Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#43801) STC Speed válasza modecom1994 (#43784) üzenetére


STC Speed
őstag

Én a Samut vettem most, szép a képe, gyors, viszont a PS4 prot csak holnap próbálok ki rajta. Inpug lagja amugy 9 körül van, az elég jó!

(#43802) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !
A médiában kinéztem 3 Tv-t és szeretném kérdezni, melyik volna a jobb vétel vagy esetleg a mediamarkt kínálatából mással jobban járnék-e ?

Samsung
LG
LG (ezzel a modellel már nagyon ki van maxolva a keretem)

(#43803) Kiskutya válasza Maxell014 (#43802) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha befér a 65-ös méret én akkor 2 lg közül választanék. A samsung csak 55 col én most vettem 65-ös méretben tévét nagy élmény! Mondjuk a drágább lg nem biztos hogy ér annyit.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#43804) Kiskutya válasza Maxell014 (#43802) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az lg ips a samsung va paneles a samsungnak jobb a feketéje az ips-nek jobb a betekintési szöge, attól is függ mire meg hol szeretnéd használni. Így jobban megnézve eleg drágák szerintem ezek az lg tévék, gondolom még új modell azért. Én va panellel vettem egy TCL 65c715-öt kb 250ezer volt az ára. Viszont paraméterekbe veri az olcsóbb LG-t amit linkeltél. Annyi hogy TCL sokan nem ismerik és félnek tőle, én nem bántam meg! [Itt] a 2 tv összehasonlítva.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#43805) AL válasza Maxell014 (#43802) üzenetére


AL
addikt

Szia !
Ennyi pénzért már 55 - ös Oledet is kapsz.
Képminőségre az OLED a legjobb választás.
De ha Oledet nem szeretnél, akkor ezek a legjobb LED tévék közé tartoznak.
Néhány már csak kevés helyen van, mert mind 2019 es modell.
Az MM üzleteiben érdemes körülnézni, mert azok kínálata itt a neten nem ellenőrizhető.
Az ideiek most jelentek meg, ezért még drágák.
Legjobb betekintési szöge ( minden szögből ugyanazt látod, mint a plazmánál ) az Olednek van, a többié ( VA, IPS panel ) korlátozott.
LED tévék választásánál fontos a panel ( VA, vagy IPS ) és ezután jöhet a többi " apróság".
Mindegyiknek van előnye és hátránya is. Szemből és sötétben a VA a jobb és ennek nagyobb a kontrasztja és jobb a feketéje, de rosszabb a betekintési szöge, mint az IPS - nek .
Ha oldalról is nézed, akkor az IPS a jobb.
Ha VA panelnél a középvonaltól elmozdulsz oldalra fakulnak a színek ( ez készülékenként eltérő ).
Mindegyik más. Itt olvashatsz róluk : [link] , [link]
Itt a Samsungodhoz hasonló VA paneleseket láthattok : Sony Bravia KD-65XF9005B ,
Sony Bravia KD-65XG9505B , A Sonyk androidosak.
Samsung QE65Q82RAT
Ez sokkal jobb az Általad jelölt Samunál.
Az utolsó RA betű jelöli, hogy tavalyi, ez jobb, mint az idei TA betűjelű.
Az idei Q60 már nem 100 Hz. itt láthatod az ideiek ( TA végű ) adatait : [link]
IPS kijelzősek : LG 65SM9800PLA , ( a 2 IPS ből ez a legjobb )
Sony Bravia KD-65XG8505B ( XG8577, 8505, 8596 szinte ugyanaz )
A Sonyk mind androidosak. A Samukban nincs DTS decoder
Itt láthatod az adataikat : VA panelesek ,
IPS panelesek
Ezek mind 100 - 120 Hz esek, ezért jobb a mozgásmegjelenítésük.
Háttérvilágításnál a teljes tompítású direct ledeknek a legegyenletesebb a képe ( kevesebb a bevilágítási hiba )
Ha beütöd a google keresőbe a típusszámokat és a test szót mindegyikről találsz véleményeket. Érdemes megnézni üzletben őket mert nagyon más minden rajtuk.
Mindegyikhez ajánlott + 3 év garanciát venni .
Ha az Oledekről részletesebb infót szeretnél, akkor keresd fel az Oled topickot.
Üdv.

(#43806) ginola válasza AL (#43805) üzenetére


ginola
addikt

Szia
Sony XF9005 és Hisense U8QF közül melyik ajánlottabb?
Árban 35 e-rel több a Sony 55 méretben.

[ Szerkesztve ]

(#43807) Krisz79


Krisz79
őstag

Samsung 8002-nél ,hogy tudok hangerőt állítani?
Nem tudok rájönni
Köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#43808) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Nemsokára itthon is lesz Hisense tv teszt , remélni lehet , hogy objektív lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#43809) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Ez pedig ugyan itt egy rövid teszt a Tcl 55c715-ről : [link]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#43810) headhunter válasza ginola (#43806) üzenetére


headhunter
addikt

Hisense 2020-as, én lehet adnák neki egy esélyt. [link] , [link]

(#43811) AL válasza ginola (#43806) üzenetére


AL
addikt

Szia. Hisense tévét még nem láttam, ezért nem tudok véleményt mondani. Üdv.

(#43812) ZephX


ZephX
senior tag

Tegnap voltam MM-ban és kérdzetem az egyik eladó srácot árulnak-e Sharpot. Mondta, hogy nem mert egy ideje szar lett a kijelzőjük. Mindeképpen vegyem meg a 40 ezerrel drágább LG-t :D Egy kis 32-es Philips fullhd-s tévéről váltanék. Sharpok/Hisensek képminősége hozza azt a szintet? [link] Pl egy ilyen? Tegnap 71 volt mm-ben arról már ugyan lecsúztam, de hát ha lesz még akcióban.

(#43813) Kiskutya válasza ZephX (#43812) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem hisense vagy tcl-be nyugodtan gondolkozhatsz. Meg kell nézni hogy milyen a kép előben vagy ha neten rendeled simán visszaküldöd 14 napon belül ha nem tetszik. Én LG-t cseréltem tcl-re nekem mindenbe jobb. Sokan még nem ismerek ezeket a tévéket de itt is ha visszaolvasol a hisense-t is többen dicsérték.

hmm...

(#43814) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

2,5 méter nézési távra milyen méretű tv-t ajánlott beszerezni?

(#43815) Kaba válasza ginola (#43814) üzenetére


Kaba
veterán

Üdv.49"-55".

[ Szerkesztve ]

(#43816) Jorgi Kormi válasza ginola (#43814) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

55-ös vagy 65-ös méretben érdemes gondolkodni.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#43817) AL válasza ginola (#43814) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az a legjobb, ha egy áruházban kipróbálod, az otthoni nézési távolságból és nézési szögből ,hogy Neked melyik az ideális. Ha kisebb volt, akkor az 55 - ös elsőre nagynak tűnik, de legalább akkora kell, hogy a jó felbontást élvezni tudjad és ne vesszenek el az apró részletek. Főleg a 4K Yubetube filmek lesznek nagyon szépek rajta. Figyelj még a panelválasztásra is ( VA, IPS). Ha nem ismered őket, akkor a hétvégi leveleimben és a fenti összefoglalóban olvashatsz róluk. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#43818) 8 válasza AL (#43790) üzenetére


8
senior tag

Köszönöm :R
A sony szimpatikus, már csak találnom kell egy helyet ahol megnézhetem élőben is

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#43819) Krisz79 válasza Krisz79 (#43807) üzenetére


Krisz79
őstag

Használ valaki ilyen tipusú led tv-t?
Ő is ilyen béna távirányitot kapott hozzá?
A szuleim 65os tévéjét ilyen távirányitoval adták:
[link]
Az Enyémhez meg ilyen gagyit:
[link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#43820) Pug válasza Krisz79 (#43819) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem orulj annak annak a "gagyinak", az a smart remote ;)

(#43821) poero válasza Krisz79 (#43819) üzenetére


poero
aktív tag

Tudtommal a Tied a "fejlettebb" irányító.

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#43822) AL válasza Krisz79 (#43819) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az lenne a legjobb, ha bemennél egy üzletbe és ott megnéznéd, ha rosszat adtak, akkor minél hamarabb reklamálni tudjál. Üdv.

(#43823) fauv válasza Krisz79 (#43819) üzenetére


fauv
őstag

Ez a gagyi ezerszer jobb, mi a gondod vele ?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#43824) ginola válasza AL (#43817) üzenetére


ginola
addikt

Eddig 40-es volt, illeetva van.
VA paneles, valós 100 Hz és jó mozgásmegjelenítés, ami fontos.

(#43825) salapp válasza ginola (#43814) üzenetére


salapp
addikt

Tévének, illetve oda, ahol a 16:9 a fősodor, elég lehet egy 50"-es is, mondjuk egy Aldis konzollal falsíkból 4X centivel kiemelve.
Cinematic illetve egyéb (fekete sávos) mozi képformátumokhoz 55-65, különben kicsi lesz.
Persze aki 72-es 4:3-mas CRT-vel kezdte, annak a 49" is mennyei manna lesz 2,5 méterről.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43826) balagedebr


balagedebr
tag

Sziasztok!
Ajánljatok kérlek tévét. Preferenciák:
- 55" méret környékén (ahogy nézem 65"-nél van egy nagy ugrás általában az árakban felfelé)
- Elsősorban sorozatokat, másodsorban filmeket nézünk (tv sugárzott adást nem)
- Nappaliban lenne, szemből nézzük kb. 2.5m távolságból
- Hangminőség nem elsődleges, mert hangprojektorom van
- Valami középmegoldást keresek, nem kell űrhajó házimozi élmény, de ne a leggagyibb, hanem valami ár/érték arányban normális, elfogadható minőségű képpel. Szóval a minimális, de szükséges amit igenis érdemes elkölteni egy tévére, ha már beruházok.
Köszi!

(#43827) Tamás88 válasza Krisz79 (#43819) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Az a "gagyi" újabb, mint a régi, ráadásul sokkal könnyebben használható. Mégis minek kell sok gomb? Kávét főzzön vagy mi? Ráadásul az újhoz még dumálni is lehet hozzá, megcsinálja.

(#43828) salapp válasza balagedebr (#43826) üzenetére


salapp
addikt

Amíg még van belőle kifutóban, az 55XF9005-öt szoktuk itt ajánlani jelenleg ár/minőség arányban.
Nagyjából kéthetente libbent az MM valami "csakmostcsaknálunk" akciót, abban szokott (legutóbb tegnapig) 263ezer lenni. Most is van ilyesmi áron, de emagon, én nem nagyon vennék onnan, persze ezek egyéni nyűgök.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43829) tomp


tomp
félisten

Az idei NANO863-as LG sorozatból van valakinek?
MM most kapott a 49-es méretből. Ha jól tudom IPS. A mostani Sony TV-m VA paneles. Nincs vele bajom. Ritkán nézek filmet full sötétben de még sötétben se várnék brutál feketét mert hát ugye LCD.
Szerintetek megéri a 2020-as nanocell IPS?
Ami miatt LG-t vennék az a Dolby Vision.

(#43830) rainman72 válasza balagedebr (#43826) üzenetére


rainman72
Topikgazda

De opciónak ott van egy Samsung 55tu8502-t vagy egy kevésbé ismert márka a Hisense 55U8QF-t is!
Ha viszont szeretnél egy kis szint vinni a televiziózásba akkor egy ambilightos 55pus7304!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#43831) salapp válasza rainman72 (#43830) üzenetére


salapp
addikt

Hát, azért a TU8502 és 55pus7304 csak natív 50Hz...
Akkor már inkább egy Pana 58GX820
A Hisense meg még drágább, mint az 55XF9005, szóval...ajánlásnak nem túl jó alternatívaként

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43832) Bogyi007 válasza ZephX (#43812) üzenetére


Bogyi007
veterán

Lehet hogy ez is jó ajánlat neked pláne ha ismered a Philipset...

Ha valaki olcsóbb Philips tévét szeretne - akár részletre is 0%-os THM mellett (de nem akar szolgáltatói rabláncra kerülni közben) annak itt egy ajánlat az Auchanban.

Én 5 hónapja használom ezt a típust Digi kábelen és Xbox One S és Ps4 Pro konzol mellé és még vagyok vele elégedve. 2 év garancia van hozzá, de vehető hozzá extra gari náluk is. VA panel van benne és az aláírásomban beállítás is van hozzá.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#43833) AL válasza ginola (#43824) üzenetére


AL
addikt

Szia . Ezek 100 Hz, VA panelesek : Sony 49XG8396 ( edge led ), 49XG9005,
55XF9005, 55XG9505 - ezek mind androidosak. Ezek direct ledesek.
Samsung 55Q60RA, Q70RA, ..... ( tavalyiak )
Ezek ideiek : 55Q70TA - ez kb. a tavalyi 55Q60RA szintjén van.
55Q80TA - ez kb. a tavalyi 55Q70RA szintjén van.
Itt megnézheted az adataikat : [link]
Üdv.

(#43834) rainman72 válasza salapp (#43831) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Amit le irt arra tökéletes az 50hz is sztem,majd ő eldönti!
A Sony XF90 csak egy példa,abból nehéz választani!
A Hisense egy árban van kb a Sony akcios árával,most pl 370körül van a Hisense meg 270e!
De mint mondtam ezek csak opciók,nem akar űrhajó Hm élményt :DD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#43835) beholder00


beholder00
tag

Kimentem Budaörsre csak körülnézni. Annyival okosabb lettem, hogy simán vállalhatóak az ajánlott VA paneles tv-k kicsit oldalról nézve is 55" és 150K környékén. Samsung talán kevésbé győzött meg, bár a fények ugye csalókák lehetnek. Hisense-ről egyből lebeszélt a srác...annyira nem láttam azt se annyira rossznak mint amennyire rápirított. Mindegyiknek a sarkában ott volt egy kis fekete homály...
Más: Ha nincs egy tv-n dedikált DTS/HBO Go/Spotify akkor kell android, hogy play-ről lehessen rá rakni? További kérdésként merült fel bennem, hogy milyen alkalmazásokat használtok még a fent emlíettek+Youtube-on kívül? Nano cell-t sajna elfelejtettem megnézni.
Nem sürgős a tv csere, persze minél hamarább annál jobb lenne, de bestbuy topic-ot is követem. Ha oda bekerül egy jó tv akkor meg purchase :DDD

(#43836) rainman72 válasza beholder00 (#43835) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Melyik Hisense volt?

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#43837) Jorgi Kormi válasza beholder00 (#43835) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

150 eFt-ért ne várj csodát. A tisztességesebb 55-ös tévék 200eFt felett vannak.( Inkább 250 környékén)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#43838) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Horizon milyen téve? Xbox hoz gyereknek 4K-s használható?
Vagy blaupunkt? Vagy ez mint gagyi?

[ Szerkesztve ]

(#43839) salapp válasza rainman72 (#43834) üzenetére


salapp
addikt

Mondom, jelenleg is Emag 55XF9005: 259K, szóval csak ezért érdemes megfontolni, pláne, ha nem sürgős, tuti, hogy egy, max két hét, és újra normálisabb boltokban is 260 körül lesz.
Persze, jókat ajánlottál, csak vannak jobb ár/érték arányúak, tehát ha már Hisense 270, akkor inkább az az 58-as Pana 50Hz-es - egyébként náluk most "csúcs" lcd - 200-ért. Érted...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43840) rainman72 válasza salapp (#43839) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Tiszta sor értem... :K
Egy számmal nagyobbat néztem a Sonynál(65"),bocsi :R

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#43841) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok! Nagyobb nappaliba szeretnék TV-t. Nézési távolság 5m. Csak szemből fogjuk nézni sötétben. Egy 65"-os VA panelesre gondoltam 200e Ft körül. LG-t talán. Mit ajánlotok?

(#43842) salapp válasza rainman72 (#43840) üzenetére


salapp
addikt

Abban igazad van, hogy a Sony - szinte tradicionálisan - indokolatlanul drága mindaddig, amíg ki nem fut, tehát lényegében csak "elavult" példányt lehet venni épkézláb összegért, már, ha valaki a android verziókra gerjed, meg olyanokra, hogy "de jó, egy évvel újabb modell, ebben legalább már DTS sincs", annyira fejlesztenek mán mindent. :DD

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43843) salapp válasza geza844 (#43841) üzenetére


salapp
addikt

Ebben az árkategóriában 65-ösben inkább IPS-ek vannak.
Esetleg, ha bevállalsz egy alza kampányos TCL VA panelest 208-ért
4 méterre nagyon kell a 65, az igaz.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43844) ZephX válasza Bogyi007 (#43832) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszi ránézek. :)

Kiskutya: köszi. csak annyira ismertelenek nálunk a TCL Hisense cuccok, hogy az embernek nincs bizodalma. :D

(#43845) Kiskutya válasza geza844 (#43841) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha Telekomos vagy 230-250 körül van a tcl 65c715 én azt vettem nem bántam meg. A fentebb ajánlott ep680-tol jobb műszaki adatok alapján igaz kicsit drágább is.

hmm...

(#43846) Kiskutya válasza ZephX (#43844) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én is azért mertem megvenni a tcl-t mert volt olyan itt aki Samsung q7f-öl váltott és mondta vehetem nyugodtan mert neki még jobban tetszik mint a Samsung.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#43847) #16820480 válasza #16820480 (#43799) üzenetére


#16820480
törölt tag

Erre valaki...? :R

(#43848) Zsöti90


Zsöti90
tag

Sziasztok!

Melyik lenne jobb választás egy samsung 65tu8502 vagy egy tcl 65c715? Valahogy a tcl felé jobban húzok.

(#43849) Kiskutya válasza Zsöti90 (#43848) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tcl valódi 10 bit nagyon szépek a színek meg qled. Én nem bántam meg ugyan úgy va paneles. Tcl tudja a dolby visiont netflixen nagyon szép. Dolby atmos hang sincs a Samsungba.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#43850) Zsöti90


Zsöti90
tag

Köszi, meg úgy olvastam a fényereje is nagyobb, mert a samsungnak az igen harmatos.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.