Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) Saccco válasza maxika2004 (#76000) üzenetére


Saccco
nagyúr

Használt készülék? Plazma után jó ötlet az OLED. Valami friss modellt választanék, ha új a kérdés.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#76002) kera420


kera420
újonc

Sziasztok, laikusként TV vásárlás előtt állok, tegnap céltudatosan besétáltam az Euronicsbe hogy egy 55" Hisense U7H-t kihozok de volt mellette egy Samsung Q70B aminek viszont sokkal jobban tetszett a képe.
Egy ideje böngészgetem a fórumokat, teszteket nézek, olvasok, elsősorban XBOX Series X mellé szánnám a TV-t ezért 4k/120hz fontos lenne, viszonylag világos szoba, de betudok sötétíteni.
Ezek alapján leszűrtem pár TV-re a választékot (árban sajnos összevissza, én max 300ezret szántam rá viszont nagyon úgy tűnik hogy közelebb leszek a 400ezerhez, ezért is írok ide, hogy segítsetek megéri-e a felár vagy az olcsóbbakhoz képest nem kapok annyi pluszt?)
A TV-k: 55" méret mind
Hisense U7H
Samsung Q70, Q80
TCL C835
LG B2 vagy C1

Nyílván az OLED nagyon vonz, azért jöttek képbe mert a TCL 340 körül mozog, a B2 meg csak +30ezer, viszont a Samuk meg 300 alatt vannak, úgyhogy inkább ezek felé hajlok. Jelenleg egy 32" fullHD TV -m van szóval igazából mindegyik nagy előrelépés lenne

(#76003) maxika2004 válasza Saccco (#76001) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi a gyors segitséget...
ez most pont sürgös volt... vásárlásilag.

mikori gyártásu ez a tv nem találtam rola sokat...
és amugy a panák milyenek mostanság és oledben ?
Anno a G20 at is ti ajánlottátok.. vagy 10 éve, azota nem is foglalkoztam a támával.. mert nagyon bejött!

uj lenne, foliás és garis... és hát JÓ áron ! :U
(most a megbizhatoságot, olcsoságot tegyük félre, az a én saram... )
minöségre használhatoságra lennék kiváncsi...
valami lényeges dolog pl ami ebből kimaradt és a ujakban megvan már .
Ilyenekre gondolnék !
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#76004) Saccco válasza maxika2004 (#76003) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Panasonic jelenleg nem tényező. A készülékről nem tudok véleményt mondani.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#76005) Skylukos


Skylukos
tag

Szerintetek az LG-be, ha most csak Dolby Vision van, abba esetleg később szoftver frissítéssel be kerülhet a HDR10+ ?

[ Szerkesztve ]

(#76006) papeti01 válasza papeti01 (#75985) üzenetére


papeti01
senior tag

erre valaki? le kellene adnom a rendelést...

Sziasztok!
Tudnátok pro/kontrát mondani az alábbi 2 tvhez, hogy tudjak dönteni?
Sony XR-55A80J (999 eur) vs LG OLED55B23LA. (985 eur)
Köszi

:R

#proudfather

(#76007) Vhiktor válasza papeti01 (#76006) üzenetére


Vhiktor
veterán

B2 , majdnem mindenben egyformák de van ahol a B2 erősebb és az idei model.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#76008) Saccco válasza papeti01 (#76006) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szerintem itt nem tudsz rosszul dönteni. Azt vedd, amelyik jobban tetszik! :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#76009) mrmft válasza cd930 (#75997) üzenetére


mrmft
senior tag

Lassan jonnek az ujak, allank neki kiszorni a keszleteket. A tobbi TCL tavaji modell is megy lefele. A C825 pedig 2020-as...

(#76010) papeti01 válasza Vhiktor (#76007) üzenetére


papeti01
senior tag

Köszi.
Miben erősebb? - nem értetlenkedni akarok, csak nem midennap adok ki ennyi pénzt, és szeretnék tényleg alapos döntést hozni.

@Saccco - köszi neked is

#proudfather

(#76011) Kaba válasza Skylukos (#76005) üzenetére


Kaba
veterán

Valószínűleg nem.

(#76012) Skylukos válasza Kaba (#76011) üzenetére


Skylukos
tag

Mert az nagy szívás, ha pár év múlva a HDR10+ esetleg sokkal jobban elterjed és pont azt nem tudom nézni az LG Oleden.

(#76013) Kaba válasza Skylukos (#76012) üzenetére


Kaba
veterán

Nem nagyon kell attól tartanod, hogy elterjed.

(#76014) Soockit


Soockit
aktív tag

(#76015) rainman72 válasza Soockit (#76014) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nagyon felment a Samu ára :DDD :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#76016) mrmft válasza Soockit (#76014) üzenetére


mrmft
senior tag

Araban kb. egal a Samsungal mar 65C935 is van.

(#76017) cd930 válasza Soockit (#76014) üzenetére


cd930
aktív tag

Vhiktor szerint ráadásul a C835 ellenfele a QN95, ami még drágább..
+ itt ír a kettő közötti különbségről illetve linkeli a tesztjeit

20+ éve a Prohardveren

(#76018) b4lukapitany válasza fecke78 (#75963) üzenetére


b4lukapitany
tag

Ez pont egy teljesen jó műsor. Viszont ezen a tv hirdetésen röhögtem múltkor :
;] ;] ;]

(#76019) Geza74


Geza74
tag

Kb. másfél hónap után újra frissítettem a táblázatot.

__________________________

Akit érdekel: csináltam egy (ár)összehasonlító táblázatot a TCL 55-65" tévékről.
Igyekszem kiegészíteni egyéb információkkal is, ahogy az időm engedi.
(Egyelőre még kezdetleges fázisban van, de az ár összevetések miatt remélem van akinek így is hasznos lesz.)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UEJq3BTCglbJAhH9xkN1R-ZtTTYxNcEDDe0flf-hAbc/edit?usp=sharing


Jelmagyarázat a táblázat alján.
Az adatokat a TCL oldalairól, ill. a displayspecifications-ről vettem.

(#76020) Gardaai válasza Gardaai (#75999) üzenetére


Gardaai
senior tag

Hogy is van ez :F

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#76021) steve920123


steve920123
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék 200-250k körül venni 65"-os Tv-t és találtam egy használtat, Samsung 65" UE65MU8002 TXXH 4K UHD. Szerintetek ennek hogy viszonyul a képminősége egy új hasonlo árkategóriájú TV-hez? Érdemes egyáltalán pár évest nézni vagy annyival jobbak az újak, hogy teljesen felesleges?

Üdv,
steve

(#76022) almafa42 válasza steve920123 (#76021) üzenetére


almafa42
aktív tag

Lassan 6 éves modell, edge led. Tuti nem venném meg, ennél lesznek jobb vételek használtan, kérdés mennyire sürget az idő.

250-ért új TCL 65C639 van, ez sokkal modernebb, ugyancsak VA panel, direct led háttérvilágítás, meg hát ugye a garancia, plusz a futár házhoz is viszi.

(#76023) PPePe


PPePe
csendes tag

Egészen két nappal ezelőttig elég biztos voltam az itt és külföldi tesztekben olvasottak, valamint az élőben ellenőrzött minőség alapján, hogy, a 250k körüli kategóriából a TCL 55C735 és a Hisense 55U7HQ közötti viaskodásom eldőlt és megveszem a Hisense most vasárnap. Ekkor még mindkét TV egyenlő áron volt, de jobban tetszett a Hisense annyival, hogy még hajlandó legyen költeni egy "okosító" stick-re is, hogy minden szolgáltatás elérhető legyen.

Erre a tegnapi TCL "leárazás" megforgatta bennem a kést, a mai Hisense 55A8G árváltozás pedig visszadobott a startvonalhoz :D

Ti mit választanátok az alábbi három közül? (a 120hz nálam csak nice to have, részben sötétített szobában, elsősorban filmezésre és couch gamingre szánnám)
TCL 55C735 - 220k
Hisense 55U7HQ - 240k
Hisense 55A8G - 280k

(#76024) rainman72 válasza PPePe (#76023) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az az oled eléggé kifutott am az lett volna talán a legjobb választás.(igaz volt 240e mikor még voltak készletek)
Jobban megnézve sehol sincs. :F
Vedd a VA TCL 220-ért jó,nem kell hozzá semmi csak bekapcs és megy minden :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#76025) PPePe válasza rainman72 (#76024) üzenetére


PPePe
csendes tag

Az Euronics elvileg még tart párat üzletekben.

(#76026) akossods


akossods
újonc

Sziasztok!

Az lg nanocell 2 év után megadta magát...nézegetem helyette a tv-ket így már nem ragaszkodok az lg-hez. Ezeket nézegettem, szerintetek melyik a jobb választás? Én az lg-vel is meg voltam elégedve.
Tcl 55c825 - turom régebbi model de jó áron lehet még hozzá jutni.
Samsung 55q70b
Samsung 55q80b

Köszönöm.

(#76027) rainman72 válasza akossods (#76026) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Vedd meg a TCL ha jó az ára.
Jó model próbáltam.
A Q70-t is attól sokkal jobb feketét tud.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#76028) akossods válasza rainman72 (#76027) üzenetére


akossods
újonc

Olcsóbban hozzá jutok, mint a másik kettőhöz.

(#76029) Kiskutya válasza PPePe (#76023) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha csak filmezésre kell és nem játszol és sötétben filmezel nem nagyon világos szobában akkor én mindenképp az oledet venném.

hmm...

(#76030) rainman72 válasza akossods (#76028) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Akkor nincs mit gondolkozni rajta.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#76031) hellboy.4591


hellboy.4591
csendes tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok és igazából csak egy pár napom van rajta gondolkodni. Telekomtól szeretném majd részletre venni. Ezeket néztem ki:
-Philips 55PUS8007/12
-LG 55Nano763QA
-LG 55UQ81003LB
-Hisense 65A7GQ

Leginkább besötétített szobában filmezésre és PS5-re használnám, nagyon kevés Youtube és tv csatorna nézés menne rajta. Streaming előfizum jelenleg nincs, viszont a díjcsomagomhoz majd tudom kérni a HBO Max-ot.
Ha jól tudom ezek a tv-k mind Direct LED-esek, próbáltam olyanokat választani amiknek kicsit jobb minőségű a bevilágítása. Olvasgattam a fórumot és látom hogy egy páran befürödtek az LG Nano 8-as szériával, szóval ez egy kicsit elvette a kedvem az LG-től.
A Hisense mellett a hatalmas méret szól, a Philips mellett pedig az Ambilight.
Fontos szempont még, hogy a talp közepen legyen, mert albérleteben lakom és limitált a hely ahova a tv fog kerülni.

Szerintetek melyikkel nem fogok mellé nyúlni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#76032) Kiskutya válasza hellboy.4591 (#76031) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem ettől jobbat nem fogsz találni ebben az árban! [link] Amiket írtál egyik sem megfelelő számodra mert ips paneles!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#76033) zolko74


zolko74
tag

Tegnap elmentem a debreceni boltjukba megnézni a TCL 55C735 készüléket. Nem volt bekapcsolva, ezért megkértem az eladót, hogy nézzük meg működés közben. Elég sokáig bootolt mire megjelent a Euronics saját csatornája. Rákérdeztem, hogy mit gondol róla, van-e esetleg ebben a 220 ezres árkategóriában olyan típus amit jobbnak talál. Na ekkor elkezdte mondani, hogy ettől csak jobb van, mert nem igazi qled, gyenge a hardver stb. és a samsung qled 100x jobb. Aztán észrevettem a samsung logót belehímezve a pulóverén. :D

(#76034) Kiskutya válasza zolko74 (#76033) üzenetére


Kiskutya
veterán

Már 100x le lett írva euronicses eladótól tanácsot nem szabad kérni! 2 felé létezik vagy tudatlan és azért ajánl hülyeséget vagy tudja hogy nem jó neked de neki több a jutalék!

hmm...

(#76035) Saccco válasza zolko74 (#76033) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nehéz lett volna objektív véleményt kapni tőle. Pénz beszél.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#76036) hellboy.4591 válasza Kiskutya (#76032) üzenetére


hellboy.4591
csendes tag

Igen ez tényleg szuper lenne, csak ezt nem tudom megvenni a Telekomból, mert ott nincs. :O

(#76037) Gardaai válasza hellboy.4591 (#76036) üzenetére


Gardaai
senior tag

Csináld úgy ahogy én. Kihozod Telekomból vagy már előre meghirdeted, hogy ezek közül ennyiért tudod kihozni és valakinek átadnád egy összegbe. Így egy kicsit kipótolod ha kell és a maradékot pedig részletben törleszted. :)

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#76038) hzcs


hzcs
senior tag

Helló!
Nem tudom alap-e, a mostani régi tv-m nem tudja. A mostaniak tudnak hálózatról filmet lejátszani, de nem DLNA-n, hanem SMB megosztáson keresztül?
Van egy NAS-om, ami szépen torrentezik, de a médialejátszója sokszor megakad lejátszás közben, ezért gondoltam arra, hogy a tv (ha tudja) megkapja a megosztott mappát és onnan töltené be a filmeket, és onnan játszaná le. Ekkor nem kellene a NAS-t lecserélnem.

Jelenleg 37" a TV, sokkal nagyobb furán mutatna a jelenlegi helyén, de 50-55-ig még jó lehet. Nagyobb semmi esetre sem kell.

Köszönöm!

(#76039) Kiskutya válasza hellboy.4591 (#76036) üzenetére


Kiskutya
veterán

Akkor nézz még szét mi van még. Azok nem jók amit első körben írtál!

hmm...

(#76040) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Jelenlegi TV-m egy [Samsung UE50RU7102]Több mint 3 éve boldogít, alapvetően nagyon szeretem. Azonban elkezdzem játszani és szeretnék egy nagyobbat de akkor már korszerűbbet is ha lehet de mindezt maximum 250.000Ft ig és csak újonnan. Van valami best buy jelenleg? Mediaban futtaban néztem a TV-ket és egészen pontosan LG 65NANO763QA NanoCell névre hallgat. Ez 280 volt és ránézésre eléggé rendben volt, érezhető határozottan hogy nem az otthoni TV-t néztem. Lényeg a lényeg, mit tudnék jobbat és nagyobbat venni illetve az általam linkelt sértetlen, karc és hibamentes Samsung TV gyári dobozában mennyit érhet jelenleg? Köszönöm. :R

(#76041) Kiskutya válasza Barell (#76040) üzenetére


Kiskutya
veterán

Va paneles tv-t nézz ha nem szeretnél csalódni a Samsung után. Amit írtál ips paneles szerintem van jobb vakasztas. Ha elég az 55-ös méret 250 alatt ez jó vétel. [link]

hmm...

(#76042) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ma voltam a Mediaba, és megnéztem élőben is egy C2-t, ami remélhetőleg jövőhét elején megérkezik hozzám is..
Hát, úgy várom mint a messiást :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#76043) Barell válasza Kiskutya (#76041) üzenetére


Barell
senior tag

Köszönöm, hogy hogy VA panel? Monitor vásárlás volt december elején, akkor nemigazán volt ajánlott a VA panel hanem pont hogy IPS. Tv esetén ennyire más a helyzet?

(#76044) Kiskutya válasza Barell (#76043) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mivel a Samsung va paneles volt ezért elég feltűnő lesz sötétben a fekete hiánya egy ips panelnél. Én ugyan így Samsung va után vettem lg ips-t alig vártam hogy újra va paneles tv-m legyen! Ips csak akkor lehet jó ha kizárólag világos szobában filmeztek, besötétített szobában szerintem szörnyű!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#76045) Gardaai válasza hzcs (#76038) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ha nem noname rendszer van rajta, akkor tudnia kell. Nekem is így van.
Sőt nem is feltétlen SMB-n használnám, hanem letöltenék rá egy Plex szervert. Így nyomon tudod követni mondjuk a sorozatokat. Hányadik résznél vagy, ha pedig egy résznek vége, ajánlja a következőt.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#76046) hzcs válasza Gardaai (#76045) üzenetére


hzcs
senior tag

Köszi!
A bajom ezzel az, hogy a nas elég egyszerű, a gyári médiaszerver nem követi nyomon a változásokat, mindig be kell lépnem a nasba és rányomni a frisstésre. Tettem rá serviio-t, de az sokszor megakad, főleg amikor töltök le. Transmissionnal torrentezek, de 800-900 torrent van a listában. A NAS egy Synology DS218j. Nem tennék rá plexet, mert gyenge a hw.
Akkor azt mondod, hogy minden mostani tv smb megosztást fel tud csatolni, és onnan játszani le médiát?

(#76047) Gardaai válasza hzcs (#76046) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nem gyenge az a NAS hozzá. DS214-en futtatok natív 4K-t Plex-en keresztül évek óta.
Ha más nem a DS video tuti menni fog vagy marad a sima Médiaszerver.
SMB más téma, az itt nem működik.

[ Szerkesztve ]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#76048) Atti*


Atti*
újonc

Sziasztok,

Amennyire egyszerű, amit szeretnék, annyira nehéz döntenem.
A lehető legszebb képű TV-t keresem az alábbi szempontok szerint:

1. Tévére szánt összeg, forintban?
500 000 környéke a felső határ.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
85%-ban UHD Remux filmek, 10% TV, 5% sport.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
2-2.5m, kalkulátorok alapján így 48" vagy 55".
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Teljesen sötétíthető szoba, viszont nappali fényben is szeretnék látni valamit. :D
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből, többnyire ketten.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Apple TV-vel szeretném használni, így nincs ilyen.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Nincs ilyen.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
A teljesen sötétíthető szoba miatt csak OLED-eket néztem, de nem ragaszkodom hozzá. Strapabíró TV-t keresek, az S95B-ről pl. jó pár panaszt olvastam az elmúlt napokban.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Kb. egy évig nem lesz hova házimozit vennem, így a beépített hangszórók minősége is egy faktor.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Legszívesebben újat vennék, de egy jó használt ajánlaton elgondolkodnék.

Eddig ők a kiszemeltjeim (zárójelben a legjobb ár, ami elérhető számomra) - új javaslatokat is szívesen fogadok:
◆ Samsung S95B(55" 443 000) - elvileg egyértelműen a legjobb képe van a listámról - de nincs Dolby Vision + QC hibák?
◆ LG C2(48" 356 000 / 55" 450 000) - mivel gamingre egyáltalán nem használnám, nem vagyok biztos benne, hogy ő lenne a legjobb választás
◆ Sony A83J(55" 420 000) - C2-höz viszonyítva eddig azt olvastam, hogy jobb választás filmekhez, viszont úgy látom, a fórumtársak inkább a C2-t választanák (+ 21-es modell, ha ez számít amúgy bármit is.)
◆ Phillips 806/807(48" 350 000 / 55" 498 000) - róluk eddig keveset olvastam - az Ambilight menő, de csak ezért biztos nem venném őket
◆ (LG G2 55" 550 000) - kereten felül van, de ha annyival többet ad, mint a többiek a listán, hajlandó vagyok túllépni

Nagyon köszi!

[ Szerkesztve ]

(#76049) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Aposomek vennének új TV-t, a segítségeteket kérném a választásban. Telekomnal kamatmentes részletre, előfizetésukre lesz véve hűségidő hosszabbítással. Tudni kell, hogy ők nem értenek hozzá, nem tudják mi az hogy VA, IPS, direct LED stb. Szóval igazából majdhogynem jelentéktelenek ezek a technikai részletek. Az én szemszögemből, inkább VA, mivel hálóban, total szemből nézik, és a szoba sem mondhatni nagyon világosnak. Meg amúgy is főleg este megy a TV. De nem ez a mérvadó, sokkal inkább a kezelhetőség. Persze azért lehetőleg ne legyenek pl. durva bevilagitasok vagy hasonló anomáliák. Most LG TV van, ezt szokták meg, de nincs kőbe vésve, hogy megint az legyen! Egy HDMI port kell meg max USB de semmi egyéb nem fontos. TV adást szokták nézni, youtube, meg néha netflix. Esetleg jó volna tűrhető hang, mivel nincs semmi külön hangforras. Low budget kategóriából kéne választani, a méret pedig 50"
Ezek vannak:
Hisense 50A6BG
LG 50UQ75003LF
LG 50UP75003LF
Samsung UE50AU7102KXXH
Nem tudom még mennyire fér bele nekik, majd holnap megtárgyalják, de az előzőek után még esetleg a
Philips 50PUS7607/12
LG 50UQ81003LB
Szóval leginkább az első 4 közül kéne választani, de ha belefér az utóbbi 2 is, akkor azok is számításba jöhetnek. Köszi előre is. :R

(#76050) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok.
Erről van valakinek tapasztalata ? Esetleg valami tesztet lehet találni róla?
Köszi.

42-es LG nanocell
[link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.