltam, megpróbálom újra, elvégre a remény hal meg utoljára. Viszont ha netán válaszolna valaki, megígérem, BIZTOS NEM a Digitalszalonban veszem meg!
"Sziasztok ! Vennék egy tv-t, kettőt néztem ki. AZ egyik a Samsung UE49NU7102, a másik az LG 49UJ701. Mindkettő 160 rugó. Esetleg inkább egy másikat? Köszönöm, ha valaki tud segíteni a választásban. A felhasználás szinte teljesen filmnézés lenne. Elolvastam minden okosságot, amit találtam. Amit nem tudok, hogy VALÓBAN milyen az a Harman hang, és hogy tényleg nem elég világos az LG IPS kép? Nekem egy öreg Toshiba 40LV733N van, egyszerűen imádom, nagyon szép természetes képe van, sosem kellett javítani, pedig lassan annyi idős, mint Bem apó. A bajom vele az, hogy tényleg csak sötét szobában lehet nézni."

Csak mijafenézd meg azt a hogyishíjjákot, jó lesz az!

(#24037) Dolphine válasza Beep78 (#24034) üzenetére


Dolphine
addikt

Mekkora HDD? Milyen fájlrendszer? 2,5 vagy 3,5?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24038) coppola válasza Gypsy56 (#24036) üzenetére


coppola
tag

Szia! Harman hang mindenképp jobb az átlagnál, Ips fényerőtől nem kell félni, a döntés inkább azon áll, hogy jellemzően sötétben filmezel,vagy világos szobában.
Szvsz sötét szoba: samu,
világos/vegyes: Lg
és ez kb bármelyik árkategóriára igaz.

(#24039) coppola válasza kokokka (#24029) üzenetére


coppola
tag

Attól függ,hogy milyen tartalmat jelenítesz meg rajta, pl. játékok esetében fontos lehet, vagy 60 fps fölötti videók esetében, de például a jellemzően 24fps mozik esetén "szappanopera" effektust tud okozni,tehát bizonyos szitukban rosszabb a 120Hz.

(#24040) kokokka válasza coppola (#24039) üzenetére


kokokka
őstag

Tehát akkor a 60Hz tulajdonképpen bőven jó, ha nem játszom a TV-n? Mert nem játszom rajta :)

(#24041) bagyulajuve válasza coppola (#24039) üzenetére


bagyulajuve
addikt

sport nézéséhez is jó, ha tudja a TV a 120 Hz-et
most 100 Hz-es TV-m van és időbe tellett mire megszoktam a filmek nézését :DDD

Resistencia eterna

(#24042) coppola válasza kokokka (#24040) üzenetére


coppola
tag

Akkor bőven, valahol olvastam egy cikket, amiben a hollywood-i stúdiók hisztiznek a tv gyáraknak,hogy fejezzék be a 120hz mizériát,mert rontja a minőséget a mozira gyártott filmeknél. Valaki javítson ki,ha rosszul emlékszem!

u.i: a Sport jogos!

[ Szerkesztve ]

(#24043) kokokka válasza bagyulajuve (#24041) üzenetére


kokokka
őstag

MIt kellett megszoknod benne?

(#24044) bagyulajuve válasza kokokka (#24043) üzenetére


bagyulajuve
addikt

a szappanopera effektust

de amúgy én is tv vásárlása előtt vagyok és 120 Hz-eset tervezek venni

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#24045) Gypsy56 válasza coppola (#24038) üzenetére


Gypsy56
csendes tag

Köszi a választ, ha jól értem igazából mindegy? Kb ugyanaz a kettő? Azért kérdezősködöm, mert elmentem megnézni a saját szememmel, de semmit nem lehet megtudni. szigorúan csak ugyanaz az UHD demo nézhető, távkapcsoló nincs, fene tudja milyen beállításban. Vittem pendrive-on zenét a Harman hanghoz, film trailert a képhez, nem engedték megpróbálni. A kettő egymás mellett tényleg olyan volt, hogy a samu képe fényesebb volt, de ez így nem sokat ér.

Csak mijafenézd meg azt a hogyishíjjákot, jó lesz az!

(#24046) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!

Ez most jó vételnek számít? SAMSUNG UE55MU9002TXXH 262k

Nem tudom mennyire jó vétel, gyorsan megrendeltem, nehogy elfogyjon, de visszamondom, ha van ennyiért jobb. PS4-re, Sorozat nézésre. Samsung E550 plazmát váltana, becsíkosodott szegény.

(#24047) Koley


Koley
tag

Sziasztok!
S.O.S légyszi segítsetek, belépő kategóriában nézelődök, vagy Samsung UE40M5002 a kiszemelt, vagy a LG 43LJ594V. Utóbbi olyan 9-10 ezerrel drágább, és nem tudom megéri-e.
Általában Samut mondják jobbnak képminőségben, LG túlszaturált, legalábbis ebben az árszegmentsben.
Utóbbi plusz tizessel valamivel jobban felszerelt, van rajta wifi és miracast, widi támogatás, HDMI-CEC meg DLNA de ezek olyan extrák amik kifejezetten nem érdekelnek. HDMI kábellel is tudom nézni a filmeket, a számítógépről. Netflix meg ha egyszer érdekelne arra meg ott a ps4, és youtube meg hbo go is fut rajta. Ráadásul azt írják akadozik néha eldobja a netet ez az LG tv.

Samsung 2x10w míg az LG 2x5 Dolby + DTS támogatással mindkettőnél. Bár tudom nem mérvadó a külünbség, igazi hangzás házi mozin jön, de ha egy hangyafasznyival jobb a samu akkor én már annak is örülök. Ha képminőség ugyan az, akkor is inkább maradok a samunál, mert az extrák nem érdekelnek. Csak a kép az elsődleges szempont, köszönöm ha segítesz!

(#24048) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
Második tv-nek keresek egy egyszerű készüléket. Nincs semmi elvárás, esetleg YouTube...
Erről a tv-ről valaki tud valamit?
[link]
Csak a Smart tv-ken lehet megosztani tartalmat? (pl:tabról a képeket vagy YouTube videó)
Köszönöm

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#24049) Tamas02133


Tamas02133
újonc

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy a Sony KD55XF9005 Android SMART LED tv-ben IPS vagy VA panel van.

Előre is köszönöm.

Tamás

(#24050) junior11 válasza Tamas02133 (#24049) üzenetére


junior11
veterán

Szia, tudtommal VA panel van benne.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.