Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) kalmin válasza Saccco (#80000) üzenetére


kalmin
csendes tag

:)) neked is köszönöm, elsőre is vettem a lapot ;)

(#80002) Kender23 válasza picsirti (#79993) üzenetére


Kender23
aktív tag

Első lépésként kapcsolj át "Film módra" , ez a legjobb opció, itt lehet a legtöbb beállítást alkalmazni.

Ezután kikapcsoljuk az automatikus fényerőt, "nem kell az nekünk."

Én a következő beállításokat ítéltem a legjobbnak, több külföldi teszt oldal ötleteit vettem alapul, fényerő maxon, kontraszt 45, élesség 0, utolsó 2 gyári.

A képtisztasági beállításokban a Led-es képtisztaságra nincs szükségünk. Az "elmosódáscs." és "torzításcsökkentés" mehet fullra. Zajcsökkentés auto.

A színtónus: "2.meleg", gamma: "st.2084" legyen. Részeltárnyékolás marad 0.

Ha nappal filmezel, és kevésnek találod a "gammát" akkor itt a ST. 2084-et told fel 3-asra.

Szintén a nappali filmezéshez legyen a "kontrasztjavító" "magas" értéken!

De mondjuk ha sötétben szeretnél filmezni, akkor az "ST.2084" és a "kontrasztjavító" csökkentésével tudod szabályozni a "gammát".

Ezekkel a beállításokkal kezdésnek ajánlanám az Avatar 2 és a Pacific rim első részét. A Pacific rimben "szörnyek harcolnak robotokkal" film, de a látvány miatt mindenképpen érdemes megnézni. :)

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#80003) Lacko32 válasza Vhiktor (#79650) üzenetére


Lacko32
tag

Off: LG OLED55C21LA C1 vagy C2?! Illetve a becsületes neve neki is Evo? :B

Köszi! :R

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#80004) Vhiktor válasza Lacko32 (#80003) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ugyanaz a 2 tv. A c utáni első szám számít. A többi csak a színre utal.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80005) Gino20 válasza Enrange (#79988) üzenetére


Gino20
őstag

4m-re Én 65" felett gondolkodnék, igaz a 42" után a 65" is hatalmas ugrás, de szerintem könnyen megszokja a szem.
A 85X90K 900e Ft. Ehhez már "csak" 100e Ft kellene és akkor vehetnél 77"-os C2 OLED-et.
A 85X90K-t azzal a pár tucat LD zónával és bloomingal plusz komoly túlárazással Én személy szerint messziről kerülném.

(#80006) picsirti válasza Kender23 (#80002) üzenetére


picsirti
tag

Hali
Köszi a beállításokat, kipróbálom. Viszont a gamma nem állítható St.2084-re, mert nem elérhető valamiért. :((

(#80007) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok!
Szerintetek ez a TV használtan 150.000 Ft-ért megérheti:
Philips 70PUS6504

(#80008) Kender23 válasza picsirti (#80006) üzenetére


Kender23
aktív tag

Úgy sem, hogy bekapcsolsz külső Hdd-ről egy 4k-s filmet? Ilyenkor kapcsol automatice a HDR, ezt jelzi is a gyorsbeállításokban. Ilyenkor kapcsolj film módra, ha megy a film és próbáld úgy testre szabni ahogy írtam. :)

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#80009) Bogyi007 válasza morpheus133 (#80007) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nekem ebből az 50"-os van meg, alap tévé viszont a képe vállalható és játékoknál és sportközvetítéseknél is kicsi a lag nála.

Összehasonlítás:

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#80010) Enrange válasza Gino20 (#80005) üzenetére


Enrange
csendes tag

Köszi a válaszod! :R

Esetleg konkrét tipusokat is fel tudnál sorolni amivel érdemes foglalkozni? Nem vagyok annyira jártas ebben és nem tudom mik a tapasztalatok, de nyilván itt is vannak kerülenndő szériák. OLED ben csak a LG vagy csak az ára miatt LG? egy 100000- al drágábban csak LG OLED77B23LA modelt találtam a C2 drágább.. :( Nagyon ajánlgatták még a Panasonic szériáit is. Szóval ha monndanál/mondanátok pár típust akkor azt megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#80011) artru60


artru60
csendes tag

Kicsit körülnéztünk, megemeltük a keretet :)
nagyon max keret 300K Ft.
Sok olvasás után ezek maradtak:

TCL 65C735 nem volt túl meggyőző, lehet nem volt jól beállítva és közel volt hozzá a qn91a :)
Samsung QE55QN91AAT Ezt láttuk nagyon jó a képe de csak 55" és 3,5-4méterről lehet kevés lesz idővel
Philips The One 58PUS8507/12
Philips The One 65PUS8507/12
Samsung QE65Q60BAU
LG NanoCell 65NANO783QA

Melyik a jobb választás? A szemünk nem a régi és javarészt nappal tévézünk.

(#80012) rainman72 válasza kalmin (#79999) üzenetére


rainman72
Topikgazda

"akkor minek van egy ilyen címmel Topik itt, ha nem segítséget kérni? :D"

Kb egy éve 2-3naponta leírni ugyanazt háát kezd unalmassá válni,ez a tipus pörög a legjobban itt.Illetve ott van még a TCL topik is. [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#80013) rainman72 válasza kalmin (#79999) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Hogy miben tud többet a TCL,mindenbe.
Kiindulási alap a VA panel.
Mind2 fakulni fog oldalirányban ezért szinte csak középről jó nézni.
Magas kontraszt jó fekete,utóbbi azért függ a háttérvilágítástól is mennyire lesz egyenletes(ezt hívják felhősödésnek)
Panel képfrissítés 120-144hz a TCL
a Hisense 50/60hz,már alapjában ez eldöntené a kérdést.
Előbbi qled panel az E7 szerintem nem az, a színtérlefedetség is jobb a C735-nél.
Op.rendszer android több ezer app.-val a Hisense saját vidaa rendszer pörgős ugyan de ilyen szempontból nagyon zárt.
Több ismert stream sincs rá illetve egy lejátszót se lehet rá letölteni pl Kodi,VLC.
Hacsak inkább tv hd adáshoz lesz a tv akkor mehet a nagyobb képátló amúgy inkább a TCL C735.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#80014) rainman72 válasza Bogyi007 (#80009) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Annyit azért hozzá tennék hogy 99% hogy a 70" is VA panel az IPS csak elírás szerintem :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#80015) rainman72 válasza artru60 (#80011) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Philipsből ezt vennén.
Jó nagy és VA panel is [70PUS8506]
Az 58" szintén VA a 65" meg IPS de az drága annyiért a 58" ára sokkal barátibb illetve most a 70 is.
Vagy adnék otthon egy esélyt a TCL-nek.
IPS Lg csak akkor ha nincs más :DDD
Samu Q60B feketéje nagyon panellottó főleg sötétben.
Én szem.szerint úgy vagyok vele a Philipsekkel nem nagyon lehet mellé lőni se képminőség se mozgás terén.
A dolog aktualítása hogy van itthon 55Q91A illetve sok tv járt nálam Philips-ből,TCL-ből.
Igazából mind2 jó ár/értékben.Persze a Samu mini led hozza a legjobbat,de kifutó azért ennyi az ára,amúgy meg magasabb liga jóval szóval lehet is jobb.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#80016) artru60 válasza rainman72 (#80015) üzenetére


artru60
csendes tag

Köszönöm a választ sokat segített!

A 70-es-körül a szekrényen 2cm hely marad a Feleségem azt mondta ekkorát nem :W
A 65 is necces, de talán lehetne.
Tudom, hogy szubjektív de, 55Q91A képben fényerőben milyen a TCL-hez és Philips-hez képest. Inkább úgy kérdezem a TCL és Philips beállítható hasonlóra mint az 55qn91a vagy más kategória?
Ennek a képe tetszik a legjobban a feleségemnek :)

(#80017) rainman72 válasza artru60 (#80016) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ég és Föld :D
De általánosságban el lehet lenni a gyengébb fényerejű tvk-el is max.a hdr lényege nem jön ki annyira.De ha nincs összehasonlítási alap akkor meg mind1 is.
Hasonlóra beállítani?
SDR-ben talán ez mondjuk a tv hd adás.
Ha elég a kisebb méret akkor rá kell szánni a Samura a pénzt.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#80018) Gino20 válasza Enrange (#80010) üzenetére


Gino20
őstag

Hát C2 [link] . Media markt-ban személyesen még van kerek 1M-ért.
Amikor Én érdeklődtem, hogy C2 vagy Philips OLED 807 vagy Sony A80, akkor azt a választ kaptam, hogy képminőségre LG -> Philips ->Sony

77C2 1-2 hete még online is elérhető volt a media-ban 900-ért.

Szerk: Emagon van webshopból [link]

[ Szerkesztve ]

(#80019) Enrange válasza Gino20 (#80018) üzenetére


Enrange
csendes tag

Hát én meg ma bementem a Media Markt-ba és egy "szakértőtől" azt az infót kaptam hogy Panasonnic->LG->Sony->Philips. Aztán odajött egy másik "szakértő" aki azt mondta hogy bár az LG gyártja az OLED paneleket de a legjobb képfeldolgozó softvere a SONY nak van. Na és akkor megjött a "főokos" és azt mondta hogy egyértelműen Panasonic csak az egy hangyányit drágább és kevésbé jó a szervize mivel kivonult hivatalosan Magyarországról. Na most az ember döntse el hogy Melyik OLED ez vegye meg... Amúgy valószínű hogy a hely miatt a 65" lesz a befutó. De hogy most melyik tipus... oriási a katyvasz az agyamban.... :F

[ Szerkesztve ]

(#80020) twelvvy


twelvvy
csendes tag

Sziasztok! Új TV-t vennék, az internet feltúrása után a HISENSE 75U8H(Q) ra esett a választásom, aztan mielőtt rányomtam volna a gombra, itt belenéztem a kommentekbe és láttam, hogy nagyon nem ugyanolyan az európai tv mint az amiről jókat írnak.Így msot teljesen elbizonytalanodtam. A MediaMarktban jelenleg 0% thm van,illetve a telekom kínálata játszana még, ahol szintén kamat mentes részletre tudnám elvinni a tvt.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
Ez a HISENSE ez 625K a MediaMarktban és végülis ennyit hajlandó lettem volna érte kifizetni részletben. Úgyhogy legyen mondjuk a ~600K.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Filmnézés PCről, sport (leginkább foci), HBO, Netflix, PlayStation. Kábeltévém nincs, az nem szempont.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
Kb 4 méterről nézném, 75"re gondoltam.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
A szoba elég világos.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Leginkább szemből, 4 méterről egy kb 3 méter széles kanapéról. Gyakran többen.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Erre a kérdésre nem tudok határozott választ adni. HBO, Netflix van, de az eddigi tvre laptopról rákötve használtam. Magvagyok nélküle, de jó lenne ha tudna AirPlayt.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Nincsen szigorú semmi. Egy külső hangszórót/soundbart vennék majd hozzá, ahoz jack-csatlakozó gondolom kéne.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Nem számít
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Nincs preferenciám
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
NIncs
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Újat szeretnék a fent említett konstrukcóval
Köszi!

(#80021) Vhiktor válasza Enrange (#80019) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha oledről van szó, akkor LG, Sonynál és Panasonicnál ugyanazt a képminőséget 1,5-2szeres áron kapod meg.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80022) Kiskutya válasza Enrange (#80019) üzenetére


Kiskutya
veterán

Oledet már csak a szervizelés miatt is Lg-t vennék! Hidd el ha netalán elromlik sokat számít hogy normális a szupport és van kivel beszélni.

hmm...

(#80023) Gino20 válasza Enrange (#80019) üzenetére


Gino20
őstag

A panákról azt olvastam, hogy nagyon jók a képfeldolgozó proci miatt, de 77"-ban nem elérhető és ez miatt nálam kieesett. Az oprendszeréről mondjuk nem tudok semmit.
Más valaki: telepíthető rá pl hbo, skyshowtime?

Sony A80 kisebb fényerőre képes, mint a C2 és cserébe még drágább is. A80 árán, vagyis 690-ért már van 65"G2, ami egyértelműen jobb választás.
Philips-ről szintén nem sokat tudok. Én minden bizonnyal a C2 vagy G2 között döntenék, aminek ráadásul a szervízháttere is az olvasottak alapján nagyon rendben van.

(#80024) Vhiktor válasza Enrange (#80019) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hogy jobb a képfeldolgozó része annak nagy része csak legenda.
Amiben erős pl a sony az a rosszabb minőségű anyagok felskálázása. De ezen kívül amit a jobb képfeldolgozó nyújt, azt kb csak akkor veszed észre ha egymás mellett van a 2 tv, de akkor sem nagyon. Illetve a képinterpoláció algoritmusa másabb (egyik itt, mig a másik ott hibázik), de aki az eredeti anyagot szereti az az összes ilyet kikapcsolja és máris kb. semmi különbség nem lesz.

Amiben a sony es pana valóban jobb az a rendszer gyorsasága, de az sem drasztikus.

Garanciában meg vitán felül az LG a legjobb.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80025) Enrange


Enrange
csendes tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :R
Hosszas vívódás után a következő döntésre jutottam:
LG 65" C2 vagy G2 lesz. Ez utóbbit preferálnám (fém keret, és a fényesebb kijelző miatt) de nemtudom, hogy lehet e hozzá talpat kapni illetve rászerelni mivel azt fali konzollal adják. A C3 is megjelent de marhára nem éri meg a dupláját. Ez a talp kérdés még foglalkoztat tudtok erről valami infót?

És tényleg köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettetek! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#80026) Gino20 válasza Enrange (#80025) üzenetére


Gino20
őstag

Az idei sorozatot még el kell engedni. Én 77"-ban vagyok érdekelt és 500 fontal nyitott drágábban a G3, mint tavaly a G2 [kép] (kisebb méretben meg kisebb a különbség), de ugye jelenleg még elképesztő az árkülönbség (C2 - C3 között is). C2 vs G2 között nem hatalmas a különbség, de ha teheted vedd a G2-t. C2 vs C3 között meg alig van különbség "tudásban", de az árkülönbség még csúnya.
G3 az ami nagyon sokat fejlődött. Új kijelző, sokkal jobb tükröződésgátlóval, jóval nagyobb fényerővel. ~1év múlva, mikor már kifutó modell lesz, akkor nem kérdés, hogy OLED-ben szerintem nagyon javasolt lesz a G3.

TV állvány létezik 30-50e Ft-ért. Ha van egy 60-80cm-es TV szekrényed, akkor szerintem baromi kellemetlen olyan alacsonyra rakni a TV-t, így Én eleve azt preferálom ha a TV falon van. TV közép nálam ~160cm. Fekve ez sokkal kényelmesebb a szemnek.

[ Szerkesztve ]

(#80027) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!

1. Tévére szánt összeg, forintban? 200e
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport) általános...albérletbe lesz, bérlő számára veszem.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? 3-4m...55"
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? random
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e? random
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.) nincs
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.) nincs
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen? mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.) nincs preferencia...legjobb ár/érték arány, gyors oprendszer.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.) nincs
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)? csak új

Előre is köszi!

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#80028) Gendi83 válasza rainman72 (#80015) üzenetére


Gendi83
csendes tag

Szia rainman72!

ezeknek a philipseknek mennyire gyors a menüjük?
kepminőségben mennyivel másabb mint egy 65 C835?
arban jóval kedvezőbb ahogy látom.

(#80029) rainman72 válasza Gendi83 (#80028) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Persze hogy olcsóbb a Philips mivel egy sima direct ledes tv-ről van szó és kifutó is ezért jó az ára.A C835 pedig egy mini led sokkal jobb feketével és 2-3szoros hdr fénnyel.Más liga.
A képfrissítés is dupla a TCL-nél.
SDR képminőségben tv hd adás 720p-1080p filmek felskálázásban jó Philips.Még a DV tartalmak is jól mutatnak,ár/értékben teljesen jó.Menü gyorsasággal nincs gond,nem pörög úgy mint az oledekek de nem is lassú vagy akadozó.
Ha nem akarsz állandóan 4K tartalmakat nézni akkor jó választás az is.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#80030) rainman72


rainman72
Topikgazda

Nagy tv valaki??? :D :D :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#80031) Kaba válasza rainman72 (#80030) üzenetére


Kaba
veterán

Holnaptól az Emagon a Samsung QE55QN91A NeoQled tv 280 ezer forintos áron lesz kapható.

(#80032) rainman72 válasza Kaba (#80031) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Mult héten ennyi volt a bestbyte is.
MM szintén ennyi most.
Vegyek még 1-t,nem kell :))

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#80033) zsoltika74


zsoltika74
tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni tv választásban.

Jelenleg egy Samsung QE55Q82RAT-t használok, de szeretnék nagyobbra váltani.
65 vagy 75-ös méretben gondolkozok.
Ennek tv-nek mi a jelenlegi alternatívája?
Va paneles lenne előnyben. Szeretném kihasználni az MM-ben lévő jelenlegi 0 thm-es vásárlást.
2021-2022 -es modellekre gondoltam, mert azoknak már elvileg kedvezőbb lehet az ára. Kb. 4-4,5 m távolságból nézném.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#80034) Kender23 válasza zsoltika74 (#80033) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia, szerintem 65 vagy 75 (ha van) qn91a. :)

Azt most egy kifutó modell, kedvezőbb áron, szuper képminőséggel!

Nekem is és "Rainman72" -nek is ez van, nyugodt szívvel ajánljuk!

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#80035) rainman72 válasza zsoltika74 (#80033) üzenetére


rainman72
Topikgazda

75be nem lesz nem találkoztam vele.
De van 65QN91A és [65QN97A] ez utobbi one connect box-os.Mind2 VA panel.
Illetve hapron van egy bontatlan 75Q90A ami lehet ADS de szerintem az se hátrány [500ezer]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#80036) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

65-75" között milyen TV-t ajánlotok?
Meghalt a jelenlegi Sony tv-m, mivel a szerviz nem lopta be magát a szívembe, ezért gyártót váltanék...
Nappaliba lenne, sokat megy rajta stream és TV adás. (oled nem jó ide..)
Kategória amit nézegettem:
LG 70nano763
LG 65qned81
Samsung QE65q60
TCL és Hisense tv-kkel (legfőképp a rendszerükkel, szervizzel) mi a tapasztalat?

köszi

Psn ID: sefter_hun

(#80037) Vhiktor válasza Sefter (#80036) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mekkora a keret?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80038) zsoltika74 válasza Kender23 (#80034) üzenetére


zsoltika74
tag

Köszönöm a segítséget! Megnézem őket. rainman72 neked is! Esetleg ez a típus mit tud ? QE65QN85AATXXH

[ Szerkesztve ]

(#80039) rainman72 válasza zsoltika74 (#80038) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Tegnap adtam el :D
Egy nagyon jó tv minimális kompromisszummal.
Nem VA de nem is igazán hiányzott belőle.
Nincs korom fekete rajta de ha azt keresed illetve ne legyen minimális blooming se akkor oledet kell venni.Ha ezekkel együtt tudsz élni akkor egy jó tv-t kapsz.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#80040) rainman72 válasza Sefter (#80036) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Képileg egyik tv se fog sokat nyújtani.
Max nappal,este sötétbe egyik se jó sajnos.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#80041) Sefter válasza Vhiktor (#80037) üzenetére


Sefter
veterán

nagyságrendileg ~300

Psn ID: sefter_hun

(#80042) Sefter válasza rainman72 (#80040) üzenetére


Sefter
veterán

nem baj, mozira/játékra van más...

Psn ID: sefter_hun

(#80043) forguet válasza forguet (#80027) üzenetére


forguet
senior tag

Erre esetleg valaki?

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#80044) rainman72 válasza forguet (#80043) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Lg 55Nano763 [l180e]
Vagy a már agyon ajánlott TCL 55C735.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#80045) rainman72 válasza Sefter (#80042) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Én még mindig a [Philips 70PUS8506-t] mondanám úgy hogy végig mentem azokon amiket felsoroltál.
Q60 rossz fekete
70s Lg VA panel és direct led ellenére is szintén rossz fekete plus sávosodás és DSE.
65Qned813 edge haszontalan local dimminggel és IPS panellel.
A Philips mellett még a TCL 65C735 ami ér valamit jelenleg.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#80046) csumpakabra


csumpakabra
újonc

Hello,

55-65 kepatmero kozotti tevet keresnek, mindenkepp google tv kell, kb max 1000eurot szannek ra, viszonylag fontos lenne a jo belatasi szog, foleg csak streaminget nezek. Becsben elek, itt helyben vennem meg, idealisan amazon.de-rol (vagy cyberport.at).

Esetleg tudnatok valamit ajanlani?

(#80047) Chris2626


Chris2626
újonc

Sziasztok!

Aqua-ról vélemény,garancia intézése?
Jó áron van most az 55C839.
[link]

Köszi!

(#80048) kalmin válasza Chris2626 (#80047) üzenetére


kalmin
csendes tag

Nekem eddig jó tapasztalatom volt velük, rugalmasak, garanciáztatni egyszer kellett számtech eszközt, 1 hét alatt végigfutott, jó kommunikációval.

(#80049) forguet válasza rainman72 (#80044) üzenetére


forguet
senior tag

Köszi!
Az LG-nél sokan írják hogy lassú az oprendszer, a TCL szolgáltatásaiban is szimpibb, valszeg az lesz akkor.
Azt hadd kérdezzem, hogy az a talp megtartja biztonságosan? Olyan kis pici... :F

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#80050) Kender23 válasza Chris2626 (#80047) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia, bátran ajánlom neked az Aqua-t, minden számtech cuccom tőlük vásárolom immáron 23-ik éve.

Volt, hogy visszavittem vga-t, mert nem voltam megelégedve a teljesítményével, és mondom ráfizetek egy jobbra. Azonnal visszaadták a pénzt. Volt, hogy garanciálisan vittem vissza alkatrészt 8 nap volt a szervíz... Segítőkészek, nincs velük gond.

Emlékszem ez még 2004-ben történt. Új gépet akartam venni, de ahhoz el kellett adnom a jelenlegit, kevés volt a "málna" , akkor még nem volt "márketplész" + "lófogás", bevittem a gépet Kistarcsán egy használt boltba, hogy nem-e vennék be, a válasz az volt:" Hát ítt bizonytalan eredetű gépet nem nagyon mernek megvenni".... Persze vittem a számlákat is.... Meglátták, hogy "Aqua"... "Ja, őket ismerjük, megvesszük"... :)

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.