Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) placeboHUN1 válasza kellerman (#44700) üzenetére


placeboHUN1
csendes tag

Ez ugye 120Hz-es,van a app-ok között valamilyen iptv progi vagy letölteni lehet hozzá?

(#44702) kellerman válasza placeboHUN1 (#44701) üzenetére


kellerman
tag

Igen 120hz, az appokig még nem jutottam el, majd megnézem.

(#44703) AL válasza Azteeek (#44691) üzenetére


AL
addikt

Szia . Az alábbi levelekben találsz néhány tippet : [link] , [link]
55 - ös méretben olcsóbb ( 50 Hz ) VA paneles : Sony 55XG7096 ( nem androidos ),
a Samsungok szintén VA panelesek.
58 - as méret VA panel : Panasonic VIERA TX-58GX830E
IPS : LG 55UM7450 , Sony Bravia KD-55XG8096B ( ez androidos ).
Ezen az oldalon megtudod nézni az adatokat, a jobb felső sarokba kell a típusszámot beírni.
A betűjelzések sokat jelentenek.
65 - ös méretben olcsóbb ( 50 Hz ) VA paneles : Samsungok
IPS : LG 65UM7450 , Sony Bravia KD-65XG7096 ( ez nem androidos ) , Sony Bravia KD-65XG8096B ( ez androidos )
[link]
100 Hz : VA panel [link] ( RA a vége ),
IPS panel : [link] ,
Üdv.

(#44704) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Valaki nem tudja hogy kell ezt az univerzális távirányítót aktiválni tv-hez? Pár hete még működött, azóta pakolgatások után, újra beüzemeltem, de semmi, világít a led rajta amikor a gombokat nyomom, de a tv egyáltalán nem reagál rá semmit sem.

(#44705) f4lcon válasza fecaga21 (#44704) üzenetére


f4lcon
őstag

szerintem még kérdezd meg kétszer, hátha akkor majd válaszol valaki :U

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#44706) AL válasza fecaga21 (#44704) üzenetére


AL
addikt

Szia. Lehet, hogy elfelejtette a TV kódját. Ha ismered ismét be kellene ütni.
selecline 863851
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#44707) H.Ferenc


H.Ferenc
csendes újonc

Szép napot. Alkalmi filmezésre vásárolnék 4K-s tv-t. 55"-65" között gondoltam és 140K-180K közötti árfekvésben.Nagyjából szemből nézi mindenki. 5.1-es hangrendszert szeretnék kötni rá kábelen(nem prio).Mik jöhetnének szóba?

(#44708) royal63


royal63
tag

Üdv !
T-nál már kapható az LG 50un74003 !

További szép napot !

[ Szerkesztve ]

(#44709) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Tudom egy kicsit Off de mi a véleményetek erről a termékről ?

(#44710) coppola válasza Csabi1984 (#44709) üzenetére


coppola
tag

Zseniális, hiánypótló cucc

(#44711) rainman72 válasza H.Ferenc (#44707) üzenetére


rainman72
Topikgazda

65"-ba nem sok minden jöhet szóba!
Talán ez akcióba 150ért [link]
Vagy ez [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#44712) AxBattler válasza royal63 (#44708) üzenetére


AxBattler
félisten

Én még nem látom a listában... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44713) Csabi1984 válasza coppola (#44710) üzenetére


Csabi1984
addikt

2 Kg mennyire mérvadó? Egy soundbart is rátudnék tenni?
vagy vegyek inkább 2db-ot a súly elosztás végett?

(#44714) royal63 válasza AxBattler (#44712) üzenetére


royal63
tag

Szia !
Abban nincs is benne , beírod a gugliba LG 50un74003 és az árukeresőre rámész ott kiadja
[link] aztán legörgetsz a T-re .
Én is véletlenül találtam meg.

További szép estét.

(#44715) asdf_ válasza royal63 (#44714) üzenetére


asdf_
veterán

Szegény T meg fizeti a percentet az árukeresőnek... A T-s linket kellett volna inkább bemásolni (az utm source-os végét természetesen levágva).

(#44716) royal63 válasza asdf_ (#44715) üzenetére


royal63
tag

Bocsi :R

(#44717) coppola válasza Csabi1984 (#44713) üzenetére


coppola
tag

Sztem elbír az többet is, nyilván gondolnak a kijelzőre, meg a hátlap kialakításra is. Próbáld meg először 1-el, aztán meglátod mennyire ficereg

(#44718) Petibaba46 válasza f4lcon (#44705) üzenetére


Petibaba46
csendes tag

Ha építő jelleggel nem tudsz hozzászólni egy segítséget igénylő ember kérdéséhez mégis minek vakkantasz bele az internetbe?

(#44719) seria válasza kellerman (#44700) üzenetére


seria
tag

Milyen plazmát váltott? Én is arról váltottam. Kíváncsi leszek a véleményedre ha megosztod.

(#44720) fauv válasza f4lcon (#44705) üzenetére


fauv
őstag

Ha nem tudsz normálisan válaszolni egy kérdésre, csak ilyen tapló módon, kérlek hagyd el ezt a topikot, erre nincs itt szükség.

fecaga21
próbálj elem cserét is, én is jártam így, világított a pici led, de a TV nem reagált, lehet kevés volt benne szufla, elemcsere után minden jó lett.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#44721) Log4n88


Log4n88
csendes tag

sziasztok
Melyik tvt vegyem? Sony 55xf9005bu vagy sony 55xg85?
Kb 20ezerrel dragabb az xg. Vagy esetleg tudnatok mondani 65colban vmi jot hasonlo arkategoriaban? Koszi elore is

(#44722) Kiskutya válasza Log4n88 (#44721) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én az xf-et venném. Adatok alapján jobb mint a másik. Va paneles inkább szemből érdemes nézni és jobb a feketéje.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#44723) fauv válasza Log4n88 (#44721) üzenetére


fauv
őstag

Kérdezz rá a Sony TV topikban is, ott vettek jópáran mindkét típusból, van összehasonlítási alap, de a 9-es sorozat mindig jobb, mint a 8-as.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#44724) Log4n88


Log4n88
csendes tag

Koszi mindenkinek, neztem meg 3gy samsung 55q6rat tipust, vagy maradjak a sonynal?

(#44725) Kiskutya válasza Log4n88 (#44724) üzenetére


Kiskutya
veterán

Samsungba minimum 7es szériát érdemes venni.

hmm...

(#44726) kellerman válasza seria (#44719) üzenetére


kellerman
tag

Samsung ps50b550-t váltott, most még sokat nem használtam az új tv-t, próbálgatom a beállításokat egyenlőre.

(#44727) kellerman válasza placeboHUN1 (#44701) üzenetére


kellerman
tag

SS IPTV-t találtam az appok között, nincs sok app az áruházban.

(#44728) Ruddy


Ruddy
csendes tag

Sziasztok!

Végül úgy néz ki, hogy leszűkítettem a választást erre a 4 modellre [link] . Feltételeztem, hogy a direct led minden esetben jobb mint az edge led. Na hát kiderült, hogy nem ilyen egyszerű... A 4 lehetőség közül tudnátok valamelyiket ajánlani? Vagy innentől már csak preferencia kérdése az egész / nincs egyértelmű győztes? :R

(#44729) Csabi1984 válasza coppola (#44717) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#44730) kecsawi válasza Ruddy (#44728) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nálam ezek közül a 7600 lenne a befutó

(#44731) AL válasza Log4n88 (#44724) üzenetére


AL
addikt

Szia. A 9005 ös az egyik legjobb VA paneles ebben a kategóriában. Korábbi leveleimben és a fenti összefoglalóban találsz cikkeket a Panelekről. A Sony xg85.. IPS paneles. Nagyobb a betekintési szöge, de kisebb a kontrasztja és rosszabb a feketéje, mint a VA paneleseknek. Edge ledes. A Samsung Q60 R szintén 100 Hz és ez VA paneles. A Samsungban nincs DTS dekóder. A Sonyk androidosak. Ha szemből nézitek, akkor a 9005 -ös a jobb választás. Üdv.

(#44732) AxBattler válasza Ruddy (#44728) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha csak ezek közül lehet választani, akkor 50Um7600.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44733) royal63 válasza AxBattler (#44732) üzenetére


royal63
tag

Szia !
A 7600 és a 7450 között van nagy különbség ( a színen kívül ) , mert itt az adatokban minimális az eltérés és mindkettő VA és Direct Led ?

(#44734) Ruddy válasza AxBattler (#44732) üzenetére


Ruddy
csendes tag

Természetesen nyitott vagyok más modellekre is, de magamtól ezekre tudtam leszűkíteni. Ha esetleg van más javaslatod szívesen meghallgatom, mert ha van olyan lehetőség, ami jobb élményt nyújt picit drágábban akkor hosszú távon inkább az éri meg. :)

(#44735) Narandil


Narandil
tag

Sziasztok!

Meglepő módon filmnézésre :) , s extraként alkalmanként offline pc-s játékokhoz nézek tv-t.
Van pár, amit kinéztem, de a témában teljesen otthontalanul mozgok (nincs is saját tv-m :) , csak pc-n szoktam filmezni).
Amiket eddig kinéztem:

Samsung UE43TU7002
LG 43UM7050PLF
Philips 50PUS6704
LG 43UM7450PLA

Árban ez a max 120.000 lenne a limit, s méretben is a Philips 126 centimétere a max. Nem vagyok márka fan, csak egy megbízható, s képileg jó minőségű tv-t keresek.

Előre is köszönöm a véleményeket, tanácsokat! :)

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#44736) AL válasza Narandil (#44735) üzenetére


AL
addikt

Szia . Nagyon eltérő készülékek, különböző ( VA, IPS) panelekkel. Tegnapi leveleimben olvashatsz a Panelekről és a DisplaySpec oldalon megnézheted az adataikat. Méret, kijelző, stb. Ha tudod nézd meg őket egy nagyobb áruházban és magaddalvitt filmrészletekkel hasonlítsad össze őket. Üdv.

(#44737) Narandil válasza AL (#44736) üzenetére


Narandil
tag

Nézegetem az összehasonlításokat. Panelből a VA lenne a megfelelőbb.
A TV Tuner szekcióban a Samsungnál csak DVB-T2 és DVB-C van felsorolva. Ez számít valamit, vagy igazából ez a kettő betakarja a többit is?
Tapasztalat alapján melyik a jobb az edge, vagy direct led? Vagy van egyáltalán különbség?
A többit nézve nagyjából egyeznek, de a Samsung bluetooth előnnyel vezet a Philips-el szemben.
Azért tovább vizslatok még a piacon. :)

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#44738) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Itt van még egy teszt a Hisense u8q-ról : [link]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44739) Wolverine válasza Narandil (#44737) üzenetére


Wolverine
félisten

Az LG-k közül a 7450-ben is van BT, plusz az jobb, mint a 7050. A Samsung képe szép, a proci és a szoftver gyors, de 2 HDMI és 1 USB van rajta, a többieken 3 HDMI és 2 USB.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#44740) Narandil válasza Wolverine (#44739) üzenetére


Narandil
tag

A csatlakozók száma annyira nem számít mivel csak egy pc lenne rákötve. Csak a panelek leírását olvasva a VA jobb lenne a szobámba. Szemből lenne nézve, max 30 fokos szögből, s főként esténként, vagyis sötétben.
Ettől függetlenül még nyerhet egy IPS-s is. :)

#Jorgi Kormi: nézegettem a Hisense-ket is, de a vélemények alapján eléggé lutri, hogy jó lesz-e a tv.

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#44741) Jorgi Kormi válasza Narandil (#44740) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Sajnos ma már az összes gyártó tévéje lutri , csak el kell olvasni itt és a többi tévével foglalkozó topicot.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44742) Log4n88 válasza AL (#44731) üzenetére


Log4n88
csendes tag

szia koszonom, 9005 lesz a befuto akkor :)

(#44743) AL válasza Narandil (#44737) üzenetére


AL
addikt

Szia. Elvileg a direct led jobb, mert egyenletesebb a háttérvilágítása, de azok között is van hibás. Nem tudom, hogy a Samsungban miért van kevesebb Tuner. Üdv.

(#44744) AL válasza Log4n88 (#44742) üzenetére


AL
addikt

Szívesen. Több cikket, tesztet is olvashatsz : [link] , [link] , [link] .
A Sony topickban sokan megelégedéssel használják ezt különböző méretekben.
Ha valami érdekel, vagy problémád van érdeklődjél [link] .
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#44745) Azteeek válasza AL (#44703) üzenetére


Azteeek
tag

Szia
Köszönöm szépen a tartalmas választ.
Ma beneztem az euronicsbe és donteskeptelen vagyok. Találtam egy viszonylag "olcsó" 65-os sonyt és tetszik egy Samsung ami ugyan az általam rászánható összeg határán van de ha mégéri akkor nem sajnálom rá. Ezek közül valasszak vagy nézzem meg valahol a 9005-ös sonyt amit ajánlotok itt is, igaz az csak 55-os verzióban férne bele.

[ Szerkesztve ]

(#44746) fauv válasza Azteeek (#44745) üzenetére


fauv
őstag

A Samunak a belépő TV-je a Q60, utána van még a 70, 80 és a 90-es széria.
Sony-nak szintén a 70 a belépő TV-je, utána 80 a közép, és amit Te is említettél a 90-es a csúcs. Minőség szempontjából minél jobban közelíted a 90-es szériát annál jobb és szebb minőséget kapsz. Neked kell eldönteni, hogy nagy TV-t, de belépő szintűt, vagy kisebb, de minőségi TV-t veszel.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#44747) AL válasza Azteeek (#44745) üzenetére


AL
addikt

Szívesen. A jobb oldalon lévő fényképen látható Sony 65XG7096 - os egy "alap", 50Hz, nem androidos 4K TV, IPS kijelzővel.
A Samsung 65Q67R : már 100 Hz és VA kijelzős.
A Sony 55XF9005 sokkal komolyabb ( az egyik legmodernebb háttérvilágítással ).
Ez androidos. [link]
A panelek ( VA, IPS ) és a rendszerek miatt nagy különbség van képben ( és mindenben ) közöttük.
Ha ezek közül választasz, akkor 2 dolgot kell eldöntened :
- milyen paneles kell ( VA, vagy IPS ). [link] , [link]
- ha VA, akkor pedig mi számodra a lényegesebb a méret, vagy inkább a még jobb képminőség. ( mindkét VA paneles Q67, XF9005 100 Hz, ez jobb mozgásmegjelenítést jelent )
Arra figyeljél, hogy lehetőleg ne többszáz órát ment kiállított darabot kapjál !
Ha teheted + 3 év garanciát is vegyél.
Ha Sonyt vásárolsz, akkor Sony márkaboltokban utólag is vehetsz ilyen + garanciát ( 1 éven belül ). Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#44748) royal63 válasza AL (#44747) üzenetére


royal63
tag

Szia !

Elnézést , hogy még mindig kérdezek , de a T-nál már van az LG 50UN74003 és a kérdésem az lenne , hogy inkább már ezt vegyem-e mint a UM7450-et ( tudom DTS nincs már benne , de HDR-Pro , HLG-Pro (amik gondolom feljettebbek mint a 7450-ben ) ill már WebOS.5.0 és ugye ez 2020-as ) Másban meg úgy láttam szinte azonos minimális eltéréssel a két tv.
Segítséget előre is köszönöm .
További szép estét !

(#44749) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Sziasztok. Saját tapasztalatomat osztom meg, aztán esetleg érdekli valakit vagy nem...

Négy éve vettünk egy LG tévét, lf652v-et, amivel én nagyon meg voltam elégedve, ezért új tv vásárlásnál az LG-t preferáltam, csak hogy az üzletbe rábeszéltek a Samsungra, TU7002-es modell.

Azt viszont nem vártam, hogy számomra ekkora különbség lesz a két gyártó között. VA panel miatt gondoltam focira még jobb is lehet, meg csak Samsung. Én tényleg próbáltam beállítani itthon a képét, de rohadtul nem sikerült. Olyan fakóak a színek, a fekete túl sötét, kivehetetlen filmnél a jelenet ilyenkor. Plusz a csatorna listát sem mentette el elsőre pendrive-ról, nincs benne DTS, a Serviióval felirat ügyileg szarul kommunikált, buherálni kellett rajta, na ezek még jobban arra késztettek hogy visszavigyem kicserélni...

Egy UM7500-asra cseréltem ki, nyilván nem feltétlen ugyanaz a árkategória, meg én nem gondolom, hogy az összes Samsung szar, de ez... annyira hitvány. Inkább ráfizettem, mint ezt bámuljam és rögtön láttam a különbséget otthon ugyanannál a meccsnél vagy filmnél, bár nyilván az LG-t is finomítani kell. Egyébként még a Samsung oldalán is elég sok negatív vélemény van róla más emberkéktől is.

Szóval én nem ajánlom ezt a szériát. Meg ne legyetek olyan hülyék, mint én. :DDD

(#44750) Ruddy válasza ROBREGGAE (#44749) üzenetére


Ruddy
csendes tag

Csak a tisztán látás végett, hány colos LG-re váltottad le a Samsungot? Csak mert ha jól tudom az 50"-os LG-k VA panelesek, ebből a 43"-os pedig IPS. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.