Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) hunaqua


hunaqua
addikt

Ez a Xiaomi 75 Q1 tényleg érdekes darab. Jó az ár (380 Emag) és alapvetően aktívan nem próbálta senki. Jövőre lesz csak tévé csere nekem, pedig biztosan kipróbálnám.

rainman72
Bizony az a 43-as Philips nagyon jó ajánlat!

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#72002) rainman72 válasza F1DO (#71997) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A 65A9G oled 372e volt így jelentősen olcsóbb mint egy Lg vagy Philips(az 55"-t drágábban vettem :DDD )
Igaz ez egyedi akciós ár volt júliusban,a de aki figyel talál.
Szóval így belefért egy 20-22ezres mókolás.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72003) fauv válasza hunaqua (#72001) üzenetére


fauv
őstag

Néztem a spec infókat, ennyi pénzért bőven jó. 10.000 kontraszt is jó, az én samu qled TV-be sincs ennyi.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#72004) Vhiktor válasza Gatho87 (#71982) üzenetére


Vhiktor
veterán

Jelenleg ennyi pénzért, messzemenőleg ez a legjobb vétel 65 colos méretben, ha csak a 2022-es modelleket nézzük, egyszerűen még a kanyarban sincs kihívója.
Ezt nem csak én mondom hanem Vincent is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#72005) johnny82 válasza Vhiktor (#72004) üzenetére


johnny82
őstag

Tegnap elmentem megnézni a szegedi Euronicsba, hogy hátha esetleg van 65c835... De nem volt sajnos, csak drágábban c825. Pedig vettem volna én is egyet. Nagyon meggyőző a teszted róla, köszi!

(#72006) MadKet válasza MadKet (#71846) üzenetére


MadKet
tag

Sziasztok

Végül a Philips 55OLED806-ra esett választás és tegnap sikerült elhozni + beüzemelni, hát természetesen ég és föld a különbség a régihez képest, szóval így elsőre nagyon tetszik. Bővebben majd pár hét használat uton tudok nyilatkozni :)

Annyi off topic kérdésem lenne még, hogy Alza termékcsere garanciájával kapcsolatban van-e valakinek tapasztalat? (ez 3 éves idötartamra, lényegében ha bármi lenne a tv-vel, akkor max 2 napon belül cserélik, úgy hogy nincs bevizsgálási procedúra, csak fizikailag ne legyen sérült. Nincs javitás, mindig csere) Nagyon jól hangzik, de nem olcsó, szóval agyalok rajta hogy kell-e hozzá. Főleg ha a Philipsekkel általánosságban nincs baj, akkor lehet felesleges, bár nyilván sose tudni :)

Köszi szépen mindenkinek a segítséget és tanácsokat a választáshoz is :)

(#72007) Vhiktor válasza johnny82 (#72005) üzenetére


Vhiktor
veterán

Köszi :R
A Tv a meggyőző nem a tesztem :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#72008) bnorci71 válasza MadKet (#72006) üzenetére


bnorci71
addikt

ne adj érte pénzt, szerintem
Philips nekem 2 javítás után készüléket cserélt harmadikra, 3év garid meg úgy is van az ár miatt
mibe fáj egyébként?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#72009) MadKet válasza bnorci71 (#72008) üzenetére


MadKet
tag

42 ezer. Ez az oldalon nincs is feltüntetve mint szolgáltatás, csak ott átvételnél ajánlották. Persze van benne apróbetűs tanács is, ami a hivatalos leírásban nem szerepel, de ez az ami miatt megérhetné :) A lényeg azon van, hogy "elvileg" nem vizsgálják nagyon részletesen a problémát amivel visszaviszi az ember, hanem max 2 napon belül csere, ha nem fizikai sérült. Elméletben, ha mondjuk 2.5 évnél azt mondja az ember hogy sokszor újraindul vagy valamilyen más szoftveres baja van, akkor is kicserélik szó nélkül és van egy új, ismét 3 év garis termék.

Csak ezek a trükközős dolgok elég távol állnak tőlem :)

(#72010) Kaba válasza Vhiktor (#72004) üzenetére


Kaba
veterán

Képminőségben milyen közel van egy oledhez?

(#72011) Vhiktor válasza Kaba (#72010) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ez összetett válasz lesz.

Attól függ mit értünk képminőség alatt.
De általánosságban véve az OLED csak a kontraszt aránya és a fekete megjelenítése miatt tünt ki a mezőnyből. De ez az egyik legfontosabb paraméter.

Jelenettől függetlenül csak az OLED-nek van végtelen kontraszt aránya és csak ott fekete (0 nit) mindig a fekete.

Sötét jeleneteknél már nagyon nagyon megközelíti az oledet, képes valóban tökéletes feketék megjelenítésére (0 nit).
Viszont ennek a TV-nek jóval nagyobb a fényereje ez miatt a HDR és Dolby Vision tartalmak sokkal látványosabbak rajta. Főleg ha olyan jelenet van ahol a képernyő nagy részét világos tartalom fedi le, mert itt simán kapunk 600 nitet míg egy oleddel csak 130-at.

Most jelenleg ott tartunk, hogy én bátran merem ajánlani oled helyett, annak aki fél a beégéstől vagy nem elég neki az oledek korlátozott fényereje. 1 évvel ezelött (vagy a mini LED megjelenése elött) viszont kapásból mindenkinek oledet ajánlottam volna, mert akkora volt a különbség a kontraszt arány miatt, hogy mellette más nem rúghatott labdába vagy túlon túl nagy lett volna a kompromisszum az oledhez képest, de most már egy jó mini LED-es TV-vel ez a különbség már csekély és közben ott van a mini LED egyéb előnye (sokkal magsabb fényerő és nem csak a fehér esetében hanem a színek féynerejét tekintve is) az OLED-hez képest.

Szóval még mindig nincs tökéletes megjelenítő, mindegyik technek megvan a hátránya, az már egyéni preferencia, hogy kinek mi a fontosabb, de nagyon nagyon szűkűl az a bizonyos olló.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#72012) kareszka1959


kareszka1959
újonc

Sziasztok.
Az egyik szomszédomnak van TCL 55c728 tévéje. Nekem nagyon tetszik. Most az Auchanban láttam az utódot az 55c735 tévét. Csodás a feketéje.Hosszas keresgélés után kiderült az Emag is árulja 55c739 néven! 259.990 Ft most akciósan. Én veszek most egyet. Remélem segítettem ha valaki ilyen méretet keres :D

(#72013) rainman72 válasza kareszka1959 (#72012) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Vegyél :C :C
De azzal többet segítesz ha elmondod milyen :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72014) kareszka1959 válasza rainman72 (#72013) üzenetére


kareszka1959
újonc

Hát az 55c728 már Google rendszerrel rendelkezik ami szomszédba van. Jobb mint az android mert neki az előző Sonyja Androidos volt. Gyorsabb. Ez is ugye Google rendszerű.Ennyit tudok egyelőre. Várom a tévét!

(#72015) szaki65


szaki65
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig agyalok, nézelődök. A LG 43UQ70003LB-ról hallott már valaki. Ez is egy 2022-es modell, nem nagyon találni róla semmit. Boltban egészen nézhetőnek, tűnt a képe. Mennyivel egyszerűbb volt régen. Ha valaki tv-t akart venni, örült ha van valamilyen. :)

(#72016) hobbitka_ válasza rainman72 (#71980) üzenetére


hobbitka_
tag

Ahogy ezt jeleztem is az üzenet felett, csak átmásolt válaszok voltak és zárójelben oda is írtam, hogy nem reális az ár.
50 col környékén vállalható minőségben árérzékeny vásárlónak milyen TV-ket érdemes nézni, erre esetleg tudtok válaszolni?

Emellett ha van ötlet fali konzolra, ami jól tart és kiforgatható, illetve hogy ezek univerzálisak-e, merre nézzelődjek, azt külön megköszönöm.

Közben az 50 col és a jack kimenet mentén szűrtem egy kört és valóban kizár ez sok eszkört.
Elsőre az LG 50UP75003LF jött szemben. Merre nyúlnék vele mellé?

[ Szerkesztve ]

(#72017) hobbitka_


hobbitka_
tag

Illetve elnézést a kiegészítő kérdésért, de újabb tévéknél már alap, hogy bluetooth-n keresztül kijátssza a hangot vezetékmentes fülesre? Csak mert értetlenül állok azelőtt, hogy elhagyják a jack kimenetet (ez nem egy telefon, ahol ez a hely hiányozna)

(#72018) rainman72 válasza szaki65 (#72015) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Mennyivel egyszerűbb volt régen. Ha valaki tv-t akart venni, örült ha van valamilyen. :)"

Ebben nagyon igazad van :R
Most meg semmi se jó,de ehhez kell a romló minőség is :DDD
Az LG UQ70 a belépő idén.
Lehet rgbw panel(3K),az alap tv-k régebben azt kaptak de nem biztos. :F
Szemmel nem igazán észrevehető.
Nincs magic remote.
Boltban akár lehet jó képe is,de otthon főleg sötétben a feketével gondok lesznek.
rtings teszt,igaz ez az UQ80 de
kb ugyanaz [link]
Szóval ha tetszik ezután is akkor akár :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72019) rainman72 válasza hobbitka_ (#72017) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Lg-n nincs jack de van BT.
A belépő UP75-ben nincs sztem,ahogy magic remote se,de az 50UP78-ban már lesz minden.
Philips 50PUS7906 Ambilight Android jó áron van,de nincs BT van viszont jack.[link]
Ez Philips am korrekt tv plus ott az ambi is,mutass videót annak akinek szánod
Viszont ez az ár sztem csak vasárnapig van.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72020) erahurka válasza rainman72 (#72019) üzenetére


erahurka
félisten

8506-tól mennyivel gyengébb a 7906?

(#72021) rainman72 válasza erahurka (#72020) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nincs P5 Engine csak egy régebbi alap proci(2000előtti tv-k,talán frissítve)
A P5 jelenleg már a Gen6-nál jár idei csúcs oledek,de a PUS8807 is a Gen5-t kapta.
Én láttam a difit,nincs rossz képe de észrevehető.
Nem WGC wide color gamut panel(széles színskála) DCI-P3 sztem csak kb 75% szemben a 90% -al
Nincs eARC nálam ez is fontos mert van atmos képes soundbar.
Viszont a 70" VA edge le ritka jô fekete színt tudott,a színekkel kicsit többet kellett bibelődni.
Ha viszont IPS akkor ott jobb lesz a színkezelés,de fekete kérdéses :F
Távja jó,teszett hogy végre van info és youtube gomb,ezek ilyen apróságok
Menü pont akkor változott a droid 10-el,de ha nem volt előtte Philips tv-d akkor ezt is ugyan úgy szokni kell,de nem bonyolult
Az android nem volt hyper gyors de a webOS 6.0-tól jobb sztem :F

Ha nem sürgős érdemesebb lenne talán megvárni az idei PUS8007-t 8gb helyett 16gb tárhellyel,nem tudom mennyi app.használsz :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72022) kakaska21 válasza kareszka1959 (#72014) üzenetére


kakaska21
újonc

Jó választás :K
Nekem 43c725 tévém van az albiba,mert csak az fért el.Szerintem 43 colos méretben a legjobb tv a piacon.
De én is szemezgetek hogy otthon majd a nappaliba legyen egy 65c825 vagy 65c835.

(#72023) Gatho87 válasza Vhiktor (#72004) üzenetére


Gatho87
tag

Köszi a választ!
És ez tv SAMSUNG QE65S95BATXXH OLED 4K?
Ezt most meg tudnám venni 680k ert.
Olvasgattam róla, de nem győzött meg

(#72024) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok, erre tud valaki egy optimális beállítást? Philips PUS7906
sötét szobában, 4k hdr tartalmat nézek szinte kizárólag. :)

(#72025) huszar90


huszar90
aktív tag

Sziasztok! Sajnos az összefoglalóban jelzett tábla már elérhető, ezért segítséget kérnék.
Szüleimnek vennék tévét 50-es méretben (sajnos a szekrényük nem enged nagyobbat) max 200-ért. Mi ennyiért most a legjobb ajánlat szerintetek?

Előre is köszi! :R

(#72026) szaki65 válasza rainman72 (#72018) üzenetére


szaki65
csendes tag

Köszi szépen a választ.
Elesettség érzésem, bizonytalanságom még tovább nőtt. :)

(#72027) rainman72 válasza huszar90 (#72025) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem kell annyit érte adni.
Nem igazán lesz rajta jobb kép.
A 2 közül vmelyik ideális.
Lg 50UP78003
Philips 50PUS7906 vagy 8506,utóbbival ki van maxolva a keret.Kb éri az árát. :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72028) Vhiktor válasza Gatho87 (#72023) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem kb az egyik legjobb oled még a jelenlegi hibái ellenére is. Brutális homogén a képe, nagy a fenyereje, szineknel sokkal nagyobb fenyerore képes mint a wrgb oled.
Kalibraltan a max fenyereje 1000 nit.

Inkább fw problémák vannak vele, pl nem vált szinteret automatikusan hdr esetében, mindig p3-ba vált, akkor is ha bt2020-as a film. Ezt kézzel meg lehet oldani.
Illetve nem tudja a dolby visiont.
De a sonynak is van qd oledje.

Szóval szerintem nagyon jó tv ennyiért és jelenleg ez a legfejlettebb oled tech.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#72029) hunaqua


hunaqua
addikt

Azt lehet tudni,hogy a TCL 75C835 és a Xiaomi 75 Q1 cuccnál ki gyártja a panelt?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#72030) Kaba válasza hunaqua (#72029) üzenetére


Kaba
veterán

A TCL panelt a leányvállalatuk gyártja a CSOT, de már gyártanak másoknak is egy ideje pl.a Samsungnak. A összes qled panel gyártása a jövőben nagyrészt náluk lesz majd a tervek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#72031) Vhiktor válasza hunaqua (#72029) üzenetére


Vhiktor
veterán

Tudtommal a TCL pár évvel ezelőtt felvassrolta a samsung gyárainak több mint felét.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#72032) hunaqua


hunaqua
addikt

Köszi, és a Q1 ?

A China Star Optoelectronics Technology (CSOT, más néven Shenzhen Huaxing Photoelectric Technology) egy kínai székhelyű kijelzőgyártó (a TCL, a Century Science & Technology Investment és a Samsung Display tulajdonában van). A cég LCD- és OLED-kijelzőket is gyárt.

Itt azt írják,hogy közös a gyár a Samsunggal.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#72033) rainman72 válasza hunaqua (#72032) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Igen csak a Samsung idén kiszál,több
2000 jogot,liseence-t adott el a TCL-nek.
Ez azért sokat elmond!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72034) hunaqua válasza rainman72 (#72033) üzenetére


hunaqua
addikt

..és a másik nagy feltörekvő a Hisense. Ők merre mennek?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#72035) Kaba válasza hunaqua (#72034) üzenetére


Kaba
veterán

Előre :) . A Hisense is egy régebbi gyártó. Korábban csak kínában tevékenykedtek, de a TCL-hez hasonlóan ők is terjeszkednek, így már a 4-5 helyen vannak világviszonylatban is. Elsősorban az olcsóbb szegmentben jeleskedtek, de az utóbbi időben már oledeket is gyártanak. A készülékeiket jó képminőség jellemzi, de a szoftveres részben még van fejlődési potenciál.

[ Szerkesztve ]

(#72036) Dark_Spirit


Dark_Spirit
csendes tag

Sziasztok :)

Mint kiderült sajnos nagyon necces az 55”-os tv (cipőkanállal bemegy, de valszeg kicsit rálógna a függöny 😅) Szóval elkell vettem a TCL 55C728-at :(
Úgyhogy 50”-os TV-t keresek ugyan ebben az árkategóriámban (180-220e).

Szempont az árkategóriához mérten legjobb képminőség, lehetőség szerint mind gépről küldve mind streamingtől. Illetve ha netflix/Disney plusz különösebb mókolás nélkül lenne, és az utolsó kívánságom, hogy viszonylag gyors legyen a rendszer.

Nézegettem a Philips The One 50PUS8506/12-t, illetve a
Samsung QE50Q60BAUXXH-t (láttam élőben a MM-ban, nem voltam lenyűgözve - bár az a demo, amit futtatnak, valszeg oled tv-n is borzalmasan nézne ki 😅)

Tudtok esetleg javasolni valamit a fentiekre? :))

Come to the dark side, we have cookies !

(#72037) hunaqua


hunaqua
addikt

Igen,ebben biztos voltam. Viszont hallani valamit fúziókról ,felvásárlásokról? A TCL -ről talán több dolgot látunk ilyen téren. Illetve a Xiaomi is sok helyen a világban nagyon nyomul,de róla gyakorlatilag nagyon keveset tudni itt.Még azt sem ,hogy kitől veszi a panelokat.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#72038) Kaba válasza hunaqua (#72037) üzenetére


Kaba
veterán

A Hisense is bevásárolta magát a Sharp és Toshiba cégekbe. Az LCD panelek saját gyártásban készülnek. Az Oled panelek az LG-től jönnek.

(#72039) Vhiktor válasza hunaqua (#72037) üzenetére


Vhiktor
veterán

Eddig egy xiaomi monitorhoz volt szerencsém, és hatalmasat csalódtam benne pozitív értelemben.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#72040) hunaqua válasza Kaba (#72038) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen, Amerikában a Hisense használja a Sharp nevet, Európában meg a Foxconn.Viszont ezek csak marketing nevek. A Sharp fehér árút meg a Török Vestel ,de ezek csak SHARP matricák.

Vhiktor

Igen,de legalább a Sharp matricákról van némi információnk,viszont a Xiaomi-ról nagyon kevés.

A 75Q1- ról annyit tudni,hogy VA,direct led ,120 Hz,de kinek a gyereke?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#72041) kareszka1959 válasza kakaska21 (#72022) üzenetére


kareszka1959
újonc

Már várom :)
Köszi

(#72042) Rafter75 válasza Dark_Spirit (#72036) üzenetére


Rafter75
junior tag

Philips jó választás jelenlegi ára mellett, samsungot én elvetnèm ha csak összevetem a TCL 50C635 ami direkt ledes, VA panel, dolby atmos.

(#72043) kakaska21 válasza Rafter75 (#72042) üzenetére


kakaska21
újonc

Az 50c635 jó választás nagyon.
Én mindenféle képpen Qledet javasolnék.Sima uhd árba adja a tcl a tévéit a qledeket. Én a 43q60a tévével szemeztem,de mondták hogy az Edge ledes meg nem tudja a Dolby Visiont. A tcl qled tévék meg tudják. Ráadásul sokkal jobb áron vettem én is a tévémet mint a 43q60-at
Sokan mondták hogy sza..... az opprendszer a google. Én nagyon imádom. Illetve olvastam hogy ezt meg ezt nem játsza le. Ott a VLC meg egy rakat médialejátszó Plussz frissíteni kell a tévé rendszerét ha valami van. Ja meg tárhely tisztítás. Az egyik egyetemista srác is vett egy 43c635 tévét. Ott fél nap volt mire rájöttünk a mikrofon bekapcsoló lent van már a szenzornál ami fekete lett nem pedig szövetes .
Remélem segítettem

(#72044) rainman72


rainman72
Topikgazda

Ma lettem 50 :D :D :D :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72045) rainman72 válasza hunaqua (#72034) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Annyi a difi a TCL és a Hisense között tudtommal hogy az előbbi jobban élvezi a Kinai állam támogatását pénzmaggal :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72046) Dark_Spirit válasza Rafter75 (#72042) üzenetére


Dark_Spirit
csendes tag

Köszönöm, akkor Philips 50PUS8506 vs TCL 50C635 inkább a TLC a nyerő? 🙃

@rainman72 Isten éltessen :DD

[ Szerkesztve ]

Come to the dark side, we have cookies !

(#72047) McDoug6lak válasza rainman72 (#72044) üzenetére


McDoug6lak
tag

Isten éltessen még vagy 50 modellváltásig (remélem évente van....) :D :D :D :D

(#72048) Kaba válasza rainman72 (#72044) üzenetére


Kaba
veterán

Minden jót és jó ünneplést :K :DD

[ Szerkesztve ]

(#72049) hunaqua válasza rainman72 (#72044) üzenetére


hunaqua
addikt

Boldog Születésnapot! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#72050) erahurka válasza hunaqua (#72040) üzenetére


erahurka
félisten

Xiaomi szeritnem nem matricáz hanem maguk tervezik a cuccaikat.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.