Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#44251) Hunter2


Hunter2
addikt

Rendeltem egy qe65Q82-öt a mediamarkt-tól, a szamigroup nevű futárcég fogja hozni.
Mi a tapasztalat, ki lehet bontani fizetés előtt hogy nem-e sérült a termék?

mandin

Más a talpa.

[ Szerkesztve ]

(#44252) fauv válasza mandin (#44249) üzenetére


fauv
őstag

Q80 = Q82
az amerikai Q80 az eu Q85 -el egyezik meg.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#44253) Jorgi Kormi válasza MoRT2195 (#44236) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

LG vagy Pana szerintem , de olvasgathatsz az oled topicban is.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44254) AL válasza IO.sys (#44243) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ha az említett SM9800 - ashoz hasonlítjuk, akkor jelentősen gyengébbek.
Az említett 2 készülék "gyengeségei" : nem valós 10 bit ( szín ), csak 50 Hz ( mozgásmegjelenítés), edge ledesek ( a 9800 asé az egyik legmodernebb direct led ), többféle HDR, stb. [link]
A 8200 - asra többen panaszkodta bevilágítási hibák miatt. Ez főleg akkor látható, ha sötétben is nézed.
Ha a google keresőbe beütöd a típusszámokat előjön néhány teszt is.
[link] , [link] , [link] , [link] , Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#44255) IO.sys válasza AL (#44254) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszi szépen, így már világos!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#44256) IO.sys


IO.sys
őstag

Régebben hallottam olyan biztosításról vagy extra garanciáról, ami kijelzőtörésre is érvényes. Ilyen van még? Van egy másfél éves lányom, egyre több mindent elér, egyre erősebben dob...

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#44257) Aflamin válasza AL (#44062) üzenetére


Aflamin
tag

Üdv!
Reggel megjött, du. beüzemelve!
Samsung QE55Q60R
Eddig tökéletes, semmi kivetnivaló nincs rajta és benne. :)

(#44258) AL válasza Aflamin (#44257) üzenetére


AL
addikt

Szia. Remélem sok örömed lesz benne és sokáig hibamentesen tudod használni !
Ha teheted szerintem érdemes + 3 év garanciát venni hozzá.
Ha az MM ben vetted, ott tudtommal fél éven belül vehetsz. Jó tévézést ! Üdv.

(#44259) AL válasza IO.sys (#44255) üzenetére


AL
addikt

Szívesen. Nézz jól körül, mert minden attól függ, hogy Neked milyen igényeid vannak, mennyire "kihegyezett a szemed" a Led tévék apró hibáira.
Sokan tökéletesen elégedettek az olcsóbb tévékkel is, mások ( mint Én ) meg a félmillásba is mindig találnak hibát . Nem akarlak felesleges pénzkidobásba hajszolni, ezért mondom, hogy érdemes átnézni a választékot.
Ha nem félsz az androidtól, akkor ezek a Sonyk jó árban vannak, szintén IPS panelesek : [link] , [link] , XG8505, 8577, 8596 (szinte ugyanaz ).
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#44260) IO.sys válasza AL (#44259) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszi, a tulajdonságaik alapján az SM9800 a megfelelő, elég videofil vagyok. Az ára és a másfél éves gyerekem szándékai miatt viszont komolyan aggódok a kijelző épségéért, bár egy olcsóbb 65-ös tv is drága elektronikai hulladék lenne, szóval nem tudom.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#44261) ColdMan


ColdMan
tag

Ismét itt vagyok. :)
Két versenyző maradt a porondon.
[link]
[link]
Én az LG felé hajlok az IPS miatt, de ha a Samut javasoljátok, megfontolom.
Köszi a válaszokat!

(#44262) m1lan válasza ColdMan (#44261) üzenetére


m1lan
őstag

Én mindenképpen VA paneleset szerettem volna, 43TU8002-t vettem. A nappalinkban egy előző szériás 50RU7100 tesz szolgálatot, tesztek alapján az a jobb, de nekem sokkal jobban tetszik ez az idei "Crystal UHD" képi világ. Meg kell nézni, én "Normál" képi móddal használom, egy kicsit túlszaturált, de az én Super Amoledhez szokott szememnek ez a jó, az RU7100 egy fakó szarnak tűnik emellett.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#44263) Petibaba46 válasza rainman72 (#44248) üzenetére


Petibaba46
csendes tag

Köszi a választ, szimpi ez a Philips. Szabad ezt a márkát? Esetleg LG-ben javaslat?

(#44264) Gino20 válasza Kiskutya (#44215) üzenetére


Gino20
őstag

Azért egy aprócska dolgot ne felejtsünk el vagy épp nem árt tudni. A TV lejátszója össze sem hasonlítható egy médialejátszóval szóval hiába várnád el az akár 400-500 ezres TV-től az valószínűleg sosem lesz kadenciahelyes a lejátszás (,,érzékenyebb" szem egyből észre veszi), és főleg a hangban lesz brutál (esetemben biztos) a különbség. Egy Amlogic box CE-vel vagyis Kodival tömörítetlenűl továbbítja a hangot, így a TV szó szerint csak egy megjelenítő lesz (személyes tapasztalat alapján Kodi ezt már android alatt sem tudja). 20-30-40 papírról van szó, de számomra úgy, hogy használok külön hangkeltőt, nem kérdés, hogy megérte (ezt a különbséget még egy részben hallássérült is kihallaná). Sok kimondott tesztvideóval is próbáltam meg persze a lényeg esetén, vagyis filmeknél is azonnal hallható a különbség és szerintem azért ez a látszat szerintem nem olyan vészes :)


Plusz számomra óriási pozitívum, hogy a Transmission-nek köszönhetően nem kell szenvedni a filmek letötésével, külső HDD pakolgatásával (60Gb még az 5GHz-es wifin sem megy át és akad) hanem akár laptopon vagy telefonon elindítok egy torrent letöltést és azt a box intézi (ráadásul 1000-es LAN-on).
A box használata sem plusz feladat, mert a megfelelő beállítást követően az csak a TV forrásnál az SB-t kiválasztva ,,éled fel"...............de persze kinek mi a fontos, igény

[ Szerkesztve ]

(#44265) seria válasza ginola (#44011) üzenetére


seria
tag

U8QF felirat blooming [link]
Amennyire fotón látszik.

(#44266) ginola válasza seria (#44265) üzenetére


ginola
addikt

Köszi.
Ha szürke lenne a felirat szerintem kevésbé lenne látható.
Sony NX 710-nél miért nincs ilyen?
Előtte pontosan milyen tv-d volt?

[ Szerkesztve ]

(#44267) seria válasza ginola (#44266) üzenetére


seria
tag

Szívesen!

A gyári lejátszóval lehet a feliratnak szint is választani és hátteret is.
Panasonic G15 plazma

(#44268) IO.sys válasza AL (#44259) üzenetére


IO.sys
őstag

Tudnál esetleg a 9800-nál olcsóbb full-array local dimminges LG-t mondani? Jelenleg ez majdnem félmillió forint az MM-ben. Az frc nem zavar, ha azon múlik. Próbálom különböző oldalakon összevadászni az infót, de nem jön össze, valami mindig hiányzik, vagy az ár, vagy az infó maga, így meg rohadt nehéz.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#44269) rainman72 válasza Petibaba46 (#44263) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Szabad persze,nálam most is van ez a tipus 55"-ba
Volt az elmult 2 évben több is!
Nem azért cseréltem mert rosszak,hanem méret és tipus miatt!
Az ambilight is még tavaly ért el oda,hogy megfizethető lett mindekinek!
Sztem jobban jársz mint az alap Lg-vel!
Lg tvm csak 3Dsk voltak mostaniak nem!
Olvass bele az Lg forumba 5-6 oldalt!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44270) Kiskutya válasza Gino20 (#44264) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igazad van kinek mi a fontos. Egyébként egy kérdés a te média lejátszóddal meg lehet azt csinálni hogy a hang erősítőre a kép meg tv-re megy?

hmm...

(#44271) rainman72 válasza Kiskutya (#44270) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Sztem a Himedia Q30al,ami nekem is van,meh lehet,van rajta optika is!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44272) Kiskutya válasza rainman72 (#44271) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi meglesem.

hmm...

(#44273) fauv válasza Kiskutya (#44272) üzenetére


fauv
őstag

menj át a Milyen asztali médialejátszót? topikba. Ott profik vannak, tuti segítenek.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#44274) Kiskutya válasza fauv (#44273) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ok, köszi, benézek este meló után.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#44275) krisztyann


krisztyann
tag

Sziasztok!

50" méretben 150 ezerig van jobb alternatíva a Samsung UE50TU8002-nél? A VA panelt preferálnám, csak szemből lesz nézve, de ha esetleg van jobb IPS alternatíva akkor el tudom engedni a VA-t. A SONY BRAVIA KD-49XG7096BAEP-t néztem, mint IPS paneles.
TV műsor, Netflix, esetleg kis PS4 menne a készüléken.

Előre is köszönöm!

(#44276) rainman72 válasza krisztyann (#44275) üzenetére


rainman72
Topikgazda

50" 150e kategoriába nem igazán van jobb
Mondjuk a Samu is 160e
Itt meg tudod nézni ha átállítod,
olcsóbb-drágára [link]
Estleg IPS 2020s Lg 50UN8100

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44277) AxBattler válasza krisztyann (#44275) üzenetére


AxBattler
félisten

Múltkor néztem MM-ben az LG 50UN8000-et, és nekem bejött, szép képe volt, bár kevésbé volt szaturált, mint a Samsung tévéi. Ha az élénkebb, kevésbé természetes színeket szereted, akkor Samuval jársz jobban.
(Ahogy néztem, LG-től az 50", 60", 70", és 82" méretű TV-k VA panelesek.)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44278) rainman72 válasza rainman72 (#44276) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Bocsánat az 50UN81 nem IPS :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44279) Hunter2 válasza Kiskutya (#44270) üzenetére


Hunter2
addikt

Gondolom van a média lejátszón optikai hang kimenet amit az erősítőbe továbbít. A képet meg hdmi-n viszi a tv-hez.

(#44280) rainman72 válasza Hunter2 (#44279) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ezt irtam én is a Himediáról!
Még analog is van,régi tvhez,kisebb kompakt házimozihoz!
Ez viszont miért jó,vagy nincs hely az erősítőn?

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44281) Kiskutya válasza Hunter2 (#44279) üzenetére


Kiskutya
veterán

Így lenne a jó nálam. Lehet tesztelèsre szerzek egye.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#44282) koncz-314


koncz-314
csendes tag

Sziasztok!

Az első TV-m megvásárlása előtt állok. Főleg szemből nézném, filmezésre és ritkán játékra használnám. A keret kb 200 e Ft. 50-55" körüli méretben gondolkodom. Első körben ő jött velem szembe: Samsung UE55TU8502

Mi a véleményetek róla? Tudtok ajánlani esetleg a kategóriában jobbat?

Köszönöm

(#44283) krisztyann válasza AxBattler (#44277) üzenetére


krisztyann
tag

Köszönöm mindkettőtöknek, megnézem az LG-ket is.

(#44284) Persie12


Persie12
aktív tag

Sziasztok!
Tv vásárláson gondolkozok és mindenképp olyan tvt szeretnék ami képes 120Hz képfrissítésre. Meg tudom valahol nézni hogy jelenleg melyek azok a tv-k amik 4K felbontás mellett 120Hz-es panellel vannak szerelve? Mindenképp ez lenne a fő szempont mivel szeretnék venni majd egy PlayStation 5-öt jövőre.
Előre is köszi! :R

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#44285) AxBattler válasza Persie12 (#44284) üzenetére


AxBattler
félisten

És szerinted a PS5 tudja majd a natív 4K-t, HDR-el, VRR-el, 120Hz képfrissítés mellett?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44286) salapp válasza AxBattler (#44285) üzenetére


salapp
addikt

Na itt a lényeg. A rövid válasz: luf@szt fogja.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44287) AL válasza IO.sys (#44268) üzenetére


AL
addikt

Szia . A tavalyiak között itt láthatsz 2 IPS és 2 VA kijelzőset.
A 9800 ashoz hasonló kijelzője van még a 9010 - esnek. Az idei NANO sorozat még új, ezért drágábbak, mint az SM sorozat . Érdem több MM üzletet is felhívni, mert sokszor üzletenként más árak vannak, az itt látható netes ártól is lehet drágább és olcsóbb is.
VA paneles : Sony Bravia KD-65XF9005B , Samsung QE65Q70RA - ezt nem jelzi az MM netáruház, de üzletekben még lehet. Samsungnál az idei T végű Q70T már csak edgeledes panelt kapott.
A Sonynak és a Samsungnak is van még több full-array local dimminges panelja, de azok, még ezektől is drágábbak. Mindegyik VA panel. Ha látsz kedvező áru készüléket, a fenti táblázatban ellenőrizheted a kijelzőjét és a többi lényeges adatot, csak a jobb felső sarokba kell a típusszámot beírni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#44288) IO.sys válasza AL (#44287) üzenetére


IO.sys
őstag

:R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#44289) Persie12 válasza AxBattler (#44285) üzenetére


Persie12
aktív tag

Itt most nem az volt a kérdés hogy mit bír a konzol. Hanem hogy hol lehet megtalálni egy ilyen weblapot/listát. Meg hát honnan tudod hogy szeretnék Vr-ozni vagy sem?
Amúgy meg: [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#44290) kecsawi válasza Persie12 (#44289) üzenetére


kecsawi
senior tag

[Itt] keresnék rá a szűrőt használva.

(#44291) AL válasza AxBattler (#44285) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ezen az oldalon meg tudod nézni, csak a jobb felső sarokba kell beírni a típusszámot : [link]
Bocs ! Rossz címre írtam. Persie12 - nek szerettem volna. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#44292) AxBattler válasza AL (#44291) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk egy olyan oldal engem is érdekelne, mint a GSMArena-n a "phonefinder" funkció.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44293) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Gondolkodom, hogy leváltom a majd tíz éves 51" plazmát (illetve megmarad, de mint második tv).

Tesztek alapján jelenleg a Panasonic TX-65GX800 a befutó nálam. Árban kb. eddig szeretnék elmenni (+10-20e belefér). Méretben minél nagyobb, vagyis ez a 65" tökéletes.
Smart része teljesen lényegtelen, Corelec lesz rákötve.
Sok focit nézek, így nem bánom, ha focira jó a kép. A forrás DVB-C, 1080i, Digikabel.
Nyilván van tőle jobb, cserébe sokkal drágább. Jó vétel vagy mit lenne érdemes megnézni még?
Köszönöm

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44294) salapp válasza gurabli (#44293) üzenetére


salapp
addikt

Mint mostanában mindegyik Pana lcd tv, ez is natív 50Hz, szerintem már a kilenc éves plazmád is 100Hz-es volt.
Mondjuk ilyen árfekvésben nehéz lenne bármit ajánlani, ami megfelelhet 65-ösben.
Szóval ha nincs messze egy edigital üzlet, akkor rendelj egyet neten, próbálgasd, és ha nagyon nem felel meg, két héten belül vidd vissza.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44295) gurabli válasza salapp (#44294) üzenetére


gurabli
senior tag

Hm, nagyon zavaró az 50Hz?
A plazmával nem hiszem, hogy tudna versenyezni egyik sem, max egy OLED. Lehet, hogy néhány HDR+ film 4K-ban meggyőzőbb lenne, de azon filmek 90%-a sz*rt sem ér (nekem), így nem biztos, hogy van jelentősége. Ezek a szuperhős akármik kimondottan irritálnak, tehát maradnak a "klasszikusok", ahol nem annyira a HDR, inkább a képernyő mérete számít.
Ami lényeges, az a foci. Ott nem lenne rossz, ha nem lenne visszalépés a plazmához képest.
A többi pedig sorozat (1080p jellemzően).
És néha NG, Discovery, de ott meg sokszor archív felvételek :)

Ha elengedem a 65-os méretet és mondjuk maradok 50" környékén (mondjuk ha lehet, akkor 55" a 49" helyett), akkor mi lenne a jó vétel?

Amúgy a GX800-as sorozatról minden review áradozik, hogy best buy, nyilván ár-érték arányban.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44296) salapp válasza gurabli (#44295) üzenetére


salapp
addikt

Azért ne add fel, eléggé dícsérik a GX8-as szériát, akik vettek, ár/érték arányban.
Hátha bejön neked is.
Ha mondjuk 55-re le tudnál menni, akkor esetleg:
55XF9005
plazma után mozgásban ez nem lesz nagy érvágás, nagyon jól finomhangolható, 48 zónás egyedileg szabályozott háttérvilágítás, VA panel kiváló kontraszt aránnyal (6000:1), natív 100Hz-es panel, valódi 10bites, elég jó csúcs fényerő (600cd/m2) Ilyesmi. Ja, és ez is "QLED", vagyis a Sony terminológiájában Triluminos, a nagyobb megjeleníthető színtér érdekében.
Ha 20 fokos szögnél nagyobbról is nézné valaki, akkor figyelni kell, mert már elkezdenek a VA paneleknél torzulni a színek.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44297) Persie12 válasza kecsawi (#44290) üzenetére


Persie12
aktív tag

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#44298) gurabli válasza salapp (#44296) üzenetére


gurabli
senior tag

És pont ezt a Sonyt nézegettem :)
Igen csak jókat írnak erről is. És a mozgást talán még mindig a Sony kezeleli legjobban, és focinal pont ez számít leginkább. Igaz, a Pana is jó ebben.

Sajnálnám, ha nem lenne 65" méret, de nyilván annyiból főzünk, amennyi van. És az 55" sem kicsi, sőt. A plazma 50"-es, így valamivel nagyobb lenne méretben. Ha nem is akkora előrelépés, mint a 65". Azzal el is érném kb a max méretet, amit egy nappaliban normálisan el lehet helyezni, nézési táv, stb (asszonyak már az 50" is túl nagy...).

Minőségben sokkal jobb lenne a Sony? Vagy kárpótol a GX800 65" mérete? Nem könnyű dönteni, ráadásul hiába nézem meg őket, nem jön ki egy üzletben a különbség.

Betekintésk szög: ismét, plazma tulajkent ez (is) ismeretlen számomra. Általában szemből nézzük, ritkán oldalról. Főleg én :) De a 20 fok az elég ijesztően kevés, az már egy kanapé melletti fotel, sőt! Persze ISP panel van, de ott meg gondolom engedjem el a képet.
Ja, HDR+ és DolbyVision: a GX800 mindet tudja. És nagyon jókat írtak róla. Focinál és régebbi filmeknél, illetve a legtöbb sorozatnál ez nem érdekes. Új filmeknél jól jöhet. Kérdés, mennyire? Mert a Sony az nem dinamikus HDR.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44299) IO.sys válasza AL (#44287) üzenetére


IO.sys
őstag

Holnap megyek nézelődni és vásárolni is, remélem, sikerül 2 vesével kijönni a boltból. De az biztos, hogy csak gazdasági totálkár biztosítással hozom el, ha az nincs, akkor nem lesz.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#44300) salapp válasza gurabli (#44298) üzenetére


salapp
addikt

A 20 fokot úgy kell érteni, hogy onnantól - főleg sötétben és sötét jeleneteknél - a nézővel átellenes oldalon a képernyő felületének úgy harminc százalékán szép fokozatosan elkezd "fakulni" a szín, a szög növelésével ez a terület és a látható fakulás is növekszik.
Ez szinte panelenként eltérő jelenség. Van, akinek csak jelentősebb szögből tűnik fel igazán, van, aki érzékenyebb erre, eléggé szubjektív észlelés ez is.
Nagyjon jó áron van az a 65GX800, én azt mondom, próbáld be, felkészülve az esetleges elállásra.
Akkora képmérettel nézve azért minden "szebb".
Az XF ugye 2018-as technikai szinten áll, csak még mindig gyártják(gyártották), a GX értelemszerűen többet ad HDR, DV fronton.
Olyan nyomi dolog, hogy a Pana így visszalépett 50Hz-re.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.