Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) Quadgame94 válasza nagy.geri90 (#84000) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Szia

TCL 55C645
Philips 55PUS8118/12

Ezektől jobb csak 200 ezer felett lenne.

(#84002) Oszi90 válasza FireFox1996 (#83982) üzenetére


Oszi90
csendes tag

Első benyomás pozitív, a FHD Sony után a mozgás megjelenítés nagyon szép, kép is feltűnően élesebb :D nem gondoltam hogy ennyire feltűnő lesz. Disney + ment rajta egyelőre. Nekem alapon a színe kicsit fakó volt, feljebb toltam kicsit a színtelítettséget. Playstationnel még nem néztem mert már Bluey megy rajta :O :DDD
Kezdeti beállítás Google Home-al telorol kb 2 perc.

[ Szerkesztve ]

(#84003) Meghivott


Meghivott
addikt

Bár hétfőre írták, de már ma kiszállították a 75c805öt. Ha valakinek van tapasztalata a kép beállításokkal kapcsolatban, szívesen fogadom, köszi!

(#84004) FireFox1996 válasza Oszi90 (#84002) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

:R
Nah, egyre több a C805 tulaj, jöhetnek a tapasztalatok! :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#84005) Meghivott válasza rainman72 (#83672) üzenetére


Meghivott
addikt

A linkelt TCL soundbarról van tapasztalat esetleg?

(#84006) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Samsung 65 S90C ára bement 500k alá Euronics-nál és Emagnál (495e), így most azt hiszem ez a best buy oled vétel ebben a méretben. :Y

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#84007) Marcus88


Marcus88
tag

Üdv.
A TV garanciája felől érdeklődnék,hogy ha valamikor gond lenne akkor mi kell hozzá pontosan.
Az emagról letöltöttem a számlát pdf formátumban és az elektronikus garanciát.
Ha gond van ezeket e-mailben kell küldeni vagy ki kell nyomtatni és küldeni a tv-vel?

Meg a dobozában van egy jótállási jegy,de nincs kitöltve semmi rajta ezzel kell valamit csinálni?

(#84008) v.tom


v.tom
őstag

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék szépen az osszegyűltektől. Az alábbi TV-k mind hasonló árkategóriában és azonos (65") méretben versenyeznek. Mindegyiknek utánanéztem, de nem sikerült olyan infót szereznem, ami igazán segítene dönteni.

Az alábbi a lista:
Samsung UE65AU7022KXXH
LG 65UR73003LA
TCL 65P635
LG 65UR78003LK
Hisense 65A7KQ
LG 65NANO763QA
LG 65UR91003LA
Samsung UE65CU7172UXXH
LG 65UR81003LJ
Philips 65PUS8507/12

Az LG-k közül mindegyik eléggé a nem ajánlott kategória, ha jól gondolom. A TCL-től és a hisense-ről jókat olvastam.
Szerintetek ezek közül melyik az vagy melyek azok, amelyik tényleg jobb(ak) mint a többi?

(#84009) FoBCRaistlin válasza FoBCRaistlin (#83925) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Sziasztok,

Erre kérhetek ajánlást?
Köszönöm!
:R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#84010) Quadgame94 válasza v.tom (#84008) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Hisense vagy a Philips. TCL C645 se vesd el.

(#84011) Lawn


Lawn
tag

Sziasztok anyósnak keresek Samsung Tv-t kb 220k-ig 50es méretben. A Qledek jók?

-.-

(#84012) alphamooncam válasza Vismajor01 (#83993) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Szerintem ez nem racionálisan elvárható. Mármint, ki tart meg egy tv-t 10 évig? :C Autóm nem lesz addig 1, nemhogy TV. Lehet, hogy vannak ilyenek de rohadtul meglepődnek ha az átlag 5 évnél tovább tervezne egy TV-vel."

Nekem ment 10 évig hibátlanul. Ugyanennyit tervezek az újjal is.
Netflix nem volt 10 éve, a gyerek meg igényelte.

Ha 10 év múlva lesz olyan új funkció, amit az új nem tud, és lesz rá igény lecserélem.

Anno kifizettem a TV árát, és használnám addig, amíg csak lehet.

Szóba hoztad a kocsi témát.

Swiftem most 23 éves. 13 éve vettem. Karban tartom, elvisz Á-ból B-be.

Mostmár azért el-el gondolkodom, hogy jó lenne egy szervókormány, elektromos ablak, meg légkondi, de még nem döntöttem, hogy az új funkciók megérnek- e mondjuk 6.000.000.Ft-ot.

Szóval nem vagyunk egyformák.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#84013) v.tom válasza Quadgame94 (#84010) üzenetére


v.tom
őstag

Köszi! Közben találtam egy ilyet elég jó áron:
Phillips 65PUS8518/12

Az ambilight és a Google TV úgy néz ki meggyőzött, kíváncsi leszek rá. Erről esetleg van vélemény?

(#84014) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

A Sony Bravia KD-43X75L típusról mik a tapasztalatok? 160ezer Ft-ért ez a jobb vagy a Philips The One 43PUS8507/12, esetleg a TCL 43C735, TCL 43C645?
Ezek közül melyik a legjobb és milyen érvek szólnak mellette a többivel szemben?

(#84015) Kornel válasza alphamooncam (#84012) üzenetére


Kornel
veterán

Ne adj isten csattansz egyet és rájössz, hogy miért kellett volna más.
(Nekem is volt régi Swift-em, örülök hogy már nincs)

Ugyanez TV-ben is igaz, annyi kivétellel hogy nem kerülhet az életedbe, ha rosszabb kijelzőt nézel, csak szimplán sz**abb.

[ Szerkesztve ]

(#84016) rainman72 válasza v.tom (#84013) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Van :D
Én használom 2 hónapja.
Eddig a legjobb Philips IPS paneles
tv-je,nagyon jó felskálázással(tv hd adás,Nflix hd csomag),panelhez mérten jó és egyenletes feketével.Színek kellemesebbek a szemnek mint egy hasonló árú VA panelen.Op.rendszerrel sincs semmi gond,ahogy a mozgással se.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#84017) Brave_86 válasza Lawn (#84011) üzenetére


Brave_86
aktív tag

[TCL 50C805] - 219.890 Ft

(#84018) Quadgame94 válasza alphamooncam (#84012) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Ez a téma messzire vezet. Mindenkinek az igényeihez és a pénztárcájához kell igazítania a kiadásait és annak gyakoriságát. Van aki tévét vesz 4 évente, van aki meg 10+ évig használja. Van aki milliókat költ a biciklijére és közben egy 60 ezres 32 inches HD Ready tévéje van otthon. Én 40 ezerért veszek egy fülhallgatót, haverom aki hasonló helyzetben van anyagilag ezt brutálisnak tartja. Persze majd ennyit elkölt cigire havonta :D Mások vagyunk és ez így van jól.

(#84019) Duku


Duku
újonc

Sziasztok!

1. Tévére szánt összeg, forintban?
700 eFt
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Filom, sport, strem, játék
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3-4 méter, min 75"
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
vegyes, nappal világos a szoba, sok ablakkal, tükröződhet
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
szemből, néha többen is nézzük
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Netflix, (HBOMax, SkyShowtime)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Fogyasztás
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak új

Igazából most két tv között vacillálok LG 75qned863re és Hisense 75U8KQ...

(#84020) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali,

melyiket választanátok?

Sony KD-65X85L vagy Samsung QE65Q80C

Köszi :R

(#84021) Kornel válasza Duku (#84019) üzenetére


Kornel
veterán

Hisense nincs se HBO se SkyShow

(#84022) Héliosz válasza Goblin12 (#84020) üzenetére


Héliosz
tag

X85L-t , üzletben volt alkalmam megnézegetni, egész jónak tűnt a benne lévő VA panel illetve a Dolby Vision is +1 pont

[ Szerkesztve ]

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#84023) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

1. Tévére szánt összeg, forintban?
Nagyon max 650k. Tobb mozgasterem nincs, ez is totalisan lelektani hatar sokszorosa, jo lenne alatta maradnunk.

2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
- Filmnezes: NAS-rol eredeti 4K Blu-ray anyagokkal etetnem. Hagyomanyos streamingre (Netflix, HBO Max, Disney+) nem hasznalnam, ahogy tevenezesre is csak minimalisan.

3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
Jelenleg egy 40"-os Samsung UE40ES6200-at hasznalok megjelenitonek.
Ennel joval nagyobbra gondoltam, legalabb 75"-ra, de inkabb 80-85-osoket nezegetek. Szobam szelteben 3,6m, hosszabbik oldala van vagy 9-10m

4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Hetkoznap szerintem delutan/este neznem, hetvegen viszont napkozben is. Be tudok sotetiteni ha kell, de jo lenne ha szolid napfeny mellett is elvezheto lenne.

5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Egyelore csak en neznem, viszont gondoljunk arra is ha esetleg tobben neznenk.
En szembol nezem az esetek 99%-ban.

6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Az hogy a legszebb kepet adja. Sem 3D, sem streaming tamogatas nem erdekel, koszonom. HDR-t es/vagy DV-t tudjon lehetoleg.

7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Legyen rajta 3db HDMI csatlakozo legalabb.
Az alabbiakat kotnem ra:
- nVidia SHIELD TV Pro
- Playstation 5
- Maradjon legalabb 1 HDMI aminek kell.

8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
- Lenyegtelen, fali konzolra fog menni. :)

9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
- Az a lenyeg, hogy ertelmes garancia/szervizhatter legyen hozza. Szivattak mar meg TV-vel, nem szeretnem tobbet, ha lehet. :) Az OS nem erdekes, ugy is kulso eszkozrol kapja a tartalmat.

10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
- Legyen alapbol azert legalabb balami minimalisan elvezheto hangja a hangszoroinak. Meg nem tudom, hogy a hozza valo hangrendszer iranyaban merre indulok el.
Lehet rakotom a jelenlegi sztereo studio hangfalaimat es a hozza hasznalt DAC-t (2x Makie MR5+Mackie Onyx). Meg tudom ezt tenni? Aztan lehet, hogy veszek egy komolyabb hazimozi rendszert, vagy epitek egyet. De ez meg a jovo zeneje.
Ambilight vagy azzal ekvivalens megoldas jo lenne, de nem letszukseglet.

11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?

Csak es kizarolag uj, normalisan ervenyesitheto, hivatalos, magyarorszagi garanciaval.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#84024) nagy.geri90 válasza Quadgame94 (#84001) üzenetére


nagy.geri90
csendes tag

Köszönöm a segítséget! És mit gondolsz TCL 55C645 vagy 50C805?

(#84025) Quadgame94 válasza Neil Watts (#84023) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Szia. 3D ezen kicsit felnevettem sorry :D ez a veszely nem fenyeget. Streaming lesz rajta, max te nem használod.

TCL 75C845
Philips 75PML9008/12

80-85 inch felejtős 650 alatt neked.

(#84026) Quadgame94 válasza nagy.geri90 (#84024) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Ez nem kérdés. C805. Persze az drágább is.

(#84027) Kornel válasza Neil Watts (#84023) üzenetére


Kornel
veterán

Vegyél egy ilyet és még pénzed is marad: [link]

(#84028) Gino20 válasza Duku (#84019) üzenetére


Gino20
őstag

Keret felett 77-es samu OLED [link] kellően jó fényerővel, így nappal sem feltétlen rossz. Igazából a nappali nagy és tükröződő felületekre nincs is jó megoldás, csak max annyi, hogy mondjuk egy ~2000 nit-es miniLED TV-n ez kevésbé lesz zavaró, de ha a TV-vel szemben van ablak, akkor azt nappal a sötétebb jeleneteknél 2000 nit esetén is látni fogod. Samsung esetén nincs Dolby Vision, ami hátrány, de az OLED meg önmagában olyan képminőséget biztosít, hogy lehet le sem kullantod (lesz helyette HDR10 meg elvétve DV-vel ~ = HDR10+).
Jó ár/érték aránnyal meg TCL miniLED, pl 75"-ban bőven keret alatt [link] (ez BF ár, hamarosan nem ennyibe fog kerülni) vagy ha már minimum 75", akkor ugyan ez van 85"-ban is kicsit keret felett [link] vagy szintén TCL, de egy kicsit komolyabb miniLED modell 75"-ban [link] , de 825-ért ez is van 85"-ban [link] vagy tavalyi TCL csúcs modell [link]
Amúgy nekem ilyenem volt [link] ez is jó vétel, de ugye nincs DV támogatás.
De kicsit kevesebb fényerővel van mondjuk ilyen OLED is kicsit keret felett [link] amin már van DV is. A lényeg, hogy ilyesmi kerettel már szerintem sok opció, viszont egyértelmű "győztes" nem létezik, ahogy dönteni sem tud helyetted senki ;) . Mindegyik jó vétel. Én pl keret felett kicsivel az OLED felé húznék és abból is valószínűleg az LG felé, de ez ugye csak az Én véleményem ;) .
Ami még fontos, hogy ezek nekem most úgy tűnnek, hogy Black Friday (BF) árak szóval hamarosan ezek az árak változhatnak.

Még egy fontos gondolat. Amiket kinéztél TV-ket azok IPS panelosak (olvass bele a topik összefoglalójába, ha nem ismert a kifejezés), de röviden: Jobb betekintési szög (de manapság már ez sem minden esetben igaz), ellenben jóval alacsonyabb a kontraszt és a fekete sem tud olyan fekete lenni, mint a linkelt VA panelos TV-k esetén. Az OLED ugye más kategória, ott ugye végtelen a kontraszt, nincs blooming (topik összefoglaló), jó a betekintési szög, ellenben a mai csúcs miniLED-ekhez képest jellemzően elmarad fényerőben, ami nappal lehet zavaró, de sötétben meg pazar.

(#84029) Neil Watts válasza Quadgame94 (#84025) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Koszi!

TCL 85C645/TCL 85P745-ot lattam 530 korul.
Meg LG NanoCell 86NANO753QA-t 580-ert.

ezekkel mi a gond? :)

Koszi!

(#84030) Lawn válasza Brave_86 (#84017) üzenetére


Lawn
tag

Köszi de csak Samsung jöhet szóba :)

-.-

(#84031) Vhiktor válasza Neil Watts (#84029) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ezek nagyon alap tvk a többihez képest.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84032) Tibord


Tibord
senior tag

Sziasztok!
1. Tévére szánt összeg, forintban?
Igazából nem tudom megmondani. Régen vettem TV-t és akkor még ezek az árak köszönő viszonyban sem voltak a mai árakhoz képest.
Jó lenne 5-6K körül de semmiképp sem szeretnék 7 számjegyű összeget.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Vegyesen. Filmek (USB-n vagy hálózaton keresztül), néhány TV műsor (általában HD de nem minden esetben), Meccsnézés (amerikai foci), youtube (mesék és videók gyerekeknek), talán egyszer valami játék de ez jelenleg nem aktuális.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
A TV helye és a tervezett sarokülő legtávolabbi pontja kb. 3,5 méter, de ha tartókonzollal megoldható akkor előfordulhat, hogy 4-5 méter messziről (ez kizárólag lehetőség szinten, napi használatban a sarokülő).
Megnéztem a méretajánlást, kb. 70-80-as TV-t gondolnék de nekem már a 65 is nagynak tűnik.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Alapvetően világosnak mondanám. A TV-vel szemben lesz ablak viszont az északi fekvésű és sötét kinn a háttér (fák). Egyéb iránt a tévézési szokásaink általában estére tevődnek, így a redőny szerintem megold minden ilyen kérdést.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Alapvetően szemből de mivel sarokülő lesz így kissé oldalról is. Ritka esetben 4-5 ember egyszerre egyébként 1-3.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Szép kép ha már új TV. Nagyon fontos, hogy a lehető legtöbb féle videót lejátsza és ebbe beleértem a régi verziókat is. Jól kezelje, ha nem a TV felbontásának megfelelő videót nézünk (van néhány sorozat amit már nem fognak kiadni 4K-ban :) )
Stabil jól kezelhető menü rendszer, és könnyen kezelhető távirányító.
Streaming jelenleg nem érdekel de kizárni azért nem szeretném.
Legyen normális hangja egyéb hangeszköz nélkül.
PIP nem lenne rossz de nem kizáró feltétel.
Tudjon felvenni HDD-re és tudjon lejátszani közben (reklámok áttekerése)

7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Legalább 2 (inkább három) USB
HDMI
Internet csatlakozás kábeles (WIFI előny de nem feltétel, mivel mindenképp szeretném rákötni a routerre)

8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Fali konzolon lesz.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Elvben nincs ilyen de a SONY-t szeretném elkerülni (érzelmi és nem értelmi okból).
LG-ről sok jót olvastam de ez sem elsődleges irány

10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Légegeres távirányító nekem tetszik, de nem kötelezően elvárt.
Ambilight szép de szerintem számunkra felesleges.
Videókban a feliratok, nyelvek egyszerű kezelése.
Tudom apróság de a mostani tv-n nem lehet beállítani elalvási időt videó alatt, csak TV adónál.
Eddig max HD-ben néztünk filmeket, egyenlőre nem ismerem a 4K-t így ezzel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.
Ha már új TV nem baj, ha nem a 2015-ös év kifutó modellje.

11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új TV érdekel, megbízható márka, használható garanciális körülmények.

Köszönöm a segítséget.
u.i.: remélem sikerült kb. leírnom érthetően.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#84033) rainman72 válasza Tibord (#84032) üzenetére


rainman72
Topikgazda

[Itt ] lenne pár jó 75s model 500e alatt.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#84034) Quadgame94 válasza Neil Watts (#84029) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Azt írtad a képminőség a fontos. Ezek a tévék nagyon alap tévék. Sima Direct-LED. Az LG pedig Edge-LED. A HDR is elég kamu ezeken.

Amit ajánlottam az mind a kettő miniLED és zónákra van osztva. Messze jobbak képminőségben.

(#84035) Euripidész


Euripidész
csendes tag

Sziasztok!
A TCL50C805-ben ugyan olyan panel van, mint a nagyobb méretű társaiban vagy van valamilyen technikai eltérés?

(#84036) rainman72 válasza Euripidész (#84035) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Kevesebb az LD zóna de a többi ugyanaz.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#84037) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

A TCL 55c643 vs 55C645 kozotti kulonbseg leginkabb ket dologbol tevodik ki:
1, 10W vs 20W hangrendszer
2, a 643-as procije gyengebb (2 mag vs 4 mag)
Összehasonlító

(#84038) Quadgame94 válasza Euripidész (#84035) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Szia. 50 inch-ben eleve nincs C845, de amúgy kevesebb zónára van osztva.

50C805 336 zóna
55C845 480 zóna

Közben látom, hogy írtak már neked.

[ Szerkesztve ]

(#84039) FireFox1996 válasza Quadgame94 (#84038) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

[link]

Euripidész-nek akart menni

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#84040) rainman72


rainman72
Topikgazda

euronics 65C745 [300e]
alza.hu 315e de ott van 5 év gari.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#84041) Tibord válasza rainman72 (#84033) üzenetére


Tibord
senior tag

Szia!

Köszönöm.
Még ezt néztem (bár ez kisebb, de a jelenleginél jóval nagyobb) de, OLED és elvileg mindent tud kb. amit gondolnék. (Kivétel PIP)
LG OLED65C21LA [link]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#84042) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Sziasztok!

Édesapámat szeretném meglepni karácsonyra egy új készülékkel.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
Max 160k.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
40% HD tv adás, benne sok sport és természetfilm. Streaming 20%, Ytube 20 %, külső vinyóról filmnézés 20%.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
2,5m-ről nézi, de a beépített szekrénye paraméterei miatt max 43 colos fér el.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Fele-fele arányban nézi.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Csak szemből, max ketten.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
HBO, Netflix, Ytube,, külső vinyóról lehetőleg minél több kép- hang- és videoformátumot tudjon lejátszani. Ebben az árkategóriában elérhető hogy háttérvilágítással rendelkezzen a táv?
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Legyen rajta 2 db hdmi és egy fülesnek való jack.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Nem releváns.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Samu, LG, Philips, TCL op : Android
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Ambilight nem lenne rossz, szereti fater az ilyen világító izéket. Ahogy fentebb írtam, esetleg a backlites távirányító...
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak új, mo-i garanciális

üdv

(#84043) rainman72 válasza Tibord (#84041) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az is jó vagy [ez a ] Samsung oled jóval olcsóbban :D
PiP már ne igazán keress.(mondjuk passz hogy itt lehet-e ezt már nem követem)

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#84044) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, egy 60+ -os úriembernek néznék tévét.
Semmi extra igény nincs, tehát nem a high-en kategóriát nézegetném:
- 100-120 cm
- elég az FHD is
- nem kell semmi streaming vagy hasonló
- kábeltévé + filmlejátszás pendriveról

Mit lenne érdemes venni? Sajnos a samsungon és az lg-n kívül nem sokat ismerek, de pl a TCL mintha ismerősen csengene, de sajnos nem vagyok otthon a témában :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#84045) xenon2


xenon2
senior tag

Sziasztok.
Jelenleg egy nanocell lg 65-ös tv van.
800 körül szánnék rá
Film,kicsi sport,kicsi játék.
3-4 méter és 75-77 lenne jó.
Nappal és este is lenne időnként használva.
Szemből nézném és semmilyen szolgáltatás nem érdekel,csak megjelenítés.
Usb-hdmi.
A közép talp lenne jó,de legfeljebb felfúrom a falra.
Csak LG tv-m volt eddig,szeretem a légegeret,de nem ez a lényeg.
Új lenne jó,de nem tudom. :)

A 77-es oled lg-vel szemezgetek,de a Hisense 75U7KQ is érdekes lehet. Az LG nano alkalmatlan HDR megkjelenítésre. Ez a Hisense mennyire előrelépés az LG-hez képest? Csak az oled szerintetek?
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a választ!!!! :R :R :R :R :R :R :R

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#84046) Quadgame94 válasza xenon2 (#84045) üzenetére


Quadgame94
senior tag

OLED fronton 77S90C fér bele. Ott Dolby Vision nem lesz, de jó tévé.
MiniLED:
TCL 75C845

Hisense U8KQ akkor már.

És igen. Ezek messze jobbak lesznek a tévédtől

(#84047) rainman72 válasza xenon2 (#84045) üzenetére


rainman72
Topikgazda

[Ez az ] Lg akár jó lehetne HDR/DV anyagokkal,csak nem rég jött ki és magas az ára még.
Ez az előd [rtings tesztje]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#84048) eTTe


eTTe
friss újonc

1. Tévére szánt összeg, forintban?
400-450 e Ft
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
filmnézés külső tárolóról, streaming, játék
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
55”
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
világosabb szoba, inkább este
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
szemből, de többen nézzük
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP
stb.)
netflix, hbo, skyshowtime, prime, disney+
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
minél több hdmi (Lehetőleg 4)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
lg de nyitott vagyok másra is
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
képjavító algoritmusa legyen jó, külső forrásból érkező adatot minden féle kiterjesztéssel lejátszon
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
csak új magyar garanciával

Előre is köszönöm a választ,

Eddig lg c3 nézegettem de elbizonytalanodtam a szoba fényessége miatt.

(#84049) laciba77 válasza Trk.Adam87 (#84014) üzenetére


laciba77
tag

Hasonló cipőben járok én is. A Sony-ról még nem találtam tesztet és infó is kevés van. A 43PUS8507 és a 43C735 között vacillálok. A héten aktuális lesz a rendelés. Ha valakinek van tapasztalat ezekben a készülékekben, megköszönnénk az infókat.

(#84050) Trk.Adam87 válasza laciba77 (#84049) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Sokan leszólják az olcsóbb TCL-ek képfeldolgozó képességeit, a Sony meg talán a legjobb ilyen téren, így nem hiszem, hogy mellényúlás lenne azt venni. (Persze ez utóbbi nem QLED VA panel. Nem találtam infokat arról sem, hogy milyen fajta LCD technológiára épül a kijelzője.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.